OLYMPISCHE SPELEN. De Lange De Moraaz Agenda SBiuuettland JUchtseaAen J>xomê%daal TUeutos JtfieepstiidiHQeii £aaUte éecichleu Stad ett Omgeving Bankiers te Alkmaar sinds 1805 rrjr vT °p hen hadden herkenningsteekens DIRKSHORN NOORDSCHARWOUDE GROOTSCHERMER Meer dan 400.000 meter olympische film. De toestand in Spanje. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te1 Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. - Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Liefdes-fanfare (operette), hoofdrollen Fer- nand Gravey en Betty Stockfeldt. Toegang yoor alle leefty den. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Modern Times (hum.); hoofdrol Charlie Chaplin; extra De klaplooper (muz.); hoofdrol Gene Raymond. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag om 2, 4.15 en 7.45 uur voorstelling. Zaterdag- en Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Dinsdag, hoofdnummer Spektakel om Jo- lanthe (kom.); hoofdrollen Willy Schur, Carstra Löck en Jolanthe. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag- en Donderdagavond, half acht, hoofdnummer Top Hat (muzikaal); hoofd rollen Fred Astaire en Ginger Rogers. Toe gang elke leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dui zendmaal dank (kom.); hoofdrollen Ann Dvorak, Dick Pcwell, Paul Whiteman en zijn band. Toegang elke leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 16 Augustus. 7.30 uur, Stedelijke Muziektuin, concert Zang en Vriendschap, Rosy Hahn (alt) en Boris Lensky (viool). Maandag 17 Augustus. In de zaal van O. de Vries te Oterleek uitvoering van K. n. K. ter gelegenheid van de kermis. Amerikanen geadviseerd te vertrekken. Het ministerie var. buitenlandsche zaken heeft de te Madrid wonende Amerikanen verzocht, onmiddellijk Spanje te verlaten. Indien zij blijven, doen zij dit op eigen ver antwoordelijkheid. Portugal aanvaardt Fransch non- interventieplan. In een nota van den minister van Buit- tenlandsche Zaken wordt verklaard, dat Portugal in principe accoord gaat met het plan inzake non-interventie in Spanje. Ten aanzien van levering van wapens wordt in de nota gezegd, dat Portugal geen voorraden bezit. Alles wat het doen kan, is de doorvoer van wapens over Por- tugeesch grondgebied verbieden. Portugal vestigt de aandacht der regeeringen op de gevaren, die de burgeroorlog in Spanje voor Portugal herbergt. Bijgevolg zal de regeering vrij zijn om naar gelang der omstandigheden te doen wat zij noodig acht om de binnenlandsche rust te bewa ren, het leven en de bezittingen harer onderdanen te beschermen en de integri teit en de onafhankelijkheid te verdedigen. DORUS RIJKERSFONDS. Het Dorus Rijkers-fonds heeft deze week twee belangrijke giften ontvangen uit het buitenland, namelijk van den zaakgelastig de te Djeddah een gift van het internatio nale comité voor de ter reede van Djeddah gedurende de bedevaartdagen gehouden regatta, afgedragen uit het voordeelig sal do, dat na deze wedstrijden beschikbaar bleek, en voorts 'n gift als uiting van dank baarheid van de gestrande Nederlanders, die per s.s. Tiberius van Barcelona naar Port Vendres in Frankrijk zijn vervoerd. MAARSCHALK BALBO TE AMSTERDAM. Naar wy vernemen is de gouverneur van Lybië, maarschalk Balbo, per auto, komen de uit Brussel, te Amsterdam gearriveerd, waar hy zyn intrek heeft genomen in een van de groote hotels. Zooals men zich her inneren zal, heeft maarschalk Balbo enkele jaren geleden, toen hy met zyn eskader een grooten tocht over den Atlantischen Oceaan heeft gemaakt, eveneens een bezoek aan Amsterdam gebracht. Hij zal vandaag reeds weer de hoofdstad verlaten. ZESTIGJARIGE ECHTVEREENIGING. Op 31 Augustus a.s. hoopt het echtpaar C. Bording-Porsius te Durgerdam zijn zes tigjarige echtvereeniging te herdenken. VOOR LESAUTO'S. In een adres aan den minister van Wa terstaat heeft de K. N. A. C. verzocht om over te gaan tot invoering van een een vormig kenteeken voor