Jilmmeuws yUooinciaal 'llieuw& QemeetUemdm bergen oude niedorp schoorl nieuwe niedorp •uitgeest b. m. DiesfeldJj R.K., zonder beroep, Karei de Grootelaan 1, van Amersfoort. J. G R. Gerrits, R K., leeraar H. B. S., Hoflaan 8 van Bandoeng. a. m. Staadegaard, R.K.', oberenarbeider, Kogendijk 47, van Alkmaar! RICHARD TAUBER IN HARTEWENSCH. Bioscoop Harmonie. In de Harmonie draait bovenstaande film. Het is en blijft toch 'n prachtstem, die van Richard Tauber! En al hoort men deze zanger vaak via de radio, al is er geen bezitter van 'n gramofoon of hij heeft een of meerdere platen waarop 't gouden geluid van dezen grooten Duitschen artist is vast gelegd, het is wel zeker maar men hoort deze begenadigde zanger altijd met buiten gewoon veel genoegen. De Harmonie laat deze week het publiek terdege genieten van Taubers talent. In de Engelsche studio's heeft men onlangs een rolprent vervaardigd „Hartewensch" waarin de zarifeer de hoofdrol vervuld en waarin hij alle gelegenheid heeft zijn prachtig ge luid te demonstreeren. Daarbij komt nog dat Tauber in deze films zeer goed spel levert, dat hij bovendien ook in het komische genre verre van onverdienstelijk is, zoodat het werkelijk 'n genot is hem over het witte doek te zien bewegen. Buiten de zang en de muziek die zeer mooi zijn wordt nog kostelijk spel gegeven. De wijze waarop Tauber z'n eerste schreden zet op het glibberige pad van de Engelsche taal, de manier waarop z'n manager, 'n voor malig acrobaat later accordeon-solist hem in troduceert, dit alles geschiedt zoo komiek, dat er gelegenheid genoeg is om eens flink te lachen. Natuurlijk ontbreekt het „Bischen Liebe" niet en komt alles op het eind op z'n pootjes terecht tot groote vreugde van Anchen, die in Weenen achtergebleven al meende dat zij haar aanstaande kwijt was. 'n Prettige film, waar men met genoegen naar kijkt en met nog veel grooter genoegen naar luistert. LAUREL EN HARDY IN HET „VICTORIA-THEATER". De film „In de penarie". Vanaf morgen draait in het Victoria-thea- ter bovenstaande film, waaraan wij het vol gende ontleenen: Zou er ooit een betere filmtitel voor de grappen en grollen van het kostelijk humo- ristenpaar Laurel en Hardy te bedenken zijn dan „In de penarie"? Want in de penaire zit het tweetal altoos. De dikke, met zijn parmantigheid, met zijn oerkomisch kcrt bevelgebaar, de magere met zijn gewiekste onnoozelheid, zij wurmen zich altijd in de nesten. Op hun best zijn ze altijd, wanneer ze met zoo prachtig gespeeld bravour zich werpen op weer een nieuw emplooi en in hun zalige onwetendheid brokken maken en de gekste capriolen uithalen. Men kan ze in dit genre weer volop ge nieten in „In de penarie", eigenlijk drie korte films, maar die toch tot één geheel geworden zijn. Wij zien Laurel en Hardy het eerst als eigenaars van een winkel in electriciteitsar- tikelen. Ze krijgen ruzie met een buurman, welke-ruzie natuurlijk veel belangrijker is dan hun affaire. Die laten ze om den haver klap onbeheerd met het naïeve briefje dat ze „dadelijk terug zijn" en met onvermijde lijke gevolg, dat de winkel leeggestolen wordt. De ongeluksvogels worden vervolgens ronselaars voor de bemanning van een schip, dat de faam heeft een spookschip te zijn en ook hier komen ze weer in de hachelijkste situaties. Maar het best zijn zij in het laatste ge deelte: Laurel en Hardy als politiemannen. Er is voor wie de films van dit tweetal kent, niet veel verbeeldingskracht noodig om zich de reeks uitbundige zotternijen voor te stel- len, die ze met dwaas vertoon van hun waardigheid uithalen. De dwaasheid culmi neert wel in hun arrestatie van den hoofd commissaris, hun „chief", dien ze voor een inbreker in hun eigen huis