Aqmda De Lange De Moraaz ^Binnenland £jxchUxaaci £aatsie èerichten 'PrMiiMcinnf 'flicuuiS Slad en Omgeving- WeerAeridti Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Stedelijk Museum ingang reedstraat, eiken werkdag van 9 tot en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9l uur; Zondags gesloten. De uit Duitschland uitge wezen Nederlanders. Wat onze regeering voor hen wil doen. HEERHUGOWAARD EGMOND AAN ZEE 'T VELD CASTRICUM sï£S=MS= Tot en met 31 Aug. eiken dag bloemen- en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Hartewensch (rom.); hoofdrollen Richard Tauber, Diana Napier en Paul Graetz. Toe gang voor alle leeftijden. Heden en .norgen om 7.15 en 9.45 uur. uur. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In 't Witte paard (operette, geprolongeerd); hoofdrollen Hermann Thimig, Christl Mar- dayn, Willy Schaffers, Theo Lingen en Hans Obonay. Toegang elke leeftijd. Hedenavond om half 8 en 9.45 uur. Zondag om 2, 4.15, 7.30 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, eerste hoofd nummer Stereofilm (nieuwe film-attractie, geprolongeerd); tweede hoofdnummer In de penarie (klucht); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leef tijd. Heden- en Zondagavond 7.30 en 9.45 uur. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het uur der vergelding (sens).; hoofdrol de zin gende cowboy Dick Foran. Toegang boven 14 jaar. Hedenavond om 7.30 en 9.45 uur. Zondagmiddag om 2, 4.15, 7.30 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 30 Augustus. 1.30 uur, Sportpark Alkmaar, draverijen Kennemer-Sportclub. 2 uur, Alkmaarsche wielerbaan, wedstrij den zesdagen-renners. KERMIS 1936. TooneeL Gulden Vlies: Zaterdag 29 Augustus Reprise „MoritzMarx, in effecten en prolonga- tiën". Zondag 30 Aug.: Als je maar 'n baantje hebt Schouwburg Eiken avond revue „Kom Doelenveld: je ook 's kijken?" Variété Rausch: Eiken avond voorstel lingen. Théater Mullens: Eiken avond voorstel lingen. Cabaret, dansen, enz. Café Suisse: The Allround Band. Central: The happy melodians en de A. B. C.-boys (dans). KI. Groot: The four R. A. B.'s Royal Accordeon Band. Het Wapen van The sweet and hot Heemskerk: players (dans). Café Bus: Jopie Keizer en Piet Groenendaal (cabaret). London: Dansmuziek. Café Broekhuysen: Joop Theunisz en zijn muzikale collega's. Aart Martin: Cabaret en muziek. Café Wanner: Frits Doggenaar en Fraeddy. Etablissement Porton: The Harmonie Kings. Het Wapen van Haarlem: The funny Musicmakers. Gulden Vlies: Hongaarsche Kapel. Harmonie: De Show-band (dancing) Café Modern: Jack Ellis and his Band. Café Victoria: The Americain Band. Café De Amstel: The Ramblers o. L v. Henk Klaver. Centrum-hotel: The ras cals band. Toelast: John Clark en zijn man nen (muziek). Herm. Diedericksen Le- berto (cabaret). ZONDAGAVOND RADIOREDE VAN MUSSOLINL Mussolini zal morgenavond te Avellino een rede houden voor de bevolking en de troepen die aan de groote manoeuvres deel nemen. Deze rede vangt aan om 7 uur plaat selijke tijd en zal over de radio worden uit gezonden. GROOTE ANTI-COMMUNISTISCHE BETOOGING TE LISSABON. Gisteravond is te Lissabon een groote anti-communistische betooging gehouden, waaraan door 30.000 personen werd deelge nomen. De betooging werd o.a. bijgewoond door Italiaansche, Duitsche en Spaansche delegaties, die luide werden toegejuicht. Veel goede wil van weerszijden om tot een oplossing te komen. De Nederlandsche gezant te Berlijn, graaf van Limburg Stirum, heeft in verband met de uitwijzing van de vier Nederlanders zijn vacantie onderbroken en is Dinsdagavond te Berlijn