tBucQtdiike Stand Jiaekt&ecUAteK de hond, die weg liep. ^ie wil een poesje? keuringsdienst voor waren. wü Al11 voortgegaan op den vroeger inge slagen weg en hebben het aantal monsters uit deze groep belangrijk vergroot Daartoe is alle reden aanwezig, omdat het in ons keuringsgebied groote vreemdelingenver keer den verkoop van dit artikel bijzonder neodig maakt bewoner van den Rijksstraatweg Door ee geel-bruin hondje aan het te Hedoo je alh.er gebracht> dat bureaï. tra vond met hem uit Alkmaar was Ma?"lloopen. De eigenaar of liefhebber mede«c, n het bureau vervoegen, kan »cn - lief klein syp. poesje is zwervend aan- /fen in de Wilhelminalaan. ge naar of liefhebbers kunnen zich ver- Elfn bii den inspecteur van dierenbe- v ine den heer Verwer, Baanstraat, hedenavond tusschen half zeven en half acht RUSTIGE auto botsing te bergen. Gistermiddag ongeveer 3 uur heeft op den v aalweg vóór de Koedijkervlotbrug in «m Bergen een ernstige auto-ongeval de ge"1- *den pIEen luxe auto, bestuurd door den burge- «ter-secretaris van Akersloot, den heer 1,16 den Heuvel, kwam op den Kanaalweg Tde richting Alkmaar voor den Koedij- wervlotbrug tot stilstand. Vlak achter deze to reed een vrachtauto met aanhangwagen 'aarvan de bestuurder blijkbaar niet ver dacht was op het stoppen van de luxe-auto, z00dat een geweldige botsing het gevolg *De luxe-auto werd van achteren totaal vernield. persoonlijke ongelukken vonden niet 'pe vrachtauto bleef onbeschadigd. Uit het oolitie onderzoek is reeds gebleken, dat den bestuurder van de vrachtauto alle schuld treft. Proces-verbaal is tegen hem opge maakt. (Vervolg). Consumptie-ijs. Bedenkt men, dat bij een niet zeer zorg vuldige behandeling van de waar het con sumptie-ijs spoedig ondeugdelijk wordt, dan begrijpt men, dat wij een streng toezicht op bereid- en verkoopplaatsen moeten handha ven, om te voorkomen, dat ijsvergiftigingen optreden. Van de 181 monsters consumptie- ijs bleken dit jaar 70 ondeugdelijk. Een te hoog kiemcijfer werd in 43 gevallen aange troffen, zijnde 22 X pCt. van het totaal aan tal monsters (vorig jaar 21X pCt.) Vier monsters consumptie-ijs bleken niet met volle melk bereid; wij hebben er bij de ver- koopers op aangedrongen, hiervoor in het vervolg zorg te dragen, om te bevorderen, dat de voedingswaarde ook van beteekenis is. Wy achten het bijna overbodig er op te wijzen, dat het consumptie-ijsbesluit geen eisch daarvoor bevat. Colibacillen werden in 6 monsters aange troffen; een te hoog kiemgetal in 'coli in 8 monsters. Zeven monsters waren bereid uit onvol doend gekookte of gepasteuriseerde grond stoffen; hiervan bevatte ün bovendien coli en twee te veel kiemen èn coli. Het opnieuw bevriezen van restjes con- sumptie-ys, overgebleven van den vorigen dag, geeft in veel gevallen aanleiding tot een te hoog kiemcijfer. Zooveel wy met ons kleine personeel kunnen, gaan wy dit euvel tegen. Van 23 monsters roomijs bleek 1 mon ster bereid uit onvoldoend gekookte grond stoffen, 1 bevatte te veel kiemen en 10 had den een vetgehalte beneden 12 pCL Wy moeten zeer ontevreden zyn over het vetgehalte van roomijs; herhaalde malen hebben wij waarschuwingen uitgedeeld en 1 maal proces-verbaal opgemaakt. Meel- en grutterswaren. Buiten de hoeveelheden, die door de keur meesters ter plaatse werden afgekeurd, be reikten ons 57 