De eerste dag van den tienkamp. Olympische Kampioenen. Prachtige prestatie van Brasser. Nieuw Olympisch record op de 5000 meter. De 400 metei De tienkamp. Nabeschouwing. De zeilwedstrijden. De Kano-wedstrrjden. Het programma. 10.000 H. hard loopen: Kogolstooton (heeren): Woellke (Duitschland) 16.30 M. Speerwerpen (dames): Hoogspringen (heeren): Gewichtheffen (licht gewicht); Gewichtheffen (halfxw. gewicht) 400 H. horden 200 H. heeren: Discuswerpen heeren j Wielrennen sprint Zwemwedstrijden begonnen Berlijn, 7 A u g. Nog nooit is er op de Olympische spelen zoo'n enorm felle strijd in de loopnummers geleverd als ditmaal. Ook de 500 meter bracht weer een heroïschen kamp. Evenals bij de 10 K.M. zouden ongetwijfeld drie Fin nen de medailles hebben veroverd, in dien Salminen, toen er nog ongeveer 700 meter moesten worden afgelegd, niet het ongeluk had gehad te vallen. Weliswaar liep de Fin met inspanning van zijn uiterste krachten nog in, maar hij was te ver achter. Zijn landgenoo- ten Hoeckert en Lethinen eindigden thans op de eerste plaatsen. Het tempo was direct zeer scherp. Sal minen nam den kop, gevolgd door den be kenden Amerikaanschen lange afstandloo- per Lash, die daarna geruimen tijd de lei ding overnam. De eerste 800 meter werd in 2 min. 15.6 sec. afgelegd. Het gedrang aan den kop werd zeer groot. De kleine Japan ner Murakoso, die in de 10 K.M. de eenige was, die de drie Finnen koii bijhouden, deed alle moeite om de leiding te nemen. Eerst ni 1500 meter, waarvoor een tijd van 4 min. 16 sec. werd genoteerd, liet de Amerikaan den kleinen Japanner passeeren. Het bleef aan den kop een voortdurend wisselen. Een paar maal kwam Lash nog vooraan, maar toen kon de Amerikaan het tempo niet meer goed volgen, waardoor hij eenigszins af zakte. De Finnen losten elkaar daarna voort durend af, maar de Japanner bleef steeds naast den leider loopen. Ondanks het hooge tempo bleef het veld de Zweed Hellstrom uitgezonderd vrij dicht bijeen. Eerst na 3000 meter vorm de 2ich een kopgroep van acht, maar de vol gende groep, waarbij Lash, bleef goed vol gen. De 300 meter werden in acht min. 50 sec. geloopen. De volgorde bleef tot ongeveer 4000 meter gelijk. Voor de 4 K.M. werden 11 mn. 37.7 sec. genoteerd. De Finnen verhoogden toen het tempo. Gedrieën liepen ze aan den kop. Toen er nog 700 meter moesten worden afgelegd, viel Salminen, waardoor hij voor de eerste plaatsen werd uitgeschakeld. Lethinen en Hoeckert liepen zoo ver uit, dat geen der anderen hen meer kon bedrei gen. De eindspurt van Hoeckert bleek sneller, waardoor deze als eerste de finish passeer de. Lethinen, die in Los Angeles de gouden medaille in den 5000 meter loop had gewon nen, bezette dus thans de tweede plaats. Om de bronzen medaille werd vinnig ge streden tusschen Murakoso en den Zweed Jonsson, die op de laatste 1000 meter naar voren was gekomen. De Zweed raakte iets voor. De pogingen van den Japanner om hem te passeeren faalden, zoodat Murakoso, evenals in den 10.000 meter loop, met de vierde plaats genoegen moest nemen. Sal minen kwam als vijfde binnen. Hoeckert werd winnaar in den nieuwen Olympischen recordtijd van 14 min. 22,2 sec. Het oude record stond op naam van Lethi nen met 14 min. 30 sec. Deze Fin is tevens wereldrecordhouder met 14 min. 17 sec. Nr. 2 werd Lethinen, die met 17 min. 25,8 sec. eveneens beneden zijn Olympisch record van Los Angeles bleef. Ook met nr. 3, Jonsson, was dit het geval, die een tijd maakte van 14 min. 29 sec., terwijl nr. 4 Murakoso met 14 min. 30 sec. het oude Olympische record