Agenda £uchtoaact £aaiste Aeekhten JtrauiHciaal TlUims BERGEN JCeck ÓL School ff?uMicaties Stad m OmgeoiaQ Weet&edcfit De toestand in Spanje. voorthuysen. Men vraagt en wij draaien. Motorboot onder Lutjebroek gezonken. Twee schippers verdronken. ee°nraSebrerftWilligheid tenZS Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 31 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 79 uur; Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In 't Witte paard (operette); hoofdrollen Her- mann Thimig, Christl Mardayn, Willy Schaffers, Theo Lingen en Hans Obonay. Toegang elke leeftijd. Victoria-theater, half acht en 9.45 uur, hoofdnummer Stereofilm (nieuwe film- attractie); tweede hoofdnummer Demillioe- nen-erfenis (kom.); hoofdrol Eddie Cantor. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Vliegende duivels (sens); hoofdrol Jack Holt. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.15 en 9.45 uur, hoofdnummer De jonge graaf (kom.); hoofd rollen Anny Ondra, Hans Söhnker, Hans Junkermann. Toegang voor alle leeftijden. Op het tooneel Louis Noiret met zijn nieuwste repertoire. Vrijdag 28 Augustus. 8.30 uur, Oranjehotel te Bergen, psycho metrische experimentenavond door madama Dupois. KERMIS 1936. Tooneel. Gulden Vlies: Donderdag 27 Augustus Reprise „De nieuwe Ster." Schouwburg Eiken avond revue „Kom Doelenveld: je ook 's kijken?" Variété Rausch: Eiken avond voorstel lingen. Théater Mullens: Eiken avond voorstel lingen. Cabaret, dansen, enz. Café Suisse: The Allround Band. Central: The happy melodians en de A. B. C.-boys (dans). KI. Groot: The four R. A. B.'s Royal Accordeon Band. Het Wapen van The sweet and hot Heemskerk: players (dans). Café Bus: Jopie Keizer en Piet Groenendaal (cabaret). London: Dansmuziek. Café Broekhuysen: Joop Theunisz en zijn muzikale collega's. Aart Martin: Cabaret en muziek. Café Wanner: Frits Doggenaar en Fraeddy. Etablissement Porton: The Harmonie Kings. Het Wapen van Haarlem: The funny Musicmakers. Guldenvlies: Hongaarsche Kapel. Harmonie: De Show-band (dancing) Café Modern: Jack Ellis and his Band. Café Victoria: The Americain Band. Café De Amstel: The Ramblers o. 1. v. Henk Klaver. Centrum-hotel: The ras cals band. Toelast: John Clark en zijn man nen (muziek). Herm. Diedericks en Le- berto (cabaret). protesteerd tegen de grensschending door manschappen van het roode leger. Bemanning Russisch s.s. vast gehouden. Het telegraafagentschap der Sovjet-Unie meldt uit Wladiwostock, dat het bestuur voor de scheepvaart in het Verre Oosten bericht heeft ontvangen, dat de kapitein en eenige leden der bemanning van het Russi sche stoomschip Terek, dat sinds 16 Augus tus in de haven van Makoeng (Pescadas) door de Japansche vlootautoriteiten wordt vastgehouden, zijn gearresteerd. De Japan sche autoriteiten, aldus het bericht, zouden tegenover de leden der bemanning geweld plegen. DE POSTVLUCHTEN. De Kievit (thuisreis) is heden om 12.27 uur uit Bratislava vertroken en wordt tusschen 5 en 6 uur op Schiphol verwacht. De Rietvink (uitreis) en de Kievit (thuis reis) zijn gister te Athene aangekomen, de Nachtegaal (uitreis) bereikte Bandoeng. PILOOT UIT VLIEGTUIG GEVALLEN. Tijdens de oefeningen, die vannacht boven de stad Brasciov (Thanssylvanië) zijn gehouden heeft zich een eigenaardig vliegongeluk voorgedaan. Tengevolge van een „luchtzak" werd de tweede piloot van een Potez-toestel buiten de cockpit geworpen, tengevolge waarvan hij op den grond te pletter viel. De andere piloot had van het gebeurde niets bemerkt. OUD MILITAIR VLIEGTUIG ZONDER VERGUNNING VERTROKKEN. Het Brusselsche dagblad „Le Soir" meldt dat gistenn. om 12 u. 