monsters, waarvan 25 on deugdelijk waren. Melk. In dit gedeelte kan allereerst worden ge memoreerd, dat ook dit jaar de nauwe sa menwerking met de Noordhollandsche Cri sis Melk Commissie (N.H.C.M.C.) is blijven voortbestaan. We onderzochten in totaal 7080 melkmon- sters, waarvan echter een belangrijk ge deelte het gevolg is geweest van af wij Hingen in de straatmonsters aangetroffen. Deze meikmonsters zijn als volgt te ver- deelen: 2229 straat- en winkelmonsters; 389 afleverings-, stal- of weidemonsters, w*gens te laag vetgehalte; '3 dergelijke monsters wegens watertoe- 'oeging; 4411 dergelijke monsters wegens uieront steking; 8 dergelijke monsters wegens leng of vuile ttelk en bovendien 104 monsters gepasteuriseerde of gesteri- "teerde melk. Dok nu weer moet opvallen, een hoe groo- Plaats hier de bestrijding van uierontste king bij onze melkcontrole inneemt. Het ge noemde gebrek blijkt in dit keuringsgebied *ri relatief veel voor te komen. Wij hebben n«t dan ook noodig geacht elk geval tot de bron, dus tot de betreffende koe of koeien Vervolgen. Vroeger werd reeds gezegd, wy slechts in bijzondere gevallen deze afwijking ter behandeling aan den veearts °verdroegen. Tot het opmaken van een ■^vervolging wegens het verkoopen van '"rik met bestanddeelen van uierziek vee *j>n wy echter maar eenmaal overgegaan. Wy meenen er echter ook hier den veehou ders 0p te moeten wijzen, dat ook zij in den «rijd tegen dit kwaad mede in hun eigen jjriang moeten medewerken, daar wij an- V» onze lankmoedige houding in dit op- 1 n«t zullen kunnen blijven handhaven, tegenover het aantal bijzondere monsters, bestrijding van de uierziekte genomen, ter bestrijding van laag vet in de ^rik, klein te noemen. Het gemiddeld vet- «ehalte der straatmonsters was 3.28 pCt. °ng 3.29 pCt), dus practisch daar- *n gelyk. Het aantal monsters, om watertoevoeging na te gaan, was dit jaar beduidend kleiner dan het vorige (in 1935 was het 63, het vo rige jaar 121). Wel behoeft men voor een dergelijk geval minder monsters te nemen dan bjj de twee hiervoor genoemde afwij kingen (uierontsteking en te laag vet), daar de oorzaak niet bij de afzonderlijke koeien behoeft te worden gezocht, maar het wijst toch op een gunstige richting. Watertoevoe ging aan melk komt alhier wel zeer spora disch meer voor. De resultaten van het onderzoek der rein heid van de melk echter zijn dit jaar weer niet byzonder gunstig te noemen. Het per centage van het aantal monsters, dat als „iets vuil" zoowel als dat der monsters, dat als „vuil" moest worden aangemerkt, was hooger dan verleden Jaar. 1.43 pCt. der monsters was iets vuil (vorig jaar 1.1 pCt.) 0.81 pCt. werd „vuil" verklaard (vorig jaar 0.39 pCt.) Visch en vischwaren. Van de acht onderzochte monsters bleken 6 monsters diverse vischwaren in blik deug delyk. Een monster zalm in blik was bedorven, hetgeen beslag op 44 blikken tengevolge had. Verder werd 203.5 K.G. koolvisch, die in sterk bedorven toestand verkeerde, in be slag genomen en, ondanks de protesten van den leverancier, vernietigd. Vleeschwaren en vleeschextracten. De waren uit deze groep blijven ons voortdurend toezicht vragen. Helaas moet geconstateerd worden, dat veel slagers nog niet de noodige voorzorgen in acht nemen, om overtreding van het Vleeschwarenbe- sluit te voorkomen. In totaal voldeed 19 