Agenda De Lange De Moraaz Publicaties ^Binnenland Stad en Omgevina iDper&ericht Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Gouden ringen vermist. Stedelijk Museum ingan. Br eed straat, eiken werkdag van 9 tot li en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-Theater, 7.45 uur, hoofdnummer De geheime agent (sens.-avont.); hoofdrol Pe if. Lorre. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, vanaf Zondag 6 tot en met Donderdag 10 September, hoofd nummer I dream too much; hoofdrol Lily Pons. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Eerloos (rom.); hoofdrol Annabella. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Catharina de kleine (hum.); hoofdrol Fran- ziska Gaal. Extra: Liefdesadviezen gevraagd. Toegang eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Dinsdag 8 September. 8.30 uur, de Unie, openbare Psychometri sche seance door den heer E. Benedict uit Amsterdam. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE GEMEENTELIJKE AVOND SCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDS ONDERWIJS MET VOORTGEZETTE KLASSEN TE ALKMAAR. De inschrijving van leerlingen zal plaats hebben van MAANDAG 7 tot en met ZATERDAG 12 SEPTEMBER, des voorm. van 912, 's nam. van 24 en 's avonds van 6V29 uur in het gebouw der Am bachtsschool. De leerlingen moeten om tot de le klasse te worden toegelaten, bij den aanvang van den cursus: a. ten minste 12 jaar en 8 maanden oud zijn en tevens voldoende lager onder wijs hebben genoten, of b. indien zij 12 jaar, doch nog geen 12 jaar en 8 maanden oud zijn, een bewijs overleggen dat zij het zevende leerjaar eener lagere school met vrucht hebben doorloopen. Leerlingen die een dagschool bezoeken, worden niet toegelaten. Laatste rapportcijfers moeten voor nieu we leerlingen worden medegebracht. Leerlingen met einddiploma Ambachts school kunnen tot de 5e klasse worden toegelaten. Leerlingen met einddiploma Gem. Avondschool voor lager Nijverheids onderwijs kunnen toegelaten worden tot de voortgezette klassen. De school duurt 5 jaar, voor de typogra fencursus 4 jaar. De voortgezette klassen duren 2 jaar. Het schoolgeld, geregeld naar financieele draagkracht der ouders en grootte van het gezin, is laag gesteld. De leermiddelen worden door de school verstrekt. De cursus vangt aan DONDERDAG 1 OCTOBER, 's avonds 6% uur. Inlichtingen bij den directeur A. FLEDDERUS. Alle leerlingen moeten xich opnieuw laten inschrijven. NEDERLANDSCH CRED1ET AAN BELGIE. Schatkistbiljetten Belgische staat. Naar wij vernemen zullen de op 17 Sept. vervellende nom. 9.000.000 en de op 29 September vervalende nom. 29.600.000 schatkistbiljetten van den Belgischen staat, welke deel uitmaken van het crediet, oor spronkelijk groot 85.000.000 dat de heeren Mendelssohn en Co Amsterdam, indertijd aan den Belgischen staat resp. aan de Bel gische Congo kolonië hebben verleend, voor een periode van drie maanden worden ver lengd. Daarentegen zullen de schatkistbil jetten ad 6.4000.000 van den Belgischen staat, welke 4 October vervallen en welke volgens de credietvoorwaarden eveneens nog eenmaal met drie maanden hadden kunnen worden verlengd, worden terugbe taald. SCHEURING IN HET AMERIKAANSCH VAKVERBOND. Tien groote vakvereenigingen, die bij het groote Amerikaansche Vakverbond waren aangesloten, zijn wegens insubor dinatie uit den bond gestooten. Zij verte genwoordigen tezamen 1.100.000 arbei ders, hetgeen meer dan een derde is van het totaal aantal leden van het Ameri- kaansch Vakverbond. Deze tien diasidente vakvereenigingen zullen onder voorzitterschap van John Lewis, den leider van den Mijnwerkers- bond, een nieuwen vakbond oprichten. OPZIENBARENDE MOORD. Rijke Amerikaansche gedood en in ravijn geworpen; dader voort vluchtig. In de badplaats La Jolla, nabij San Diego (Californië) is groot opzien gebaard door den moord op de 