Voor de Huisvrouw. feoemaaal Hieuw ^"wrijving in britsch indie. Ar,w- ^jpsten veroorzaken relletjes. hitler vraagt inlichtingen over internationalen toestand. labour day in amerika. het congres van neurenberg. communisten trachten een „fransch front' te vormen. estlandsch schip vergaan. Glimlachje HEERHUGOWAARD HEILOO EGMOND AAN ZEE STOMPETOREN Wederom opstandige beweging aan N W. rrenzen? Daily Mail" meldt, dat aan de n.w. De -n Britsch-Indië een nieuwe op- 0**1 beweging zou zijn ontstaan. Den standige zouden g^ote menigten Mo- laatsten tv krijgslieden en andere stam- ledeVwering in Palestina, in de grena- sche be^; samengerokken. Met het oog op fbÏtaande spanning zouden alle strate- de „_«pn bij Pesjawar door de Brit- de Indische troepen zijn bezet. De l over den Khaiberpas wordt streng be- t,» Het reizigersverkeer van Afghani- riaar Britsch Indië is omgeleid over st"l ur en Quetta. zoodat het niet meer K'dr den Khaiberpas loopt. De Britsche Strijdkrachten in de grensstations zijn 5 speciale bommenwerpers versterkt. Eenige gewonden. au dc opening van een eenheidsprijzen- -ïïazijn hebben zich te Mechelen ongere mdheden voorgedaan. «en direceur der onderneming werd ern- aan het hoofd gekwetst. De politie heeft de blanke sabels gebruik gemaakt. De reeeering heeft met spoed 100 gendar men naar Mechelen gedirigeerd, waar een «oewonden stemming heerscht. Laterd deden zich opnieuw botsingen waarbij een rexistische afgevaardigde mTeen oorlogsinvalide werden gewond. De \!iitie heeft het vereemgingslokaal der gisten doen ontruimen en er een post achtergelaten. s, Graaf von Welczel, de ambassadeur van Duitschland te Parijs en generaal von Kuhlental, de militaire sttaché_J*J^n zid-, naar Hitier begeven te Berchtes- politieke kringen heeft men geen en kel- aanwijzing omtrent het doel van het hezoek, maar men veronderstelt, dat de ambassadeur en de attaché op verzoek van Hitier zijn overgekomen in verband met actueele politieke kwesties, met name de ractie in Frankrijk op den tweejarigen dienstplicht in Duitschland, het bezoek van Rydz Smigly aan Parijs en de ge beurtenissen in Spanje. Bitier zou zich eveneens op de hoogte willen stellen van het belang, dat de fransche regeering hecht aan het fttnsch-Sovjet-Russische pact met het oog op de tegenwoordige politieke situa tie. Deze inlichtingen zouden Hitier nood zakelijk. voorkomen aan den vooravon van het partijcongres te Neurenberg, waar hij de buitenlandsche politiek er nationaal socialisten zal bespreken, me name de houding van het Rijk tegenover Sövjeï-Rusland en den strijd, welke Puitschland in de wereld voert tegen het communisme. Een geweldige massa-bijeen komst te Washington. Het laat zich aanzien, dat de heden ge vierde Labour day tot een van de massaal- vierde Labouf day tot een van de massaal ste betoogingen der laatste jaren zal wor den. Niet minder dan 5 millioen arbeiders staan gereed deel te nemen aan optochten. Tegelijkertijd echter zal dezen dag de strijd binnen het vakvereenigingswezen krachtig worden voortgezet. Leiders van de verschil lende vakvereenigingen hebben n.L radio redevoeringen voorbereid, waarin zij de zaak van de Amerikaansche federatie van den arbeid zullen verdedigen tegen de 11 vakvereenigingen, die thans uitgestooten zijn uit het algemeene verband en die zich georganiseerd hebben in het comité voor industrieele organisatie. Een waarschuwing van de „Times". Aan den vooravond van de opening van het congres te Neurenberg schrijft de „li nies" te