Aqmda faaiste Aeeicfden Stad en Omqeoit tg. ïSËMX&SSEÏÏS. lüeeeieactU mm «•—«.jfBSi.'aa.'saK PHILIP! SITTEPSaMP ION en JAK B0I1EMANNE, Hoogstr. 8 Steiger in Voorburg ingestort. Een doode en twee zwaar gewonden. Meisje verdronken. KERMIS 1936. Stedelijk Museum ingang r eedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 31 Aug. eiken dag bloemen en plantenten toonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Hartewensch (rom.); hoofdrollen Richard Tauber, Diana Napier en Paul Graetz. Toe gang voor alle leeftijden. Heden, morgen en Zondag om 7.15 en 9.45 uur. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In 't Witte paard (operette, geprolongeerd); hoofdrollen Hermann Thimig, Christl Mar- dayn, Willy Schaffers, Theo Lingen en Hans Obonay. Toegang elke leeftijd. Heden en morgen om half 8 en 9.45 uur. Zondag om 2, 4.15, 7.30 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, eerste hoofd nummer Stereofilm (nieuwe film-attractie, geprolongeerd); tweede hoofdnummer In de penarie (klucht); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leef tijd. Heden-, morgen- en Zondagav. 7.30 en 9.45 uur. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het uur der vergelding (sens).; hoofdrol de zin gende cowboy Dick Foran. Toegang boven 14 jaar. Heden en morgen om 7.30 en 9.45 uur. Zondagmiddag om 2, 4.15, 7.30 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 28 Augustus. 8.30 uur, Oranjehotel te Bergen, psycho metrische experimentenavond door madame Dupois. KERMIS 1936. T o o n e e 1. Gulden Vlies: Vrijdag 28 Augustus Reprise „De nieuwe Ster. Schouwburg Eiken avond revue „Kom Doelenveld: je ook 's kijken?" Variété Rausch: Eiken avond voorstel lingen. Théater Mullens: Eiken avond voorstel lingen. Cabaret, dansen, enz. Café Suisse: The Allround Band. Central: The happy melodians en de A. B. C.-boys (dans). KI. Groot: The four R. A. B.'s Royal Accordeon Band. Het Wapen van The sweet and hot Heemskerk: players (dans). Café Bus: Jopie Keizer en Piet Groenendaal (cabaret). London: Dansmuziek. Café Broekhuysen: Joop Theunlsz en zijn muzikale collega's. Aart Martin: Cabaret en muziek. Café Wanner: Frits Doggenaar en Fraeddy. Etablissement Porton: The Harmonie Kings. Het Wapen van Haarlem: The funny Musicmakers. Guldenvlies: Hongaarsche Kapel. Harmonie: De Show-band (dancing) Café Modern: Jack Ellis and his Band. Café Victoria: The Americain Band. Café De Amstel: The Ramblers o. L v. Henk; Klaver. Centrum-hotel: The ras cals band. Toelast: John Clark en zijn man nen (muziek). Herm. Diedericksen Le- berto (cabaret). Markies De Viana wees met de hand naar de golfbaan, waar de ex-koning, in gezel schap van detectives, te zien was. Dan ging de markies in op de berichten over het vinden van brieven van den ex- koning te Madrid. „Den koning is dit een raadsel", zeide hij. „Zijne Majesteit heeft alles vermeden, wat hem in den Spaanschen burgeroorlog zou kunnen betrekken. Hij heeft nooit er aan gedacht, voor de monarchisten in de bres te springen. Ook geen ander lid der koninklijke fami lie heeft aan den strijd deelgenomen. De prinsen van Bourbon hebben weliswaar hun diensten voor de nationale zaak aangeboden en waren ook bereid daarvoor te strijden, maar hun aanbod werd afgewezen, met de verklaring, dat het niet hun zaak was". (Ongecorrigeerd) KWAKZALVERS VEROORDEELD. Voor den kantonrechter te Hoorn ston- 1 twee „wonderdokters", P. F R ^Lïla^dm&en' die reeds 'n gevangenis straf ondergaat te Alkmaar, en B K „magnetiseur", afkomstig uit Sneek," te Enkhuizen bekend wegens onbevoegd' uit oefenen van de geneeskunde. Tegen B werd geëischt 100 of 60 dagen, teneinde een voorbeeld aan de talrijke kwakzalvers te