de politie-examens van den algemeenen nederlandschen politiebond. broek en jekker verdwenen. het traditioneele hondje. onze jantjes duikelden. trambotsing te bergen. Bij de halte Koedijk; geen per soonlijke ongevallen. "Uker&ericfd r waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 7 September. u ..gedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 762,8 m.M. te barometerstand 736,0 m.M. te ctornowsy. Verwachting, geldig tot den avond van Din»dag 8 September: Krachtige, tijdelijk stormachtige, later waarschijnlijk afnemende zuidelijke tot waftelijke wind; betrokken tot zwaar be wolkt met regenbuien; later opklarend; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weerovenicht. Vooruitzichten blijven somber. ne depressie blijft den weerstoestand in V.'eft-Europa geheel beheerschen. Er ligt waf een kern van lagedruk ten westen y# Schotland, terwijl zich een secundaire niar het zuidoosten tot onze omgeving uit strekt. Aan den voorkant van deze secun daire treden zware barometerdalingen op, aan den achterkant matige stijgingen. Over de zuidelijke Noordzee en het kanaal waait het krachtig tot stormachtig uit zuid tot weet. De depressie brengt betrokken en regenachtig weer over de Britsche eilanden, Frankrijk, ons land, Duitschland en Zuid- Scsndinavië. De temperaturen zijn over Frankrijk en midden-Scandinavië wat ge stegen, zij daalden over ons land, Ierland en noord-Scandinavië. Er is in het sombere en regenachtige weer ten onzent nog geen verandering van betee- kenis te wachten. STORMW AARSCHUWIN GSDIENST. Geseind te 12.25 uur aan alle posten van Delfzijl tot IJmuiden: „Wordt verwacht storm uit het zuidwesten". LICHT OP! Hedenivond voor rijwielen, motorrijtui- geo en andere voertuigen van 20.04 uur tot S.54 uur licht op. TER ONTNUCHTERING. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door de politie vanaf de Noorderkade een dronken arrestant naar het bureau ge bracht en ter ontnuchtering in bewarirg ge steld. Proces-verbaal is tegen hem opge maakt. WEGMISBRUIKSTER. Te omstreeks kwart voor elf vond gister morgen op den Kennemerstraatweg een vrij «mstig verkeersongeval plaats. Ter hoogte van de Tesselschadestraat reden in de rich ting Heiloo en rechts van den weg een wiel- rjjdster en een personenauto. Plotseling stak de wielrijdster zonder tijdig een teeken te geven naar links den rijweg over vlak voor de auto langs. De bestuurder hiervan remde krachtig en haalde zijn stuur naar links over om haar te onwijken. Tengevol- fevolge van het natte wegwek zwaaide de auto bij het remmen naar rechts en botste tegen de wielrijdster aan. De wielrijdster kreeg een zeer lichte hersenschudding. Door een juist passeerenden dokter werd de eerste hulp verleend. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt BOOM OMGEWAAID. Hedenmiddag te half twee is tengevolge van den storm op den Kanaaldijk onder de gemeente Oudorp een boom omgewaaid voor het huis van den heer G. v. d. Post. Gelukkig kwam de boom goed terecht, zoodat er geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, terwijl ook de materieele schade zeer gering was. Bij het gehouden examen van den Al gemeenen Nederlandschen Politiebond werden geëxamineerd 179 candidaten, van wie 115 werden afgewezen. Het diploma verwierven o. a. de hee- ren: E. Konijn te Egmond aan Zee, S. honing te Bovenkarspel, P. J. v. de Ka- "ter te Alkmaar. Bij de groentenveiling is Vrijdagmiddag een boeren-arbeiders een rijwiel ont vreemd, waaraan een nieuwe werkbroek en zwarte jekker waren bevestigd. Het rijwiel is later in een steeg aan de Laat teruggevonden, echter ontdaan van genoem de voorwerpen. Door de politie wordt hier- na«r een onderzoek ingesteld. