ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 7 SEPTEMBER 1938 Club-kampioenschappen van D.A.W. Het lustrum van de Boys. De supporters bieden een fraaie clubvlag aan. Tal van gelukwenschen en hartelijke woorden. Vereenigingen en Clubs Weet U, Bestuurderen, begrijpt gij ons HERMS. C0STER ZN. SPORT EN WEDSTRIJDEN ^rielr®nnen* De wereldkampioenschappen op den weg. Bochwalder en Magne wereld kampioen resp. bij de amateurs en de professionals. Middelkamp derde, AJbert van Schendel achtste. De twee groote wegwedstrijden om de wereldkampioenschappen zijn ten einde. De kamp tusschen de amateurs was bij langena niet zoo interessant als die tusschen de beroepsmenschen. Bij de amateurs heeft Gommans na banden defect moeten opgeven en Schulte was uitgeput twee ronden voor het einde. De strijd bij de amateurs over 20 ron den, of 145 K.M. werd een dubbele Zwitsersche zege, daar Buchwalder won en Weber als tweede eindigde. Bij de professionals won Antonin Magne, twee keeren winnaar van de Tour de France. Deze Franschman was in grooten vorm en heeft zijn tegen standers, die in de sprint de andere plaatsen bezochten wel zes minuten achter zich gelaten. Pellen aars heeft op de helft van den wedstrijd opgegeven, na bandenpech. Het was in dezen ge weldigen kamp toch nutteloos, door te rijden als er vijf of meer minuten ach terstand waren. En van der Ruit had het ongeluk, dat Grundalh bij het voedsel nemen in de achttiende ronde zijn fiets onklaar maakte. Middelkamp en Albert van Schendel reden schitterend, doch konden op het einde Magne niet bena deren. Van de 85 amateurs, die ingeschreven had den, kwamen slechts 42 aan den start. Gom mans en Schulte zaten betrekkelijk dicht bij den kop, toen er vertrokken werd en zetten zich onmiddellijk bij de leidende groep, die echter voortdurend een ander karakter kreeg, zoodat eerst tegen het slot van een bepaalden stand kon worden gesproken De eerste ronden werden afgelegd met een uurgemiddelde van ongeveer 39 K.M., maar later zakte dit moyenne. In de zevende ronde echter werd een record bereikt van 39.700 K.M., daar in die ronde zeer fel werd gestreden. Er waren reeds na de eerste ronden ach terblijvers, die bandendefect hadden gekre gen en daaronder bevonden zich ook twee favorieten, t.w. de Zwitser Nievergelt en de Italiaan Bernaggi. In de zesde ronde kwam er een gedecideerde demarrage van den Franschman Couderc met Charpentier, den Olympischen kampioen, terwijl de Zwitser Ott en zijn landgenoot Buchwalder de Fran- schen gezelschap hielden. Tijdens de achtste ronde schoot de Duitscher Scheller uit het peleton en voegde zich bij de Franschen en Zwitsers, zoodat, toen de negende ronde in ging, vijf renners met dertig seconden voor sprong aan het hoofd gingen. Het leek ons intusschen niet heelemaal juist, dat zich er verschillende auto's bevon den tusschen kopgroep en peleton, daar de stand tusschen beide groepen iets minder geworden was en het aldus iets weg had van gangmaken. De vijf renners, die zich afgescheiden had den, hebben dan ook hun voorsprong niet kunnen handhaven. Vier ronden lang waren zij aan den kop geweest, maar na twaalf ronden lag het peleton weer geheel bij elkaar. Toen waren er nog 29 renners bijeen. Het tempo was intusschen weer ingezakt, de Nederlandsche renners blijven ronden lang in het peleton zitten, maar in de veer tiende ronde krijgt Gommans bandendefect. Het opleggen van een nieuwen band duurt lang en zoo raakt hij zes minuten