pCt. (vorig jaar 22 pCt.) der bemonsterde waren niet aan de gestelde eischen. Van 155 monsters gekookte metworst be vatten 23 te veel meel, 10 te veel salpeter en 2 waren kunstmatig gekleurd. Tweemaal werd wegens een te hoog meelgehalte pro- ces-verbaal opgemaakt, terwijl ook de 2 ge kleurde worsten tot een strafvervolging aanleiding gaven. Van 18 monsters paardenworst bevatte 1 te veel salpeter en 7 te veel meel, ondanks de tegemoetkomende houding, die wy steeds aannemen, door in deze waar tot ongeveer 6 pCt. meel toe te laten. Zeven van de 80 gekookte leverworsten hadden een te hoog meelgehalte, tweemaal werd hiervoor proces-verbaal opgemaakt; te hoog boorzuurgehalte troffen wij niet aan. Het verheugt ons, dat wij door het voor lichten der slagers dit laatste resultaat be reikt hebben zonder strafvervolgingen in te moeten stellen. Een ernstige afwijking heeft zich ontwik keld by het artikel leverpastei, waarvan wy 54 monsters namen. Niet minder dan 12 keer bleek van deze waar het Federgetal (een maat voor de hoeveelheid vocht) te hoog. Een voortdurend toezicht, soms ge volgd door inbeslagneming van groote par tyen, is noodig om te bereiken, dat het pu bliek niet de dupe wordt van sommige fabri kanten, die in afgesloten blikken weinig le ver en veel water in den handel brengen. Bij 14 diverse worstsoorten troffen wy slechts 1 boterhamworst met te veel salpe ter aan. Over het algemeen mag niet worden ge klaagd over bouillonblokjes en vleesch extracten; van de 23 monsters hadden slechts 2 bouillonblokjes een te laag kreatininege- halte. Diverse monsters. Deze groep omvat de monsters, die ons van verschillende zijden met de meest uit- eenloopende bedoelingen worden toegezon den. Soms zyn het fabrikanten en winkeliers, die informatie vragen, of hun product aan de eischen van de Warenwet voldoet. Een andermaal vragen particulieren opheldering omtrent kwaliteit of vermoeden schadelijk heid eener waar, terwijl ook overheidslicha men verschillende monsters ter onderzoek zonden. Afhankelijk van het doel, waarmede men inzendt, moeten inzenders voor het onder zoek al dan niet betalen. In het afgeloopen jaar werden ingezonden: alcoholhoudende dranken 9 (waarvan 5 door de politie te Den Helder en te Schagen in verband met de Drankwet), brood 4, cacao 1, gebak en suikerwerk 7, vruchtensappen, jams en limo nades 10, gebruiksartikelen 20, bijna alle blekwater), kaas 4, grutterswaren 5, boter en argarine 12, oliën en vetten 12, melkpro ducten 3, specerijen 4, visch 1, consumptie ijs 2, water 10, monsters van verschillenden aard 11, totaal 115 monsters. Omdat de monsters uit deze rubriek een beeld geven van de hulp, die aan ons wordt gevraagd, is een meer uitvoerige vermel ding van bijzonderheden gemotiveerd. De politie te Den Helder en te Schagen zond monsters drank in met het oog op de voorschriften der drankwet; een hotelhou der een monster advocaat, dat zuur bleek te zijn en tot onderzoek bij den leverancier aanleiding gaf. Eenige monsters Zuidafri- kaansche wijn bleken aan de gestelde eischen te voldoen. Eenige monsters brood bleken deugdelyk van samenstelling en waren ook niet de oor zaak van opgetreden onpasselijkheid. Hoezeer men soms de oorzaak van onwel worden ten onrechte schuift op bepaalde le vensmiddelen, bleek ons bij het onderzoek van gemberkoek eener