Alkmaar deelt in de vreugde De stoet overtrof alle verwachtingen. Toespraken op het Waagplein. De kinderoptocht een groot succes. Een onvergetelijke avond. Dank van de burgerij. Wij dachten zoo Een stralend feestzonnetje verleen de Zaterdag bij den inzet van het Nationaal Gedenken ook in onze stad zijn volle medewerking. En dit gaf den Bergerhout, waar tegen drie uur Zaterdagmiddag hon derden en honderden kinderen opge steld stonden om straks een feestelijke rondwandeling door de stad te maken, een vroolijken aanblik. Er heerschte dan ook lang vóórdat het sein tot vertrek gegeven werd, een gezellige sfeer. Geroezemoes van stemmen en het geluid van vele fiets bellen vermengden zich door elkaar en de geleiders (onderwijzers en be stuursleden van de Oranjevereeni- gingen) hadden de grootste moeite de kinderen stil te houden. In de volmaakste orde en dank zij de goede zorgen van onze politie had de af tocht zonder eenige storing plaats en ge leidelijk zetten eenige duizenden kinderen zich, zingende en juichende, in beweging. Het chr. muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" liep voorop en direct daarachter volgden de bestuursleden van de Oranje vereenigingen. Dan volgden eenige rijk-versierde auto's van de families Grondsma en Krom en daarachter eerst de wandelende kinderen, gevolgd door hen, die met een versierde fiets, autoped etc. den stoet zoo prachtig afsloten. Via den Westerweg (waar o.m. de heer en mevr. van Kinschot den optocht gade sloegen) ging het in prettige stemming naar het Nassauplein. Overal langs den weg stonden rijen dik de menschen en vooral aan het eind van de Lindelaan óp den Kennemerstraatweg stond het stamp- en stampvol. Voortdurend zongen de kinderen Vader- landsche liederen en zoo ongemerkt ging het via Emmastraat, Costerstraat, Blee kerskade, Nieuwlandersingel naar de Oudegracht om vervolgens over het Rit sevoort en de Langestraat naar het Waag plein te gaan. De motorpolitie maakte op de haar be kende wijze ruim baan en nergens had de optocht hinder van verkeersobstabels of andere belemmeringen. Op het Waagplein was alles reeds lang te voren in gereedheid gebracht. Op een met touwen afgeschoten gedeelte voor de officiëele personen stond ook het met oranje-versierde spreekgestoelte. Daarop was de microfoon bevestigd, waardoor het gesprokene via de versterkte luidsprekers overal duidelijk verstaanbaar werd. Koh Bottemanne draaide vroolijke marschen en ordelijk en rustig werden de bijna 2000 kinderen in rijen opgesteld. Wat deze optocht zelf betreft, over het algemeen waren de versieringen heel een voudig, met wat oranje-papier en serpen tines en een enkel bloemetje waren al heel wat grappige effecten bereikt, terwijl vele kinderen op de een of andere manier een reproductie van het vorstelijk paar aan fiets of wagen bevestigd had. Hier deed in veel gevallen de een dezer dagen uitge geven bijlage van de „Alkmaarsche Courant" goede diensten. Sommige kinde ren waren verkleed, anderen hadden zich geschminkt en bijna allen hadden zich rij kelijk met oranje getooid. Wij willen op deze plaats ook even melding maken van de 8 kranige in het wit gekleede jeugdige trommelslagers van „St. Louis", terwijl zoowel „Soli Deo Gloria (dir. K. Pieket Weeserik) als het muziekgezelschap „Een dracht" uit Enkhuizen een woord van lof toekomt. Toen dan eindelijk de kindermassa op gesteld was, betrad allereerst de heer G.Chr.Dun het spreekgestoelte. Na een 3-werf hoera uitgebracht te hebben op den burgemeester, herinnerde spr. aan de blijde tijding, welke