PROFESSOR SLIM EN ZOON MrK&rcs ErstV Vier Nederlanders te Berlijn uitgewezen. v-TVSK? ^2 Verkeersongelukken. Glimlachje dat van de landmacht uitbreiding be- f hoeft. In de uitwerking van de defensiegrondsla gen was op 72 groote zeeverkenners (tevens bombardementsvliegtuigen) gerekend; de minderheid der commissie-Kan oordeelde 9# van deze vliegtuigen noodig, terwijl de meerderheid der commissie een getal van 54 voldoende achtte in verband met de voor gestelde aanschaffing van 108 luchtkruisers yoor de landmacht Afgezien van de vraag, aan welke zijde men de grootste waarde voor de weermacht zal hebben te zoeken kruisers of groote gevechts-vliegtuigen (bommenwerpers) zoolang er groot bovenwatermaterieel in dienst gehouden wordt, en dat is op het oogenblik het geval, kan aan de aanschaf fing van een zoo omvangrijke luchtvloot niet gedacht worden, terwijl ook de oplei ding daarvoor in korten tijd te hooge eischen zou stellen. Echter kunnen de bommenwer pers voor de landmacht in Ned.-Indië ook niet te eenenmale achterwege worden ge laten, wijl zij ook voor de maritieme defensie vooral in de min of meer blootgestelde gebieden aan den buitenomtrek van Ned.- Indië en meer in het bijzonder voor de verdediging van belangrijke, afgelegen ob jecten onmisbaar zijn te achten. In verband daarmede is gedacht aan de geleidelijke aanschaffing van groote gevechtsvliegtuigen (bommenwerpers) voor de Indische landmacht, voorloopig tot een aantal van 3 x 13 39. Terwijl in 1930 nog aan 72 groote zeever kenners gedacht werd en er, uitgaande van dit aantal, voor einde 1940 niet minder dan 54 vernieuwd moeten worden, vermeent de regeering, in verband met de aanschaffing van bovenbedoelde gevechtsvliegtuigen voor de landmacht, met een kleiner aantal ver moedelijk een 60-tal groote zeeverken ners te kunnen volstaan. Daarvoor is on langs, gebruik makende van een principe- post van 10.000 op de Indische begrooting, een bestelling van 6 Dorniers geplaatst Het ligt in het voornemen om boven dat aantal dit jaar nog 12 zeeverkenners te bestellen en de voorbereidingen te treffen voor de be stelling in 1937 van een verdere groep van 18 dergelijke verkenners, waarvan een deel hier te lande zal kunnen worden gebouwd. Ter voorziening in de behoefte aan groote gevechtsvliegtuigen voor de landmacht laat de Indische begrooting voor 1936 slechts ruimte voor de aanschaffing van 7 Glenn Martin-bommenwerpers. Toen de Indische regeering evenwel, in verband met de ont wikkeling der internationale omstandighe den, verzocht om een bestelling van 13 de zer vliegtuigen te plaatsen, heeft de minis ter daaraan gevolg gegeven, ook wijl daar door de prijs per vliegtuig niet onbelangrijk daalde. Voor 6 dezer vliegtuigen zullen der halve nog de noodige gelden bij suppletoire begrooting zijn aan te vragen, evenals voor de hooger bedoelde 6 Dorniers. 4.000.000 tusschen '36 en '40. Boven hetgeen reeds door den begroo- tingswetgever werd beschikbaar gesteld voor den aanbouw van de K. 19 en 20 en voor de aanschaffing van 7 Glenn Martin vliegtuigen, zullen de gelden voor de uit voering van het bovenuiteengezet bouwplan, behoudens een bedrag van 1 4.000.000 voor vliegtuigbouw, dat suppletoir zal worden aangevraagd op den dienst 1936, achtereen volgens worden gebracht ten laste van de dienstjaren 1937 tot en met 1940. Voor de financiering van deze uitgaven is de regeering te rade geworden, dat het aan beveling verdient, gezien den budgetairen toestand zoowel van Ned.-Indië als van Ne derland, die uitgaven te brengen ten laste van den buitengewonen dienst der Indische begrooting met vergoeding van rente en af lossing althans zoolang de financieele toe stand van Ned.