Bonte Cabaret avonden in DE TOELAST, Langestraat. Leberto, John Clark's Band. Herman Diederichs confereert. Aqenda Stad en Omgeving. KERMIS 1936. Een incident op het vlieg veld Eelde. Opstand in Albanië? Gedurende de Kermis OPTREDEN, o.a.: Komt, lacht en vergeet! Stedelijk Museum ingang Bieedstrsat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 31 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In t Witte paard (operette); hoofdrollen Her- mann Thimig, Christl Mardayn, Willy Schaffers, Theo Lingen en Hans Obonay. Toegang elke leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht en 9.45 uur, hoofdnummer Stereofilm (nieuwe film attractie); tweede hoofdnummer Demillioe- nen-erfenis (kom.); hoofdrol Eddie Cantor. Toegang boven 14 jaar. Rory-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Vliegende duivels (sens); hoofdrol Jack Holt. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8 en 9.45 uur, hoofdnummer De jonge graaf (kom.); hoofd rollen Anny Ondra, Hans Söhnker, Hans Junkermann. Toegang voor alle leeftijden. Op het tooneel Louis Noiret met zijn nieuwste repertoire. KERMIS 1936. Tooneel. Gulden Vlies: Maandag 24 Augustus Als je maar een baantje hebt Schouwburg Maandag 24 Augustus Doelenveld: Tropenadel. Variété Rausch: Eiken avond voorstel lingen. Théater Mullens: Eiken avond voorstel lingen. Cabaret, dansen, enz. Café Suisse: The Allround Band. Central: The happy melodians en de A. B. C.-boys (dans). KI. Groot: The four R. A. B.'s Royal Accordeon Band. Het Wapen van The sweet and hot Heemskerk: players (dans). Café Bus: Jopie Keizer en Piet Groenendaal (cabaret). London: Dansmuziek. Café Broekhuysen: Joop Theunisz en zijn muzikale collega's. Aart Martin: Cabaret en muziek. Café Wanner: Frits Doggenaar en Fraeddy. Etablissement Porton: The Harmonie Kings. Het Wapen van Haarlem: The funny Musicmakers. Gulden Vlies: Hongaarsche Kapel. Harmonie: De Show-band (dancing) Café Modern: Jack Ellis and his Band. Café Victoria: The Americain Band. Café De Amstel: The Ramblers o. 1. v. Henk Klaver. Centrum-hotel: The ras cals band. Toelast: John Clark en zijn man nen (muziek). Herm. Diedericks en Le- berto (cabaret). erkende beginsel in opspraak te brengen, volgens hetwelk een legale regeering op haar verzoek ingeval van opstand steun kan verkrijgen van andere staten. Duitschland en het non-interventie- accoord; het Duitsche wapen em bargo. Naar het Duitsche Nieuwsbureau verneemt, is de Duitsche regeering er van in kennis gesteld, dat alle in aan merking komende staten zich aange sloten hebben bij de voorgestelde ver klaring betreffende een wapenembargo ten aanzien van Spanje. De Duitsche regeering heeft daarop de Fransche regeering medegedeeld, dat zij het wa penembargo in Duitschland thans direct in werking zal doen treden. Dit besluit is genomen, ofschoon de be sprekingen met de regeering te Madrid over de vrijgave van het Duitsche verkeersvlieg tuig nog niet tot resultaat hebben geleid. Het spreekt vanzelf, aldus het D. N. B., dat daardoor de aan de Spaansche regeering ge stelde eisch tot uitlevering van het vliegtuig niet vervalt. De Duitsche regeering heeft overigens in haar mededeeling aan de Fransche regee ring de dringende verwachting uitgespro ken, dat thans ook de overige betrokken regeeringen, voorzoover dit nog niet is ge schied, het noodig doen, om de overeenge komen maatregelen doeltreffend te doen zijn. Iran door nationalisten gebombardeerd. Drie nationalistische vliegtuigen hebben vanmorgen Irun gebombardeerd. Nabij het station zijn 9 bommen gevallen, die groote schade aanrichtten. Negen personen zijn, naar men gelooft, gedood. Mededeel ingen van hoofdkwartier te Valladolid. Het hoofdkwartier te Valladolid heeft, naar de correspondent van Havas meldt, het volgende medegedeeld: Gisteren heeft een nationalistische colonne, die naar Guadelupe opmarcheerde, den vijand