stellen; het vonnis luidde, met het oog op de reeds toegewezen gevangenisstraf, 50 boete of 25 dagen. Het vonnis tegen K. luidde conform den eisch 15 of tien dagen. DE NEDERLANDERS OP DE BIENNALE TE VENETIE. Gistermiddag heeft op de Biennale te Venetië de vertooning van de Nederland- sche film „Rubber" plaats gehad. Daar Gerard Rutten hier sinds de vertoo ning en bekroning van „Dood water" een zeer goeden naam geniet, bestond voor deze voorstelling een zeer levendige belangstel ling bij de vertegenwoordigers der buiten- landsche pers. Na de vertooning, die door een niet tal rijk, maar deskundig publiek geïnteresseerd werd gevolgd, zag men voor het tentoon stellingsgebouw vele ernstig debatteerende groepen. Over het algemeen viel een kleine teleur stelling waar te nemen: men had van den maker van „Dood water" blijkbaar interes santer en origineeler werk verwacht. Er z(jn intusschen nog twee Nederland- sche inzendingen op de Biennale ter vertoo ning aangenomen: „Nocturne" van Buchen- backer en een film over den Haag van Otto van Neijenhoff. Hedenochtend heeft in de gemeente Voorburg een ernstig ongeluk plaats ge vonden. Drie metselaars, die op een 16 meter hooge steiger reparatie-werk zaamheden aan den gootsteen van de meelfabriek der N.V. Koechlin verrich ten, zijn door het instorten van het middelste gedeelte van den steiger ge vallen. Eén hunner, zekere W. J. uit Rijswijk, viel voorover op een ijzeren schuit, die in een slootje, dat op de Vliet uitkomt, aan den kant lag, en overleed enkele oogenblikken later aan de opge- loopen verwondingen. Het tweede slachtoffer, J. P. uit Rijs wijk, viel op een houten schuit, die naast de ijzeren lag, en liep ernstige verwon dingen op. Het derde slachtoffer, J. B. uit Delft, werd iets minder zwaar gewond, het geen te danken is aan het feit, dat hij in het water terecht kwam. De Voorburgsche politie en eenige Rijswijksche doktoren waren vrijwel onmiddellijk na het ongeval op de plaats van het ongeluk aanwezig. De slacht offers zijn naar het r k. ziekenhuis in het Westeinde te 's-Gravenhage overge bracht. De Voorburgsche politie heeft de zaak in onderzoek. De oorzaak van het instorten van den steiger is het losraken van een stut aan den binnenkant van het gebouw. CONDUCTEUR UIT TREIN GEVALLEN. Slachtoffer overleden. Hedenmorgen is de conducteur H. D. te Eindhoven, van den Diesseltrein, die omstr. 7 uur uit Eindhoven vertrokken, ter hoogte van den „Ouden Grintweg" onder Boxtel uit den trein gevallen. Zonder conducteur kwam de Dieseltrein te Boxtel aan. Eén der reizigers, die het ongeval had bemerkt, doch op dat moment niets had gedaan, gaf inlichtingen, waarna in een extra-trein naar den man werd gezocht. Zwaar gewond werd hy opgenomen en langs de spoorbaan vervoerd. Later is hij naar het ziekenhuis te Boxtel overgebracht, waar hij in de loop van heden is overleden. „DE MAN ZONDER HART". Het filiaal van de France Europe Film in Nederland zal op 28 Augustus een aanvang maken met de Nederlandsche film „De man zonder hart", naar een scenario van Alfred Marchard. Voor deze film zijn de volgende dames en heeren geëngageerd'. Dolly Mollinger, Lilly Bouwmeester, Marie van Westerhoven, Wilh. Duymaer van Twist, Ank van der Moer, Carla de Raet, Miesje Versteeg, Jos. van Gasteren, Louis de Bree, Jan Musch, Elias van Praag, Louis Saalborn, Jules Verstraete, Willem van der Veer, Coen Hissink, John Gobau, Sam de Vries, Hein Harms, Leo de Hartog, Emile van Bosch, Jacques Henley, Yard van Staalduinen. Met andere dames en heeren worden nog onderhandelingen gevoerd. De regie zal berusten bij Leon Joannon, die ook „Klokslag twaalf" heeft gemaakt. Produc tieleider is Jean Rossi en aan de camera staat de bekende rus Boris Kaufmann. De opnamen vinden plaats in de studio „Photosonore" te Parijs. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 30 Augustus tot 5 September vastgesteld op 0.80 per K.G. VERBODEN MEETING TE ENKHUIZEN. De Vredesgroep belegt 8 September a.s., evenals vorige jaren,een meeting met een straatdemonstratie voor den vrede. Als spre ker is uitgenoodigd de anti-militaristische pre dikant ds. Cohen uit Dokkum. De burgemees ter heeft laten weten, dat de meeting niet in de Paktuinen of op een ander gemeentelijk terrein gehouden mag worden, op grond van het feit, dat als spreker optreedt iemand, die wegens opruiende agitatieeenmaal tot een vrij heidsstraf werd veroordeeld. Elke week een Alkmaarsche Kaasmarkt. Eiken dag een ALKMAARSCHE COURANT. GEO-HYDROLOGISCHE GESTELDHEID VAN DE WIERINGERMEER. Bij de landsdrukkerij is verschenen no. 5 van de rapporten en mededeelingen betref fende de Zuiderzeewerken: geo-hydrologi- sche gesteldheid van de Wieringermeer. Dit rapport is samengesteld door den dienst der Zuiderzeewerken in samenwerking met het rijksbureau voor drinkwatervoorzie ning. Aan het strand te Egmond aan Zee. Op het einde van het seizoen, dat zonder noemenswaardige ongevallen was verloopen, heeft de zee te Egmond aan Zee toch nog haar tol geëischt. De veertien jarige Alida Anna Velzeboer uit Heiloo verdronk Donderdagmiddag jammerlijk, zonder dat redding geboden kon worden. Zü was op het vrije Zuiderstrand in zee gegaan met haar tienjarig broertje en een vriendinnetje. Juist daar vlakbij strandde de Kerkplein en door de bergingswerk zaamheden is er een gevaarlijke mui ont staan. De kinderen werden nog opmerk zaam gemaakt op het bord, dat bij deze mui geplaatst is, doch hebben waarschijn lijk gedacht dat ze er ver genoeg af waren. Hoe het zy, mede doordat de zee sterk trok, geraakte het meisje toch in de mui en wist zich niet meer te redden. De andere kin deren spoedden zich, om hulp roepend, naar het strand. Vrij spoedig was de vlet der Egmondzeeër Reddingsbrigade ter plaatse. Daar de drenkelinge niet meer te zien was vormden de roeiers een ketting om de zee af te zoeken. Plotseling zag men echter een eind verder, op het strand der gemeente Egmond-Binnen, het lichaam aanspoelen. Dokter Belonje trachtte met een zuur stofapparaat de levensgeesten weder op te wekken. Een uur lang werden deze po gingen voortgezet, doch helaas zonder re sultaat. Pastoor Sijstermans diende het H. Oliesel toe. De verslagenheid op het strand en in het dorp was groot en algemeen was de deer nis met de zwaar getroffen ouders, die door burgemeester C. J. Eyma telefonisch met de droeve tijding in kennis gesteld werden. KONINGINNEFEESTEN. Zooals men weet, zullen de beide Alk maarsche Oranjeverenigingen op Maan dag 31 Augustus a.s. (Koninginnedag) in den muziektuin te Alkmaar een avondfeest organiseeren, alwaar als feestredenaar zal optreden de vroegere Alkmaarsche predi kant ds. A. Verwaal; het mannenkoor Orpheus zal enkele liederen ten gehoore brengen, de gymnastiekvereeniging „Ad- vendo" zal hare medewerking verleenen, terwijl het geheel wordt opgeluisterd door muziek van de orkestvereeniging Soli Deo Gloria. Na afloop, des avonds om circa 10.15 uur, zal, als gebruikelijk, een vuurwerk in den muziektuin worden afge stoken. In den namiddag om half drie zullen de kinderen der hoogste twee klassen van de lagere scholen een zanguitvoering geven voor het stadhuis, onder begeleiding van het orkest van „Soli Deo Gloria". Aan de kinderen wordt door de beide Oranjever- eenigingen een bioscoopvoorstelling aan geboden in de Harmonie, met een geva rieerd programma van speciaal uitgezochte kinderfilms. Daartoe