achter, hetgeen in de vijftiende ronde voor hem aanleiding is, het bijltje er bij neer te leg gen. Intusschen is Buchwalder uitgeloopen en als er nog drie ronden te rijden zijn, heeft hij, na aanvankelijk met 100 meter ge leid te hebben, een voorsprong van 400 nieter. Maar er wordt scherp geprotesteerd, omdat twee agenten op een motorrijwiel op 20 meter afstand voor hem rijden. Vooral de Italianen winden zich geweldig op. Wanneer hij bijna twee minuten voor sprong heeft, komt het oogenblik, twee ron den voor het einde, dat Schulte, die aan de staart van het peleton zit, volkomen uitge put den strijd staakt en de beide Nederlan ders zijn dus uitgeschakeld. Intusschen wordt Buchwalder op kr<unpachtige wijze door het peleton achtervolgd. Nog een ron de en dan heeft hij nog slechts een voor- •prong van een minuut. Vooral de Franschen en Italianen zetten den vluchteling achterna. Eindelijk nog een paar kilometer en Buch walder is nog 35 seconden voor het peleton. Hij houdt het vol en als hü op het laatste gedeelte verschijnt, blijkt ook een tweede Zwitser zich van het peleton te hebben los gemaakt. Onder enorm gejuich van de dui zenden Zwitsers wint Buchwalder en gaat Weber als de tweede Zwitser door de finish. De strijd der professionals. Vervolgens werd gestart voor het weg- kampioenschap der professionals, ovel 220 K.M., 30 ronden, ging. Van de 53 ingeschreven professionals kwa men er 39 aan den start. Het begin van den strijd is niet zeer for tuinlijk voor Mersch, die kort na en vang reeds een ongelukkigen val doet, waar bij hij dergelijke verwondingen bekomt, aa hij moet opgeven. Na drie ronden vormt zich een groep, doch deze kan zich niet handheven. Er zit in dezen kamp veel meer strijd dan in die der amateurs. Ook de ronden worden met grootere snelheid afgelegd. Aanvankelijk blijven alle Hollanders in het groote peleton zitten, maar na vijf ron den vormt zich een kopgroep van zes ren ners, waarin Albert van Schendel zit met Umbenhauer, Grundahl, Magne, Olmo en Amberg. Die groep neemt een voorsprong van 1)4 minuut op een tweede groep van vijf renners, waarin na veel moeite zijn ge komen van der Ruit en Middelkamp. De strijd tusschen de eerste en tweede groep is zeer groot. Na negen ronden blijkt Olmo uit de eerste groep te zijn weggeval len. Hij heeft bandenpech gekregen. Intusschen was het verschil tusschen de eerste en tweede groep steeds minder ge worden en na elf ronden heeft de eerste groep nog slechts een voorsprong van 40 seconden. Op de tweede groep, waarin nog steeds van der Ruit en Middelkamp zitten, volgt het peleton op 1 minuut en daarin zit ach terin Pellenaars, die afstapt en bandenpech blijkt te hebben. Het verwisselen gaat zeer snel, doch in het tempo waarmede gereden wordt, het uurge middelde is ongeveer 39 K.M., is het voor Pellenaars haast wel onmogelijk de andere groepen weer in te halen. Na dertien ronden bestaat de kopgroep uit negen renners, waar van drie Hollanders, t.w. Albert van Schen del, Van der Ruit en Middelkamp. Met Pellenaars op wien men zoo zeer gehoopt had, gaat het niet zoo best. Hij heeft eenige ron den lang gewerkt om naar voren te komen, doch de kopgroep is te snel en hij zoowel als Jean Aerts komen er niet meer aan te pas. Op de helft van den wedstrijd besluit Pellenaars ii te stappen en zoo is de eerste professional van Nederland uit den strijd. In een uur zijn afgelegd 38.400 K.M. en in twee uur 77.200 K.M. Een kleine peleton van vier renners ligt na zestien