Aqmda De Lange De Moraaz JONGENS-en MEISJESBOEKEN. Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Provinciaal 7liesms bergen koedijk schagen noordscharwoude akersloot beverwijk schermerhorn hoogwoud beemster egmond aan zee RumenLmd Rechtszaken Stad en Qm^eoin^ ZUIDSCHARWOUDE oor kloino tuinen. Rcchfceroirm. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het leven is niet zoo kwaad (hum.); hoofd rollen Lou Bandy en Fientje de la Mar. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Jonge Harten (rom.); hoofdrollen Rini Otte en Lissy Dernburg. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Zij trouwde haar baas (rom.); hoofdrollen Claudette Colbert en Melvyn Douglas. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Vroolijke vagebonden (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Eiken middag matinee, aanvang 2.30 uur. Zondag 9 Augustus. Landdag Bellamy te Schoorl. Stedelijke Muziektuin te Alkmaar, con cert Caecilia. 2 uur, te Stompetoren, kermisdraverij. Maandag 10 Augustus. Café Kamsteeg te Stompetoren, ter ge legenheid van de kermis opvoering van Het generaalsvrouwtje. TROTSKY HEEFT GEEN TIJD OM REVOLUTIE TE MAKEN. In een interview verklaarde de directeur van het plaatselijk blad van de Arbeiders partij te Kristiansund in Noorwegen, Schelfo, dat Trotsky gezond is en zijn vacan- tie doorbrengt op een eilandje nabij Kristian sund. Trotsky heeft kort geleden een groote studie van de Russische revolutie beëindigd en „heeft geen tijd gehad een revolutie te organiseeren in Spanje of in eenig ander land". EEN WONDERBAARLIJKE GENEZING..? Of; Cherchez la femme! Te Satoe Mare in Roemenië heeft zich een buitengewoon geval van genezing van stom heid voorgedaan. Een twintigjarige jonge man, Urrorici geheeten, die reeds tien jaar geleden, tengevolg van een ongeluk het spraakvermogen had verloren, begon n.1. plotseling te spreken, toen hij een zeer schoone jonge vrouw aanschouwde. De doc toren staan voor een raadsel. (Men heeft helaas niet opgeteekend, welke de eerste woorden waren, die de jongeman hervond.) DE MIJNRAMP IN ENGELAND. 32 lijken geborgen. Alle hoop is thans opgegeven, nog één van de 57 mijnwerkers, die door de ontploffing in den Wharncliffemijn werden getroffen, levend te redden. De oorzaak van het onge luk is nog niet bekend, doch een officieel onderzoek zal worden ingesteld. De mannen, die zich vrijwillig aanboden hun opgesloten kameraden te redden, heb ben schitterend werk geleverd. Hun arbeid werd bemoeilijkt door het gas, dat in de gangen hing en de ijzige koude, welke door nog niet opgehelderden oorzaak beneden heerschte. De redders moesten van dekens en heetwaterkruiken worden voorzien. De koning heeft een boodschap gezonden, waar in hij zijn droefheid over het ongeluk uit drukt. Nader wordt gemeld, dat gisterochtend half twee het reddingswerk is gestaakt, aangezien de redders uitgeput waren. 32 lijken zijn aan de oppervlakte gebracht. Gistermiddag zou men trachten de overige 25 lijken te bergen. TYPHOON IN JAPANSCHE WATEREN. Schip gezonken. Tengevolge van een typhoon is een Ja- pansch schip bij het Pratas-eiland in de Chineeeche zee gezonken. Een te hulp ge snelde Japansche torpedojager constateerde, dat van de 240 opvarenden 64 om het leven waren gekomen. 