worden de kinderen in twee groepen gesplitst;, de eene groep komt om half twee bij de Harmonie en gaat van daaruit tegen half drie naar het stadhuis, de andere groep verzamelt zich om 2.15 in den Bergerhout en gaat, na afloop van de aubade, om circa 3 uur, naar de bioscoop. Soli Deo Gloria zal, na afloop van de zanguitvoering, een rondgang met muziek door de stad maken en daarbij de volgende route nemen: Langestraat, Kraanbuurt, Huigbrouwerstraat, Hofstraat, Oudegracht N.Z., Ileetgracht, Laat, Koorstraat, St. Lourensstraat, Nieuwesloot, Hofplein, Marktstraat, Waagplein, Mient W.Z., Lan gestraat, Koorstraat, Ritsevoort, Heilooër- brug, Nieuwlandersingel, Emmabrug, Zil verstraat, Ridderstraat, Laat, Huigbrou werstraat, Langestraat, v. d. Boschstraat, Nieuwesloot, Doelenstraat. DE POSTERIJEN OP KONINGINNEDAG. De directeur van het poet- en telegraafkan toor te Alkmaar maakt bekend, dat op 31 Augustus a.s. alle loketten voor den postdienst worden gesloten te 13 uur. Dit geldt eveneens voor het agentschap HouttiL Voorts zullen de kantoren den ge- heelen dag gesloten zijn voor de volgende diensten: postwissels (uitgezonderd telegrafische), postbewijzen, kwitantiën, girodienst (uitge zonderd spoed- en/of telegrafische behande ling), belastingbetalingen en pasmunt-distri butie). In de 3e bestelling worden op dien dag slechts nieuwsbladen, overlijdensberichten en andere spoedberichten opgenomen. Te Groet en te Schoorl vindt dien dag geen 2e bestelling plaats. EEN JAAR ONDERDAK! Door de recherche is gistermorgen een per soon aangehouden die in het Algemeen Poli tieblad stond gesignaleerd tot het ondergaan van ruim 1 jaar gevangenisstraf. Hij is ter be schikking der Justitie alhier gesteld. EXAMEN COUPEUSE. Bij het aan de Nederlandsche Modevak school (E. N. S. A. L D.) te Utrecht gehouden examen slaagde voor coupeuse mej. A. Leeg water te Schermerhorn en mej. T. Wanning te Alkmaar voor costumiëre. DE GERESTAUREERDE BEIAARD TE ENKHUIZEN. Geen overdracht wegens sluiting van de bank. De beiaard-commissie te Enkhuizen heeft per circulaire medegedeeld, dat wegens de sluiting van de Wed. S. Lakenman en Zoon's Bank N.V., waardoor velen van de genoo- digden en ook de commissie op gevoelige wijze getroffen zijn, het besluit moest wor den genomen, de officieele overdracht en inwijding van den gerestaureerden beiaard in den Zuidertoren tot nader order uit te stellen. De commissie is van meening, dat van een eenigszins feestelijke stemming onder de gegeven omstandigheden geen sprake kan zijn, waarom het haar beter lijkt een gunstiger gelegenheid af te wach ten. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN Bij de Groenelaan te Heiloo stak gister middag een 18-jarig meisje, mej. B„ den weg over zonder voldoende uit te zien of richting aan te geven. Ze werd door een auto aangereden en tegen den grond gewor pen.. Het bleek, dat een der armen zwaar gekneusd was. MEISJE IN BRAND GERAAKT TE HOORN. Woensdagavond is het met de vuurtjes- stokerij op straat tamelijk kalm geweest, hoewel het eigenlijk te verwonderen is, dat geen ongelukken gebeuren, zoo roekeloos als er soms door de belhamels met vuur wordt gesmeten en zoo weinig acht als er wordt geslagen op het verkeer. Dat er op andere wijze een ongeval moest gebeuren, is wel dubbel jammer. Een dochtertje van den heer Spranger, mandenmaker op het Breed, wilde zich m. eenige andere kinderen met een lampion op straat begeven. Bij het opsteken daarvan in den stal van den heer Willig zijn daarbij de kleeren van het kind in brand geraakt, waarop het gillende de keuken van het café Willig inrende. Aan het kranige optreden van mevr. Willig en haar dochter, die direct het meisje in