bekende firma. Of schoon volgens opgave twee personen ziek waren geworden, bleek de koek geen scha delijke bestanddeelen te bevatten. Daarna aten 5 leden van het laboratoriumpersoneel van de koek zonder ook maar de minst scha delijke gevolgen te ondervinden. Vermeldenswaard is de volgende historie met betrekking tot appelmoes in blik. Een firma had reeds geruimen tijd terug een party van dit product geleverd aan een wederverkooper, welke laatste op zekeren dag van den fabrikant een dreigbrief ont ving, dat een protestwissel zou worden af gegeven, indien niet omgaand de reeds lang verschuldigde kosten van deze zending ap- pelmoes werden voldaan. Er was hem echter nooit een wissel aangeboden over deze partij. Wy hebben den kooper en vertegenwoor diger der leverende fabriek bjj ons laten komen en in het onderhoud, dat toen met deze heeren plaats had, bleek, dat de koo per direct na aflevering van het artikel van zijn cliënten klachten ontving met als ge volg, dat hij verscheidene blikken moest vergoeden. De vertegenwoordiger, hierover door hem aangesproken, adviseerde het goed maar te laten staan, want het zou toch worden afge keurd, uit welke woorden de kooper meende te moeten opmaken, dat de keuringsdienst ze reeds had afgekeurd of zou afkeuren, een voorstelling van zaken, die, zooals hij later in ons bijzijn toegaf, wel wat te veel naar fantasie overging, temeer omdat bleek, dat niet van „afkeuren doch van „onver koopbaar" was gesproken. Doch ook de vertegenwoordiger bleek minder juist in zijn handelingen te zyn ge weest en moest bekennen nimmer den wis sel, dien hij van zijn firma ter incasso had ontvangen, te hebben aangeboden aan den kooper. Wel zou hij er met één van de fir manten over hebben gesproken, doch de fir ma had er verder niet op gereageerd. Tusschen al deze bedrijven door had de firma zich inmiddels van een anderen ver tegenwoordiger voorzien en by de nog in portefeuille zijnde wissels was ook deze on betaald ingeleverd geworden door zijn voor ganger. Het slot van het lied was, dat de kooper zijn goeden naam niet langer aangetast achtte en de vertegenwoordiger niet onbe reid bleek, de firma schadeloos te stellen. Na afloop van dit geval heeft een derde persoon een monster van dezelfde waar by den Keuringsdienst ingezonden met klach ten, die ons na onderzoek ongemotiveerd bleken. Een monster appelmoes had een sterken bliksmaak en moest worden afgekeurd, ter wijl een als zuiver sinaasappelsap aangedui de waar, die voorzichtigheidshalve door een winkelier bij ons werd ingestuurd, verdund sinaasappelsap met suiker bleek te zyn. Zooals reeds by de groep gebruiksartike len werd vermeld, geeft het kort geleden onder de Warenwet gevallen artikel bleek- water nog vele malen aanleiding tot moei lijkheden, waarbij wy de betrokkenen zoo veel mogelijk de helpende hand bieden. In verband daarmede werden dit jaar 12 mon sters bleekwater en grondstoffen voor de bereiding daarvan bij ons ingezonden. In alle gevallen hebben wij de betrokkenen den weg gewezen tot het oplossen der moei lijkheden. Naar aanleiding van een vroeger door ons verricht onderzoek zond de Rijks- zuivelinspectie te 's-Gravenhage ons 2 mon sters smeerkaas. Deze monsters bleken niet uitsluitend botervet, maar ook andere vetten te bevatten en moesten dus worden afge keurd. Van