-Indië dit noodig maakt ten laste van de Rijksbegrooting. Het wordt juister geacht deze kapitaals uitgaven niet dadelijk in haar volle zwaar te, doch eerst geleidelijk ten laste van den gewonen dienst te brengen, waarbij door een regeling van de amortisatie in overeen stemming met den gebruiksduur van de ver schillende soorten van materieel er voor ge waakt dient te worden, dat uit dien hoofde geen lasten meer op den gewonen dienst zullen drukken wanneer tot vervanging van dit materieel moet worden overgegaan. De hiervoor aan te nemen amortisatie-termij nen zijn 7 jaar voor de gevechtsvliegtuigen van de landmacht, 10 jaar voor de zeever kenners en 16 jaar voor de torpedojagers en onderzeebooten, zullen de eerste termijn in gaan met het jaar volgende op dat van in- dienststelling. De regeering acht het gewenscht deze re geling al dadelijk te doen ingaan voor het bedrag van 4.000.000, dat alsnog op de In dische begrooting voor 1936 suppletoir moet worden uitgetrokken voor de zeeverkenners en bommenwerpers, welke zooals boven reeds werd vermeld zijn of moeten wor den besteld boven het aantal van respectie velijk 6 en 7, waarvoor op de loopende be grooting de noodige fondsen beschikbaar zijn. De voorgestelde regeling van de financie ring der kapitaalsuitgaven voor het hooger aangegeven Indische defensie-materieel zal in afwachting van een nieuwe regeling komen naast de in de Memorie van Toelich ting bij het 11de hoofdstuk der rijksbegroo ting voor 1935 ontvouwde regeling van ver deeling der kosten van de maritieme defen sie van Indië tusschen de rijksbegrooting en de Indische begrooting. Volgens deze rege ling worden de bedoelde uitgaven in haar geheel gebracht ten laste van de Indische begrooting met een bijdrage ten laste van de rijksbegrooting, waarvan het bedrag tel- kenjare door den begrootingswetgever wordt bepaald met inachtneming van den finan- cieelen toestand van beide deelen van het koninkrijk, behoudens dat ten minste 50 dier uitgaven aan Indië zal worden vergoed. Op dezen voet bedroeg de bijdrage van Nederland in 1935 12.000.000, terwijl voor 1936 een gelijk bedrag werd uitgetrokken, doch indirect de bijdrage met f 2.000.000 werd verhoogd, doordat de op de Indische begrooting uitgetrokken gelden voor den 2en termijn van aanbouw van de K 19 en 20 niet besteed behoeven te worden, aan gezien daarin werd voorzien door de be grooting van het defensiefonds. Als gevolg van een en ander bleven in 1935 van de netto 18 millioen bedragende uitgaven voor de zeemacht in Indië per sal do rond 6 millioen op de Indische begroo ting drukken (voorloopige uitkomsten), ter wijl de raming voor 1936 een stijging van dit laatste bedrag tot 8.7 millioen te zien geeft. Daarbij is evenwel nóg geen rekening gehouden met de te verwachten stijging van de bedrijfsuitgaven als gevolg van eenige maatregelen, die geen uitstel kunnen lijden, waartoe de regeering zich in verband met den internationalen toestand onlangs ge noopt gezien heeft. Het komt den minister redelijk voor, dat Nederland 80 pCt. van die meerdere uitgaven, welke op 1.250.000 worden geraamd, door verhooging van de bijdrage voor zijn rekening neemt. In ver band hiermede is in het ontwerp een ver hooging van de moederlandsche bijdrage met 1 millioen opgenomen. Tegenover deze verhooging kan echter een verminde ring van personeeluitgaven worden gesteld op de defensiebegrooting voor 1936 ad 355.300. Een wetsontwerp tot verlaging van deze begrooting is in voorbereiding en zal zoo spoedig mogelijk bij de Staten-^e- neraal worden ingediend. WILDE STAKING TE LEIDEN. Onder het vrouwelijk personeel van de conservenfabrieken der firma Tieleman Dros te Leiden is een wilde staking uitge broken. 