'n vliegtuig voorzien van een 20 P.K. motor en bestuurd door Autncque vertrokken is in de richting van Frankrijk, zonder daartoe vergunning te hebben en zonder van de noodige papieren te zijn voorzien. Het gaat hier om een oud militair Belgisch vliegtuig, dat voor oud roest verkocht is. Het signalement van het toestel is naar alle richtingen geseind. NIEUWE VLIEGBOOTEN VOOR DE IMPERIAL AIRWAYS. Te Rochester zijn twee vliegbooten ge reed gekomen, welke over een dag of tien aan een laatste onderzoek zullen worden onderworpen. Een dezer vliegbooten is bestemd voor de Imperial Airways om den directen dienst te onderhouden tusschen Brindisi en Alexandrië, terwijl met de andere proef tochten zullen worden gemaakt ter voor bereiding van een luchtvaartverbinding op de Noord-Atlantische route. GORDON BENNETT BALLON ALLEEN DE LUCHT IN. Op 't vliegveld van Warschau, waar a.s. Zondag de start voor de Gordon Bennet- vlucht zal plaats vinden, heeft de ballon „Kattowitz" zich uit het net bevrijd, om daarna alleen de lucht in te gaan. Bij het vullen van den ballon is het net gescheurd, en door den sterken wind is de ballon omhoog gedreven. Onmiddellijk werden de vliegvelden en politieposten gewaarschuwd en de achter volging van den ballon ingezet, doch bij het vallen van de duisternis was deze spoedig uit het gezicht verdwenen. Rusland neemt deel. De Sovjetregeering heeft in antwoord op het verzoek der Poolsche regeering meege deeld er in toe te stemmen, dat de deel nemers aan de internationale ballonwed strijden om den Gordon Bennett-beker de Sovjet-Russische grens overvliegen en even- tpeel op Sovjetgebied dalen. VLIEGTUIG MET EEN LEKKEN BAND. MUNSTER KRIJGT EEN NIEUW VLIEGVELD EN LUCHTVERKEER. Een doorverbinding naar Twente? Gistermiddag bij het vertrek van den Junkermachine van de Deutsche Lufthan sa, die te half vier van Schiphol naar Ber lijn vertrekt, is een band van een der wie len van het landingsgestel gesprongen. Het vliegtuig, een Junker van het type JU 86, rolde juist weg naar de startplaats toen het incident geschiedde en had dus gelukkig nog slechts een zeer geringe snelheid.. Der halve had de lekke band geen enkel ernstig gevolg en werd slechts eenig oponthoud veroorzaakt, want het wiel met den ge sprongen band moest verwijderd worden, waarna een reservewiel gemonteerd werd en het vligtuig met eenige vertraging zon der verdere moeilijkheden naar Berlijn kon vertrekken. Naar wij vernemen zal in April a.s. nabij de stad Muenster in West Falen een nieuw modern geoutilleerd vliegveld officieel ge opend worden en in gebruik genomen wor den. Het oude vliegveld nabij Meunster wordt geheel gereserveerd voor militaire doelein den, terwijl het zeer ruime nieuwe vlieg veld bestemd zal worden voor de sport- vliegerij en voor de burger luchtvaart. Het ligt in de bedoeling der Duitsche lucht vaart autoriteiten Westfalen een goede ver binding met Berlijn en ook met de groote luchtlijnen naar Zuid Duitschland te geven. De Deutsche Lufthansa heeft toegezegd een dienst MeunsterDortmund te openen, die aansluit op de diensten naar Berlijn en ook naar FrankfortMeunchen. In Westfalen zelf stelt men bovendien prijs op een aansluitend luchtverkeer naar Nederland en is men voornemens te trach ten een dienst tot stano te brengen, die Munster verbindt met het vliegveld Twente, met eventueel dorverbinding naar Waal haven of Schiphol, en des zomers vla Eelde naar de Duitsche Waddeneilanden, die zeer vele badgasten uit Westfalen en het Bene den Rijngebied trekken. Van Duitsche zijde is men voornemens over deze eventueele doorverbindingen en in elk geval over een kleine luchtlijn tus schen Munster en Twente met de Deutsche Lufthansa en de K. L. M. in onderhandeling te treden. Ook Portugal verbiedt uitvoer van wapens naar Spanje. De regeering van Portugal heeft besloten, onverwijld den uitvoer van oorlogsmate riaal naar Spanje te verbieden. Het