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen 0Ver een klein hondje, bruin van kleur, grtj- Pooten en middelmatige grootte, hetwelk door den heer Pels, Koorstraat 51, aldaar «ongetroffen. Twee matrozen, die par motor op weg daaf den Helder waren, meldden zich heden- te omstreeks half één aan het bureau '«n Politie te Alkmaar. De bestuurder van was in de tweede bocht van den '•«lderscheweg tegen een links van den weg ^«®d paaltje gereden, waarna het motor rijwiel over den kop sloeg. Beide personen liepen eenige lichte kwetsuren aan beenen en rug op en zijn door dr. Sluijmer onder zocht. Het motorrijwiel werd vernield. Op advies van den geneesheer zijn zij per taxi naar den Helder vertrokken. KINDJE TE BAKKUM VERDRONKEN. Vrijdag is in de sloot aan de Schulpstel te Bakkum te water geraakt en verdronken de 2-jarige Catharina Hollenberg. Een 16- jarig neefje haalde de kleine met behulp van een roeiboot spoedig uit het water. De levensgeesten bleken echter reeds te zijn geweken. TOURNEE KERKCONCERTEN JO VINCENT EN ANTH. VAN DER HORST. Het programma van het kerkconcert door Jo Vincent en Anthon van der Horst te ge ven op Vrijdag 11 September in de Groote Kerk te Alkmaar, aanvang te 8 uren, opent met de weinig gespeelde Praeludium en fuga in g. kl. terts (Peters Band III no. I) van Joh. Seb. Bach. Mevrouw Vincent zingt daarna twee aria's (resp. uit Cantate 61 en 72), waarna het eerste gedeelte van het programma wordt afgesloten met liederen uit de Reimann-verzameling en een oor spronkelijk lied van J. W. Franck. De heer Van der Horst leidt het volgende programmadeel in met een Adagio (uit de 3e orgel-symphonie) van Louis Vierne, den grooten blinden Parjjschen organist van de „Notre Dame". Voor dit programma-deel schreef Hendrik Andriessen een lied ..Cantique spirituel", zoodat hier een Nederlandsche noviteit ge bracht wordt. Verder nog liederen van G. Fauré en E. Chausson. Hierna volgt een werk uit de moderne Duitsche orgellitteratuur (voor ons land nog totaal onbekend) namelijk Toccata en Pana- caglia (uit op. 15) van Sigfried Walther Müller. Het slot van het concert brengt een ver rassing. Ten gehoore zullen worden ge bracht vier deelen uit de zoo genoemde „Pathodia Sacra", gecomponeerd door den bekenden Nederlandschen Dichter Constan- tijd Huygens. Voor bizonderheden hierom trent leze men het in het programma opge nomen van den heer Jan Schipper (Stud. mus.), aangaande dit zeer indrukwekkende werk. OPBRENGST COLLECTE. Men bericht ons, met dank aan de ge vers, dat de speldjesdag voor de tubercu- leuse sigarenmakers Zaterdag een bedrag van 248.31 heeft opgebracht Het vorig jaar was de opbrengst f 315. SPIRITISTEN EN PSYCHOMETRIE. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat de openbare psychometrische seance waarin de heer Benedict zal optre den niet uitgaat van de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. van spiritisten Harmonia. DE 8 OCTOBER FEESTVIERING. Besturen van buurtvereenigingen en buurt- commissies worden uitgenoodigd tot een bespreking van de a.s. feestviering op Woensdag a.s. te kwart voor acht in het Gulden Vlies. VERKEERSBELEMMERINGEN. De K. N. A. C. meldt, dat de Huigendijk van Middenweg in de Heer Hugowaard tot Rustenburg tot nadere aankondiging is afgesloten Aan den weg AlkmaarDen Helder bij de Stolpen vinden nog steeds werkzaam heden plaats. Passeeren blijft er echter mogeljjk. FELLE BRAND IN BEVERWIJK. Vannacht ongeveer 2 uur brak brand uit in de bergplaats, gelegen naast een perceel aan de Wilhelminastraat. waar een fruit winkel van den heer D. Velleman gevestigd is. Omwoners bemerkten het vuur en kon den de bewoners nog juist bijtijds waar schuwen. Hoewel de brandweer spoedig aanwezig was, brandde de bergplaats geheel uit en kon ook niet verhinderd worden, dat de groentenhal vlam vatte. Het perceel ging geheel in vlammen op, terwijl een hoeveel heid fruit verloren ging. WAARSCHUWINGEN. De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam ontraadt het aangaan van relaties met de navolgende te Amsterdam wonende personen: 1. George Christiaan Jacob Smits, gebo ren te Amsterdam 31 Juli 1896, wonende Zaaiersweg 173; 2. Franciscus Xaverius Johannes Petrus Hummen, geboren te Amsterdam 21 Jan. 1909, wonende Zeedijk 64II; 3. Jacob van der Voort, geboren te Am sterdam 14 April 1899, wonende Eerste Jan Steenstraat 120II en 4. Frederik George ter Horst, geboren te Amsterdam 24 Maart 1900. Zij verkoopen ruitenwas en/of een ver- chroommiddel, dienende om metalen voor werpen een zilverkleur te geven op een wijze, welke aanleiding tot vele gegronde klachten bij de politie heeft gegeven. Smits handelt onder den naam: Chemisch Phar- maceutisch Industrie „Vobra". De ruitenwas, welke onder allerlei na men als „Plus-Claer", „Ever-Clean", „Auto- Polish" enz. voor 1.50 per potje verkocht wordt, bestaat uit kalizeep en calciumcar- bonaat (potasch) ter waarde van eenige centen. Het verchroommiddel „Moment-Chroom", „Ever-Chroom" enz. genoemd, is van zooda nige samenstelling, dat het aanbrengen er van op vaatwerk nadeelige gevolgen voor dc gezondheid kan opleveren. De burgemeester van Ursem geeft een ieder in overweging alvorens in relatie te treden met W. van Frank, handelende onder de firma W. van Frank, handel in banket bakkers-artikelen, Euterpestraat 22 te Am sterdam, en diens echtgenoot Esther Engeli- na Blok, bij hem inlichtingen omtrent ge noemden in te winnen. Op het kruispunt Heldersche weg Kogendijk onder de gemeente Bergen bi; de halte Koedijk zijn gisteravond om hall elf twee stoomtrams waarschijnlijk ten gevolge van een verkeerden wisselstand tegen elkaar gebotst. Beide trams gingen naar Alkmaar en kwamen respectievelijk uit de richting Schoorl en Bergen. De botsing was zeer hevig en de slag werd ver in den omtrek gehoord. Omwonenden snelden toe, doch behoef den geen hulp aan de ongeveer 30 inzitten den te verleenen, daar deze zich reeds in veiligheid hadden gebracht. Verscheidene snijwonden aan gelaat en handen waren de eenige verwondingen, welke de reizi gers opliepen. Met auto's zijn de passagiers naar Alk maar vervoerd. De materieele schade is vrij groot. PAS OP MET KANOVAREN. Marie uit Warmenhuizen had nicht Mien op theevisite en om de beenen even te rekken, wandelden zij over het erf van vader Molenaar, toen zij een kano aan den wal gemeerd vonden. Dit was voor dames, van 20 lente's, een mooi verzetje, dachten zij en besloten direct een tochtje te wa gen. Het was wel een flinke kano, maar de dames waren nog flinker, want nog geen drie meter uit den wal