Stad en Omaewng. JUooincuial 7lieums PRO SSOR SLIM EN ZOON ^Binnenland BEVERWIJK STOMPETOREN HEILOO SCHAGERBRUG tegen de nieuwe steunregeling. nederlandsche wagon vernield IN BELG1E. vangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 Jaar. Tegen een koopman, die gepoogd had een partij gestolen vetera te verhandelen, requireorde de officier acht maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens schuldheling. Tenslotte stond nog een oud-varensgezel een 63-jarige man terecht, verdacht van heling. Hij zou voor den eersten verdachte de goederen getracht hebben te verkoopen via de beide vrouwen en den man, die de veters te koop had aangeboden. Bij dezen verdachte is een belangrijk deel der ge stolen goederen in beslag genomen. Vol gens zijn lezing had hij de veters in consig natie gekregen van een man, die in de on derwereld bekend staat als „De witte Belg". De officier geloofde niet veel van dit verhaal en spr. achtte de heling bewezen, weshalve hij een gevangenisstraf van een jaar requireerde. INBREKER EN HELER VOOR DE RECHTBANK TE AMSTERDAM. Een 24-jarige chauffeur moest zich gis ter voor de vacantiekamer der rechtbank te Amsterdam verantwoorden wegens twee diefstallen door middel van braak. In den laten avond van den 28sten Mei liep hij met een vriend, een werkloozen boerenknecht, afkomstig uit de Veluwe, in de buurt van het Centraalstation. Zij wa ren op weg naar het Leger des Heils om onderdak voor den nacht te vragen. Op de Ruyterkade gekomen, verzocht de chauf feur zijn vriend even te wachten Een kwartiertje later kwam hij terug, beladen met doosjes cigaretten, kauwgum. Door verbreking van een ruit was hij een sigarettenwinkel binnen gedrongen. De boerenknecht nam dankbaar een deel van de sigaretten aan, hoewel zijn* vriend er geen geheim van maakte, dat hij ze even tevoren gestolen had. Een paar dagen later ging de chauffeur opnieuw op roof uit. Op dezelfde wijze ver schafte hij zich toegang tot een huis in de Oude Looiersstraat. Hier was het inbre- kersgeluk met hem. In een jaszak vond hij da sleutels van de brandkast. Eenige oogen- blikken later stond bij weer buiten ruim 75 rijker dan hij gekomen was. De Jeugdige inbreker bekende beide diefstallen. De officier wilde het nog eens mat hem probeeren door een gedeeltelijke voorwaardelijke straf te eischen: een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk en een half Jaar onvoorwaardelijk met aftrek van twee maanden preventief. Tegen den boerenknecht eischte de offi cier wegens heling een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek van voor arrest. DE SCHERMEER. VERGADERING HOOFDINGELANDEN Afscheid D. J. Govers en D. de Boer. In het Noorder-polderhuis van De Schermeer werd gistermiddag een alge- meene vergadering gehouden van de hoofdingelanden van de Schermeer. Na opening deelde de dijkgraaf, de heer Kramer Glijnis, mede dat de heer M. Groot, wegens familie-omstandigheden, de vergadering niet zou bijwonen en dat de heer Bruijn zonder kennisgeving afwezig was. Na onderzoek van de geloofsbrieven werd tot toelating van de nieuw gekozen hoofdingelanden, de heeren K. Korver (gekozen in de vacature Bruijn) E. Govers Dz. (gekozen in de vacature D. Govers) en D. de Boer Pz. (gekozen in de vacature D. de Boer Dz.), alsmede tot de toelating van het herkozen lid, den heer D. Huijser van Reenen, besloten. De voorzitter feliciteerde in het bijzon der den heer Huyser van Reenen met zijn herkiezing, den wensch uitsprekende, dat hij, als voorheen, de belangen van den polder zal behartigen. De nieuw gekozen leden wenschte hy geluk met het vertrou wen door de kiezers in hen gesteld, den wenach uitsprekende, dat zij zich waardige opvolgers zouden toonen van de heeren die straks gaan vertrekken. (Applaus). Hierop deelde de dijkgraaf mede, dat uitkeering van de Uitwaterende Slui zen voor de