in deze week overal met zooveel vreugde begroet was en spr. verzocht daarna gezamenlijk de twee eer ste coupletten van het „Wilhelmus" te zingen. Uit volle borst en zich bewust van het plechtige oogenblik zongen daar die hon derden en honderden kinderen ons volks lied, dat ontroerend opklonk tegen het oude Waaggebouw. De burgemeester spreekt de kin deren toe. Het is, aldus de burgemeester, voor jul lie allemaal een feestdag en ik hoop ook, dat jullie kunt begrijpen waarom wij thans bij elkaar zijn. Immers onze geliefde prinses is verloofd en dit stemt ons tot groote vreugde. Hierna herinnerde spr. er aan, hoe hij als jongen van 9 jaar voor het stadhuis te Deventer geluisterd had naar de officieele afkondiging van de geboorte van onze kroonprinses en welk een diepen indruk deze blijde tijding toen op alle kinderen gemaakt had. Spr. hoopte, dat ook thans deze kinderen het oogenblik van vandaag niet zullen vergeten en besloot zijn rede met een driewerf hoera voor prinses Ju- liana en prins Bernhard. Een slotwoord. De heer R. G. Goettsch sprak hierna nog eenige woorden tot slot, waarna door alle aanwezigen spontaan het „Van Alk maar komt de Victorie" werd gezongen. Onder de aanwezigen merkten wy o.m. op de beide r.-k. wethouders en den heer Koelma, gem.-secretaris. Banketbakker Burger had voor een 2000 ijsco's gezorgd en deze gingen er bij de kinderen begrijpelijkerwijs met smaak in. De kinderen met een fiets of een ander voertuig begaven zich naar het Doelen- veld, waar de burgemeester op allerharte lijkste wijze persoonlijk de prijzen uit reikte. Aan ruim 140 kinderen werd een prijs toegekend en men kan deze kinderoptocht als zeer geslaagd noemen, een optocht Alkmaar waardig. „Een Alkmaarder komt nu eenmaal niet gauw los, maar éls hij ontdooit, kan hij feestvieren, zooals niemand hem dat verbeteren kan. En dan zal hij als de gelegenheid zich voordoet toonen, dat ook hij Oranje-gezind is. Hij zal zijn huis tooien met de nationale driekleur en zich zelf met Oranje!" Zoo ongeveer luidde het vriendelijke briefje, dat wij een dezer dagen ontvingen van een geboren Alkmaarder. En thans, nu de Zaterdag voorbij is, nu de dag van nati onaal gedenken achter den rug is, nu kun nen wij gelukkig zeggen, dat deze Alkmaar- der gelijk heeft gehad, voor de volle hon derd procent Alkmaar heeft feest gevierd, Alkmaar heeft getoond mee te leven met het Oranje huis, Alkmaar heeft op ondubbelzinnige wijze gedemonstreerd, dat niet alleen Ne derland en Oranje, maar ook „Alkmaar en Oranje één is!" En burgemeester van Kinschot kan als burgervader tevreden zijn over zijn stad- genooten. Hij kan overal vertellen, dat Alkmaar Oranjegezind is, dat hier gedemon streerd is de liefde van Oranje en het mee leven met het geheel van de vorstelijke verloving. Op het Doelenveld. De oproep, dat zooveel mogelijke ver eenigingen Zaterdagavond aan den fakkel optocht zouden deelnemen, is niet ver- geefsch geweest, want toen wü op het Doelenveld de samenstelling van den fak kelstoet meemaakten, waren wij meer dan verrast door de grootte der deelname. O zeker, we hebben eenige vereenigingen ge mist, op wier komst we zeker gerekend hadden, maar daar stond tegenover, dat wij andere groepen zagen, aan wier mogelijk heid om deel te nemen, wij allerminst ge dacht hadden. Om er een paar te noemen: een fraaie groep verpleegsters uit het Cen- traal-ziekenhuis, allen in hun bekende uni form; verder de Roode Kruis-colonne, even eens in uniform. En om nu maar met de deur in huis te vallen, wij hebben getracht, alle