ronden nog slechts 35 seconden achter de kopgroep. Na zeventien ronden geven de Duitschers Bautz en Geyer op. Nadat zich een groote hoofdgroep gevormd heeft, doordat de achtervolgens de eerste ploeg eindelijk bereikt hebben, vluchten nu drie renners, t.w. Grundalh en Deloor, weg. Zij nemen een kleinen voorsprong en als zij weer voorbij komen, is de voorsprong reeds veel grooter geworden. Maar juist voor de tribune krijgt Deloor een lekken band en hij raakt daardoor zooveel achter, dat hij twee ronden later ontmoedigd opgeeft. Intusschen hebben ook de beroemde reu zen van den weg, Olmo en Speicher, opge geven, evenals Danneels (België). Het aan tal renners, dat nog in den strijd ligt, wordt steeds kleiner, maar Middelkamp en van Schendel zitten nog steeds in het peleton en direct achter de twee leiders Magne en Grundahl. Die twee vergrooten hun voorsprong meer en meer, zoodat ze tenslotte bijna drie mi nuten voorsprong op het peleton verkrijgen. Intusschen blijken in vier uur te zijn afge legd 150.600 K.M. Van der Ruit heeft inmiddels ook den strijd gestaakt. Met nog vijf ronden te rijden acht van Schendel het noodzakelijk, het peleton los te laten en hij begint een achtervolging op Grundahl en Magne. Het tempo daalt dan iets. In de 25ste ronde wordt slechts een ge middelde gemaakt van ruim 34 K.M. Maar van Schendel is in de volgende ron de reeds afgezakt en Bartali achtervolgt Magne en Grundahl dan alleen. Hij slaagt er evenwel niet in, beiden te benaderen. Dan komt de verrassing met nog slechts twee ronden te rijden. Magne raakt los van Grundahl en nog geen minuut later krijgt Grundahl een inzinking en de Franschman gaat dan alleen aan den kop. Hij krijgt een voorsprong van drie minuten op het pele ton en in de laatste ronden verhoogt hij zijn voorsprong nog aanzienlijk. Magne was niet meer te bereiken en won in den tijd van 5 uur 53 min. 32 sec., d.w.z. met een gemid delde uursnelheid van 37.06 K.M. In de achtervolgende groep werd de be slissing om de plaatsen beslist in de sprint, waarbij Middelkamp derde werd en van Schendel achtste. Amateurs 145 K.M.: 1. Buchwalder (Zwit serland) tijd 3 uur 58 min. 1 sec., gem. uur snelheid 36,7 K.M.; 2. Weber (Zwitserland) 3 uur 58 min 12 sec. op 80 meter; 3. Favali (Italië) 3 uur 58 min. 48 sec. op 150 meter. Professionals, 220 K.M.: 1. Magne (Frank rijk) tijd 5 uur 53 min. 32, gem. uursnel heid 37,06 K.M.; 2. Bini (Italië) 6 uur 2 min. 53 sec.; 3. Middelkamp (Nederland) zelfden tijd; 8. Albert van Schendel (Nederl.) Zwemmen. Maarten Kastel ijk bekerhouder 1936; Zus Kostelijk winnares bij de dames. Corry de Vos Burchart wint in de serie adsp.-meisjes; Dick Imhulsen winnaar bij de adsp.-jongens. Verder abonné-wedstrijden. Wanneer wij de clulpkampioenschap- pen van D.A.W., welke Zaterdagmiddag in Pesie's Natuurbad zijn verzwommen, globaal overzien, dan valt als voornaam ste feit te constateer en, dat D.A.W. in het bezit is gekomen van een tweetal zwemsters, die een groote aanwinst zul len beteekenen. Want de juist uit Indië repatrieerende Jopie en Zus Kostelijk hebben reeds bij deze onderlinge wed strijden genoegzaam bewezen, tot de snelste zwemsters van Alkmaar te be- hooren. Dit op zichzelf is een verheugend ver schijnsel en met des te meer optimisme kan in het vervolg de dual-meet tegen Nereus te gemoet gezien worden. Deze wedstrijden droegen ondanks de ongunstige weersgesteldheid een sportief karakter en mogen ongetwijfeld geslaagd genoemd worden. Er