ÜÏT HET PARLEMENTAIRE LEVEl Voor kleine tuinen. Glimlachje (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 35 cent bij vooruit- betaling. De pracht van den heidebloei. OVERZICHT VAN OE BELANGRIJKSTE H El DEVELD E IN NEDERLANO Een slecht rapport over..,, Thorbecke. Rotsplanten. Al vroeg in het voorjaar bloeien meeste rotsplanten en daarom moeten voor den winter reeds voldoende krachtig zyn opdat ze direct in het voorjaar knop kunnen vormen en bloeien. Het aanplanten van rotsplanten behoort dan ook bijtijds in het najaar te geschieden. Ook he scheuren of verplanten doen we bij voor keur in dien tijd. Het is dan ook nu eei geschikte tijd om rotspartijtjes en stapel muurtjes in orde te brengen voor het vol gend voorjaar. Vooral sommige wildgroei ende planten moeten we jaarlijks verklei nen of scheuren en opnieuw planten om dat ze anders te groot worden en andere planten verdrukken. Dit is noodig v°or Cerastium, een plant met zilvergrijze blaadjes en kleine witte bloempjes. We snijden deze flink terug ofwel we nemen de geheele plant op en planten opnieuw kleine stukjes die snel aangroeien weer een flinke plant vormen. Hetzelfde doen we met Sedum spurium, een vetplant met kruipende stengels en rose, roode of witte bloemen. Minder sterke groeiers die echter tenslotte ook te groot kunnen wor den zijn o.a. Phlex setacea, een prachtige rotsplant met kruipende stengels die in het voorjaar overdekt is met rose, roode, lila of witte bloempjes. Ook deze kunnen we nu heel goed scheuren en opnieuw plan ten. Hetzelfde geldt voor de reusachtige steenbreeksoorten of Saxifraga depiciens De verschillende Thijmsoorten die een be langrijke plaats onder de rotsplanten in nemen scheuren we bij voorkeur reeds ir Juli daar dit niet zulke krachtige groeiers zijn. Het kan nu nog wel maar we nemen dan de stukken niet te klein opdat we weer spoedig een flinke plant hebben. Bij voorkeur planten we Thijm zoodanig, dat ze gedurende den winter niet te vochtig staan. Op lage vochtige plekken sterft deze plant in den winter vaak af. Verschillende voor de rots- of muurtuin geschikte Campanulasoorten als: C. Car- patica, C. pusilla, C. pulla, C. Portenschla- giana e.a. kunnen nu ook zeer goed wor den gescheurd of verplant. Ook Armeria Arabis, Aster alpinus, Aubrietia, Dianthus en Geraniumsoorten kunnen we nu aldus behandelen. Daarentegen is het nu te laat om Primula of sleutelbloemen te scheuren. We kunnen deze nu wel zeer goed met een kluit verplanten. Bij het in orde brengen van rots- en muurtuin hou den we zoo hier en daar een plekje open waar straks vroeg bloeiende bol- en knodgewasjes een plaatsje krijgen. Bij dit alles houden we zorgvuldig rekening met een goede kleurencombinatie tijdens den bloei, A. G. PROF. DR. H. HAGA. t Te Zeist. Gisteren is te Zeist op 84-jarigen leeftijd overleden prof. dr. H. Haga, oud-hooglee- raar aan de rijksuniversiteit te Groningen. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw. Hermanus Haga werd op 24 Januari 1852 te Oldeboorn geboren. Na zijn lager onder wijs volgde hij de hoogere burgerschool en het gymnasium te Arnhem, waarna hij zich in 1871 als student in de faculteit der wis- en natuurkunde liet inschrijven. Vijf jaar laten promoveerde hij tot doctor in deze wetenschappen. Nog voor zijn promotie, van 18741875 was de overledene observator aan de Leidsche sterrewacht. Na zijn welge slaagde studies te Leiden begaf hij zich naar Straatsburg. Aan de universiteit al daar was hij in 1877 assistent in de natuur kunde. Daarop volgde een leeraarschap in de natuurkunde aan de hoogere burger school te Apeldoorn, dat hij in 1879 verwis selde voor Delft. In 1886 werd de Delftsche leer aar benoemd tot hoogleer aar in de na tuurkunde aan de rijksuniversiteit te Gro ningen. Het hoogleeraarschap legde prof. Haga in 1922 neer. Verscheidene publicaties over natuurkun dige onderwerpen zijn van zijn hand ver schenen. TWEE BOERDERIJEN TE LITH AFGEBRAND. