tiuAtoaad, De vliegtocht van Richman en Merryll. Tengevolge van benzinegebrek in Wales gedaald. Geneeskundige brieven fand- eti JiacktkecichteM. %ucqettiike Stand fcet eind van den grooten strijd was dus zoo, dat Severgnini op de eerste plaats zat en Metze op de tweede. Lacquehaye scheen zich intusschen geheel hersteld te hebben en terwijl het veld heel dicht opeen zat, maakte hij 33 ronden voor het einde van een kleine inzinking van Metze gebruik om opnieuw langs den Duitscher te gaan, zoo dat hij achter Severgnini, die nog steeds leidde, op de tweede plaats lag, met Metze als derde. Het was nu voor Lacquehaye zaak ook den Italiaan voorbij te gaan maar Lohman zat nog steeds voor dezen. Hoe het einde zou zijn viel dus nog steeds niet te voor zien. Kort voor het einde kwam Metze aan den kop, toen Lacquehaye zich niet meer kon verzetten. Raynaud kwam plotseling uit de achterste positie naar voren en zette zich op de tweede plaats. Het slot was een en al emotie. Raynaud hield den kop. Lacquehaye deed nog een aanval, en nog een. Onder die bedrijven is de Italiaan afgezakt en Metze op de derde plaats gekomen. Onder donderend gejuich wint Raynaud de geweldige race. Het eindresultaat werd aldus: l.Raynaud, 1 uur, 32 min. 29 2/5 sec., zoo als men ziet is er dus veel langer over gere den dan in de serie die Metze reed, maar in die serie werd ook niet zoo een ontzetten- den sferigd gegeven die zoo afmatte. Op de tweede plaats kwam Lacquehaye met uur 32 min. 29 3/5 sec. 3. Ronsse, 1 u. 32 min. 34 1/5 sec., 4. Metze, 1 uur 32 min. 34 1/5 sec., 5. Severgnini, 1 uur 33 min. 4 sec., 6. Lohman op zeven ronden. Paarden. DRAVERIJEN TE HEEMSKERK. Ingeschreven waren 42 paarden, opge komen waren 32 paarden. 1. Our Draem (eig. K. Wijk, bef. B. Bolwijn) te Haren; 2. Yledyzoon (eig. en ber. S. v. d. Oort) te Haarlemmermeer; 3. Vitesse S. W. eig. Stal Bakkum, ber. J. v. Leeuwen Sr.), Bakkum; 4. The Glae- ner (eig. en ber. W. Geersen) te Valke veen. ONZE POSTVLUCHTEN. De Perkotoet is gistermiddag om 15.45 uit Indië op Schiphol geland. STEWARDESSEN BIJ DE K. L. M. Men schrijft uit Amsterdam: Na een langen tijd van voorbereiding en training in den Haag eri op Schiphol, zijn de zeven nieuwe stewardessen giste ren bij de K. L. M. in dienst genomen en wel voor een voorloopige verbintenis van drie maanden. Woensdag en Donderdag werden nog de laatste examens afgeno men en daarna verschenen de eerste meis jes in haar nieuwe uniformen. Aan het einde van de drie maanden worden de meisjes nogmaals aan een examen onderworpen, om dan, als zij sla gen, definitief in dienst te worden ge steld. Gedurende de drie maanden vóór het „eindexamen" doen de meisjes ge woon dienst op de Europeesche lijnen behalve op de lijn naar Rome. De nieuwe uniform is vrijwel gelijk aan de uniform, zooals oorspronkelijk ont worpen voor de stewardessen, die verle den jaar reeds in dienst kwamen. Ook nu weer is de stof marineblauw laken, met op de eene revers in gouden letters „stewardess" en op de andere het embleem van de K. L. M. DE GORDON BENNET-WEDSTRIJD. Duitsche luchtballon in Rusland geland. De Duitsche Gordon Bennettballon „16" is eergisteren te 18.40 uur nabij Iwanowo geland. De Duitsche ballon „Sachsen" is in een bosch in de omgeving van Maksatikhins (Polen, prov. Kalinin, voorheen Twer) ge daald. Men wacht thans nog op bericht van 5 ballons. Volgens onbevestigde berichten zijn in de provincie Kalinin twee parachutes gevonden, voorzien van etiketten van de Poolsche Aeroclub, die naar men veronder stelt, door de Poolsche ballonvaarders zijn uitgeworpen. Het vliegtuig onbeschadigd. De Amerikaansche vliegers Richman en Merryll zijn gistermiddag 4 uur door gebrek aan brandstof