is nu eens duidelijk uitgemaakt wie de beste zwemmers en zwemsters van Alkmaar zijn en als zooda nig heeft deze driekamp (50 meter rugslag, 50 meter schoolslag, 50 meter vrije slag) groote waarde. De bedoeling was, dat hij of zij die den kortsten tijd zou maken over deze banen winnaar werd van een beker, die 2 x ach tereen of 3 x in het geheel gewonnen moet worden. En juist omdat hier het all-round- zwemmerschap zoo duidelijk naar voren trad, zijn de verrassingen talrijk geweest. Het geheel had dank zij de onvermoeide medewerking van jury en tijd-opnemers een vlot verloop. Er was zelfs geen enkele maal een valsche start. Bij de meisjes-adspiranten was natuurlijk Corry de Vos Burchart sterk favoriet. Zij is tenslotte ook bekerhoudster geworden, doch het vuur is haar zeer na aan de schenen ge legd. Want Jopie Oostwouder heeft in hoog tempo keurig partij gegeven. Men zie slechts het geringe verschil in tijd met Corry op rug- en schoolslag. De nieuwelinge Jopie Kostelijk werd der de. Haar zwemmen kenmerkte zich evenwel door een gemis aan wedstrijd-routine, een euvel, dat naar wij hopen en verwachten slechts van tijdelijken aard zal zijn. Hier is ook voor den heer Pesie een taak wegge legd. Dicky Imhülsen werd bij de adspiranten- jongens bekerhouder, doch al evenmin op gemakkelijke wijze, want de jeugdige Fokke Dijkstra heeft hem langen tijd naar de kroon gestoken. Dicky heeft tenslotte door zijn schoolslag de overwinning uit het water ge sleept. Jammer, dat hier Wim de Vries ver stek heeft laten gaan. Ondanks de sombere berichten als zou den de sterkste zwemsters bij de dames niet aan den start verschijnen, bleek dit geluk kig wel het geval te zijn en de verrassing was zonder twijfel de deelname van Zus Kostelijk. Met ruim 10 sec. voorsprong op haar rivalen werd zij titelhoudster in een totaaltijd van 1 min. 25.8 sec., voorwaar een prachtige prestatie. Merkwaardig was het zwemmen tusschen nr. 2 en 3, n.L Jo Boulonois en Hanny de Carpentier, die elkaar voortdurend zeer na op de hielen zaten. Eerlijk gezegd, bleef het zwemmen van Hanny beneden de verwach tingen. Zy is nu wel een goede derde ge worden, doch haar zwemmen bleef ver be neden den ouden vorm. En het houdt tevens een compliment In voor Jo Boulonois, wier vorm steeds en met succes constant blijft. Lyda van Doorn zwom alleen een uitste kende vrije slag, doch verspeelde haar tijd met school- en rugslag. De dames v. d. Berg en Smit waren niet aanwezig. Na langen tijd verscheen bij de heeren Maarten Kostelijk aan den start en hij is ge decideerd winnaar geworden. Bij hem stak de slechte baan schoolslag wel heel erg af bij rug- en vrije slag. Hij moge dan nu win naar geworden zijn, een beslist wisselslag zwemmer is hij niet Daarvoor komt Ab. van Beek meer in aanmerking; deze D.A.W.-er verschilde slechts 3 sec. met den bekerhou der, hetgeen hij te danken heeft aan zijn all round-zwemmen. E. Groothuizen dankt zijn derde plaats aan de 50 meter vrije slag. De 4e en 5e plaats waren gelijk in tijd, want Jan Koel en Dolf Imhülsen maakte 1 min. 25.8 sec. Op school slag werd Koel eerste, zij het met gering verschil en daardoor" was hij de beste schoolslagzwemmer van dezen middag. Ook op rugslag was hij iets sneller, doch Imhül sen haalde beide verschillen in met zijn vrijen slag, zoodat deze zwemmers weer precies gelijk kwamen. Vermelding verdient nog de fraaie tijd van Caarls Sr., die wanneer hij niet door zijn schoolslag gehandicapt was zich nog