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak brak hedenmorgen omstreeks vijf uur brand uit in het achterhuis van de boerderij van den heer A. van Sonsbeek te Lith. Het vuur vond gretig voedsel in een groote hoeveelheid koren die daar opgeslagen was en daar het dak met riet gedekt was stond het achterhuis in een minimum van tijd in lichterlaaie. Weldra sloeg het vuur ook over naar het voorhuis en later ook naar de naastgelegen boerderij van den heer A. van Schündel. De brandweer van Lith stond tegenover dezen vuurzee machteloos. Beide boerderijen, benevens twee schuren ®n een rm" U ziet er zoo zelfvoldaan uit, mijnheer Pieterse, heeft U soms weer een verovering gemaakt? hooi- en een korenmijt, een groote hoeveel heid graan en landbouwwerktuigen werden dan ook een prooi der vlammen. De bewo ners konden zich gelukkig nog bijtijds in veiligheid stellen. Van den inboedel van V. Sonsbeek kon niets, van v. Schijndel slechts een klein gedeelte gered worden. De scha de, waaromtrent nog niets vaststaat doch die vrij aanzienlijk moet zijn, wordt door verzekering gedekt. De brandweer kon zich slechts beperken tot de nablussching die nog geruimen tijd duurde. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. In de gistermiddag gehouden vergadering van den Vlissingen gemeenteraad heeft de voorzitter, na de rede ter herdenking van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana, een herdenkingsrede uitgesproken naar aan leiding van het onder tragische omstandig heden overlijden van wethouder J. de Mey. De geloofsbrief van het nieuwe sociaal democratische raadslid, de heer J. W. Cas- tel, werd goedgekeurd. Met 13 van de 16 uitgebrachte stemmen heeft de raad vervolgens het soc. dem. raadslid A. Rorye tot plaatsvervangend wethouder benoemd. Een stem werd blanco uitgebracht en twee op het Vrijz. dem, raadslid den heer W. Anker. Daar de raad onvolledig was, kon een definitieve benoe ming niet plaats vinden. De nieuwe wethou der heeft zijn benoeming onder voorbehoud aanvaard, daar hij als rijksambtenaar de toestemming van de Kroon behoeft In dezelfde gemeenteraadszitting werd 'n brief voorgelezen van het raadslid den heer A. C. van Hal, die zich als spoorwegambte naar op het station Vlissingen aan verduis tering heeft schuldig gemaakt. In dit schrij ven bedankt genoemde heer met ingang van heden als lid van den gemeenteraad en van alle commissies waarin hij zitting had. BOTER NOTEERING. De corflmissie-noteering voor Nederland- sche boter is voor de week van 14 tot 19 September vastgestld op 0.58 per K.G. (Verbeterd bericht). JCunst £H W&tenschap KERKCONCERT. Het winterconcertseizoen had niet waar diger geopend kunnen worden, dan met het concert dat gisteravond in de Groote Kerk gegeven is door mevrouw Jo Vincent en den heer Anthon van der Horst, twee klin kende namen die behooren aan artisten, die wij gerust tot de grooten, de uitverkorenen kunnen rekenen. Ook hun programma ge tuigde daarvan. In verband met de groote gebeurtenis dezer dagen zong mevr. Vincent twee ver zen van het Wilhelmus, alvorens men met no. 1 van het programma begon, dat be stond uit een Praeludium en Fuga van J. S. Bach. Het Praeludium speelde de heer v. d. Horst met eigenaardige klankeffecten, zóó hoort men ons orgel niet dikwijls; de fuga ging grootendeels met éénzelfde registratie, tegen het slot werd een flink crescendo op gebouwd. De zangeres volgde met twee aria's, ook van J. S. Bach (uit de cantaten no. 61 en no. 72). Buitengewoon moeilijk om uit te voe ren omdat de soliste niet het minst steun aan de begeleiding heeft. Die