De Heideweek te Ede begonnen. Een nieuw militair Fokker-toestel. ALKMAARSCHE COURANT van Woensdag 26 Auguetus 1936 Op de begraafplaats Nieuw Elk en Duinen te den Haag heeft Dinsdag de ter aardebestelling plaats gehad van den bij het vlieg ongeluk te Hilversum om het leven gekomen -vlieger J. P. J. Lemstra. De kist met het stoffelijk overscnot word grafwaarts gedragen le verband met het feit, dat de Duitsche regeering te weinig geld beschikbaar stelt voor den invoer van Neder landsche groenten, worden deze, indien zij op dé Venlosche veilingen niet het vastgestelde minimumbod opbrengen, bij duizen den kilo's tegelijk vernietigd. - Vrachtauto's, volgeladen met tomaten, sla, augurken, enz. rijden af en aan naar de zgn. .groote heide" waar de groente wordt neergestort De nieuwe militaire Fokker, de C. X., die In de werkplaatsen op Schiphol thans vliegklaar gemaakt wordt Het toestel bezit een snelheid van 350 K.M. per uur Kampeerders in de omgeving van Oostvoorne kunnen zich zon der netten en hengels van versche visch voorzien, n.l. door het zgn. .botduiken" in de geulen en langs het strand. Bovende kampeerder duikt naar een bot, waarop hij getrapt heeft; onder: de duiker heeft succes gehad 5®'onel Beorlegui, de aanvoerder der [J*Jk)nalistische troepen In Spanje op 'font ven Irun en San Sebeatian, op zijn observaUe-post In het stadion te Amsterdam had Dinsdagavond den wedstrijd plaats met motorgangmaking voor beroepsrenners over 100 K.M. De start De Heideweek te Ede is Dinsdag officieel geopend. De Heide-koningin deed haar intrede In de openlucht-vergaderplaats en verleende receptie aan alle heide-bewoners

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9