aanzien en waar mee ook deze film weer haar triest slot heeft. Ze zijn hier Laurel en Hardy op en Linker01 rm of uw linker-richtingaan- wijzer steekt u natuurlijk altoos tijdig uit, voor u 'n bocht naar links neemt Weet u, dat zoo'n teeken geen tooverstaf is? En.» dat u dus uw beurt moet afwachten top met alle nuances van humor in de situa tie en humor in de uitbeelding die hun ge heim is. Er zal ook om deze film geschaterd wor den. Want Laurel en Hardy, die figuren van een geheel eigen, apart komisch genre be waren in elke film die zij brengen het gro teske van hun onderlinge verhouding, het wonderlijk komische effect van het contrast tusschen hun bravour en levensdurf met de mallotige mislukkingen door onhandigheid en pech. Weer volop een film van den daverenden lach. Tevens is als attractie de stereo-film ge prolongeerd. „NOCTURNE CHOPIN" OP DE BIENNALE. Op de Biennale te Venetië zal hedenavond de Nederlandsche film „Nocturne Chopin op. 72 no. 1" van Jacob Buchenbacher ver toond worden. HEERHUGOWAARD Poldervergadering. Dinsdagmiddag kwamen dijkgraaf, heem raden en hoofdingelanden van den polder Heerhugowaard in een openbare vergadering in het polderhuis te Oudorp bijeen. Afwezig wegens ziekte de heemraad de heer Appelman. De voorzitter, dijkgraaf P. Tromp, betreurde dit, daar deze vergadering de laatste openbare vergadering is, die de heer Appelman had kunnen bijwonen. Spr. deelde mede, dat één van de oudste molenaars plotseling is overleden. Ingekomen was een schrijven van den heer C. van Langen met verzoek bij het teren van de wegen iemand aan te stellen, die daarvan verstand heeft. Het tegenwoordige personeel hiervoor heeft blijkbaar niet voldoende kennis, daar b.v. de Donkere Weg en de Molenweg na de tweede bewerking slechter waren dan daarvóór. In de tweede plaats werd verzocht den Donkeren Weg zoo spoedig mogelijk te verbeteren. g De voorzitter erkende, dat men niet allen even tevreden kan zijn over de wegen, ook de opzichter is dat niet. Maar voor de oplossing, die in dit schrijven gegeven wordt, voelt het dagelijksch bestuur niet veel. De polder heeft een uitgebreid wegennet en daardoor kan niet iedere weg naar behooren worden afgewerkt. Ook bij veel grootere organen, zooals de pro vincie, die over veel grootere sommen be schikken, laten de wegen wel eens wat te wen- schen over. Hierbij wees spr. op den Huigen- dijk. Voor het verzoek van den heer van Lan gen, aldus spr., voelt het dagelijksch bestuur dus niets, maar wel heeft het overwogen, om voortaan op een andere manier te werk te gaan. f^?t heeft geoordeeld, dat het beter is, om, wanneer weer wegen onder handen wor gen genomen, ze direct goed te bewerken. Maar dan zullen we minder wegen kunnen be handelen en dan krijgen we ook weer onte vreden menschen, óf we zullen de belasting voor de wegen moeten verhoogen, iets wat ge zien den slechten financieelen toestand voor de meeste ingelanden ook al zeer ongewenscht is. De heer C. van Langen beweerde, dat het niet zijn bedoeling is geweest om een soort tweeden opzichter aan te stellen. Spr. zou graag willen zien dat een arbeider aangesteld werd die verstand van het werk heeft. Bij spr. hebben zich wel menschen aangemeld uit Heerhugowaard, die zeiden het werk te ken nen. Voor den opzichter is het onmogelijk dit goed te doen. De heer Sinnige merkte op, dat ook de Oostdijk na de tweede bewerking slechter ge worden is dan hij was. De heer Oudeman vroeg of de wals van den polder wel zwaar genoeg is. De heer Konijn ontkende dat de wegen door het personeel niet goed behandeld zijn. De wegen van onzen polder zijn over het alge meen goed en kunnen de vergelijking met an dere wegen waar even druk verkeer