verbod zal echter worden ingetrok ken, indien in de landen, die het non-in- terventie-accoord hebben onderteekend, in schrijvingen worden geopend ten bate van de oorlogvoerende partijen of vrijwilligers worden aangeworven, zelfs indien zulke langs indirecten weg geschiedt. ONRUSTIG PALESTINA. Gebed in alle synagogen. In alle synagogen van de Isr. gemeenten in Nederland zal Zaterdag a.s. bij den ochtend dienst een door de vergadering van opper rabbijnen in Nederland vastgesteld gebed wor den uitgesproken wegens de ongeregeldheden in Palestina en den drang op de Britsche re geering uitgeoefend om de immigratie in Pa lestina stop te zetten. Het gebed zal worden voorafgegaan door een toespraak van den dienstdoenden rabbijn. LABEYRIE NAAR ENGELAND? Naar verluidt zou de gouverneur van de bank van Frankrijk, Labeyrie, van plan zijn binnenkort zijn bezoekenreeks aan de leiders van de buitenlandsche circulatiebanken voort te zetten en naar Engeland te gaan om een onderhoud te hebben met den gouverneur van de bank van Engeland, Montague Norman. Psychometrische séance in het Oranje Hotel. Morgenavond wordt men in het „Oranje- Hotel" in de gelegenheid gesteld een psycho metrische séance en experimentenavond bij te wonen van mevr. Dupois. Over haar optreden in den Haag schreef dr. Ramakers in „Het Vaderland", dat mevr. Du pois allerminst de nieuwsbegeerigen door te raden tracht te bevredigen. Telkens breekt zij de psychometrie af voor het beschrijven van verschijningen. Uit verschillende persstemmen bleek ons, dat het optreden van mevr. Dupois, die met haar gave door mevr. Akkringa werd geluk ge- wenscht, de verwachtingen ver overtrof. Het gebodene gaat ver uit boven het alle- daagsche. EEN PREDIKANT VOOR WARMENHUIZEN EN KOEDIJK? Door vertegenwoordigers der herv. ge meente te Warmenhuizen zijn in dijk met enkele leden van kerkelijke colleges voorloopige besprekingen gevoerd om te komen tot samenwerking voor het heben van een predikant. MAANDAGSCHE VEEMARKT. De Directeur van het Gemeente-Slachthuis en het Marktwezen brengt ter algemeene ken nis, dat met ingang van Maandag 7 September a.s. gelegenheid wordt gegeven tot het bespre ken van vaste standplaatsen voor runderen in de Marktstraat, tegen betaling van 3 per vak per jaar. Belanghebbenden worden verzocht hunne aanvragen schriftelijk in te diehen bij den marktmeester op Maandag 31 Augustus a.s., met vermelding van het aantal door hen ver langde vakken, en met aanduiding van de plaatsen waaraan voorkeur wordt gegeven. Alkmaar, 27 Augustus 1936. De Directeur van het Marktwezen, In Janvier'» stoomcaroussel. En al hebben wij gisteren nu geen gramofoonplaten gedraaid van diverse pluimage, al hebben wij niet als om roeper gefungeerd en verteld, dat wij een aardig briefje uit Andijk gekregen hadden van een juffrouw, die nog zoo graag eens de mooie stem van den be roemden zanger wilde hooren (zoodat het „Das ist der schönste Tagenz. vanuit den aether Cor Ruijs zou zeggen: „le mangeur"! in de huiskamer opklonk), wij hebben wel gedraaid! Gedraaid in de stoomcaroussel van Janvier! Toen wij een paar dagen geleden aankon digden, dat wij Woensdagmiddag weer zou den draaien voor de kinderen van onze abonne's, toen hebben wij geschreven van „onzen middag." Nu de Woensdagmiddag voorbij is, mogen wij het nog eens zeggen: het was onze middag! Dinsdagmorgen kwamen de eerste bezit ters van een bon bij ons en kochten hun kaartjes, 't Ging druppelsgewijze. Dinsdagmiddag liep het aardig en kwam men soms bij tweeën en drieën tegelijk den winkel binnen. Woensdagmorgen weed het tempo ver sneld en gingen wij reeds tellen, hoeveel duizend kaartjes in de handen der jeugd terecht gekomen waren. Woensdagmiddag hadden wij soms han den te kort, om kaartjes te verkoopen