bijna opgewerkt had tot de derde plaats. Naast goed polo-speler dus ook goed all round-zwemmer. Aan deze club-kampioen- schappen gingen abonné-wedstrijden voor af, welke al evenzeer een vlot verloop had den. Verschillende nummers attractie-zwem men vermochten vaak de lachlust van de aanwezigen op te wekken. Aan het einde van dezei middag reikte de heer Pesie de prijzen uit aan de abon- né's, terwijl D.A.W.'s voorzitter de heer H. C. L i n d, met toepasselijke woorden de be kers aan de verschiller de winnaars over handigde. Hier volgen allereerst de D.A.W.-tijden: Adspiranten meisjes: rugsl. schoolsl. vrije sl. totaal sec. sec. sec. sec. H. de Wit 60 56.6 46.6 163.2 C. deVos Burchart 48 44.2 37.6 129.8 J. Oostwouder 47.4 45.6 40.8 133.8 W. deVos Burchart 54 52 45 151 J. Kostelijk 48.2 52.2 41 141.4 I. Wanner 84 58.4 61 203.4 Adspiranten jon F. Oostinga 55.6 N. Helder 60 F. Dijkstra 46.8 D. A. Imhülsen 46.4 Dames-leden: H. Boerwinkel 54.6 L. van Doorn 52 J. Boulonois f 51 Z. Kostelijk 44 H. de Carpentier 47.4 Heeren-leden: T. Gilles H. Meiman J. Hoogland J. Ooijeva ir H. Caarls A. D. Imhülsen J. C. Koel A. van Beek 64 58 46 51 42.4 45.8 45 42.6 g e n s: 51.6 66.8 50 44 55.6 55 45 48 50.8 56.8 48 44.4 46 48 41.6 40.4 40 52 38 35.6 39.4 50 41.8 39.4 33.8 37.8 51 43 44.6 36 35.8 38.4 40.4 34 159.2 164.8 132.4 129.8 160.2 148.8 135.4 125.8 136 171.8 149 135 133 126.2 125.8 125.8 116.6 E. Groothuizen 42.6 45 34 121.6 M. A. Kostelijk 36.4 47.4 30 113.8 De uitslagen van de abonné-wedstrijden luiden als volgt: Jongens tot 12 jaar (25 meter schoolslag): 1. K. v. d. Pol 23.4; 2. P. Krijger 23.7; 3. J. Schipper 23.8. Jongens 1316 jaar (50 meter vrije slag): 1. J. Eriks 40.6; 2. C. Bos 44.2; 3. D. Blokker 45. Meisjes tot 12 jaar (25 meter schoolslag): 1. M. Koel 24, 2. M. Kes 25; 3. A. Kreb 25.2. Meisjes 1316 jaar (50 meter vrije slag): 1. J. Wijers 49.5; 2. A. Voorthuizen 51.4; 8. A. Crevecoeur 52. Meisjes boven 16 jaar (50 meter vrije slag)): 1. L. Reuling 53.4; 2. T. Moejes 57; 3. L. v. Roon 1 min. 3 sec. Heeren boven 40 jaar (50 meter vrije slag): 1. T. Gilles 50.7; 2. J. Voorthuyzen 52.2 sec.; 3. J. J. Mays 60. (Een na deze race gehouden uitdagings wedstrijd tusschen de heeren Voorthuyzen en Gilles werd wederom door laatstgenoem de gewonnen.) Snelloopen jongens: 1. J. Kwast 11.8; 2. B. Marijn 12; 3. W. Kwast 13.4. Snelloopen meisjes: 1. Ypma 12; 2. C. Hay- tema 13; 3. Berkhout 16.5. Hinderniszwemmen jongens en meisjes boven 14 jaar: 1. J. Eriks 55; 2. Wijers 58.8; 3. Krayenhof 1 min. 3 sec. FRAAIE SUCCESSEN NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS. Onze beide Nederlandsche zwemsters Nida Senff en Jopie Waalberg van de A. Z. D. Z. hebben tijdens de te Kopenhagen ge houden internationale zwemwedstrijden fraaie successen behaald. Op de 100 meter rugslag werd Nida Senff onbedreigd eerste in den tijd van 1 min. 16.4 sec., welke tijd slechts 0.6 sec. ligt boven het wereldrecord van Rie Mas tenbroek. Tweede in dit nummer werd Brunstroem met een tijd van 1 min. 18.6 sec. Op de 200 meter schoolslag voor dames verrichtte Jopie Waalberg een fraaie pres tatie door een tijd van 3 min. 3.3 sec. te noteeren, waarmede zij een nieuw Neder- landsch record vestigde. Het oude stond tot nu toe op naam van Jennie Kastein, met een tijd van 3 min. 4.2 sec. gevestigd op 10 November van het vorig jaar te Amsterdam. De A. D. Z.