was er al zooveel water geschept, dat nicht het ge raden vond er uit te springen, waarna zij, alhoewel met een nat pak, op den kant wist te klauteren. Voor de andere passa- giere werd 't erger, daar deze met kano en al wegzonk in de vrij diepe vaart. Zij was wel een Marie, doch geen Mastenbroek, zoodat een paar meter zwemmen erg ver was. Gelukkig dat haar nicht zoo bij was haar een stok toe te reiken. Beiden kwa men dus met een nat pak en den schrik vrij. Van k*---varen werd verH— afge- zi' t TÏ,T-*-STJUBILEUM BIJ DE GASFABRIEK. Heden herdacht de heer C. de Boer, be dienaar der cokesbreek- en -sorteerin- richting van de gasfabriek, den dag waar op hij vóór 25 jaar geleden in gemeente dienst is getreden. Des morgens werd de jubilaris met zijn echtgenoote door den wethouder van de bedrijven, den directeur en het personeel in de feestelijk vereerde directiekamer ontvangen. De wethouder sprak den jubilaris na mens het gemeentebestuur in waardee- rende bewoordingen toe en bracht hem den dank over voor den ijver en de plichtsbetrachting, welke hy steeds in dienst der gemeente heeft betoond, waar na hij hem, als blijk van erkentelijkheid, de bronzen medaille der gemeente over handigde. Vervolgens werd de jubilaris gelukge- wenscht door den directeur, die memo reerde de groote ijver door den jubilaris, bij de vervulling van zijn taak betoond en de accuratesse waarmede hij steeds zorgde, dat de cokesdistributie, waarmede hij meer speciaal is belaft, op stipte wijze werd ten uitvoer gebracht. Tot zijn ge noegen mocht hij hem namens het ge meentebestuur als geschenk van de gemeente een enveloppe met inhoud overhandigen, waarna hy hem voor zich persoonlijk ook nog een aandenken aan dezen dag aanbood. Hierop werd de jubilaris nog door zijn directen chef, den heer Visser, gecompli menteerd, waarna de heer Beemsterboer namens het gezamenlijke personeel zijn collega toesprak en een cadeau aanbood. Hierna bleef men nog eeni^n tijd ge zellig bijeen. DE RESTAURATIE VAN DE RAADSZAAL TE ZUPE. Eenigen tijd geleden besloot de raad te Zijpe de raadzaal te laten restaureeren Deze restauratie, uitgevoerd naar een ontwerp van den directeur der gemeente werken te Alkmaar, den heer Margadant, is thans voltooid. De vroeger zoo sober aangekleede zaal is herschapen in een keurig ingericht vertrek, waar het een genoegen is te verblijven. Vrijwel niets herinnert ons aan de „oude zaal. Het geheel is opnieuw betimmerd, be kleed en van nieuw meubilair voorzien. De betimmering met eiken triplex-platen, een hooge lambrizeering is aangebracht, terwijl een matten-vloerbedekking is geko zen. Verder moderne stijlvolle eiken stoe len, fraaie electrische lampen, enz. Ten volle is men er in geslaagd een pas sende vergaderzaal voor het raadscollege te formeeren. De restauratie werd opgedragen aan de fa. J. van Til, meubelmagazijn te Alkmaar, welke firma zorgde voor de stoffeering en voor de levering van tafels en stoelen.. Het schilderwerk werd uitgevoerd door den heer J. Renooij te Burgerbrug; de lampen werden geleverd door den heer J. Meijer te Schagerbrug, het schoorsteen-ornament door de fa. van Geelen te Schagen. Een op de schoorsteen aangebrachte afbeelding van het wapen der gemeente Zijpe werd ver vaardigd door den opzichter-teekenaar der gemeentewerken te Alkmaar, den heer Tiemans. Woensdag, na afloop van de openbare raadsvergadering, zal de officieele inge bruikneming