r LAATSTE NIEUWS, J-iidschciften ybfieepsüjdiMQe* JSucgectijtie Stand Stad. en Omoemnq. JCeek School £aatste A Jiacktêecichten BEVERWIJK HEERHUGOWAARD BERGEN IN DE LEESTU HET dat U den volgenden morgen in het Ochtendblad leest. Wij zijn dus steeds actueel Bovendien er is geen blad, dat U vlugger en zoo uitvoerig het plaatselijk nieuws geeft. Abonneert U dus op de Alkmaarsche Courant Speciaal nationaal programma N. C. R. V. N.V. Glasfabriek „Leerdam" geniet. Altijd is het zijn streven om een werkzaam aandeel te nemen in de opvoe ring der stukken en in de reeks van jaren nam hij steeds de grootste rollen voor zijn rekening. Wat men met het jubileum denkt te doen, was onze vraag. Och, zeide de heer van 't Veer, we heb ben besloten om den heer Greeuw de hoofd- en titelrol te geven in Justus van Mauriks „Janus Tulp", welke we in Novem ber voor het voetlicht brengen en verder niets. Dat is de gewone bescheidenheid van den voorzitter, doch we weten dat an deren er anders over denken. Men zal den heer Greeuw, die in zijn druke zaak nog veel tijd bij avond en nacht weet te vinden voor de tooneelvereeniging die hem na aan het hart ligt, willen huldigen. En daarvoor zal er in November gelegenheid zijn. Van andere zijde vernamen we nog dat de heer Greeuw op 26 September 1925 wijlen den heer Buyze als secretaris op volgde, zoodat zijn werk voor de ver- eeniging grooter is dan menigeen denkt. Politie-diplorna. Onze oud-plaatsgenoot, de heer P. Kops, thans agent van politie te 's-Gravenhage, heeft het politie-diplorna behaald en wel met op 2 na het hoogste aantal punten. Diefstal in sigarenfabriek. In een der afgeloopen nachten is inge broken bij de N. V. Sigarenfabriek Jacob van Heemskerck gevestigd in een fa brieksgebouw aan den Rijksstraatweg. De inbrekers hadden zich toegang ver schaft door het uitsnijden van een ruit. Des morgens werd dit ontdekt door een wachter waarna bij onderzoek bleek dat een partij van 3000 sigaren verdwenen was. Wijziging rooilijn. Het raadsbesluit der voormalige ge meente Beverwijk van 26 Maart 1936 waarbij de voorgevel rooilijn voor de Zee straat belangrijk werd gewijzigd is thans door Ged. Staten goedgekeurd. Huisvlijt en floralia. De tentoonstelling van de huisvlijt- en floraliavereeniging trok ook Maandag, on danks het slechte weer nog veel belangstel ling. Ook van de attracties werd veel ge bruik gemaakt, zoodat de tentoonstelling in financieel opzicht wel geslaagd zal zijn. Zondagmiddag vond de prijsuitreiking aan de kinderen plaats, terwijl dit Dinsdagavond voor de ouderen geschiedde. Bij deze gele genheid was veel publiek aanwezig en de stemming was uitstekend. De jury bestond uit de volgende leden: Voor de afdeeling huisvlijt de heeren Dirk- maat uit Langendyk en Nap uit Alkmaar. Voor nuttige- en fraaie handwerken de da mes Nelis en Jaarsma, beiden uit Alkmaar. Voor planten en bloemen de heeren van Bodegraven uit Schoorl en Kruyt uit Scha- gen. Voor tuinbouw de heeren Boersen en Beun, beiden uit Alkmaar. De volgende prijzen werden toegekend: Schoolkinderen van 68 jaar. Fraaie handwerken, le pr. Trien