35-jarige Ruth Muir, de dochter van een bankdirecteur uit San An- tonio. Het gruwelijke verminkte lijk heeft men in een ravijn bij de kust gevonden, en het is wel zeker, dat miss Muir werd aange vallen, terwijl zij op een bank naar de op komende maan zat te kijken. Een wanhopige worsteling moet toen zijn ontstaan, getuige de pluikjes bruin haar, die in de stijf toe geknepen handen van het slachtoffer werden gevonden, en het bloed op haar nagels, het geen bewijst, dat het gelaat van den moor denaar ook niet ongeschonden uit den strijd te voorschijn is gekomen. De politie heeft totdusver geen spoor van den dader kunnen ontdekken. ONTVOERDER GEARRESTEERD. Vreeselijke misdaad te Mulhouse Te Mulhouse (Fr.) is de 25-jarige Kueny gearresteerd, die twee kinderen had ont voerd, waarvan er een in het Rhöne-Ryn kanaal is verdronken. De beide slachtoffers, twee meisjes resp 9 en 7 jaar oud, waren op straat door den bandiet aangesproken en op zijn fiets door hem meegenomen. De kerel bleek heelemaal geen berouw over zijn misdaad te hebben en legde een volledige bekentenis af: Zeker, ik ben de dader! De eerste heb ik in het kanaal verdronken en de tweede in het bosch achtergelaten! Het afdreggen van het kanaal heeft nog geen resultaat opgeleverd, ofschoon Kueny precies de plaats heeft aangewezen, waar hi de 9-jarige Jeannine Toillon eerst beest achtig mishandeld en vervolgens verdronken heeft. Het andere slachtoffer, de 7-jarige Jacque- line Girardot is ongedeerd teruggevonden NEDERLANDSCH-ENGELSCHE HANDELSBETREKKINGEN. In verband met het jaarlijksche rapport, dat uitgegeven is door het Britsche minis terie van handel, hetwelk een overzicht geeft over de Britsch-Nederlandsche han delsbetrekkingen waarover de meeste Engelsche dagbladen gisteren een com mentaar gaven, waarbij gewezen werd op het feit, dat het handelssaldo tusschen Nederland en Groot-Brittannië ten nadeele van laatstgenoemde was vergroot publi- ceeren Engelsche couranten hedenmorgen een schrijven van den heer M. Wijnand Wolff, eere-secretaris van de Nederland sche kamer van koophandel te Londen, luidende als volgt: Naar aanleiding van het gisteren door het departement van verzeeschen handel Ouitgegeven rapport over de economische en commercieele verhoudingen in Neder land, hetwelk o.a. melding maakt van de voor Groot-Brittannië ongunstige handels balans, zou ik de aandacht willen vestigen op het feit, dat, ofschoon natuurlijk de cijfers gezien van een statistisch standpunt zeer zeker correct zijn, men niet over het hoofd moet zien, dat terwijl Groot-Brittan nië een bevolking van meer dan 40 mil- lioen menschen heeft, Nederland slechts ongeveer 8 millioen inwoners telt. Bovengenoemde officieele statistieken in aanmerking nemende, koopt Nederland per hoofd voor ongeveer 30 shilling, terwijl Groot-Brittannië voor ongeveer 10 shilling per hoofd koopt. Dientengevolge koopt iedere Nederlander 3 maal zoo veel van Groot-Brittannië als de gemiddelde Brit van Nederland. Hierbij is niet in aanmer king genomen dat onzichtbare uitvoer, de methode van taxatie voor douane-doelein den enz .eveneens invloed kunnen hebben op de vermelde statistieken. BRUTALE INBRAAK. Dief drong op klaarlichten dag woning binnen. Een bedrag van 250 gestolen. Gistermiddag half vier heeft een brutale inbraak plaats gehad te Ginneken. In een zijstraat van de Valkenierslaan aldaar staan een drietal woningen op eenige meters van elkaar gelegen. In de laatste daarvan woont de hovenier A. v. Miert. Zijn woning is door een drietal meter breeden weg van de ho- venierderij gescheiden, terwijl deze weg ge heel open ligt aan de zijde van de straat, waardoor bijna doorloopend verkeer is. Waar bovendien tegenover deze woning zich een bloemisterij met woning bevindt kan van eenzaamheid geen sprake zijn. Toch heeft een brutale dief kans gezien een raam aan de zijde