één der dorpen uit ons keuringsge bied werd ons een monster kaas 40-)- gezon den, op vermoeden van een te laag vetge halte. Het vermoeden van de inzendster bleek juist; onze bevindingen brachten wij ter kennis van het Kaascontrolestation, al hier. Een ander monster kaas bleek om de boorgaten zwaar beschimmeld. Eenige monsters meel en havermout ble ken myterig, met schimmel bezet of onge schikt voor het bakken. Monsters boter en margarine, ingezonden door een man, die vermoedde door zijn weggeloopen vrouw te worden vergiftigd, bleken onschadelijk. Een monster onvermengde margarine, zooals aan werkloozen wordt uitgedeeld, bleek sterke plekken te bevatten. Een ander monster, ook met klachten ingezonden, bleek deugdelyk. Drie monsters boter, ingezonden door den Rechter-commissaris te Alkmaar, bleken te bestaan uit aardappelmeel bevattende mar garine zonder een spoor boter. Eenige monsters stroop, door fabrikanten ingezonden, bleken aan de gestelde eischen te voldoen. Drie monsters arachisolie bleken deugde lijk. Een monster pap, uit vrees voor vergifti ging ingestuurd, bleek onschadelijk. Een bekende bonafide specerijenhandel zond ons eenige monsters gemalen nootmus- caat, in verband met door ons geconstateer de schimmeligheid van door deze firma ver handelde waar. De ingezonden monsters ble ken van uitstekende kwaliteit Wy hebben in verband hiermede den fabrikant geadvi seerd tot grondige inspectie zijner installa tie, daar daarin blijkbaar verborgen schim melhaarden voorkwamen. In vroeger jaren constateerden wy een soortgelijk geval by een cacaofabrikant Een monster zalm in blik, ingezonden door een inwoonster van Alkmaar, bleek bedorven en gaf aanleiding tot inbeslagne ming eener partij bij den betrokken winke lier. Twee monsters consumptie-ijs werden on derzocht in verband met het niet goed doorgekookt zyn der pap vóór de ijsberei- ding. De monsters water werden ingezonden tei onderzoek op hun geschiktheid als drinkwa ter. Het waren deels monsters regenwatei om op grond van ons advies vrijstelling t krijgen van de verplichting tot aansluitin aan de waterleiding, deels monsters welwa ter van een groot instituut, dat voor het per soneel en de verpleegden als drinkwatei diende. De laatste aangelegenheid werd in overleg met de Inspectie der Volksgezond heid behandeld. Een door de politie te Alkmaar op vermoe den van bedrog ingezonden monster kunst mest bleek voldoende waardevoUe stof te bevatten, om als kunstmest te mogen wor den aangeduid. Nog steeds blijkt ons, dat ons oordeel over brandstoffen (anthraciet en nootjes kolen) op prijs wordt gesteld; in eenige ge vallen verstrekten wij advies. Een medicus te Alkmaar zond ons twee monsters urine ter bepaling van het lood- gehalte. Tenslotte laten we hieronder nog eenige cijfers volgen met betrekking tot het aantal mondelinge en schriftelijke waarschuwin gen, zoomede de resultaten, welke de pro cessen-verbaal bij hunne behandeling door de Rechtelijke Macht hebben opgeleverd. In totaal werden op grond van onze be vindingen ter plaatse of bij het onderzoek in het laboratorium 1068 waarschuwingen gegeven. In 27 gevallen werd proces-verbaal opge maakt, omschreven in tabel VIII. Er werden opgemaakt 1 proces-verbaal wegens overtreding van het consumptie-ijsbesluit; 1 proces-verbaal wegens overtreding van de