l)e Lange De Moraaz wmm—mm Agenda ^Binnenland JUdUsaaken 4WeeeAecicAt Stad. en Omgeving. Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Ongeluk of misdrijf? Wed. S. Lakeman en Zoon's Bank N.V. Ke"erM"'t de middenstand en de distributie „'t Is Kermis!", zei Fré tot zijn Kee, „ge nou mee Wij gaan ons eens dol amuseeren." „Dat'» o.k.!" zei tóen Kee en ze riep: „Janvier!" „Daar alleen kan men kermispret leeren." 10 Stedelijk Museum ingan BreedStraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 31 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; Zondags van tot 9 uur. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In 1 Witte paard (operette); hoofdrollen Her- mann Thimig, Christl Mardayn, Willy Schaffers, Theo Lingen en HansObonay, Toegang elke leeftijd. Victoria-theater, half acht en 9.45 uur, hoofdnummer Stereofilm (nieuwe film attractie); tweede hoofdnummer Demillioe nen-erfenis (kom.); hoofdrol Eddie Cantor. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Vliegende duivels (sens); hoofdrol Jack Holt Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.15 en 9.45 uur, hoofdnummer De jonge graaf (kom.); hoofd rollen Anny Ondra, Hans Söhnker, Hans Junkermann. Toegang voor alle leeftijden, Op het tooneel Louis Noiret met zijn nieuwste repertoire. Woensdag 26 Augustus. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai ningswedstrijden. KERMIS 1936. TooneeL Galden Vlies: Woensdag 26 Augustus Mallemolen. Schouwburg Woensdag 26 Augustus: Doelenveld Eva Bonheur. Variété Rausch: Eiken avond voorstel lingen. Théater Mullens: Eiken avond voorstel lingen. Cabaret, dansen, enz. Café Suisse: The Allround Band. Central: The happy melodians en de A. B. C.-boys (dans). KI. Groot: The four R. A. B.'s Royal Accordeon Band. Het Wapen van The sweet and hot Heemskerk: players (dans). Café Bus: Jopie Keizer en Piet Groenendaal (cabaret). London: Dansmuziek. Café Broekhuysen: Joop Theunisz en zijn muzikale collega's. Aart Martin: Cabaret en muziek. Café Wanner: Frits Doggenaar Fraeddy. Etablissement Porton: The Harmonie Kings. Het Wapen van Haarlem: The funny Musicmakers GuldenVlies: Hongaarsche KapeL Harmonie: De Show-band (dancing) Café Modern: Jack Ellis and hls Band. Café Victoria: The Americain Band. Café De Amstel: The Ramblers o. L v. Henk Klaver. Cent rum-hotel: The ras cals band. Toelast: John Clark en zijn man nen (muziek). Herm. Diedericksen Le- berto (cabaret). Vrijdag 28 Augustus. 8.30 uur, Oranjehotel te Bergen, psycho metrische experimentenavond door madama Dupois. en klaarblijkelijk de zaken voor „eigen reke ning" op denzelfden voet voortgezet. Vast staat reeds, dat verschillende per sonen óp de advertentie gereflecteerd heb ben en op dezelfde wijze als X. te Diemen, geld aan M. hebben afgedragen, in de hoop over eenige weken het in uitzicht gestelde bedrag in ontvangst te kunnen nemen. Onder hen bevindt zich iemand, die een crediet van 2000 had aangevraagd, en 150 heeft moeten storten voor het openen van een rekening-courant. Natuurlijk is het bedrag van 1 2000 aan den aanvrager niet uitbetaald. In elk geval is dcor de activiteit van de Diemer politie een einde gemaakt aan de praktijken van de Hollandsche of Neder- landsche Crediet-Geldverschaffingsbank, of hoe M. zijn „kantoor" verder nog gedoopt mag hebben. Het geval van den Utrechtschen meubelmaker plaatst de recherche voor groote moeilijkheden. Het is uiterst moeilijk juiste gegevens te verkrijgen omtrent het gebeurde met den 21-jarigen meubelmaker uit de Ma- riastraat te Utrecht. Gisteravond heeft commissaris Staal uit Amsterdam zich naar Utrecht begeven om daar het on derzoek voort te zetten, doch hangende de verhoor en konden van officieele zijde geen mededeelingen worden verstrekt Intusschen verneemt het Hbld. van an deren kant het volgende: De betrokken jongeman