evenaardde. Zeer spannende kam^t. De Ameri- kaansche neger Williams eerste. In de 400 meter werd reeds in de demi finales verbitterd gestreden. De Italiaan Lauri, dien men een goede kans had gegeven op een plaats in de finale, viel af. Hij kon het zeer hooge tempo niet vol gen. Ook de Duitscher Blazejezak plaatste zich niet. In de finale kwamen twee Ameri kanen, twee, Canadeezen en twee Engel- schen. Voor de finale werd als volgt gestart: 1. Fritz (Canada), 2. lu Valle (Amerika), 3. Roberts (Engeland), 4. Loarring (Canada), 5. Williams (Ver. Staten) en 6. Brown (Enge land). De Japanner NishMa in actie bij het polstokhoogspringen. In een zeer feilen sprint werd de baan afgelegd. Reeds na 100 meter kwam de Amerikaansche neger Williams onweer staanbaar naar voren. Op de tweede plaats lag eveneens een Amerikaan, n.1. Luvalle. Maar toen kwamen, terwijl de beide Canadeezen terug vielen, de En- gelschen naar voren. Luvalle werd op de laatste 50 meter door Brown ver drongen, terwijl Luvalle en Roberts verbitterd stteden om de derde plaats. Winnaar werd Williams, die in de laatste 20 meter nog even door Brown werd be dreigd in den fraaien tijd van 46.5 sec. Toch bleef hij nog 0.3 sec. boven het Olympisch en wereldrecord, dat W. Carr in 1932 te Los Angeles vestigde. Dit record staat enorm scherp en haast met zekerheid kon worden verwacht, dat het niet zou worden ver beterd. Brown werd tweede in 46.7 sec., terwijl Luvalle en Roberts beiden 46.8 noteerden. De Amerikaan was echter iets eerder over de eindstreep gegaan. De korte afstanden, 100 meter, 200 meter, 400 meter en 800 meter zijn dus allen door Amerikaansche negers gewonnen. Engeland's hegemonie op de 400 meter werd in 1928 gebroken door Amerika. Noch in Amsterdam, noch in Los Angeles had een Engelschman een der eerste plaatsen kun nen bezetten. Thans hebben Brown en Roberts „Merry old England" in dit nummer weer in de eerste rijen gebracht. Brasser beste hoogspringer van de Olympische tienkampers. Onze landgenoot na den eersten dag op de vierde plaats. Des namiddags werd de tienkamp voort gezet. Begonnen werd met het kogelstoo- ten, waarin Brasser opnieuw bewees, dat hij in uitstekende conditie is. Onze tienkamper bereikte een afstand van 13.49 meter. Zijn beste prestatie op dit onderdeel van den tienkamp was tot nu toe de 12.99 meter. De worp van Brasser werd gehonoreerd met 764 punten, waardoor zijn totaal op 2173 kwam. Hierdoor steeg Brasser van de tiende naar de zevende plaats. Zijn achterstand op nr. 6, den Zweed Bexell, bedroeg toen nog slechts 3 punten. Als eenige over de 1.90 meter. Het volgend onderdeel van den tien kamp was het hoogspringen. Begonnen werd met een hoogte van 1.50 meter. Langzamerhand werd de hoogte opge voerd. Toen de lat op 1.80 meter lag, waren de meeste deelnemers reeds af gevallen. Brasser, die in trainingspak met jroot gemak nog over 1.75 meter was gesprongen, bewees duidelijk, dat hij de beste springer van de tienkam pers was. Toen de hoogte 1.85 meter be droeg, waren behalve de Nederlander alleen nog de Amerikaan Morris en de Pool Plawczyk overgebleven. Slechts Brasser, die luide werd toegejuicht, kwam daarna over een hoogte van 1.90 meter. Brasser, die met 1.945 meter Nederlandsch recordhouder is, trachtte daarna over een hoogte van 1.93 meter te komen, maar zijn drie pogingen faalden. In een tienkamp heeft Brasser echter nog nooit 1.90 gesprongen. In 1934 bereikte hij een hoogte van 1.85 meter. Toen hij het Nederlandsche record in den tienkamp op zijn naam bracht, sprong Brasser 1.80 meter. Door