auto's, welke wor den gebruikt voor opleiding van of het les geven aan adspirant bestuurders. Het overige verkeer zou op die wijze worden gewaarschuwd voor het bijzondere karakter van deze automobielen en met min of meer onverwachte manoeuvres daarvan ten volle rekening kunnen hou den. De behoefte aan een dergelijke regeling doet zich gevoelen. Reeds thans zijn onder dergelijke omstandigheden verkeerende auto's voorzien van een aanwijzing „voor zichtig, lesauto" of „voorzichtig, pas op lesauto", welke kenteekens niet altijd dui delijk en geenszins uniform zijn. Bedoeld eenvormig kenteeken zou aan de voor- en achterzijde van de auto moe ten zijn aangebracht, bij duisternis ver licht en voldoende duidelijk moeten zijn. Het zou b.v. kunnen bestaan uit een oranje ronde plaat met zwarte letter L. BOERDERIJ AFGEBRAND. In Wilsum nabij Ambt-Hardenberg brand de gisteravond de kapitale boerderij van den landbouwer G. Brunger geheel af. 8 stuks vee, die tijdelijk wegens den hoogen waterstand in de Vecht, weer op stal waren gezet, werden, met bijna den ge- heelen inboedel, een prooi der vlammen. Vermoedelijk is kortsluiting de oorzaak van den brand. JEUGDIGE MISDADIGERS IN WERKKAMPEN. Plannen voor katholiek kamp gereed. Naar aanleiding van het bericht, dat er plannen in voorbereiding zyn, om een ge deelte van de jeugdige misdadigers onder te brengen in werkkampen, schrijft de „Volks krant", dat de katholieken met de voorbe reiding tot hun kamp reeds gereed zijn. Zij wachten op de toezegging der regeerings- subsidie, welke aan Sociale Zaken en Justi tie op hun voor drie weken geleden inge zonden definitieve plannen werd gevraagd. Voor de totstandkoming dezer plannen hebben de r.k. reclasseeringsvereeniging en de r.k. nationale commissie voor jeugdwerk- loozenzorg samengewerkt. Het ligt in de bedoeling het kamp voor de katholieke verwaarloosde jeugd te ves tigen onder Sambeek (N.-B.) Er zal plaats zijn voor 96 jongelieden, die aan grond- en boschwerk zullen worden gezet. VAN HET DAK GEVALLEN. Gistermiddag was een veertienjarige loodgietersleerling werkzaam op het dak van een school in de Van Zompelstraat te Haarlem. Doordat hij zich te ver voorover boog, verloor hij het evenwicht en stortte omlaag. Hij kwam met het hoofd op straat terecht. De jongen liep ernstige inwendige kneuzingen en een zware hersenschudding op. Men vreest voor zyn leven. FAILLISSEMENTEN EERSTE HALFJAAR 1936. Vermindering voor verschillende bedrijven; voor andere was het aantal hooger. Uit de voorloopige cijfers betreffende de uitgesproken faillissementen over 1935, in het begin van dit jaar gepubliceerd, bleek, dat in totaal in het eerste halfjaar van 1935 het aantal faillissementen méér be droeg dan in het eerste halfjaar van 1934 (resp. 2419 en 2330), maar dat daaren tegen het tweede halfjaar van 1935 een gunstiger cijfer gaf dan het overeenkom stige tijdsverloop van 1934 (resp. 2209 en 2296, dus in 1935 87 minder). De thans verschenen voorloopige cijfers betreffende de uitgesproken faillissemen ten Van het eerste halfjaar van 1936 lee- ren, dat ook in genoemd tijdsverloop min der faillissementen werden uitgesproken dan in het eerste halfjaar van 1935. De vermindering in 1936, n.1. van 2419 tot 2283 of 136, is grooter dan de zooeven ver melde daling in het 2de halfjaar van 1935 (87). Bij raadpleging der cijfers, gesplitst naar bedrijven en beroepen wordt opgemerkt, dat toch nog voor eenige rubrieken de cij fers van 1936 ongunstiger waren dan die van 1935; o.a. was dit het geval by de volgende rubrieken: vervaardigen van leder en lederen voorwerpen, wasdoek, caoutchouc (1ste halfjaar 1935: 22, 1936: 34), bewerking van metaeln, vervaardigen van stoomwerktuigen (resp. 76 en 97), verkeerswezen (181 en 209). Een lager cijfer dan voor 1935 geven o.a. de volgende rubrieken: bouwbedrijven (1ste halfjaar 1935: 228, 1936: 218), scheepsbouw, rij tuigen (resp. 12 en. 3), landbouwbedrijven (142 en 