is best doorstaan. De voorzitter wees er op dat de wegen, welke het eerst bewerkt zijn, nog in goeden staat verkeeren. Dit komt waarschijnlijk door dat aan deze wegen veel zorg is besteed. Later is het tempo versneld, om zoo vlug mogelijk alle wegen te behandelen. Het blijkt echter dat dit aan de behandeling niet ten goede is ge komen. Spr. was er niet voor, dat een arbeider met vakkennis wordt aangesteld, die dan in feite de leiding van den opzichter zou moeten overnemen, dit zou een onmogelijke toestand worden, er moet één persoon zijn, die de lei ding heeft. Spr. stelde voor op het verzoek af wijzend te beschikken, wat zonder hoofdelijke stemming geschiedde. Hierop deelde spr. mede dat het in verband met een in een vorige vergadering genomen besluit om een geldleening van 10.000.te sluiten gelukt is dit bedrag te leenen tegen 4 pet. Verder deelde spr. mede, dat onlangs van de gemeente Oude-Niedorp een verzoek is bin nen gekomen om 5000 gebruikte steenen te mogen koopen. Het dagelijksch bestuur heeft de steenen verkocht en vroeg nu voor deze transactie de goedkeuring van de vergadering. Werd verleend. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde en de herkozen bestuursleden werden goedge keurd, waarna met algemeene stemmen tol hun toelating werd besloten. Bij de rondvraag wees de heer Groen op den slechten toestand, waarin de kluft bij de Roskambrug verkeert. Spr. verzocht er bij den ondernemer die deze kluft in verband met de in uitvoering zijnde werken heeft gelegd, op te willen aandringen verbetering aan te bren gen, aangezien men thans bijna niet met gela den wagens bij de veiling van Noordschar- woude kan komen. De voorzitter zegde dit toe. Verder wees de heer Groen op het feit dat de takken van de boomen langs den Midden weg vaak zoo laag zijn dat groote bussen en hoog geladen wagens er last van ondervinden. De voorzitter zei dat in den komenden win ter hierin voorzien zal worden. Aangaande de vragen, die door eenige leden gesteld werden in zake de te maken overstort- schutten, antwoordde spr. dat nog niet alle schutten gereed zijn. Op een vraag van den heer Oudeman of de fietspaden, die tegenwoordig in het centrum van de gemeente langs den Middenweg wor den aangelegd, ook doorgetrokken zullen wor den naar het Noordeinde, antwoordde de voor zitter, dat dit wel de bedoeling is. daar j^ct ook van belang is voor den duur van het wegdek, maar eerst moeten de andere wegen in orde zijn. De heer Quant vroeg naar de houding van het dagelijksch bestuur in zake een eventueel verzoek van den radiodistribuant om langs den Rustenburgerweg van den Middenweg tot het Kruis palen te mogen plaatsen. De voorzitter antwoordde, dat dergelijke verzoeken, wanneer ze van de gemeente ko men, steeds worden ingewilligd. Ten opzichte van particulieren heeft het dagelijksch bestuur echter tot nu toe het standpunt ingenomen, dat zoodanige verzoeken moeten worden af gewezen. Hoe de houding van het dagelijksch bestuur in dit geval echter zou zijn kon spr. niet zeg gen. Wel wees spr. er op dat de palen van de verschillende radiodistribuanten, die op parti culieren grond geplaatst werden, vaak scheef staan of bijna omvallen. Zooiets zou het dage lijksch bestuur in verband met de veiligheid nooit gedogen. Hierop wenschte de voorzitter den heer Ko nijn geluk met zijn benoeming tot heemraad. Ook den heer Quant feliciteerde spr. met diens herbenoeming tot hoofdingeland. Vervol gens zei spr. het te betreuren, dat de heer Appelman deze vergadering niet heeft kunnen bijwonen. Toch wilde spreker den heer Appel man dank brengen voor het vele, dat hij in de 21 jaar, gedurende welke hij deel heeft uitge maakt van het polderbestuur, voor den polder heeft verricht. Hierna sluiting. Ingekomen personen. F. K. Bahle, N.H., zonder beroep, Dorpsstr. 