deze uitnemende prestatie, waarvoor de Olympische telling 909 punten toekent, kwam Brasser op de vierde plaats achter de drie Amerikanen. De 400 meter in 51.5 sec. Als laatste nummer van den tienkamp werd daarop de 400 meter geloopen. Brasser startte in de derde serie. Het lot was onzen landgenoot gunstig, want hij trok de bin nenbaan, waardoor hij zijn vijf tegenstan ders in deze serie voor zich zag, n.1.: Dahl- gren (Zweden), Clark (V.S.), Daellenbach (Zwitserland), Bonnet (Duitschland) en Wensel (Chili). Clark was de snelste en hij liep vrij ver uit. De Amerikaan werd eerste in den prachtigen tijd van 50 sec. De tweede plaats was voor den Zweed met 51.2 sec., terwijl Brasser derde werd in 51.5 sec. Dit is de beste tijd, welke Brasser ooit op ,de 400 meter heeft gemaakt. Zijn beste -prestatie was tot nu toe 54 sec. Door dezen onverwacht snellen tjjd bleef onze tienkamper onbedreigd vier de. Voor de 400 meter kreeg hij 791 punten. Het totaal aantal punten van Brasser bedraagt, nu den eersten dag 3873. Hij is tot nu toe de beste Euro peaan. De drie eerste plaatsen worden ingenomen door de buitengewoon ster ke Amerikanen, n.1. Clark (4194 pun ten), den wereldrecordhouder Morris, die de 400 meter in 49.4 sec. aflegde (4192 punten) en Parkar, die 3888 pun ten heeft veroverd, d.i. slechts 15 pun ten meer dan onze landgenoot. Brasser's ernstigste concurrenten zijn {momenteel de bekende Fin Akille Jaervir.- nen, de broer van den speerwerpen, (3787 ^punten), de Zwitser Guehl (3760 punten) en de Fin Polamo (3691 punten). Vermelden wij nog, dat de Duitscher Stoeck, de Olympische kampioen in het speerwerpen, wegens een blessure van deel name moest afzien. Er zijn thans nog 25 tienkampers overgebleven. Ook de zesde athletiekdag is van buiten gewone beteekenis geweest. Weliswaar zyn er geen wereldrecords gesneuveld, maar één Olympisch record werd door de drie eerstaankomenden gebroken, n.1. dat op de 5000 meter. Ook in den loop werd een ge weldige strijd geleverd. Van bijzondere spanning was ook de 400 meter, waarin de loopers van begin tot eind een zeer hoog tempo bleven voeren. Verder vroeg de tienkamp de aandacht van het weer geheel bezette stadion. Onze landgenoot Brasser verrichtte de meer dan schitterende prestatie om den eer stendag achter de 3 Amerikaansche gewel denaren op den tienkamp, Clark, Morris en Parker de vierde plaats te bezetten. In deze Olympische Spelen bewijst Neder land ,dat met de oranje-broeken geducht rekening moet worden gehouden. Het is niet waarschijnlijk, dat het wereld record van Morris dat nog niet erkend is verbeterd zal worden. Voor het nog ofifcieele wereldrecord van den Duitscher Sievert werden den eersten dag 4247 pun ten behaald. Nr. 1 Clark heeft er thans 4194. Kiel, 7 Aug. De wind is gaan liggen en des ochtends was zelfs in het geheel geen windrichting vast te stellen. Alle wedstrij den werden dan ook een uur uitgesteld en in dien tijd kwam een noord-oostelijk bries je door, aanvankelijk zeer zwak, doch lang zamerhand iets sterker en naar het oosten ruimde. Bij dit veranderlijke windje speelde het geluk een vrij grooten rol. Op de binnen baan was de wind aanvankelijk vrijwel noord. Kagchelland startte allesbehalve fraai. Frankrijk, Noorwegen en Duitschland gingen veel beter op weg. Toch lag de Ne derlander bij de eerste ton reeds op de twee de plaats achter Noorwegen, voor Duitsch land en Uruguay. De rest lag toen vrij ver achter. Voor den wind zakte Kagchelland een paar plaatsen af, Uruguay en ook Zwit serland schoven zich voor hem