CHIEF WHIP VuMicaties Iedere ontspanning pas volmaakt met de beste sigaret voor ieders gezondheid! iBituteHiand Hoe ontstoof eigenlijk een „liritjes-regen"? Van Ridderorden en Eereleehenen. MS avvv JVLKMflARSCHE COURANT van ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1036 1 AAn 1 -oB De wijziging van den Volkenbond. - t- m - - joni. ff C1 «aViliVil De strijd in Palestina. Trotsky wordt geïnterneerd. De rede van Schacht. Verrassingen en teleurstellingen. (Van onzen R.-redacteur). Het is al een oud gebruik, dat ter gelegenheid van den verjaardag van het Hoofd van den Staat verschillen de onderscheidingen worden verleend. Ook nu weer bevat de lijst, welke men elders in ons blad vindt afgedrukt, tal van namen van personen, die met me dailles of ridderorden zijn begiftigd. Er zijn weer velen gelukkig gemaakt; anderen, die misschien op een hoogere onderscheiding dan de hun verleende hadden gerekend, zijn teleurgesteld. De verleening van zulk een onder scheiding blijft altijd een verrassing en zij moet dat ook blijven. Toch zijn er wel bepaalde richtlijnen, die erbij in acht genomen worden. Niet vergeten mag evenwel worden, dat het verleenen van zulke onderscheidingen een prerogatief is van den Kroon, die san niemand verantwoording schuldig is en ook niet gehouden is bepaalde adviezen daarvoor in te winnen. Al geschieden de meeste benoemingen op voordracht van een departementshoofd of wat de huisorden aangaat op voordracht van den kanse lier, in dit geval J. H. F. graaf Dumon- ceau. Op het systeem der verrassingen be staat één uitzondering en wel by onze oudste en tevens hoogst gewaardeerde ridderorde. In bepaalde gevallen kan een militair zich tot zyn naasten superieur wenden met een verzoek om een „uitste kende daad" van hem ter kennis te bren- DIENSTPLICHT. van uitspraken imake vrijstelling;. De Minister van Defensie heeft omtrent Huisorde van den Gou- rage om vrijstelling van den dienst een Leeuw vanNassau is in 1858 wegens kostwinnerschap betreffende fngesteld door Koning Willem III en den P hieronder genoemden persoon, de uit- rroothertoe van Luxemburg gezamenlyk. gedaan, achter zijn naam vermeld: «Muitend Humorde ,JN CORNELTS MOLENAAR, het Luxemburgsche hof, doch g lMfi. weder hersteld als gemeenfchappelijke huisorde voor beide hoofden. Er is maar klasse en hier in Nederland wordt de orde zeer zelden toegekend. Voor zoover we hebben kunnen nagaan is alleen ge neraal Snijders de drager ervan. Ten slotte is er de Huisorde van Oranje, die in 1905 werd ingesteld door Koningin Wilhelmina, die tevens groot meesteres ervan is. Zy bestaat uit vyf klassen: grootkruizen, groot-officieren, commandeurs, officieren en ridders. Bo lichting 1936- Uitspraak: voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelyken vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wet tel ij ken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met «ei veiw:"'-""" aaartoe moet, met vendien zijn hieraan ver bondek dV' gou- redenen omkleed, worden.ingediend by den den en zilveren eeremedaille voor kunst Burgemeester tw ^retaris dezer gemeente, en wetenschap, resp. gelijk in rang met afdeehng Mürtai«2Wmn i,e voor de door een groot-officier en een officier in deze zending aanJe K nmgin zorgt, orde. Verder ziin «»n H» 1 gen van den chef van hun corps, ter ver- en ten aanzien kriieine van de Militaire Willemsorde. Oranje Nassau orde krijging van de Militaire Willemsorde. Wanneer zoo'n daad ten duidelijkste be wezen en voldoende volgens de bestaande voorschriften gestaafd is, kan de betrok kene daaraan een zeker recht ontleenen, om de begeerde onderscheiding te ontvan gen. In alle andere gevallen is het geen gebruik om zich voor een ridderorde aan te melden. Het zou zelfs een zeer ongepas te onbescheidenheid zyn, daar immers nie mand op het verleenen van eenige andere orde eenig recht kan doen gelden. Onze ridderorden kennen bijna alle verschillende