plaatselijke keuringsverordening; 19 processen-verbaal wegens overtreding van het melkbesluit; 6 processen-verbaal wegens overtreding van het vleeschwarenbesluit Van deze 27 overtredingen werden er 11 bij schikking afgedaan, waarbij in totaal een bedrag van 447 aan boeten werd opgelegd, varieerende van 100 tot 7. Van de 13 veroordeelingen (waarbij in één geval twee verbalen tegen denzelfden over treder als één zaak door de rechtbank werd behandeld) bewogen deze cijfers zich tus schen 500 en 2. Totaal werd f 633 aan boeten opgelegd. Drie processen-verbaal waren bij het op maken van dit verslag nog niet behandeld geworden. In 3 gevallen (aanduiding „t.b.c.-vrije melk", zonder ministerieele goedkeuring daarvoor te hebben verkregen) werd een veroordeeling uitgesproken zonder opleg ging van straf. Vele adviezen van allerlei aard werden gegeven. Voor den, evenals vorige jaren, van de autoriteiten, rijks- en gemeentepolitie on dervonden steun, zeggen wij gaarne op deze plaats dank. Tenslotte nog de opmerking, dat dit ver slag, om de kosten ervan zoo laag mogelijk te houden, in vergelijking met de eerste ver slagen van den dienst, zeer beknopt is ge houden, doordat slechts zeer weinig bij zondere gevallen nader zijn omschreven. Het verslag bevat voorts nog mededeelin- gen over vele andere onderzoekingen, doch wij meenen met de vermelding van de be langrijkste te kunnen volstaan. INGEKOMEN PERSONEN. S. W. E. Verdoorn, geen, wed. van J. Bruin, en dochter, zonder beroep, Blaeu- straat 33, van Den Helder. C. Constant, R.K., schilder, en echtg. en kinderen, Luttik- Oudorp 75, van Castricum. A. A. Stuyt, R.K., zonder beroep, Costerstraat 22, van Wognum. R. G. Hondebrink, R.K., liefde zuster, van Everdingenstraat 18, van Am sterdam. J. L. Lütjeharms, N.H., zonder beroep, en echtg. en dochter, zonder beroep, Doelenstraat 24, van Utrecht. A. S. Harms, N.H., echtg. van E. Brommersma, zonder be roep, en dochter, geen, Vamebroek 17, van Den Helder. T. Zwart, OBisCL, echtgen. van H. L. C. de Hoog, zonder beroep, en dochter, zonder beroep, Julianastraat 8, van Soerabaja. H. Geel, N.H., tuinman, Lut- tik-Oudorp 49, van Norg. G. W. van Roon, R.K., boerenarbeider, Heilooërdyk 44, van Beverwijk. H. Slikker, G.K, administra teur, en echtg., Mient 29a, van Sint Maarten. P. Kooy, D.G., zonder beroep. Kruis laan 14, van Anna Paulowna. C. Tak, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 117, van Oudorp (N.-H.) E. Stürznickel, R.K., dienstbode, Kennemerpark 1, van Hoorn. M. J. Kleyweg, D.G., leerling-verpleegster, Kruislaan 14, van 's-Gravenhage. J. Bun- gener, N.H., opzichter Prov. Waterstaat, Lyceumstraat 19, van Haarlem. W. C. Wiggers, R.K., echtg. van J. Bungener, Lyceumstraat 79, van Haarlem. - L. van der Wilk, geen, arts, en echtg. en kinderen, Burg. Palingstraat 2, van Zutphen. J. J. Feringa, Rem., inspecteur by het Lager Onderwijs, en echtg. en dochter, Wilhel minalaan 24, van Den Helder. A. van Gulik, N.H., weduwe van D. Dell, Kruislaan 14, van WinkeL G. Jongkind, R.K., dienst bode, Heerenstraat 4, van Heerhugowaard. M. de Jong, R.K., wed. van A. Komen, zonder beroep. Gasthuisstraat 3, van Zuid- scharwoude. VERTROKKEN PERSONEN. C. de Jong, geen, echtgenote van J. Clow- ting, zonder beroep, van Korte Landstraat 27 naar Den Helder. C. Botterman, geen, koopman in galanterieën, en echtgenoote en kinderen, van Keizerstraat 2 naar Amster dam. G. Hopman, N.H., pensionhouder, van Spoorstraat 93 naar Amsterdam. A. A. M. Schouten, geen, pedicure, en echtgen. en kinderen, van Westerweg 59 naar Velsen, IJmuiden. C. M. A. de Moes, R.K., win keljuffrouw, van Tuinstraat 36 naar Voor burg. G. H. van der Laan, geen, monteur, van Kinheimstraat 10 naar Hoorn. E. P. M. Veltman, R.K., zonder beroep, van Van der Meystraat 16 naar Bergen (N.