17, van 's-Gravenhage. J. Mors (echtgen. P. C. Briefjes), geen, zonder beroep, Doorn tjes 17 inw., van Alkmaar. M. M. Kraak man, R.K., dienstbode, St. Antoniusstraat 27, van Alkmaar. J. C. Kettenborg, N.H., hoofdonderwijzer, Eikenlaan 20, van Schoorl. J. M. Schreutelkamp, N.H., zonder be roep, Prinsesselaan 4, van Vinkeveen en Waverveen. W. Wilmink, N.H., depót houder, Berkenlaan 6, van Amsterdam. A. Tibout, N.H., zonder beroep, Dr. van Pelt laan 4, van Rijswijk (Z.-H.) L. Koppies, D.G., zonder beroep, van Reenenpark 10, van Zaandam. J. W. Randshuizen, R.K., bakker (h), Leo Gestelweg 5, van Alkmaar. H. G. Reitsma, geen, handelsreiziger, Doorntjes 8, van Den Helder. A. Mulder, N.H., zonder beroep, Bergerweg 41, van Hil versum. de Vet (echtgen. J. Bak), geen, zonder beroep, Groeneweg 38, van Schoorl. N. M. Kaal, geen, leidster (o), Verspijck- weg 7, van Wormerveer. J. de Boer, N.H., slager (o), Kerkstraat 4, van Beem- ster. C. de Graaf (echtg. J. P. Klanker), R.K., zonder beroep, Stationsstraat 17, van Alkmaar. H. Th. Meulenbroek, R.K., fabr. arbeider, St. Antoniusstraat 36, van Kampen. C. Glas, N.H., dienstbode (o), Jan Oldenburglaan 6, van Noordschar- woude. J. M. Weegenaar, N.H., zonder beroep, Bergerweg 21, van Amsterdam. M. C. Zfjp, R.K., dienstbode, Breelaan 12, van Noordscharwoude. S. F. Brouwer (wed. G. W. van der Veen), E.L., zonder be roep, Dr. van Peltlaan 22, van Amersfoort. M. G. H. van der Veen, E.L., zonder be roep, Dr. van Peltlaan 22, van Amersfoort. Wed. J. H. VastenburgMan, N.H., zon der beroep, Bergerweg 21, van Amsterdam. J. Willekes Macdonald, geen, chef taxi dienst, Duinweg 5, van Alkmaar. J. Tee ling, R.K., slager (o), Molenstraat 16, van Uitgeest. R. L. Verhagen, geen, kok (o), Raadhuisstraat 10, van Alkmaar. C. G. Leeuwangh, N.H., dienstbode (o), Breelaan 79, van Rotterdam. A. M. W. L. Baaij, N.H., gymnastiekonderwijzer (o), Elzenlaan 2, van Amsterdam. C. Druiven, R.K., kleermaker (h), Geestweg 3, van Egmond aan Zee. Nelly Feij, N.H., kinderverzorg ster, Verspijckweg 7, van Amsterdam. C. J. Broek, O.C., huisknecht (o), Zeeweg 23, van Velsen. J. H. Smits, Rem., gem. se cretaris, van Hasseltstraat 12, van Schoorl. S. Borst, N.H., caféhouder, Karei de Grootelaan 13, van Broek op Langendijk. W. G F. Geerlings, N.H., ambt. Ned. Heide My., Kruisweg 17, van Texel. W. D. Oot- jers, G.K., bakker (o), Stationsstraat 2, van St. Pancras. C. Haafkens, N.H., handels correspondent, Nesdijk 3, van Amsterdam. A. van de Koij, R.K., gem. veldwachter, St. Antoniusstraat 12, van Amersfoort. H. J. Bieshaar, N.H., kapper (o), Verl. Geestweg 18, van Zwolle. G. P. L. van Ollefen, R.K., kellner (o), Dorpsstraat 58, van Amsterdam. A. van den Belt, geen, landbouwer (o), Zakedijkje 10, van Epe. J. C. Wismeijer, N.H., slager (o), Stroomer- laan 9, van Schoonhoven. T. G. Meere- boer, R.K., bakker (o), Dorpsstraat 80, van Schagen. J. Nauta, N.H., dienstbode (o), Prinsesselaan 46, van Hoorn. G. Pauw, D.G., huishoudster (o), Kerkelaan 26, van Alkmaar. H. J. Schouten, R.K., religieuze (o), Loudelsweg 20, van Nieuwveen. M. Matejicek, G.K., dienstbode (o), Breelaan 16, van Alkmaar. C. Hof, R.K., kraam verzorgster (o) St. Antoniusstraat 23, van Schoorl. C. C. van der Peet, R.K., kraam verzorgster (o), St. Antoniusstraat 23, van Limmen. F. Jansen, geen, bakker (o), Oude Prinsweg 1, van Ooststellingwerf. E. T. Braun (echtgen. A. Dekker), R.K., zonder beroep, Oosterweg 12, van Duitsch- land. G. Zoon, R.K., dienstbode (o), Rus- senweg 6, van Amsterdam. A. B. Over, N.H., apothekers-ass., Russenweg 20, van