dreef sinds Febr. 1935 zelfstandig een meubelzaak in het drukste gedeelte van Utrecht's binnenstad. Deze zaak stond tot voor vier weken op naam van zijn vader, die zelf tot voor kort een dergelijke zaak had geleid, maar nu het zakenleven vaarwel had gezegd. Volgens onze gegevens stond de jonge man bekend als een vroolijke vlotte kerel, die graag met zijn buren een praatje maak te, maar dikwijls weggestuurd moest wor den, omdat deze zakenmenschen het m ver band met hun werk niet konden hebben. Hoewel pas 21 jaar oud, had hij drie jaar vaste verkeering achter den rug, maar sinds eenige maanden was deze relatie verbroken. Tragisch nam hij het echter niet op, want een ander meisje, nam spoedig de plaats van de eerste in. De vader van den jonge man was echter op deze verhouding tegen. Of dit de oorzaak is geweest, dat wel eens ruzies tusschen vader en zoon voorkwamen kon men ons niet meedeelen. Intusschen vraagt ieder, en ook de politie, zich af wat zich op den bewusten Vrijdag heeft afgespeeld. Buren verzekerden ons, dat de jonge zakenman op den morgen van den dag, waarop hij 's avonds uit het Mer- wedekanaal bij Amsterdam is gehaald, heeft staan praten met dengene die van de mis daad wordt verdacht. Deze vriend was aan lager wal geraakt. Vroeger werkten beiden als bedienden in 'n meubelzaak te Utrecht. De vriendschap werd na dien tijd niet ver broken, zoodat men de beide jongemannen nog dikwijls in de Mariastraat samen zag. Zooals zijn gewoonte was ging de jonge meubelmaker den middag voor den noodlot- tigen avond om half vier bij zijn vader eten. Hij maakte daarbij gebruik van de fiets van zijn zuster, iets wat eiken dag geschiedde. Als regel was hij dan om vijf uur terug, waarna hy zijn zuster, die in de stad in be trekking is, kwam afhalen. Dien dag was haar broer echter niet teruggekomen, zoodat er iemand van het personeel tot acht uur in de zaak moest blijven wachten, waarna de zuster den winkel heeft gesloten. Dat haar broer niet op tijd terug was in zijn zaak, wekte geen argwaan, omdat hij dikwijls de gewoonte had in verband met zijn werk er tusschen uit te trekken. Soms reed hij met een anderen vriend in diens wagen naar Amersfoort om reparatiewerk te zoeken, en daar hij het zaken doen nu niet al te ernstig opvatte, gaf zijn gedrag niet onmiddellijk reden tot bezorgdheid. Anders werd het, toen de politie de fiets van de zuster in het woonwagenkamp aan trof, zonder dat een spoor van den berijder te vinden was, en nog vreemder werd de geschiedenis, toen later op den avond het lijk van den jongeman uit het Merwedeka naai werd gevischt in de buurt van Amster- sterdam. De moeilijkheden, waarvoor de recherche zich thans geplaatst ziet, zijn inderdaad groot. Met zekerheid kan niemand iets ver tellen, althans de naaste buren niet. Nog vernamen wij, dat de meubelzaak den laatsten tijd niet al te best meer floreer de. De meubelmaker had zijn buren reeds medegedeeld, dat hij Utrecht binnen de maand zou verlaten, om zich in Den Bosch te vestigen. Wel dient daarbij in aanmerking te worden genomen, dat de man nog al eens dingen vertelde, die niet geheel over eenstemden met de waarheid. Hij had veel vrienden en nam het leven van den vroolijken kant. Iets te zijnen na- deele kon niemand ons vertellen. Misdrijf wordt waarschijnlijk geacht De doctoren Hulst en Hammes die een onderzoek instellen op het lijk, om vast te stellen of hier sprake is van een ongeluk of van een misdrijf, hadden hedenmorgen hun rapport nog niet uitgebracht. Ofschoon dus niet officieel vast staat, dat men hier te doen heeft met misdrijf, zetten justitie en politie hun onderzoek in die rich ting voort. De commissaris van politie de heer E. C. J. Staal en de inspecteur J. v. d. Berg zijn gisteren een groot deel van den dag in Utrecht geweest en hedenmorgen zijn beide hoeren, thans