van den opgangsweg, met een steen in te slaan. De dief heeft zich door het raam naar binnen begeven en uit een lade in een der vertrekken een bedrag van ongeveer 250 weggenomen. V. M., die penningmeester is van de R.K. Veilingvereeniging en als zoodanig geld van deze vereeniging onder zijn beheer heeft, had dit geld een andere plaats gegeven, zoodat dit door den dief niet is gevonden. Toen de inbraak plaats had was v. M. op de veiling te Breda, terwijl zijn vrouw werkte in de naastgelegen hovenierderij. De burgemeester en de politie van Gin neken waren spoedig ter plaatse, terwijl even later ook de politiedeskundige, de heer v. d. Schatte Olivier, eveneens arriveerde. Het onderzoek is nog gaande. Van den dief ontbreekt elk spoor. „ONREDELIJKE WONINGUITZETTING". Naar het „Handelsblad" ter oore komt, zou het in geenendeel de bedoeling der re geering zijn, indien werklooze arbeiders- huurders na afschaffing van de huurtoe- slagen eigenmachtig en eenzijdig een even redig gedeelte van hunne huurbetalingen achterwege zouden laten, een daarop ge volgde woninguitzetting als „onredelijk" te beschouwen. Wel verwacht men blijkbaar, dat dergelijke huurverlagingen door min nelijke schikking zullen geschieden. Weigert de eigenaar ieder overleg of tegemoetko ming, dan nemen wij aan, dat in dat geval de figuur van „onredelijke woninguitzetting" aanwezig zal zijn. Maar dit begrip is van de zijde der regeering tot dusverre niet na der gepreciseerd. In aansluiting op dit bericht deelt de R. P. D. mede, dat de minister, ook blijkens het communiqué, dat in de avondbladen van 29 Augustus is gepubliceerd, te kennen heeft gegeven, dat in het algemeen zou moeten worden gestreefd naar een regeling tusschen verhuurders en huurders, waarbij ieder van hen een redelijk deel van de ver laging van den huurbijslag voor zijn reke ning zou nemen. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 5 Sept. 1936. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 140000 stuks kipeieren aangevoerd waarvan de prijzen als volgt: 5658 3.303.50; 60—62 3.35—3.60, 62—64 3.40—f 3.75 en 64—66 3.65—3.80. Een vingervlugge aan het werk geweest? Het verhaal speelde zich vanmorgen tusschen 11 en 12 uur af in de Houttil. In den juwelierswinkel van den heer Oudes stapt een als heer gekleed persoon binnen en vraagt om een collectie verlo vingsringen te mogen zien, want hy wil twee ringen koopen, één voor hem en één voor zijn meisje. De heer Oudes pakt zijn collectie en de meneer past. En doet tenslotte een keuze. Om vervolgens, nog yeen gouden armband te koopen, ook al voor zijn verloofde „En of ze tegen 2 uur hedenmiddag be zorgd konden worden bij den heer Boersma, adres Verdronkenoord 77?" Natuurlijk kan dat en de onbekende ver dwijnt. De eigenaar der juwelierszaak pakt het gekochte in in twee pakjes en verzamelt verder de collectie. Maar dan mist hij twee ringen! Geen zuiver spel dus. En onmiddellijk worden èn de politie èn de collega's in de stad gewaarschuwd. Slechts eenige minuten later komt een onbekende als heer gekleede persoon den juwelierswinkel der firma Oudes in de Payglop binnen stappen. Hij wil graag de collectie verlovingsringen zien en als 't kan twee ringen koopen voor hem en zyn meisje. De vrouw des huizes weet reeds, wat er zich in de Houttil heeft afgespeeld en is op haar hoede. Maar zij houdt zich rustig en kalm. Intusschen heeft mevrouw Oudes uit de Houttil gezien, dat de onbekende in de Payglop den winkel binnen stapte. Zij waarschuwt de politie, die even later haar entrée maakt in de zaak in de Payglop. Daar zit de onbekende, rustig op een stoel. Hij kan niet weg, want de vrouw des huizes heeft de deur op slot gedaan. Toch mag hy even later weg, echter onder geleide van de politie, die hem meeneemt naar het bureau. En het eenige, wat de als meneer gekleede onbekende nog opmerkt, is, dat