teruggekeerd. Woensdagnamiddag om vijf uur heeft onze gezant drie der vier uitgewezenen ontvangen; de heer Hes was door ziekte verhinderd. Zijn zenuwen zijn door de gebeurtenissen der laatste dagen te veel op de proef gesteld. De gezant gaf den uitgewezenen de verze kering, dat de Nederlandsche regeering al het mogelijke voor hen zou doen. Dit was ook reeds door het Nederlandsche ministe rie van buitenlandsche zaken aan de ver- eeniging Hollandia te Berlijn medegedeeld. De heer Van Limburg Stirum wilde de hoop, dat de landgenooten in Berlijn zullen mo gen blijven, nog niet opgeven. Wanneer ech ter toch de uitwijziging zou plaats vinden, zou de Nederlandsche regeering den uitge wezenen een billijke schadevergoeding be talen. Te dien einde verzocht de gezant den hee- ren den stand van hun vermogen, hun inkó- mens enz. te doen vaststellen, waarbij be lastingbiljetten als bewijsmateriaal zouden kunnen worden overgelegd. De heer Van Limburg Stirum gaf te verstaan, dat desge- wenscht ook de verhuiskosten voor rekening van de regeering zouden komen. Voorts was het het standpunt van den gezant, dat Duitschland onder deze omstandigheden niet bevoegd is, den uitgewezen Nederlanders te beletten hun volle vermogen mee naar Nederland te nemen. Bij het onderhoud waren ook de waarn. consul-generaal, de heer Van Houten en de gezantschapsraad baron Van Boetzelaer aan wezig. Namens de uitgewezenen voerde de heer De Heer het woord. Deze wees er op, dat alle vier uitgewezenen lid van Hollandia zijn. Het dagelijksch bestuur dier vereeni- ging heeft niet stil gezeten. Met verschillen de Duitsche autoriteiten heeft het voeling genomen en het heeft den indruk gekregen, dat langs den weg der onderhandelingen het conflict zou kunnen worden bijgelegd. Onze gezant werd op het ministerie van buitenlandsche zaken ontvangen. Graaf van Limburg Stirum sprak aldaar met den staatssecretaris; onze gezant gaf den uitge wezenen een kort verslag van den stand van het conflict. Er is weliswaar nog niets posi tiefs bereikt, maar toch, aldus de heer Van Stirum, is er iets belangrijks vastgesteld: aan beide zijden bestaat namelijk veel goede wil om het conflict tot een oplossing te brengen. De gezant noodigde de heeren uit, hem Vrjjdag opnieuw te bezoeken. Hij hoopte dan in staat te zijn hun iets naders te kunnen meedeelen. Tot nog toe heeft de Duitsche pers over het conflict gezwegen. Men kan aannemen, dat zij een wenk van de regeering heeft ge had, om het stilzwijgen te bewaren. Het oordeel van „Volk en Vaderland". Het jongste nummer van „Volk en Vader land" schrijft over deze kwestie: Leer om leer. Nederlanders moeten Duitsch- land verlaten. De Duitsche regeering heeft een viertal te goeder naam en faam bekende Nederlanders aangezegd, binnen tien dagen Berlijn te ver laten. Zij hadden allen daar hun werk en moeten alles in den steek laten, wat zij in jarenlangen arbeid hadden opgebouwd. De Duitsche regeering heeft, naar de Nederlandsche regeeringspersdienst meldt, hierbij medegedeeld, dat deze maatregel als represaille bedoeld is wegens de uitzetting van vier Duitsche onderdanen uit Limburg. Sinds langen tijd oefent mgr. dr. Poels pressie uit op minister van Schaik om Duit sche onderdanen, wier aanwezigheid hier hem, dr. Poels, ongewenscht voorkomt, uit te wijzen. Minister van Schaik heeft verle den jaar zelf in het openbaar terechtwijzin gen van dr. Poels moeten aanLooren, omdat hij zich niet voldoende naar diens aanwij zen gedroeg. Het schijnt, dat dr. Poels thans zijn zin heeft weten door te zetten. De Nederlanders, die uit Duitschland zijn gezet weten