een nederlaag toegebracht, en hem met zware verliezen te ruggedrongen, waarbij 18 vrachtauto's, 16 mitrailleurs en 30 kisten munitie en grana ten werden buit gemaakt. Aan het front van Avila hebben de nationale garden een sterke vijandelijke colonne teruggedrongen. Voorts heeft een uit Oviedo vertrokken colonne een regeeringscolonne verslagen, en een aanzienlijke hoeveelheid wapens ver overd. Val van Cordoba aanstaande? Volgens een bericht uit officieuze bron, is een regeeringscolonne onder kapitein Abi- natera te Lorna, het laatste dorp voor Cor doba, aangekomen. Een colonne onder kolo nel Balibrea heeft Cordoba beschoten, na een hevig gevecht, waarbij den nationalis ten zware verliezen werden toegebracht. Een kolonne onder majoor Alino heeft be zit genomen van het dorp Lorna, dat Cordo ba beheerscht. De val van Cordoba, waar de „Regulares" in grooten getale naar de regeeringstroepen overloopen, zou volgens dit bericht ieder oogenblik verwacht kun nen worden. De minister van oorlog heeft medege deeld, dat zich te Cordoba tal van nationa- listèn hebben overgegeven. Een 8-persoons Fokker het terras opgereden; het toestel licht be schadigd. Zondagmorgen om half acht is op het vliegveld eelde, waar de tandemwed strijden zouden worden gehouden, bij het taxiën de acht-persoons Fokker P.H.-A.D.Z., die ter opluistering van de tandemfeesten rondvluchten boven het vliegveld zou maken, door een rukwind opgenomen en op zijde geduwd, waar door de piloot de bocht niet meer kon nemen en pardoes het terras opreed. Gelukkig was hier nog geen publiek aanwezig. Een hek en eenige palen wer den uit den grond gerukt. Het vliegtuig zelf werd met een gebogen propeller en koeler en een beschadigden vleugel in de hangar gesleept. De piloot bleef ongedeerd. Eenigen t|jd later is op het vliegveld Eelde een nieuwe Fokker van Schiphol gearriveerd. De F. 7 a wordt heden op Eelde gerepareerd en zal vanavond weer naar Schiphol terugvliegen. Staat van beleg afgekondigd. De „Matin" publiceert een bericht uit Athene, waarvan tot nu toe nog geen officieele bevestiging kon worden verkregen, volgens hetwelk in Noord- Albanië een opstand tegen koning Zogoe zou zijn uitgebroken. De staat van beleg zou inmiddellijk afgekon digd en verscheidene officieren gear resteerd zijn. Twee divisies zouden gemobiliseerd zijn, om op alle gebeur tenissen voorbereid te zijn. VRIJWILLIGERS NAAR OOST-AFRIKA. Het Italiaansche ministerie van oorlog heeft de gelegenheid open gesteld voor onderofficieren en manschappen, die met groot verlof zijn of binnenkort zullen gaan, om dienst te nemen bij het leger in Oost-Afrika. KAVEEWEE-FABRIEK GESLOTEN. 150 sigarenmakers worden hier door werkloos. Zaterdag is de Kaveewee-sigarenfabriek te Wernhout (gem. Zundert) gesloten, zoodat het geheele personeel op straat is komen te staan. Hoewel de fabriek slechts een onderdeel is van de Kaveeweefabriek te Roosendaal, werkten er den laatsten tijd toch regel matig ongeveer 150 man, waarvan er circa 80 afkomstig waren uit de plaatsen Zun dert, Achtmaal, Wernhout en Breda, ter wijl de overige 70 arbeiders Belgen waren. Eenige weken geleden waren echter reeds 20 personen ontslagen, waarvan de helft Nederlanders en de helft Belgen. Onder het Nederlandsche personeel is toen over het feit, dat niet alleen Belgen werden ontslagen, groote ontevredenheid ontstaan, zoodat zelfs de R.K. Tabaksbe- werkersbond zich met het geval bemoeide. Tengevolge hiervan is toen ook de zaak ambtelijk onderzocht, waarbij bleek, dat, terwijl ook in West-Brabant tientallen sigarenmakers werkloos zijn, alle in de fabriek werkzame Belgen (van de 132 man zijn er dit thans nog 58) behoorlijk in het bezit van een werkvergunning waren. Gehoopt wordt thans, dat, wanneer de fabriek na loozing der overproductie weer geopend zal worden, op minder ruime schaal aan Belgen arbeidsvergunningen zullen worden verstrekt