genoodzaakt geweest in Wales een tusschenlanding te maken die zeer goed gelukt is, maar op een zoo klein terrein, dat het zeer de vraag zal zijn oi zij van deze plek een weide in Car- marthen Shire zullen kunnen opstijgen ter voortzetting van hun tocht. Een goed half uur na de landing heeft Richman het vliegveld Croydon opgebeld, vanwaar per vliegmachine dadelijk benzine is gezonden en een relaas van zijn tocht ge geven: Een kort relaas van den tocht. „Tot een goede honderd mijl uit de Ier sche kust hebben we goed weer gehad, maar door de bewolking hebben wij den Oceaan van onze gemiddelde hoogte van 3300 M. slechts nu en dan even gezien. Bo- yen Ierland regende het zoo zwaar, dat wij van het geheele eiland niets gezien hebben en pas bemerkten dat wij er over heen moesten zijn toen wij de steile kusten van Wales onder ons bemerkten. Onze motor heeft zich prachtig gehouden, maar toch iets te veel benzine verbruikt en wij begrepen dat wij Croydon niet konden halen. Wij zijn toen omlaag gecirkeld op zoek naar een geschikt landingsterrein, wat zeer moeilijk te vinden was omdat het land of uit rotsen bestond of uit weiland met ontelbare koeien en schapen. Na 40 minuten zoeken vonden wij een weiland waarop wij slechts drie koeien zagen en daar hebben we de landing volbracht. Aan het toestel mankeert niets en zoodra we brandstof hebben zullen we trachten hier weer vandaan e komen. Wij vliegen in elk geval naar Londen door, maar zullen er waarschijnlijk eenige dagen blijven en niet dadelijk terugkeeren zooals het oorspronkelijk plan is geweest. Wij heb ben met een gemiddelde snelheid van 230 mijl (350 K.M.) gevlogen, maar wij hebben ook stukken met 250 mijl (400 K.M.) afge legd. Bij de nadering van de Iersche kust is onze snelheid echter tot nauwelijks 100 mijl gekrompen door den regen en den tegenwind uit Z. O. Een gesprek over langen afstand Onderweg, boven den Atlantischen Oceaan, hebben de beide Amerikanen draad loos-telefonisch gesproken met het bureau van een luchtverkeersmaatschappij te Jack- sonville in Florida. De afstand, die daarbij werd overbrugd, bedroeg 3052 mijlen. De Lady of Peace bevond zich toen op 150 mij len ten westen van de Iersche kust. Richman deelde in dit gesprek nog mede, dat hij en zijn makker tengevolge van een hevigen remous beiden van hun zitplaat sen werden geworpen. Er gingen eenige minuten voorbij, die den Amerikanen als een eeuwigheid toeschenen voordat zij weer opgekrabbeld waren en de bestuurder het vliegtuig weer in de hand had. In dezen tijd had het vliegtuig ruim 900 meter hoogte verloren. Toen het vliegtuig onderweg door een onweersgebied vloog geraakte het radio toestel buiten werking. De overtocht over den Oceaan nam ongeveer 15 uur in beslag. Vandaag naar Croydon De beide vliegers zullen den nacht door' brengen in Wales en vandaag naar Croydon vertrekken. Omtrent hun plannen voor de terugreis per vliegtuig naar de Ver. Staten, verklaar de beide Amerikanen, dat dit geheel en al van het weer zou afhangen. Iets over Vultee-vliegtuigen. De vliegtocht van de beide Amerikanen, welke de aandacht van de wereld heeft ge trokken, is geschied, blijkens de berichten, met een Vultee-vliegtuig. Dit merk vliegtui gen behoort tot de snelste verkeersvliegtui gen ter wereld welke met één, motor zijn uitgerust. Zij worden vervaardigd door de Airplane Development Corp te Glendale (Californië). Vorig jaar zijn Vultee-vlieg tuigen waarvan de vroegere hoofdingenieur van de bekende Lochheed-fabriek, G. F. Vultee, de constructuur is, afgeleverd aan de American Airlines, een der (binnen- landsche) luchtverkeersmaatschappij en in de Ver. Staten. Deze verkeersvliegtuigen zijn voorzien van een Wright Cyclone mo tor (735 