en pas tegen 5 uur kalmeerde het. En toen de middag voorbij was, toen bleken er 22.660 kaartjes verkocht te zijn; toen wisten wij, dat bijna 23.000 kaartjes in de „stoom" verdraaid waren. Zeiden wij zooeven te veel, toen wij schre ven „men vraagt en wij draaien"? Het was onze middag. Want als de lezer eens een uurtje een kijkje had kunnen ne men in den Winkel aan den Voordam, dan zou hij gezien hebben, hoe de jeugd profi teerde van dezen middag. Hij zou aardige momenten hebben meegemaakt, hij zou diverse reacties hebben waargenomen bij jongeren en ouderen. „Dat kon vroeger niet gebeuren, dat er op één bon 3 kaartjes verkocht werden," merkte een van ons op, toen een jochie binnen kwam en 4 en een halve cent op de toonbank neertelde uit een oud portemon- naitje en om drie kaartjes vroeg. De tijden zijn wel veranderd „Moet je beslist 10 kaartjes nemen?" vroeg een oud vrouwtje, dat met haar klein zoontje van 4 jaar binnen kwam. Hun kleeren en hun gelaatskleur verrieden al te duidelijk, dat armoede hun huisje was bin nengetreden. En ze wou graag twee kaartjes hebben, dan kon het ventje twéé keer draaien Een paar jaar geleden werd dikwijls ge vraagd of het niet mogelijk was, méér dan 10 kaartjes op één bon te krijgen. Gisteren werd die vraag ook een paar keer gedaan. De tijden zijn wel veranderd Maar wat niet veranderd is: de attractie van de „stoom" zelve. Alkaarsche vaders en moeders trokken met hun kroost via ons bureau naar het Hofplein en draaiden. En uit de dorpen in onze omgeving was men gistermiddag naar de stad gekomen, omdat men- wist, dat de Alkmaarsche Courant draaide. Zoo ziet men, dat de traditie toch wel iets beteekent. En zoo merkt men, dat de Alk maarsche Courant bekend is in stad en verre omgeving! In de „stoom". Draaien, altijd maar draaien! Zoo was het in Janvier's paleis. Bij drom men persten de kaartjeshouders zich naar binnen, waar ongedwongen vreugde den bo ventoon voerde. De molen en andere at tracties werden bestormd en alles zat vol, tjokvol. Kleine peuters, schoolkinderen, de rijpere jeugd, alles, maar dan ook alles zat op paarden, in bootjes, of hoe al die mooie, bewegende apparaten mogen heeten. De muziek speelde populaire wijsjes, maar nie mand had tijd, om er naar te luisteren. Men draaide in één groote familie in Janvier's inrichting, die met de jaren steeds grooter en ruimer geworden is, maar op zoo'n Woensdagmiddag nog altijd te klein blijkt. Men draaide en vermaakte zich, zooals men alleen in een „atoom" zich kan ver maken. Uitgelaten was de jeugd en met haar be leefden de ouders een prettigen middag. Zij draaiden een enkelen keer mee, maar meest' al stonden ze ergens opgesteld en zagen rustig aan, hoe hun kinderen het toppunt van plezier beleefden, hoe zij een der hoogtepunten van de Alkmaarsche kermis meemaakten, hoe zij een middag genoten, waarnaar zij allen al zoo lang verlangd hadden. Een middag en een vooravond draaide „de stoom" voor de jeugd. Een middag en een avond van dolle jolijt, van echte kermisvreugde hebben de Alk maarsche Courant en Janvier's prachtige in richting aan de jeugd bezorgd. Dat die jeugd zich zoo amuseerde, was voor beiden de belooning en zal ongetwijfeld aanleiding zijn, om later de traditie voort te zetten. Janvier lanceert „rijmpjes". Laten wij besluiten met een min of meer mislukt rijmpje van ons zelf: „Bij Janvier kan elk zich prachtig [amuseeren; „Daar kan èn jong èn oud de [kermisvreugde leeren! „En gaat dan de A. C. een middag [arrangeeren, „Dat is het mooiste wat de kinderen [begeeren!" Droevig ongeval bleef langen tijd onopgemerkt Gisteren waren twee landbouwers zonen, de 20-jarige J. Bakker Jzn. en de 23-jarige J. Silver Lzn. per motorschuit van Lutjebroek naar Grootebroek ver trokken voor het vervoeren