hopen, dat problemen, zooals nei bolsjewisme en de terugkeer van de oude koloniën naar Duitschland slechts beschei den lijk aan de orde zullen worden gesteld. „Het zou inopportuun zijn en onwensche- Ujk, wanneer in den huidigen toestand van Europa de Duitsche politiek ten aanzien van andere volken en andere rassen raken, in een zoodanige omgeving zou worden be handeld. Wanneer Hitier en z«n raadsle den de beslissing mochten nemen vaa 1 congres een „triomf der gematigdheid te maken, zou dit een bewijs van kracht hun nerzijds vormen". Het Duitsche Nieuwsbureau bericht, dat de ondergrondsche communistische frankrijk sedert het uitbreken vanden bu «eroorlog in Frankrijk een bui gevaarlijk karakter heeft aang V welke dreigt te voeren tot een scheu B het Fransche volksfront. avanseh De communisten willen een »Fra^cb front" vormen, waarin alle Franschen or^ geacht politieke of religieuse verschillen aan anti-fascistisch front vormen, d 1 te2en het Duitsche bureau meldt, voor Duitschland gericht zou zijn. de De socialistische partij zou zie gtten. vorming van een dergelijk fron De wil een klassepartij zijn en b ij ftata „Oeuvre", „«uotidi»" jfTr- ^*re" verzetten zich eveneens teg ming van een dergelijk front. Zaterdagnacht is in een zware st°r"' Estlandsche schip „Arne", da' <>P deel naar Kopenhagen, vergaan. ^leL' van de bemanning werd gered. DE FRANSCHE MINISTERRAAD BESPREEKT LEGERKWESTIES. In verband met de verlenging van den dienstplicht in Duitschland, heeft de Fran sche ministerraad ook de legerkwesties be sproken. De ministers Daladier en Cot ga ven een overzicht van de maatregelen, wel ke zij in eerste plaats willen nemen. De aanmaak van munitie, materiaal en gasmas kers zal worden voortgezet, eveneens het bouwen van vliegtuigen. De grensverdedi- ging zal worden versterkt door werken, welke onafhankelijk van elkaar zullen zijn. Het aantal technici zal worden vermeer derd. De ministerraad verwierp verleenging van den diensttijd. Toch zal de regeering niettegenstaande zij maatregelen neemt tot versterking van de verdediging van het grondgebied een beroep doen op de volke ren een einde te maken aan de bewapenin gen. EEN HERDERLIJK SCHRIJVEN TEGEN HET COMMUNISME. Van Poolsche bisschoppen. De Poolsche bisschoppen, in een Nationaal Concilië bijeen te Czentochowa, in tegen woordigheid van den pauselijk legaat, kar dinaal Marmaggi, hebben een herderlijk schrijven opgesteld, gewijd aan het „com munistische gevaar", dat Zaterdag is gepu bliceerd. Na geprotesteerd te hebben tegen de vervolgingen van priester en religieusen in Spanje, welke vergeleken worden met de vervolgingen der eerste Christenen, wordt in het herderlijk schrijven verklaard: „Deze afschuwelijke en wreede propaganda, geleid door de communisten van Moskou, wordt eveneens, hoewel met mindere hevigheid, in Polen ontketend". Het episcopaat richt zich ook tegen de „Volksfronten". Het herderlijk schrijven wordt geïnterpre teerd als een toenadering tusschen kerk en staat in Polen, onder het teeken van den strijd tegen het communisme. DE NIET-ÏNMENGINGSKWESTIE. De prins von Bismarck de vertegen woordiger van Duitschland, in de neutraliteits-commissie. De Duitsche regeering heeft de prins von Bismarck, de Duitsche gezant te Londen, benoemd tot vertegenwoordiger van Duitsch land in de commissie, welke moet letten op het uitvoeren van de neutraliteits-bepalin gen inzake Spanje. Van officieuse zijde wordt vernomen, dat Duitschland Zaterdag avond zijn houding nader uiteen zal