klassen. Aan sommigen zyn nog, beneden de klasse van ridder, me dailles verbonden en wel by de orde van Oranje Nassau ook weer in rangen ver deeld: een bronzen, een zilveren en een gouden. Laten we de Militaire Willemsorde buiten beschouwing, dan wordt by de toekenning ervan steeds rekening gehou den met de maatschappelijke positie van den begiftigde, al bestaan daarvoor na tuurlijk geen vaste richtsnoeren. Wel wordt steeds gelet op de onderscheiding die hij mogelijk al heeft, zoodat er steeds een climax in wordt gelegd. Eigenaardige gevallen doen zich daar evenwel by voor. Zoo krijgt b.v. een procuratiehouder van een bank of kantoor zelden een hoogere onderscheiding, dan de gouden medaille, verbonden aan de Oranje Nassau-orde, terwijl hij toch vaak in maatschappelijke positie minstens gelyk staat met een hoofdcommies op een departement, die bij een goede dienstvervulling gemeenlijk ridder in die orde wordt. Orden en klassen. De Militaire Will emsorde is ingesteld bij de wet van 30 April 1815. Het grootmeesterschap is onafscheidelijk aan de Kroon verbonden. Zij bestaat uit vier klassen: grootkraizen, commandeurs en ridders van de de.de en vierde klasse. Militauen beneden den rang van officier ontvangen by benoeming tot ridder der vierde klasse een riddersoldij, welke voor de ridders der derde klasse wordt verdub beld. Deze varieert van 325 per jaar voor een adjudant onderofficier tot 120 voor een soldaat of matroos. De Orde van den Nederland schenLee u w is ingesteld bij de wet van 29 Sept. 1815. Ook van deze orde is het grootmeesterschap onafscheidelijk aan de Kroon verbonden. Zij bestaat uit drie klassen: grootkruizen, commandeurs en ridders. Bovendien kan men onder den naam van broeder aan de orde verbonden Norden, waarbij een toelage van 200 per jaar behoort. Na overlijden gaat de helft hiervan op de weduwe over. Het mag zeker betreurd worden dat zulks bij de riddersoldijen, verbonden aan de Militai re Willemsorde niet het geval is. Dan bestaat er de Orde vanOranje Nassau, ingesteld bij de wet van 4 April orde. Verder zijn aan de orde verbonden een gouden of een zilveren kruis van verdienste en drie gewone eere-medailles: in goud, zilver en brons. Eereteekenen. De teekenen der onderscheidingen, zooals zij in de desbetreffende wetten of koninklijke besluiten zijn omschreven, worden alleen op de gala-kleedij gedra gen. In het dagelyksch leven draagt men geen kruisen, tenzij men ridder is in de Militaire Willemsorde. Men volstaat met een lintje of een knoopje in de kleuren van het lint, dat bij de orde hoort. Vroe ger kreeg iedere begiftigde het ordetee- ken thuisgestuurd. Sedert 1923 is deze regel alleen nog toepasselijk op buiten landers en ten aanzien van de medailles en de broeders van den Nederlandschen Leeuw. De ande ren kunnen de hun toekomende onder scheidingsteekenen koopen by sommige juweliers. Het lint van de broeders van den Nederlandschen Leeuw is blauw, met één oranjeband in het midden. Dit onderscheidt hen van de ridders in die orde, die een blauw lint dragen met twee oranjestrepen. Eigenlijk behooren de broeders het lint met de medaille gezamenlijk te dragen. By de medailles der Oranje-Nassau- orde is het zelfs uitdrukkelijk ver- Alkmaar, 29 Augustus 1936. De Burgemeester van Alkmaar, H. KLAVER, lo.-B. HANDELSAVONDSCHOOL TE ALKMAAR. CURSUS 1936/1937. De Directeur dezer school brengt ter algemeene kennis, dat de TOELATINGS- en HEREXAMENS zullen plaats hebben op VRIJDAG 4 en MAANDAG 7 SEP TEMBER a.s., telkens des avonds 6)4 uur, in het schoolgebouw aan de Doelenstraat De lessen worden hervat DINSDAG 8 SEPTEMBER a.s., des avonds 6* uur. Zy, die geen persoonlijk bericht van ondergeteekende hebben ontvangen, zijn zonder examen toegelaten. Alkmaar, 29 Augustus 1936. De Directeur der Handelsavondschool, J. H. DE GROOT. Het Russische voorstel iu&ake herziening van den Volkenbond. De regeering van sovjet-Rusland heeft den secretaris-generaal