Peereboom. Schoolkinderen 911 jaar. Fraaie hand werken le pr. Aagje Mourits, 2e pr. Mariet- je Kamp, 3e pr. Annie Kalf, 4e pr. Bertha Kuilboer. i Nuttige handwerken: le pr. Trien Bruijns, 2e pr. Aagje Mourits. .Teekenen en schilde ren: le pr. Jan Beers. Figuurzagen en hout snijden: 3e pr. Jan Bruijns. Schoolkinderen van 1214 jaar. Fraaie handwerken: le pr Gerie Schouten, 2e pr. Corrie Schouten, 3e pr. Annie Stuurman. Nuttige handwerken: le pr. M. Kuilboer, 2e pr. Gerie Schouten. Knutselarbeid: 2e pr. Arnold Kamp. Teeke nen en schilderen: le pr. Piet van Egmond met lof. Figuurzagen en houtsnijden: le pr. Arnold Kamp, 3e pr. Roel Elzinga. Stof- schilderen: le pr. H. Jelsma. Leeftijd 1518 jaar. Fraaie handwerken: le pr. mej. G. Stekelbos. Nuttige handwerken: le pr. mej. A. Kuin. Figuurzagen: 3e pr. Arie Scholten Leeftijd 1950 jaar. Fraaie handwerken: le pr. mevr. H. C. Zwarteveen-Stoutjesdijk, 2e pr. mevr. T. de Groot-Meereboer, 3e pr. mej. van Egmond. Nuttige handwerken: le pr. mej. T. Beers, 2e pr. mevr. M. Does-Laan, 3e pr. mevr. T. Hittema-de Veth. Knutsel arbeid: le pr. den heer S. Sulzla. Figuurza gen: 2e pr. de heer S. Volkers, 3e pr. de hr. D. Jongkind. Houtsnijden: le pr. den heer C. Kuilboer, 2e pr. den heer C. Beets. Brand en schilderwerk op hout: le pr. den heer P. Overtoom, 2e pr. mej. A. Kostelijk, 3e pr. mej. A. Schouw. Leerbeerking: le pr. mej. T. Beers. Kunstschilderen: le pr. mej. A. Kostelijk. Leeftijd boven 50 jaar. Fraaie handwerken: le pr. mevr. C. van Laar- Kuiper, 2e pr. mevr. wed. P. Slot. Nuttige handwerken: le pr. mevr. ed. J. Meereboer- Duinmeyer, 2e pr. mèvr. A. Dekkers-Bier man, 3e pr. mej. A. Smit. Knutselarbeid: 2e pr. mevr. C. van Laar-Kuiper. Afd. Floralia. Coleus, le prijzen: mevr. wed. W. Joon, mevr. G. Koster-Meerhof en mevr. wed. J. v. Slooten, 2e prijzen: mevr. A. de Ruiter - Bakker, mevr. J. de Boer Jongert, mevr. G. '}Woejes Rus en den heer Jan Groot, 3e prij zen: mej. J. Slikker en de heeren A. Peere boom en P. Blauw. Geraniums, le prijzen mevr. W. Dekkers- de Boer, mevr. A. Bakker-Boom en den heer A. Kwantes, 2e prijzen mevr. C. de Ruiter- Bakker, mevr. D. Kort-Haverkom en mevr. D. Kooy-Boon. 3e prijzen: mevr. wed. P. Slot en den heer J. Groot. Begonia's, le prijzen mevr. G. Rus-Pot, mej. T. Boots en de heer A. Peereboom en P. Blauw. 2e prijzen mevr. wed. J. Meere- boer, mej. G. Leek, mej. A. Zijp en mej. A. Slikker. 3e prijzen mevr. wed. W. Joon, mevr. D. Kooy-Boon en mej. A. Kostelijk. Div. Planten, le prijzen: mevr. G. Moejes- Rus, mevr. wed. J. v. Slooten, mevr. Mienis -Buisman en mevr. H. C. Zwarteveen- Stoutjesdijk, 2e prijzen: mevr. G. Modder- van Twisk, mej. T. Beers, mevr. G. Koster- Meerhof, mevr. H. C. Zwarteveen-Stoutjes dijk en mevr. G. de Boer-Groot, 3e pr.: mevr. T. de Groot-Meereboer. Tuinbouw. Bramen, le pr.: L. P. v. Graft. Tafelpeeren le pr,; T. H. Kui^oy, 2e pr, P. H. van Laar. Stoofperen: le pr. T. H. Kuilboer. Tafelappelen: le pr. C. Brlijns. Meloenen: le pr. J. Bas, 2e pr. C. Kuilboer, 3e pr. C. Bruijns. Druiven: le pr. J. Bas, 2e pr. C. Kuilboer. Pruimen: le pr. T. H. Kuil boer. Sierkalabassen: le pr. mevr. Mienis- Buisman, 2e pr. J. Bakker Kzn. Andijvie le pr. C. Bruijns, 2e pr. G. Dob- belmans en A. Sijs; Snijboonen le pr. A. Sijs, 2e pr. C. van Langen, 3e pr. P. Kuil boer; Slaboonen le pr. C. van Langen, 2e pr. J. Bruin, 3e pr. P. Kuilboer; Komkom mers le pr. C. Bruijn, 2e pr. C. Dekker; Bieten le pr. C. Bruijn, 2e pr. Jac. Schoen; Boerenkool le pr. Jac. Schoen, 2e pr. R. de Geus; Rabarber le pr. P. H. van Laar; Wor telen le pr. C. Bruijns; Uien le pr. C. Bruijns en J. Bas; Witte kool le pr. P. Beers, 2e pr. J. Bruin en J. van der Busse; Roode kool le pr. J. Bruin; Gele kool le pr. J. Bruin. Door de tuinbouwvereeniging Heerhugo- waard was een zilveren lauwertak beschik baar gesteld, die wegens de meest behaalde eereprijzen werd toegekend aan den heer C. Bruijns. Na hem kwam de heer J. Bruin, die 25 K.G. korrelmest, aangeboden door de malerij „De Toekomst" kreeg. Van de aan de tentoonstelling verbonden verloting vielen de hoofdprijzen op de vol gende nummers: le pr. no. 1482, 2e pr. no. 1093 en 3e pr. no. 88. Ingekomen personen. A. Hartman, N.H., z.b., Eikenlaan 10, v. Amsterdam. G. E. Glandorf, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van 's-Gravenhage. G. Statema, N.H., dienstbode (o.), Elzenlaan 2, van Bolsward. S. Meijer, geen, z.b., Weg naar Zanegeest 13, van Schoorl. C. Dames, geen, stucarioor, Karei de Gr.laan 74, van Zuid-Afrika. M. Hofland, N.H., z.b., Oude Prinsweg 1, van 's-Gravenhage. A. Leegwater, G.K., dienstbode (o.), Wilhel- minalaan 4, v. Amsterdam. P. Nierop, echtgen. C. Overman, N.H., z.b., Matth. Wiegman weg 9, v. Hensbroek. J. de Ko ning, N.H., contr. C.C.C.D., Karei de Gr. laan 44. van Veghel. A. Wijnker, (echt- gen. J. Sietsma) R.K., z.b., Molenstraat 3, v. Alkmaar. D. M. M. Staa, R.K., dienstbode (o), Wilhelminalaan 21, van Alkmaar. J. Witte, geen, geleidster, Verspijckweg 7, van Amsterdam. N. Koning, N.H., Beem- sterlaan 5, z.b., van Alkmaar. I. G. M. Broekhuisen, E.L., z.b., v. Blaaderenweg 14, v den Helder. W. Burgwal, N.H., kellner (o), van Blaaderenweg 14, van den Helder. Timm Herbert, E.L., kapper (o), Loudels weg 35, van Bodegraven. A. C. C. Kerk- meer, echtgen. J. B. Sliggers, N.H., timmer man (o), Matth. Wiegmanweg 4, van Koe dijk. J. P. Martin, R.K., bakker (o), Za- kedijkje 5, v. Zijpe (N.H.). Vertrokken personen. E. Kleerekoper, geen, z.b., naar 's-Graven hage. D. Binnenwijzend, R.K., electro- tech., naar Akersloot. F. Schempp (echt gen. J. F. Geuzebroek), D.E., z.b., naar Koog aan de Zaan. S. Steenstra, N.H., dienst bode, naar Alkmaar. J. de Wijs, R.K., z.b., naar Amsterdam. M. T. Kaufmann, D.E., keukenmeisje, naar Doorn. C. A. A. Tromp, R.K., z.b., naar Schoorl. J. J. Pep ping (echtgen. W. J. Butter), R.K., z.b., n. Egmond aan den Hoef. W. Storbeck, geen, verpleegster, naar Gennep. M. C. Penning (echtgen. E. L. Nopper, N.H., z.b., naar Delfzijl. J. M. van Beers, R.K., z.b., naar Beemster. S. Mooij, R.K., z.b., naar Limmen. C. M. Otten, R.K., dienstbode, naar Spanbroek. G. Lorenz, R.K., dienst bode, naar Duitschland. E. Bauer (echt gen. Wed. T. Weyhenke), W.G., z.b., naar De Bildt. F. A. H. Otten, R.K., redacteur, n. Den Helder C. E. M. Baetings, R.K., z.b., naar Hillegersberg. M. Harreveld, N.H., z.b., naar Alkmaar. E. C. A. Volmer, R.K., onderwijzeres, naar Arr.hem. C. J. van Gulik, N.H., gymn. leerares, naar Bolivia. A. J. van der Weiden, R.K., zonder beroep, naar Nijmegen. J. Nauta, N.H., dienst bode, naar Hoorn. D. Koning, N.H., kell ner, naar Amsterdam. Panorama heeft een artikel over de op leiding van de toekomstige stewardessen van de K. L. M. By interessante foto's wordt verteld van den politie-dient in het Poolgebied. Een dubbele foto-pagina met beschrijving is gewijd aan Twente. Als ge woonlijk is weer volop aandacht geschon ken aen geillustreerd binnen- en buiten- landsch nieuws, sport en alles wat vrouwen kan interesseeren. Verhalen en novellen zijn er ditmaal van Mac Donald, van Wil- liam Borough, van Edward Ourzon, van Ed- gar Wallace en van Axel Rudolph. De filmrecensent bespreekt ditmaal de film „Menschenjacht" waarvan eenige interes sante foto's gepubliceerd zijn. K. N. S. M. Ariadne 7 Sept. v. Danzig n. Kopenhagen. Bacchus 9 Sept. te Aarhus. Euterpe 8 Sept. te Amsterdam. Nereus 8 Sept. te Amsterdam. Ulysses 9 Sept. te Amsterdam. ALKMAAR. GETROUWD: Jan Dykman en Klaaske Ringnalda. Johannes Hendrikus Henze en Catharina Anna Lugtig. Hendrik Jacob Coenraad Pesser en Maria Adriana de Boer. BERGEN (N.H.) (Augustus). Geboren: Damien Marie, z. v. Fran- cois Corneille Marie Bridé en Catharina Martina Aquina, beiden te Amsterdam. Catharina Guurtruida Wilhelmina, d. v. Comelis Smit en Johanna Cornelia Louwe. Albert, z. v. Henri Adolf Johannes van Schenk Brill en Janna Scheer. Gehuwd: Cornelis Bruin en Bertha Margaretha. Anton Bogtman, wonende te Schoorl en Elisabeth Alida Koning. W. J. Butter, wonende te Egmond aan Zee en Ja- coba Johanna Pepping. Ernst Louis Nop per, wonende te Delfzijl en Martine Char- lotte Penning. Overleden: Jacobus Andrie Attinga, oud 54 jaar, echtg. v. C. Cornelissen, wonen de te Amsterdam. Christina Poddenburg, oud 72 jaar, echtg. v. J. Oosterling. El- bertus Gelhardus van Ede, oud 78 jaar, weduwn. v. K. Grietje. Voor hedenavond. De Nederlandsche Christelijke radio-ver- eeniging geeft hedenavond, in verband met de verloving van H. K. H. Prinses Juliana, een speciaal nationaal programma, als volgt: 8.158.45 N.C.R.V.-orkest onder leiding van Pieter van den Hurk. 8.459.00 spreekt jhr. mr. B. C. de Sa- vornin Lohman. 9.009.30 orkest. 9.3010.00 herhaling van de rede van H. M. de koningin van hedenmiddag. 10.0011.00 orkest, afgewisseld met re portage. ESPERANTO. De afd. Alkmaar van de Federatie van Arbeiders Esperantisten schrijft ons: Thans is de tijd gekomen om van Uw vredeswil te getuigen, en een stap in de goede richting te doen door Esperanto te leeren. In den loop van deze maand vangt de Federatie v. Arbeiders-Esperantisten haar cursussen aan. Teheinde misverstan den te voorkomen nog de volgende opmer kingen: Wist U, dat.... De Federatie v. Arbeiders-Esperantisten re°ds 25 jaar bestaat? Zy de grootste