Stad en Qm Scheepsbotsing te Boston de bewapeningswedloop. hurqemeester MAX bedreigd. neville chamberlain plaats vervangend premier. staking in wales beëindigd. Zaterdag niet stempelen. 8 Octobervereeniging Alkmaar Ontzet. Glimlachje Vermoedelijk vele gewonden. Pe plezierboot Romance is op vijf mijlen buitengaats gezonken na een botsing met het vrachtschip New- York. De Romance had 150 passagiers en een uit 55 koppen bestaande be manning aan boord. Drie schepen zijn ter assistentie uitgevaren. Een dezer schepen heeft draadloos be jrt dat de New-York alle opvarenden van de Romance aan boord heeft geno- New-York stoomt op eigen kracht naar Boston. Draadloos werd om tien ambulance- uto's verzocht, zoodat men veronderstelt, ILt een groot aantal personen gewond is. Het gezonken schip levert gevaar op voor de scheepvaart. 1 De botsing had tijdens een dichten mist P*Men bevestigt officieel dat alle passa- - giers en leden der bemanning van de Romance gered werden. Eenigen hunner werden gewond, doch van geen hunner is de toestand ernstig. Twee nieuwe slagschepen voor de Amerikaansche marine. De minister van Marine, Claude Swan- 'jion, heeft Woensdag medegedeeld, dat plannen zijn uitgewerkt voor den bouw van twee nieuwe slagschepen, welke ge wapend zullen worden met kanonnen van 14, 16 of „mogelijk" 20 duim, hetgeen zal afhangen van een internationale over eenkomst dienaangaande. Men wacht slechts op de mededeeling van president Roosevelt om tot den bouw te kunnen overgaan. 5 Voorts werd medegedeeld, dat de ma noeuvres van de Amerikaansche vloot in 5 1937 in Mei en begin Juni zullen worden gehouden in de wateren van Hawaiï en hel noordelijk deel van den Stillen Oceaan. WIJZIGING IN HET ENGELSCHE KABINET? Een mededeeling van de „News Chronicle". Volgens de „News Chronicle" zal sir Samuel Hoare Neville Chamberlain als minister van financiën vervangen, in ge val Baldwin zou aftreden, zooals reeds eenige malen bij geruchte verluidde. Winston Churchill zou volgens het blad in dat geval eerste lord der admiraliteit worden. DE OORLOGSSCHULDEN AAN AMERIKA. Een nieuw betalingsmiddel. De vroegere Fransche ambassadeur te Washington, Paul Claudel, heeft in de „Pa ris Soir" een artikel geschreven, waarin njj als middel tot betaling van de Fransche oor logsschuld aan Amerika, voorstelt den Ame- 'flkanen kostelooze bezoeken aan Frankrijk te verschaffen. Claudel is van meening, dat als passende inleiding voor de schuldenbetaling, een uit- noodiging aan president Roosevelt om de internationale tentoonstelling in Mei 1937 te openen, zou kunnen worden gebruikt. Uitgaande van het standpunt dat het ver vullen van de volledige voorwaarden van de Mellon-Berenger schulden overeenkomst nu Duitschland zijn herstel-betalingen heeft ge staakt, onmogelijk is, zou het betalen van de Fransche leeningen zonder rente over een lange periode wel mogelijk zijn. Waarom, zoo gaat Claudel verder, kun nen wij niet jaarlijks aan de transatlantische bezoekers van Frankrijk een bepaalde som ter beschikking stellen, waarvoor de toeris ten dan spoor-, theater- en hotel-coupons zouden kunnen krijgen? Waarom betalen wij de studiekosten der Amerikaansche studenten niet door het be schikbaar stellen van studiebeurzen? Een bezoek van den Amerikaanschen pre sident, zoo schrijft de vroegere ambassadeur verder, zou de wrijving en de onvriendelijk heid ontstaan door het niet-betalen der oor logsschulden, veel kunnen