Voor 100 jaar. DAISY IS TERUG afschaffing huurbijslag. Strenge controle aan de Franschè grens belette den Utrechtschen aapjeskoetsier Frankrijk binnen te rijden. Een moeilijke rit tot tevredenheid volbracht zooveel mo«el«k Uit de Alkmaarsche Courant van 15 Augustus 1836. Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar aan de eene zijde gaarne hunne volkomene toestem ming gevende, dat de verjaardag van onzen geliefden Koning met vrolijkheid en met openlijke ver tooningen van blijdschap en tevre denheid van allerlei aard, met ver lichtingen, vuurwerken enz. wor den gevierd. Hebben aan den anderen kant niet zonder schroomvalligheid ge zien dat deze openlijke blijken van vreugde, vooral bij jonge en onbe- dachten lieden, niet zeldzaam in uitsporigheden ontaarden waardoor de veiligheid en rust der ingezete nen en hunne bezittingen aan ge vaar worden blootgesteld. Burgemeester en Wethouders hebben met deze inzigten gemeend aan de eene zijde wel te moeten toelaten, zelfs aanmoedigen, alle zoodanige openlijke blijken van vreugde, waarbij de ingezetenen op den 24sten dezer maand hunne liefde en eerbied voor den gelief den Koning welke ons regeert, zul len willen aan den dag leggen, daaronder het verlichten hunner huizen en het afsteken van alle onschadelijke vuurwerken welke alleen vroolijkheid en gejuich ten gevolge hebben, zonder anderen schrik aan te jagen of te benadee- len. Maar zij hebben aan den anderen kant, na daarop te hebben inge wonnen het advies van den Stede lijken Raad, noodig gevonden op het ernstigste te verbieden op den evengemelden nationalen feestdag, evenzeer als ten alle tijde, het maken, verkoopen en afsteken van alle schadelijke vuurwerken, waar door menschen of huizen zoude kunnen worden beschadigd of be nadeeld, daaronder begrepen die zware voetzoekers, welke soort sedert eenigen tijd worden gemaakt en afgestoken, met bijzondere be paling. Dat alle de zoodanigen, welke die gevaarlijke vuurwerken en voet zoekers zullen hebben gemaakt, verkocht of afgestoken, hetzij de zelve reeds schade en nadeel hebben ten gevolge gehad of niet, zullen verbeuren eene boete van zes Gul den, boven en behalven de herstel ling der schade en de straffen bij de wet tegen het benadeelen, belee- digen of kwetsen van anderen vastgesteld, terwijl bij bewezen on vermogen eene gevangenis van twee dagen de betaling der boete zal vervangen. Ouders en meeste: s zullen voor hunne kinderen en bedienden ver antwoordelijk zijn. Aldus gedaan ter Kamer van Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar op den 12en Augus tus 1834. Fontein Verschuir. Ter Ordonnantie van denzelven De Dieu Fontein Verschuir. Gerenoveerd ter Kamer van Bur gemeester eF Wethouders der Stad Alkmaar den 9den Augustus 1836. De secretaris der Stad Alkmaar, De Dieu Fontein Verschuir. ONFORTUINLIJKE PASSAGIER. Na avontuur in Spanje naar Amsterdam teruggekeerd en door de politie aangehouden. Met het mailschip „Johan van Oldenbar- nevelt" is gisteren een 25-jarige Utrechte naar aangekomen, wien door bemiddeling van den Nederlandschen consul te Gibraltar een derde klasse overtocht was verleend. De man was eenigen tijd geleden naar Spanje gegaan om daar werk te zoeken. Hij zwierf door het land tot het uitbreken van den opstand zijn kansen om werk te vinden nihil maakten. In een der havensteden ge raakte hij in een straatgevecht, waarbij hij een klap van een geweer opliep. De ge wonde slaagde er in, aan boord van een En- gelsch boot te komen, waarmede hij naar Gibraltar ging, waar hem van Nederland- sche zijde hulp en geneeskundige verzorging werd gegeven. Na aankomst te Amsterdam werd hij, omdat hij geen middelen van be staan had, naar het bureau Kattenburg ge bracht en daar bleek, dat de man in het politieblad gesignaleerd stond, omdat hij van de Utrechtsche rechtbank een vonnis wegens heling te goed had. Hij is in dit verband vastgehouden en van morgen voor den officier geleid. AUTO MET SMOKKELWAAR. Hedennacht werd door de