Esperanto-organisatie is in het gebied der Nederlandsche taal? Zij een ledental heeft van byna 5000? Haar cursussen volgens de „indirecte" methode voor den gewonen arbeider de beste resultaten opleveren? Deze cursussen bestaan uit 26 lessen, en dus een half jaar duren? Zy plaats zullen vinden in de Handels school onder bekwame leiding? De esperanto-beweging, die nu ruim 50 jaar bestaat, is in die tyd gestadig gegroeid tot een groote internationale beweging. Maar vooral in verband met het feit, dat de wereldvrede egenwoordig weer ernstig wordt bedreigd, is het begrijpen van de noodzakelijkheid van esperanto van zeer groot belang. Daar bovendien thans de gelegenheid bestaat zich de taal zeer goed koop eigen te maken, wordt op een groot aantal cursisten gerekend. INGEKOMEN PERSONEN. G. Spijker, R.K., dienstbode, van Coevor- den naar Emmastraat 1. M. Harreveld, N.H., hulp in de huish., van Bergen (N.H.) naar Huigbrouwerstraat 4a. S. Snyl, R K., dienstbode, van Zoetermeer naar Everdin- genstraat 7. W. Hillenius, N.H., z. b., en echtg. en schoonmoeder, van Nijmegen naar Stationsweg 94. L. Bons, R.K., kapper, van Duitschland naar Rippingstraat 1. S. J. en M. J. Botman, R.K., van Oudenbosch naar Fnidsen 109. I. Reese, N.H., monteur, en echtg., van Groningen naar Costerstraat 20. A. Doeksen, D.G., z. b., en kinderen, van Amsterdam naar Metiusgracht 7. G. Melling, N.H., echtg. v. C. Blokker, van Zuid- en Noordschermer. A. P. en D R. van de Wint, N.H., van Nederl. Indië (Soe- rabaja) naar Rippingstraat 14. L. Boer, N.H., boekhouder, en echtg., van 's-Graven hage naar Corfstraat 41. B. A. Huybers, R.K., mach. bankwerker, van Eindhoven naar Wildemanstraat 28. F. Vos, NII., vertegenwoordiger levensverz.mij., van Ede naar Jan van Scorelkade 33. N. Bommer, geen, echtg. v. J. Boerwinkel, van Broek op Langendijk naar Westerkolkstraat 2c. A. H. F. Ch. Oostmeijer, Rem., en E. Zwart, E.v.L., van 's-Gravenhage naar Kruislaan 14. M. B. C. Hake, R.K., dienstbode, van Hoorn naar Everdingenstraat 18. A. van der Pyl, N.H., dienstbode, van Schagen naar Voordam 10. G. J. Scholte, R.K., onder wijzeres, van Amersfoort naar Oudegracht 204. T. A. Wulp, Rem., z. b„ en gezin, van Ned. Indië naar Metiusgracht 7 inw. E. Freesemann, E.v.L., dienstbode, van Duitsch land naar Kennemerstraatweg 151. G. P. van der Linden, N.H., sergeant N.I. leger, en gezin, van Ned. Indië naar Friedrich Engelsstraat 3. G. Heijmans, geen, echtg. v. D. Mus, van Noordscharwoude naar Ko ningsweg 21. p. Teeuwissen, R.K., reli- gieuse, van Utrecht naar Oudegracht 204. Th. Schilperoort, R.K., kapper, van Delft naar Westerweg 52. VERTROKKEN PERSONEN. H. W. Holsmuller, z.b., geen, van Wester weg 31 naar Goes. J. C. M. van der Lin- den, verpleegster, N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Amsterdam. A. A. Hoppenbrou wers, adm.