deelnemen de groepen te noteeren. Misschien hebben wij er een enkele over het hoofd geslagen, maar hier volgt het lijstje, dat wij no teerden: De muziekvereeniging Soli Deo Gloria, de gymnastiekvereniging Advendo, de Burger wacht met zijn korpsstaf, zijn medisch ven del, zijn economischen dienst, zijn strijd- vendei en zijn technisch vendel, het N. J. V., de padvinders en -vindsters met alle be staande groepen, de 8 October-vereeniging Alkmaar Ontzet, de Graal, de Christ. Nat. Werkmansbond en onder-afdeelingen, de Christ Oranje-vereeniging, de Christ. Me- taalbewerkersbond, de Ned. Christ. Bond van personeel in publieken dienst de Ned. Bond van Christel, fabrieks- en transport arbeiders, de Alkmaarsche kegelclub, de geref. jeugdverenigingen, de gymnastiek vereniging O. D. I. S., de r.k. tooneelver- eeniging Vondel, de Ned. r.k. bond van Overheidspersoneel, de Ned. Meisjesclubs, de V. C. J. B. en de V. C. J. C., zusters van het Centraal Ziekenhuis, de muziekvereeni ging St. Louis, de Roode Kruis-colonne, de B. V. L., de Nat. Jeugdstorm, het dames koortje Half V(jf, de Alkmaarsche Vrijwil lige brandweer, en de N. S. B. En verreweg de meesten van deze ver eenigingen en clubs waren voorzien van vaandels en vlaggen, terwijl de Graal bij voorbeeld nog kleurige ballonnen mee voerden en zeer velen fakkels en lampions. Het spreekt vanzelf, dat de geuniformde afdeelingen de meeste aandacht trokken, zoodat o.a. de padvinders een bijzonder goed figuur sloegen. De regeling van dezen stoet, die naar nader bleek meer dan 2 K.M. lang was was in handen van de bestuurderen der beide Oranjevereenigingen en hoewel de tijd van voorbereiding zeer kort was en niemand op zoo'n enorme deelneming had kunnen rekenen, liep alles als gesmeerd. Er was gelukkig geen bepaalde regeling van samenstelling getroffen, zoodat de groepen een plaats vonden van gelang zij zich meld den. Daardoor voorkwam men niet alleen moeilijkheden, maar bovendien kreeg alles een meer spontaan karakter. En terwijl de avond begon te vallen, stelde deze stoet zich in beweging. O nee, het was geen kleurige stoet met fraaie! versierde nummers, zooals bij andere op tochten. Dat was de bedoeling niet, dat zou niet goed geweest zijn. Het was een eenvou dige stoet, die ordelijk afmarcheerde, nadat op het Doelenveld de stembanden reeds waren geprobeerd. Het was een stoet, waar van de deelnemers blijde gestemd waren, waarvan de deelnemers al te graag nationale liederen wilden zingen. Het was een stoet, die aan de bevolking demonstreerde, dat Oranje lèèft in Alkmaar. Het was een groote, lange stoet, die haar aanhankelijkheid toon de aan het Huis van Oranje, die toonde, dat Alkmaar en Oranje ook nu nog pardon, vooral nu! één was en één zal blijven. Had deze stoet wanordelijkheden gewild, het had gekund. En onze politie zou machte loos gestaan hebben. Maar de gedachte om wanordelijkheden was verre. Zoo ook bij het publiek. Want overal, waar de stoet langs trok, stond een dikke haag van menschen, die rustig alles aanschouw den. Maar de groote drukte was geconcen treerd op het Waagplein, waar slechts acht agenten niet de minste moeite hadden, om de orde te hanrthaven. En dat wil wat zeg gen, als wij er op wijzen, dat nog nimmer het Waagplein zoo bevolkt is geweest! Hulde daarom aan dat deel der burgerij, dat zoo rustig bleef en op zijn manier mee werkt, om den optocht te doen slagen. Niet alleen het Waagplein zelf was be volkt, ook de Voordam was „uitverkocht" en zelfs op de brug van de Zaadmarkt stond men als haringen in een ton. In den vooravond had men vluchtig op het Waagplein voor een sobere afrastering ge zorgd, binnen welke de stoet zich zou kun nen opstellen. Verder had K.O.H. een mi crofoon-installatie opgesteld en draaide hij vroolijke wijsjes. 