dus, wien zij daarvoor kunnen gaan bedanken. TREURIG ONGELUK. Gistermiddag heeft zich bij de familie B. aan den Koppelweg te Zeist een tragisch on geluk voorgedaan. Een 1-jarig kindje was op een bovenkamer in zijn ledikant je ge legd. Nadat de moeder was vertrokken is het kind blijkbaar overeind gekomen en toen gevallen, waarbij het truitje aan een spijltje is blijven hangen. Door het gespar tel van het kind heeft het truitje zich rond den hals van het kind gesnoerd. In dezen toestand werd het kind even later aange troffen. De terstond ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. DE ONTSLAGKWESTIE TE UITHOORN. Werkgelegenheid bij baconfabriek thans behouden. Het gemeentebestuur van Uithoorn deelt ons mede, dat het, na vele moeilijkheden overwonnen te hebben, er in geslaagd is, de N. V. Zwanenberg's fabrieken te Oss bereid te vinden, een kwantum baconvar- kens af te staan aan de N. V. Uithoornsche baconfabriek te Uithoorn. Door deze wel willende houding is het mogelijk de ba- conafdeeling, welke aanvankelijk geheel dreigde te worden stopgezet, alsnog voort gang te doen vinden. De varkens zullen van Maandag a.s. af te Uithoorn worden geslacht, waardoor de werkgelegenheid voor velen behouden blijft. MINISTER COLIJN IN LIMBURG. Bezoek aan kazernementen der politietroepen. Minister dr. H. Colijn, minister van De fensie ad interim, heeft Donderdagmiddag 'n bezoek gebracht aan de verschillende kazernementen van de militaire politie troepen in Midden-Limburg, meldt de Limb. Koerier. Omstreeks drie uur werd Z.Exc., die per auto arriveerde, in het groepsgebouw der Politie-troepen aan den weg naar Horn ontvangen door den commandant der afdeeling Politietroepen in Limburg den eersten luitenant E. L. Venema. Het bezoek van den Minister, die nog geen direct contact heeft gehad met de in Limburg gelegerde politietroepen, droeg een meer intiem karakter. Dr. H. Colijn heeft zich over verschillende aangelegen heden met den commandant onderhouden, waarna een uiteraard vluchtige bezichti ging werd gewijd aan de bij Roermond gebouwde kazematten. Van Roermond uit is de minister ver volgens vertrokken naar Nederweert, waar eveneens een dienstbezoek aan de groep militaire politie ter plaatse is ge bracht. Verder heeft Z.Exc. vergezeld van eenige hoofdofficieren een bezoek ge bracht aan de militaire verdedigingswer ken, o. a. te Nederweert. Hier heeft Z.Exc. de kazematten geïnspecteerd en een oefe ning gevolgd van de militaire politie. Het bezoek dat omstreeks vijf uur nam- plaats vond duurde een uur, waarna het gezelschap per auto Noordwaarts vertrok, ONZE POSTVLUCHTEN. De Rietvink heeft op de uitreis Jodpuhr bereikt. De Djalak is hedenmorgen te 8.25 uur in Halle-Leipzig geland en te 9 uur weer van daar vertrokken. Bijgeladen werd 104 K.G. post en 57 K G. vracht. Ongecorrigeerd). BENZINEOPSLAGPLAATS IN DE LUCHT GEVLOGEN. Ontploffing eischt bijna 200 slacht offers. Een ontploffing die gisteren heeft plaats gehad in een benzineopslagplaats nabij Loengtan, in het distr. Tsjoengking (China), heeft den dood tengevolge gehad van 178 arbeiders, werkzaam bü den aanleg van den weg, die de provincies Szetsjoean en Hoe- nan met elkaar moet verbinden. SCHANDAAL IN TOKIO. Vier dames uit de society gearresteerd. Vier dames, die in het society-leven te Tokio een voorname rol spelen, o.a. een vroegere hofdame van de keizerin, zijn door de politie gearresteerd en wegens godslas tering en majesteitsschennis in hechtenis genomen. Zjj worden ervan beschuldigd, een „fanatieke sjinto-cultus" te hebben ge organiseerd. EEN WEG DWARS DOOR HET