-ambtenaar, R.K., en echtg., van Spoorstraat 40 naar Heiloo. F. C. Laas, kantoorbediende, R.K., en gezin, van Over- diestraat 72 naar Heiloo. G. Pittana, gra nietwerker, R.K., en gezin, geen, van Hooft- straat 29 naar Oudorp (N.H.) C. W. Buijs, hoofd byz. school, R.K., van Oudegracht 204 naar Amsterdam. Wed. D. Kistemaker, z.b., N.H., van Ritsevoort 24 naar Heiloo. P. istemaker, z.b., N.H., van Houtweg 3 naar Heiloo. K. de Vries, kassier-boekhouder, geen, en gezin, N.H., van van Houtenkade 29 naar Nieuwer-Amstel. M. E. Marga- dant-de Haas, z.b., N.H., van Paul Kruger- straat 7 naar Soerabaja (Ned.-Indië). C. J. Gaarthuis, z.b., R.K., van Popelmanslaan 37 naar Oudenbosch. J. Berkhout, win keljuffrouw, D.G., van Fnidsen 42 naar Haarlem. G. C. M. Rolevink, onderwijze res, R.K., van Oudegracht 204 naar Utrecht A. J. van Zanten, z.b., R.K., van Dr. Schaepmankade 16 naar Oudenbosch. F. J. de Vries, en A. M. F. de Vries, R.K., van Luttik Oudorp 74 naar Voorhout. H. F. Tuithof, chauffeur, en F. Tuithof, tuinder, N.H., van Spoorstraat 84 naar Oudorp (N.- H.) E. A. Lubbers-Köster, z.b., R.K., van Langestraat 22 naar Oisterwijk. J. C. Meijer, dienstbode, R.K., van Lindegracht 11 naar Bergen op Zoom. S. K. Klimp, leerares Huishoudschool, geen, van Roemer Visscherstraat 12 naar Hoorn. H. Koste lijk, winkeljuffrouw, N.H., van Parkstraat 12 naar Maurik. N. C. Erkamp, z.b., R.K., van Lindenlaan 63 naar Nijmegen. A. H. de Vries, arb. N.S., geen, van Snaarmans- laan 89 naar Utrecht. M. P. G. Madder Duin, R.K., van St. Laurensstraat 5 naar Lier (België). Wed. J. Stam, z.b., geen, van Korte Lyceumstraat 10 naar Heemstede. P. van der Jagt, slagersknecht, R.K., van Fnidsen 109 naar Enkhuizen. M. A. Schoorl, z.b., R.K., van Julianastraat 27 naar Harlingen. J. A. G. Kuhne, z.b., R.K., van St. Jacobstraat 1 naar Heemstede. L. Sneekes, z.b., R.K., van le Landdwarsstraat 1 naar Oudenbosch. J. Nagelhout hout- rijder, N.H., en gezin, van Lindegracht 37a naar Oudorp (N.H.) D. M. Doijer, land bouwkundige, N.H., en gezin, geen, van Westerweg 147 naar Heiloo. C. I. Houten- bos, z.b., R.K., van Baanstraat 4a naar Nij megen. P. Swart, z.b., E.V.L., en echtg., N.H., van Houttil 44a naar Schagen. J. Jakobs, z.b., N.H., en dochter, van Langestr. 61 naar Meppel. J. Borgstein, arbeider- telegrafist N.S., N.H., en gezin, van Scher- meerstraat 16 naar Capelle a. d. IJssel. J. M. A. Kruyssen, z.b., en A. J. Kruyssen, R.K., van Payglop 2 naar Bergen (N.H.) P. A. Ooljevaar, z.b., R.K., van Landstraat 28 naar Oudenbosch. M. Dekker, slagers knecht, R.K., van Langestraat 32 naar Ha renkarspel. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Bijeenkomst te Edam. De propaganda-commissie van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden in de classis Edam heeft Zondag in de pas gerestaureer de St. Nicolaaskerk te Edam een openbare samenkomst gehouden. Na een inleidend woord van ds. J. L. Klein uit Edam, spra ken achtereenvolgens ds. J. M. Roelofsen uit Watergang en ds. W. D. M. Baar uit Alk maar, respectievelijk over: „Strijd?" en „Strijd op drieërlei front". De kerkelijke zangkoren uit Beemster, Broek in Water land, Edam, Nieuwendam en Amsterdam- Noord verleenden hun medewerking. Leden van de afd. Edam van den Vryz. Chr. Jongerenbond voerden het „Apostel spel" van Max Mell op. Het slotwoord sprak ds. H. H. Riepma uit Edam. (Ongecorrigeerd). De surseance van betaling ingetrokken. Tijdens de hedenmorgen gehouden zitting van de Dordtsche rechtbank werd het verzoek van de N.V. glas fabriek „Leerdam" tot intrekking van den voorloopige surseance van betaling ingewilligd, na kennisname van het rapport der beide bewindvoerders, waarin gunstig ten opzichte van deze intrekking werd geadviseerd. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE AMSTERDAM. Meisje van 17 jaar het slachtoffer. Te ongeveer half negen is vanmorgen op de Stadhouderskade, hoek van der Helststraat een gevaarlijk verkeerspunt een 17-jarige wielrijdster door een auto aangereden. Het meisje werd tegen den grond gesmakt en bleef buiten be wustzijn liggen. Met een hersenschudding en een schedelfractuur is zij in zeer ernstigen toestand naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd. Omtrent de toedracht van het ongeval is komen vast te staan, dat het meisje, uit e van dei Helststraat komend, met vrij groote snelheid voor een vrachtauto langs wilde rijden. De bestuurder remde krach tig. als gevolg waarvan de chauffeur van een achter hem rijdende personenauto naar links uitweek om een aanrijding met daarhdarerlWagen te voork<>™n. Hy kon daarbij met vermyden, dat de plotseling voor hem opdoemende wielrydster een d^n^ T aUt° kree«' met het vermei- ue noodlottige gevolg. CREDIET VOOR STRATEGISCHE WEGEN IN EGYPTE. Noocrasi Pasja, de minister van het ver keerswezen, deelde na ziin .1 Engeland mede tllV^ Ult van het parlem^t de regeennTH Z'UUlg van «to van llng zal vragen voor den aanleg gische wegen, welke zijn voorzien hwV* Britsch-Egyptisch verdrag. De reorganisatie van het leger ma*a luchtvaart zal systematisch en zonder *n haasting geschieden. 0v*N „We willen het volk het belang Va» nationale verdediging doen „begriir>«^ zei de minister. „De jeugd moet er^Lt zijn zyn land te mogen dienen in het leg^P TYPHUS-EPIDEMIE IN STAATS. ZIEKENHUIS TE OHIO. In het staatsziekenhuis van Ohio Columbus, is een typhus-epidemie uit. broken. Er zijn reeds vele gevall«„ ge* doodelijken afloop. In het geheel m?l reeds 3200 personen ingeënt. Er ziin nt* gebreide maatregelen genomen. HET LUCHTPOSTVERKEER OVF® DEN OCEAAN. De Deutsche Lufthansa neemt thans het noordelijk deel van den Atlantisch^ Oceaan proeven voor een geregeld luchtpostverbinding tusschen Euron» Noord-Amerika. 5 Te dien einde bevindt zich thans he» motorschip Schwabenland, het drijvend» steunpunt voor vliegtuigen, met twee Dornier 18-vliegbooten bij de Azopml van waar uit verdere proefvluchten zullen worden ondernomen. VERKLARING VAN KOLONEL DE LA ROCQUE. 'S „De Vnurkruisen zullen legalen weg probeeren de macht te krijgen". Kolonel de La Rocque, de leider da sociale Fransche party, de vroegere vuur. kruisen-bewegign, heeft verklaard, dat zijn partij probeert langs legalen weg de macht te verwerven. Zij zal evenwel niet voor geweld terugdeinzen, wanneer „de revolu. tionnaire partyen zouden probeeren de vrijheden met voeten te treden en een roo- de dictatuur in te stellen". BRAND OP EEN IN AANLEG ZIJND VLIEGVELD. Welsche