begeleiding toch bewegelijk omspeelt de zangpartij en een stem er werd gezegd ,,'t is 'n stem om te jubelen", en inderdaad is dit zoo als die van mevr. V. is daarvoor noodig om de zang niet in 't gedrang te doen komen, want de heer v. d. Horst is een straffe be geleider. Genoot men van dezen zang, de indruk zou nog versterkt werden door de volgende nummers der kunstenares, waartoe o.m. behoorden een met groote devotie voorgedragen „Pie Jesu", uit het Requiem van Fauré een lied van Hendrik Andriessen; „Oraison" van Chausson, 'n lied uit de 14e en een uit de 16e eeuw door H. Reimann be werkt, en in enkele Psalmen uit de „Patho- dia Sacra" van Constanten Huygens in de bewerking van Anthon v. d. Horst. Prachtig klonk die stem smeekend en jubelend, en de muziek van Huygens (Pathodia, wil vol gens het tekstboek zeggen: een Grieksche naam van eigen maaksel, en wil alleen op het pathetische duiden, dat in elk dezer liederen, geestelijk zoowel als profaan te vinden is) werd in deze vertolking tot on gekende hoogte opgevoerd. Voor orgelsolo waren ook nog bestemd een Adagio, uit de derde symphonie van Vierne en Toccata en Passacaglia, van Sig- frid Walther Müller. Het Adagio, ofschoon de melodische lijn goed te volgen is, spreekt niet zoo direct aan, de gang der melodie is alles behalve alledaagsch en het stuk klinkt dikwijls erg dissoneerend. Het werk van Müller is breed opgezet, ook hierin plaatsen die bij een eerste hooren niet altijd even duidelijk, maar een indruk wekkend stuk muziek met een overweldi gend slot is het zeker. Me dunkt de orga nist had het moeilijke werk volkomen in zijn macht en toonde zich een meester. Twee artisten van groot formaat hebben ons wintermuziekseizoen geopend. A. K. Vtaag. en A Te koop gevraagd: Lompen 7, Wol 37, Lood 10 cent per K.G. BURGERINGS LOMPENHANDEL, Gr. Nieuwland D 31 Tel. 2435. Te koop een zoo goed als nieuw Schrijf bureau. M. HOEP, Landbouwdwars- straat 136, Schagen. Te koop zoo goed als nieuw verlovings ringen, gouden heerenhorloges en gouden damesarmbandhorloges. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Aangeboden eerste klas damesrijwiel als nieuw en 2 meisjesrijwielen. KLAAS DIK, Ritsevoort 17, telef. 2814. Kachels in alle soorten prima gebruikt voor een beetje geld, kachelpijpen, elle bogen, alle soorten meubelen, bedstellen, karpetten, fornuizen enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. Driewielde kar e koop zoo goed als nieuw, prijs 58 contant. Te bevr. Elec. Wagenmakerij „De Valk", van Piet de Boer Jacz., Friescheweg 4. Tel. 3939, v.h. Heerenstraat 10. Prima Handnaaimachine met garantie 6.50, beste Trapmachine 11-50, mooi Schrijfbureau 20, Buffetten, Stoelen, Ta fels, Passpiegels, enz. z. g. a. n. DEKKER, Laat 182. Te koop Bakfiets met deksel, weinig gebruikt, groet model, zeer geschikt voor bakker. Hotel BAKHUIS Bergen aan Zee Prima Veerenbed 7.50, mooie Canapé (rood pluche) 5, idem 2 Crapeaurs a 5 p. stuk. Beste Kinderwagen 5, Ledikant 1, prima IJskastje 7.50, enz. DEKKER, Laat 182. F. N. Motor type 1930 3Y, z. kl. com pleet. Prijs 50. Te bevr. Heiloo, Holle- weg G 33. JhiAUcaiies STEMMEN BIJ VOLMACHT. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat de kiezer, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd is bij volmacht te stem men, indien zijn beroep of werkzaamheden, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende een gedeelte van het jaar werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, mits zijn afwe zigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werk zaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is bevoegd bij volmacht te stemmen de vrouw, die gehuwd met een kiezer, die voldoet aan bovenstaande voorwaar den, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn. De