- zwemster liet daarbij Inge Soerensen ach ter zich, welke Deensche zwemster een tijd van 3 min. 3.6 sec. noteerde. Op de 100 meter vrije slag heeren werd Highland (V.S.) winnaar met een tijd van 1 min. 0.1 sec. op de 200 M. vrije slag. Kiefejr met 2 min. 18.4 sec. en op de 400 M. rugslag eveneens Kiefer met 5 min. 18.3 sec. De Deen Baeth verbeterde op dezen af stand het Deensche record met een tijd van 5 min. 58.5 sec. De 200 M. vrije slag voor dames werd doo:r Ragnhield Hveger ge wonnen in 2 min. 34.1 sec. terwijl het nummer 100 M. schoolslag heeren voor den Deen Malmstroem was in 1 min. 16.4 sec. De Amerikaansche schoonspringsters en schoonspringer Majorie Gestring, Marion Mansfield en Al Green gaven prachtige de monstraties, welke door het publiek luide toegejuicht werden. V o e t b a 1. De jongste K. N. V. B.-club in onze stad, de Alkmaarsche Boys, heeft Zaterdagavond in de Harmonie haar eerste lustrum gevierd, waarbij het heel gezellig toeging en waarbij vele hartelijke woorden werden gesproken en tal van bloemstukken werden over handigd, terwijl als mooiste geschenk de vereeniging van haar supporters een prachtige clubvlag cadeau kreeg, die de oude en grootendeels verfom faaide vlag straks zal vervangen. Het *is echter onder die oude vlag, dat de Boys hun opmerkelijke successen heb ben geboekt en daarom zal die vlag wel als e.n kostbaar bezit voor altijd bewaard worden als een blijvende herinnering aan de oprichting en den voorspoed in deze eerste vijf jaren, waarin de club van on bekende 2de klasser in den N. H. V. B. op klom tot bekende en gevreesde 3de klasser in den K. N. V. B. En daarmee hebben wij feitelijk al met een gezegd, hoe de vereeniging gegroeid is en hoe zy een vaste plaats heeft veroverd in ons voetbalwereldje. Er nog verder over uit te wijden, heeft geen zin, omdat allen ongetwijfeld de geschiedenis van de Boys kennen. Wij willen er alleen nog aan her inneren, dat het tweede elftal de res. 3e klasse bereikt heeft, waaruit moge blijken, dat onze derdeklassers werkelijk geen reden tot klagen kunnen hebben. Er was dus reden om feest te vieren en al was het nog wat vroeg in het seizoen, het hinderde niet. 't Kon en het mocht. De feestcommissie had gezorgd voor een varieerend programma, dat eens anders dan gewoonlijk was samengesteld, al ho pen wy persoonlijk, dat deze verandering geen gewoonte wordt! Want nu begon men met dansen en men eindigde er mee. En tusschen het dansen door vermaakte een duo de aanwezigen en kreeg men ook de huldiging, welke laatste zoo ongeveer tegen het nachtelijk uur achter den rug was. En toen de traditioneele verloting ge houden was, had de klok al drie uur ge- U is dankbaar voor de verslagen, berichten en recensies io ooee krant? dat wij ook biljetten, program ma's, kaarten, enz. enz. drukken? En dat ons drukwerk altijd met den meesten zorg wordt uitge voerd (Uitg. Alkm. Crt.) slagen. Pas toen kon men dus spreken van het einde van het officieele gedeelte.... Overigens, voor de Boys-familie was deze nieuwe samenstelling niet erg, want zij vermaakte zich uitstekend. Er werd naar hartelust gedanst en er werd braaf gelachen, als 't duo Johnny Rovo en Wies- je Koolhoven optrad. Laten wij meteen hier maar een compli ment brengen aan de muziek, die onder leiding van den heer Pranger hard en enthousiast werkte, die niet alleen de dan sen uitstekend leidde, maar bovendien het meergenoemde duo begeleidde. Het duo Rovo—Koolhoven heeft een zeer varieerend programma gelanceerd, dat vooral na de pauze zeer prettig aan deed. Met de speciale