van den Volken bond een nota doen toekomen in antwoord op het verzoek tot indiening van voorstel- i boden het lint alleen te dragen, daar jen tot vervolm^ hpf ffPlnk ic aart Haf Har riHHar* nrpn erin rr Har mmlrn i_ uiauit* 1892. V/V/kil.wvw -r 'a weer onafscheidelijk aan de Kroon ver bonden. Zy bestaat verder uit vijf klas- sen: grootkruizen, groot-officieren, com mandeurs, officieren en ridders. Daarbij komen nog drie soorten eere-medailles: in *oud, in zilver en in brons. Aan deze me dailles zyn geen emolumenten verbonden By Kon. Besluit van 5 October 1910 is ten slotte ingesteld de Medaille van bet Roode Kruis, voor belangrijke diensten in of jegens de vereeniging „Het Boode Kruis" bewezen. Deze onderschei ding telt maar één klasse; zij dient voor het gelijk is aan dat der ridders. Wie benoemd ia tot commandeur of grootkruis in de Militaire Willemsorde of in de Orde van den Nederlandschen Leeuw zou zich volgens de wet moeten tooien met een geborduurde plaque. Deze is echter al lang niet meer in gebruik en vervangen door een metalen plaque. De ordeteekenen, die men van rijkswege heeft ontvangen, dienen na overlijden aan de kanselarij te worden teruggezonden, een eereplicht, waarvan de nabestaanden zich meest met groote zorgvuldigheid kwijten. Men krijgt een onderscheiding voor het leven en men kan haar alleen verliezen tengevolge van een veroordee ling tot gevangenisstraf van drie jaren of meer. Aan buitenlanders wordt hoogstzelden een ridderkruis of een commandeurskruis in de Ned. Leeuw toegekend. Met het groot kruis in deze orde worden in den regel bui tenlandsche vorstelijke personen begiftigd, doch zeer zelden Nederlanders. Dragers van deze onderscheiding zijn o.a. generaal Sny ders, mr. Vissering en mr. Fock. Het groot kruis van Oranje Nassau is practisch ge sproken de hoogste onderscheiding voor Ne derlanderg. Het werd gedragen door mannen als prof. Hugo de Vries en prof. Lorentz; van de thans levenden noemen we onzen gezant in Londen, jhr. de Marees van Swinderen. Afdalende krijgen we vervolgens grootoffi cier Oranje Nassau, commandeur Ned. Leeuw, commandeur Oranje Nassau, ridder Ned. Leeuw, officier Oranje Nassau en rid der Oranje Nassau. Een vaststaande volg orde is daarvan evenwel niet te geven. Zoo is wel eens iemand, die reeds ridder in den Ned. Leeuw was, later by bevordering be giftigd met het officierskruis in Oranje Nas sau. Van de medailles wordt die van broe der van den Ned. Leeuw het meest geap precieerd, voornamelijk wel wegens de er aan verbonden emolumenten. Kamerbe waarders ten departement krijgen deze on derscheiding veelal toegekend. Wat de Militaire Willemsorde aangaat, daarvan zjj de onderscheidingen uiteraard *u ue onaerscneidingen uiteraard Het grootmeesterschap van deze orde zeer zeldzaam. Commandeur is voor zoover ar nna fc/-heiHelnk aan de Kroon ver- OITC Knlrnnri ollann i r* i I ons bekend alleen generaal Swart. Ridders derde klasse zyn er ook maar weinigen; van hen noemen we minister Colijn en de kan- I selier der Nederlandsche orde generaal Dry- ber. Beperking. De verleening der onderscheidingen ge schiedt departementgewijze. Daarbij legt men zich een zekere beperking op. Ieder de partement is aan een bepaald aantal jper jaar gebonden, te verleenen ter gelegenheid van den 31sten Augustus en by bijzondere «.-o- Klasse zu 'w'" van aen oisien Augustus en bij bijzondere v,™ïïd «oT» h.t krui. gelegenheden in den loop hei j..,. Wel "f™,- uTrZZL Kruis, waar- h~ft «u.