zetten, doch de medewerking van Duitschland in de neutraliteit is verkregen. POLITIEKE BOTSINGEN TE WARSCHAU. Tusschen socialisten en nationaal democraten. Te Lodz en Radom hebben zich ongere geldheden voorgedaan tusschen slciallsten en nationaal democraten, zulks naar aanlei ding van de viering van den dertigsten ver jaardag van den Poolschen opstand in 1900. Te Radom is een persoon gedood en een zes tigtal gewond, terwijl te Lodz eveneens een persoon om het leven is gekomen en ook in deze plaats verscheidene gewonden zijn gevallen. Te Warschau hebben nationaal democra ten de ruiten ingegooid van aan joden toe- behoorende winkelzaken, terwijl hier ver scheidene joden werden gemolesteerd. PRAIRIEBRAND IN BR AS IL IE. Sedert eenige dagen woedt in de provin cie Salta een prairiebrand van reusachtige afmetingen. In het district Ozan staan niet minder dan 450 vierk. kilometer in brand. Talrijke huizen en bruggen zijn een prooi der vlammen geworden Het is nog niet be kend of ook menschenlevens te betreuren zijn. De plaatsen Volcan en Algaarobi wor den bedreigd, alsmede de petroleumvelden van de Standard Oil company bij Oran. HERVATTING ITALIES DEELNEMING AAN VOLKENBOND? Avenol naar Rome. De secretaris-generaal van den Volken bond, Avenol, zal binnenkort naar Rome vertrekken, waar hij o.a. met den Italiaan- schen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, zal confereeren. Daar het bezoek van Avenol zal plaats hebben eenige dagen voor de bijeenkomst van den Volkenbondsraad en van de As semblee te Genève, twijfelt men niet, of zijn besprekingen met de autoriteiten te Rome zullen betrekking hebben op de her vatting van Italië's deelneming aan de werk zaamheden van den Volkenbond, welke werd afgebroken tijdens de toepassing der sancties, in het Italiaansch-Ethiopische con flict. STAKINGSORDER IN ZUID-WALES AFGEZEGD. De Mijnwerkersbond van Zuid-Wales heeft een nota ontvangen van de mijndirectie te Bedwas, waarin deze verklaart bereid te zijn de vertegenwoordigers van den bond te ontmoeten, teneinde de kwestie van het referendum te bespreken. De bond heeft daarop de order voor een op a.s. Maandag uit te breken algemeen werkstaking inge trokken. EEN GOUDSCHAT TE PORT ARTHUR. Destijds door Russische militairen begraven? Het blad „Asahi Shimbun" heeft een sen sationeel bericht verspreid, dat in Port Arthur een goudschat ter waarde een mil lioen begraven ligt. Volgens het blad dringt Morindo Morishima, vroeger consul-generaal te Charrbin, later eerste legatie-secretaris in Berlijn en thans eerste legatie-secretaris in Moskou, er bij het Japansche ministerie van financiën en 't ministerie van oorlog op aan, dat vergunning wordt verleend om de opgraving naar het begraven goud te begin nen. Morishima ontving bericht, dat de goud schat begraven was van een Wit-Rus in 1933, toen hij consul-generaal in Charbin was. Naar gemeld wordt, zou het goud in Port Arthur begraven zijn door Russische mili taire autoriteiten, toen de stad in 1905 moest capituleeren. „Asahi Shimbun" zegt ,dat het goud klaar blijkelijk in de versterkte zóne van Port Arthur ligt. loofde ik u het slobbroekje te beschrijven en de afwerking van truitje en broekje. Begin het broekje aan het middel; zet 76 steken op, dus 12 méér dan voor het truitje en gebruik ook hiervoor naalden No. 9; brei, net als bij de trui, 16 toeren in het ribbetje: 2 recht, 2 over., en werk de rest weer recht heen, recht terug; net als de trui! Na het ribbetje volgt het verhoogde gedeelte voor de broek; aldus: 1ste toer, 6 recht, omkeeren en over deze 6 terug. 