en opnieuw verloor Kagchelland bij het kruisen twee plaatsen. Het bleek, dat de stuurboordsiag vandaag de voordeelige was, doch Kagchel land zocht het over bakboord. Hij werd ze vende, toen achtste en zelfs negende, maar op het laatste kruisrak wist hij weer eenige tegenstanders voorbij te loopen en hij werd tenslotte zesde. Het mooie was, dat zyn zwaarste concurrenten wat het puntenaantal betreft: Engeland en Duitschland, na hem eindigden. De Engelschman Scott werd ze vende, de Duitscher Krogmann negende. Het totaal puntenaantal was Nederland en En geland beiden 92, Duitschland 86. De eerste die daarop volgt is Chili met 66 punten. Een paar nog niet besliste protesten van heden hebben geen betrekking op de lei ders. In de Starklasse startte Nederland als zesde. Bij dit lichte briesje liep de Duitsche boot bijzonder hard vooral bij het kruisen en al zeer spoedig lag deze aan den kop en bleef alzoo den geheelen wedstrijd om te eindigen met vier minuten voorsprong op den Zweed, die met ruimen wind telkens in liep om op de kruisrakken weer achter te raken. Deze beiden waren onbereikbaar voor de anderen. De „Bern" nam langen tijd de vijfde plaats in achter Frankrijk en Noor wegen, doch wist later een plaats te winnen waarbij Noorwegen ver achter kwam. In het laatste lange kruisrak zochten echter Portu gal tezamen met Noorwegen den stuur boordslag, terwijl de anderen over bakboord gingen. Die twee hadden succes daarmee en plaatsten zich voor Bob Maas, die aldus zesde werd. Opnieuw liep hij voor den wind Noorwegen voorbij en in het laatste kruis- rakje naar de eindstreep werkte hij prach tig. Hij passeerde ook Portugal en vlak voor de finish Frankrijk. Aldus ging hij als derde door de lijn, twee seconden voor de Fran- sche boot In puntental is de „Bern" nu vierde met 30 punten na Duitschland met 45 punten, Zweden met 44 punten en Engeland 36 pun ten. Bij de zesmeters scheen aanvankelijk Carp het goed te doen. Eenigen tijd was hij eer ste, maar de Zwitsersche boot bleek een uitstekend lichtweerschip te zijn, ging naar voren en leidde den geheelen wedstrijd met grooten voorsprong. Voor den wind kon de „De Ruyter" niet goed meekomen en daar hij bovendien bij een der boeien veel last had van de tegelijk passeerende achtmeters zakte Carp langzaam maar zeker af naar de zevende plaats. Het laatste kruisrakje bracht nog een kleine verbetering, doordat de Amerikaan werd voorbij geloopen en Carp als zesde eindigde. De stand. Ziehier het totaal puntenresultaat. Duitschland en Zweden 30 p.; Engeland 29 p.; Zwitserland 26 p.; Noorwegen 22 p.; Finland 20 p.; Argentinië 16 p.; Amerika en Italië 15 p.; Nederland 14 p.; Frankrijk 10 p.; Polen 4 p. De heer Carp zeide ons, dat hij tevergeefs zoekt naar een verklaring voor het slechte voor den wind loopen van zijn boot. Holland derde in de twee persoons vouwboot. De Olympische regatta-baan, waar giste ren de Olympische kano-wedstryden zyn begonnen, waaraan ook door verschillende Nederlandsche ploegen wordt deelgenomen, ligt ten opzichte van het rijkssportveld-com plex geheel aan de andere zijde van de stad, in het watersportcentrum Gruenau. Op beide oevers naast de finish zijn groo- te tribunes opgeslagen, die vanmiddag vrij behoorlijk gevuld zijn, in aanmerking geno men, dat er alleen lange afstandsnummers verwerkt worden, waarbij het publiek slechts een klein gedeelte van den strijd over 10 K.M. kan volgen. Maar er waren niettegenstaande dit, vooral ook op de groo- te terreinen met staanplaatsen vele toe schouwers, die deze eerste Olympische kano wedstrijden zooals bekend werd de kano sport eerst in 1934 aan het Olympische pro gramma toegevoegd niet wilden missen. Nu lokte inderdaad het water wel, want Voor Zaterdagmiddag en Zondag. 