-ku van verdienste in het Roode Kruis, waar van de verleening een interne aangele genheid dezer vereeniging zelf is. De me daille wordt verleend door de Kroon op Voordracht van den minister van defensie. er herinnering aan bijzondere gebeurte nissen, waarvoor de medaille wordt ver- heeft men daarbij eenige speling, wanneer b.v. in vorige jaren het beschikbare aantal niet is verbruikt. De mededeeling van de benoeming met een afschrift van het desbetreffende K.B wordt den benoemde door de kanselarij toe gezonden. Daarvoor moet een zegelrecht van 4 11 -I11K5 0.avwvx iiiv/ct een zegelrecht van wr,'\Waa7°°r,ae^n een op het lint 1 worden betaald. Voor de vergunning om eend, kan door de K n het een buitenlandsche orde aan te nemen moet te bevestigen gesp van zilver BA f-oiigcu gt'bp van eere teeken worden toegevoegd met een hepaald opschrift. Dit is geschied na den Balkanoorlog en na den oorlog in «ynië. Behalve deze orden bestaan er Abes- nog ..«ifC UCZC U1UC1I t twee huisorden, ter onderscheiding van hen, dia zich jegens het Huis der Ko ning verdienstelijk hebben gemaakt. 50 worden betaald. Alleen medailles uit het buitenland zijn daarvan vrijgesteld. Daaronder vallen Roode Kruis-medailles, de onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice en dergelijke. Het aannemen van een buiten landsche onderscheiding zonder vergunning van de Kroon is by de Grondwet verboden. brenging der principes van het Volken bondspact. De sovjet-Russische regeering is van meening, dat een herziening van het sta tuur van den Volkenbond op het oogen blik niet gerechtvaardigd zou zijn op grond van de moeilijkheden waarop de procedure tot amendeering van het pact op grond van artikel 26 zou stuiten. Zij telt echter met het oog op een juistere toe passing van het pact de volgende grond slagen voor: L in geval van oorlog tegen een lid van den Volkenbond moet de volken bondsraad binnen drie dagen worden bijeen geroepen. 2). Binnen drie dagen na zyn byeen- roeping moet de Volkenbondsraad zijn houding bepalen aangaande het al dan niet aanwezig zijn van omstandig heden die aanleiding geven tot de toepassing van artikel zestien van het pact. 3). Na de vaststelling van het feit, dat een Staat zijn toevlucht tot een oorlog heeft genomen, wordt deze beschouwd als zijnde in staat van oorlog met alle leden van den Volkenbond en moet deze staat aan sancties worden onder worpen. 4). De toepassing van militaire sanc ties vindt plaats door staten, die par tyen zyn in verdragen van wederzyd- schen bijstand en die gemeenschappe lijk moeten optreden, evenals door die staten, die zich willen onderwerpen aan de aanbeveling van den Volken bondsraad op grond van de bepalingen van paragraaf 2 artikel 16 5). Het niet nemen van het in para graaf 2 bedoelde besluit door den Volkenbondsraad mag de onmiddel lijke uitvoering hunner verplichtingen door staten die partyen zijn in ver dragen van wederzydschen bijstand, niet verhinderen 6). De staten die partijen zyn in ver dragen van wederzijdschen bijstand heben het recht onmiddellijk hun strijdkrachten gereed te maken, zoo dra de secretaris-generaal van den Volkenbond in kennis zal zyn gesteld van een oorlog tegen een staat, lid van den Volkenbond 7). Militaire sanctie-maatregelen door onderteekenaren van verdragen van wederzydschen bijstand genomen, zul len niet beschouwd worden als daden van agressie. 8). Onafhankelijk van de militaire sancties neemt de Volkenbondsraad een besluit aangaande de in werking treding van de by de paragrafen 1 en 3 van artikel 16 voorziene maatrege len, en een desbetreffend besluit is bindend voor alle staten-leden den Volkenbond. 9). Elk lid van den Volkenbond, dat weigert deel te nemen aan economi sche en financieele sancties, kan on derworpen worden aan economische en financieele uitzonderingsmaatrege len door de andere staten. 10). de staten, leden van den Volken bond verplichten zich alle wetgevende maatregelen te nemen, die dienstbaar zijn aan de eventueele toepassing de zer maatregelen. 