tBucqecüike 'fxcoiHciaal 'Hieuw tuchÜMOCt SCHERMERHORN UITGEEST BEVERWIJK WEfR W* „REMBRANDT" ONTDEKT. rj>mtld wordt, dat zich ln de collectie van „nu D Katz te Dieren een onlangs d,,£k?e door dr. Bredius en dr. Valentiner 0 n werk van Rembrandt erkende schil- denj b«vlndt' voorstellend de godin „Juno". SCHILDER VERDRONKEN. Tijdens werkzaamheden aan brug in Hollandsch diep gevallen. Tiidens werkzaamheden op de in aan- vJiw zijnde groote verkeersbrug te Moer- heeft giitermiddag een ernatig onge- fS gehad. De 25-jarige achildor G S uit Made (N.B) die op de vijfde span- der brug werkzaam wae, viel uit een nï hang wagen en kwam in 't Hollandach pfep terecht. H. kon niet zwemmen en verdronk. KALVERTEELTBEPERKING. Bezwaren ter kennia van den minister gebracht. De vergadering van afgevaardigden van Iwt Comité van Actie tegen de regeling van de bestaande Kalverteeltbeperking, ISJer te Leeuwarden bijeen, sprak in een telegram aan den minister van Landbouw «n Visscherij zijn bittere teleurstelling uit «vir het feit, dat Z. Exc. geen antwoord «aft op de gezonden adressen. De verga- Cring vindt met het oog op de concur- «mtiemogelijkheid van het Nederlandsche veebedri f tegenover het buitenlandsche, iedere beperking uit den booze en acht met het oog op de concurrentiemogelijk- htid van het beperkte Nederlandsche be drijf tegenover het niet beperkte Neder landsche bedrijf de eenzijdige beperking in hooge mate onrechtvaardig. Daarom eischt het comité op grond van 4 van de Grondwet gelijke rechten voor d# veehouders bij de uitvoering van de crisismaatregelen en wijst het de be voorrechting der stamboek- en t b. c.» vrije bedrijven af, omdat het meent ge rechtigd te zijn als eigenaars van niet stamboek- en niet-t. b. c.-vrije bedrijven ook boventallige kalveren aan te fokken. DE SOCIALE STUDIEWEEK. Antwoord van den minister op •en schriftelijke vraag. Op de vragen van het Eerste Kamerlid, dan heer de Marchant et d'Anaembourg bstwffc-.r> de „Sociale studieweek" te Jtolduc heeft mr. van Schaik, minister van Justitie, geantwoord: bet was den minister bekend, dat het voornemen bestond, begin Augustus J.l. te Jtoldus, gemeente Kerkrade, een „Sociale studieweek" te houden. Eveneens dat deze vergaderingen meermalen door leidende politici en andere officieele personen wor den bijgewoond. Vertegenwoordigers van buitenlandsche mogendheden plegen ech ter niet aanwezig te zijn en zijn, voor zoo- ver ia na te gaan. ook dit jaar niet aanwe zig geweest. Daargelaten of dit op zich zelf tot eeni- ge bemoeiing van de zijde der regeering had kunnen leiden, bestond er geen aan leiding „aanvallen" gedurende de sociale week tegen het op het oogenblik in Duitachland heerschende regime te ver wachten. Zoodanige aanvallen hebben, blijkens ontvangen ambtelijke berichten, ook niet plaats gevonden. Ten hoogste ia •en enkele algemeen gehouden toespeling op buitenlandsche toestanden gemaakt. DE ZIEKEN WENSCHTEN LOONSVERHOOÜING. Oproer in Leprozen-kamp in Japan. Het blad „Kokoemin" meldt, dat ln het •taatskamp voor leprozen te Nagaajima ongeregeldheden zijn uitgebroken. 