Schagen. C. Brouwer, geen, auto-expert, Dr. van Peltlaan 39, van Alkmaar. J. j. S. van der Wey, N.H., zonder beroep, St Antoniusstraat 43, van Franeker. w. C. van der Eem, N.H., bouwkundige, St. Adel- bertuslaan 14, van 's-Gravenhage. Vertrokken personen. C. Schutte, R.K., zonder beroep, naar Den Helder. L. de Jong (echtg. J. Visser), N.H., zonder beroep, naar Alkmaar. C. Tamis (echtg. A. Pieterse), R.K., zonder be roep, naar Alkmaar. H. P. Heesterbeek, R.K., kruidenier (o), naar Amsterdam. A. T. E. Overdijk, R.K., zonder beroep, naar Leeuwarden. H. B. Hoogvliet, R.K., zT>., naar Maassluis. R- L. M. Geerlings, R.K., z.b., naar Amsterdam. M. M. Groot, R.K., zb., naar Berkhout. M. A. Bijvoet, R.K., z.b., naar Zd. en Nd. Schermer. C. E. A. Jonk, R.K., z.b., naar Hoorn. D. G. Ur- sem, R.K., z.b., naar Hoorn. F. C. Winke- ler, R.K., z.b., naar Hoorn. M. J. C. van Ditshuizen, R.K., z.b., naar Zaandam. D. C. Baltus, R.K., leerares, naar Bussum. J. J. M. Groenewoud, R.K., zonder beroep, naar IJmuiden. J. A. Spigt, R.K., z.b., naar Hoogkarspel. M. Wessel, R.K., z.b., naar Heiloo. P. A. Appelman, R.K., z.b., naar Wognum. H. M. Hofmeester, N.H., plan ter, naar Haarlem. H. J. B. M. Ruügrok, R.K., z.b., naar Voorburg. L. M. Castelein, R.K., z.b., naar Haarlem. K. Steevens, N.H., z.b., naar Hargen. W. C. Meijneke (echtg. J. L. A. Becker), N.H., z.b., naar Hargen. E. G. van den Berg, N.H., z.b., naar 's-Gravenhage. G. Vrasdonk (echtg. C. J. Dongelmans), R.K., z.b., naar Schoorl. A. C. M. Larsen, R.K., z.b., naar Boven- karspel. J. Grent, R.K., z.b., naar Wer- vershoof. M. E. Kuijken, R.K., z.b., naar Haarlem. A. A. Bleeker, R.K., z.b., naar Beemster. R. L. Verhagen, geen, kok (o), naar Alkmaar. C. H. Janssens, R.K., dienstbode (o), naar Laren (N.-H.) C. J. Rezel, geen, winkelbediende, naar Hilver sum. A. C. van Dam, R.K., zonder beroep, naar Obdam. C. C. Nijhoff, N.H., geleid ster (o), naar Ermelo. W. J. B. Lansdorp, D., onderwijzeres (o), naar Heemstede. E. N. Tuijn, N.H., monteur (o), naar Alk maar. D. M. M. Staa, R.K., z.b., naar Alkmaar. H. M. H. van Tongeren, R.K., z.b., naar Nieuwveen. C. M. Wijnker, R.K., religieuze, naar Heerhugowaard. P. J. van Velzen, R.K., z.b., naar 's-Graven hage. M. F. Merkelbach, geen, leer. lich. oef., naar Amsterdam. C. J. van den Broek, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. T. A. Sizoo, N.H., off. Mar. st. v. d., naar Den Helder. P. J. Beeldman, N.H., z.b., naar Alkmaar. J. Grimijser, geen, z.b., naar Den Helder. 't ZAND Handvat in oog gedrongen. Mej. H. alhier kwam met haar fiets zoodanig te vallen, dat een handvat haar in het oog drong. Per auto werd zij naar haar woning ver voerd, alwaar dr. Boersma de eerste ge neeskundige hulp verleende. Momenteel staat nog niet vast, welke ge volgen dit ongeval voor het getroffen oog zal hebben. Iepenziekte. Vanwege het staatsboschbeheer wordt wederom een onderzoek ingesteld naar de gevallen van iepenziekte in deze gemeente. Naar thans reeds blijkt, zullen we der verscheidene boomen moeten worden geveld. Pluimveedag. De Noordhollandsche Bond van Pluim- veevereenigingen hield Woensdag zijn jaar- lijkschen pluimveedag, die, behalve door de leden van de afdeelingen, door meerdere dames werd bijgewoond. Omstreeks 11 uur waren allen in „De Roode Leeuw" te Schoorl present. De voor zitter van het hoofdbestuur, burgemeester Drost van Warder, opende en heette allen welkom, meer in het bijzonder den burge meester van Schoorl, baron van Fridagh, den rijkspluimvee-consulent den heer van Asperen Vervenne en dr. te Hennepe, „die fleur aan de pluimveedagen brengt door zijn internationale bekendheid op pluimveege- bied". De burgemeester van Schoorl