129). Het cijfer van de rubriek „overige faillissementen", waarin begrepen zijn de faillissementen, ten aanzien van welke nog geen opgave omtrent bedrijf of beroep is gedaan, was voor het eerste half jaar van 1936 (634) 20 hooger dan in 1935 (614). DIEFSTAL VAN RIJWIELBELASTING- PLAATJES IN HET GOOI. Een politieagent, die op het Singel te Bussum surveilleerde, zag een man haas tig een fiets grijpen, die voor het St. Jozef gebouw stond. Toen hij om verklaring vroeg, gooide de man, die nog niet was opgestapt, de fiets voor de voeten van den agent, en zette het op een loopen. Met behulp van burgers werd hij gepakt. Bij het onderzoek bleek, dat men te doen had met een lid van den Amsterdamsche bende, die er op uit is rijwielbelasting- plaatjes in het Gooi te stelen. De fietsen worden op de hei gelegd, na dat zij van de plaatjes zijn ontdaan. Dezer dagen heeft men vijf fietsen daar gevonden en er wordt nog gespoord naar vier fiet sen, die als vermist zijn aangegeven. EEN GOEDE VANGST. De politie te Hilversum heeft een 22-jari- gen, aldaar wonenden jongeman aangehou den, in verband met het stelen van een waschwringer uit een villa aan de Eiken laan. Bij een verder onderzoek bleek de aangehoudene zich aan meer diefstallen en inbraakjes, alle te Hilversum, te hebben schuldig gemaakt. DE MOEILIJKHEDEN BIJ DE WERK VERSCHAFFING TE SLIEDRECHT. De definitieve beslissing. In de kwestie van de geschorste arbeiders by de werkverschaffing aan den rijksweg te Sliedrecht is thans een definitieve beslis sing gevallen. De 24 arbeiders, die Maandag zijn herplaatst, zyn met ingang van vorige week Maandag in den vollen steun opge nomen; hetzelfde geldt voor 16 anderen, die niet zyn herplaatst. Twee en twintig andere arbeiders moeten een verklaring teekenen, dat zij hun houding in de werkverschaffing betreuren. Ten slotte is omtrent 29 arbei ders nog geen beslissing genomen wat be treft den duur van de schorsing. Voor hen blijft de schorsing dus voorloopig van kracht. HOUTEN ERASMUSBEELD. Uit Japan naar Rotterdam. Maandagmorgen zal het houten beeld van Erasmus uit het keizerlijk museum te Tokio met het s.s. „Ysukuni Maru" te Rot terdam aankomen. Woensdag zal de Ja- pansche gezant het beeld, dat in het Mu seum Boymans geplaatst zal worden, offi cieel aan het Rotterdamsche gem. bestuur in bruikleen afstaan. De burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn, zal hierbij aanwezig zijn. RIJWIELDIEVEN TE IJMUIDEN. Te IJmuiden zyn deze week verscheidene rijwielen gestolen, zoowel van het kermis terrein als van het terrein der visschersha- veti, een tennisbaan enz. De politie heeft twee personen aangehouden, die een rijwiel hadden gestolen. Beiden zijn in arrest ge steld. VECHTPARTIJ TE IJMUIDEN. Te IJmuiden wordt een feestweek gehou den en is het kermis. In een eethuis aan de Visseringstraat kregen Donderdagavond eenige bezoekers ruzie, waarbij het tot handtastelijkheden kwam, waarbij met stoelen er op los geslagen werd. De politie heeft vijf personen ingerekend. Bij het op maken van de schade bleken acht stoelen, een tafel en een glasruit te zijn vernield. BRANDSTICHTING IN EEN AUTO. Voor de Groningsche rechtbank is be handeld de zaak tegen den 44-jarigen koop man Sijtze J. te Groningen, die er van ver dacht wordt zyn auto, welke hij voor 1400 gulden verzekerd had bij een Engelsche maatschappij op een eenzamen weg in brand te hebben gestoken, zoodat de wagen vrij wel geheel vernield werd. Volgens de verklaringen van den ver dachte en zijn passagiers, G. Eisses, hadden zij even op den Onnerweg onder Haren ge stopt. Bij het weder aanzetten van den mo tor was brand ontstaan. Een paar voorbij gangers, als getuigen gehoord, verklaarden, dat beide personen bij de smeulende auto met de handen in de zakken stonden te kij ken. Het vuur zette echter niet door, zoodat verdachte zich liet ontvallen: „Het spijt mij, dat hij niet gaat, ik had er een tientje voor over". Op