P.K.) en hebben intrekbare wielen, welke zijdelings in den vleugel door een wormwiel, verbonden aan een lectro-motor, opgetrokken of uitgedraaid worden. Deze manupulatie geschiedt in 17 seconden. De wisseld. Het verkeersvliegtuig, dat een laagdekker is, biedt plaats aan twee be stuurders en acht passagiers en heeft een kruissnelheid van 346 K.M. per uur, grooter dus dan de Douglas DC 2, die een kruis snelheid van ongeveer 290 KM. per uur ont wikkelt. De maximum snelheid van het mealen Vultee-verkeersvliegtuig, dat uiter lijk ofschoon één motor hebbend, veel ge lijkenis toont met de Douglas DC 2, be draagt 378 K.M. per uur. Met volle belas ting, weegt het vliegtuig 3800 K.G. De vergadering oordeelde dat het dan ook van de afd. Alkmaar moest uitgaan. Men zal dat afwachten. Na behandeling van een interne zaak volgde sluiting. NEDERLANDSCHE ZUIVELCENTRALE, Naar de Nederlandsche Zuivelcentrale mededeelt, bedraagt in de week van 6 t.m 12 September 1936 (consumptiemelk regee- ringscontract) het taxegedeelte 6 1/4 cent, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met afdracht voor de kwaliteit, over- melk regeeringsminimumprys 4,40 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2% cent. daar in 1905 voor het eerst in grooter aan- tai ge/.ien te worden, met meer dan 100 gevallen. Na 19)8 uad in Duitschland (in het Rijngebied en in Westfalen) een epidemie op met meer dan 2000 zieken en sindsdien laat deze ziekte Europa noch Amerika met rust. Jaren met een klein aantal ziektegevallen worden plotseling afgewisseld door jaren met veel grootere ziektecyfers. Men krijgt ongetwijfeld den indruk dat deze ziekte in toenemende mate de menscheid bedreigt. HEFFING OP BOTER, De heffing op boter en de vervoerver gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 712 September vastgesteld op 80 cent per kilogram. STEUN BOOMKWEEKERS. Een crediet van f 1.250.000. In de Staatscourant is opgenomen de Crisisboomkweekerscredietbeschikking 1936. Krachtens deze beschikking zal uit het landbouwcrisisfonds voor de credietver- leening aan de bij de Nederlandsche sier teeltcentrale aangesloten boomkweekers een crediet beschikbaar gesteld worden van 1,250,000. WARME NHUIZEN, Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in: Aug. 1936 Aug. 1935 Aardappelen 353.325 K.G. 550.950 K.G. Roode kool 99.750 50.175 Gele kool 23.600 8.200 Witte kool 81.125 47.100 Slaboonen 33.014 44.909 Gele uien 41.925 30.675 Gele nep 56.100 55.350 Zilver uien 49.125 107.975 Bieten 2.100 200 Snijboonen 250 355 De omzet bedroeg in Augustus 1936 28.239,22 tegen 25.027,21 in Augustus 1935. HEILOO. Holl. My. van Landbouw. De afd. Heiloo hield Woensdagavond vergadering. De voorzitter, de heer P. Frans, opende en zeide dat er eenige op leving komt in den handel in jong vee, zuivel en melk, hoewel het bedrijf nog niet loonend is. Daartegenover staan ech ter de enorm hooge prijzen der voeder artikelen, zoodat we nog weinig verder komen. Men zal dan qok voorstellen hoo- ren om de noodige stappen bij de regee ring te doen om hierin verbetering te krijgen. In behandeling kwam de Land- bouwwintercursus. Na de pensionneering van den heer Huisman is aanbevolen de heer Smit, hoofd der christelijke school te Bakkum. De cursus kan 22 September aanvangen en is reeds vanaf 1922 hier ge houden. De heer Maas Geesteranus beval den heer Smit aan, die als zoodanig werd benoemd. Behandeling van den beschrij vingsbrief voor de vergadering op 16 September a.s. De vergadering besloot om aanhangig te maken een voorstel om verlaging der graanrechten en verlaging van vleeschaccijns. Ook besloot men om aan den willekeur om voor geld het recht om een varken (big) of een kalf meer te mogen houden, een einde te maken. Het is te krankzinnig dat de regeering met maatregelen de overproductie wil tegen gaan, doch dat men voor 10 een big meer mag aanhouden en voor 15 een kalf. De vergadering oordeelde: niets kunnen koopen of alles vrij. De heeren H. Mulder Mzn. en K. Bakker Hzn. wer den als afgevaardigden benoemd en kre gen vrij mandaat. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren H. Bakker Hzn. en P. van der Mo len herkozen. In de kascommissie werden gekozen de heeren K. Kant, J. Zweed en J. Bakker Hzn. Rondvraag. De heer J. Bakker Hzn. vroeg hoe we de Zaterdagmarkt in Alk maar in eere kunnen herstellen. Zooals het nu is, is het de dood in den pot. Spr. dacht zich in om met landbouwvereeni- gingen rondom Alkmaar daar bijeen te komen om de markt fleur en meer aan zien te geven. Waarom moeten we altijd met ons vee naar Purmerend? Het kan toch ook in Alkmaar. Hierover werd uit voerig van gedachten gewisseld. Men was er niet tegen om een poging te doen, doch afstanden bestaan niet meer en als de boeren liever naar Purmerend gaan, is er weinig aan te doen. De heer Bakker wilde niettemin zich met het raadslid Govers te Alkmaar in verbinding stellen. Kinderverlamming. In sommige dagbladen is dezer dagen de mededeeling verschenen, dat de epidemie van de ziekte van Heine Medin in Zweden zich nog steeds uitbreidt. Daarmede wordt wederom eens de aandacht gevestigd o p een zeer merkwaardig ziektebeeld, waar van reeds veel bekend is geworden in de afgeloopen jaren, doch waarvan daarnaast nog vele onderdeelen met een sluier van geheimzinnigheid zijn omgeven. Deze merkwaardige ziekte, naar de oorspronke lijke beschrijvers de ziekte van Heine Medin, in het Hollandsch kinderverlam ming en naar de plaats waar de afwijkin gen optreden poliomyelitis acuta anterior genoemd, is een infectieziekte welke voor namelijk ontstekingsprocessen in bepaalde gebieden van ruggemerk en hersenen geeft. Het absolute bewijs, dat hier inderdaad sprake is van een infectieziekte, is nog niet geleverd, aangezien het tot nu toe niet is gelukt den levenden ziekteverwekker vast te leggen en aan te toonen. Desondanks kon er wetenschappelijk niet aan worden getwijfeld, dat hier een specifieke levende ziektekiem in het spel is en dat de essen tieele kinderverlamming dus werkelijk een besmettelijke ziekte is. Vermoedelijk zijn de ziekteverwekkers veel kleiner dan de meer gangbare bacteriën. Zulke extra kleine mirco-organismen noemt men „ul tra-virus" .Wanneer men de handboeken van een twintigtal jaren geleden er op na slaat vindt men ten aanzien van de wijze van overbrenging van deze ziekte een groot aantal mogelijkheden, waarbij ook vliegen en bepaalde huisdieren genoemd worden. Zoo heeft o.a. Rosenow in Sep tember 1912 op een congres in Washington medegedeeld dat een bepaalde stalvlieg de ziekte kon overbrengen. Apen, die deze ziekte hadden verkregen liet hij door deze vliegen steken en dan konden deze vliegen de ziekte op andere apen overbrengen. De ziekteverwekker. Rosenow meende in 1916 ook den ziek teverwekker te hebben gevonden. Nog steeds komt hij hiervoor op, doch andere onderzoekers hebben zijn ontdekking niet bevestigd en zeer waarschijnlijk is de door hem beschreven ziektekiem dus de ver wekker niet. Andere onderzoekers, nl. Flexner en Noguchi hebben bepaalde lichaampjes kunnen kweeken reeds in 1913 -— die de ziekteverwekkers kunnen zijn. Deze lichaampjes kan men in rugge- merg en hersenen, doch evenzeer in neus- en keelslijm opsporen. Hier ligt ook de sleutel van de vermoedelijke wijze van overbrenging. Men heeft op verschillende wijzen kunnen aantoonen dat gezonde personen met ziek besmettelijk keelslijm als 'n ketting de eene zieke met den volgen