aanwijzing van den gemachtigde geschiedt eerst nadat de belanghebbende 'n daartoe strekkend verzoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend; de indie ning moet geschieden vóór 1 Januari bij publicatie op 1 October en later het met potlood onderstreepte weglaten en niet eer der dan 1 October a.s. Formulieren voor deze verzoekschriften zijn van heden af kosteloos verkrijgbaar ter gemeente-secretarie, le afdeeling. Voor het opmaken der volmacht moeten de kiezers zich in persoon vervoegen ter secretarie. Alkmaar, 14 September 1936. De burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. ONTHEFFING WINKELSLUITING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen tér algemeene kennis, dat zij bij hun besluit van heden, in verband met de feestviering ter herdenking van Alkmaars Ontzet, krachtens artikel 9, lid 5, der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, onthef fing hebben verleend van artikel 4 dier wet ten aanzien van het geopend blijven van winkels op Dinsdagavond 6 October 1936, met dien verstande dat het geoorloofd zal zijn de winkels op dien dag open te houden tot 12 uur middernacht. Alkmaar, 11 September 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, lo.-Secretaris. De K. N. A. C. schrijft ons: Er zijn momenten in ons leven, dat wü de behoefte gevoelen de civilisatiesfeer te ontvluchten met haar steden, haar machi nes, haar rumoer om onze gemaltraiteerde zenuwen tot rust te brengen in een omge ving waar het menschdom nog geen kans heeft gekregen den grond te bedekken met vierkante steentjes, trams en telefoons. Het zijn de oogenblikken waarop we ons afvra gen waar we heen moeten trekken om een stuk aarde te vinden, dat dank zij een merkwaardige gril van het fatum nog met de naam „natuur" kan worden aangeduid. Dan grijpen wij naar de eerste de beste kaart en ontrukken haar, zij het met ietwat moeite, enkele stiplooze plekken, die ons aanstaren als oases in een eindelooze woes tijn. En wij Nederlanders mogen ons geluk kig prijzen met die enkele oases, er zijn kaarten die er nog minder aanwijzen Juist nu, nu de zomer ons elk oogenblik dreigt te ontglippen voelen we ons ge drongen een blik te werpen op het laatste schouwspel dat hij ons aanbiedt: de pracht van den heidebloei. Tijdens zijn kort be staan heeft hij zijn meesterschap getoond in de leer der kleurenharmonie, hij heeft ons bij zijn komst de tulpen geoffreerd, daarna de bloesems maar hij overtreft zich zelf bij zijn heengaan, want een kleuren feest als een bloeiende hei heeft hij ons nog niet getoond. Met een onfeilbare zekerheid heeft hij de heidevlakten met een ontelbaar aantal bloemen bestrooid, die tezamen een gigantische kleurensymphonie vormen van onbeschrijfelijke pracht. Zij die reeds naar de kaart hebben gegre pen, hebben goed gedaan. Zelden heeft de zomer ons een zoo rijk afscheidsfeest aan geboden. Het is alsof hij ons zijn veront schuldigingen wil aanbieden voor het feit, dat hij ons tijdens zijn kort bestaan te wei nig van zijn rijkdom heeft gegeven. Ieder natuurliefhebber zal deze excuses met graagte accepteeren en profijt trekken van zijn laatste groote gift. Vooral de automobilisten onder ons zul len het afscheidsfeest zonder veel moeite kunnen bijwonen. Zij kunnen hun steden verlaten en in korten tijd de natuur bin nenrijden waar zij hun vervoermiddel op 'n berm zetten om te voet de pracht te door kruisen. De Hagenaars zullen het feest in Brabant zoeken, de Amsterdammers in het Gooi, de Utrechtenaren op de Leusder hei en zoo zal iedere stadsbewoner wel een brok na tuur vinden waar de zomer zijn afscheids receptie houdt. Ook Drenthe wacht op hei liefhebbers evenals Gelderland met zijn prachtig landgoed „De hooge Veluwe" en Limburg met