de vraag of de auto verze kerd was, had hij geantwoord: „Ja, maar wat koop je tegenwoordig voor 400". Toen het vuur naar het scheen weer ge doofd was, hebben zij de auto onbeheerd la ten staan; maar een uur later, toen een 14- jarige jongen en een dienstmeisje weer eeni- gen rook uit den wagen zagen komen en wat dichterbij kwamen, ontdekten zij ver dachte achter den wagen. De jongen zag hem met een brandende sigaar en woelend in het kapok van de kussens en het meisje nam waar, dat hij een brandende lucifer in de hand had. Wat hy daarmee deed, heeft zy niet gezien. Verdachte ontkende alles. De officier van justitie achtte het bewijs volkomen geleverd en eischte een jaar ge vangenisstraf. Tocht langs de jeugdherbergen. Dezer dagen maakte een vijftal jonge dames per fiets een tocht langs de jeugd herbergen. Bij het neerrijden van een hel ling in de nabijheid van 's Heerenberg had een der meisjes, mej. E. H. uit de Schager- waard, het ongeluk te slippen, waardoor zy een leelijken val maakte en verschillende lichaamsdeelen werden geschaafd. Haar gezellinnen belden terstond een ge neesheer op, die de patiënte voorloopig ver bond en vervolgens naar een gasthuis te 's- Heerenberg vervoerde, waar ze werd op genomen. Na telegrafisch bericht van het ongeval hun dochter overkomen, spoedden de hevig verschrikte ouders zich naar de gemelde plaats en vervoerden hun dochter, na inge wonnen advies van den behandelenden ge neesheer, per auto naar huis. De geref. knapenvereeniging per fiets uit. De geref. knapenvereeniging hield Woensdag haar jaarlijksche uitstapje, wat uitstekend geslaagd is. Onder leiding van een paar ouderen ging men per fiets naar Schoorl, Camperduin, Bergen en Bergen aan Zee, waar volop ge noten is. Schoolreisje. Begunstigd door prachtig zomerweer maakten Donderdag de kinderen der o. 1. school hun jaarlijksch reisje onder leiding der oudercommissie en onderwijzend per soneel. Des morgens om halftien vertrok de blijde schare met autobussen van den heer J. Kieft en de firma van 't Hof en Tom naar Amsterdam met het doel een bezoek aan Artis te brengen Volop werd daar van het vele schoone en leerzame genoten. In middels werd de inwendige mensch ver sterkt en het traditioneele „glaasje ranja" smaakte heerlijk. Hierna werd gereden via de Zaan naar Egm. asm Zee om nog eenige urgn van de strandgenoegens te profiteeren. Kostelijk heeft de jeugd zich daar ver maakt en 't was bijna zeven uur, toen op gebroken moest worden. Nog werd halt ge houden by den Kattenberg te Heiloo en men zou verwachten, dat de jeugd naar rust verlangde, doch niets minder dan dat. 't Lijkt wel, dat de kinderbeentjes nimmer ver moeidheid kennen. Op de laatste pleisterplaats is nog gezel- lig gepicnict, waarna naar huis gereden werd. In byzinder vroolijke stemming arri veerden de jonge feestgangers wederom te «m /Inn tmn nm ft»* hnl Leni Riefenstahl moet er een Olym pische spelen-film van hoogstens 3000 meter uit knippen. Huis Ruhwald ais filmkolonie. Berlijn, 15 Aug. Aangezien de lengte der Olympische spelen nu eenmaal was vastgesteld op 16 dagen en de omvang ervan angstwekkend is toegenomen, moest men het wel in de breedte zoeken en hadden wy vrijwel eiken dag wedkampen op een zeer groot aantal, dikwijls ver uit elkaar gele gen, terreinen. Er is echter een andere aangelegenheid, die men niet in de breedte zal kunnen vin den en die men daarom in de lengte uitdijt, een lengte, die men schat op 400.000 meter, maar die gemakkelijk meer kan zijn. Het betreft hier de Olympische filmopnamen, die tijdens de spelen gemaakt worden ten dien ste van de groote Olympia-film, die onder leiding van Leni Riefenstahl zal worden samengesteld. Iedereen weet wie Leni Riefenstahl is en welke functie zij vervult. En wie het niet wist, is het zeker al zeer spoedig te weten gekomen, want schier overal waar zich eenig Olympisch sportgebeuren afspeelde, zag men de kleine, bewegelijke figuur van de