vergezeld van den subst. offi cier van justitie, mr. L. de Blecourt, zooals we reeds meldden, opnieuw naar Utrecht vertrokken. Zooals men weet is daar in ar rest een jongeman H. S., in wiens gezel schap van Hal Vrijdagavond nog is gezien en die wist dat van Hal geld bij zich had. Uit Utrecht deelt men ons mede, dat daar thans wordt nagegaan of het alibi, dat H. S. heeft opgegeven na acht uur dien avond met de werkelijkheid klopt. Er zou daarin een hiaat zijn van drie uur en wel van negen uur tot middernacht. Het bedrag aan geld, dat van Hal bij zich zou gehad hebben en dat ongeveer f 150 zou zijn geweest, is nog niet terecht. Ook is het vinden van het rij wiel van van Hal aan het Merwedekanaal bij Utrecht voor de politie nog een raadsel. Men kan niet aannemen, dat van Hal in het Merwedekanaal bij Utrecht is verdwenen en dat zijn lijk een paar dagen later in dat ka naal bij Amsterdam wo; Jt gevonden. Naar wij nog vernemen is de Amsterdam- sche politie thans bezig het Merwedekanaal af te dreggen in de omgeving van de plaats waar het lijk van van Hal werd gevonden. Dat dreggen is een poging om wellicht het mes of een ander scherp voorwerp, waar mee de eventueele misdaad zou zijn ge schied, te vinden. ERNSTIG VERKEERSONGELUK IN DE RESIDENTIE. Omstreeks een uur heeft op den Benoor- denhoutscheweg ter hoogte van Barnstijn's filmstad in de Residentie een ernstige aan rijding plaatsgehad tusschen een wagen van de H.T.M., komende uit de richting Leiden en een vrachtauto met steenen beladen van de Amsterdamsche Basaltmaatschappij. De vrachtwagen kwam uit het Haagsche bosch en moest de rails oversteken om op den Benoordenhoutscheweg te komen. De trambestuurder heeft signaal gegeven, maar hierdoor de aanrijding niet kunnen voorko men. De tram is boven op de vrachtauto ge reden, waardoor de auto gekanteld is. De chauffeur wist zich door het indrukken van de voorruit te bevrijden en liep geen licha melijk letsel op. Het voorbalkon van de tram werd totaal ingedrukt, zoodat de materieele schade zeer aanzienlijk is. De auto werd geheel vernield. Noch de bestuurder, noch de iAzittenden van den tramwagen werden gewond. Het tramverkeer op deze lijn ondervond tenge volge van deze aanrijding geruimen tijd stagnatie. HET KAPPERSBEDRIJF IN NOOD! 154 zaken gesneuveld. De Nederlandsche Kappersbond schrijft ons: Bij een onderzoek, ingesteld door den Neder- landschen Kappersbond, is komen vast te staan dat in het tijdvak Maart—Augustus 1936, dus in een tijdvak van één halfjaar, niet min der dan 154 kapperszaken hier te lande zijn opgeheven. 154 kappers, waarvan ongeveer 80 pet. be hoort tot de jongere zaken, zijn in één half jaar in den strijd om het bestaan gesneuveld. Alleen in Amsterdam werden 35, in Den Haag 39 en in Rotterdam 25 zaken opge heven, die den strijd niet langer konden vol houden. Het aantal nieuw gevestigde zaken in het zelfde tijdvak overtreft het aantal opgehevene verre, zonder dat de nieuwelingen eenige kans van slagen hebben. Uit deze cijfers blijkt wel heel duidelijk ten eerste, dat dit bedrijf een overbezetting heeft, die voor de beoefenaren funest is en ten tweede dat hier sprake is van een, in aanmer king genomen dat het kappersbedrijf een ty pisch klein bedrijf is, ontzettende kapitaalver spilling. Voor den Nederlandschen kapper wordt de strijd om het bestaan bij den dag moeilijker en een wettelijk verbod van vestiging van vreemdelingen laat nog steeds op zich wach ten, ondanks dat deze wet reeds langer dan een jaar geleden in een vergevorderd stadium van voorbereiding heette te zijn. GOEDEREN AAN FAILLIETEN BOEDEL ONTTROKKEN. Verdachte in vrijheid gesteld. Een 50-jarige man, een lijder aan val lende ziekte, zit in de verdachtenbank van he tAmsterdamsche gerechtshof. Hij beeft als een riet, kort en aarze lend beantwoordt hij de vragen van