11). Verdragen van wederzydschen bijstand tusschen staten, die belang hebben bij de handhaving der veilig heid in bepaalde gebieden, konden be schouwd worden als zijnde een veilig heids-garantie binnen het kader van het pact. SCHATZOEKERS IN DE MATTO GROSSO. Op zoek naar goud. Sedert een maand trekken in Matto Gros- so dertig Braziliaansche avonturiers op zoek naar een fabuleuze goudmijn, die in een ge heimzinnig woud zou zyn verborgen. Zy staan onder leiding van Jose Morbeck, die al dertig jaar op zoek is naar goud en diamanten in de wilde gebieden van Matto Grosso. De goudzoekers zijn thans aangeko men in de streek van de Bororo-Indianen, aan geene zijde van den Rio Gargas, die al 17 jaar lang 80.000 diamantzoekers aan het werk houdt. De streek waar zij nu zijn is nog slechte zeer weinig bekend. DRIE WERKLIEDEN IN EEN RIOOL OMGEKOMEN. In een voorstad van Kairo zijn drie arbei-1 ders door verstikking om het leven gekomen bij werkzaamheden in een riooL Drie andere werklieden konden de lijken j van hun kameraden uit het riool halen, doch daarna moesten zijzelf met vergiftigingsver schijnselen naar het ziekenhuis worden ge- v.wi Onrust duurt nog voort. Niettegenstaande het feit, dat de sta king van de Arabieren beëindigd sou worden, hebben hedenochtend nog een aantal overvallen plaats gehad. Een jeugdig joodsch politieman is in een van de buitenwijken doodgeschoten. Twee uur later vuurden twee Arabieren op een joodsche begrafenis. Niemand werd getroffen, doch een van de Arabieren werd gearresteerd. Verder werd een bom geworpen naar een joodsche auto bus, zonder schade aan te richten. In de joodsche wyk werd een Arabier door een schot ernstig gewond. De aanvaller werd door voorbijgangers gegrepen en aan de po litie overgeleverd. Het slachtoffer is later, op den dag overleden. Later bleek, dat de Arabieren, die heden ochtend gearresteerd werden, niet te maken hadden met het gevaL Zjj vluchtten toen werd geschoten en werden door de voorbij gangers bij vergissing aangezien voor de daders. Voor het eerst sedert vele weken pa trouilleerde de politie weer door de straten met de stalen helmen op. De minister van justitie deelt mede, dat de Noorsche regeering besloten heeft Trotsky en zyn echtgenoote te intemee- ren nadat Trotsky hedenochtend in een bespreking nadrukkelijk had geweigerd de voorwaarden, welke hem werden ge steld voor verder verblijf in Noorwegen, zich niet meer in te laten met politiek, te aanvaarden. De beide secretarissen van Trotsky zullen worden uitgewezen. TWEEDE LEK IN GASZINKKR TE VELSEN GEVONDEN. Met behulp van v. Wtenenfe <Mt»> inrichting. Naar wy vernemen, ia gisteravond te kwart over negen het tweede lek in den gaszinker, liggende in het Noordzeeka naal te Velsen aan de Noordzijde^ op 11.20 meter diepte gevonden met behulp van de door den heer van Wien en ge construeerde duikinrichting. De heer v. Wienen die met dit apparaat ook het eerste lek gevonden en gedicht had, heeft persoonlijk de leiding b# deze werkzaamheden. ZUID-KOREA DOOR EEN TYPHOON GETEISTERD. Acht dooden en zestig gewonden. I Men vreest dat Zuid-Korea in ernstige mate is geteisterd door een typhoon. Bijzonderheden zyn nog niet bekend, aan gezien de verbindingen zyn verbroken, doch volgens een telefonisch bericht uit Foesan zijn acht personen omgekomen en zestig ge wond. 250 huizen zijn vernield, 1500 staan onder water en 70 schepen zyn vergaan of ver nield. De materieele schade wordt geschat op 20 millioen yen. Officieel wordt medegedeeld, dat tenge volge van de typhoon, die gisteren Zuid- Korea heeft geteisterd, 379 personen gedood zijn. Voorts worden nog 88 personen ver mist, terwijl 45 personen gewond zijn. Bo vendien is enorme materieele schade aan- garkht van Hij kwam geen crediet vragen. Alvorens uit Parijs te vertrekken, heeft Schacht tijdens een te zijner eere gehouden receptie in het Duitsche huis een rede uit gesproken waarin hy o.m. zeide, dat hij niet naar Parijs was gekomen om credieten te vragen. Schacht is altijd een tegenstander geweest van buitenlandsche leeningen, die na verscheidene jaren dezelfde moeilijkhe den zouden opleveren. vertrouwen kan alleen gevestigd worden door persoonlijk contact. De welwillende ontvangst, die spr. te beurt is gevallen, achtte hy een uitdrukking van