80 zie ken hebben in het directiegebouw groote verwoestingen aangericht en de beambten aangevallen. De oorzaak der ongeregeld heden zou zijn. dat geweigerd is. de loonen te verhoogen. en een dagelijksche arbeids dag voor de zieken van 4 uur in te voeren. De politie heeft maatregelen genomen, om nieuwe ongeregeldheden te voorkomen. KLN'D OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond om half negen is op dan Eikeweg nabij het Oosterpark te Amsterdam ••a vierjarig kind, dat op den rijweg speelde, door een auto gegrepen en over reden. De kleine liep zulke ernstige ver kondingen op, dat het korten tijd na het ««geluk bezweken is. VAN DE TRAP GEVALLEN. Giatarmorgen la mtj. Joh. Duker ta De Werkhorst bij Meppel ln haar woning voor over van de trap gevallen. Zij werd met een ernstige schedelbreuk opgenomen en ia in den loop van den avond aan de gevolgen overladen. TOEGETREDEN TOT DE N. S. B. Neer „Volk en Vaderland" meldt, is de heer M. M. Rost van Tonningen, die enkele dagen geleden zijn ambt als Volkenbonds adviseur van Oostenrijk heeft neergelegd, lid geworden van de N.S.B., waar hij bij de afdeellng Buitenlandsche Zaken zal worden geplaatst. VIERJARIG JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks half negen ls in het Oosterpark te Amsterdam een vier- wig jongetje in een onbewaakt oogenblik v*n het trottoir geloopen. Ongelukkiger wijze ia het ventje toen door een auto over reden. Het was onmiddellijk dood. GEEN SAMENVOEGING VAN ZAANGEMEENTEN. Bij het gemeentebestuur van Zaandam is bet bericht ontvangen, dat noch de minis ter van binnenlandsche taken, noch Gede puteerde Staten van Noordholland samen voeging ven de Zaangemeente onder de te genwoordige tijdsomstandigheden voor ver wezenlijking vatbaar achten. VECHTPARTIJEN TE STAPHORST. Nu de avonden weer langer worden, ontwaakt bij de Staphorster jongelui de lust, zetelend in een berucht geworden traditie, tot rechten. Gisteren is om eer gering meeningsverschil de zoon van den landbouwer R. v. d. S. met een hard voorwerp zoo krachtdadig op het hoofd ge slagen, dat dr. Berghauser Phont hem in bedenkelijken toestand aantrof. De politie onderzoekt thans de vraag wie van het troepje, dat v. d. S. belaagde, als de hoofddader moet worden beschouwd. DE INBRAAK TE KOOG AAN DE ZAAN. Drie verdachten aangehouden. In verband met de inbraak in de oliefa- briek van de firma Duyvis te Koog aan dc Zaan zijn enkele dagen geleden door de politie drie personen te Zaandam aange houden, die daar zeer slecht bekend staan aangeschreven. Het ingestelde onderzoek heeft zooveel aanwijzingen voor hun schuld opgeleverd, dat alle drie Zaterdag naar Haarlem wor den overgebracht en ter beschikking van dï justitie gesteld. ONDEUGDELIJK BRUILOFTSMAAL? Na het nuttigen van een bruiloftsmaal aangericht ter eere van het huwelijk van den zoon van den heer N. te Middel, nabij Wesepe, zijn bijna alle aanzittenden onwel geworden. Bi) verschillende gasten liet zich de toestand zelfs zoo ernstig aanzien, dat terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Voor zoover bekend heeft het onderzoek nog niet uitgewezen, wat de oorzaak van het verschijnsel is geweest. Verschillende gasten moeten het bed nog houden, hoewel er zich geen verdere complicaties hebben voorgedaan. BACONBEDRIJVEN TE HARDEN6ERG. Toepassing van loonsverlaging. In verband met het nieuwe contract, dat door de baconbedrijven voor den tijd van drie maanden met de regeering is aange gaan, heeft de directie der N.V. Bacon Factory te Hardenberg het personeel me degedeeld, dat op de loonen van de laagst bezoldigde arbeiders een korting van 10 tot 20 zal worden toegepast en op de hoogere loonen een korting van 25 Het Hbl. voegt hieraan toe: Uiteraard is deze mededeeling door het personeel met gemengde gevoelens ont vangen, doch men prijst zich anderzijds weer gelukkig, dat in deze regeling de mogelijkheid van voortzetting van het be drijf gedurende eenigen tijd besloten ligt, daar