2de t. 12 recht, om keeren en over de 12 terug, 3de t. 18 recht, omk. en over de 18 terug. 4de t. 24 recht; omk. en over de 24 terug, enz. enz.; steeds om den andeien toer 6 st. meer breien, net zoo lang tot er nog 28 st. overblijven. Daar na over alle steken breien in één toer en doorgaan tot de korte kant van het werk 17 1/2 c.M. lang is. Vervolgens aan weers zijden van het werk 1 steek minderen, net zoo lang tot er nog 42 steken over zijn. Op deze 42 st. zonder minderen 4 c.M. lang breien. Nu worden de steken voor den voet verdeeld: 13 st recht en op de volgende 16 steken over een lengte van 24 toeren heen en terug breien. Dit vormt dan de wreef. Breek de wol af en hecht haar weer aan, waar de 13 steken waren blijven staan. Neem hier 12 st. langs den kant van de wreef op, brei deze en brei met dezelfde naald 8 steken langs den teen. Brei met een aparte naald de andere 8 teensteken. Neem ook daar 12 lussen langs den anderen kant van de wreef op en eveneens de overblij vende 13 steken. Al deze steken op één naald. Brei nu 8 toeren zonder minderen op deze steken. In de volgende 8 toeren moet u aan weerskanten van de naald 1 steek minderen. Daarna kant u losjes af en breit het andere pijpje precies eender. En nu de afwerking. Naai van het truitje de zijnaden en de mouwnaden dicht en daarna van het slobbroekje de vóór- en achterzijde; nu van elk pijpje ook de voet zooi dichtnaaien. Ma»|r om het middel van het slobbroekje 6 knoopsgaten in het ge ribbelde boord en zet precies daartegenover op het truitje een zestal flinke knoopen; maak vervolgens de sluiting op den schou der in orde met twee maal twee kleinere knoopen en knoopsgaten, en pers het werk aan den averechten kant met een warm ijzer onder een vochtigen doek even vlug op. U ziet, dat het patroon eenvoudig is, zoodat vergissen is uitgesloten. En wilt u er nu voor besluit nog een aardig jasje bij? Het is gebreid met een paar breinaalden No. 8 en 4-draadsch wol Wat vindt u van een lengte van schouder tot onderkant van 27 1/2 c.M.? Dan moeten de mouwtjes 14 c.M. zijn, en de wijdte van de jas van onderen 59 c.M. Begin onder aan den rug en zet 60 st. op; eerst voor een randje: 8 toeren recht heen, averecht terug, en daarna de z.g. „Moss"- steek: de ééne toer recht, 1 averecht; en de volgende verspringen: 1 averecht, 1 recht. Ga in den Moss-steek door tot het werk 19 c.M. lang is, gemeten van het begin af. Dan bent u aan het armsgat toe. Kant aan het begin van de 2 volgende toeren 4 steken af en ga dan, steeds in den Moss-steek, over 10 c.M. lengte door. Volgende toer: de erste 19 steken Moss- steek, dan 14 st. afkanten en de overblij vende 19: Moss-steek. Brei op deze laatste 19 steken, 7 toeren en zet dan aan den voorkant. Ga op die 34 st. door tot het armsgat 20 c.M. lang is; de eerste 6 ste ken aan den halskant moeten steeds recht heen en averecht terug, voor den rand. Ais het armsgat 20 c.M. lang is, moet u er aan die zijde 4 steken bij opzetten. Nu op de overige steken doorgaan tot de voorzijde gelijk is aan den rug. Daarna afkanten. Vervolgens de wol aan den kant van hals bij de andere 19 steken aanhechten en 6 toeren breien; daarna net zoo doorgaan, als u voor de andere helft van het voorpand werkte. J Chef roept uit zijn kantoor: Is het niet de derde vandaagll?? De mouwtjes komen nu aan de beurt; vouw het werk dubbel en neem 46 st. op voor de mouen; brei hierop de Moss-steek over een lengte van 111/2 