verminderen. Het zou tevens een diepe symbolische be- teekenis hebben, daar het in Mei 1937 20 laar geleden zal zijn dat de Amerikaansche strijdkrachten in Frankrijk voet aan wal zetten. Frankrijk behoort in ieder geval de schul- ö'n aan Amerika in orde te maken. Hat geringste wat wel gedaan zou kunnen borden zou het regelen zijn van de handels schuld groot 400 millioen dollar, ontstaah door het overnemen van de Amerikaansche voorraden na den oorlog en die Frankrijk later weer verkocht. Dit was, zoo schrijft Claudel, niets minder dan een frauduleuze hstdeling. Claudel wees vervolgens op het voorstel y®? «en rechtvaardige en vriendschappelijke ^•"deling van de geallieerden van giste- re" *n misschien van morgen. Amerikaansche geldmarkt met haar eonstigen rentestandaard voor leeningen *°u misschien weer voor Frankrijk beschik- £a,r «iin, indien Frankrijk een stap deed 'tor het vereffenen van haar schulden. Een dronkemansdaad. jJ?en "^ividu, dat naar het scheen be lonken was, heeft burgemeester Max, 1, J1 ^eze de openluchtmarkt, die de zaken doen in het centrum der stad hebben ge- r®«niaeerd, bezocht, een vuistslag willen «dienen. De man werd echter onmiddellijk «snesteerd, zonder dat hij den Brussel- n burgemeester had kunnen treffen. Cha^k Wen meent te weten, zal Neville Bairt^eriain ^dens de afwezigheid van a*men "bister-presidentschap waar- De staking van de mijnwerkers in de Fernhillmijn in Zuid-Wales is gisteren be ëindigd. Nadat de stakers 292 uur in de mijn zijn gebleven. VERKLARINGEN VAN VAN ZEELAND. In een rede, gehouden voor de Kamer- en Senaatscommissie voor binnenlandsche za ken, heeft minister-president van Zeeland gezegd, dat men België kan beschouwen als een oase in Europa, waar de levensvoor waarden, gezien uit economisch en sociaal gebied. Bij de verbetering in de werk loosheid deelde van Zeeland mede, dat de staat van de schatkist uitstekend is. Ten aanzien van den politieken toestand zeide de premier, dat hij tegenstander is van een extremistische regeering, zoowel van links als van rechts. De tegenwoordige sa menstelling der regeering is de eenige die het vertrouwen van het volk kan hebben. De regeering waarschuwt degenen, die van geweld droomen, dat de regeering vastbeslo ten is, tegen iedere poging van dien aard op treden. Zij wil het gezag versterken en de vrijheid tegen losbandigheid verdedigen. Sprekende over de buitenlandsche politiek zeide van Zeeland, dat België zijn politiek niet ondergeschikt zal maken aan die van een of ander blok en den oorlog nooit als noodzakelijk of onvermijdelijk zal beschou wen. TEXTIELSTAKING IN RYSSEL. De textielarbeiders van Ryssel (Frank rijk) en omgeving hebben besloten in alge- meene staking te gaan. Hierdoor worden 30.000 man getroffen. DE JAPANSCH-CHINEESCHE WRIJVING. Japansch protest tegen het Pakhoi incident. In verband met het ernstige incident te Pakhoi op het oogenblik, dat de onderhan delingen tusschen China en Japan geopend zouden worden over de regeling van het in cident te Tsjengtoe heeft het ministerie van buitenlandsche zaken den Japanschen am bassadeur in China telegrafisch opdracht gezonden snel naar Nanking te gaan en te piotesteeren tegen de incidenten van Pak hoi en Tsjengtoe en te verlangen, dat de anti-Japansche agitatie in China wordt on derdrukt. Twee leden van het Japansche consulaat te Kanton zijn aan boord van den Japan schen kanonneerboot „Saga" op weg naar Pakhoi om