GEESTMERAMBACHT? Nu ongeveer een jaar geleden is er veel te doen geweest over het z.g. plan- Zeeman, door nu wijlen den heer P. Zee man, oud-lid van provinciale staten geop perd om de draaihartigheid in de kool in het Geestmerambacht te bestrijden. In dat plan was ook opgenomen een weg dwars door het Geestmerambacht, van noord tot zuid. Na dien tijd heeft men hitrover weinig meer gehoord. Naar wij vernemen is echter door de kringbesturen van de drie standsorgani saties voor tuinders, den Nederlandschen Tuindersbond, den Chr. Land- en Tuin- bouwbond en den L. T. B. besloten, den aanleg van een dergelijken weg richting noord-zuid aanhangig te maken bij de Overheid. Dinsdagavond werd Jöervoor reeds een vergadering gehouden, waar tevens tegen woordig was het lid van Prov. Staten, de heer W. van Dok te Beverwijk, maar waar geen vertegenwoordiger» van den L. T. B. waren. Vrijdagavond heeft men nu een verdere bespreking gehouden met den L. T. B. In deze bespreking is men het er over eens geworden en nu wordt de actie door de drie organisaties gevoerd. De bedoeling van de kringbesturen is, binnenkort een vergadering te beleggen, waar aanwezig zal zijn het lid van Ged. Staten, de heer D. Kooiman en waar verder zullen worden uitgenoodigd vertegenwoor digers van de gemeentebesturen van Sint- Pancras, Koedijk, Broek op Langendijk, Zuidscharwoude, Noordscharwoude, Oud karspel, Harenkarspel, Warmenhuizen en Koedijk, de acht gemeenten rondom den polder. Odk zullen dan worden uitgenoo digd vertegenwoordigers van in die ge meenten gevestigde afdeelingen van de ge noemde bonden. Niet alleen uit het oogpunt van werk verruiming en werkverschaffing wordt deze weg gepropageerd, maar ook door dat men het nut van een weg, dwars door dezen ruim 4800 H.A. grooten polder, waarin van Noord tot Zuid nog geen en kele weg loopt, inziet in verband met de mogelijkheden ten opzichte van een beter rendement van den grond. Het land ligt dan niet meer zoo ver van huis als nu het geval is. Naar ons bekend is, zal spoedig een vergadering worden gehouden van een aantal der bovengenoemde gemeentebe sturen, naar aanleiding van in Haarlem gevoerde besprekingen ter bevordering van de werkverruiming. De gemeentebe sturen hadden toen op zich genomen, uit te zien naar werkobjecten. Het bovenge noemde werkobject zou er een zijn, waar aan voor meerdere arbeiders langeren tijd arbeid zou zijn. Iepziekte. Werden reeds het vorige jaar door een ingenieur der Ned. Heidemaatschappij tal rijke iepenboomen afgekeurd, thans bij een nieuwe inspectie bleek, dat ook weder dezen zomer de verwoester van den iepen stand op schrikbarende wijze om zich ge grepen had en werden weder talrijke exemplaren gekruist. Vóór den 1 April van het volgende jaar moeten deze hoo rnen gerooid zijn. Opbrengst voor de Noord- en Zuidhollandsche Redding-Maat schappij. Het comité, dat dezen zomer de strand feesten organiseerde, heeft ook enkele feest avonden georganiseerd ter dekking der kos ten, terwijl het overschot bestemd werd voor de Noord- en Zuidhollandsche Red ding-Maatschappij. Dientengevolge kon in totaal ruim 100 worden afgedragen, het geen dus een mooi resultaat is. Melkcnrsus L.T.B. Bij het gehouden examen voor den melk- cursus slaagden de heeren J. Keesom me 172)$ punt voor d, e en f, 113 punten; A-v« d. Stoop met 164)4, alsvoren 109; A. Wijn- ker Dzn. met 164)4 punt, alsvoren 108; And. Dekker Pzn. met 155)4 punt, alsvoren '04. De cursus werd gegeven door den heer Th. Schipper van Spanbroek en werd gehou den op de boerderij van den heer W. J. Keesom te Nieuwe Niedorp. De