kommiezen aan de Oudenburgsche sluis te Terneuzen een verdachte auto waargenomen. De bestuur der van de auto slaagde er aanvankelijk in, ondanks op hem gerichte schoten, aan zijn achtervolgers te ontkomen, doch hij was herkend en werd nog in den loop van den nacht opgespoord en voor den inspecteur geleid, tegenover wien hij bekende zich aan smokkelen te hebben schuldig gemaakt. De auto benevens een groote hoeveelheid suiker, boter, olie en vetten, werd in beslag genomen. DE AUTOBUSTOCHTEN EN HET RIJKSTOEZICHT OP DE SPOORWEGEN. Gisteren werd de Staat der Nederlanden door de FrieschHollandsche Reisver. Samenwerking, gevestigd te Leeuwarden in kort geding gedagvaard inzake het beletten der tochten, uitgeschreven door voormelde vereeniging, door de ambtenaren van het rijkstoezicht op de spoorwegen. De pleidooien voor den president van de Haagsche rechtbank zullen plaats hebben op Maandag 17 Aug. Woensdag heeft het rijkstoezicht weder om eenige bussen van de reisvereeniging belet de uitgeschreven tochten te volbren gen. Het rijkstoezicht wilde de bussen on middellijk vrij geven op voorwaarde, dat het bestuur van de vereeniging een schrif telijke verklaring teekende, dat de vereeni ging zou worden ontbonden, of, wanneer de eigenaren der bussen schriftelijk verklaar den geen bussen meer aan de FrieschHol landsche reisver. of andere vereenigingen te zullen verhuren. Nadat de raadsman van de vereeniging aan dit college had bericht, dat de dagvaar ding was uitgebracht, werd medegedeeld dat het verder beletten der tochten, tot de uitspraak door den Haagschen president der rechtbank, achterwege zou blijven. WINDHOOS RICHT SCHADE AAN. Over de buurtschap Stegeren nabij het dorp Dedemsvaart is gisternamiddag een krachtige windhoos getrokken, die heel wat schade heeft aangericht. Gaande van West naar Oost heeft deze hoos al wat zg op haar weg ontmoette, vernield. Boomen werden ontworteld of van hun kruin ontdaan. Het op het land staande koren werd ontworteld en de lucht ingeslingerd. Ook hooibergen, d' ken, kippehokken en schuren moesten het ontgelden. Onderdeelen er van werden afgerukt en honderden meters verder in het land weer neergesmakt. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, doch de scha de, welke werd aangericht is aanzienlijk. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Op vermoeden van clandestien drank stoken, is gisteren door ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen, in samenwer king met de rjjks- en gemeentepolitie een inval gedaan bjj den landbouwer R. van de M. te Ederveen (Veluwe). Inderdaad werd daar een compleet dis- tilleertoestel aangetroffen, dat juist op dat oogenblik in werking was ger'eld. Het toe stel, dat wel van klein formaat, maar keurig uitgewerkt bleek te zgn, werd in beslag ge nomen, terwgl tegen van de M. proces verbaal is opgemaakt. Dit is betrekkelijk korten tgd reeds het derde toestel dat door de ambtenaren van Lunteren in beslag genomen is. AUTO MET DRIE JONGENS IN EEN SLOOT. Donderdag na middernacht is een auto mei drie jongelui uit Aduard (Gron.) die een zang concours te Leek hadden bezocht, te Oostwol- de tegen een boom gereden en daarna in een sloot geraakt. Twee voorbijgangers snelden te hulp en slaagden er na veel moeite in de in zittenden te redden. De chauffeur, die bewus teloos achter het stuur zat, werd het eerst ver lost. De tweede jongen zat ernstig gewond tus- schen de brokstukken van de auto bekneld. De derde werd vrijwel ongedeerd te voorschijn ge haald. De auto was geheel vernield. De geredden zijn per auto naar hun huis vervoerd. KANO OVERVAREN. De inzittenden gered. Een tweede ongeluk veroorzaakt. Donderdagavond voeren de 27-jarige matroos J. Wijnands uit Vlissingen en de 18-jarige Rol- ken, uit Rotterdam, in een kano op de Maas. Ter hoogte van de werf Wilton-Feijenoord passeerd de sleepboot „Jacoba", welke het lichterschip „Elisabeth" op sleeptouw had. De kanovaarders wilden achter het sleepschip om de rivier