120 vrouwen en meisjes, allen on georganiseerd en werkzaam in de afdeeling groentenconserven, hebben het werk neer gelegd. Aan de firma werd de eisch gesteld, dat het uurloon, hetwelk bij den aanvang van dit jaar door de directie in overleg met de personeelsorganisaties was vastgesteld, met enkele centen zou worden verhoogd. Toen aan dezen eisch niet werd voldaan, werd het werk gestaakt. Blijkens mededeeling van de directie van de fa. Tieleman Dros is de groenteninmaak thans reeds zoover gevorderd, dat het be drijf van deze staking geen onoverkomelijke moeilijkheden ondervindt. NIEUWSTE OPLICHTERSTRUC. Een „zakenman" die vertrouwen wist te winnen en met waardevolle siera den ervan door ging. Bij een bekende firma te Tilburg vervoeg de zich Maandag een op het oog buitenge woon nette heer, die met de firma zaken wilde doen. De onderhandelingen liepen buitengewoon vlot van stapel en de man, die verklaarde P. te heeten en afkomstig te zijn uit Roosendaal, deed een zeer groote bestelling. Dit laatste was uiteraard zeer naar den zin der firmanten en het ligt dan ook wel eenigszins voor de hand, dat de man daardoor al spoedig hun vertrouwen won. Zelfs in die mate won hij dit vertrouwen, dat de firmanten er graag hun bemiddeling toe verleenden te hunnen huize ten behoeve van den „Roosendaler" een zichtzending sie raden bij een juwelier te bestellen. P.'s vrouw had, zoo vertelde hij, namelijk pas een baby gekregen en hij wilde haar nu met een aardig geschenk verrassen De zichtzending sieraden kwam, doch P. kon niets vinden, wat hem leek. Weshalve een tweede juwelier werd opgebeld met het gevolg, dat ook deze even later een zicht zending sieraden bij de firmanten bestelde. Helaas, kon P. ook hieruit zijn keus niet doen en korcen tijd later vertrok hij na duizend en één verontschuldigingen tegen over de firmanten, wien hij zooveel overlast had veroorzaakt Och, maar dat was immers niet erg. zoo verzekerde men. Neen, want de eigenlijke overlast werd men pas later gewaar. Toen namelijk de juweliers hun zichtzen- dingen hadden laten terughalen en zü had den moeten constateeren tot hun ontstelte nis, dat verschillende waardevolle voorwer pen eruit verdwenen waren. Vermist werden namelijk een smalle wit- gouden damesring met briljant, twee dub bele gouden heerenhorlogekettingen en twee platina armbandhorloges, te zamen vooreen waarde van ongeveer 500. De Tilburgsche politie speurt nu naar den handigen oplichter, wiens opgegeven naam en adres natuurlijk valsch bleken te zijn, Een represaille maatregel. In den loop der laatste jaren hebben de Nederlandsche autoriteiten zich meermalen genoopt gezien, hier te lande gevestigde Duitschers uit te wijzen, wijl dezen bleken te hebben gehandeld in strijd met de rege len, die de regeering had gesteld ten aan zien van de organisatie van vreemdelingen hier te lande in verband met het te hunnen aanzien geldende verbod van politieke actie. Kortelings zijn op dezen grond wederom vier Duitschers, werkzaam bij de steenko lenmijnen in Limburg, uit het land verwij derd moeten worden. Voordat aan het besluit tot uitwijzing ge volg was gegeven, werden door het Duitsche gezantschap bij het ministerie van buiten- landsche zaken stappen ondernomen, strek kende om de uitzetting te doen opschorten en een nader onderzoek terzake te doen in stellen. Er zouden wellicht termen zijn ge weest, aan dit verzoek tot een nader onder zoek te voldoen, ware het niet dat van Duitsche zijde de bedreiging werd geuit dat. werd niet aan het verzoek voldaan, vier wil lekeurige Nederlanders uit Duitschland zouden worden uitgewezen. De ambtenaar van het ministerie van buitenlandsche za ken, bij wien de démarche werd gedaan, had nog, alvorens de regeering met den Duit- schen stap in kennis te stellen, er met na druk op gewezen, dat de bedreiging wel haast onmogelijk zou maken, het Duitsche verzoek in overweging te nemen, doch men bleek te Berlijn niet bereid, die bedreiging terug te nemen. De Nederlandsche regeering harerzijds was niet bereid, onder bedreiging verdere besprekingen te voeren, en de uitzetting van de Duitschers uit Nederland heeft hierna conform het besluit plaats gevonden. Thans hebben vier Nederlanders te Ber lijn aanzegging gekregen Duitschland bin nen tien dagen te verlaten. Dit is dus als een represaille