c.M. Dan de volgende toer; 1 recht, 2e tezamen breien; dit herhalen tot het einde van den toer. Daarna de laatste 6 toeren recht heen en averecht terug werken; ten slotte afkanten en het tweede mouwtje net zoo werken. Voor het kraagje neemt u 44 steken rond den hals op; daarmee begint u aan het midden van den voorkant; bij de eerste van de Moss-steken; nu over een lengte van 6 1/2 c.M. recht heen en averecht terug breien, steeds één steek meerderend aan het einde van eiken toer door eerst in den voorkant en daarna in den achterkant van den laatsten steek te breien; kant dan zeer losjes af. Naai voor de afwerking de zijnaden en de mouw-naden dicht; haak 3 lussen aan den kant van het rechter voorpand en zet er drie knoopen tegenover op het linker voorpand. Pers tot besluit het werk aan den verkeerden kant met 'n warm ijzer op. De Boerinnenbond vergadert. De Boerinnenbond vergaderde Donder dagavond in café Rus. De presidente opende dezen nieuwen jaar gang me een woord van welkom aan de leden ,aan de ex-presidente, die haar oude woonplaats niet kan vergeten, en aan mevr. Mol, de spreeksters van dezen avond. Mevr. Mol had met 300 gedelegeerden van de S.D.A.P. een studiereis gemaakt naar Rusland, om de toestanden aldaar in oogen- schouw te nemen. De gastvrijheid der Rus sen schijnt onbegrensd. Een der meest merkwaardige bouwwerken is wel de Metro, ondergrondsche spoorlijn in Moskou, geheel uit marmer opgebouwd, hetwelk uit het land zelf voortgebracht wordt en volgens spreekster, door de arbei ders geheel kosteloos vervaardigd. Opval lend is het anti-religieuse museum, dat ge bruikt werd tot misleiding van het volk, waar men o.a. de maagd Maria mechanisch kon doen ween en! Over het algemeen maakt Moskou een haveloozen indruk, hoewel de algeheele toestand schijnt te zijn vooruit gegaan, vergeleken bij die der revolutie van 1914. Evenwel scheen er nergens gebrek aan eten of drinken te heerschen. Het onderwijs is in handen van den Staat, de kinderen worden in collectief verband opgenomen en kunnen op staatskosten ver der studeeren. De zuigelingen worden toevertrouwd aan de creches, omdat de vrouwen dan arbeiden kunnen voor de productie van hun vader land. De vrouw bezit dezelfde rechten als de man, alleen met dit kleine verschil, dat de vrouw van enkele ambten wordt uitgesloten en vijf Jaar eerder pensioengerechtigd is dan de man (op 55-jarige leeftijd). Het huwelijk is daar een verbond van twee geheel van elkaar onafhankelijke menschen, waar ieder leven kan volgens zijn eigen be hoefte. Op de scholen wordt de vereering bevor derd van de helden van den tijd, zooals Lenln, en die van den geest, Tolstoi, wiens werken nog heden ten dage overal verbreid worden. Het paleis, indertijd gebouwd door den Tsaar ten behoeve van zijn zoon, die leed aan de z.g. „bloedziekte", is nu een sana torium geworden tot nut van het algemeen. Het spook der werkloosheid bestaat in Rus land niet, daar allen die werken willen, een goede positie schijnt te worden verzekerd! Wat de taal betreft, wordt zelfs door de schoolkinderen van alle rangen en standen vaak de Duitsche taal boven de Russische verkozen, zoodat men zich met de Duitsche taal door geheel Rusland behelpen kan. Spreekster, die 18 jaar lang lid was van de S.D.A.P., is na haar terugkomst uit dit land geroyeerd als lid dezer partij, en ver wees voor eenige door haar gedane mede- deelingen aan het Handelsblad van 28 No vember 1935, waarin men hetzelfde lezen kan. De presidente dankte mevr. Mol