het, naar men weet. aanvankelijk in de bedoeling der directie heeft gelegen de becon-factory voorgoed op te heffen. KNAAPJE VERDRONKEN. Gisternamiddag omstreeks vier uur Is te Looeduinen het vijfjarig knaapje A. 8. O., wonende aan de Polderlaan aldaar, in een sloot nabij de ouderlijke woning verdron ken. Het kind moet spelenderwijs te water zijn geraakt, doch men vermiste het eerst nadat men een klompje drijvende had aan getroffen. De vader heeft met behulp van een schuit en een haak zijn kind uit het water gebaald, waarna geruimen tijd kunst matige ademhaling is toegepast, helaas zonder resultaat SLACHTOFFER VAN AANRIJDING OVERLEDEN. De zevenjarige Jan S. uit Zoeterwoude die gisteren onder een bestelauto raakte, is heden in het ziekenhuis te Lelden aan zijn verwondingen overleden. De jongen, die bij zijn grootvader te Oegstgeest logeerde, stak plotseling den weg over met bovenstaand noodlottig ge volg. Ds Nederlandsche dams, «tafeWe. ploeg die bij de Olympische zwemwedstrijden te Berlijn hst kampioenschap behaalde. y d#n Ri« Mastenbroek, Tlnl Wegnar en Jopie Selbach BEVERWIJK VIERT FEEST. Opening der feestweek door den Commissari» der Koningin. Gistermiddag is de feestweek. georgani seerd door de V.V.V., door den Commissa ris der Koningin in Noord-Holland. Jhr. Mr. Dr. Röell geopend in Hotel Oud-Meeren- steyn. Een woord van welkom. De voorzitter dar V.V.V. mr. A. Moeru heette de aanwezigen hartelijk welkom en dankte voor de vele medewerking bij de or ganisatie ondervonden. De bedoeling, vervolgde spr. welke aan deze opzet ten grondslag lag, was om ter gelegenheid van de geboorte van Groot Be- erwyk het stedelyke is thans een stad geworden van 20.000 zielen nog eens op nieuw onze plaats, welke wij zoo gaarne noemen de hoofdplaats van midden Kenne- merland. hetwelk zy feitelijk ook is, onder de algemeene aandacht van geheel Neder land te brengen en te laten zien, wat sa menwerking en eensgezindheid aldaar ver mag tot stand te brengen. Een telegram aan H. M. de Koningin. In het kort ging mr. Mosns de verschil lende les* lelijkheden, welke te wachten staan, na en eindigde met het voorstel een telegram aan H. M. de Koningin te zenden, luidende: „Groot Beverwijk bevestigt by de opening der tentoonstellingen en feestweek 15—23 Augustus 1036 syn aanhankelijkheid aan Uwe Majesteit en Hars Koninklijks Hoog heid Prinses Juliana en brengt Uwe Majes teit eerbiedige hulde." De burgemeester spreekt. Vervolgens sprak burgemeester Mr. A. H. J. J. Scholtens: De geboorte van de nieuwe gemeente Beverwijk heeft in breede kringen van de bevolking den drang doen ontataan, om uiting te geven aan de gevoelens van vreugde over de onlangs verworven een heid. Wij hadden het geluk een wakkere ver- •enlgin# voor vreemdelingenverkeer hier ter plaatse te hebben, die te goeder ure zich heeft opgemaakt om leiding te geven aan algemeen feestbetoon, dat onvermijde lijk scheen te zijn. Zy gaf den stoot tot de vorming van het hoofdcomité voor een feestweek, dat daar voor een programma heeft voorbereid, hetwelk een manifestatie zal rijn van de levenskracht, die hier ook in dezen tijd nog zoo ruimachoots gevonden wordt. Beverwijk is geladen van een energie en dadendrang op bijna elk gebied, die men onmiddellijk aanvoelt als men met deze vitale gemeente in aanraking komt. Hoezeer ook gehecht aan het verleden, waarin het heden ligt en waaruit het he den is te verklaren, houdt Beverwijk het gelaat gericht naar de toekomst. Het Gemeentebestuur verheugt er zich dan ook ovar. dat da