ter plaatse een onderzoek in te stellen naar het incident. De admiraliteit deelde heden mede, dat het dertiende flottille torpedojagers even eens naar Pakhoi gaat. Hooggeplaatst ambtenaar terecht gesteld. Gemeld wordt, dat Feng-Joei, die direc teur van den landbouw was onder het be wind van Tsjen-Tsji-Tang,wegens corrup tie terechtgesteld is. De muiterij op de Portugeesche vloot Een officieele mededeeling. Na een ministerraad heeft de regeering een officieele mededeeling verstrekt aan de pers, waarin wordt gezegd, dat de minister raad zich bezig had gehouden met den toe stand, welke is geschapen na de muiterij op de oorlogsbodems „Alfonso Albuquer- que" en „Dao" en besloot: Je. de bemanning van deze eenheden te ontslaan; 2e. de onder-officieren en officieren even eens te ontslaan; 3e. de commandanten van deze oorlogs bodems met verlof te zenden, aangezien zij verantwoordelijk zijn voor de discipline aan boord. De gevangenen zullen onmiddel lijk naar de strafkoloniën worden getrans porteerd, waar het vonnis tegen hen zal worden geveld. In aansluiting op de op de voorpagina voorkomende proclamatie voor Zaterdag a.s. kunnen we nog mededeelen dat dien dag alle werklooze arbeiders zullen wor den vrijgesteld van het stempelen, terwijl eveneens de werkverschaffingen gesloten zullen zijn. Een golf van feesvreugde zal gaan over de stad, die zal baden in een zee van licht. Gisteravond heeft het bestuur van de 8 Oct.-vereeniging Alkmaar Ontzet een ver gadering gehouden met vertegenwoordigers van verschillende buurtvereenigingen, die reeds sinds eenige jaren op den grooten Alkmaarschen feestdag meehelpen om feest vreugde te brengen door versiering, verlich ting en muziek. Er waren opgekomen leden van de vereenigingen Lindelaan, Mient, Schoutenstraat, Verdronkenoord, Forestus- straat, Fnidsen, Koorstraat, Ritsevoort, Sint Annastraat, Hofplein, Laat, Hekelstraat, Stationsweg-Zuid, Kinheim, Breedstraat, Varnebroek, Scharloo en Magdalenenstraat en namens het grootste deel dezer buurt vereenigingen kon nu reeds gezegd worden, dat zij ook dit jaar weer zullen meewerken om de stad op den 8 October in feestdosch te zetten; de overige zullen zich er in een nog te houden vergadering over moeten uit spreken, maar hun deelname staat reeds vrijwel vast. Zooals men weet, zal het feest van Alk maar s Ontzet zich dit jaar, in verband met het 75-jarig bestaan der vereeniging, niet tot één dag beperken. Men zal reeds den dag vóór het eigenlijke feest een lampion optocht houden, zooals dit vroeger ook ge beurde, maar er zal, naar de voorzitter mr. C. J.deLange, gisteravond zei méér zorg aan besteed worden dan toen, om met alle macht te bevorderen dat er veel publiek op de been komt en dat men zich de moeite zal getroosten alle verlichte en versierde buurten en straten te gaan zien. Men wil pogen een echt feestelijke stemming in de stad te krijgen, waarvoor men hoopt te be reiken, dat de inrichtingen van vermaak, welke zullen worden opgericht op het Oude Ziekenhuis-terrein, den 7 October reeds haar deuren zullen openstellen. Ook zal er een tentoonstelling worden gehouden van voor werpen enz. betrekking hebbende op het beleg en ontzet der stad, voor welke exposi tie uitnoodigingen zullen worden verzonden ook aan de buurtvereenigingen. Verder zul len er cabaretvoorstellingen worden gege ven, waarvoor de leden en hun dames vrij entrée zullen hebben. De voorzitter hoopte op een dusdanige