heette de aanwezigen welkom namens het gemeente bestuur en de pluimvereen. Schoorl. Spr. weidde uit over de beteekenis van de pluim veeteelt, bekeken uit internationaal stand punt, waarbij hij erop wees, dat, wanneer er in een land spreker noemde Spanje verdeeldheid heerscht, men er den terugs'ag van ondervindt in onzen eigen uitvoer. Spr. uitte den wensch, dat men als broeders en zusters zou leven in vrede. Hij sprak de hoop uit, dat de vergaderingen en pluimvee- dagen onder de eminente leiding van den heer Drost in bloei mogen toenemen. (Ap plaus.) Rede dr. te Hennepe. Inderdaad, aldus ving spreker aan, is het juist wat de burgemeester aanvoerde, n.1. dat de troebelen in Spanje voor den afzet van onze eieren funest zijn. Dat is niet al leen voor Spanje zoo, doch voor alle landen, omdat we een uitvoerend land zijn en bij ge- regelden uitvoer belang hebben. Het inter nationaal wereldcongres in Leipzig (Duitsch- h?eft wel bewezen, dat we elkander moeten leeren waardeeren en begrijpen. Als secretaris van het internationaal congres, in Duitschland gehouden, heeft spr. ondervon- en, oe moeilijk het is om den angst voor een bezoek aan Duitschland te overwinnen. En men verbaasde zich erover, dat er geen °P °nS gericht waren! (Ge- en.) Het pluimveecongres, waar 42 lan- nen*n ,Staten vertegenwoordigd waren, was grootschen stijl opgevat. Geen talrijke commissies (die als regel veel vergaderen en aller'med811^ v°°h Vraag en men kree« mèt z^dreH Kng- °nS land maakte daa" met zyn stand bruine en witte eieren met venaT^?68-1116!1 slachtPluimvee, doch bo- figuur Neder! pl.uunveePark een schitterend wereld Md Werd in alle blad^ der met zijn 31 ra^eiTw^"^' hoenderPark gres. Engeland, dat gelÏff^J®"!!1161 C°«" product „het" product is zat in T Duitschland, Denemarken' a e put' tod werden gene™? SjT kunnen we verklaren, dat den spits stond. Spr. weidde uit over de ge. weldige kosten, die zulk een congres mee! brengt. In 1933 kostte het Canada 1.200.000. En men verklaarde, dat die reclame dubbel eruit komt. Zeer uitvoerig stond spr. stil by de reclame, welke er van ons land uitgaat. Het Hollandsche ei en het slachtvee hebben een goeden naam. Doch die naam legt de verplichting op om ons product tot het hoogste op te voeren. Spr ging uitvoering na, hoe andere landen wer-' ken om een plaats op de wereldmarkt te veroveren. De vermeerderingsbedrijven rationalisatie en verbetering van fokhanen en -hennen is in meerdere landen een zorg der regeeringen, die het steunen. In Dene marken (onze grootste concurrent op de wereldmarkt) doet men zeer veel, en ook in Duitschland. Van zeer groot belang is het voor ons land om selectie toe te passen op fokmateriaal. In Hannover werden fokhanen van erkende afstamming verkocht voor 200 mark. Op het wereldcongres werden 160 rappor- ten uitgebracht, waarvan een 20-tal van groote waarde. Spr. ging er uitvoerig op in, hoeveel die rapporten ons wel zeggen: fok-' ken van dieren met groot weerstandsvermo gen; eieren van 58 59 gram zijn het ideale gewicht. Groote zorg moeten we hebben voor gezond pluimvee. Spr. legde daarop den grootsten nadruk. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze hield spr. een wetenschappe lijk betoog over de erfelijkheidsleer der dieren. De congressen leeren ons veeL Wat we vroeger als een dogma beschouwden, is nu anders gebleken. Uitvoerig weidde spr. uit over de ziekte en gebreken, de verlam mingverschijnselen en het verlichten der hokken om de eierproductie te verhoogen en andere onderwerpen welke den pluimvee houder interesseeren. Omstreeks half twee werd het wetenschappelijk betoog beëin digd. Na de lunch werd een duinwandeling ge maakt onder de prettige