overdracht van de sluis te Nauerna jaarlijks 525 zal bedragen. Ingevolge een ingekomen circulaire van G«d. St. werd een besluit genomen over de belegging van kasgelden, waarbij be paald werd, dat Het Noord Hollandsch I^hdbouwcrediet voor beleggingen boven 1000 onderpanden zal verstrekken. Besloten werd de ontvangen koopsom voor het stukje grond ten behoeve van het stichten van een gebouwtje voor de telefoon, groot 220 2*/« te beleggen bij de Nutsspaarbank te Alkmaar. Mede werd besloten ten behoeve van den Staat der Nederlanden erfdienstbaarheid te leggen op een stukje grond naar het tele foongebouwtje te Z. en N. Schermer en voor het leggen van een kabel in de vaart. Als no. 1 op de aanbevelingslijst voor heemraad werd met algemeene stemmen het aftredend lid, de heer M. Groot, ge plaatst, als no. 2 de heer C. J. Baltus met 13 stemmen tegen 2 op den heer H. Klaver en 2 op ''en heer C. Laan en als no. .3 de heer C. Laan met 13 stemmen tegen 3 op den heer Klaver. Bij de rondvraag volgde een uitvoerige discussie over het onderhoud van de we gen in den polder, waaraan door de heeren de Jong, H. Klaver en Jb. de Boer werd deelgenomen, die verbetering van sommi ge wegen en wel vooral van het Zuideinde der Zuidervaart bepleitten. De dijkgraaf verzekerde, dat voor dit gedeelte een bedrag van 23000 noodig was en dat het dagelijksch bestuur zich op het standpunt stelde, dat daarvoor niet ge leend moest worden, doch dat men lang zaam moest doorgaan de wegen te ver beteren, waarbij hij in zijn beschouwing gesteund werd door den heer Dekker. Tenslotte werd genoegen genomen met de toezegging, dat het dagelijksch bestuur de kwestie nog eens ernstig onder de oogen zal zien. De heer E. Govers Dz. sprak hierna, mede namens zijn pas toegelaten collega's een woord van dank voor de tot hen ge richte welkomstwoorden. Spreker was er van overtuigd, dat het voor de jongeren moeilijk zal vallen de oude rotten te ver vangen, doch hij hoopte, dat het hun zou gelukken, boven politieke of groepsbelan gen het algemeen belang van den polder te behartigen. De penningmeester, de heer Groot, acht te het noodig, in verband met een door den heer Klaver gemaakte opmerking in de vergadering van 27 April, een toelich ting te geven op de verantwoording van de opgenomen credieten. Bij een in 1935 genomen besluit, goed gekeurd door Ged. St. mag de penning meester voor den loopenden dienst gelden opnemen tot een bedrag van 50.000. Het kasgeld wordt in rekening-corant opge nomen. Spreker leent niet meer dan hij op een zeker tijdstip noodig heeft. De boekhouding maakt het echter mogelijk ieder oogenblik te zien hoe het met de gelden staat. De voorzitter zeide nog, dat ook de vorige penningmeester op dezelfde wijze, die goed was gebleken, handelde. Op een vraag van den heer Klaver deel de de voorzitter nog mede, dat niet voor iedere geldopneming een mandaat wordt afgegeven, doch dat een mandaat voor ten hoogste 50.000 wordt geteekend. De heer Klaver merkte op, dat het veel voorkomt, dat voor iedere geldopneming door een penningmeester een mandaat wordt geteekend. Spreker nam aan, dat de penningmeester geheel volgens de beslui ten handelde. Z. L bestond er alleen ver schil van opvatting over de uitvoering. De heer Groot nam aan, dat de heer Klaver toen hij zijn opmerking maakte, niet geheel op de hoogte was van de ge bruikelijke wijze van doen. De heer Klaver wenschte een debat, waar men toch niet zou uitkomen, te voor komen en legde er nog eens den nadruk op. dat er slechts verschil van opvatting was over de gewenschte manier van dien. Een woord ten afscheid. De dijkgraaf richtte hierop een woord van afscheid en dank tot de scheidende bestuursleden, de heeren Govers en de Boer, die tengevolge van het bereiken van den gestelden leeftijd, tot heengaan waren genoopt, ofschoon de heer de Boer nog 2 jaar zitting