belangstelling, dat de voorgenomen drie voorstellingen zullen moeten uitgroeien tot vier. In het algemeen kon men zich met deze plannen uitstekend vereenigingen, alleen deed men pogingen om de buurtvereenigin gen meer bij de uitvoering ervan te betrek ken. Zoo werd er b.v. door eenige heeren gevraagd om den grooten optocht ook door hun straten te laten trekken, iets wat de voorzitter niet kon toezeggen, omdat dit af hankelijk is van de toestemming der politie in verband met de breedte der straten, welke niet overal zoodanig is, dat men er een be langrijke stoet kam laten doortrekken. Een ander wilde een prijs zien uitgeloofd voor de mooist versierde straat, maar hier kon niets van komen, omdat, naar de voor zitter terecht opmerkte, de eene straat zich beter leent voor een smakelijke versiering dan de andere en dus veel kans zou bestaan op teleurstelling en ontevredenheid bij een commissie, die zich veel moeite zou hebben gegeven om een schoon resultaat te berei ken. Wij hopen, zei spr., dat de liefde voor de stad en hare geschiedenis groot genoeg zal zijn om te blijven voortgaan op den tot dusver gevolgden weg. Wat tot nu op het gebied van versiering en verlichting is ge presteerd, verdient allen lof en geeft moed voor de toekomst De vraag of de electrische stroom voor de verlichting weder gratis door de stad zal worden geleverd, werd in zooverre bevesti gend beantwoord, dat dit zal gelden voor 7 en 8 Oct. De mededeeling van één der aanwezigen, dat zijn vereeniging wel zal meedoen, maar niet in volle kracht, omdat men die wil spa ren om bij het huwelijk van prinses Juliana extra voor den dag te komen, vond bij den voorzitter geenszins instemming. Hij was van meening, dat de Kersttijd (wanneer vermoedelijk het huwelijk zal plaats vin den) minder geschikt is voor een straatver siering, maar bovendien zal veel van het geen men op 8 Öetober voor de versiering zou gebruiken oolr later weer dienst kun nen doen. Langen tijd werd er gepraat over de moge lijkheid om het bestuur der vereeniging en de leiders der buurtvereenigingen bijeen Ie krijgen om alle verlichte en versierde stra ten te gaan zien. Men kwam ten slotte overeen, dat elke vereeniging, die ervoor gevoelt, daarvan opgave zal doen aan de ver eeniging Hofplein, vanwaar dan de ge zamenlijke tocht door de stad zal beginnen. Elk der deelnemende vereenigingen zal dan voor een rijtuig met paarden moeten zor gen; muziek zal den stoet vergezellen. Dit deel van het feest zal dan plaats hebben op den avond vóór den eigenlijken feestdag, dus 7 Oct., na den lampioenoptocht. Voor dezen lampionoptocht zal het bestuur der 8 Oct.-vereeniging lampions doen uit reiken aan de scholen, terwijl de voorzitter nog een honderdtal toezegde aan den ver tegenwoordiger der buurtvereeniging Kin heim. Bij de bespreking van de objecten van verlichting vanwege de stad .werd de hoop geuit, dat thans ook de bloemenklok zal worden uitverkoren. De voorzitter beloofde dit te zullen vragen, maar noemde als een bezwaar, dat slechts weinig menschen tege lijk van die verlichting zullen kunnen ge nieten, waartegen anderen weer aanvoer den, dat het hier gaat om het aantrekkelijk maken van de entree der stad. Gevraagd werd ook nog of. het niet moge lijk is dat de bloemen uit de. stadskweekerü gratis beschikbaar worden gesteld voor de versiering, waarop de voorzitter antwoord de, dat men zich wat het aantal dezer bloe men betreft, geen overdreven