15.00 uur: athletiek, tienkamp polsstok hoogspringen, 4 x 100 M. esta fette heeren, series. 15.30 uur: 4 x 100 M. estafette dames, series. 16.00 uur: 3000 M. hindernis finale. 16.30 uur: tienkamp, speerwerpen, 4 x 400 M. estafette heeren, series. 17.30 uur: tienkamp 1500 M. 15.00 uur: zwemmen 100 M. vrije slag da mes, series; 100 M. heeren halve finale. 15.00 uur: waterpolo. 15.00 uur tot 21.00 uur: finale equlpewed- strijden degen. 15.00 uur: klein kaliberschieten. 15.00 uur: éénpersoons kajak 1000 M. 15.30 uur: tweepersoons Canadeesche ka no's 1000 M. 16.30 uur: tweepersoons kajaks 1000 M. 17.00 uur: éénpers. Canadeesche kano's. 17.30 uur: vierpersoons kajak, demonstra tiewedstrijd. 16.00 uur: basketball. 16.30 uur: hockey. 17.15 uur: handbal. 17.30 uur: voetbal. 18.00 uur: wielrennen 2000 M. tandem halve finale en finale, (voort zetting herkansing om 16 uur), 4000 M. achtervolging, kwart-, halve finale en finale, 1000 M. tegen het horloge. 19.0Ö uur: worstelen, gr. rom. stijL Het programma voor Zondag luidt: 10.00 uur: worstelen, gr. rom. stijl. 9.00 uur: schermen op degen personeel, voorronde. 9.00 uur: zwemmen 200 M. schoolslag dames, waterpolo. 10.30 uur: zeilen te Kiel. 15.00 uur: 100 M. vrije slag dames, halve finale, 100 M. vrije slag heeren finale, waterpolo. 15.00 uur: athletiek, start Marathon, hoog springen dames finale. 15.15 uur: 4 x 100 M. estafette heeren, finale. 15.30 uur: 4 x 100 M. estafette dames finale. 15.45 uur: 4 x 400 M. estafette heeren, finale. 17.30 uur: aankomst Marathon. 16.00 uur: basketbalL 16.30 uur: hockey. 19.00 uur: worstelen, gr. rom. stijl (ban tam- tot zwaargewicht). het was vandaag bij bedekte lucht broeierig warm, misschien wel te warm voor de ko mende wedstrijden. De Hollandsche ploegen hebben het er over het algemeen niet slecht afge bracht in races, welke zoo sterk bezet waren als die van vanmiddag en de Hol landsche twee-persoons-vouwboot zorg de zelfs voor een derde bronzen medail le door derde te worden in dit nummer. WaarUjk een keurige prestatie van de gebroeders Wijdekop, die in hun race goed waterwerk en een voortreffelijke combinatie toonden. In de race voor tweepersoons-kajaks over 10.000 meter legden de Hollanders Starre- veld en Siderius beslag op de vijfde plaats, hetgeen eveneens een goed resultaat is in aanmerking genomen, dat de Duitsche en Oostenrijksche twee een klasse op zich vormden. In de eenpersoons-kajak eindigde onze landgenoot van Tongeren als vierde achter den Duitscher Krebs, den Oostenrij ker Landertinger en den Zweed Vallin. Van Tongeren kwam frisch door de finish en vertoonde een goede stijl na dezen langen afstand te hebben afgelegd. De Hollander Johan Vrolijk kon in het nummer eenpersoons-vouwboot in het ge heel niet op tegen zijn tegenstanders, die met een straat voor hem bleven. Maar over het algemeen zijn het toch zeer behoorlijke prestaties, die ons wat meer kijk geven op de capaciteiten van onze landgenooten op lange afstandnummers, die in ons land weinig worden uitgeschreven, temeer omdat men nog nooit voor deze Olympiade in internationaal milieu zijn krachten getoetst heeft. En dat lijkt ons de grootste winst van deze wedstrijden: de ondervinding in sterk internationaal verband. De uitslagen waren: Eén-persoonsboot. 