had kunnen nemen. Het is 30 jaar geleden, dat de heer Govers tot hoofd ingeland en 23 jaar, dat hij tot heemraad werd gekozen. Steeds heeft de heer Govers zich de man op de rechte plaats getoond. Ook met den heer de Boer was dit het ge val, die in 1917 tot hoofdingeland en in 1919 tot heemraad werd gekozen. Spreker schetste de verdienste van de beide heeren en speciaal van den heer de Boer voor het tot stand komen van de electrische bema ling, waardoor veel tegenstand van bui tenaf werd overwonnen en hij verzekerde, dat dit steeds in dankbare herinnering be waard zal blijven. Scheiden, aldus spr., stemt droevig, doch droevig behoeft men hier niet te wezen, omdat beiden de zeker heid met zich meedragen steeds veel in het belang van den polder te hebben ge daan. Sprekende eindigde met den wensch, dat het beiden gegeven mocht zijn nog vele jaren terug te zien op dit tijdperk in hun leven. Tenslotte maakte spreker van de gelegenheid gebruik om ook een woord van waardeering tc uiten voor hetgeen de niet aanwezige heer Druijn in het belang van den polder had gedaan. De heer Govers bracht den dijkgraaf hartelijk dank voor het gesprokene. Som berheid over zijn heengaan mag men by spreker niet verwachten, want somberheid is voor hem de laatste uitvlucht. Spreker was dankbaar, dat hy zijn in 1906 overleden vader heeft kunnen opvol gen en bijzonder dankbaar, dat hy het heeft mogen beleven, dat hy door een van zijn zoons wordt opgevolgd. In een uit voerig overzicht toonde spreker aan, dat de vroeger te zeer betrachte zuinigheid de wijheid heeft bedrogen. Doordat men geen reserve maakte, moet men thans zooveel aan polderlasten betalen. Spreker was blij, dat hij zoo lang de electrische bemaling had tegengehouden, omdat men, als men er eerder toe had besloten, stellig niet zoo'n perfecte bemaling zou hebben ge kregen als waarover men thans beschitke. Blij was hij echter ook, dat hij, toen een betere bedrijfszekerheid noodzakelijk bleek, van tegenstander voorstander van de electrische bemaling was geworden. Tenslotte bracht hij dank voor de mede werking en vriendschap, die hij mocht on dervinden, den wensch uitende, dat het den dijkgraaf gegeven mocht zijn nog vele jaren aan het hoofd van den polder te staan. (Applaus). De heer D. de Boer was altijd dankbaar geweest, dat de heer Govers steeds het juiste woord heeft weten te vinden. Hij wenschte de boeren in de Schermeer toe, dat zij altijd de hooge lasten kunnen blij ven betalen, die hij hen mede heeft opge legd. Een voorrecht is het, dat men daar door een goede bemaling heeft verkregen. Voor spreker was het heengaan niet zoo hard als voor den heer Govers, omdat hij van meening is, dat men, als men eenmaal 70 is. plaats behoort te maken voor ande ren. Overigens verzekerde spreker, dat hij met genoegen deel van het bestuur van de Schermeer had uitgemaakt. Nadat de dijkgraaf nog had verzfekerd, dat ook hy hoopte, dat de vriendschap zal blijven voortduren, werd de vergadering gesloten. Grootsche feestweek georganiseerd ter gelegenheid van de fusie. De fusie der gemeenten Beverwijk en Wyk aan Zee en Duin, welke 1 Mei j.1. een feit is geworden, heeft over het algemeen in beide deelen instemming gevonden en is de oorzaak geweest van een grootsch opgezette feestweek, die van 1523 Augustus gehou den wordt onder auspiciën van de Vereen i- ging voor Vreemdelingen Verkeer. Zaterdagmiddag om twee uur zal de Commissie der Koningin van Noord-Hol land Jhr. mr. dr. A. Röell, de tentoonstel lingen en daarmede de feestweek openen. De tentoonstellingen vormen een der voor naamste onderdeel» van het programma. Handel en industrie, zoowel plaatselijk als landelijk zyn vertegenwoordigd. De groote conservenfabrieken uit Kennemerland, de Nijverheidsschool en tal van groote firma's hebben allen een stand ingericht, waar hun producten overzichtelijk