eerete gang van faeatvierend Beverwijk en van de vele gasten die hier zijn, is naar deze tentoon stelling. omdat daardoor reeds aanstonds een economisch cachet aan de feativiteiten wordt verleend. Van groot belang ie het toch, dat Bever wijk zich toch in alle opzichten harmo nisch verzorgt an ook cultureel niet ach terblijft. Beverwijk wH toon en. dat hier nog moed en vertrouwen leeft en het sou die beide deugden aan de heele omgeving wil len mededeelen Het is gotd. dat men doet blijken vooruit te willen en de kansen daardoor geschapen te benutten Moge in de komende dagen zeer velen herwaarts komen en naar hun haardsteden de we tenschap meedragen, dat het in Beverwijk goed wonen en goed verblijven is. Namens de K. v. K. Namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken voerde de heer H. H. Meijer het woord, die de Vereeniglng voor Vreemdelingenver keer gelukwenschte met de organisatie der tentoonstelling. Het ls, aldus spr., een goede gedachte ge weest om aan de feesten ter viering van de samenvoeging van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin een land- en tuinbouwten toonstelling te verbinden. Alles wat in de zen tyd kan medewerken tot opwekking van het bedrijfsleven voor handel en in dustrie kan niet genoeg worden gewaar deerd en toegejuicht. Deze tentoonstelling bewijst opnieuw met welk een wilskracht men hier bezield is om de belangen van handel en industrie hoog te houden en tevens wil trachten den onderlingen gemeenschapsband te verster ken. Het spreekt vanzelf dat de Kamer van Koophandel met dit streven in alle opzich ten medeleeft en van ganscher harte hoopt dat de moeizame arbeid met succes be kroond moge worden, opdat deze tentoon stelling en verder alles wat hiermede in dezo dagen annex gaat, aan de opleving in zaken, die hier en daar in zoo geringe mate te bespeuren valt, een stoot in de goede richting geve. De tentoonstelling geopend. Ten slotte sprak de commisaaria der koningin het openingswaard, waarna het gezelschap zich naar het feestterrein begaf. Hier heersch jhr Röell op verzoek van den voorzitter der V. V. V., mr. Moens, op het terras voor de tentoonstellingshallen de V. V. V. vlag. De ouden van dagen uit rijden. 't Was voor onze ouden van dagen Don derdag wederom een feestdag, daar het jaarljjksch uitstapje zou plaats hebben, dit maal met als eindpunt Rhenen. In 2 auto bussen van de fa. van Geelen en van den Berkhof ving om 8.30 de tocht aan via Amsterdam naar Abcoude, de eerste pleis terplaats. waai brood en koffie werd ge bruikt. De voorzitter van het comité, de heer J. de Groot, sprak hier een hartelijk welkomst- woordt tot onze oudjes. Hierna werd gere den door da dorpen langs de Vecht naar Utrecht, waar de tocht plaats had langs de voornaamste gebouwen en straten, waarna het vis de Bilt, Zeist, Driebergen, Doorn en Amerongen naar Rhenen ging. Allen keken hun oogen uit en genoten van deze schoona streken. Alvorens het dierenpark te bezichtigen werd eerst wederom in de restauratie iets gebruikt. De burgemeester en syn echtge- noote, die op een vacatie-uitstapje ook in Rhenen waren, spreken hier de oudjes har telijk toe en verheugden zich over de gesel* ligheid en den mooien dag die allen had den. Bij de terugreis werd over Maarn de Piramide van Austerlitz, Amersfoort, Hil versum naar Bussum gereden, waar in De Gooiache Boer weer iets werd gebruikt. Vandaar over Amaterdam, waar door den mooien bouw van Plan Zuid werd gereden waarna allen om half 10 welvoldaan in de ge zellige ingericht tooneelzaal