den zieke verbinden. Men neemt aan, dat in de omgeving van een zieke verscheidene gezonden met besmettelijk keelslijm rond- loopen. Dat deze smetstofdragers niet ziek worden wyst er op, dat de vatbaarheid voor deze ziekte in het algemeen niet groot is. Neemt onder ten deele onbekende oorzaken deze relatieve onvatbaarheid of weerstand af, hetzij doordat menschen en kinderen slapper worden, hetzij doordat de ziektekiem kwaadaardiger is geworden, dan kunnen in een bepaalde streek ver scheidene personen ziek worden. Dan treedt dus een epidemie op, zooals thans weer in Zweden het geval is. Epidemie. Zulk een epidemie is in ons land voor het eerst met zekerheid in 1909 in Leiden en omgeving geconstateerd. Langzamer hand nam daarna het aantal waargenomen gevallen toe, meestal met geringe getallen per jaar, doch in 1929 trad in ons land een echte epidemie op met 507 vastgestelde gevallen. Buiten Nederland traden aan het De voornaamste plek waar de ziekte zich in het aangetaste lichaam ontwikkelt is het ruggemerg. Dit ruggemerg ligt vei lig besloten in een kanaal, dat zich in den wervelkolom bevindt en is een onderdeel van ons zenuwstelsel. Het zenuwstelsel be staat uit hersenen, ruggemerg en het perifere zenuwstelsel. Dit laatste gedeelte omvat de zenuwdraden die we overal in ons lichaam hebben en die het telegraafnet vormen waardoor onze onderdeelen met ruggemerg en zenuwstelsel worden ver bonden. Ook de verbinding tusschen ons en onze omgeving de buitenwereld dus komt langs zenuwen tot stand. Een groot aantal zenuwen gaat naar het rug gemerg toe of ontspringt er van. Elke ze nuw is opgebouwd uit een groot aantal vezels, uitloopers van de zenuwcellen. Op bepaalde wijze geordend liggen zenuw vezels en zenuwcellen gemeenschappelijk in hersenen en ruggemerg. De vezels zijn glinsterend wit en vormen de witte stof in hersenen en ruggemerg; de cellen zijn grijs en vormen op bepaalde plekken eilandjes of bundels van grijze of grauwe stof in hersenen en ruggemerg. Snijdt men het ruggemerg dwars door en onderzoekt men dit nader, dan vormen de plekken van grijze stof waarin zich dus de cellen be vinden een eigenaardige vlindervormige figuur, waarin men links en rechts een voorste hoorn en een achterste hoorn kan onderscheiden. Zonder nu op verdere bijzonderheden die per in te willen gaan, is nu het merkwaar dige van de essentieele kinderverlamming, dat de ziekelijke afwijkingen speciaal op be paalde hoogten in de voorste horens van het ruggemerg gevonden worden, al kan men dezelfde afwijkingen herhaaldelijk ook el ders in het lichaam waarnemen. Elke cel en celgroep in hersenen en ruggemerg corres pondeert met en behoort bij een bepaald gebied of onderdeel van ons lichaam. Een cel van ons zenuwstelsel, welke vernield wordt beteekent als regel een onherstelbaar verlies. In de voorhorens van het ruggemerg lig gen vooral de zenuwcellen die de functie van ons willekeurig spierstelsel regelen. Worden deze cellen dus door de ziekte van Heine Medin vernietigd, dan kunnen de spieren niet meer werken; m.a.w. dan tre den de spierverlammingen op waaraan de ziekte haar Nederlandsche benaming .heeft te danken. Verlamming. Aangezien een vernielde cel niet te ver vangen is, is als regel een verlamming dus ook min of meer blijvend. Het hangt nu ge heel van de plaats in het ruggemerg af b.v. hooger of lager welke spieren ver lamd kunnen zyn in een bepaald geval. Her stelt de zieke en dit is gelukkig in een zeer groot percentage het geval dan her innert de verlamming van een arm of been, voortdurend aan het verleden. Verschillen de orthopaedische maatregelen zijn dan mogelijk om de schade tot een minimum te rug te brengen. Jonge kinderen schijnen het meest vat