nationalisten als braad* stichters. Te Penyberth (Wlas) wordt een militair vliegveld aangelegd. Dinsdag heeft daar ee: brand gewoed, welke groote schade heeft aangericht Drie leiders der Welsche nationalisten- party, prof. Lewis, Valentine en Williams, hebben zich bij de politie aangemeld en medegedeeld, dat zij den brand hebben ge- sticht als protest tegen den aanleg van het vliegveld. NOODWEER TEISTERT VERSCHEIDENE STREKEN IN Tl'RKIJE. Regen- en hagelstormen hebben in ver scheiden streken des lands het verkeer on derbroken en groote schade aangericht DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Sept. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. De aanvoer bedroeg 107000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Sept 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 16000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 2, Schotsche muizen 1 1.501.60, BI. Eigen heimers 1.902.20, Schoolmeesters 1.60, Drielingen 2.20 en Bonken 2—2.30; 12000 K.G. Uien: gele nep 3.404, gele drieling 11.40, gele uien 1.90f 2; 4200 K.G. Bieten 1.20f 2.30; 1350 K.G. Peen 1.20—/ 1.80; 5000 K.G. Slaboonen S 8.70; 30 K.G. Snijboonen 3.60; 500 KG. Rammenas 5.20; 30000 K.G. Roode kool 1.30—2.90; 38000 K.G. Gele kool 1- 1.80; 260000 K.G. Vroege witte kool 0.70 0.97, alles per 100 K.G.; 1350 st Groene kool 1.502.70; 500 st Andijvie 60—60 cent en 3000 stuks Bloemkool le s. 7.40— 11.40, 2e s. 2.30—4.10. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Sept 1936. (Noordermarktbond). 21200 K.G. Aardap* pelen: Sch. muizen 1.401.60, BI. Eigen* heimers 1.902.30, Drielingen 2.30 efl Groote 1.80—2.40; Gele nep 3.50- f 3.80, Gele drieling 1.20—/ 1.50; 9000 K.G. Gele uien 1.501.70, Groote 2.20! 14400 K.G. Spercieboonen 3—/ 7.50; 500 K.G. Kroten 1.50- 7000 K.G. Roode kool 1—/ 1.90; 111800 K.G. Witte kool 0.80- 1.10; 12800 K.G. Gele kool 1—LM' alles per 100 K.G. PURMEREND, 8 Sept. 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap* pelen: bonte 7680 cent per kist 25 K.G-, Slaboonen: dubbele 4585 cent en dub» z dr. 0.451.55 per kist 15 K.G.; Snlr boonen: Stok 1.20—2.35 en Stam (bre«* de) 0.80—1.40 per kist, 15 K.G.: Prui»«j 2—19 per 100 K.G.; Bloemkool Savoye kool 33.30 per 100 stuks; 8?" nazie 3040 cent per kist, 6 K.G.; AndU 23—32 cent per kist. Appels: Codlin wiek 411 en Roode tulpappel alles per 100 K.G. Peren: Beurré de Mere* 310, Clapp's Favorite 821, mant 411, Duchess Williams 2-*/ Gieser Wildeman 5.50—/ 8.50, Her»* Elsa 310, Kamperveen 46. neur d'Eaperen 10—/ 19, Triompbe Vienne 521, alles per 100 K.G. i WARMENHUIZEN, 8 Sept. 1936. ScWJ ache: muizen 1.602.10, grove f 2.30, drielingen 2.20—/ 2.30; E,«*" g0; mers 1.80—/ 2.50; Gele Nep 3.40-/ Uien 1.90—/ 2.10, drielingen 120—/ Zilvernep 2.70; Roode kool f 2.60» kool 1.70; Witte kool 0.90—/ l-20' wagon 115; Slaboonen 4.50—/ Snijboonen 4.40. Aanvoer; 18300 K.G Aardappel*»' K.G. Gele nep; 2775 K.G. Uien; Zilveruien: 1500 K.G. Roode kool. K.G. Gele kool; 68900 K.G. Witte koot K.G. Slaboonen en 20 K.G. Snyboone

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12