68 visschers vermist. De torpedojager Asagao deelt mede, dat negen Japansche schepen in de Chineesche zee zijn vergaan in de typhoon. De schepen verzamelden zeewier bij de Pratas-eilanden. In totaal telden deze schepen 204 opvaren den, 68 worden nog vermist. VRACHTAUTO MET SOLDATEN DOOR TREIN GEGREPEN. Een met soldaten volbezette vrachtauto Ie op een spoorwegoverweg bij Boedapest door een trein gegrepen. Twintig soldaten werden gewond, eenigen hunner ernstig. BEKEND JAPANSCH AUTEUR GEARRESTEERD. Verdacht van spionnage. Naar het agentschap Domei meldt, is de bekende Japansche schrijver en deskun dige voor Sovjet-Rusland, Ohtake, onder verdenking van spionnage gearresteerd. Tijdens het verhoor trachtte Ohtake zelf moord te plegen, maar dit mislukte. De ar restatie vond plaats na een bezoek van Ohtaek in het zomerverblijf van den secre- ris der Sovjet-Russische legatie te Tokio, at Ohtake bij zijn verhoor in het bezit was van 500 yen, vermoedt de politie, dat hij juist belangrijke documenten aan de Sovjet-Unie had verkocht. AARDBEVING IN GEORGIE. Georgie is door een hevige aardbeving geteisterd. De bevolking werd door een paniek gegrepen. Men weet nog niet of slachtoffers te be treuren zijn. STAKING IN FRANSCHE STEENKOLENINDUSTRIE. In het steen kolenbekken van Carmsux is een algemeene staking uitgebroken uit protest tegen straf, welke een arbeider was opgelegd, en welke zijn collega's onrecht vaardig achtten. Gister bezetten de ar- ders de schachten la Grillatie, la Tronquie en Sainte Marie. De profeet van Tarn poogt bemiddelend op te treden. Tot nu toe hebben nog geen incidenten plaats gehad. HISTORISCH KASTEEL GEDEELTELIJK VERWOEST. Het kasteel Rye House, ten Noorden van Londen, de historisch bekende plaats van het complot, dat ten doel had in 1663 ko ning Charles II van Engeland te vermoor den, is gisteren door een hevigen brand ten deele verwoest. Daarbij werden kostbare antiquiteiten, o.m. het Florentijnsche pronkbed van ko ningin Elisabeth een prooi der vlammen. IN DE ALPEN VERONGELUKT. Op den Dent Blanche, ten Zuiden van Zinal in het kanton Wallis zijn tijdens een klimtocht een Engelschman en een Zwit- sersch drager tengevolge van het instorten van een sneeuwbrug 1000 M. omlaag ge vallen. DE SITUATIE IN SPANJE. Een noodkreet uit Madrid. De speciale verslaggever van Havas maakt melding van een bericht, voorko mende in het te Pamplona verschijnende blad „Diario de Navarra", volgens hetwelk een klandestiene zender op de ultra-korte golf werkt. Dit station heeft o.a. 't volgende bericht uitgezonden; „De val van Madrid is aanstaande. De re- geering-Giral dingt naar den steun van bui- tenlandsche mogendheden. In de stad ne men de misdaden toe. Indien gij wilt, dat de strijd gestaakt wordt, zorgt er dan voor dat de arbeiders onze uitzendingen hooren. Binnenkort zullen de opstandelingen zich bij elkaar voegen. Trekt allen ten strijd naar Madrid". Britsch protest in Spanje. Officieel wordt medegedeeld, dat de Britsche autoriteiten te Gibraltar bij gene raal Franco hebben geprotesteerd tegen de beschieting van het oorlogsschip „Basilisk" door vliegtuigen der opstandelingen. Eveneens is een protest gericht tot de Spaansche regeering, opdat haar schepen uit de nabijheid van Gibraltar blijven, ten einde gevaar voor het leven en de bezit tingen der vreemdelingen te vermijden. VECHTPARTIJ TUSSCHEN POLITIEKE TEGENSTANDERS. Een groep communistische arbeiders heeft met messen gewapend een aantal studenten overvallen. Een student werd gedood, een ander levensgevaarlijk gewond. De aanval lers werden gearresteerd, doch één van hen, een bekende van de politie, sprong van de derde verdieping van het politiebureau, zoodat hij om het leven is gekomen. DE ONLUSTEN IN PALESTINA. De mandaatsregeering vergoedt niet de geleden schade. De mandaatsregeering in Palestina heeft bekend gemaakt, dat zij de schade, welke tijdens de onlusten is gelden, niet kan ver goeden. Van andere zijde wordt vernomen, dat de 3000 Joodsche vluchtelingen uit Jaffa, die zich thans te Tel Aviv bevinden, in een moeilijken toestand zijn. Zij kunnen niet naar Jaffa