op te vatten, als hoedanig zij ook door de Duitsche regeering ter kennis van de betrokken Nederlanders is gebracht. Aan Hr. Ms. gezant is opgedragen, te Ber lijn tegen de voorgenomen uitzetting, als zijnde in strijd met de bestaande verdragen, te protesteeren en op intrekking ervan aan te dringen. De vier bedoelde Nederlanders zijn: A. Hes, tandarts, W. de Her, accountant, P. E. Peters, kunsthandelaar, en E. F. L. van Lith Harrebomee, redacteur-vertaler van het Ne- derlandsch persbureau te Berlijn. DE BRANDSTICHTING BIJ ZUNDERT. Een verrassende wending. Het onderzoek naar de brandstichting in het Trappistenklooster De Kievit te Zundert schijnt verrassende resultaten te zullen op leveren. Dit door de Kon. Marechaussee na de brandstichting van Zondag j.L ingestelde onderzoek heeft namelijk met vrij groote ze kerheid uitgewezen, dat de brandstichting los staat van de andere door de Heikesman- nen gepleegde baldadigheden tegen de kloostergemeenschap. De brandstichting toch schijnt gezocht te moeten worden onder de leden van de kloostergemeenschap zelve, hetgeen ook daaruit blijkt, dat alleen de kloosterbewoners bekend waren met de op heffing der bewaking. Er zijn dan ook aan wijzingen, dat een der kloosterbewoners nei gingen tot pyromanie heeft, zoodat deze zeer waarschijnlijk den brand heeft gesticht. Hoewel de man nog niet bekend heeft, wordt het onderzoek in deze richting voort gezet. BIJDRAGE AAN DE K.E.M.A. 40.000 rijksbijdrage. Ingediend is een wetsontwerp, waarbij op de waterstaatsbegrooting voor 1936 een post van 40.000 gulden wordt gebracht als bij drage aan de N.V. tot Keuring van Electro- technische Materialen te Arnhem. Hiervoor verkrijgt de regeering het recht voor zooveel noodig gebruik te maken van de inrichtingen en werken van de K.E.M.A. ten behoeve van het vaststellen van voor schriften en het houden van toezicht (waar onder het doen van uitspraak in geval van geschillen) in zake keuring van electrotech- nische materialen en apparaten. 147. „Ik zoek een professor", antwoordde de agent. „Ik heb opdracht hem uit te boren, maar dat valt niet mee. Ik heb nog nooit Dassen geboord". „Wil ik je misschien even helpen?" vroeg de heer Slim ondeugend. 148. „Graag", antwoordde de agent. En zoo kwam het dat professor Slim boorde, om zichzelf uit den grond te boren. En toen er niets te voorschijn kwam, ging hij ge lijk met den agent mee naar huis. En hoe het kwam weet niemand, maar van dit oogenblik af scheen er niemand meer te zijn, die den professor wilde vangen. en ge- af- dr. Na te de BEGRAFENIS SLACHTOFFERS VLIEGTUIGONGELUK. Plechtigheden te 's-Gravenhage Middelharnis. Gisternamiddag is in tegenwoordigheid van zeer velen op Nieuw Eik en Duinen teraardebesteld het stoffelijk overschot van den Vrijdag te Hilversum om het leven komen sergt.-vlieger bij de luchtvaart deeling te Soesterberg, J. P. J. Lemstra. Namens den minister van Defensie a. i., Colijn, was aanwezig kolonel H. D. S. Has selman. De L. V. A. te Soesterberg had een deputatie gezonden met aan het hoofd ka pi tein Van der Zanden, de Marine Lucht vaartdienst was vertegenwoordigd door den officier-vlieger Den Ouden en den sergt - vliegtuigmaker Lokman. Voorts was er de heer S. Smits namens de directie der Fok kerfabrieken. In opdracht van den inspecteur van d< militaire luchtvaart en van den comman dant der L. V. A. te Soesterberg voerde het woord kapitein Van der Zanden, chef van de opleiding voor vlieger-waarnemer, zijn diepe deelneming met dit verlies hebben betuigd, herinnerde spr. aan voorspoedige opleiding van Lemstra. Aan de groeve heeft de moeder bedankt voor de aanwezigheid der officieele depu taties. Ds. J. Poot ging hierna voor in gebed. Gistermiddag halftwee is op de begraaf plaats te Middelharnis het stoffelijk over schot van den bij het vliegongeluk te Hil versum om het leven gekomen vlieger G. C Koeze met militaire eer ter