een zeil wikkelde, is het te danken, dat de vlam men nog tijdig konden worden gedoofd. Het ongeveer 12-jarige meisje had echter aan schouder en borst reeds deerlijke brand wonden opgeloopen en is, nadat dr. Baesjou de eerste hulp had verleend naar het stads ziekenhuis vervoerd. CONTRASTEN. Men schrijft ons: Een groot rumoer dringt me reeds in de ooren, als ik het Hofplein nader, waar de A. C. weer vele kinderen een genot-vol le middag bezorgt. Moeizaam stijg ik de schuinte op, die naar de kassa leidt. De zon staat hoog aan de hemel en het is drukkend heet, hetgeen nog erger wordt als ik de caroussel binnenstap. De kinderen dringen dooreen, om een zoo gunstige mogelijke plaats machtig te wor den. Het geroezemoes van hun hooge stem metjes wordt nog overstemd door de tonen van een groot orgel, dat niet moe wordt alle populaire wijsjes nog eens en nog eens te herhalen. Plotseling dringt een scherp gefluit door de stoffige en benauwde lucht. De groote, versierde molen, door tientallen serpetines met de schare kinderen rondom hem ver bonden, houdt stil en een gedrang ontstaat, daar, waar gelegenheid tot in- en uitstappen is. Reeds is hij in beweging, als er nog velen opspringen om een onbezet paard te beklau teren, waarop ze triomfantelijk rondkijkend hun rondjes draaien. Hun oogen stralend van pure kindervreugde, de teugels als echte ruiters of amazónes in de hand houdend, terwijl hun „paard" met groote sprongen zyn berijder blijde uitroepen laat ontlokken. Lachend sta ik het schouwspel aan te zien, als plotseling een armoedig gekleed knaapje me aan de mouw trekt en meer fluisterend dan sprekend vraagt: „Heeft u misschien nog een kaartje over, mijnheer?" „Nee vent", antwoord ik een beetje ge troffen door deze beide contrasten. Een droeve trek speelt om zijn mond en de holle oogen, die diep in de magere wan gen gedrukt staan, kijken me meewarig aan. Lusteloos gaat hij verder, doch dan zet hij zich tegen een der palen, die het draaiende gevaarte omgeven en met bewonderende oogen staart hij naar de deinende schepen, steigerende paarden en wiegelende rijtui gen, die met de blinkende koperen stangen een schitterend geheel vormen. Ginds, dolle vrijheid en een, voor oude ren niet te begrijpen genot. Hier, leed. „Waarom mogen nu die wel en ik niet plezier hebben? Waarom zij zooveel en ik zoo weinig?" Zooiets zal er wel in den knaap omge gaan zijn, maar dan wendt hij zich van het schouwspel af, terwijl hij met moeite de op komende tranen bedwingt. Zonder nog maar één blik op de malle molen te slaan, verlaat hij de vroolijkheid en slentert via de kramen, vanwaar een aanlokkelijke geur hem in de neus dringt, huiswpa.rts. Neen, dat is voor hem niet hier „Zoo'n kermis komt maar eens in 't jaar!" 't Is een zinnetje uit een bekend kermis- liedje, dat nog altijd op de kermissen ge zongen wordt, een liedje, dat een veront schuldiging inhoudt, want niet waar? op een kermis mag men meer dan anders! En als men over de Alkmaarsche kermis loopt, in een der vele etablissementen of café's zit, dan ziet men veel, dat men an ders niet ziet, dan doet men veel, wat men misschien anders niet zou doen. Maar tja! is slechts één keer kermis in een jaar en dat verontschuldigt alles. De Alkmaarsche kermis duurt negen dagen. Is dat eigenlijk niet een beetje te lang? We hebben ons dat al vaker afge vraagd, als we zoo in de eerste helft van een kermisweek een rondwandeling maak ten en steeds meenden we, dat vooral de Maandag en Dinsdag meer kijkers dan koopers brachten. En dat het pas Woensdag wat beter werd, om daarna in crescendo te gaan. Zoo was het en zoo is het gebleven De eerste helft van deze week bracht werdlgh fVCn^ dC brouweriJ. Woensdag