van den heer Schreuder arriveerden. Mevr. de Boer- Fhres sprak namens allen het bestuur toe en dankte voor den uiterst gezelligen dag. De voorzitter sprak hierna een slotwoord, dankte de ingezetenen dezer gemeente, dr. Heringa, die de reis had meegemaakt, maar gelukkig geen dienst behoefde te doen, de belde chauffeurs, die al het mogelijke had den gedaan, door hun ervaring de schoonste plekjes te laten zien. en verder allen die hadden meegewerkt dezen schoenen dag zoo uitstekend te doen slagen. Geslaagd. •De heer Th. de Waal. alhier, slaagde Donderdag voor het te 's-Gravenhage ge houden examen ter verkrijging ven de nijverheidsakte N, letter B. Geschenk voor de gemeente. De Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer zal als herinnering aan de feest- week, die ui ter gelegenheid van de sa menvoeging der gemeenten Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk organiseert, de ge meente een gedenkbord aanbieden. Het bord met een middellijn van 53 c.M. wordt vervaardigd by „De Poroeleüne Fles" te Delft. Tijdens de feestweek zal dit fraaie ge- schen kaan het gemeentebestuur worden aangeboden. HE1LOO (Juli). Geboren: Maria Anna, d. van Johan- nes Pieter de Smet en Sophia Maria Zee- gers. Maria Alida Cornelia, d. van Jacobua Cornelia Zomerdijk en Maria Bal- tus. Cornelis Johannes, z. van Cornelia Reik en Anna Catharina Groenland. Cornelia Antonius, x. van Jacobus Bakker en Cornelia Zoon. Johannes, z. van Johannes Levering en Geertje Brink. Jacobus Petrus, z. van Willebrordus Bur gering en Cornelia Groot. Meinardus Petrus Andreas, z. van Cornelis Kaandorp en Anna Maria Winder. Wiilibrordus Jo hannes, z. van Petrus Schouten en Jacoba Johanna Lamboo. Catharina, d. van Hendrik Pel en Johanna Reyn. Philip- pus Meese, z. van Doeko Bosscher en Geertruida Johanna Elisabeth Conjjn. Arnoldus Johannes, z. van Hendrikus Poelman en Maria Johanna Gomes. Elly, d. van Cornelia Klaver en Anna Catharina Elisabeth Hoogland. Lauren- tius Johannes, z. van Adrianus Johannes Sengers en Wilhelmina dc Wit. Pieter, z. van Pieter Pilkes en Trijntje Bruin. Margaretha Theodora Maria, d. van Pe trus Adrichem en Elisabeth Maria de Boer. Gerardus Anthonius, zoon van Jan Schuijt en Maria Oud. Margaretha Anna, d. van Wilhelmus Tamis en Marga retha Rozing. Hedwig Anna, d. van Reinler Pirovano en Hedwig Theodora Koenen. Cornelis Petrus, z. van Simon Schotten en Catharina Gerritse. Ondertrouwd: Hendrik Jacobus Ketting en Grietje Joosten. Hendrikus Schuyt te Alkmaar en Henriëtte Hilgonda Maria Warnies. Petrus Johannes de Bont en Maria Hendrika Roffers. Adria nus Hendrikus Vosse te Heemstede en Ma ria Elisabeth Koomen. Gysbertus Adri anus Kaandorp en Ikina Helena Morich. Evert van der Ploeg en Evertje Johanna Stikvoort. Ondertrouwd Nlcolaas Dekker en Hermina Meyer. Hendrik Jacobus Ket ting en Grietje Joosten. Overleden: Trijntje Visser, echtgen. Jacob Beemster, 40 j. Pieter Wortel, 58 jaar. Pieter Haanraads, 71 Jaar. Ja cobus Johannes Lambertus Rault, 64 jaar. Petrus Zoon, twee weken. Eduard Zoon, drie weken. Adriaantje Zeilemaker, echtgenoote van Bastiaan Wagemaker, 66 jaar. Maria Dekker, echtgenoote van Cornelis Kraakman, 58 jaar. Mar ut je Zoon, drie weken. Willem Schermer- horn, 85 jaar. Aafje Stam, weduwe van Gerrit de Geus, 86 Jaar. HEEMSKERK (Augustus), Ondertrouwd: H. S. C. Dennemen en KI. A. M. Aardenburg. Bevallen: Cath. Groot-Koper, zoon. BERGEN (Juli). Geboren: Marietje Blokker, dochter v. Arie Blokker en Aaltje van Dijk. Anna Johanna Teileman, dochter