terugkeeren, noch kunnen zij lan gen tijd van liefdadigheid leven. HONGARIJE, DE DAM TEGEN HET GEVAAR UIT HET OOSTEN. In een vergadering in het na den val van de communistische radenregeering gestichte „Witte Huis" verklaarde aartsbisschop Josef Franz, dat de nationale idee in vele landen van Europa thans wordt bespot. Vele lan den koketteeren met Sovjet-Rusland uit handelsoverwegingen en wedijveren wie de grootste leveringen aan de Sovjets mag doen. De bisschop besloot zijn rede met de woor den: Men moet de wereld bewijzen, dat Hongarije ook nog heden de sterkste dam is tegen het gevaar uit het Oosten. NIEUWE JEUGDBOND IN OOSTENRIJK. De christelijk-sociale Reichspost deelt mede, dat een officieele Oostenrijksche jeugdbond in het leven zal worden geroe pen onder den naam „Oesterreichisches Jungvolk". Hiernaast zullen evenwel de katholieke jeugdvereenigingen en de jeugd vereniging van de Ostmaerkische Sturm- scharen en Heimatschütz blijven bestaan. WEEST VOORZICHTIG MET HET OPBERGEN VAN DE HUISSLEUTEL. Tijdens afwezigheid van de bewoner» is Dinsdag op klaarlichten dag ingebroken bij den heer W. M. aan de Oude Wal te Warmenhui- zen. Een bedrag van ongeveer 40.— wordt vermist. De dader heeft zich vermoedelijk toegang verschaft door de achterdeur, wat niet moeilijk voor hem is geweest, omdat gewoonlijk en ook nu weer de sleutel was opgeborgen in een klomp, bij den regenbak, in de onmiddellijke omgeving van bedoelde deur. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. SEIZOEN.OPRUIMING Boekhandel M. ZWAAN A Zn. NIEUWE SLOOT, hoek v. d. Oeeohetree*- Gevonden voorwerpen. Een hondenketting; een klein sakmesje met beenen heft; zwarte regenjas; huissleutel en een ceintuur; een gouden heerenring; ceintuur van een kindermantel (steenrood); een witte rozenkrans; bankbiljet van 10.—een bruin lederen beursje met riteluiting; blauwe regen mantel; lichtgrijs damsshoedje met bruin lint; een bruin lederen actetssch. Verloren voorwerpen. Zilveren armband met horloge; een bankbil jet van 10.—; ceintuur van een regenjas; paar zwarte gevoerde glacé handschoenen; schakelarmband; rood-bruin padvindersmes; wit padvindersmes; nikkelen broche met blanke «teen; blauwe regenjas; gekleurd taschje met geld; een gouden broche (veiligheidsspeld); heerenhandschoen; blauwe damesportemonneie met geld; gouden schakelarmband. Postzegelaatomaten Ten gerieve van het publiek zijn thans aan het post- en telegraafkantoor te Bergen-Bin- nen, naast de reeds aanwezige 1 cents post zegelautomaat ook een 5 en een 6 cents auto maat geplaatst. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer F. van 't Sant, slaagde Donderdag te Utrecht voor de akte Eogelsch M. O. (A.). Afd. Ned. Tulndersbond. Vrijdagavond werd door de afd. Koedijk van den Nederlandschen Tuindersbond een ledenvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weerd, onder leiding van den heer A. Jongsma. Deze sprak zijn leedwe zen uit over de geringe opkomst. Het bestuur had het noodig geacht eens bij elkaar te komen, maar de leden achtten het zeker niet noodig gezien de geringe opkomst. Ingekomen was een schrijven vtn het be stuur van den Kring Noord-Holland, om een buitengewone vergadering te houden in Alk maar en hiervoor afgevaardigden te benoemen, om zoo noodig een actie te voeren in den vorm van een landdag. Gevraagd dient te worden spoediger uitkeering van den luizensteun door de regeering. Ernstig werd geklaagd over den geringen afzet naar bet buitend, waarover door den heer Niemfiller tegenover de pers een krachtig pleidooi is gehouden. Mede kwam in bespreking het misgewas door de draaihartigheid, die heden weer heerscht op de akkers. Het gelijkt er op dat de leden