baar. Ze worden dan meestal plotseling ziek met koorts. Treden eenmaal verlammingen op, dan is de diagnose natuurlijk met zeker heid te stellen. Voor dien tijd is het als re gel buitengewoon moeilijk de oorzaak van de ziekteverschijnselen vast te stellen. Het is van het grootste belang zoo vroegtijdig mogelijk deze ziekte te herkennen, omdat de moderne behandelingsmethode mits vroegtijdig toegepast uitzicht biedt op successen, welke vroeger niet te boeken viele Tegengiften. I We hebben reeds meermalen de gelegen heid gehad, in vroegere brieven, er op te wijzen dat by verschillende infectieziekten gifstoffen aanleiding zyn tot de vorming van tegengiften of antitoxinen. De herstelde zieke heeft een overschot aan deze antitoxi nen in het bloed, anders was het herstel niet ingetreden. Bij besmettelijke ziekten met bekende ziekteverwekkers bereidt men sera en vaccinis, waarin deze antitoxinen aanwezig zijn of die, ingespoten bij een zie ke, tot antitoxinen-vorming aanzetten. Bij de poliomyelitis kan men den ziekte verwekker nog niet kweeken en kan men dezen weg dus niet inslaan ter bereiding van sera of vaccinis. Maar het serum van een herstellenden of herstelden patiënt biedt dezelfde gunstige mogelijkheid. De beoor deeling van het resultaat van de behande ling met zulk reconvalescentenserum is uiterst moeilijk. Men ontkomt echter niet aan den indruk dat er gunstige werking van uitgaat. De gevreesde verlammingen schij nen minder vaak op te treden en minder uit gebreid te zyn, vooral indien men deze be handeling vroegtijdig genoeg toepast. Daar naast komen nog enkele behandelingsme thoden voor, die ik niet nader zal bespreken Overzien wy nog eens het geheel, dan valt by deze ziekte dus op, dat de kinder verlamming in langzaam toenemende mate schynt op te treden, dat de ziekteverwekker nog niet volledig bekend is, doch dat het desondanks mogelijk is door inspuiting van reconvalescentenserum met goede kans op succes moderne wegen van behandeling in HEERHUGOWAARD. Geboren: Agatha Cornelia W. v. d. Berg en M. C. Smit. Sj. Jacobus, z. v. J. Blom en C. We nes Maria Margaretha, d. v. E. N Kla V6r' Mooij. Johannes Simon Petroneiu 60 G- S. Schilder en P. Nyman Wilh v- Gerritdina, d. v. Th. Slendebroek en R T11* zinga. Frederik, z. v. C. LiefhebberUi' Leyen. Jacob, z. v. Jn. Smit en a ring. Trijntje, d.' v. K. Leegwater I Hoogland. Maria Catharina, d. v P n T' In het ruggemerg. ker en C. A. HoogeboomJohannes M a* .ioirfol laas, z. v. Th. J. Oudhuis en M Dekk Anna Maria, d v. A. Th. Jongkind e?' v Hoogland. Cornelis Johannes, z. v Borst en G. Langedyk. Gerdina t Gerding. Elzin^a en J. Gerding. Ondertrouwd: Joh. Rood te r» broek en A. J. Wester. P. de Graaf te v' Scharwoude en G. Dekker. c. Bakker u Harenkarspel en P. Schermer. G e h u w d: P de Graaf en G. Dekker J. Rood en A. J. Wester. C. BakVo^ d en P Schermer. r Overleden: Petronella Weel, wed A. Volkers, 84 jaar. Klazina Glas' 3 d. v. A. Glas en G. Smit (overl. te Alkmaar) Cornelis Wonder, 75 jaar, wednr. v. Stam. Pieter Joannes Beers, 2 jaar,'z J. Beers en A. Tamis. Maria Catharin Dekker, 4 dagen, d. v. P. Dekker en C. i Hoogeboom (overl. te Alkmaar).Leven looss aangegeven kind van C Knip en v Klaver. OUDE NÏEDORP. Geboren: Helena Catharina, d. j de Jong en C. M. P. Verhaar Johannes Cornelis, z. v. J. T. Burger M. de Waard Petronella Cornelia, d. v. T. Bakker C. P. van Baar Gerardus Johannes i v J. G. Impink en E. Korver. G e h u w d: P. de Boer en G. van Oost. veen, wonende te Baarn. Overleden: M. Appelboom, oud 86 jaren, echtg. v. P. Kort F. van Breugel oud 80 jaar, echtg. v. M. Molenaar. WARMENHUIZEN. Geboren: Marie Guurtje, d. v. C. ds Boer en S. Jonker. Agatha Cornelia, d. v. C. Tesselaar en M. Klanker. Jan Maria, z. v. P. M. Pronk en L. A. de Groot. Ondertrouwd:?. Smit en G. A C, Hoogeboom. Getrouw d:P. Smit en G. A. C. Hoo- geboom. DE GRAANMARKT. ALKMAAR. 