v. Jacobus Telleman en Clasina Johanna Hollenberg. Johannes HeiJstra, zoon v. Wijtae Petrus Heijstra en Sophia Broers. Geertruida Johanna Maria Nieuwendijk, dochter van Gerardus Johannes Bernardus Jacobus Nieuwendijk en Mathilda Catharina Marie Epskamp. Alida Wilheumlna Catharina de Waard, dochter van Nicolaas de Waard en Wilhelmina Leeuw. Jan Arkenbout, zoon van Dirk Pieter Arkenbout en Hllle- gonda le Clerq! Gehuwd: Cornelis Jozef Dongelmaps wonende te Schoorl en Geertje Vrasdonk. Jacobus Frederik Geuzebroek wonende te Koog aan de Zaan en Frida Schempp. Overleden: Gerrit Eriks, oud 40 jaar, echtgenoot van Jannetje Stins. Trijntje Molenaar, oud 71 jaar, weduwe van Jacob Prins. Jacob Jonker, oud 79 Jour, echtge noot van Trijntje Groet. Johannes van Wonderen, oud 57 Jaar, echtgenoot van Hillegonda Johanna Kraakman. Pieter Bogtman, oud 72 jr., echtgenoot van Luitje Asjes. Wilhelmina Frederika KaroHaa Theunisaen, oud 45 jaar, echtgenoote van Cornelis Gerardus Hali. WIER1NGEN (Augustus). G b o r a n: Minke, d. v. J. Y. Holtrop an D. Sikkes. Giesen, d. v. J. Hekman en R. Witting. Cornelia Marrigje, d. v. J. Vis ser en G. Visser. Dirk, s. v. J. Leen an A. Glim. Maria Gusta. d. v. H. N. Lub' en D. Schenk. Simon, v. P. Kuut en G. A. Everts Hendrika Jansin a, d. v. F. Lie- be en D. de Bie. Janke Margien, d. van H. Duimering en G. Wieber. Ondertrouwd: A. v. Dijken en G. v. Klinken. H. Jaspers en K. Hooiveld. Gehuwd: G. Nieland en A. Heikens. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rietvink (thuisreis) is gister te Jodhpur geland. De „Kievit" is op de uitreis te Karachi geland. DE KWAK NAAR INDIE. Morgen zal de Kwak van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning sal be staan uit de heeren G. M. Fr ij na, eerste be stuurder; P. C. Andre de La Porie, tweede bestuurder; P. Blok, werktuigkundige en S- van der Molen, radiotelegrafist. Gistermiddag om 18.10 uur is de Nachte gaal op Schiphol geland. De Edelvaik kwam gister te Bandoeng aan; de Kievit, heenreis, landde te Bagdad; de Rietvink, thuisreis, bracht het tot Rangoon. DE NIEUWE K. L. M.-TOESTELLEN. Naar aanleiding van het feit, dat de K. L. M. zal overgaan tot de aanschaffing van een aantal nieuwe Douglas-machines, vernemen wy, dat deze toestellen behooren tot de nieuwste types, welke in de fabrie ken van Douglas te Santa Monica ge bouwd worden. Het zijn de DC 3 en de DST (Douglas Super Transport). Een uiterlijk verschil tusschen deze beide types is er niet. De DC 3 heeft evenwel plaats ruimte voor 21 passagiera, die dan zooals by de DC 2, welke de K. L. M. in gebruik heeft, achter elkaar gezeten zyn, terwijl de DST ruimte aan 14 passagiers biedt, ver deeld over 7 appartementen, zooels dc Fokker F 36 is Ingericht met 8 apparte menten, elk voor 4 passagiers. In de DST kan de steward 's avonds de gezellige ka juiten gemakkelijk voor slaapgelegenheid inrichten, zoodat het vliegtuig des nachts veertien slapende passagiers kan mee dragen. Ook is er een buffet aan boord, twee waschgelegenheden en aparte kleedka mers, een voor de dames en een voor de heeren. De DST en de DC 3 zijn uitgerust met 2 Wrlght Cyclone G 2 motoren, die het vliegtuig op 2130 meter een maximale snelheid kunnen geven van 343 K M. per uur, terwijl de kruissnelheid op 3050 me ter 290 K.M. per uur bedraagt. Het vlieg tuig heeft een plafonds van 7300 meter en •en plafond van 2300 mater, wanneer slechts een motor is ingeschakeld. De overige afmetingen zijn: spanwijdte

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7