1. en Olympisch kampioen: Oostenrijk (Hradetzky50 min. 1.2 sec.; 2. Frankrijk (Eberhardt) 50 min. 4.2 sec.; 3. Duitschland (Hoermann) 50 min. 6.5 sec. Twee persoons kajaks. 1. en Olympisch kampioen: Duitschland (Wevers en Landen) 41 min. 45 sec.; 2. Oos tenrijk (Kalisch en Steunhuber) 42 min. 5 4 sec.; 3. Zweden (Hahlbirg en Larsson) 43 min. 6.1 sec.; 4. Denemarken (Lovgreen en Svendsen) 44 min. 39.8 sec.; 5. Neder land (Starreveld en Siderius) 45 min. 12 5 sec.; 6. Zwitserland (Zimmermann en Bach) 45 min. 14.6 sec. Een-persoon.s kajaks. 1. en Olympisch kampioen: Krebs (Duitschland); 2. Landert (Oostenrijk)- 3 H*ael ,y.r. SU,*».N.d.TT.Td Tongeren) 47 min. 31 sec.; 5. Finland (Jo- kheTBrzYw?1' 35 5 6' T,Jecho«l°wa kye (Brzak) 47 min. 36.8 sec. Tweepersoons vouwboot. 1. en Olympisch kampioen: Zweden Un. hansson en Bladstroem) 45 min 48 9 set 2 rec'^3 ^Ne'd'e^J1'80^enI3Hornmm 492 46 erland en C. Wydekop) kye (Kouba en KlimaM? m'in 9 Zwitseralnd (Knoblauch en BottlangM7m Tweepersoons Canadeesche kano's. min. 28 sec. 3' 0o«tenryk 51 SALMINEN (Finland) 30 min 15.4 sec. Tilly Fleischer (Duitschland) 45.18 M. Jonhsson (Ver. Staten) 2.03 M. Mohammed Mesbak (Egypfc) 342.5 K.G. Louis Hostin (Fr.) 372.5 K.G. Kogelslingeren Hein (Duitschland) 56.49 M. 100 H. heeren: Jesse Owens (Ver. St) 10.3 sec. 100 H. dames: Helen Stephens (V. St) 11.5 sec. Discuswerpen dames: Gisela Mauermayer (DuitachL) 47.63 M. Hardin (V. St) 52.4 sea 800 H. heeren Woodruff (V. St.) 1 m. 52.9 sec. Verspringen heeren Jesse Owens (V. St) 8 06 M. Floretschermen équipe: Frankrijk. J. Owens (V. St) In 30.7 sec- 50 K.M. snelwandelen Whitlock (Eng.) in 4 u. 30 min. 41 sec. Carpenter (V. St) 50.48 M. Polsstok hoogspringen t Meadows (V. St) 4.35 M. Floretschermen dames j Ilona Eleck-Schacherer (Hong.) Gewichtheffen (middengewicht) Touni (Egypte) 387.5 K.G. Gewichtheffen (xwaargewicht) Manger (Duitschl.) 410 K.G. 1500 M.: Lovelock (Zweden) 3 min. 47.8 sec Speerwerpen Stoeck (Duitschl.) 71.84 M. Floretschermen Gaudini (Italië) 7 gew. part Hink stap-sprong Tajima (Japan) 16 M. Pistoolschieten Oyen (Duitschland). 110 M. horden: lowns (V. St) 14.2 sec. 80 M. horden dames Valla (Italië) 11.7 sec 400 M: Williams (V. St) 46.5 Schijfschieten Ullman (Zweden). Merkens (Duitschl.) De series honderd meter vHK slag heeren. Berlijn, 8 Aug. Vanmorgen is in het zwemstadion een aanvang gemaakt met het verzwemmen der series 100 meter vrije slag heeren. De eerste twee uit elke serie en de twee snelste derden komen in des halven eindstrijd. De resultaten luiden: le serie: 1. Peter Fick (Ver. Staten) 57,7 sec. (hieuw Olympisch record) het oude stond met 58 sec. op naam van den Japan ner Miyasaki), 2. Csik (Hongarije) 55,5 sec., 3. Gabrielson (Engeland) 1 min. 1.5 sec. 2e serie: 1. Yusa (Japan) 57,8 «ec., 3- Highland (Ver. Staten) 59,9 sec., 3. Keh" dall (Australië) 1 min. 1 sec., fl. Mo°; (Nederland) 1 min. 3,4 sec. 3e serie: 1. Williams (Engeland) 1 m». 0,7 sec., 2. Adjaludin (Philippijnen) 1 mm- 1 sec., 3. Schwartz (Duitschland) 1 mB1- 1,8 sec. 4e serie: 1. Arai (Japan) 57,5 sec. (nieuw Olympisch record), 2. Fischer (Duitsch land) 57,9 sec., 3. Grof (Hongarije) 1 1,3 sec. 5e serie: 1. Taguchi (Japan) 57,5 (Olympisch record van Arai Geevenaardh 2. Christensen (Denemarken) 1 min. sec., 3. Larsen (Canada) 1 min. 1,5 «ec 6e serie: 1. Wilfan (Zuid-Slavië) 1 mOT6 0.6 sec.; 2. Heibel (Duitschland) 1 min. sec.: 3. Obial (Philippijnen) 1 min. 1.7 «ec 4. Dove (Engeland) 1 min. 1.8 sec.; 5. Ft*" cisco Marqués (Brazilië) 1 min. 3.3 sec, Young (Bermuda) 1 min. 7.8 sec k JL

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6