voorstelling moet maken, want de voorraad is er heusch niet groot. Maar bovendien moet men reke ning houden met bezwaren der particuliere kweekers en handelaren tegen het gratis uitdeelen van bloemen. Van hetgeen er verder nog besproken is, willen we nog memoreeren, dat de buurt vereeniging Laat een feesttram door de stad zal laten rijden en dat opgaven van ver eenigingen, welke alsnog zullen meedoen aan versiering en verlichting harer buurt, worden ingewacht op uiterlijk a.s. Dinsdag; de later ontvangen mededeelingen kunnen niet meer in het feestprogramma worden opgenomen. De voorzitter sloot ten slotte de geani meerde vergadering met het constateercn van groote animo om een opgewekte feest viering te krijgen. Met aller medewerking hoopt het bestuur het bèoogde doel te be reiken. i)E 8 OCTOBERFEESTEN. De buurtvereeniging „St. Annastraat" in vergadering bijeen heeft besloten de straat met een nieuw ontwerp op de 8-Octoberfeesten te versieren. EEN VLUGGE REPORTAGE. De directie van het City-Theater ver zoekt ons te melden, dat zij gisteravond reeds films draaide waarop o.a. de aan komst van het vorstelijk paar te bekijken was. Ook de directie van het Victoria-Thea- ter verzocht ons te willen melden, dat in haar voorprogramma de gebeurtenissen by de vorstelijke verloving zijn opgeno- REGENTIJD VERZEKERINGSTIJD. Regen, sneeuw en hagel komen op de meest ongelegen tijden en men staat machteloos. Thans is hierin uitkomst ge bracht door de firma Lugt Sobbe Co. te Amsterdam, door wier bemiddeling men zich veilig kan stellen bij de Eagle, Star British Dom. Ins. Co. Ltd. door het afsluiten van eene regenverzekering. Reeds duizenden zijn door deze verze kering gedekt tegen de financieele ge volgen. Als vertegenwoordiger voor deze firma treedt voor Alkmaar en omgeving op de heer Th. van Gijzen, Breedstraat 33, Alkmaar. BLOEMPJESDAG VOOR „HET HOOGELAND". Wij vestigen desgevraagd de aandacht op den a.s. bloempjesdag voor de welbe kende vereeniging „Het Hoogeland". In hare kolonies „Het Hoogeland" te Beekbergen, „Filadelfia" te Vries en „Wilhélminahoeve" te Opënde worden opgenomen ontslagen gevangenen, voor waardelijk veroordeelden, voorwaardelijk invrijheidgestelden, zwervers, bedelaars, drankzuchtigen en ouden van dagen. In hare tehuizen „Ons Thuis" en „Klein Bouwzicht" te Beekbergen verblijven lichamelijk en geestelijk onvolwaardigen en geheel alleenstaande personen. In hare kolonies en tehuizen worden personen uit alle standen, van alle ge zindten van ons volk en uit alle deelen van ons land verpleegd. Getracht wordt hen te reclasseeren. Over 1935 bedroeg het aantal verpleeg - dagen 63543. 329 personen van alle ge zindten werden in de kolonies verpleegd. Het aantal nieuw opgenomenen was 188. Buiten de kolonie-gevallen werd aan 1925 doortrekkende personen een warme maal tijd of brood met koffie verstrekt. Aan 305 personen werd nachtlogies met ont bijt verschaft. Het aantal aanvragen om opname in de kolonies, dat helaas wegens plaats- en geldgebrek moest worden afge wezen, bedroeg niet minder dan 130. ZWANEN VERSCHEURD. De heer C. S. te 't Zand kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat vijf van zijn zwanen waren verscheurd. Vermoedelijk is een hond de dader. De politie heeft deze zaak intusschen in onderzoek genomen. BAZUINEN EN CARILLON. Op initiatief van den K.R.O. en met toe stemming van H. M. de Koningin zal Zater dagavond 9 uur ter gelegenheid van de ver loving van Prinses Juliana vanuit den carü- lonkoepel van het Koninklijk paleis op den Dam te Amsterdam, een concert worden gegeven door den beiaardier J. Vincent met medewerking van het Concertgebouw ba zuinenkwartet. De K.R.O. zal dit concert uitzenden. Het programma zal morgen be kend gemaakt worden. WIJZIGINGEN IN HET A.VJt.O.