van de gerestaureerde raads zaal plaats vinden, in tegenwoordigheid van een aantal genoodigden. BOTSING TE SCHAGERBRUG. Zondagmorgen had op de z.g. groote brug nabij „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug een botsing plaats tusschen een uit de richting St. Maartensbrug ko mende vrachtauto van den heer J. N. te Schagerbrug en een uit richting Schagen komende luxe auto, waarin eenige heeren hengelaars zaten. Door een verkeerde manoeuvre van de bestuurder van de auto van den heer N. botsten beide wagena juist op voornoemde brug tegen elkaar, waarbij de auto van den heer N. bovendien de brugleuning ramde, welke gelukkig tegen den schok bestond bleek te zijn. Beide auto's liepen materieele schade op, doch konden nog op eigen krachten hun weg vervolgen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door den gemeente-veldwachter te Scha gerbrug werd proces-verbaal opgemaakt. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. De w.n. directeur van bovengenoemd bu reau deelt mede, dat heden staan ingeschre ven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 opz. teekenaar, 1 waterbouwkundige, 5 glas in loodzetters, 2 glazenwasschers, 1 steenbik ker, 3 stratenmakers, 1 stratenm. opperman, 1 tsue. opperman, 2 tegelzetters, 1 beton- emailleur, 4 betonwerkers, 40 opperlieden, 26 stucadoors, 44 metselaars, 16 voegers, 32 schilders, 112 grondwerkers, 87 timmerlie den; groep metaalindustrie: 2 autog. lasschers, 14 bankwerkers, 1 blikslager, 4 carrosserie bouwers, 1 constructiewerker, 9 electriciens, 2 instrumentmakers, 2 kernmakers, 2 ketel makers, 7 klinkers, 11 loodgieters, 3 Hjnwer- kers, 4 machinisten, 2 machineteekenaars, 8 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslij pers, 13 monteurs, 3 orgelmakers, 1 plaat werker, 4 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 4 scheepsbouwers, 1 scheepstimmerman, 1 scheepswerktuigkundige, 11 smeden, 10 sto kers, 2 tandtechnikers, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 5 wagenmakers, 9 ijzerwer kers, 1 zandbereider. groep voedings- en genotmiddelen: 54 si garenmakers, 3 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 8 slagers, 1 kok, 6 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, I off. choc. dragist, 24 bakkers, 2 bierbotte- laars, 3 zuivelbereiders; groep verkeerswezen: 53 chauffeurs, 7 koetsiers, 4 motorschippers, 18 pakhuis knechts, 22 magazijnbedienden, 6 kellners, 3 loopknechten, 1 emballeur; groep houtbewerking: 24 meubelmakers, II stoffeerders, 8 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper; groep boek- en steendrukkerij en: 6 letter zetters, 2 drukkers, 10 boekbinders; groep handel: 20 vertegenwoordigers. 2 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur; groep land- en tuinbouwbedrijven: 9 tuin lieden, 19 boerenarbeiders, 2 bloemisten; overige beroepen: 3 wasschers, 2 kleerma kers, 1 rietwerker. 6 schoenmakers, 1 port.- huisknecht, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters. 1 klompenschilder, 1 onder wijzer, l cartonnagebewerker, 1 papierbe werker, 1 controleur, 5 incasseerders, 4 zak- kenstoppers, 2 administrateurs. 1 boekhou der, 1 batikker, 1 secretarie-ambtenaar, 24 kantoorbedienden, 37 transport- en 254 1os- arbeiders; gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 2, metaalindustrie 9, overige beroepen 2; jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 33; vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedienden. 