4 Sept. 1936. Op de heden P. N. N. Geboren; Aafje Albertina d v Jn Volkers en Keeltje Dekker. Betsv U.n. HENSBROEK. gevallen. Buiten Nederland traden aan het d. v. KI. Gelder en Die eind van de vorige eeuw zulke epidemiën Ondertrouw d"WCo Betsy Marie, vooral in Scandinavië op met een betrek- keljjk klein aantal ziektegevallen, om al- Cornelis Steen te Grootebroek en Arya^tj.^.^ Getrouwd: idem. gehouden Graanmarkt waren in totaal 236J H.L. aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 6 H.L. voertarwe 5—5.50; 20 H.L. Rogge, prys niet genoteerd; 517 HL. Gerst chev. 5.506.30; 856 HL. Haver 67; 63 H.L. boonen, w.o. duiven boo- nen 8—9.50; 101 ILL. Karwyzaad 20 22; 1 H.L. Blauwmaanzaad, prijs niet genoteerd; 801 H.L. erwten: kleine groene 79.50, grauwe 1027 en vale f 11 20. Handel goed. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 4 Sept. 1936. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 68 sta pels, wegende 142000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 44 stapels Kleine 17.50 en 1 stapel Com missie, prijs niet genoteerd; Boerenkaas: 8 stapels Kleine 18 en 15 stapels Commissie 21. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Sept 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 187000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Sept 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 14000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 2.10, Schotsche muizen 1.30, BI. Eigen heimers 1.902.20, Drielingen 2.10— 2.30, Bonken 1.90—2.20, Bevelanders 1.80; 6250 K.G. Tomaten 3—3.10; 18000 K.G. Uien: gele nep 3.503.70, gele drie lingen 1.301.50, gele uien 1.401.80 5200 K.G. Slaboonen 3—/ 6; 250 K.G. Snij boonen 33.50; 3800 K.G. Bieten 1.10—1.30; 2400 K.G. Peen 0.60—0.90; 200 K.G. Ramanas 2.20—3.20; 9500 K.G. Roode kool 1.10—/ 1.80; 23000 K.G. Gele kool 1 1.50; 145000 K.G. Vroege witte kool 0.90—/ 1.13, alles per 100 K.G.; 250 st. Groene kool 1.301.80; 400 bos Peen 2 en 4600 stuks Bloemkool le s. 4.80 7.70, 2e s. 1.50—2.10. NOORDSCHARWOUDE, 4 Sept. 1936. (Noordermarktbond). 16000 K.G. Aardappe len: Duc of York 3.10, Schotsche muizen 1.501.70, BI. Eigenheimers 1.60— 1.70, Drielingen 2.20, Grove 2.10— 2.20;Uien: groote gele 2, uien 1.30— 1.40, gele nep 3.503.80, zilver drieling 60 cent, zilvernep 3.504.50, gele drie ling 1.201.50, totaal aanvoer 8000 K.G.; 13600 K.G. Spercieboonen 35.50; 11300 K.G. Roode kool 1—/ 1.50; 57500 K.G. Witte kool 0.80—1.10, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 Sept '36. Schotsche: muizen 1.60 en grove 2—2.10, Eigen heimers 1.50—2.30, Duc 1.10—/ 2.10; Gele Nep 3.30—4; Uien 0.60—/ 1.40, drielingen 1 1.20, grove 1.90; Roode kool 1 1.50; Gele kool 1 1.50; Witte kool 11.10; Slaboonen 3—5.50; Sny- boonen 4.70—6.50; Bieten 0.80—/ 1 50. Aanvoer: 38650 K.G. Aardappelen; 7050 K.G. Gele nep; 5200 K.G. Uien; 11400 K.G. Roode kool; 1500 K.G. Gele kool; 18500 K.G. Witte kool; 4450 K.G. Slaboonen; 450 K.G. Bieten en 70 K.G. Snyboonen. DEN HELDER, 3 Sept. 1936. Stichting „Heldersche eierveiling". Aangevoerd 19272 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 55—57 2.75—/ 3, 58—60 3—/ 3.30, 61—63 3—3.50, 64—70 3.20—3.70, klei ne eieren 1.852.20. 265 st. Eendeieren 2.è202.30. Alles per 100 stuks. SCHAGEN, 3 Sept. 1936. (Eierveiling). Aangevoerd 50000 stuks Kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 5456 K.G. 3.15, 56— 58 3.20—3.25, 58—60 3.20—3.30. 60— 62 3.25—3.40, 62—65 3.45—3.60. Alles per 100 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9