en zooveel moge lijk uitsluitend Nederlandsche arbeids krachten aan het werk zullen worden ge steld. FIETSENDIEF GEPAKT. JJ. Vrijdag was door een inwoner dezer stad bij de politie aangifte gedaan van dief stal van zijn rijwiel, hetwelk hij onbeheerd bij een café aan den Helderscheweg had achtergelaten. Bij zijn terugkomst was het verdwenen. Zaterdagmiddag kwam de poli tie ter oore, dat bij een rijwielhandelaar al hier door een hem onbekend persoon voor een zeer geringen prijs een rijwiel te koop was aangeboden. Volgens het opgegeven signalement kwam dit rijwiel precies over een met het vorenbedoelde op Vrijdag ont vreemde. Het is de recherche gelukt den man op den Westerweg in het bezit van het be wuste rijwiel aan te houden en naar het bureau van politie over te brengen. Terzake rijwieldiefstal is proces-verbaal tegen hem opgemaakt, waarna h|j ter be schikking van de Justitie naar het Huis van Bewaring is overgebracht. OPENBARE DRONKENSCHAP. Door de politie is in den nacht van Zater dag op Zondag tegen 1 persoon proces-ver- baal opgemaakt terzake openbare dronken schap. Aan het bureau van politie is de man ter ontnuchtering in bewaring gesteld. DE DISTRIBUTIE VAN GROENTEN AAN WERKLOOZEN EN BEHOEFTIGEN. De r.k. vereeniging van kleinhandelaars in aardappelen, groenten en fruit „St. Isido- rus" alhier heeft aan B. en W. een adres ge zonden, waarin gevraagd wordt de distri butie van groenten aan werkloozen en be- hoeftigen te willen opdragen aan hier ge vestigde vereenigingen van kleinhandelaren in groenten en fruit. Zij meent, dat daaraan geen hoogere kosten zijn verbonden dan aan de tot nu toe gevolgde methode en be veelt inwilliging van haar verzoek dringend aan, daar vele van haar leden in zeer be narde financieele positie verkeeren en daar bij nog de concurrentie van het gemeente lijk groenten-distributiebedrijf ondervin den en toch gaarne hun positie van zelf standig kleine koopman willen handhaven. Adressanten doen hun schrijven verge zeld gaan van een voorstel voor de vol gende distributieregeling, zooals zij die wen- schelijk achten: 1. De groenten worden beschikbaar ge steld in de winkels van 6 of 8 groentenhan- delaren over de stad verdeeld. Toelichting: Het is onze meening, dat dit het gebruik maken van de groenten- distributie sterk in de hand zal werken. Het is ons bekend dat vele werkloozen wel gaarne van de distributie gebruik zouden willen maken, maar hiervan terug gehouden worden omdat de gang naar het gemeente- distributielokaal om verschillende redenen voor hun een bezwaar is. 2. Bij toerbeurten, waarvan rooster door de vereenigingen wordt opgemaakt, worden de winkels aangewezen. Toelichting: Deze maatregel zal voor vele groentenhandelaren van zeer groote beteekenis zijn, daar zij daardoor de kans krijgen dat hun klanten weer in hun winkels terugkomen en weer gelegenheid krijgen een, hetzij dan een geringe, beloo ning voor hun arbeid te ontvangen. 3. De, de beurt hebbende, winkeliers halen de groenten van de plaats, waar zij door de groentencentrale worden geleverd. 4. Vanwege de gemeente wordt aanteeke- ning gehouden van de hoeveelheid groen ten, welke aan iederen winkelier wordt af gegeven. 5. De werkloozen kunnen op hun kaart, die zij hebben ontvangen van M. H. en waarvoor zij bij ontvangst den kostprijs van de groenten hebben betaald, één van die winkels (die voor de distributie aan de beurt is) uitkiezen waar zij de groenten wenschen te halen. Door M. H. wordt dit dan op de kaart aangeteekend. Toelichting: Deze laatst genoemde maatregele kan er toe bijdragen, dat de ver deeling van de beschikbare groenten ge regeld verloopt, daar kan worden nagegaan hoeveel groenten elke winkel noodig heeft. 6. Door M. H. wordt éénmaal per maand bekend gemaakt welke winkeliers de beurt van de distributie hebben. 