oversteken, doch hadden er blijkbaar geen erg in, dat aan het gesleepte schip nog een roeiboot was bevestigd. De kano werd over varen en verdween bijna onmiddellijk in de diepte. Wijnands sprong in de roeiboot. Rolken werd door de bemanning van de sleepboot ge red. Kapitein Keiss zette, toen hij hulpgeroep hoorde, de machine op volle kracht achteruit, waardoor de „Elisabeth" met de sleepboot in aanvaring kwam. De „Elisabeth" kreeg een deuk aan bakboord-zijde, het berghout van de „Jacoba" werd beschadigd en de sleeptros brak. De twee kanovaarders zijn naar het bureau van de rivier-politie gebracht. VACANTIE IN EIGEN LAND. Hotelhouders klagen De Nederlandsche r. k. bond van hotel café- en restaurantgeëmployeerden „Sint Anto- nius" heeft in een uitvoerig schrijven aan den minister van Binnenlandsche Zaken gewezen op de moeilijkheden voor de Nederlandsche hotelindustrie, als gevolg van het reizen in het buitenland. Het hotelplan (gecombineerde rei zen met verblijf naar Zwitserland] trekt elke week volle treinen, doch ons eigen land ziet nagenoeg geen vreemdeling meer. Dit is een gevolg van deviezenbepalingen en valutaver houdingen. Met aandrang wordt den minister verzocht zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen om het Nederlandsche volk zijn vacantie in eigen land te doen doorbrengen en het reizen buiten onze landsgrenzen meer te bemoeilijken. Telegram met bezwaren van huis eigenaren. De Nederlandsche bond van huis- en grond eigenaren en bouwondernemers heeft een tele gram gezonden aan den minister van Sociale laken, waarin wordt aangedrongen op opschor ting van de aangekondigde afschaffing van den huurbijslag, totdat op zeer korten termijn een vermindering van de op de exploitatie druk kende lasten is verkregen. DE GEVAARLIJKE ZEE. In een mui geraakt en verdronken. Gister is de tienjarige A. de M., zoon van een Rotterdamsche familie, die met vacan tie te Katwijk aan Zee vertoefde, bg het baden in zee in een mui geraakt, door den stroom meegesleurd en verdronken. De red dingsbrigade heeft geruimen tijd de zee af gezocht, maar is er niet in geslaagd het lgk van het slachtoffer te vinden. CREMATIE J. C. E. SAND. Groote belangstelling op Wester- veld. Het stoffelijk overschot van den heer J. C. e. Sand, chef-verslaggever van Het A - gemeen Handelsblad, is gistermiddag in het Crematorium te Westerveld verascht. De sympathie en vriendschap, welke den overledene van de zijde zijner vakgenooten werd toegedragen en het aanzien, dat hij oo in kringen buiten de journalistiek genoot, kwam wel overduidelijk tot uitdrukking in de groote belangstelling /an collega s oud collega's en autoriteiten. Het Handelsblad was vertegenwoordigd door den directeur, den hoofdredacteur en den algemeen secretaris. De Telegraaf, waaraan de heer Sand 22 jaar als redacteur-verslaggever verbonden is geweest, was vertegenwoordigd door den heer J. C. Fraenkel, lid van de hoofdredac tie. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij verder o.a. op den heeren mr. dr. Goed hart, oud-hoofdredacteur van Telegraaf, hoofdredacteur van het Utrechtsch Nieuws blad, D. Kouwenaar, die het bestuur van den Ned. Journalistenkring vertegenwoordigde en tevens als voorzitter, met een viertal andere bestuursleden, alsmede de vereeni ging De Amsterdamsche Pers. Mede waren aanwezig de commissaris der verkeerspoli tie te Amsterdam, den hoodbrandmeester, de havenmeester en de inspecteur voor de scheepvaart te Amsterdam. Aan de baar, die met een schat van bloe men was bedekt, was de eerste der sprekers ir. A. Heldring, directeur van het Alge meen Handelsblad, Sand's groote gaven van geest en gemoed schetste en hem dankte voor zijn toewijding en vriendschap. Ver der voerden nog het woord de heer D. Kouwenaar en een drietal anderen. Een zwager van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. HET AUTO-ONGELUK NABIJ EDE. Inzake het auto-ongeluk nabij Ede, dat gistermorgen heeft plaats gehad en waarbij twee personen om