zijn Mookerhei. De tochte- makers onder ons zouden hun opwachting kunnen maken met een rit door Brabant en Noord-Limburg, over Arnhem en Apeldoorn naar de grensstreken van Twenthe, dan over de Drenthsche hei naar Ho0geveen men om vervolgens over Hoenri Otterloo via Eden en Utrecht naa?l ®n rug te keeren. r "Uij Willen wij deze enkele brokken niet in een vlammenzee zien JDt, nit«Ur zullen wij verstandig doen de uiter8."' da'~ zichtigheid met vuur te betrachten* na geeft verrukking ook zonder Dün e sigaret. S18aar 0j De zomer schenkt ons haar afsche a len wü haar dus niet teleur! stel eiereN Op bovenstaande kaart, speciaal door de K. N. A. C. vervaardigd tengerieve vaa hia die een bezoek aan de bloeiende beide wenschen te brengen, vindt men op duidelijke wijze de voornaamste streken waar zich heidevlakten bevinden, aangegeven, beo*, vens de hoofdwegen met K.M.-afstanden welke daarheen voeren. Ja er is eens een slecht rapport uitge bracht over professor meester Johan Rudolf Thorbecke en daarvan wil ik een en ander vertellen. Het was in 1844. Het voorstel tot Grondwets-herziening, afkomstig van de negen mannen (Thorbecke vooraan) was verworpen. De regeering bleef onverzette- hjk vasthoudn aan het bestaande. Zü deed echter méér. Zij poogde te treffen wie vóór de revisie was. „Zü gaf" zegt Blok in zijn Geschiedenis van het Nederlandsche Vclk „hare ontevredenheid duidelük te kennen aan allen, die het niet met haar eens waren, onderzocht nauwkeurig wie onder de amb tenaren had geteekend op de petitie voor de herziening der Grondwet, sloot de voorstan ders daarvan uit van hare gunsten, zelfs van de feesten ten Hove, en vervolgde on- verbiddelük alle uitingen van ontevreden heid, vooral in de kleine pers, die onder die vervolging dan ook begon te bezwijken. Men sprak zelfs van een zwart register, dat zü zou hebben aangelegd van al degenen, die niet van hare meening waren". Zoo gaat langs donkere achterweggetjes wie op de koninklüke heirbaan zün recht van wande ling verloren heeft. Want sinds lang was het gelük aan de züde van de oppositie. Be hoeven wij echter te zeggen, dat op het zwarte register met vette letters de naam van Leidens grooten man bovenaan stond? De wraak kwam. Zooals de Hollandsche Staten, na zün oppositie tegen het slappe regeerings-product van '40, hem niet een plaats in de nieuwe Kamer waardig keur den, zoo bleken ze aldus te zün geschrokken van zün eigen voorstel van wet, dat hü bü de verkiezingen van Juli '45 wederom werd verwüderd van het Binnenhof. Wel stem men verscheidenen nog op hem, maar 4 leden vallen om en dit bezorgt hem juist de neder laag. Waren de omvallers in de Staten werke- lük geschrokken? Was er misschien ook nog een andere macht in het spel geweest? Inderdaad. Men had mirabile dictu men had van „hooger-hand" een ongunstig rapport over den Leidschen professor uitgebracht De Gouverneur van Zuid-Holland, baron van der Heim van Duyvendüke, in zün verslag aan den Koning over den toestand zijner provincie gedurende het jaar '44, had het volgende geschreven: „Ik mag het Uwe Majesteit niet verber gen, dat de overdreven liberale denkbeelden vooral m dit gewest meer en meer veld win nen. Een Hoogleeraar aan de Leidsrhe School, die door züne onmiskenbare kennis en geleerdheid bü de studeerende jeugd in hoog aanzien staat, heeft sedert züne optre ding in de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal eene geheel vüandige houding tegen over het Gouvernement aangenomen, en nu onlangs, door tot een voorstel mede te wer- kff'MelW>lk eenen Beheelen ommekeer van het Nederlandsche staatsrecht beoogt r toond hnp u,l.:.j p toond hoe weinig eerbied hü voor dé be staande, grondwettige regeering koestert; en de.eemge der regtsgeleerde fa culteit, die by het