7. De winkeliers leveren bij M. H. of op een door de gemeente aan te wijzen plaats de in ontvangst genomen bonnen in en ont vangt als vergoeding 1 0.04 per K.G. ver kochte groenten. Toelichting: Voorstellers zijn van meening, dat dit systeem aan de kwaliteit der te distribueeren groenten ten goede komt, omdat deze niet in zoo'n groote hoe veelheid behoeft te worden opgeslagen, wat tengevolge zal hebben dat het te vernieti gen gedeelte zoo gering mogelijk blijft. 8. De winkelier die zich niet sterk houdt aan de bepalingen door de gemeente ge geven, wordt van de distributie uitgesloten. R.K. Ver. v. KI. Handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit „St. Isodorus". W. ADMIRAAL, voorzitter. S. DEKKER, Secretaris. VERKEERSSTREMMING. Tot nadere aankondiging is de Huigendijk vanaf Middenweg Heerhugowaard tot Rus tenburg afgesloten voor alle verkeer. 2000 ONTVREEMD TE BEVERWIJK. Kermis-exploitant gedupeerd. Bij de sluiting van de feestelijkheden te Beverwijk kwam een der kermis-exploitan- ten vari het Lunapark tot de onaangename ontdekking, dat men uit zijn kas een be drag van 2000 aan zilvergeld ontvreemd had. De dief had een gat in het zeildoek van de tent gemaakt en zich aldus toegang ver schaft. Hij is bij zijn overhaaste vlucht wel door verscheidene personen, die hij omver liep, opgemerkt, doch niemand begreep, wat er aan de hand was. Er is evenwel een goed signalement van hem bekend. HET V.V.V. OPENLUCHT-THEATER. De flim „Mazurka". Ondanks het mooie zomerweer en de aanwezigheid van tal van zomergasten, was Zaterdag en Zondag de belangstelling voor de film „Mazurka" in het V.V.V. Openlucht theater matig. Met groote aandacht hebben de aanwezi gen echter deze zoo zeer geslaagde film ge volgd. Ook het voorprogramma was uit stekend verzorgd. Zaterdag 29 en Zondag 30 Augustus loopt de bekende Harry Pielfilm „Artisten". Nu de duisternis zooveel vroeger intreedt, zal de vertooning om 8 uur aanvangen. Met deze voorstelling worden de voor stellingen in het Openlucht-theater gesloten. Heelemaal zonder eenig officiëel ge doe, zonder een burgemeesterlij ke speech, zonder eenig, vuurwerk of wat dan ook is Zaterdagmiddag de Alk- maarsche kermis geopend en tot en met Zondagavond a.s. zal Alkmaar in een aparte sfeer leven en zal de wijde om geving in onze stad meeleven met het jaarlijks terugkeerende evenement: de Alkmaarsche kermis! Veel is er te zien op het Hofplein, Nieu- wesloot, Paardenmarkt, v.m. Ziekenhuister rein en de Laat. Rij aan rij staan de kra men en tenten daar in diverse afmetingen en kleur, de een nog aanlokkender als de andere, elkaar als 't ware overbluffend. Het is weer het wereldje van schijn, van klatergoud. De kermisgasten hebben voor een volle week hun woonsteê in Alkmaar gekozen en zij hebben hun beste beentje voorgezet. Maar niet zij alleen, ook de Alkmaarsche middenstand heeft getracht, zich van zijn gunstigste zijde te doen kennen. Onze café houders hebben muziek-gezelschapjes geën gageerd, die zich „bands" noemen en die veel leven maken, wat tegenwoordig de eisch is. Veel leven! Asjeblieft! Maar toch ook goede muziek. En daarnaast zang en derge lijke. Zooals bijv. cabaret. Café's met muziek, zang en dans. Jack Ellis and his Band, een trio, musi- ceeren bijPietin Modern, het bekende café in de Langestraat. Het trio brengt de stemming er al heel gemakkelijk in en reeds Zaterdagavond was het hier druk. Behalve des avonds speelt het trio ook des middags en Vrijdag begint het spul al des morgens om 11 uur ter gelegenheid van de kaasmarkt. Verder op is het café Victoria van Veis. The American-band, ook al een trio. heeft met de harmonica's en het slagwerk veel succes. Bovendien zingt het trio met veel bravour de meest populaire kermis nummers. Het geheel ziet er aardig uit met het kleine verhoogde podium en de diverse lichteffecten. In de Langestraat zien wij verder hotel de Toelast. De heer van Tongeren heeft niet alleen een goed strijkje (John