het leven zijn gekomen, vernemen wg nog nader, dat de familie Wildeboer, die in Amersfoort logeerde, op weg naar Roermond, waar familie zou wor den bezocht. De om het leven gekomen mevrouw T. L. WildeboerFrietman was 51 jaar oud en haar dochter mejuffrouw J. W. Wildeboer, 17 jaar. De heer D. van der Kraan, die de auto be stuurde, Is niet. zooals in het eerste bericht vermeld stond, achttien jaar oud, doch twee en dertig jaar. De heer L. Wildeboer, controleur bij de coöperatie De Vooruitgang te Rotterdam, is 43 jaar. Zooals gemeld wer den de beide heeren ernstig gewond. HET AUTOVERKEER MET DUITSCHLAND. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. vestigt er de aandacht op, dat de faciliteiten, welke Duitschland in verband met de Olym- sche Spelen verleent aan automobilisten en motorrijders, die Duitschland bezoeken, slechts van tijdelijken aard zijn. Van 16 Augustus af heeft men voor een reis per auto of motorrijwiel naar Duitsch land weer de gebruikelijke grensdocumen- ten noodig, waarvan men zich dus moet voorzien eer men op reis gaat. DE NEDERLANDSCHE HANDELS BETREKKINGEN MET BRAZILIË. Ten vervolge op een desbetreffend pers bericht kan thans worden gemeld, dat de door den Nederlandschen gezant te Rio de Janeiro gevoerde besprekingen hebben ertoe geleid, dat, hangende de onderhandelingen over een nieuw te sluiten overeenkomst, de op 31 Juli j.L opgezegde voorloopige over eenkomst van 16 September 1931 voorshands tot 15 September e.k. van kracht blgft. DESKUNDIGEN CONFERENTIE VAN HET INSTITUT INTERNATIONAL DE DOCUMENTATION. Het „Institut International de Documen- tation", de internationale federatie van do- cumentatievereenigingen in verschillende cultuurlanden, zal op 10 Augustus a.s. te 's-Gravenhage zijn bestuurvergadering hou den, waarna op 1113 Augustus verschil lende bijeenkomsten en excursies zullen plaats vinden, die ook voor buitenstaanders toegankelijk zijn. De zittingen zullen worden gehouden in het gebouw van den Octrooiraad, waar den llden Augustus 's morgens om 9.30 uur de opening zal geschieden voo.' den voorzitter, mr. J. Alingh Prins. Het algemeen secreta riaat berust bij ir. F. Donker Duyvis. NATRIUMVERLICHTING VAN DEN WEG AMSTERDAM—HAARLEM. Ter groote voldoening van de duizenden automobilisten is de natrium-verlichting van den drukken autoverkeersweg Amsterdam- Haarlem thans gereed gekomen en inmid dels reeds in gebruik genomen. Een ieder die vroeger dezen weg 's avonds per auto gereden heeft, zal uit eigen erva ring weten, welk een uiterst gevaarlijk traject dit was. Het aantal auto-ongevallen op dezen weg was dan ook schrikbarend groot, terwijl deze ongevallen in het alge meen geenszins aan roekeloosheid der auto mobilisten waren toe te schrijven. Dank zg het voor wegverlichting zoo practische natriumlicht is het mogelijk ge weest dit traject tot een idealen autoweg te maken, die na het invalen van de duisternis met dezelfde veiligheid bereden kan wor den als overdag, temeer waar zelfs nachte lijke mist bij natriumlicht doorzichtig blijkt te zijn. Nu de verlichting van dezen weg zoo voortreffelijk is, dat tot op afstanden van 8UU 1000 meter personen en auto's volko men scherp waarneembaar zijn, worden automobilisten thans gemaand hun groote koplampen te dooven en met parkeerlicht te rijden, teneinde tegelniggers niet geheel noodeloos te verblinden. Het ca. 14 K.M. lange trajact van Sloter- wgk tot Haarlem is voorzien van 385 „Ph1- lora"-natriumlampen van 100 Watt (65° calumen), welke gemonteerd zijn op 99 M. hooge zigzag geplaatste P»le"- 08 yer ting is zoodanig uitgevoerd, dat niet alleen de rijweg, maar ook het fietspad en de trambaan uitstekend zgn verlicht zoodat tevens de tallooze wielrijders hierbij gebaat zijn en de electrische tram haar scherp verblindend licht niet meer over den weg behoeft te werpen. De thans zoo modern verlichte snelver- keersweg Amsterdam-Haarlem zal niet al leen een practische verbetering voor het nationale autoverkeer beteekenen, zij