aarde besteld. Aanwezig waren de commandant van de luchtvaart-afdeeling Soesterberg, kolonel van den generalen staf P. W. Best en een deputatie uit het personeel van de afdee ling. Deze deputatie bestond uit den eersten luitenant C. J. M. Nass, kapitein H. Schlim- mer en den reserve-sergeant G. Sonderman De kist werd door tien collega's van den overledene, allen reserve-sergeants, ten grave gedragen. BEROOVING TE ROTTERDAM. In een pand aan den Zijl te Rotterdam is een buitenman beroofd van zes bankbiljet ten van 100. In verband hiermee zijn een man en een vrouw aangehouden. Het geld is niet teruggevonden. Het onderzoek wordt voortgezet. VROUWENARBEID IN MIJNEN. Ingediend is een wetsontwerp tot goed keuring van het ontwerp-verdrag betreffen de den arbeid van vrouwen bij ondergrond- sche werken in alle soorten mijnen gesloten te Geneve in 1935. Het onderhavige ontwerp-verdrag houdt in het verbod om personen van het vrouwe lijk geslacht, ongeacht haar leeftijd, bij de ondergrondsche werkzaamheden in de mij nen te werk te stellen. Onder mijn wordt in dat ontwerp-verdrag verstaan: elke onderneming, hetzij een open bare of bijzondere voor de winning van stoffen onder de aardappervlakte gelegen. Te zijner tijd zal een nadere beslissing worden genomen ten aanzien van de toepas sing van het hierbij overgelegde ontwerp verdrag op Ned.-Indië, Suriname en Cu- ragao. VLIEGTUIGEN VOOR SPANJE. Vragen van den heer Schalker. Het Tweede Kamerlid de heer Schalker heeft aan den minister van Koloniën, voor zitter van den Raad van ministers, de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is de minister, gezien het besluit der regeering om, voorzoover haar bevoegdheid strekt, te verhinderen, dat burgerlijke vlieg tuigen naar Spanje worden geleverd, bij nadere overweging niet van oordeel, dat het niet juist ware op 8 Augustus j.L aan de K.L.M. toestemming te verleenen tot het verkoopen van twee Fokker-toestellen aan de Crilly Airways Ltd. niettegenstaande de minister' tevoren door steller dezer vragen persoonlijk was gewaarschuwd, dat die vliegtuigen bestemd waren om via Enge land aan de tegen de wettige regeering van Spanje rebe'leerejide fascisten te worden geleverd? 2. Heeft de regeering maatregelen getrof fen ten einde te verzekeren, dat in den ver volge in geen vorm van Nederland uit hulp wordt verleend aan de Spaansche fascisti sche opstandelingen en dat agenten van deze laatsten onmiddellijk uit het land zullen worden gewezen? EEN ONPLEZIERIG UITSTAPJE. Reizigers ongesteld geworden. Vrijdagavond j.1. toen een reisgezelschap van de Nederlandsche Reisvereeniging, on der leiding van den heer J. Schreuder te Groningen, bestaande uit 30 personen, zich te Honnef bij Keulen bevond, werd een der reisgenooten plotseling ernstig ongesteld zoodat overbrenging naar een ziekenhuis gewenscht was. Zaterdagochtend openbaar den zich in minder of meerdere mate dezelf de verschijnselen: buikpijn, diarrhée, koorts bij het grootste deel van het gezelschap. Op last van den geneesheer werden negen van de ernstigste patiënten naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl aan de overige 20 verboden werd te vertrekken, zoodat het laatste deel van het programma, bestaande uit wandel tochten m de omtrek, niet kon worden uit gevoerd. ,H,et bacteri°l°gisch onderzoek wees ge lukkig uit dat men hier niet met een kwaad- i6^81 ,V8n besmettin8 te doen had, zoodat de deelnemers, die zich goed genoeg dag rnet 1™!? konden vervol8en en Zon- Xk'èrVn" tad" Nede"""i Wat de oorzaak van de vergiftigingsver schijnselen was, is nog niet vastgesteld kun- waarTt 0e;?erdere g3Sten in het hotcl- waar het gezelschap vertoefde en waar zich gezondCOnHSelen °Penbaarden' bleven *llen siptpn i we8 hadden de meeste excur- d= '««tttigtagsverscbl^n te ge- na- DE NIEUWE GOUVERNEUR-GENERAAï OP SCHIPHOL. De nieuwe gouverneur-generaal van Ne- derlandsch-Indië, jhr. Starkenborgh