niet vooruit zien. Ook zal op den landdag het onderwerp „De druk der vaste lasten" ernstig besproken wor den, daar die niet gedragen kunnen worden door de kleine bedrijven. Voornamelijk i* het noodig den uitvoer krachtig te bevorderen. Na eenige besprekingen werd ieder opgewekt den landdag te bezoeken. Het bestuur zal afge vaardigden benoemen en met kracht de boven behandelde onderwerpen verdedigen. Hierna sluiting. Moedercursus Witte Kruis. Bij voldoende deelname zal in de maan den Stepmber en October a.i. in Sc ha gen een moedercursua worden gegeven, uitgaande van de plaatselijke af deeling van het Witte Kruis. Uitstapje. De geref. meisjesvereeniging „Wees een Zegen" hield Woensdag haar jaarlijksch uitstapje, n.1. een fietstocht naar Schoorl, Bergen en Bergen aan Zee. Het weer was gelukkig dezen dag vrij goed zoodat een en ander uitstekend ge slaagd ia. Schuiten met kolen gestolen. Donderdagmorgen zoo meldt het Hbld. kwam een kolenhandelaar, die twee dek schuiten met anthraciet in de Boerenwete- ring bij de Gerard Doustraat te Amster dam had liggen, tot de ontdekking, dat zijn eigendommen (140 ton) verdwenen waren. De politie van de Stadhouderskade, die de zaak in onderzoek nam, dacht aanvanke lijk aan een vergissing, een civiele kwestie dus Men volgde niettemin een spoor, dat naar het Noorden leidde. In den loop van den avond belde de politie te Akersloot op. Men had daar twee schuiten met kolen aangetroffen, waarvan de herkomst niet erg duidelijk was. Het bleken de schuiten uit de Boerenwetering te zijn. Bij nader onderzoek kwam aan het licht, dat een veertigjarige koopman uit Sant poort, met wien de eigenaar van de kolen een meen ings verschil had, des nachts de kolen had laten weghalen. De sleepboot kapitein, die het karweitje had opgeknapt, was van de ongerechtigdheid zijner han deling niet op de hoogte geweest. De opdrachtgever is inmiddels te Zaan dam aangehouden en naar Amaterdam ge transporteerd. In verband met de vereeniging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zea en Duin hebben enkele oud-ingezetenen het initiatief genomen tot de aanbieding van 'n passend geschenk ter herinnering aan dit zoo belangrijke feit. De keuze is gevallen op een wandtapijt voor de raadszaal, waarvan de vervaardiging is opgedragen aan de Kon. Handtapijtknoopery Kinheim te Beverwijk. B. en W. hebben Ged. Staten geadviseerd, de eerste vergadering van den raad der nieuwe gemeente te doen plaats vinden op Donderdag 27 Augustus. Geslaagd. De heer P. A. Vendel, te Schermerhorn slaagde te Haarlem voor de hoofdakte. Nadeelen van den regen. De tuinders hebben zeer veel last van de groote vochtigheid van het land. Vooral komt de nadeelige werking van deze over- matige vochtigheid tot u. ing b« deerwten Er zün er heel wat, die ln de acheeden be ginnen te spruiten, terwyl ook rotting plaats vindt. Dit is allesbehalve gunstig voor de tuinbouwer». Hoofdarte behaald. Te Haarlem behaalde de heer H. Wegdam te Hoogwoud de hoofdacte. Gestaard. De heer A. L. Wagenmaker te Beemater slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch 1. o. De ministers van financien, binnenland- sche zaken en sociale zaken hebben bij ge meenschappelijke beschikking aan de ge meente Egmond aan Zee over 1935 een extra-bijdrage van 69000 in de werkloos- heidskasten toegekend. Tesamen met de gewone bijdrage ad 69000 heeft de ge meente totaal 99 van de werkloosheids uitgaven terug ontvangen. HET BACONSCHANDAAL. Een vraag van het Kamerlid van der Weijden. Dt heer van der Weijden heeft aan den mi nister van Landbouw en Visicherij de volgen de schriftelijke vragen gesteld; Hl« is het juist, dat de baeonfabrikanten (één uitgezonderd) door onderlinge afspraak een inschrijvingsprijs voor ds baconbersiding hebben opgegeven, die 60 cents per 100 K.G. hooger is dsn wat rsdelijk wordt geacht ea waardoor dua 30 pcL op den normalen slacht- prijs is gelsgd, met het gevolg dat hierdoor 3000 per week te veel moet worden betaald? 