zal ook zonder twijfel de bewondering wekken van de vele vreemdelingen, die ons land per auto bezoeken. EERSTE KAMER. Het vertrek van den Nederlandsehen gezant uit Spanje. Antwoord van minister De Graeff. De minister van buitenlandsche zaken heeft geantwoord op vragen van den heer van Vessem in verband met het vertrek uit Spanje van den Nederlandschen gezant al- *Op 26 Juli besloten de buitenlandsche zendingen, die zich, overeenkomstig de in Spanje bestaande gewoonte, voor de zomer maanden te San Sebastian bevonden, toon zij door de plotseling in het geheele noorden des land? opgetreden gewapende korpsen van het midden en Zuiden werden afgeslo- ten, die stad te verlaten langs den eenigen nog openstaanden weg: den zeeweg. De toe stand was zoodanig geworden, dat men volkomen van de buitenwereld dreigde te worden afgesloten. Hr. Ms. gezant is toen met de leden van de Amerikaansche ambas sade en den Noorschen gezant op een Ameri* kaansch opleidingsschip naar een Franschè haven bjj de grens vertrokken, van waar de heer Roosmale Nepveu den volgenden ochtend op Spaansch gebied is teruggekeerd waar hij, daarin gevolgd door een aantal andere missies, een tijdelijke kanselarij heeft ingericht te Irum, bg gebrek aan mogelijk- heid verder in Spanje door te dringen. Geen diplomatiek of consulair vertegen woordiger van eenig land in Spanje kan on het oogenblik in het gunstigste geval meer dan in een beperkt gedeelte des lands tot de bescherming zijner landgenooten bijdragen Voor den tijd, waarin Hr. Ms. gezant zich! ofschoon in Spanje aanwezig, niet in verbin ding kan stellen met de regeering, waarbij hij is geaccrediteerd, is in dezen ahnormalen toestand voorzien door den vice-consul te Madrid te belasten met de waarneming van den diplomatieken post en hem als tijdelijk zaagelastigde bij de Spaansche regeering m te leiden, die deze aanwijzing uitdrukkelijk heeft verklaard te aanvaarden. Daarnaast treden in hun ressorten de Nederlandsche consulaire ambtenaren in Spanje, met wie de regeeringsvooralsnog in rechtstreeksche verbinding staat, voor de Nederlandsche be langen op. (Van onzen R.-correspondent.) Daisy is terug. Neen, het was niet het blijde gevolg van een advertentie in den trant van: „Daisy, kom terug, alles in vergeven en vergeten". Daisy is vrijwillig teruggekeerd naar de stad, waar men zijn thuiskomt met spanning heeft verbeid, zooals men hem tevoren met veel vertoon van vriendschap, beladen met de beste wenschen voor een verre reis, had laten vertrekken. Z ij n thuiskomst. Want Daisy is geen meisje, dat in een opgewonden bui van huis geloopen is met achterlating van diepbe droefde ouders en een ontstelden verloofde. Daisy is een man van ruim 60 jaar, die eigenlijk G. Ren es heet. Zoo noemen hem de belastingambtenaren en onder dien naam krijgt hij ook zgn verkiezingsbiljet thuisge stuurd. Maar voor de rest kent iedere m hem als Daisy, den populairen Utrechtschen aapjeskoetsier, die zoo menigen student in zijn bakje door de straten der bisschopsstad heeft gereden. In het voorjaar, als het weer tot een rij toertje lokt, of bg bijzondere ge legenheden. En ook wel 's nachts, na een feestje. Daisy is nu terug. Hij was op Maandag, 13 Juli, in den stroo menden regen uit Utrecht vertrokken met twee reismakkers en een hond, alsof het een gewoon ritje gold. Den gegalonneerden hoogen hoed op het lachende hoofd, on danks den regen en keurig in zijn koetsiers- jas met een gouden tres. Voorop de vlag met de kleuren der faculteiten (vanwege de relatie met het Utrechtsche studentenleven) en achterop de Nederlandsche driekleur. Dat was het bijzondere. Voor Bobbie, het paard, was er niets bij zonders aan. Hij had al zoo vaak in ditzelf de gareel geloopen, dat hg big was de drukte van het vertrek te kunnen ontvluchten en het vertrouwde belletje op zgn tuig kon laten klinken als accompagnement van het hoefgetrappel op het asphalt van de binnen stad. Ja, er was toch nóg iets bijzonders aan dezen