hij heelemaal niet van plan was, om ringen te koopen. En bovendien blijkt al heel gauw, dat op het Verdronkenoord 77 heelemaal geen Boersma woont. De politie mag nu uitknobbelen, wat er precies gebeurd is. En zij mag naar de vermiste ringen zoeken, die nog steeds niet terecht zijn! MAISON LUIDINGA GEMODERNISEERD. Het interieur van Maison Luidinga aan den Kennemerstraatweg 7 is eenigszins gemoderniseerd. Want behalve een nieu we vloerbedekking zijn er thans door den heer A. Blom stofvrije étalages aange bracht, welke in hygiënisch opzicht aan de hoogste eischen voldoen. Het geheel is opgetrokken van eikenhout en maakt met een moderne belichting een alleszins frisschen indruk. Dit zal deze winkel on getwijfeld ten goede komen en het feit, dat mevr. Luidinga thans ook een auto maat geplaatst heeft, zal op dezen druk ken verkeersweg zeer welkom zijn. Niet alleen voor hen, die op doorreis zijn, doch bovenal voor hen in onze stad, die een warm hapje naar waarde weten te schat ten. Moge deze verbeteringen voldoen aan de gestelde verwachtingen. WERK OPGEDRAGEN. Het op diepte baggeren van het Groot I Noordhollandsch Kanaal bij het nieuwe Silogebouw aan den Schermerweg te Alk- maar is opgedragen aan den aannemer J. J. de Groot, alhier. GEREMD EN GESLIPT. Gistermorgen is in een bocht by Schoorl- dam een auto geslipt en over den kop ge slagen. De auto was op weg van Bakkum naar Leeuwarden en vervoerde twee ren paarden van stal Bakkum, die aan een te Leeuwarder te houden draverij zouden deelnemen. Juist in een bocht bij Schoorldam moest de bestuurder remmen voor een tegenlig ger en dit remmen geschiedde zoo krach tig, dat mede door de gladheid van den weg de wagen slipte en kantelde. Onder den grootendeels vernielden wagen werd de oppasser, J. C. uit Alkmaar van daan gehaald. Hij werd bewusteloos by omwonenden binnengedragen en later naar Alkmaar vervoerd. Een dokter constateer de een lichte hersenschudding. De bestuurder van de auto en de pikeur, die naast hem zat, kregen geen letsel, ter wijl ook de paarden niet gewond werden. HET ONGELUK OP DE FLORES. Op 12 September 1935 is, naar men weet, op het flottilje-vaartuig Flores in Indië een ernstig ongeluk voorgevallen tijdens het pasklaar maken van hulzen, bestemd voor 15 c.M. geschut. Bij dit kar weitje is door een samenloop van omstan digheden een der kanonen ontijdig afge gaan, met het gevolg dat de matroos 1ste klas J. J. van Ursem uit Alkmaar, gedood werd, terwijl de schipper W. van Baars zware verwondingen en de inlandsche kwartiermeester C. Suot, alsmede de ma troos 2de klas D. Delima lichte verwon dingen kregen. Bij vonnis van den zeekrygsraad te Soe- rabaja werden 30 Juli j.1. de volgende von nissen uitgesproken: Korporaal-konstabel J. v. T. twee we ken; M. P. M., sergeant geschutmaker, één maand, en J. G. F., majoor konstabel, zes weken gevangenisstraf. Het hoog militair gerechtshof te Batavia heeft de zaak thans behandeld. Sergeant-geschutmaker M., aldus het verslag in het Bat. Nbl., die in het sein- station de afvuurinstallatie van kanon I onder stroom had gezet, gaf een uitvoerige uiteenzetting van de omstandigheden, vóór het ongeluk plaats had. Het verhoor van dezen beklaagde bewoog zich uiteraard geheel op technisch terrein. Na afloop van het beklaagden- en getui genverhoor eischte de advocaat-fiscaal tegen beklaagden M., v. T. en F. resp. twee weken, een maand en twee maanden hech tenis. WINTERAVONDCURSUSSEN HUISHOUD EN INDUSTRIESCHOOL. De tyd is weer daar, om te denken aan de cursussen, die ons tijdens de winter maanden kunnen helpen om onze kennis op verschillend gebied te verrijken en onzen tyd praktisch nuttig te maken. Daarvoor biedt de Huishoudschool ruim schoots gelegenheid op kookgebied, in de naaivakken, in knippen, verstellen, enz. Ieder kan een keuze doen: zoowel jonge meisjes als huismoeders, want het zelf ver vaardigen van onder- en bovenkleeding be vordert de handigheid en de zuinigheid en het verstellen van gedragen goed (vooral het vermaken) is juist in dezen tyd, waarin de grootste zuinigheid betracht moet wor den van zeer veel belang. De aangifte voor de cursussen kan gedu rende 2 weken geschieden op Woensdag en Vrijdagmiddag. naar waarnemingen, verricht in den mor*P van Zaterdag 5 September. Medegedeeld door het Kon. Nede'rl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,3 m.M Janmayen. Laagste barometerstand 743,8 m.M. te Aberdeen. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 6 September: Matige tijdelijk wellicht krachtige zuid westelijke tot westelijke of noordwestelijke wind; meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk regenbuien; aan vankelijk iets kouder. Buitenlandsch weeroverzicht. Somber regenachtig weer Langzaam verplaatste de depressie zich oostwaarts, in diepte toenemende. Haar kern ligt nu met barometerstanden onder 745 m.M. over Schotland. Secundairen strekken zich naar IJsland, naar de Noorsche zee naar Denemarken, naar ons land en naar noord-Frankrijk uit Het weer is in dit ge- theele gebied slecht meest met zwaar be wolkte of betrokken hemel, terwijl tal van plaatsen regen melden. Ook waaien in de zuidelijken en zuidwestelijken sector van de depressie krachtige zuidwesten tot noord westen winden. In het westen en zuidwes ten van ons waarnemingsgebied neemt de hoogedruk wat toe, evenals over de Noor delijke IJszee. Over Scandinavië heeft de hoogedrukking echter in beteekenis verlo ren, toch is over Zweden en midden-Noor- wegen het weer nog vrij goed, plaatselijk steeg er de temperatuur relfs. In bijna het geheele overige gebied werd het kouder. Ten onzent mag nog geen verandering van beteekenis in der. heerschenden ween- toestand worden verwacht LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.08 uur tot 5.Ï1 uur licht op. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN O VERDIE EN ACHTERMEER. Naar men ons mededeelt zijn afschriften van het door ons Donderdag gepubliceerde bezwaarschrif verzonden aan: den Raad van State, de ministers van binnenlandsche- en economische zaken en van justitie, de commissaris der koningin in de provincie Noordholand, Gedeputeerde Staten van Noordholand, den hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, de Vaste Commissie voor Uitbreidingsplannen, den burgemeester van Alkmaar en aan alle raadsleden. FAILLISSEMENTEN. J. C. van Nek, zeepfabrikant te Heiloo. Rechter-commissaris mr. Ledeboer. Cura tor mr. Leesberg. Verbeterde opgave. DE 8-OCTOBER-VIERING. Een lezer doet ons een idee toekomen! Hy vraagt: zou de ballonnenjacht niet een kaaswimpel-jacht kunnen worden? En hij voegt er aan toe: als aan elke ballon een labeltje bevestigd werd in den vorm van een kaaswimpel en als dan de vinder van zoo'n kaaswimpel, die buiten een bepaald aantal kilometers van Alkmaar woont, een doosje origineele kaaswimpels (koekjes) kreeg toegezonden, zou op Alkmaar's Ont zet een mooie reclame voor onze kaasmarkt gemaakt kunnen worden. Is 't een idee voor de commissie? Ons dunkt van wel! SIGARENMAGAZIJN HARTLAND. Hedenmorgen is op de Nieuwesloot het nieuwe sigarenmagazijn Hartland geopend en dus was het in den loop van den morgen een „va-etvient" en werd de winkel in korten tijd in een bloementuin herschapen. Die bloemen kwamen van sportverenigin gen, vrienden en firma's en stapelden zich op in den winkeL De zaak zelf is gevestigd in het voorma lige „kleine winkeltje", dat er nu heel an ders uit ziet. De winkel is vergroot, de eta lage flink groot is zeer verzorgd, en een ruime voorraad sigaren, sigaretten en tabakken ligt opgestapeld in de kasten aan den wand. Achter den winkel is het loterij kantoor, dat ook behoorlijk groot is en daar achter zijn de woonvertrekken. Het geheel