geëxposeerd zyn. De tentoonstellingshallen voor handel en industrie beslaan een oppervlakte van 1900 M2, terwijl voor de inzendingen bloemen, groenten en fruit 1700 M2 gereserveerd is met nog een groot terrein in de openlucht. Fonteinen met veelkleurige verlichting ver- hoogen den decoratieven indruk. De Veilingen, die voor Kennemerland van zoo groote beteekenis zijn, hebben bij de samenstelling van dezen tentoonstelling een belangryk aandeel gehad. H M. de Koningin en H.K.H. Prinses Ju- liana hebben beiden een groote zilveren medaille met Haar beeltenis beschikbaar ge steld voor de fraaiste inzendingen, terwijl vereen igingen en particulieren vele extra prijzen toezegden. Doch de historie is niet vergeten. Bever wijk is een stadje, dat trots is op zijn ge schiedenis, hiervan getuigt dan ook het Landsspel „Kennemerlapds Glorie", ge schreven door den secrearis der V.V.V., den heer Joh. Tromp. In dit stuk wordt ge schetst, hoe Graaf Floris de marktrechten verleende aan Beverwijk na den dapperen strijd der Kennemers tegen het Sticht. De muziek voor dit historisch openlucht spel, waarin verscheiden koren verwerkt zijn, werd gecomponeerd door Jos. de Klerk, terwijl de regie bij den heer Joh. M. Ridde- rikhof berust Dit spel wordt gedurende de feestweek Woensdag en Zaterdagmiddag opgevoerd. Op het feestterrein aan het einde der C. Amsestraat, het verlengde van de Bree- straat, is een facade opgebouwd, voorstel lende een oude burcht met ophaalbrug, kanteelen en hoektorens. Op de tribunes is plaats voor 2400 toe schouwers, terwijl voor het koor en orkest, 125. „Dan ben ik er tenminste %kille f gai^gen Pietje. Inmiddels werd zyn vade^^tïn nadenken eï naar een cel geleid. „Blyf ^jTageS«SÏw Probeer je leven te beteren", zei de ageni ui bracht. 126. Toen professor Slim een maand later werd vrijge laten, was de lente al een eind opgeschoten. Aan de peerenboomen zat al bloesem en de professor vond het zoo mooi, dat hij spoedig weer vergeten was, dat hij zoolang in een donkere cel had gezeten. dat uit een paar honderd personen bestaat, eveneens een groote tribune met klankbor den is opgeslagen. In het geheel werken ongeveer 500 perso nen aan het openluchtspel mede. Dinsdag 18 Augustus zal een optocht, welke uit veertien groepen bestaat, uitbeel dende de evolutie der mode, door Bever- wijks atraten trekken. De Grieken en Romeinen in klassieke dracht en atrifdtooi worden gevolgd door de Batavieren, dan gaat het verder iedere eeuw met eigen bekoring en eigenaardigs tot de haute chique der hedendaagsche vrouw. De jaarlijksche internationale harddra verij op de korte baan wordt des Donder dags gehouden en heeft tot besluit een groot vuurwerk, waarvan het slotnummer een vuurfront van 50 meter zal zijn, voor stellende het embleem der V.V.V, Vrijdag ia voor de jeugd gereserveerd en kunnen de jongens hun behendigheid too nen bij een harddraverij en mastklimmen. De Zondagen 16 en 23 Augustus tellen een attractie voor geheel de omgeving; dan worden n.1. Stertochten gehouden voor wandelaars, fietsers, tandemrijders, auto's, motoren en ruiters. Uit heel het land zijn inschrijvingen bin nen gekomen en vele honderden worden binnen de „veste van Beverwijk" verwacht. Een Lunapark met Oud-Hollandsche ker misvermaken zal er tenslotte voor zorgen, dat de jolijt niet ontbreekt. Beverwijk maakt zich thans op om feest te vieren en hoopt vele gasten tijdens de feestweek te ontvangen! Volksspelen. Op den laatsten kermisdag werden 's middags nog volksspelen gehouden. Van de heeren die op de fiets het lang zaamst konden rijden won: Henk Brouwer le prijs, Piet de Boer Dz 2e prijs, Cor van Leyen 3e prijs. Wielrijden met hindernissen: Wim Lake- man le prijs, Piet Staassen 2e prijs, Her man lm min g 3e prijs. Het snelloopen met kinderwagen eindig de met een stoelendans voor gehuwde da mes, daar men anders niet tot het einde kon komen, le prys mevr. Hiemttra-de Koek, 2e prijs mevr. Brecht-Plugboer, 3e prys mevr. Wolthuizen. Met de stoelen-dans voor jonge meisjes waren ge lukkigen: le prys Ali Jonker, 2» prijs Gaan Blauw, 3e prys Gré Koning van St. Pancras. 