werd het wat beter en Donderdag - dus kermi:nbe7oiSnen. dC Alk™arsche het eargpVOnd' de aVOnd' waar°P Alkmaar naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 28 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,3 m.M. te Hannover. Laagste barometerstand 751,8 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 29 Augustus: Zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind; helder tot licht bewolkt; droog weer; iets warmer. Buitenlandsch weeroverzlcht. Voor Zondag goede kans op mooi weer. Onder invloed van de krachtige noord westelijke winden in de hooge luchtlagen verplaatst zich de hooge drukking naar midden-Europa, terwijl op IJsland de nieu we depressie reeds flinke daling gaf en ook aan de Noorsche kust een daalgebied ver scheen. In de onderste luchtlagen zijn de noordenwinden verdwenen, zoodat nu stij ging van temperatuur te wachten is. Op de Britsche eilanden duurt het fraaie weer voort behalve in het noorden van Schot land, waar de lucht betrokken werd. Aan de Noorsche kust valt weer regen, in het noorden met stormachtigen noordwestelij ken wind. Zweden heeft tijdelijk opklaring. Overal is het weer zonnig en overdag warm met weinig wind. By naar zuid omloopenden wind is voor- loopig nog zonnig weer met stijgende tem peratuur te wachten, de kansen voor Zon dag lijken nog gunstig. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.27 uur tot 5.38 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam 29 1.15 1.54 9 59 10.30 30 2.18 2.49 11.08 11.30 31 3.07 3.34 11.58 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 29 1.12 1.51 9.47 10.18 30 2.15 2.46 10.56 11.18 31 8.04 3.31 11.46 MET LUIDSPREKER VRAAGT POLIS VOOR 2 JARIGE VERZEKERING VAN LAMPEN EN REPARATIEKOSTEN Agent m voor Alkmaar, Hoorn en Den Helder: lijk kan men van ons niet verwachten, dat wij nog eens uitvoerig alles nagaan; het is trouwens ook onze bedoeling niet. Maar wel zouden we nog het een en an der over het bezoek aan de kermis willen zeggen. Om te beginnen onze bioscopen. In 't al gemeen kan men zeggen, dat het bezoek de tijdsomstandigheden in aanmerking ge nomen niet is tegengevallen en dat de laatste avond zelfs zeer goed is geweest En het publiek heeft zich in de théaters uitstekend geamuseert. Het City-théater heeft zich zelfs genoodzaakt gezien, om de •perette-film „In 't witte paard" te pro- longeeren. Victoria prolongeert de Stereo- film, maar brengt verder als hoofdnummer een komische film „In de Penarie" met Stan Laurel en Oliver Hardy. Ook Roxy en Harmonie komen met een nieuw pro gramma. Vanaf hedenavond geven alle théaters 2 avondvoorstellingen en Zondag natuur lijk een matinée of doorloopende voorstel ling. Het schouwburgbezoek was gisteravond ook ruim voldoende te noemen: de Revue trok een vrijwel uitverkocht huis en 't Gulden Vlies was eveneens uitstekend bezet! In dit verband mogen wij ook nog wel de variété-théaters Rausch en Mullens noemen, die beiden succesvolle en boeien de voorstellingen geven, waarbij iedere be zoeker zich werkelijk kostelyk amuseert. De café's e. d. hebben het over 't alge meen niet bizonder druk gehad. Weliswaar zijn er geweest, die doorloopend goed be zet waren, maar andere inrichtingen wer den slechts matig bezocht, of om het wat zuiverder te zeggen zy waren nu eens vry wel leeg, om even later plotseling vol te loopen. Maar ook dat is een normaal verschijnsel en ook hier zal het bezoek da laatste avonden wel beter worden. De eigenaars van daninrichtingen zijn tevreden. Voor de dansliefhebbers i' het prettig, dat de vloeren niet al te vol zyn, maar overal is het toch zoo, dat er een gezellige sfeer heerscht.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2