den laten ten wil om uit de atmosfeer te komen, waarin niet meer van gedachten wordt ge wisseld of zaken worden gedaan. De be sprekingen te Parijs hebben betrekking ge acht op de mogelijkheid het vertrouwen tusschen de twee landen te herstellen. Daarna zouden dan de groote problemen ter hand genoen kunnen worden. „Ik ver laat Parys met de zekerheid, dat Frankrijk en Duitschland in de eerste maanden 'n ac tieve gedachtenwisseling tusschen de lei dende persoonlijkheden wenschten te her vatten. Ook moeten onderhandelingen aan geknoopt worden over de handelsbetrekkin gen tusschen beide landen, welke nu niet in bijzonderheden konden worden behandeld. Uiteraard is tijdens zyn verblijf in Parijs geen woord gezegd over het Fransch Russische verdrag. Schacht eindigde zijn rede met de woorden: Ik vertrek met den indruk dat Frank rijk oprecht den weg wenscht te banen naar den vrede en wil volharden in deze po ging". JHR. EL1AS OP DE KAAG VERDRONKEN. Gisteren is op de Kagerplassen jhr. G. Elias, directeur van het Notarishuis te Haarlem tijdens een zeiltocht verdronken. Bij het aanleggen wilde de heer Elias op der. steiger stappen, doch gleed uit en viel in het water. Toen men zijn lichaam op haalde, bleek jhr. Elias reeds te zyn over leden In Haarlem's Dagblad lezen wij naar aars- leiding van dit ongeluk: Omstreeks half acht in den avond arri veerde een zeilbootje, waarin jhr. Elias met eenige vrienden gezeten was, by de Kaag- societeit. Jhr. Elias begaf zich by het aan komen aan den steiger naar de voorplecht om de boot vast te maken. Hij stapte hierop aan wal. Op dit oogenblik heeft hem, zoo moet worden aangenomen, een flauwte of een hartaandoening overvallen. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren, doch toen de tochtgenooten van jhr. Elias op een luiden pion omkeken, konden zy hun metgezel ner gens ontdekken. Oogenblikkelyk kwam de gedachte aan een ongeluk by hen op en werd met dreg gen en duiken begonnen, waarbij eenige zeer goede zwemmers, die zich daar in de omgeving bevonden, assisteerden. Het duur de echter wel byna een uur, voor men het lichaam van den verongelukte had gevon den. Een medicus, die toevallig aanwezig was, kon slechts den dood constateeren. Hierop deed de politie den doode naar het lykenhuisje te Warmond overbrengen. Het lijdt geen twijfel, of jhr. Elias, die een goed zwemmer was, is door ongesteldheid overvallen, die hem het bewustzijn heeft doen verliezen. Hij had dien middag, eenige uren tevoren nog gezwommen en was, naar zijn vrienden verzekerden, in uitstekende conditie. Er was geen enkele reden, die een zoo tragisch einde van den zeiltocht kon doen vermoeden. Jhr. G. Elias bereikte den leeftyd van 37 jaar. Sinds 1921 was hy directeur van het veiliglokaal 't Notarishuis in de Bilderdijk- straat. Naar ons uit de kring der Haarlemsche Notarissen wordt verzekerd werd de heer Elias als directeur van *t Notarishuis zeer gewaardeerd. Hij werd hoog geacht niet al leen om zyn bekwaamheden, maar ook om zyn ijver en nauwgezette plichtsbetrachting die gepaard ging aan vriendelijkheid, wat hem de sympathie bezorgde van elk, die met hem in aanraking kwam. Zyn heen gaan is voor 't Notarishuis dan ook een groot verlies. In de kringen der hockeysport was jhr, Elias sinds vele jaren een bekende figuur. Als doelverdediger van M. H. C.'s eerste elftal heeft hy zich vroeger als actief hockeyspeler vele malen onderscheiden. In bestuursfuncties bü M. H. C. en den Noord- hollandschen Hockeybond, waarvan hy lan gen tyd voorzitter was, heeft hy veel orga nisatorisch werk verricht. Evenals in zyn beroepsfeer was hy in de hockey een man van aanzien, zeer populair door zyn opge wekte kameraadschap pn zyn uitstekende sportopvattingen. Ook in dezen kring zal zyn plotseling overlijden dan ook met ont steltenis en droefheid vernomen worden. De begrafenis is Maandag ut» Westccaetd.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5