's Avonds trok een kleurigen stoet van in maskerade pakjes gestoken voetballers, gevolgd door de kermiesvrienden, met mu ziek en trom naar het land van den heer D. Glynis. De clubs uit Oterleek en Stom- petoren, afd, veteranen, gingen zich met el kaar meten. Oterleek won dezen oerkomi- schen strijd met 32, waarna men in café Renses de zege ging vieren. Onder gejuich der menigte, gezang en muziek werden de prijzen uitgereikt Verder zorgde de jazz band van Stevens voor mooie dansmuziek. Het was tot in den nacht druk in beide cafés. Benoemd. Tot rector-assistent aan de St. Wille- brordusstichting is benoemd de heer J. H. van der Hoek. Kapelaan benoemd. De bisschop van Haarlem heeft den heer A. F. J. L. van de Boog benoemd tot Kape laan te Limmen. Jubileum. Den heer L. P. van der Sande, gemeente veldwachter te Limmen, is door den bur gemeester de gouden medaille voor 30- jarigen dienst uitgereikt. -i Geslaagd. De heer T. Kroonenburg te Schagerbrug slaagde voor de hoofdakte. FRANSCHE TORPEDOJAGERS TE AMSTERDAM. Ruim honderd adelborsten. In den vroegen morgen zijn in de hoofd stedelijke haven aangekomen de torpedo jagers Leopard en Chacal, welke schepen dienst doen als op eidingsschepen voor de Fransche marine. De grijze oorlogsbodems hebben, elk aan een kant, ligplaats geno men aan den steiger van de Holland— Amerika Lijn. In den loop van den morgen hebben een officier van piket als vertegenwoordiger van de marine, de garnizoenscommandant, overste W. A. Boswijk en de havenmeester, hun opwachting gemaakt by den Franschen bevelhebber, kolonel Ven, commandant van het instituut tot opleiding van adelborsten. Behalve 320 man equipage bevinden zich aan boord van de torpedojagers 16 officie ren en 101 adelborsten. Bij het verlaten van de schepen door het officieele bezoek werd het Wilhelmus ge speeld. Later op den morgen zijn van Fransche ziide tegenbezoeken gebracht, mede aan den ondercommandant van de marine te Amsterdam, kapitein-ter-zee J, E. Meijer Ranneft en aan den waarnemend burge meester, den heer Jac. Rustige. TRAMBOTSING TE DEN HAAG. Gisteravond omstreeks kwart over zes zijn op het kruispunt Groot Hertoginne- laan—Conradakde te 's-Gravenhage twee tramtreinen gebotst. Vier personen werden licht gewond waaronder een wagenbe stuurder. De Haarlemsche gemeenteraad nam een protestmotie aan. In de eergisteren gehouden vergadering van den Haarlemschen gemeenteraad, kwam de steunregeling zooels die onlangs ls vast gesteld door de regeering, aan de orde. Tijdens de discussies verklaarde de wet houder ven «oclale zaken, de heer W. v. Liemt (R.K.), d.t hij juist vóór de verg.de ring gemachtigd was, mededelingen te doen uit de conferentie, die de wethouder, en de directeuren der steunorganen jan de vijf grootsche gemeenten van ons land. Maandag in Amsterdam hebben gehouden. Algemeen was men ter conferentie van oordeel, dat er sprake is van een steun verlaging, waarbij het de vraag ls of de af schaffing van den huurtoeslag nog niet on dergeschikt is aan de vaststelling van de standaardloonen. Men concludeerde, dat het niet doenl.jk was over de uitgevaardigde maatregelen een positief oordeel te vormen, omdat er nog vele duistere punten zijn. Wanneer zal bijv. de huurverlaging werkelijk worden opge legd en hoelang duurt het nog voor de aan gekondigde goedkoope woningen er zullen zijn? Men mag niet uit het oog verliezen, dat de vorschriften der standaardloonen loon- druk tengevolge kunnen hebben. De verhooging van steun op het platteland werd toegejuicht, maar het gaat niet aan, het geld bij de gesteunden der groote steden weg te halen, omdat er niets meer af kan. De afgevaardigden verwonderden er zich over, dat de gemeenten in het geheel niet gekend zijn door de regeering in deze zeer belangrijke en ingrijpende materie. Een motie. Na een uitgebreid debat aanvaardde de raad met 258 stemmen een motie van de soc. democraten, waarin B. en W. worden uitgenoodigd hernieuwden aandrang op de regeering te willen uitoefenen om wijziging te brengen in de nieuwe steunregeling. De meerderheid van B. en W. ging met deze motie accoord. Tegen stemden de beide anti-revolutionairen, de beide vrijz.