Stac houwer, vergezeld van zijn echtgenoote en hun dochter, hebben gisteravond van Schin- hol uit, een vliegtocht gedaan van ongeveer 45 minuten, aan boord van het Douglas- vliegtuig Sperwer van de K.L.M. Mede bevonden zich aan boord een neef van den gouverneur-generaal, jhr. van Haersma Buma, de heeren Plesman, Guilo- nard en mr. Slotemaker van de K.L.M. De tocht werd om half acht begonnen en men vloog over Haarlem en Amsterdam boven de wolken, hetgeen bij ondergaande zon een schitterend schouwspel opleverde Het hooge gezelschap was bijzonder ver rukt van dit ongewone tooneeL Na afloop van de vlucht werd het avondmaal gebruikt in het nieuwe restaurant op Schiphol, waar na het gezelschap per auto weer naar Den Haag terugkeerde. ZWARE BOERDERIJBRAND TE ZOETERMEER. Gistermiddag is door tot dusverre onbe kende oorzaak brand ontstaan in de kapi tale boerderij aan den Voorweg te Zoeter- meer, toebehoorende aan den heer Kahn te 's-Gravenhage en bewoond door den landbouwer J. Hartman. Het vuur vond zijn oorsprong in de hooimijt en, aange wakkerd door den wind sloegen de vlam men weldra over op de groote landbouw- schuur en het woonhuis. Een tweede, klei nere schuur, alsmede een drietal graan maten, gingen eveneens in het vuur ver loren. Van den inhoud der schuren, welke een groot aantal landbouwgereedschappen bergden, kon niets worden gered. De brandweer, welke spoedig op het terrein van den brand aanwezig was, kon tegen den feilen gloed niets uitrichten en beperkte zich tot het nathouden van de aangrenzende perceelen. Verzekering dekt de schade, welke aan zienlijk is. Persoonlijke ongevallen rijn niet voorgekomen. BOTSING TUSSCHEN TAXI EN AUTOBUS. Twee gewonden. Bij een vrij ernstige aanrijding, welke gistermiddag op de Meeuwenlaan te Am sterdam tusschen een Naco-autobus en een Enta-taxi plaats vond, zijn twee personen gewond. De taxi-chauffeur, die links van den weg reed om naar net perceel te zoeken, waar hij moest voorkomen, zag de naderende bus niet, zoodat de wagens recht op elkaar inreden. De motorkap van de taxi werd daarbij geheel ingedrukt. De autobus liep vrijwel geen schade op. In de taxi waren behalve de chauffeur drie personen geze ten, een 54-jarige dame werd door den schok aan den knieschijf gewond, zij werd per auto van den geneeskundigen dienet naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Een veertigjarige agent van politie liep snij- wonden boven het oog op, welke ter plaat se werden verbonden. De inzittenden van de autobus kwamen met den schrik vrij. MOTORDRIEWIELER EEN WINKELPUI. RAMT Op het Purmerplein in Tuindorp te Nieuwendam heeft een motordriewieler in den winkel „Het Noorden" gisteravond vrij groote schade aangericht, doordat de za- delbrug van het voertuig brak, raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt, de wagen reed met vrij groote vaart het trottoir op, tegen de étalage van de zaak in huishoudelijke artikelen. Door den schok ging de groote vensterruit in scherven en de in de uitstalling gelegde artikelen on dervonden daarvan de nadeelige gevolgen. Een achttienjarig meisje uit ,,'s Zomers Buiten", dat op het trottoir liep te wande len, werd door den driewieler gegrepen en tegen den grond geworpen, zij bleek er echter vrij goed afgekomen te zijn. De ge neeskundige dienst heeft het slachtoffer naar het Binnengasthuis gebracht, waar de beenwonde, welke het meisje had opgeloo- pen, is gehecht. Later is zij naar haar woning vervoerd. DOODELIJK ONGELUK TE EDE. Gistermiddag is tijdens een verkeersop stopping de ongeveer 15-jarige mej. An- beek uit Veenendaal uit de file van wiel- rydsters geraakt en tegen een autobus, welke naar het station Ede ging, gebotst. Zij werd ernstig gewond naar het Ju- liana-ziekenhuis te Ede vervoerd, alwaar zij kort daarna aan de gevolgen van het ongeluk is overleden. De Optimist.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6