den president, hij is schuldig, hij heeft goede ren aan zijn faillieten boedel onttrokken. Enkele meubelen, een paar stoelen, een kleed, een tafeleen waarde van enkele tientallen guldens, heeft hij in „veilig heid" gebracht in een pension, dat hy el ders dreef. Het pension brandde af, omdat hy op zekeren avond een toeval kreeg en tegen de kachel viel. De verzekering betaalde ruim 700 uit en de curator in het faillissement kwam daardoor tot de ontdeking, dat er goederen onttrokken waren. Hij is nooit eerder veroordeeld, tot zijn 45sten jaar ging alles normaal, hy was een kleine middenstander, die met veel moeite het hoofd boven water hield. Toen werd hy ziek en het ging snel bergafwaarts met den man, die thans reeds drie maanden in het huis van bewaring is ingesloten. De officier van justitie, mr. de Blecourt, requireerde een gevangenisstrag van zes maanden met aftrek van den tijd in voor arrest doorgebracht. De verdediger, mr. W. Loeb liet de juri dische zijde van deze zaak buiten bespre king. Het staat vast, dat verd. dit misdrijf heeft gepleegd, doch een misdadiger is hij allerminst. Het verblijf voor verd. in het huis van bewaring is funest voor hem. Uitvoerig besprak pl. den persoon van verd. waarna hij concludeerde tot een straf gelijk aan en onder aftrek van de voorloo- pige hechtenis. Met klem verzocht mr. Loeb de rechtbank verd. onmiddellijk in vrij heid te stellen, welk verzoek na raad kamer werd ingewilligd. Vonnis 8 September. VERDUISTERING DOOR BRIEVENBESTELLER. Voor de Zutfensche rechtbank stond heden terecht de brievenbesteller J. H. L. H. te Riele, gemeente Diepenveen, thans gedetineerd, die zich in zijn functie schul dig had gemaakt aan verduistering van gelden voor een totaal bedrag van 120. Er was een gunstig reclasseeringsrapport over dezen verdachte uitgebracht, wes- halve de officier van justitie een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf eischte met een proeftyd van drie jaar, waarbij o.m. als eisch het terugbetalen van het verduisterde bedrag werd gesteld. gevers van oordeel, dat op de debiteuren verliezen zouden kunnen worden geleden, welke de genoemde bedragen niet onbe langrijk zouden kunnen overtreffen. De bank had gehoopt, dat men haar de overbrugging van de moeilijke tijdsoin- standigheden, waarin zoovelen harer debi teuren verkeeren, zou hebben willen mo gelijk maken, en heeft al het mogelijke daartoe gedaan. Zoodra echter aan de Bank gebleken was, dat haar pogingen daartoe geen succes konden hebben, heeft zij gemeend, haar liquide middelen niet te moeten uitputten ten bate van hen, die toevalligerwijze eerder dan anderen bij haar over hun tegoed zouden willen be schikken, terwijl zij ook geen vrijheid vond, verder gelden van cliënten in haar bedrijf aan te nemen. Aldus bleef haar niet anders over dan surséance van betaling aan te vragen en zal zij trachten met handhaving van de gelijkheid der belangen harer crediteuren elk zooveel mogelijk het zijne te geven. Hoewel de Bank het ten zeerste betreurt genoodzaakt te zijn tot dezen stap over te gaan, wetende dat deze voor haar talrijke cliënten uit Handel, Landbouw en Indus trie ernstige moeilijkheden zal meebren gen, vertrouwt zij dat men zal willen er kennen, dat onder de gegeven omstandig heden niet anders gehandeld mocht wor den. Vermeld mag nog worden dat verkoop van effecten voor eigen rekening der Bank niet plaats had, dat dergelijke transacties als commercieele handeling voor cliënten een betrekkelijk klein onderdeel van het bedrijf uitmaakten, terwijl credietverlee- ning aan Handel, Landbouw en Industrie steeds het werkelijk bedrijf der Bank is geweest. ONGEVAL IN EEN MEUBELFABRIEK TE UITGEEST. In een meubelfabriek van den heer Jb. Palmboom alhier had de arbeider J. Z. het ongeluk met zijn hand in aanraking te ko men met een fraise-machine, waardoor