4 verkoopsters, 1 kapster, 1 naaister, 1 meis je voor halve dagen, 4 werksters; Alkmaar, 5 September 1936. De w.n. directeur voornoemd, A. KLEYMEER. JCeck School BEDEVAART TE HEILOO. Zondag had op de bedevaartsplaats van O. L. Vr. ter Nood de jaarlijksche bedevaart plaats van het district Alkmaar van de rdt. Jeugdbond. De morgen godsdienstoefening had met groot cermonieel plaats. De namiddag oefening werd bijgewoond door vele geeste lijken, waaronder de heer Rengs van Alk maar. Ook was in de Kaarsenkapel een be devaart van de Amsterdamsche Reisver- eeniging. Eenige deelnemers hadden de reis per rijwiel en te voet afgelegd. BISSCHOPSWIJDING MGR. FOURNIER. In het kerkgebouw der vrij-katholieke kerk aan de Rietzangerlaan te 's-Graven- hage heeft gisterochtend de plechtige con secratie plaats gehad van mgr. ir. F. L. P. G. Fournier, priester, tot dusver vicaris-gene raal der V.K.K. te Bandoeng, tot suffragaan bisschop van Nederlandsch-Indië. Bij deze plechtigheid trad als consecrator op de bisschop van het Nederlandsche en Nederlandsch-Indische diocees, mgr. dr. A. G. Vreede, die daarbij werd geassisteerd door de bisschoppen der V.K.K. mgr. J. H. Cordes, uit Weenen en mgr. dr. E. W. Nijs- sen, uit Brussel. Processiegewijs trok een stoet van acoly- ten, geestelijken en bisschoppen naar het altaar, waarnaast een tweede altaar voor den wijdeling was opgericht. Als diaken en sub diaken van de mis fungeerden ir. F. A. Brandt en prof. J. E. van der Stolk, eerst genoemde trad tevens op als notarius, die de gebruikelijke oorkonde der verkiezing en benoeming door den voorzittend bisschop voorlas. Ceremoniarius was dr. Th. Valeton. Vervolgens droegen de consecrator en de electus de mis op, waaronder de plechtigheid der wijding en zalving volgens het gebruike lijke ceremonieel plaats vond, waarna de nieuwe bisschop met de teekenen zijner waardigheid werd bekleed en hem de bls- schosstei van den eersten bisschop voor Indië, mgr. Mazel, ter hand werd gesteld. Na de wijding werd door de gemeente het „Te deum" gezongen, waaronder de nieuwe bisschop zegenend door de kerk schreed en op het altaar teruggekeerd; den bisschoppe- 1 ij ken zegen gaf. tBucgectiike. Stond ALKMAAR. GEBOREN" Wilhelmina Charlotte, d. van Hendrik Willem Marie Reijmers en Anna Maria Winter. Frans Joseph, z. van Marinus Bieman en Dieuwertje Dekker.: Neeltje Reinoutje Johanna, d. van Cornelis Kees man en Neeltje Nleuwland. Catharina Geertruida, d. van Jan Groot en Ellsabeth Boots. OVERLEDEN: Cornelist Potharst, wedr. van Grietje Bakker, 70 jaar. Guurtje Scheerman, wed. van Leonardus Denneman, 86 Jaar. TEXEL (Augustus). Geboren: Adriaantje Klara, d. van Antonie Polak en Klara Dudok. Adriaa- nus, z. van Klaas Boon-Kalf en Grietje Eelman. Jacobus, z. van Pieter Adriaan Zegers en Maartje Duinker. Grietje, d. van Simon Pieter Troost en Aaltje Lap. Hendricus Johannes, z. van Johannes Ma theus Bakker en Trijntje Veeger. Enno Klaas, z. van Hielke Pieter Bolt en Alberta Jantina van Wijk. Helene Elisabeth, d. van Jacobus Kalf en Pietertje Lok. Cornelis, z. van Jan Pranger en Trijntje Tuinder. Ondertrouwd: Frans Johannes Stolk en Heintje Blom. Hendricus Johannes de Jong en Jannetje Bakker. Arie Nanning Plaatsman en Ida Boggia. Karl Heimann Otto Linnhose en Jannetje Oele. Getrouwd: Pieter Martinus Lange veld en Engeltje Plaatsman. Pieter