filmleidster, die steeds maar weer met de cameralieden meesjouwde, meehelpend aan het verplaatsen van apparaten, met drukke gebaren sprekend met de te filmen athle- ten, wien zij voordoet hoe zij het wil heb ben, met de operateurs mee wegduikend in de speciale holen die in den grond zijn aan gebracht, om ter hoogte van den bodem opnamen van athleten te kunnen maken en zich voor de oogen van het publiek zoo druk bemoeiend met allerlei details van de opnamen, dat men zich nauwelijks kan den ken, dat een algemeene leidster van een zoo omvangrijke filmonderneming, die de beschikking heeft over een uitgebreiden staf van bekwame vaklieden, geen grooter werk te doen heeft, dan het zich persoonlijk bezig houden met camera-instellen en dergelijke zaken. Een dezer dagen waren wy, op uitnoodi- ging van de filmleiding, reeds des morgens zeer vroeg te gast in het huis Ruhleben, om er het begin van een filmdag mee te ma ken. Om zes uur was het reeds reveille en tegen half zeven ontbijten reeds de eerste groepen aan de lange tafels, die, als het even kan, in den tuin en op het bordes ach- ter het huis zijn geplaatst Om 7 uur precies melden de opnamelei ders en chef-cameraman zich in de werkka mer van Leni Riefenstahl, waar aan de hand van het programma der komende sportgebeurtenissen het werkrooster voor den dag wordt vastgesteld. Als het werk verdeeld is, komen de leiders naar beneden en verzamelen hun staf van cameraman en assistenten, die opdracht krijgen omtrent plaats en werk, waarheen zij zich hebben te begeven, waarna apparaten en filmmateriaal worden meegenomen en de auto's in alle rich tingen uitzwermen. Op de plaats waar de voornaamste gebeurtenis van den dag plaats vindt en het meeste publiek kan worden verwacht, is dan ook' Leni Riefenstahl aan wezig, vaak onder het oog van den Führer zelf of van andere leden der regeering haar bedrijvigheid ontplooiend. Het belichte materiaal, vaak 20.000 meter per dag, wordt overgebracht naar de reus achtige ontwikkel- en copieer-inrichtingen van de Geyerfabrieken, waar de copieën on middellijk door „cutters" onder de loupe worden genomen, opdat men reeds dadelijk een selectie kan maken. Van de belangrijk ste actualiteiten worden hier tevens dage lijks een paar honderd meter film uitgesne den voor de bioscoopjournalen. Niettemin verwacht men, dat na dit alles toch nog een paar maal honderdduizend me ter film zal overblijven, waaruit de 2500 tot 3000 meter moeten worden geknipt, die de eigenlijke Olympische speien-film van 1936 zullen vormen. De cutter die deze eind-montage zal moe ten verrichten, is niet te benijden. Zal men er in slagen, een redelijk geheel te verkrij gen, dat een goeden totaal-indruk, een juist overzicht van de spelen en een beeld van de belangrijkste gebeurtenissen geeft, zon der in herhalingen te vervallen of tot een reeks verfilmde sportgebeurtenissen wor den, die vervelend van eentonigheid zijn? In dit laatste geval zal men er verstandig aan doen, groote hoeveelheden van bet op genomen materiaal ter beschikking te stel len van de verschillende sportorganisaties voor wetenschappelijke bestudeering van de verrichtingen der athleten, zwemmers, enz., want uit de fragmenten die men ons in de showroom van de Geyerstudio's heeft laten zien, is ons duidelijk gebleken, dat veie op namen voor coaches, trainers en de weten schap van de lichamelijke opvoeding van groote beteekenis kunnen zijn voor de ver dere ontwikkeling der betrokken takken van sport Grootschermer, waar veel publiek aanwezig was om hen te verwelkomen. De muziekvereeniging „Christiaan de Wet" zorgde voor een verrassing, het korps stond bij het raadhuis opgesteld en blies er lustig op los, hetgeen aan den dag een pas send feestelijk slot bezorgde. Namens de commissie sprak het hoofd der school woorden van dank tot de bur gerij en hij dankte de muziekvereeniging voor de aardige attentie. Nog werd door de jeugd een rondedans om het