voor haar voortreffelijke voordracht, die ook het licht deed vallen op de toestanden van onze Ooste lijke naburen, en vereerde haar met een klein geschenk. Vervolgens was de bestuurverkiezing aan de beurt. De presidente stelde zich wederom beschikbaar en werd op voorstel van mevr v. d. Meer bij acclamatie herkozen. De vice-presidente, mevr. v. d. Meer, stel de zich niet meer herkiesbaar, dientenge volge was door het bestuur een drietal op gemaakt, n.1. de dames Beers, Kort en Moejes. Verkozen werd vrij stemming, waar na mevr. Moejes met 13 stemmen de meer derheid verkreeg. De voorzitster bedankte de vice-presi dente voor den arbeid door haar verricht en verlaat met mevr. Mol de vergadering. De secretaresse brengt een keurig in el kaar gezet jaarverslag uit, dat algemeene bijval oogst, evenals dat van de penning- meesteresse, waaruit blijkt, dat er dit jaar een batig saldo overblijft van 8.66 bij het vorige jaar 0.62, voorwaar een vooruit gang. De vischverkoop bracht op 8.13. Voor de kascommissie over het jaar 1937 werd en benoemd de dames Glas en Kok- kes. Voor de maan October heeft mevr. Hit- temaVet zich bereid verklaard eenige vroolijke voordrachten te leveren. Begin October wordt de najaarsvergade ring van het Provinciaal Verband te Alk aar gehouden, en kunnen de leden zich op de volgende vergadering daarvoor opge ven. Een gedachtewisseling volgde weer over al of niet bedanken als lid van het hoofd bestuur, voor welks behoud mevr. Bomme- zij wederom warm pleitte. Een oplossing werd gevonden om voorloopig het lidmaat schap te behouden en een der naburige vereenigingen te verzoeken daarvan hier ter plaatse mededeellng te komen, doen, zoodat op deze wijze de reiskosten kunnen worden bespaard. Wat de tandverzorging betreft op school, wordt die handen genomen van de ouder- commissie s van de christelijke en de open bare scholen en zal eerdaags ter sprake TrSl. klachten over latente he*orgtnK van het blaadje „In en Om" warden ,n be- Tan^sr^r da SunHchl-t.brlaken werd voorgelezen, nadrukkelijk wer in gewezen op de prijsverlaging en meerdere gewichtstoename. Daarna volgde sluiting. Buitengewone vergadering V.V.V. In De Rustende Jager werd Vrijdag avond een buitengewone vergadering ge houden, gepresideerd door den vice-voor- zitter den heer ,C. ten Bruggencate. De voorzitter van het sportgebouw deci- de mede dat de inschrijving voor de af scheiding had plaats gehad. Toen in 1929 het gebouw werd gesticht is door den toenmaligen voorzitter gezegd, dat het niet af was. Er moest een hek komen en be planting. Er was toen geen geld. En m de volgende jaren was het niet anders. Nu is het er wel en we hebben de goedkeuring ncodig voor de uitvoering. Enkele heeren betreurden dat men geen inschrijving had gehouden onder de leden die h. i. moeten voorgaan. De voorzitter van het sportge bouw zeide, dat men bij den bouw een openbare besteding had gehouden onder de burgers van Heiloo, men was dus op den goeden weg. De heer De Graaf, ac countant, vroeg of men dan zekerheid had dat men aan de verplichting van de Boe renleenbank kon voldoen. De voorzitter antwoordde bevestigend. Daarna werd de goedkeuring verleend en de uitvoering aan het bestuur opgedragen. Bij de rondvraag vroeg de heer Beemster of het niet mogelijk was geld te leenen van de Commissie van Beheer van het Sportgebouw om het deficit van de concer ten te deken. De voorzitter antwoordde ontkennend. Dat gaaj niet. De heer Mossel deelde mede dat hij bij het aanbod om samen te werken