tocht. Achteraan Daisy's Victoria hing een groot plakkaat, waarop met duidelijke letters stond te lezen: „Daisy rijdt naar Farjjs En Bobbie vond het al gauw een gekken tocht worden, want waar ging zijn baas nu heen? Steeds maar verder, een rivier over en nog een rivier en daarna zoo waar nog een keer zoo'n breed water, dat je in Utrecht nooit ziet. Daisy was op weg naar Parijs. Maar hg heeft de lichtstad niet gezien. Verder dar. de Franschè grens heeft Bobbie het gezelschap niet gebracht, omdat de douane van dit land bezwaar maakte, het Nederlandsche spannetje binnen te laten. u. u-rijpt Daisy niets van- Waarom mocht hg nu wel door Brussel en niet over de Franschè grens? Ze zgn toen maar terug gekeerd en nu is Daisy weer thuis en Bobbie Slaapt ,WeLe.r ln ouden vertrouwden stal v«n H VanDaisy draa«t wel de sporen van de lange reis. Er zgn menschen, die er op hun koffers geplakt te zien van hotels, waar zij zoo al geweest zijn. Welnu, Daisy's rijtuig is een rollende catalogus van bier viltjes en van allerlei hotels en ook van an dere aandenkens aan de plaatsen waar zg dtorheen zijn getrokken. Er is haast geen ruimte meer over, maar Daisy b dan ook wat trotsch op zijn groote reis van meer dan 1000 kilometer! Heb je een goede reis gehad, Daisy, hebben we hem gevraagd. Een aardig goeie reis, meneer. Maar veel nat en veel kou. Och, meheertje, wat kan er toch een hoop regen vallen op een mensch als het een beetje wil! En behalva dat het zoo vervelend voor ons was, een stropje is het ook wel geweest, want de menschen zaten nu niet meer op de terras sen van de café's en dat beteekende slecht verkoopen van onze kaarten. Maar anders niet te klagen, hoor. Slapen en eten was soms wel een beetje vreemd. Slapen deden we bij de boeren in het hooi, soms in een stal en een keertje in een hoteL Maar dat is ook wel eens raar in het buitenland. Op een r.acht werd ik wakker van gekriebel en ik vroeg aan een van m'n maats: wat zullen we nou hebben? O, zegt ie, we hebben ge zelschap gekregen en in een oogenblikje vingen we een stuk of wat van die liere diertjes. De rest van den nacht heb ik toen maar in een stoel gezeten. En werd je overal vriendelijk ontvan gen? Niks over te klagen, meneer. De men schen zijn allemaal best voor me geweest, behalve aan de Franschè grens. De gezant had onze papieren moeten afstempelen en dat wisten we niet. Nou mochten we er niet in, alleen als we een heeleboel geld betaal den Maar Daisy is nooit rijk geweest en ik had zooveel niet bij me. We hebben Frank rijk alleen maar gezien, maar d'r in geweest zijn we niet. Dat zit Daisy nog geweldig dwars. Met den kaarten verkoop is het best gegaan. Van de 3000 kaarten, die waren meegenomen om on derweg te verkoopen, ter verlichting van de reiskosten, had hij er nog maar een 750 over. Toch is het reizen met een paard tegen woordig niet veel meer gedaan. De wegen zgn er in de eerste plaats niet meer geschikt voor en dan, als men voor benzine of olie komt, zijn de menschen altijd thuis, dan is er wat te verdienen. Maar men moet niet om hooi of stroo voor een paard komen. Van m'n kameraden heb ik veel plezier gehad, vertelt Daisy verder. We hebben het heel best samen gehad, ook met den hor.d. We konden gerust gaan slapen, want zoo goed en lief hg overdag is, zoo vuil is hij al* het nacht is. Voor het gemak hebben we het beestje ook maar Daisy genoemd. En het paard heeft het ook best gedaan. Bobbie niets tekort gekomen en hij heeft braaf g<j- trokken, berg op berg af. En daar in dat Bdj genland zijn heuvels. Och, meheertje, «Jf zgn daar een heuvels! Een rem hadden niet en we hebben een boomstammcij* moeten nemen om als het te bar werd, wa in te houden. Nu zit Daisy weer thuis, temidden van den familiekring, die hem zoo lang gemist he»* Straks gaat hg weer zgn klantjes riJde. door Utrechts straten. En Bobbie zal n bakje weer trekken alsof hg niet bijna Pargs was geweest Daisy wet zijn wagentje. H

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8