-H.) A. C. van Melis, R.K., kapper, van Geest 7 naar Eindhoven. A. Minderhoud, N.H., directeur Wilhelminapolder, en echtg. en kinderen, van Kennemerstraatweg 181 Kat- tendijke, Wilhelminadorp. N. P. Hemels, R.K., zonder beroep, van Lindegracht 21a naar Obdam. H. Smith, R.K., bakkers knecht, van Liefdelaan 10 naar Bergen (N.-H.) C. L. Schellings, R.K., hulp in de huishouding, Roemer Visscherstraat 24 naar Amsterdam. D. J. van Dijk, G.K., hulp in le huishouding, van Steijnstraat 24 naar St. "•ancras. M. J. Verzijden, EvL., kantoor bediende, van Langestraat 45 naar Bloemen- daal, Overveen. H. M. Bruin, N.H., pen sionhoudster, van Spoorstraat 21 naar Am sterdam. E. C. Gaarthuis, R.K., dienst bode, van Lindenlaan 75 naar 's-Graven hage. M. Masteling, R.K., dienstbode, van Nieuwstraat 11b naar Hensbroek. ALKMAAR. GEBOREN: Hendrik, z. van Simon Hendrik van Dru- nen en Geertje Harms. GETROUWD: Cornelis Madder en Margaretha Petro- nella Geertruida Duin. OVERLEDEN: Martha Elisabeth Stam, wed. van Pieter van Stipriaan, eerder wed. van Johan Koen-, raad Brugman, 62 jaar. Johannes Balk, wedr. van Trijntje Bloothoofd, 73 jaar. Pieter Klaas Raat, geh. met Cornelia Jo- hanna Burgering, 45 jaar. KOEDIJK (Augustus). Geboren: Gerrit, zoon van N. van Loenen en H. N. Hartland. Jan Pieter, zoon van J. Vennik en A. Spaans. Gehuwd: J. Vis Jr. en A. de Ruiter. EGMOND AAN ZEE (Augustus). Geboren: Annie, dochter van Klaas Zwart en Maartje Wyker. Alberta, doch ter van Hendrik Zwaay en Arendje Wijker. Jan, zoon van Engel Sta en Aaltje Zwart. Andries Hendrik, zoon van Klaas Zwaay en Elisabeth Krab. Overleden: Neeltje de Groot, oud 42 jaar, echtg. van Pieter Groen. Johannes Lemmers, oud 66 jaar, gesch. echtg. van Johanna Rusman. Johanna Glijnzina Zwart, oud 1 maand. ,r OUDKARSPEL (Augustus). Geboren: Ida Wilhelmina, dochter van Petrus Johannes Jonker en Helena Spaans. Grietje Klazina, dochter van Klaas Leyen en Trijntje Vriesema. Nicolaas, zoon van Wilhelmus Ooyevaar en Anna Martha Laan. Ondertrouwd: Jacobus AndreasKra mer en Maartje Bakker te Alkmaar. Wil lem Frederik de Waard te Zype en Anna Huigen. Cornelis Beenken en Aaltje Best te Grootebroek. Getrouwd: Jacobus Andreas Kramer en Maartje Bakker te Alkmaar. Frederik Willem de Waard te Zijpe en Anna Huigen. Overleden: Maartje Groen, oud 69 jaar, echtgenoote van Johannes Dignum. Maartje Rijs, oud 10 jaren, dochter van Hendrik Rijs en van Maria Naatje Lodder. PAARDENMARKT. ALKMAAR, 2 Sept. 1936. Op de heden gehouden Paardenmarkt waren in totaal 354 Paarden en 56 Veulens Hitten aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: rij paarden 150400; werkpaarden 150 425; Slachtpaarden 100200; Hitten 80250 en Veulens 70150. Handel goed. (Vorig jaar was de aanvoer 337 Paarden en 65 Veulens en Hitten). DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 2 Sept 