- PROGRAMMA. Vorst Leopold van Lippe voor de microfoon. Het AVRO-programma van hedenavond wordt in verband met de nationale feeste lijkheden als volgt gewijzigd: van 7.408.„Een middag aan het Noordeinde", feestklanken om en in het Koninklijk paleis te den Haag. Het concert van 7.7.50 wordt tien minu- tèn verkort en de gramofoonmuziek van 7.508.vervalt hierdoor. Dan volgt om 8.10 een zeer speciale noot in het avondprogramma: Vorst Leopold van Lippe Biesterfeld, die van 19051918 regeerde en die thans het oude Stamslot te Detmold bewoont, spreekt voor Avro's microfoon een korte rede uit, ingeleid door den Avro-verslaggever, die zich aldaar bevindt. Een korte reportage van het kasteel en zijn omgeving wordt hieraan verbonden. Dit programmagedeelte, dat tot 8.40 duurt, wordt besloten met flitsen van de groote zanghulde op den Dam te Amster dam. Het concert met Henri Temianka, oor spronkelijk van 8.109.30, vangt nu om 8.40 n.m. aan. Programma: 1. Ouverture „Coriolan", 2. Vioolconcert in g kl.t., 3. Ouverture „Fingalshoehle". Respectievelijk van Beethoven, Bruch en Mendelssohn. EEN VOORBEELD. Een Duitsche auto stond hedenmorgen geparkeerd op het Waagplein. Dit is op zichzelf natuurlijk niet opmerkenswaardig, maar wat wel merkwaardig as is dat deze auto van een oranjestrik van respectabele afmetingen voorzien was. Moeten de Duitschers onzen automobi listen hier het voorbeeld geven? HET VORSTELIJK PAAR. De Alkm. Courant biedt portretten aan. In verband met het feit, dat de foto van het vorstelijk paar opgenomen in ons vorig nummer met zoo groote belang stelling is bekeken en velen de portretten van het jonge paar willen bewaren, heb ben wij heden voor een verrassing ge zorgd. Wij hebben de foto op kunstdruk papier met een oranje-rand afgedrukt en geven de2e thans gratis als bijlage voor al onze lezers in de courant van heden. GROOTE BRAND OP TEXEL. Dinsdagavond, omstreeks 9 uur, ont stond tengevolge van broei in de granen, brand in de schuur van de groote hofste de „Katwijk" in den Prins Hendrikpolder alhier. De boerderij is bewoond door de Gebrs. Wabeke. Het vuur greep zeer snel om zich heen, en in minder dan geen tijd stond de groo te, geheel met graan gevulde schuur in lichterlaaie. Het vuur sloeg over naar een paar klampen zaad, die bij de boerderij waren opgesteld, die ook weldra geheel in brand stonden en waarvan niets over bleef. De motorbrandspuit van Den Burg, die spoedig ter plaatse was, trachtte het vuur meester te worden, doch tegen de groote vuurzee was niets bestand. De woning, die door een dikken brandmuur van de schuur gescheiden is, kon men nog lan gen tijd behouden, zoodat het meeste huisraad naar buiten gebracht kon wor den. Tenslotte sloegen ook de vlammen op het woonhuis over, dat echter nog ge deeltelijk gespaard kon worden, dank zij het krachtig optreden van de brandweer. Het blusschingswerk werd geleid door burgemeester Kamp. Verzekering dekt de schade niet geheel. Vermoedelijk is de boerderij wel verzekerd, doch de oogst niet. De brand trok zeer groote belangstel ling. Aan den Hoorn werd een volksfeest gehouden, en vele feestgangers trokken naar den brand, daar de P. H. Polder dicht bij Den Hoorn is gelegen. Doch ook 't mooie weer trok vele inwoners van an der? gedeelten naar de plaats des onheils. De boerderij „Katwijk" is een der fraaiste, zoo niet de allerfraaiste, boerde rijen van den Prins Hendrik Polder en is zeer groot. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van A. Bart, reiziger te Alkmaar, met benoeming van mr. Frein tot rechter-commissaris en van mr. Kamminga tot curator. EXAMENS VAN DEN ALGEMEENEN NEDERLANDSCHEN POLITIEBOND. Bij de gister gehouden examens van den algemeenen Nederlandschen politiebond werden geëxamineerd 151 candidaten, van wie 112 werden afgewezen. Het diploma verwierven o.a. de heeren H. Reyne te Heerhugowaard en S. Reitsma te den Helder. DE STRANDING VAN DE SIRENES. Pogingen tot vlot brengen van het schip. Naar wij vernemen is de sleepdienst van het bureau Wijsmuller belast met het af- sleepen van het gestrande Noorsche s.s. „Sirenes". Morgen zal anker worden uitge bracht. Deskundigen, onder wie schipper J. van der Plas van de Egmonder reddingboot, beweren, dat de situatie van de Sirenes gunstiger is dan die van het in October te Egmond gestrande s.s. Kerkplein, aangezien de zee tusschen de strekdammen aan het strand te Callantsoog onmiddellijk een groo te diepte heeft, zoodat de kiel van het schip goed in het water ligt. GEERT HOLLE, t Op 70-jarigen leeftijd is te Heiloo over leden de heer Geert Holle, destijds' onder wijzer te Kolhorn en zeer vele jaren hoofd der school te Berkhout. De heer Holle aan wien zeer velen in de ze omgeving hun opleiding te danken hebben, was niet alleen een uitstekend on derwijzer maar ook een bekend schrijver van veelgelezen jongensboeken. Wij noemen o.a.: „De zoon van de Berenleider", „Met Pieter Pik .mf«- het zeegat uit", en „Hoorn voor den Prins". De heer Holle was jarenlang hoofdbe stuurslid van het N. O. G. Een hem langzaam sloopende ziekte die hem reeds langen tijd bed-legerend deed zijn heeft thans aan dit werkzame leven 'n einde gemaakt. FIETSENDIEF ACHTERHAALD. Hedenmorgen kwam mevr. Göddeke, die haar rijwiel bij het Zomerbad had ge deponeerd, tot de ontdekking dat de fiets tijdens haar afwezigheid was ontvreemd. Tijdens het onderzoek, dat onmiddellijk werd ingesteld, meldde zich de arbeider P. Meiman aan die vertelde een man op een nieuw damesrijwiel uit de zgn. Notweg (het verbindings weggetje tusschen de Sportlan en de Nieuwpoortslaan) te heb ben zien komen. Door de Alkmaarsche politie werd direct de achtervolging van den dief ingezet. Aanvankelijk leek het alsof de tocht wei nig succes zou opleveren, zoowel in Uit geest, Beverwijk als Velsen was geen spoor van den dader te ontdekken. Onder Heemskerk evenwel herkende Meiman in een op den weg rijdend persoon de gezoch te dief, die zoodra hij zich herkend zag het rijwiel neerwierp en ijlings de duinen in vluchtte. Dit baatte hem evenwel niet want hij was spoedig door de Alkmaarsche politie achterhaald en gepakt. Het bleek te zijn de 25-jarige stoker Ch. M. H. uit Amsterdam. HOND OVERREDEN. Op de Heilooërbrug is gistermorgen een hond door een vrachtauto overreden. Het dier liep in dolle vaar* van de kluft van den molen van Piet voor de vrachtauto. Het cadaver is door de gemeentereiniging weggehaald. en vergeet nou niet, dat je om elf uur bij den tandarts moet zijn!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7