hem twee vingers werden afgezaagd. De man werd naar het ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. AANBESTEDING. Naar wij vernemen zal in het begin der volgende maand door de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht in het openbaar worden aanbesteed, volgens bestek no. 1540, het maken van een voetgangerstunnel met toegangen en een pompgebouwtje op het emplacement te Bloemendaal, waarvan de kosten worden geraamd op 33000. De uit te voeren werken liggen in den spoorweg HaarlemUitgeest bij K.M. 2.650. DUITSCH BEZOEK AAN ALKMAAR. Een cultuur-technische studiereis. Gistermiddag arriveerde alhier een gezel schap Duitschers op doorreis van Groningen en Friesland naar Zuidholland. Het gezelschap dat onder leiding stond van de Ministerialrat Körner had een be zoek gebracht aan de provincies Groningen en Friesland, terwijl gistermiddag een be zoek aan de Wieringermeer was gebracht. Het gezelschap maakte een landbouw- technische studiereis door ons land, in ver band waarmede verschillende land- en tuin bouwcentra in ons land worden bezocht. Gisteravond heeft ir. Smeding in hotel Proot, waar de groep haar intrek heeft genomen, een lezing gehouden over ver schillende landbouw-technische aangele genheden der Wieringermeerpolder. Heden heeft men een bezoek gebracht aan Zuidholland en Zeeland, waarna nog' maals de Wieringermeer zal worden be zocht. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 26 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,6 m M te Shields. Laagste barometerstand 750,8 m M te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 27 Augustus: Zwakke tot matige, noordelijke tot ooste lijke wind; afnemende bewolking; droog weer; iets warmer overdag. Buitenlandsch weeroverzicht. De hooge drukking verplaatst zich in de richting van Scandinavië, op IJsland ver schijnt een deel van de oceaandepressie. Ook in Frankrijk is de barometer gedaald zoodat voorloopig oostelijke winden té wachten zyn. De Britsche eilanden hebben fraai weer behoudens eenige bewolking in het zuidoosten, met hooge temperatuur in Ierland en zuid-Engeland. Frankrijk en Zwitserland hebben fraai weer met hooge temperatuur, vooral in zuid-Frankrijk. In Duitschland waaitk rachtig de koele noord westelijke wind, in Polen valt daarbij nog een weinig regen. Scandinavië heeft opkla rend en vry koel weer met krachtige noord westelijke winden. In onze omgeving is opklarend droog weer met hoogere temperatuur overdag te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.31 uur tot 5.35 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 27 tl.17 11.57 7.12 7.45 28 0.41 8.37 9.14 29 1.15 1.54 9.59 10.30 30 2.18 2.49 11.08 11J0 31 3.07 3.34 11.58 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 27 11.14 11.64 7.00 :,7.33 28 0.36 8.25 ft.02 29 1.12 1.51 9.47 10.18 39 2.15 2.46 10.56 11.18 31 3.04 3.31 11.46 Surseance van betaling aangevraagd. Toen hedenmorgen in Enkhuizen zich het gerucht verspreidde dat Wed. S. Lakeman en Zoons Bank N. V. te Enkhuizen surseance van betaling had aangevraagd, togen verschillende cliënten van de bank naar de loketten waar zij niet anders dan dit voor hen droevige bericht hoorden bevestigen. Voor Enkhuizen, ja voor Westfries land, beteekent dit een groo'e.i legen- slag. Ongeveer vier-vijfde van de zakenmenschen in Enkhuizea zijn bij de ie bank geïnteresseerd en in groep jes staan zij dan ook het geval te be spreken. Er heerscht een zeer gedruk te stemming in de gemeente. De directie van de bank deelt ons het volgende mede Zooals helaas reeds aan velen bekend zal zijn ziet Wed. S. Lakeman en Zoon's Bank N. V. zich genoodzaakt bij de recht bank te Alkmaar surséance van betaling aan te vragen en mocht zij in verband daarmee niet voortgaan betalingen aan haar cliënten te doen of voorschotten te