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 293000 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 2 Sept 1936. Op de heden gehouden veemarkt, waren aanvoer en prij zen als volgt: 241 Vette kalveren, le kw. 5462 cent 2e kw. 4653 cent en 3e kwali teit 3844 cent per K.G. slachtgew.; 50 Nuchtere kalveren 11; 322 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 48—49, zware varkens 4647 cent en vette varkens 4546 cent per K.G. slachtgew. BROEK OP LANGEND IJK, 2 Sept 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 13000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 1.90—2, Schotsche muizen 1.40, BL Eigenheimers 1.802.20, Drielingen 2.10; Bonken 1.90—2.20; 11000 K.G. Uien: gele nep 3.804, gele drieling 1.20—/ 1.40, gele uien 1.10-if 2; 1000 K.G. Bieten 1.70—/ 1.80; Slaboonen 3.40 7, Snij boon en 3—f 4.10; 11000 K.G. Roode kool 12; 16000 K.G Gele kool 1 1—/ 1.70; 120000 K.G. Vroege witte kool 12, alles per 100 K.G.; 150 stuks Groene kool 1.80; 400 bos Peen 2 en 2900 stuks Bloemkool, le s. 4.407.40 en 2e s. 1.70—2.5a NOORDSCHARWOUDE, t Sept 1986. (Noordermarktbond). 6500 K.G. Aardappe len: Eigenheimers 1.90, Schotsche muizen 1.501.60, Blauwe Eigenheimers 1.70, Drielingen 2.30, Groote 22.20; 900 K.G. Zilveruien: drieling 1.20, zilvernep 3.40—5, drieling 1.30—1.50; 425 K.G. Uien 1—/ 1.30, gele nep 3.60—3.90; 600 K.G. Peen 1.60; 15400 K.G. Spercieboonen 3.408.40; 6000 K.G. Roode kool 1— 1.60; 215000 K.G. Witte kool 0.80W 1.10; 3500 K.G. Gele kool 1.10—1.40, alles per 100 K.G. PURMEREND, 1 Sept. 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: BI. Eigenheimers 67 cent en Bonte 80 cent per kist 25 K.G.; Slaboonen: dubb. 45 56 cent, dubb. z. dr. 0.45—1.16 en en kele z. dr. 65 cent per kist, 15 K.G.; Snyboo- nen: Stok 0.651.35 en Stam (breede) 0.45—1.10 per kist 15 K.G.; Pruimen le s. 12—21 en 2e s. 3—12 per 100 K.g.; Savoye kool 2.803.10 per 100 stuks; Spinazie 2024 cent en Postelein 1214 cent per kist 6 K.G.; Sla 1.301.90 per 100 krop; Andijvie 1318 cent per kist; Uien 37 cent per 25 K.G.; Meloenen: Suiker 820 per 100 stuks. Appels: Zoete Bellefleur 9, Codlin Keswick 411, Fisheris Eerstling 49, Roode tulpappel 1—/ 11, alles per 100 K.G. Peren: Beurré de Mérode 410, Clapp's Favorite 5 18, Duches Williams 27, Seigneur d'Espèren 4f 12, Suikerpeer 8.50, Triomphe de Vienne 418, alles per 100 K.G. W ARMENHUIZEN, 1 Sept. 1936. Schot sche: muizen 1.702.10, grove 1.70— 1.80; Eigenheimers 1.402.50; Gele Nep 3.40—/ 3.60; Uien 1.20—1.60, drie lingen 0.801.30; Roode kool 1—/ 1.30; Gele kool 1.40; Witte kool 0.701, per wagon 104; Slaboonen 3.707.20; Snij- boonen 6.407.60. Aanvoer: 16900 K.G. Aardappelen; 4600 K.G. Gele Nep; 2775 K.G. Uien; 12200 K.G. Roode kool; 700 K.G. Gele kool; 17300 K.G. Witte kool; 3360 K.G. Slaboonen en 53 K.G. Snijboonen. EIERENVEELING TEXEL. TEXEL, 31 Aug. 1936. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 55242 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5056 K.G. (per 100) 2.70—3.20, 58—62 3.10—3.35, 62—64 3.25-/ 3.40, 66—70 3.50—3.85. TEXEL, 31 Aug. 1936. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 163 Schapen 17t 20,61 Lammeren 79, 3 Koeien 145200, 6 Vette kalveren 3065; 16 Nuchtere kal veren 101 16; 78 Biggen 913; 2 Veulens 65—/ 125.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3