van een lading tulpen. Toen zü gistermiddag nog niet waren teruggekeerd, wekte hun uit blijven groote ongerusthed. De politie trok op onderzoek uit en vond op de z.g. „Tocht", een breed vaar water bij Lutjebroek, het dekzeil en een deel van de lading aan de oppervlakte drijven, terwijl het wrak van de boot op den bodem werd ontdekt. Onmiddel lijk begon men te dreggen en kort na elkaar werden de lichamen van de bei de opvarenden opgehaald. Dokter E. van der Koogh uit Boven- karspel, die dadelijk was gewaarschuwd, heeft nog geruimen tijd getracht met behulp van een vuurstofapparaat de levensgeesten der drenkelingen op te wekken, maar dit mocht niet meor ge lukken. De lijken zijn overgebracht naar een lokaal nabij de pastorie van de Ned. hervormde kerk. De verslagenheid in het dorp is groot. Naar de oorzaak van het gebeurde kan men slechts gissen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de schuit te diep geladen was. De vader van een der jongemannen had daarvoor nog ge waarschuwd. Ook is het niet uitgesloten, dat de boot water heeft gemaakt bij het passee- ren van andere vaartuigen. Het kan ook zijn, dat het dekzeil is losgewaaid en dat bij een poging om dit weer vast te maken, het vaartuig is gekapseisd. Aangezien het vaar water dwars door de bouwlanden loopt cn aan de eene zijde wordt begrensd door een spoorbaan is een en ander onopgemerkt ge bleven. In den loop van vandaag zal de schuit worden gelicht. Wellicht vindt men dan nog een aanwijzing omtrent de toe dracht van dit droeve scheepsongeval. EVA BONHEUR. Schouwburgtent op het Doelenveld. „Als „Allerzielen" niet mag worden ge speeld, dan nemen we een ander stuk van Heyermans," aldus redeneerde het De Boervan Rijk-ensemble en zoo werd dan gisteravond in de Schouwburgtent op het Doelenveld gegeven „Eva Bonheur". Geen nieuw stuk? Neen! Maar doet het er eigen lijk veel toe, of een stuk nu eenige jaren eerder of later werd geschreven?? Er zijn toch altijd velen die het nog niet zagen. En dan: als het een stuk is, waarin niet toe standen, maar karakters op den voorgrond treden, dan is zoo'n stuk toch nooit ver ouderd! Welnu, zoo is het met „Eva Bonheur." Nog altijd zijn er menschen van de soort van mevr. Eva Bonheur uit het tooneel- stuk, waaraan de schrijver naar naam heeft gegeven: zure, ontevreden personen, die er op uit zijn kwaad van anderen te denken en te spreken, en ook zijn er gelukkig nog zonnige karakters, menschen die altijd tevreden zijn, altijd dezelfde ge lijkmoedigheid bezitten. De tegenstelling tusschen deze twee ka rakters komt in Eva Bonheur prachtig uit, vooral waar die zooals dat gister het geval was gespeeld worden door krach ten van den eersten rang, zooals mevr. de Boer—van Rijk als Eva en Willem van der Veer als Jasper. Zeker, deze twee dragen het stuk, maar dat wil niet zeggen dat de andere medespe lenden onbeteekenende rollen hebben. Ver re van datl Het succes van den avond is zeker ook mee aan hen te danken. Een hartelijk :n langdurig applaus van de talrijke aanwezigen de tent was goed bezet klonk na elk bedrijf. (Mevr de Boer kreeg, als oude bekende in dubbele zin, by haar eerste verschijnen reeds een daverend welkom ter begroeting). nrf"t0e1de heer Das«i mevr. de Boer een prachtig bouquet rozen aanbood als dank zielen" A,1W6rd KeWn toen „Aller- daverde het"), Hmla,r W3S verboderi. toen langen ti handgeklaP wederom gedurende lenrf! i Cn opmeuw moest er verschil lende malen „gehaald" worden W",rv"' "tl den in- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 27 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,5 m.M. te Karlstadt. Laagste barometerstand 757,4 m.M. te Janmayen. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 28 Augustus: Zwakke tot matige noordoostelijke tot oostelijke wind; helder tot half bewolkt; droog weer; koele nacht, warm overdag, Buitenlandsch weeroverricht Mooi weer; met koele nachten t« verwachten. De hoogedrukking heeft zich verder over zuid-Scandinavië en Duitschland uitgebreid en handhaafd zich nog over de Brltache eilanden. De depressie in het noorden trok naar noord-Scandinavië, en ver in het wes ten ligt een diepere. De Britsche eilanden, Frankrijk, Zwitserland, ons land, zuid. Scandinavië en west-Duitschland hebben alle fraai weer onder invloed van de hooge- drukking, al zijn de ochtendtemperaturen laag geweest door den helderen nacht, zoo dat in midden-Zweden zelfs nachtvorst voorkwam. In Noorwegen en noord-Zweden valt regen, zuid-Zweden en oost-Duitsch- land hebben vrij koel weer met matigen tot krachtigen noordelijken wind, in Polen valt nog regen. Voorloopig is nog fraai weer met koele nachten en warm weer overdag te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.29 uur tot 5.36 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vin, nam. vm. nam. 28 0.41 8.37 9.14 29 1.18 1.54 9.59 10J0 30 2.18 2.49 11.08 11.30 31 S.07 3 34 11.58 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 28 0.38 8.25 9.02 29 1.12 1.51 9.47 10.18 30 2.15 2.46 10.56 11.18 31 3.04 3.31 11.46 MET DE „RUIT" IN HUIS GEVALLEN. Buurman Prsycr, sooals wij onzen rechter buur op den Voordam familiaar plegen te noe men, heeft in den loop van hedanmorgen be zoek gehad van een persoon, die zoo'n baast had om geholpen te worden, dat hij zich niet de moeide gunde zijn rijwiel voor het hui* te plaatsen en dan zooals ieder gewoon mensch dat doet -door de deur dit wijn paleis te betreden maar ar den voorkeur aan gaf, om maar direct met fiete en al door de groote spiegelruit zijn inderdaad „joueuze entrée" te maken. De heer Preyer, overigens altijd zetr ver eerd met klanten, die op aen draf naar hem toekomen om een bestelling t* doen, welke dan, als het mogelijk ia, mat dezelfde snelheid uitgevoerd wordt, vond dit bezoek toch wei wat overhaast en het speet hem geducht, dat zijn cliënt bovendien verwondingen zij het van lichten aard opgeloopan had, waar door bedoeld jongmenach er ook maar van af zag zijn ongetwijfeld voorgenomen fleschje wijn te koopen. Inmiddels moet de oorzaak van dit tafreeltja gezocht worden in het feit, dat badoalda wiel rijder d. B. met tè groote snelheid door de bocht van de brug naar den Voordam wilde rijden, waardoor hij niat voldoende kon af remmen, met bovengemeld gevolg. Verzekering dekt de schade van de ruit. DE HAGEPREEKEN VANWEGE DE EVANG. GEMEENTE. Men schrijft ons: De hagepreeken der evang. gemeente alhier behooren voor dit seizoen weer tot het verleden. Er werden 7 samenkomsten te Schoorl of Bergen gehouden. De heer J 't Woud gaf weer medewerking met vioolspel ,mevr. van Randwijk ééns door zang. 's Zondagmorgens was een goed gehoor aanwezig. Velen stonden ook op een afstand te luis teren. Eens waren 2 Duitsche joden tegen woordig. Op eenvoudige banken zaten menschen uit verschillende standen der maatschappij broederlijk samen. Iemand zelde: Mij is een tip van de nieuwe aarde opgelicht. Merkwaardig dat de voorganger der gemeente dezer dagen onverwacht een schrijven kreeg van een theol. student (a.s. Ned. herv. predikant)f die spontaan schreef over genoten zegen 2 jaar geleden in de hagepreek te Schoorl. Deze student was inmiddels voor verde re studie naar Zwitserland vertrokken. HÜ vraagt lectuur en contact voor een anderen student in de rechten. Wel een bewijs welk een schoon werk openluchtprediking is. Den heer T. Timmerman te Schoorl komt een woord van dank toe voor zijn bereidwilligheid en loyaal onpartijdig standpunt. Ook uit Schoorl zelf was be langstelling.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2