2. Is hst juist, dat ds rtgeeringsadvistur met dezen opzet bekend was? 3. Indien dit juist is, is de minister dan niet van oordeel, dat door de herhaalde en telkens weer voorkomende zelfbevoordeeling van de groep baconzouters in een tijd, dat de varkens houders, voor wie de Varkenscentrale is Inga at ald, reeds vier jaren met groote verliezea werken, het vertrouwen in de doeltreffendheid van de crisieraaatregelen in sterke mate onder mijnd wordt? 4. I* de minister, gezien den gang van zaken, niet van oordeel, dat het tijd wordt de geheele baconregeling op te heffen, met behoud echter van de teeltregeling, de kwaliteitscon trole, de hefiing en de toeslagregeling, al naar gelang deze noodig is om den in nitzicht ge stelden richtprijs van 4 X mtelprijs plus 10 cents te bereiken? 5. Is de minister, indien vraag 4 bevesti gend moet worden beantwoord, bereid ten spoedigste maatregelen in den in die vraag be doelden geest te nemen? OVERREDEN OP HET STATIONSEMPLACE.MENT. Gisteravond had te Geldermalsen op het stationsemplacement bij het vertrek van den sneltrein van 8 uur 22 naar Nymegen een ernstig ongeval plaats. De 23-jarige couran- tenverkooper de L., die nog geld van een der reizigers moest ontvangen, liep met den zich in beweging zettenden trein mee. Blijkbaar heeft hij niet de op het perron staande stopvlag gezien. Hij struikelde er tenminste over en geraakte tusschen perron en trein beklemd. Het treinpersoneel bemerkte het ongeval niet en de trein reed door. Zwaar gewond werd de ongelukkige opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kor ten tijd na aankomst is overleden. Chrysanthemum indieiIBl Er zijn ook andere soorten van pk santhemuma, als; Chr. maximum, Wn vasti. nl.„<CÖMs bloemen, Chr. fruteacena, de bekende m griet, een veel gebruikte potplBnt nV" segetum, Chr. earinatum en Chr. inodav. drie éénjarige zaaibloemen. Wanneer echter over chyaanthemums spreken »0*C der een soortnaam te noemen denkt de lief hebber en vakman aan chrysanthemum in dicum. Dit ia een herfstbloem bij ujtn mendheid, waarvan vroege soorten kunnen dienen voor tuinversiering en de Ute soorten, mits onder glas gebracht, prachtige, zeer houdbare snijbloemen'leve ren. We onderscheiden ze in grootbloeml» of eenkoppers en kleinbloemi^e of trosch. ryaanthen. Van laatstgenoemde worden dè vroege soorten veel gebruikt voor tuinver siering. Cryaantheirmma verlangen een zeer voedzamen grond en regelmatig vocht. Oo'5 mesten we ze den geheelen zomer nog fc;; waarvoor tot omstreeks half Augustus om de 2 weken een weinig chlllsalpeter kan worden toegevoegd. Om vertakte planten ta krijgen moeten ze ln hun jeugd flink wor. den ingenepen; na den langsten dag nijp»n we echter niet meer, omdat de knopvormln» anders te laat plaats vindt. Van de groot, bloemige of éénknoppers moeten we al!« zijscheutjes uit de oksels der bladeren regelmatig wegbreken. Bij veel variëteiten is de eerste knop zeer slechts ontwikkeld- de bovenste zqscheutjes zijn dan zeer krachtig ontwikkeld. We laten dan een hoog geplaatst zijscheut zitten en breken de bloemknop weg. Deze. zijscheut is dan de verlenging van den stengel en de eind- knop hiervan ia krachtiger. Chrysanthe mums hebben tamelijk slappe takken, zoo dat het noodig is ze aan te binden. We doen dit vooral tijdig omdat eenmaal krom gegroeide Ukken bij het aanbinden ge woonlijk breken. Vooral in dezen ty<l van het jaar vragen de