voetballiedjes (o.a. een uitstekend Han Hollander-nummer) en het laatste nummer, de Hollandsche film, had het duo zelfs uitbundig succes! De huldiging. Echter, het belangrijkste nummer van dezen avond althans voor de krant! was wel de officieele huldiging. Allereerst heeft de voorzitter der ver eeniging, de heer S. Bak, een feestrede ge houden, waarin hij herinnerdè aan de 5 voorbije jaren, en dank bracht aan alle leden en oud-leden, die samen zoo veel ge daan hadden voor de club. Spr. memoreerde daarbij het verschei den van een der leden, n.L Jan Molen kamp, die zijn beste krachten aan de ver eeniging gaf, maar helaas het tijdelijke met het eeuwige moest verwisselen. Eenige momenten stilte waren de treffende hulde aan de nagedachtenis van dezen jongen speler. De heer Bak herinnerde verder aan de opkomst aan den Heilooërdijk en den bloei aan den Westerweg, waar kampioen schappen en promoties geboekt konden worden. Het bestuur was tevreden met de be haalde resultaten; het had zich nog geen eersteklasserschap gedroomd, omdat men het onmogelijke niet wenscht, maar toch hoopte men, dat het tweede lustrum dat eersteklasserschap zal brengen. Aldus een 5-jaren-plan? Na de rede van den heer Bak sprak allereerst de voorzitter der supporters- commissie, die wees op de eendracht in de club, waardoor de fraaie resultaten behaald konden worden. Namens de supportersvereeniging bood de spreker een nieuwe clubvlag aan met de jaartallen 19311936, welke door twee dames der vereeniging gemaakt was. Onder veel applaus aanvaardde het be stuur de nieuwe vlag, waarbij de voorzitter eenige hartelijke woorden van dank sprak. De heer Bonsema sprak als voorzitter van Alcmaria Victrix, die er op wees, dat de te losse banden juist in het laatste jaar gelukkig hechter geworden waren. Hij hoopte, dat de goede verstandhouding zoo zou blijven en met de woorden: „wij zijn nog de eenige tweedeklasser, maar weten niet zeker, dat dit zoo zal blijven" meende spr. de Boys het grootste compliment te kunnen geven. Een fraaie bloemenmand werd aangebo den en onaer applaus in ontvangst ge nomen, waarna voorzitter Bak natuurlijk in welgekozen woorden dank zei voor deze attentie. De heer ter Horst sprak namens de A. P. S V. eenige sympathieke woorden en liet de beste wenschen ook al vergezeld gaan van een bloemenhulde, waarop al weer een dankwoord klonk. Nadat van Go ahead (Alkmaar) een bloemenmand in ontvangst was genomen, sprak de voorzitter van H. R. C„ de heer Tijssens, die herinnerde aan de prettige wedstrijd, die H. R. C. en de Boys tegen elkaar gespeeld hadden, waa loor weder- zijdsche sympathie was ontstaan. Hy hoop te, dat de Boys bij een eventueelen tegen slag innerlijke kracht zouden hebben en wenschte, dat beide clubs zoo spoedig mo gelijk elkaar weer mogen ontmoeten, maar dan in de tweede klasse, welke klasse de Boys bereiken kunnen. Ook H. R. C. bood een bloemenhulde aan en voorzitter Bak beloofde, dat het lint bewaard zou worden! K. V. K. V. bracht bij monde van haar voorzitter, B. Hutter, hulde aan haar sportzuster en een bloemenhulde bewees nog eens, dat K. V. K. V. met haar mede clubs op sportgebied sympathiseert. Ook nu wist Siem Bak de goede dank woorden te vinden, waarna hy nog bloe men van den N. H. V. B. in ontvangst kon nemen. Tenslotte sprak de trainer, P. Mulders, eenige woorden, waarbij h(j den wensch uitsprak, dat de Boys over een jaar twee deklasser zouden zijn.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5