raadhuis gemaakt en daarmede was de gezellige dag besloten en ging ieder te vreden huiswaarts. K. N. s. M. Achilles 14 Aug. v. Livorno n. Napels. Helder 13 Aug. 21 u. te Hamburg. Hercules 14 Aug. te Rotterdam. Orestes 14 Aug. te Istanbul. Orion 14 Aug. te Rotterdam. Orpheus 14 Aug. v. R'dam n. Odense. Stuyvensant, 14 Aug. v. A'dam n. Dover. ONZE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 6.02 uur is de Kwak van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indië. Voor deze reis hebben geboekt: Twee passagiers Amsterdam-Calcutta, twee Am- sterdam-Allahabad, twee Amsterdam-Bra- tislava en twee Athene-Karachi. Medegeno men is 277 Kg. briefpost, 1 Kg. pakketpost en 130 Kg. vracht. Het vliegtuig kwam om 8.10 te Halle- Leipzig, laadde nog 158 kilo post en ver trok weer om 8.45 uur. De Kievit, heenreis, arriveerde gister te Karachi. Portugeesche grens opnieuw door milities geschonden. Spaansche militiesoldaten zijn met 2 automobielen, welke met bommen waren geladen, naby Campo Maior over de Por tugeesche grens gekomen. Toen zij zich verrast zagen, vluchtten zij naar Spanje, met achterlating der beide auto's, die in gen10men, werden. Even later over schreden de miliciens, die gewapend wa ren, opnieuw de grens, teneinde te trach ten, zich met geweld van de automobielen meester te maken. Nadat Portugeesche Spaansch gebied tefug^trekken.^'b °P ToÊo4°nitie k66" in de omving van ïct°Omr,hangerS Van de V<1 boden secte Omotokyo gearresteerd. De wijdver takte secten Omotokyo en TenrilTvo zhn zooals men wppt Haf J 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar GroenwoudKuhn, Ver- dronkenoord alhier, herdacht heden den dag waarop het voor 50 jaar in den echt werd verbonden. Mevrouw Groenewoud is 76, de heer Groenewoud 74 jaar. Ondanks hun werkzaam leven zyn beiden nog kras. Mevrouw Groenewoud is Alk- maarsche van geboorte, de heer Groene woud werd reeds op acht jarigen leeftijd Alkmaarder. Vanaf 1886 tot 1909 heeft de heer Groene woud in het Payglop de bekende luxe bak kerij geëxploiteerd. Toen in 1905 de tramlijn naar Egmond tot stand kwam stichtte de heer Groenewoud de bekende lunchroom aldaar. In 1908 vestigde hij zich voor goed in Eg- mond. De eerste jaren, toen het Kurhaus nog bestond, waren beste jaren. Vele Duit- sche families bezochten toen Egmond en de heer Groenewoud maakte jaren mede, waarin hij 17 ankers rynwyn verkocht en dagen waarop 5000 taartjes werden gecon sumeerd. Spoedig, bij de opkomst van Bergen aan Zee, kwam er in Egmond 'n inzinking en de conclusie van den heer Groenewoud was, dat feitelijk voor elke buitenzaak het seizoen ie kort is om de kosten te kunnen dekken. Toch bewaart hij prettige herinneringen aan Egmond, dat als badplaats steeds meer naar voren komt. Wy wenschen het paar ook op deze plaats gaarne geluk, met het gouden feest. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer K., die, zooals wij gister mee deelden, in de Heul van zyn fiets viel, is aan de gevolgen daarvan helaas overleden. NOODLOTTIGE VAL. Op een vacantiereisje met zyn verloofde is de 27-jarige heer B. Brul uit Meppel, te Berkhout bij een duizeling voorover in een sloot gevallen. B. kon worden gered, doch had zooveel modderwater binnengekregen, dat hij gisteravond aan de gevolgen is over leden. HET CONCERT IN DEN MUZIEKTUIN. Daar Boris Lensky alléén voor de pauze optieedt, wordt men er nog eens op attent gemaakt, dat het concert om half acht aan vangt. V.V.V. OPENLUCHT-THEATER. De zesde en laatste voorstelling van „Romanesk" door de vereenigde leden van het Nieuw Schouwtooneel", welke gister avond in het openlucht-theater te Bergen werd gegeven, was goed bezocht Het pu bliek genoot ook ditmaal van stuk en spel er. niet het minst van de schitterende ver- taling. Dinsdagavond 8 uur speelt de r.k. tooneel- vereeniging „Alberdingck Thijm" het bij zonder vermakelijke stuk „Filmmaniak-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2