leiding van den heer Greup, wiens liefde voor de natuur uit zijn woorden blijkt. In De Roode Leeuw werden den aanwezigen ververschingen aan geboden door de afdeeling Schoorl en in Camperduin door den Bond van Pension houders. Omstreeks 5 uur was de zoo bij uit stek geslaagde dag geëindigd. De heer Drost heeft allen hartelijk bedankt Etalagewedstrijd. Een buitengewone vergadering is ge houden van winkeliers, die tijdens en vóór de Floralia-tentoonstelling een étalagewed strijd willen houden met een winkelweek; voorzitter was de heer Ph. Komen, voorzit ter van de middenstandsvereeniging. Aan wezig waren 12 belangstellenden. Over het afgeven van bonnen, b.v. 2% van den omzet, en deze op de Floralia-ten toonstelling geldig te doen zijn, werd noga! druk gediscuseerd. Verschillende bezwaren werden naar voren gebracht. Terzake den te houden étalagewedstrijd werd eveneens van gedachten gewisseld. Tenslotte werd besloten toch op de wijze als reeds eerder was besproken door te gaan, echter is een ieder vrij aan den étalagewedstrijd mede te doen ook zonder bonnen te verstrekken. Ook zal er mogelijkheid zijn bonnen te ver strekken zonder mede te doen aan den éta lagewedstrijd. De deelnemers aan den étala gewedstrijd zullen tijdens dezen wedstrijd geen andere attracties houden. Iepziekte. In de jonge iepenboomen langs de dorpsstraat is iepziekte geconstateerd. Het gemeentebestuur heeft alle zorg aan deze boomen besteed. Het werd reeds een prach tige rij, maar men weet, dat de iepziekte soms snel om zich heen grijpt, zoodat men het ergste vreest. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag onder voorzitterschap van den burgemeester. Een begrootingswijziging voor 1935 werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, evenals de wijziging der begrooting 1936. De gemeenterekening voor het dienstjaar 1935 voorloopig vastgesteld wat den gewonen dienst betreft met een totaal aan batige sloten van 87.827,72 en aan nadeelig sloten van 89.577,14, zijnde een nadeelig saldo van 1749,42 en wat den kapitaaldienst betreft met een batig slot van 114,70. De rekening 1935 van het G.E.B. werd voorloopig vastge steld met een batig saldo van ruim S 6000. Naar aanleiding van een request van de afd. Uitgeest van den Ned. Bond van koffie huis- en restauranthouders om verlaging van personeele belasting wat betreft huur waarde en biljarts werd besloten de belas ting op biljarts te verlagen van 20 op Hierna gingen verschillende hamerstuk ken erdoor, zooals de vaststelling van een legesverordening, vergunning tot het aanleg gen van een woonstraat aan den heer P. J* Mul te Bergen en andere punten. Een sup pletoir kohier voor de straatbelasting werd vastgesteld op een bedrag van 131,75. Omtrent een verzoek van de heeren E. van Twuijver en H. Vooren om de Burgemeester van Nienesstraat en de Cornelis Cornelis* zoonstraat te willen overnemen, werd beslo ten hiertoe over te gaan. De heer Kingma wenschte tevens de Wilhelminastraat over te nemen. De burgemeester zegde toe, dat m de volgende vergadering een uitgewerkt plan tot overname van deze straat zal wor den overgelegd. Verder werd besloten aan het r.k. school bestuur uit te keeren een bedrag van 80 van de waarde der gebouwen, waarop *0 waren geschat bij taxatie op 23 Dec. 1®21- Hiermede zou gemoeid zijn een bedrag v"n 91.200. Bij de rondvraag stelden de heeren Kilo ma en Brasser eenige vragen omtrent de wijzigingen ih de steunregeling. De heet Brasser verzocht nog om de winkeliers, die o onvermengde margarine distribueeren, toeslag te geven als vergoeding voor de klein ing der winstmarche. Dit voorste werd echter verworpen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8