't Was al donker, toen de stoet arri veerde en het duurde vrij lang, voordat de fakkels en lampions ontstoken waren. Maar het wachten duurde niemand lang, omdat er „sfeer" was, omdat er hierbij gezorgd werd, omdat er voortdurend gejuicht werd. Het officieele tintje. Toen eindelijk alles klaar was, toen zette Soli Deo Gloria het Wilhelmus in en de duizendkoppige menigte zong het lied mee, zooals het hoorde: met geest drift, maar tevens met de plechtigheid, die bij dit lied put. De vaandels brach ten den vaandelgroet, de geuniformoen brachten het eere-soluut en aan het slot daverde een driewerf „hoera" over het groote Waagplein. Daarna nam de heer Dun het woord. In een geestdriftige toespraak herinnerde hij aan het onverwachte blijde bericht van de vorstelijke verloving, dat als een donderslag kwam. Die slag sloeg in en een golf van enthousiasme van vaderlandsliefde en ge negenheid voor het vorstenhuis ging over het gansche land en sleurde allen mee in den stroom van het Oranjegeheel, dat een volks geluk werd. Waarvan die golf van enthousiasme?, vroeg spr. Niet, omdat twee jonge men schen verloofd waren, niet omdat die twee vorstenkinderen waren, niet omdat een van hen een kroonprinses was, maar wel, omdat een van hen een Oranjekind wu! En riep spr. uit -- Oranje is nog altijd het too- verwoord geweest van Nederland! Spr. noemde de week, die thans achter ons ligt, een week, waarin geschiedenis ge maakt is. Er wu dien Dinsdag een beetje ontroering bü allen. De eenvoud, waarmee het verloofde paar de residentie binnen kwam, ontroerde, maar bracht eensklaps een ongekende populariteit van den tot dien dag onbekenden prins. En men heeft het kunnen zien in den Haag, dat bij deze vorstelijke verloving alleen het hart ge sproken heeft. De kleuren van de Lippische vlag sprak een geheimzinnige, maar hoopvolle taal: Uit de primaire kleuren rood en geel ont staat de secondaire kleur oranje (hoera geroep). Spr. eindigde met de dichtregelen: „God, Neérland en Oranje, w Dat snoer verbreke nooit!" Waarop fanfares en hoerageroep minuten- land de rust over het Waagplein ten eenen- male verdrong. Nadat de menigte samen het „Wij willen Holland hou'en"! gezongen had, sprak burgemeester van Kinschot een kort woord. De burgemeester spreekt. Nu wü thtns gekomen zyn aan het einde van dezen nationalen feestdag, aldus spr„ nu kunnen wü zeggen, dat het een ware feestdag geworden is. Eerst hebben de kerk klokken op plechtige wüze den dag ge opend, daarna werd in de Groote Kerk een algemeene godsdienstoefening gehouden, toen volgde de kinderoptocht, die zoo volkomen slaagde, en thans aan het slot van dezen avond de optocht, die alle verwachtingen verre overtreft. In één woord: het is gewor den een dag, die getuigde van groote dank baarheid en aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje. Wij allen zijn verheugd, nu onze kroon prinses, die na een gelukkige en zonnige jeugd, tenslotte met haar Moeder in een zaamheid achter bleef, nu nieuw geluk mag beleven. Wü zyn temeer verheugd, nu de laatste telg uit het Oranjehuis een Oranje bruid is geworden. Spr. wees vervolgens in het kort op den band tusschen Nederland en Oranje, her innerde aan de liefde, die de koninklyke familie voor haar volk heeft en wekte op, om opgewekt en geestdriftig op gepaste wüze