chrysanthemunM veel arbeid. Ze worden in den vollen grond of anders in potten gekweekt In het laatste geval moeten ze vooral zeer regelmatig worden gegoten. Dit is op droge, zonnige dagen minstens 3 maal noodig. Bovendien is het wenachelijk de bladeren op het mid den van den dag bij warm weer te sproeien om slap worden te voorkomen. In den grond gekweekte chrysanthemums kaa men met een kluit zeer goed verplanten of in een ruim bloempot plaatsen. Ws houden ze dan een paar dagen flink nat, waarna ze zich geheel hebben hersteld. A. G. (of uw rochtnr-richting- aanwijzer) steekt u na- tüurlijk altoos tijdig uü voor u een bocht neer rechts neemt U weet zeker wel, wat tijdig be- teekent? (vóór u de bocht ingaat I) DOOD DOOR SCHULD. In den avond van SI Mei had op deo straatweg Assen-Gromngen. in de gemeen te Vries een aanrijding plaats tusschen een auto en een motorrijwiel. De bestuurder van het motorrijwiel overleed aan de ge volgen van deza aanrijding. Bestuurder van den auto was C. T. B. te Groningen. Voor de rechtbank te Assen werd tegen hem 500 boete of 50 dagen geëiacht en ontzegging van de bevoegdheid een motor rijtuig te besturen voor den tijd van één jaar. Vonnis 500 boete of 50 dagen hech tenis. 70-JARIGE FIETSER OVERREDEN. Vrijdag is op de Roosendaalsche straat te Wouw, een ernstig ongeval gebeurd. De 70-jarige G. de Regt, die per rijwiel in de richting Roosendaal reed, wilde afsUppen voor een tweetal auto's, die achter hem na derden. Hij kwam daarbij te vallen met het noodlottige gevolg, dat de eerste van beide wagens, een vrachtauto, hem over hoofd en borstkas reed. Met een zware hersenschud ding is de man naar een ziekenhuis ge bracht, waar hij overleed. INBRAAK BIJ DUYVIS TE KOOG AAN DEN ZAAN. Een bedrag van 4500 ontvreemd. In den afgeloopen nacht heeft te Koog aan den Zaan een inbraak plaats gehad in het kantoor van de oliefabriek der firma T. Duyvis Jzn. De nachtelijke bezoeker» zijn erin geslaagd de brandkast open te breken waaruit zij een bedrag van 4500 hebben meegenomen. Hoewel er den geheelen nacht in de fa- brtek is gewerkt - het een continu bedrijf heeft niemand ieU van de in- k£ü5 De daders hadden dek kleed voor de ramen gehangen, teneinde zoo weinig mogelijk kans te loopen dat zn mi.en '£tbeid konden w°r<len gestoord, zün ta W enteeruge tobrekerawerktuigen licEt onM nt?f g6Vünden' ^tgeen wel- morsen om rS?-*6 Vlucht wij<d. «eden- hit kanCi U bij de k°™< van de inbr"k ontdekt. met rprh u Koog a/d Zaan, verstarkt uit .Ui, ERGERLUKE BALDADIGHEID. Meerdere bewoners aan den Ru4' tenburgerweg te Heerhugowaard werden een dezer morgena onaangenaam verras* toen zij voorwerpen, welke in den regs» 'a nachts buiten plegen te staan zooal» melkbussen, bakken voor de groenten vei lingen en dergelijke, in de aloot vonden ge* worpen. Ook buiten gebleven waachgoed waa op ergerlijke wijze bevuild of te water gaworpen. Door de politie wordt een onderzoek u* gesteld. ERNSTIG ONGELUK TE EGMOND AAN ZEE. De chauffeur Burger, woonachtig Egmondbinnen, in dienst bij de Nederlan sche Autocar-Onderneming te Egmond Zee kwam Vrijdag bfj hat schoonmaken een autobus vóór de garage te Egmond Zee te vallen. Ongelukkigerwijze kwam precies terecht in een atalen vlaK'kenJ' die op het spatbord bevestigd was. zijn meeat van boven beschermd door houten knop, doch deze had toevallig acherpe punt. Zoodoende drong d* utgt den ongelukkige, die eenvoudig g«*P werd, wel 20 c.M. in het lichaam. I»* C. Belonje achtte onmiddellijke overbrengiu* naar het ziekenhui» te Alkmaar Hjk lijk. Hier bleek het slachtoffer zoo deerm ln hat onderlichaam gewond te zijn, men vreest voor zijn leven.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2