Plaatsman en Anna Elsa Gertrud Gleichmar. Overleden: Jan Wegman geh. met Geertje Gieles 69 jaar. Hendrik Isaak Monté 85 jaar. wedn. van Sara van Ooeten- brugge. Doortje de Boer, 59 jaar, geh. met Pieter Kuiter. Willem Stoepman 83 jaar, geh. met Grietje Grin. Wijnanda Margaretha Hendrika Steenwijk 81 jaar, wed. van Cornelis Kind. WINKEL (Augustus). Geboren: Marie Elisabeth, d. van Klaas Kaaij en Sophia H. Speets. - Dirk Cornelis, z. van Willem Honingh en Trijntje van Zoo- nen. Pieter, x. van Willem Keetman Jr. en Geertruida M. Silver. Getrouwd: Sijbrand Zorgdrager en Klaartje A. Spruit. Overleden: Reljer Band, 51 Jaar. Petrus de Betue, 46 jaar. Mac&tAeckhten DE VEEMARKT. ALKMAAR, 7 Sept. 1916. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 87 Vette koeien t 120—235, handel matig; 37 Kalveren: gras f 2238 en vette 90, per K G. 80 cent; 48 Nuch tere kalveren (slacht) 6—16; 314 Vette Varkens 38—42 cent per K.G. Handel matig. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Sept. 1936. Op de heden gehouden aardappelenm&rkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonten en blauwe 3.253.75, eigenheimers 2.753 en poters 22.50; Noordhollandsche eigen heimers 2.503; Andijker: bonte en blauwe 2.503; Duinzand aardappelen f 44.25 en Drentsche zandaardappelen 33.25, alles per 100 K.G. Aanvoer 295000 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 7 Sept. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 555 Vette koeien, le kw. 57 62 cent, 2e kw. 4655 cent, 3e kw. 3845 cent per K.G. slachtgew.; 106 Melk- en kalfkoeien f 170—220; 142 Vette kalve ren, 2e kw. 4250 cent en 3e kw. 3440 cent per K.G. levendgewicht; 88 Nuchtere kalveren f 7f 11.50; 72 Schapen 17 22; 482 Varkens, vleeschvarkens, wegen de van 90110 K.G. 4748 cent, zware var kens 4647 cent en vette varkens 4546 cent per K.G. slachtgew. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Sept. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt; 13000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 1.90, Bonken 2.30, Drielingen 2.10, BI. Eigenheimers 22.20; 8000 K.G. Roode kool 1—/ 1.90; 15000 K.G. Gele kool 1— 1.60; 130000 K.G. Vroege witte 11.10; 9700 K.G. Uien: gele nep 3.503.80, gele drielingen 1.301.40, uien 1.50—f 2; 2925 K.G. Slaboonuen 37.80; 140 K.G. Snijboonen 3—3.70; 2400 K.G. Bie ten 1.20—f 2.20; 225 K.G. Peen 2, alles per 100 K.G.; 225 stuks Groene kool 2.50 en 3900 stuks Bloemkool le s. 5.908.70, 2e s. 1.90—3. NOORDSCHARWOUDE, 7 Sept. 1936. (Noordermarktbond). 10000 K.G. Aardap pelen: Schotsche muizen 1.40, Groote 1 2— 2.30, Drielingen t 2.30, BI. Eigenheimers 1.60f 1.80; 4000 K.G. Gele uien: gele nep 2.60f 3.50, drielingen 1.30, uien 1.20 1.50 en Groote 2; 5250 K.G. Spercie- boonen 3—9.10; 2400 K.G. Gele kool 1 en 35400 K.G. Witte kool 1 1.10. WARMENHUIZEN, 5 Sept. 1936. Schot sche: muizen f 1.401.70, grove 2 2.10 en drielingen 1 2.10—2.40; Eigen heimers 1 1.702.50; Blauwe aardappelen 2.50; Gele nep 1 3.30—3.50; Uien f 1.20 1.80, drielingen 1.201.40, grove 2.20; Zilvernep t 3.10, drielingen 80 cent; Roode kool 1.10—f 1.70; Gele kool 1— 2.10; Witte kool 0.80—/ 1.20; Slaboonen 37.60 en Snijboonen 3. Aanvoer: 25700 K.G. Aardappelen; 4T2Ö K.G. Gele nep; 2925 K.G. Uien; 125 K.G. Zilveruien; 8100 K.G. Roode kool; 2600 K.G. Gele kool; 19700 K.G. Witte kool; 4140 K.G. Slaboonen en 70 K.G. Snijboonen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3