examencom missie bestond uit de heeren dr. Schey, Koster en van Kampen. Aanbesteding verbouw raadhuis. De gister gehouden inschrijving voor verbouw van het raadhuis had het volgen de resultaat: a. werk met uitzondering van het schil derwerk: G. A. Nootebos ƒ2495; J. Houten- bos 2560; G. Borst 2584; J. Tromp 2978; P. de Nijs 2985; Jb. de Nijs 3030; A. C. Borst 3395; P. Scheepbou wer 3400; J. J. Res 3410; C. de Groot 3436; A. Hopman 3475 en L. A. van Benthem 3498; b. schilderwerk: J. Weda 610; H. Schram 657; G. Krimp 660; W. J. Tromp 685; P. Portegies 698; S. Th. Portegies 752; S. J. Schram 815 en P. Th. Keijser 831.50. De gunning is aan gehouden. Elke week een Alkmaarsche Kaasmarkt. Eiken dag een ALKMAARSCHE COURANT. CORRESPONDENTIE. J. G. T. te A. Uw stuk moet minstens met uw naam onderteekend zijn. Overigens betwijfelen wij of U er iets mee zult kun nen bereiken, omdat het een kwestie be treft, waaraan niemand van het publiek ook maar het geringste kan veranderen. VALSCHE HOND. Tegen dr. B. te Bergen is proces-verbaal opgemaakt wegens het op den openbaren weg los laten loopen van zijn hond, welke een grootere schofthoogte had dan 30 c.M. Deze hond viel op een erf aan de Vijverlaan een dame met een klein hondje aan en beet haar daarbij in de hand, zoodat haar pink werd gewond en een ring met drie briljan ten door de tanden van het valsche dier zwaar werd beschadigd. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 30 Augustus is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Ver- dronkenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 29 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,6 m.M. te München. Laagste barometerstand 751,6 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 30 Augustus* Zwakke wind uit zuidelijke richtingen; helder tot half bewolkt; droog weer; warm overdag. Buitenlandsch weeroversicht. Kans op toenemende bewolking; evenwel nog goed weer. De hooge drukking heeft zich vooral over Frankrijk en Zuid-Duitschland uitgebreid, zoodat de hoogste drukking nu ten Zuiden van ons land wordt aangetroffen. De de pressie bij IJsland wordt langzaam dieper, secundairen trekken over Zuid-Scandina- vie. Ierland en Engeland hebben nog fraai weer, in Schotland betrok de lucht en kan eenige regen worden verwacht. In Noorwe gen is zware regen gevallen, Ona had 36 m m. en de regen duurt daar voort, in Noord-Scandinavie waait het nog storm achtig uit Noordwest. Zweden heeft tijdelijk opklarend met vrij koel weer, in Noord-Duitschland is de be wolking toegenomen. Verder is op het vaste land het weer overal fraai en overdag warm tot zeer warm. Hier te lande zal de wind nog zwak blijven, maar naar zuid en west omloopen, waarbij vooral in het noorden meer bewol king is te wachten, terwijl overigens het weer nog droog en warm blijft met goede kans dat dit tot Maandag aanhoudt LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 20.24 tot 5.40 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 30 2.18 2.49 11.08 ÏUO 31 3.07 3.34 11.58 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. v* Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 30 2.15 2.46 10.56 11.18 31 3.04 3.31 11.46 AANBESTEDING FRUIT-BEWAAR- PLAATS. Voor rekening van de N.V. Veka (Veer man en Kaper), welke een fruitbedrijf ex ploiteert bij het Noordscharwouder station, werd een fruitbewaarplaats aanbesteed, door den bouwkundige den heer J. M. de Jong te Broek op Langendijk. De laagste inschrijver was de heer J. Val- konet, aannemer te Oudkarspel, voor 2600, aan wien het werk werd gegund. Naar men ons mededeelt, is