Clark en zijn mannen) geëngageerd, maar bovendien Herman Diederichs als humorist conferencier-liedjeszanger en Leberto, den goochelaar, die op verbluffende wijze mani puleert en de menschen gezellig bezig houdt. In de Toelast krijgt men dus wel een zeer varieerend programma te zien en te hooren. Op de Nieuwesloot is allereerst het café Wanner, dat de aandacht trekt. Willy Doggenaar toonde zich een verbluffend goede harmonica-speler en zijn imitatie van Pierre Pala's orgelspel oogstte Zaterdag avond reeds veel applaus. Freddy bedient niet alleen het slagwerk, maar hü zingt ook en beschikt over tal van hulpmiddelen, zoo dat hij 't Sigarenbandje e.d. met ongekend succes kan voordragen. Met lichteffecten bereikt het duo op het aardige podium bo vendien nog veel, zoodat het café Wanner zeker niet over een slecht bezoek zal kun nen klagen. In het café Suisse op de Nieuwesloot speelt de Allround Band en de ruime zaal wordt geheel gevuld door de prettige mu ziek van het groepje harde werkers, dat zich vrijwel geen pauze gunt en steeds maar weer nieuwe nummers lanceert. Dat het daarbij de allernieuwste schlagers geeft, spreekt welhaast vanzelf. The funny Musicmakers domineeren deze week in Het Wapen van Haarlem en zij zien kans om de groote ruime zaal met hun muziek geheel te vullen, terwijl zij er in slagen om veel populaire melodieën te spelen, waardoor de stemming bij de aan wezigen zoo mogelijk op zijn allerhoogst komt. 't Is er gezellig en vroolijk en zoo zal het wel blijven ook, i*-» geheele week. Aan de Nieuwesloot ligt de Harmonie en het spreekt vanzelf, dat de dancing zich in het bekende drukke bezoek mag ver heugen. Er heerschte reeds gisteravond een bui tengewoon geanimeerde kermisstemming waartoe de vroolijke zaal, het talrijke be zoek en niet het minst de uitstekende band, die speciaal voor deze week is geëngageerd, hebben medegewerkt. Deze band, uitne mend van samenstelling, zorgt niet alleen voor goede dansmuziek, doch ook voor hu mor en gezelligheid en ook gedurende deze kermis zal de dancing Harmonie weer een middelpunt zijn van dansliefhebbers en opgewonde kermisvrienden. Er wordt nog meer gedanst! Want in de kolfbaan van café Central aan het Hofplein vieren de A.B.C.-boys hun triom- phen. Zij spelen met veel bravour en zor gen er voor, dat de vloer nooit onbezet is. Dat gaat daar maar wat gezellig in de kolf baan. In het café zelf spelen The Happy Melo dians en zorgen er voor, dat de borrel en het bier dubbel zoo lekker smaakt! Bij Klaas G r o o t in de Peperstraat zijn natuurlijk weer de bekende Volendammers- de echte, wel te verstaan. Met hun typische koppen en hun onafscheidelijke instrumen ten. De Volendammers jubileeren dit jaar en brengen dus een jubileum-programma op de harmonica's en op de xylophoon en ze zingen de meest moderne liedjes De stemming was er Zaterdagavond al best in en het talrijke publiek heeft hartelijk geno ten van het uitstekende spel der Volendam- mers. Bij Aart Martin is het weer muziek en cabaret, dat elkaar in snel tempo afwis selt. Men weet, hoe het steeds is bij Martin zoo is het ook nu weer heel gezellig en wié er eenmaal zit, blijft onwillekeurig wat na- p.akken, omdat elk oogenblik het gezel schap met weer ander nieuws komt. De na men van de optredenden znn Benov Por. deau, Hollandsche soubrette, Hugo Blom excentriek humorist, Willy Brand, 1 bre«te en Nol Sohota^ man Rooüiuizen" "°g b3nd 0,Lv' Her* Jopie° Keizer "vo^VloveeïteVee; 17 tnomphen viert en waar Piet Pm Dan is er nog het café Broeckhnv colle'ga7on vermo^d "werken en "zich^'n e hunVeTk en° daaromïh^sucf Z« zullen ongetwijfeld eiken ïvoU^bt naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 24 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,8 m.M. te Havre. Laagste barometerstand 745,0 m.M. te Janmayen. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 25 Augustus: Zwakke tot matige westelijke wind; licht tot half bewolkt; droog weer behoudens dauw; warm overdag. Buitenlandsch weeroverzieht. Mooi weer; warm overdag. De hoogedrukking heeft zich over midden- Europa uitgebreid en neemt in het westen weer toe. De depressie bij IJsland verdwijnt in noordwestelijke richting, een secundaire trekt met eenige regen over oost-Duitsch- land, een nieuwe daling vertoont zich ver in het westen. De Britsche eilanden hebben fraai weer behoudens lichte regen in noord-Ierland, geheel Frankrijk, België, ons land en zuidwest Duitschland met Zwitser land hebben fraai zonnig weer met vrij hooge middagtemperatuur, oost-Duitschland betrokken lucht met eenige regen. Noorwe gen heeft zuiwester storm met regen in het zuiden, in Zweden en Denemarken is de lucht grootendeels betrokken en valt plaat selijk ook regen. Voor de beide volgende dagen is hier te lande nog fraai weer met hooge middagtem peratuur te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.36 uur tot 5.31 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 25 8.59 9.28 5.18 5.30 26 10.01 10.34 6.05 6.28 27 11.17 11.57 7.12 7.45 28 0.41 8.37 9.14 29 1.15 1.54 9.59 10.30 30 2.18 2.49 11.08 11.30 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 25 8.56 9.25 5.06 5.18 26 9.58 10.31 5.53 6.16 27 11.14 11.54 7.00 7.33 28 0.38 8.25 9.02 29 1.12 1.51 9.47 10.18 30 2.15 2.46 10.56 11.18 zoekers eenige uurtjes vroolijk bezig houden en het stijgend succes zelf kunnen waar nemen! In de buurt van de Steenenbrug staat het Centrum Hotel van v. d. Molen. The Ras Cals Band dwingt de bezoekers, om de dansvloer te betreden en vandaar ook de ge zellige drukte bij Joop v. d. Molen: een gladde dansvloer, een gezellige inrichting en een ijverige band, die zeer goed speelt. Verderop ligt het restaurant Lon don, waar men niet alleen kan eten en drin ken, maar waar men ook prettig kan dan sen op de groote dansvloer. De band o. 1. v. Willi Kohier speelt zeer rustig en beschaafd en het publiek waardeert dit. 't Is er een rustige, gezellige sfeer, die prettig aandoet The Ramblers o. 1. v. Henk Klaver zetelen in het Amstel Hotel en zorgen voor gezellige kermis-muziek, die de stemming van het publiek, dat daar ter verpoozing uit rust en geniet van het biertje of L d., ter dege verhoogt. Wie eenmaal zit, blijft on willekeurig langer, dan zjjn bedoeling was! In de Breedstraat bij Theo van Gij zen spelen de Sweet and Hot Players op de groote bovenzaal en als steeds is de stem ming daar meer dan volkomen. Geen rust kent de band; steeds volgt de eene dans de andere op. Goed zoo! En in de nieuwe be nedenzaal maken velen voor het eerst ken nis met de werkelijk geheel nieuwe, moderne inrichting, die het ook nu tijdens de kermis, uitstekend doet!! Tenslotte hetGulden Vlies! Een jaar geleden kwam daar de Hongaarsche kapel en veroverde vrijwel geheel Alkmaar. Nu is dezelfde kapel er weer en Alkmaar heeft haar niet vergeten, 't Is er eiken avond vol en het keurige strijkje, waarin violist en cymbool domineeren, weet precies op het goede moment de stemming tot een hoogte punt te brengen. Ziezoo, wij zijn rond! Laten wij hopen, dat wü volledig geweest zijn en niemand vergeten hebben. Laten wij als slot-conclusie zeggen: de caféhouders hebben hun best gedaan om hun zaken zoo gezellig mogelijk te maken. Moge een druk bezoek hun werk beloonen. En tot het publiek zouden we zeggen: Loop eens binnen bij hen, die wij hier noem den en ge zult het er gezellig vinden. En weet bovendien, dat verschülende café's ook matinée hebben. Wat is er '3 middags tijdens de kermis prettiger dan een zitje in een van de in richtingen onder het genot van prettige, welluidende muziek? Een wandeling over de kennis. Dan gaan w|j nu maar een papieren wan deling over de kermis maken en nemen dan de start op het Oude Ziekenhuis-terrein, om

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2