groot aantal der stuien- r-r-" u" BChting is' ta 6er°epen om ln T u°Ver v staatsregt en de Grondwet aan de Hoogeschool te geven: en kan het men a1"1,?"8, °f de kweekelingen der ge- Hnnt? ™le' voor«egaan door eene Hoogleeraar dien zü hoogachten, moeten bh unne intrede in de maatschappü met den aan den jeugdigen leeftyd eigenen geest van overdryvingbeginselen huldigen, welke ™t niets anders leiden dan tot afkeuring van bestaande orde van zaken en tot wenscSm en pogingen om de theorieën van den ge- achten Hoogleeraar verwezenlükt te zien. Die beginselen, met geestdrift onder tjjdge- nooten verspreid, vinden ook daar, als nievw en vreemd, hetgeen men in deze dagen voor al huldigt, ingang; en zoo worden, onder de meest beschaafde standen vooral, en das onder hen, die geroepen zün om door hunne positie in de maatschappü eenen grooten invloed uit te oefenen, gevoelens verspreid en aangekweekt, welke vüandig zün aan het Gouvernement, gevaarlük voor de bestaan de orde van zaken, bedenkelük voor het be houd van orde en rustMüne vader landsliefde, müne opregte gehechtheid aan Uwer Majesteits geëerbiedigde persoon en Regeering, mün afkeer van alle die voorge wende liberale gevoelens, door welke sommi gen hunne eerzuchtige bedoelingen ten koste van het volksgeluk trachten te bereiken, doen mü de toekomst niet zonder bezorgd heid tegemoet zien. Wanneer men toch ui- gaat, hoe de liberale gevoelens van jaar tot jaar toenemen, hoe verschillende aan der geest des tüds gedane concessies, wel verre van eenige bevrediging aan de voorstandcis van den zoogenaamden vooruitgang te heb ben gegeven, hunne eischen dagelüks stouter doen worden, zóó zelfs, dat men met eenige hoop op eenen gunstigen uitslag in de Twee de Kamer der Staten-Generaal een voorstel heeft durven doen, hetwelk eene büna ge heel e vernietiging van Uwer Majesteit! grondwettige rechten, en eenen geheelen omkeer onzer staatsinstellingen in eenen ge heel democratischen zin zoude tengevolge hebben, dan mag men zich niet meer ver bergen, dat het Gouvernement op middelen moet bedacht zün om de goedgezinden aar zich te hechten en deszelfs invloed in de Provinciën te versterken". Ziedaar. Drie jaar vroeger had de Gouverneur v?r Zuid-Holland aan een maaltüd tot Thor becke, den man der toekomst, gezegd: „vi blüven op u rekenen"!, nu signaleert de nieuwe Commissaris hem als staatsgevaar- lyk. Minister van Maanen had, in '39, ns de „Aanteekening", aan Thorbecke's ontslag gedacht: van der Heim, in '44, na het voor stel der negen-mannen, waarschuwt in e*0 ambtelyk rapport de Kroon tegen hem De brief is als een fel zoeklicht. Worm Thorbecke's bekwaamheid geloochend? tegendeel. Hü is de knapste van allen. nog. Hü „de eenige" van zün faculteit, bü de studenten „in aanzien en achting' Wonderlüke, zü het ooer.hartige bekenten Maar juist dit maakt den revolutionnair, een geheelen ommekeer van het landsche staatsregt beoogt", zoo gevtf hik, en de liberale gevoelens nemen ook hand-over hand tor». En van der is een getrouw dienaar der Kroon, de «v vaarlüke woont en werkt in het 6ewe57-ar. aan zün zorgen is toevertrouwd, dus wa schuwt hy den Koning ofschoon men onwillekeurig afvraagt, of het wel op weg lag. Is er toen méér geoeurd? Het niet bekend, maar dat van der Heim V verkiezingen op de Staten van Zuid-Ho invloed zal hebben uitgeoefend, zelfs vermelding van 's Konings au' J' vaak vermoed. Hoe dan ook: Tho vaak vermoed. Hoe dan werd niet herkozen. Kunt ge den glimlach van wü^ teerig ,n füne ironie ve^m°ijden zich weer uitsluitend *™lcTt ging aan zyn werk in de college- rusting en van füne ironie vei .e„ waarmede hü zich weer uitsluitend ti ging aan zün werk in de college- Maar de toekomst zou aan hem

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8