hier iets nieuws onder de zon. In deze streek bestaat nog nergens zulk een bewaarinrichting. In de Betuwe vindt men er talrijke, naar welk model deze bewaarplaats dan ook is opgezet doch aan de inrichting van de Veka zullen diverse verbeteringen, welke op het gebied van de koel-techniek voor fruit inmiddels weer zijn bereikt, worden aangebracht waardoor een zeer moderne inrichting wordt verkregen. EEN RARE KLANT. Door de politie is bij J. G. G. te Bergen, van wien wij dezer dagen melding hebben gemaakt wegens een tegen hem opgemaakt proces-verbaal terzake van verduistering van een auto, een rijwiel in beslag genomen, hetwelk aan den rijwielhandelaar O. in Alk maar toebehoorde en door den 21-jarigen M. M. uit Heiloo verduisterd zou zijn. Toen M. ten raadhuize te Bergen ontbo den en verhoord werd terzake van dit feit, waren zijn verklaringen van dien aard, dat proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt uv-,lyn v®rtrek uit het raadhuis was M. blijkbaar hiervan zóó ontdaan, dat hij een onbewaakt in de gang hangende nog bijna nieuwe jas van een der ambtenaren meenam en er mede naar Heiloo vertrok, terwijl hii amMeieen 0Ud!' V?tte re8eniasie voor dezen ambtenaar achterliet. Deze stelde die ruil begrijpelijkerwijs niet erg op prijs doch werd door de politie weer P hJt ^2.td0J steld van zijn eigendom. AANBESTEDING KERK TE MAARTENSDIJK. Gister werd te Utrecht in het vergader- Hoogste inschrijver M. Fockens te A™k voor «2.800. L„g,„ inrtrjv» j'UejlT ter te Heerhugowaard voor 54.460 RIDDER-ORDEN. De lange lijst, die in den volksmond „lintjesregen" genoemd wordt, is weer ver schenen. Honderden Nederlanderszijn ter gelegenheid van H.M.'s verjaardag benoemd in een ridderorde en onder hen zijn natuur lijk tal van bekende Nederlanders. Noordholland-Noord heeft weinig van dezen lintjesregen geprofiteerd, zooals uit onder staand lijstje blijkt. Benoemd is tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. N. van Foreest, burge meester der gemeente Heiloo; R. Kastelijn, voorzitter van het bestuur der ambachtsschool te den Helder; Albert Heijn, oprichter van de N.V. Albert Heijn te Zaandam; tn toegekend de eeremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau aan mej. M. C. Schagen, telefoniste b(j den interlocalen dienst te Alkmaar. TRAGIEK EN HUMOR! Men schrijft ons: Een kort berichtje in de bladen heeft ver meld, dat de feestelijke inwijding van het nieuwe carillon aan de Enkhuizer Zuider toren zou worden opgeschort in verband met de gedrepimeerde stemming, welke er op het oogenblik in het Drommedarisplaatsje heerscht als logisch gevolg van de door de N.V. Lakeman en Zoon's Bank plotseling aangevraagde surséance van betaling. Vele Enkhuizers zijn met hun goede geld in deze affaire betrokken. De bank genoot een zeld zaam vertrouwen! De zaak met dat carillon zit, naar het schynt, geheel anders. Het gaat hier om een geschenk van de burgerij. Het geval is ech ter zóó, dat een groot gedeelte van die bur gerij bun dure zilverlingen aan de bewuste bank hebben toevertrouwd. De geschiedenis verhaalt, dat de kostprijs van dit carillon nog niet voldaan is en vóór de feestelijkhe den is dat nu ook niet meer mogelijk, want de N.V. Lakeman heeft zijn deuren geslo ten. Een spreekwoord zou kunnen zeggen: „het is slecht feestvieren om een onbetaald carillon". En waar haalt men tegenwoordig zoo gauw de duiten vandaan? HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publicatie betreffende toelatings- en herexamen» en aanvang lessen aan de Handelsavondschool.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2