met de V. V. V. en Flo- raliae, geen mandaat had. Het was een vraag. Zooals ook uit de notulen blijkt. Doch. zoo vroeg spr., zou het in 1937 niet mogelijk zijn om gezamenlijk een bloemen corso te houden? De voorzitter zeide, dat men er dan een post voor op de begrooting moet zetten. Spr. zeide overweging toe. Ook vroeg de heer Mossel of men de hand hield aan het besluit dat bestuursleden geen werk mogen uitvoeren of leveranties doen. De voorzitter ze de dat men in Octo ber verantwoording aoet van het bele'd van het bestuur. De heer Smits (besuur) vroeg of het voor de vereenigingen die van het tgebouw gebruik maken nu geen tijd wordt om een lid in de commissie van be heer aan te wijzen. We hebben nu een jaar praktijk met den conciërge en alles gaat nu naar wenech. De heer Beemstei zeide dat de vereenigingen wel bereid zul len zyn Voor Eensgezindheid deed spr. de toezegging. De heer Vos vroeg om een verslag van het belangrijke congres te Assen. De voorzitter zeide dat het komt in de najaarsvergadering. Daarna sluiting. Wegverbreeding. Het blijkt nu 1937 in het zicht komt dat vele eigenaren van gronden aan weerszijden van den Kennemerstraa - weg eieren voor hun geld hebben gekozen en na 3 jaar wachten hun grond „vrijwil lig" afstaan. Blijkbaar ziet men er geen heil in om de onteigening af te wachten. Het Rijk koopt niet meer dan noodig is e laat de oude huisjes staan. Schoolreis O. L. School. Vrijdag maakten de kinderen der hoogste- en middelklassen der Openbare school hun jaarlijksch uitstapje. Ditmaa werd een bezoek gebracht aan den Haag en Scheveningen. 's Morgens half vertrokken de kinderen met een tweeta N. A. C. O. bussen, terwijl de groote trambus geheel gevuld met volwassenen hen vergezelde. De tocht voerde langs den fraaien duinrand via Haarlem, Noordwijk en Wassenaar, zoodat de kinderen te volle van het natuurschoon konden ge in Den Haag werd een bezoek gebracht aan het paleis van de koningin en het pa norama „Mesdag". Dit laatste vooral was voor de Egmonders een groote attrac*ie' daar het oude Scheveningen van 1880 herinneringen aan het Egmondjan wel eer met zijn bommen op het strand wak ker riep. Daarna werd naar Scheveningen gereden, waar de kinderen na eenige ver- verschingen een wandeling over de pier maakten. In den Haag teruggekomen, werd een bezoek gebracht aan den Haag- schen Dierentuin, waar een speeltuin aan verbonden is. Op den terugweg werd nog de speeltuin „De Oude Vink" te Wasse naar aangedaan. Inmiddels was het bijna donker geworden, maar de terugtocht langs prachtige en goedverlichte wegen werd in de beste stemming volbracht. Het weer hield zich den heelen dag goed, hoewel de lucht menigmaal dreigde. Groot en klein hebben in hooge mate van dezen goed geslaagden tocht genoten. Tentoonstelling geopend. De Floralia- en Huisvlijt-tentoonstelling in café Kamsteeg, werd Zaterdagmiddag om twee uur geopend. In de feestelijk ver sierde kolfbaan troonden in het middenvak Flora's kinderen, terwijl men langs de wanden en op het tooneel de diverse pro ducten van het werk der handen, had uit gespreid. In de café-zaal had de firma de Jong te Edam een prachtige collectie dahlia's tentoongesteld, welke het oog ver rukten. De gekweekte planten leverden dit jaar een zieligen aanblik op, enkele be kroonde exemplaren uitgezonderd. Slap hingen de blaadjes van zeer vele begonia's van de balsemien, misschien tengevolge van het feit, dat ze reeds Woensdag ingeleverd

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7