-demo- craten, de twee vrijheidsbonders, één chr. historisch lid en één katholiek. NEDERLANDERS IN MADRID. Ondanks aansporing tot vertrek touden meesten willen blijven. United Press seinde gisteravond uit Ma drid aan de Maasbode: Dr. René Flaes, de secretaris van het Ne- derlandsche gezantschap alhier, is uit Biar- ritz in de Spaansche hoofdstad terugge keerd en heeft de gezantschapszaken op zich genomen. Terstond heeft hü namens de Nederland- sche regeering de ongeveer vijftig in Madrid vertoevende Nederlandsche vluchtelingen dringend aangespoord, Spanje te verlaten. Wie desondanks wilde blijven zou dat op eigen verantwoordelijkheid doen. Naar verluidt zouden intusschen slechts 4 4 6 van deze Nederlandera voornemens zyn gehoor te geven aan die dringende ver maning, de overigen zouden het verkiezen in Madrid te blijven en daar den loop der gebeurtenissen af te wachten. MIJNWERKER DOOR VALLEND GESTEENTE GEDOOD. Hedenmorgen omstreeks vijf uur is de houwer C. van Boven, terwijl hij in de on- dergrondsche werwen van de staatsmijn Hendrik te Heerlen aan den arbeid was, door splotseling uit het dak vallend ge steente doodelyk getroffen. De man was 35 jaar, gehuwd en vader van één kind; hy was woonachtig te Rumpen. TRANSFORMATORHUISJE UIT ELKAAR GESPRONGEN. De bewoners van het dorp Meeuwen, by Waalwijk, werden Dinsdag opgeschrikt door een geweldigen knal, waarna dadelijk alle lichtpunten, welke op het electrisch net zyn aangesloten, uitdoofden. Het bleek dat het transformatorhuisje, waarschijnlijk tenge volge van kortsluiting, uit elkaar was ge sprongen. Persoonlijke ongelukken bleven, daar het huisje geheel vry staat, achter wege. By de P.N.E M. is een dergelijk geval nog nimmer voorgekomen. LEKKAGE OPGELOOPEN. Het Duitsche stoomschip Rugia, met een lading cokes op weg van Rotterdam naar Kolding (Denemarken), heeft IJmuiden aangeloopen als nodhaven wegens lekkage. Hedenmorgen wordt een onderzoek inge steld naar den omvang van de schade. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Bij het baden aan het strand te 's-Gra- venzande, is de 24-jarige W. uit Amster dam, die op het kampeerterrein Vluchten- burg verblijf hield, verdronken. INBRAAK BIJ KREYMBORG TE TE APELDOORN. Door een agent van politie werden gister ochtend de sporen van een inbraak ontdekt in het groote pand van de firma Kreymborg en Co. aan de hoofdstraat te Apeldoorn. By een ingesteld onderzoek kwam aan 't licht, dat inbrekers het gebouw waren bin nengedrongen en een groote partij heeren- jassen en heeren-modeartikelen hebben ontvreemd. Een pakket heeren-modeartike len, dat reeds was klaar gezet, hebben de inbrekers, vermoedelijk by een overhaaste vlucht, achtergelaten. Het electrische kas register werd geforceerd. Hieruit werd een bedrag van tien gulden en een flink bedrag aan postzegels ontvreemd. De waarde van het ontvreemde goed loopt in de honder den guldens. Een uit Mechelen vertrokken trein is gister nabij het station van Dendermonde ontspoord. De locomotief, de kolentender, een Nederlandsche wagon en een interna- tinale wagon kantelden. De Nederlandsche wagon werd gedeeltelijk vernield. Het op- ruimingswerk erd terstond ter hand geno men. Het treinverkeer ondervond geen vertra ging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7