verstrekken. Ofschoon in de laatst goed gekeurde balans naast een kapitaal van 500.000 gulden en een statuaire reserve van 400.000 met het oog op de tijdsom standigheden een reserve van circa 1 mil- lioen voor dubieuze debiteuren was toege past, achtten de geldgevers der bank bij wie zij de papieren harer cliënten placht te herdisconteeren, deze bedragen niet voldoende, om haar positie als voldoende veilig te beschouwen, doch waren die geld- KOH IN EEN NIEUW KLEED. De firma Bottemanne, Magdalenenstraat alhier, heeft haar zaak in een nieuw kleed gestoken. In de eerste plaats heeft men, wat het uiterlijk betreft, in den winkel diverse ver beteringen, als nieuwe toonbanken e.d. en verder aan de vitrines eveneens ver scheidene verfraaiingen aangebracht. Wat het technische gedeelte betreft, heeft de firma Bottemanne haar service-materiaal voor radio-toestellen uitgebreid met een speciaal apparaat, waarmede alle mogelijke en onmogelijke voorkomende metingen aan de toestellen kunnen worden verricht Een en ander zal een garantie zyn voor accurate en soliede reparatie en aflevering der radio toestellen van de firma KOH. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 18 AUG.—25 AUG. 1936. Nieuwe zaken: me^tS KatCr' B 62, tim- Wij zigingen: Holfanri""' N'V\.Petroleum Maatschappij „Holland gevestrgd te 's-Gravenhaae in liquidatie getreden. -vennage, in Opheffingen: VAN VET EN GROENTEN. voor6 HoTland?nNK°°i)handel en Fabr*ken tJ a Noorderkwartier heeft zich vorderen hJtT het verz°ek te be tons volksvet een'S'nbU,tie V8n de 6000 groenten waarvan1 In g°edk?ope bus- sprake is evontneni dagbladen den gevestigden middens?ande8Chieden Vi* EEN FEESTMIDDAG VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Dank zij de vrijgevigheid van verschil lende winkeliers en de medewerking van de houders van draaimolens op de kermis, zullen de kinderen van werkloozen morgen een feestmiddag hebben. Er zal n«ar harte- lust kunnen worden gedraaid en gesmuld van chocolade en andere lekkernijen. Aan vroolykheid zal het zeker niet ontbreken! ORGELCONCERTEN GROOTE KERK. Donderdagavond van 89 uur zal door den h«er Wm. Mudde, orgelist te Hilver sum, de laatste orgelbespeling gegeven worden. De toegang is vry. Programma bij den ingang en collecte ten bate van het restauratiefonds der Groote kerk. ALKMAARSCHE REDDINGSBRIGADE. Voor een commissie, gevormd door de heeren H. C. Lind, W. J. Roggeveen en Th. van Diepen, werd in het Zomerbad door een aantal leden van de A.R.B. de vaardig- heidsproef in het zwemmend redden afge legd, ter verkrijging van het sedert kort be schikbaar gestelde brigade-diploma. Vereischt werd het volledig gekleed zwemmen over 25 M. naar een duikpop ip 3 M. diepte welke op voorgeschreven wijze naar den wal moest worden gebracht. On middellijk daarop volgden rugslag, onder water zwemmen en toepassing van de ver schillende vervoer- en bevrijdingsgrepen. Aan de eischen voldeden de dames Rie Arntz, Bep Boll, Cath. van Steeg en Jo Woelders en de heeren Fr. Balder, A. W. Geels, J. A. A. Goosen, J. Hogervorst, Toon van de Kamer, Herm. Koot, P. H. J. Koorn, Jaap Langenberg Jr.p A. Nouwen, Th. Ver- hage en A. Woelders. Een volgende groep zal binnenkort wor den geëxamineerd. Onder de geslaagden bevonden zich eeni- gen, die slechts enkele oefeningen in de Overdekte hadden bijgewoond en zich te voren niet anders dan als middelmatig borstslagzwemmer door het water hadden bewogen. De verbeterde toestanden op zwemgebied in onze gemeente zullen ongetwijfeld ook in dit opzicht gunstig hebben gewerkt. De Reddingsbrigade mag zich daarbij verheu gen in de belangelooze medewerking van haar techn.-leider, den heer Van Diepen. Onder zyn leiding zal de A.R.B. trachten van zwemmers goede zwemmers en v»n goede betere zwemmers te maken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2