wordt nog gerestaureerd en over enkele dagen zal alles een nieuw tintje en een vroolyk aan zien hebben. Natuurlijk zal de heer Hartland zorgen voor sportmededeelingen en -uitslagen. Een geheel apart bord zal steeds het vereenigings- nieuws bevatten, terwijl op andere borden standen en uitslagen gepubliceerd zullen worden. Zoodat zeer velen de nieuwe zaak weldra zullen vinden en klanten zullen worden van Hartland's sigarenmagazijn. SPIRITISTISCHE CURSUS. In navolging van vorige jaren organi seert de afd. Alkmaar der Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia" wederom een cursus over het spiritisme. Het is vooral de overal naar voren dringende behoefte der menschen naar meer geestelijke ont wikkeling die haar deed besluiten, wederom deze avonden te organiseeren. Niet om de waarheid van het spiritisme te komen be wijzen, dat is reeds genoegzaam vastge steld, echter wel om de vele verkeerde en dwaze begrippen die om het spiritisme geweven zijn te weerleggen en in hun juiste verhouding te brengen. Het probleem leven, sterven en dood is wel zoo belang rijk dat de studie van het spiritisme voor ieder, die met de wetenschap van zijn tyd wil meegaan, onontbeerlijk is. Dan zal men de spiritisten beter leeren begrijpen en hun wetenschap niet meer afwijzen, maar weten dat deze gebaseerd is op zuiver religieuzer, grondslag. De heer J. Harinck zal dit jaar deze cursussen leiden op 16, 22 en 30 Sept. a.s. PROGRAMMA VAN HET CONCERT te geven door de muziekvereenieine Alc- Vl<;trix" °P Zondag 6 September 1936 a.s., s avonds van 8—10 uur. Direc teur de heer J. v. d. T.aan 1. Amsterdam-Marsch, 2. Val» l2„i dBeUnkenl,Urg' o i-\ ®er8er> arr. H. Rouveirolis. Ei" Mor«en> ein Mittag, ein Abend in Wien, v s 4. Dans la Forêt. Q 1. Reveil de La nature. aJU*' 2. Hymne d'allégresse. 3. Diligence sous Bois. 4. Bücherons et Charbonniers. Pauze. Teïl n r°pera Gu»Uaume de Rossini. t \m 6. Rachel. Grande Valse T f 7. Ballet Antique! c r ^nglois- 8. Finale. G' Guillement. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. I Op Zondag 6 September is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zyn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVER HEIDSONDERWIJS EN AVOND VAKCURSUSSEN. De aandacht wordt er op gevestigd dat de inschrijving van leerlingen heden wordt ge houden tot en met 12 September a.s. in het gebouw der Ambachtsschool. Alle leerlingen moeten zich aanmelden dus ook zy die het vorig jaar de school reeds bezochten. WAARSCHUWING VOOR BANKETBAKKERS. De burgemeester van Ursem geeft een ieder in overweging, alvorens in relatie te treden met W. van Frenk, handelende onder de firma W. van Frenk, handel in anketbakkersartikelen, Euterpestraat no. 22 te Amsterdam, en diens echtgenoote Esther Engelina Blok, by hem inlichtingen in te winnen. BRAND TE HEEMSKERK. Te Heemskerk brandde Donderdag nacht de dubbele behuizing van G. Nyman. gelegen aan den Kerkweg door onbekend# oorzaak geheel uit Er rust geen zegen op dit huis. Tijdens eene ontzettende storm welke op Zondag 6 Nov. 1921 woedde en die in het avonduur afmetingen aannam van eene vliegenden storm is dit huis inge stort. Het werd later herbouwd. PSYCHOMETRISCHE SEANCE. De heer S. Benedict hield hier te lande reeds meermalen psychometrische séances, o.a. dit jaar in Den Haag en in Amsterdam- In den Haag deed hy dit meermalen voor professoren en doctoren, o.a. voor de Ver eeniging voor philosophie en para-psycho- logie van dr. Greven. In een onlangs voor het ubliek gegeven séance heeft de heer Benedict uitvoerig uit gelegd wat hij onder psychometrie verstaat. De invloed, die van gegeven voorwerpen uitgaat, vormt voor den psychometrist een beeld, dat helder of schemerachtig kan zijn. Psychometrie is aanvoelen. Het fluïde van het voorwerp straalt af op het medium en

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2