feest te vieren. Spr. bracht tenslotte dank aan de Oranje vereenigingen en allen, die mee hebben ge werkt, om alles zoo te doen slagen en ein digde met een driewerf hoera uit te brengen op de koningin en het jonge paar. Onder groote instemming werd daarna het „Gü schitt'rende kleuren" gezongen. Slotwoord. wat Een lezeres schrüft ons: „Zoo U 't hart tot spreken dringt zoo spreek" ja, dat is 't, wat me naar de pen doet grüpen na den onvergete- 1 ijken historischen dag van Zaterdag, een dag, zóó spontaan, zóó heerlijk, welke vooral in deze tyden van groote verdeeldheid, als een flonkerende dia mant aan de annalen van Alkmaar's historie kan worden toegevoegd. |lk heb gewandeld door Alkmaar's be vlagde straten; ik woonde den nooit te ver geten kerkdienst bij in ons prachtig kerk gebouw welk een kostbaar bezit Voorts zag ik de kinderoptocht, waarnaar je hart altyd eer uitgaat en tot slot stond ik op de stoep, of eigenlyk in den gang van 'n woonhuis aan den Voordam (waar nooit vergeefs om hulp en steun wordt aange klopt) en sloeg van af dit rustig plaatsje het onvergetelük schouwspel gade, dat zich daar op het historisch Waagplein aan m'n oog ontrolde. Ja, onvergetelük, dat kleurig, fleurig schouwspel met dit zij met nadruk ge zegd de door een schünwerper beschenen vlag, hoog boven in den Waagtoren. Dat was ontroerend mooi, en zóó fijn aangevoeld, dat ik het even extra memo reer. Die vlag, daar hoog in de lucht af stekend tegen den donkelblauwen avondhemel, was als een symbool, een lichtende ster, die ons in het verdere leven den weg zal wijzen. „Oranje en Nederland". Op dezen rondgang door onze goede stad hebben honderden, ja duizenden met my durf ik zeggen, met blüdschap en grooten dank dit alles genoten. Den schoonsten dank vinden we in ons zelf nietwaar? Toch meen ik goed te doen en mede uit naam van die allen te spre ken als ik zonder uitzondering hen, die met inspanning van alle krachten dit voor ons hebben tot stand gebracht, een woord van warmen dank en hulde breng. Leve het bestuur onzer stad! Leve de Oranje-Vereenigingen! De heer Goettsch sprak daarna een kort slotwoord, waarin hy er op wees, dat Alkmaar inderdaad kan feestvieren. „Wü willen Holland houden, maar ook Oranje!" riep spr. uit en de menigte onderschreef dezen uitroep. Wy komen niet gauw los, maar als we eenmaal zoo ver zyn, dan be kennen wy kleur, dan toonen wy ons ware, oprechte Oranje-vrienden. Voor deze warme, spontane demonstratie bracht spr. allen dank. Toen zette het muziekcorps zich weer in beweging, ordelük volgden de groepen en het duurde lang, heel lang, voordat de lange stoet het Waagplein verlaten had, om een groote rondwondeling door de stad te maken. De rondganr. Die rondgang is een volkomen succes ge worden. In alle straten hoopten de toe schouwers zich op, elke minuut werd de stoet langer, doordat de enthousiaste kükers zich er achter aan sloten en op deze ma nier spontaan en vrijwillig heeft Alk maar getoond, mee te leven met het geluk van twee koningskinderen. Dat het lang na de ontbinding in de stad nog druk bleef, spreekt vanzelf. Overal zag men groepjes jongelui hossen, overal doken groepen op, die kleine optoehtjes vormden, overal voerde Oranje den boventoon. Het was, alsof niet alleen gansch Alk maar, maar bovendien de geheele omge ving zich in Alkmaar geconcentreerd had Wel zelden heeft de stad zulk een drukte gekend, mede dank zü het fraaie weer, dat zich den geheelen avond goed hield. Pas laat in den avond werd het kalm op straat. De serpentines raakten op, het vuur werk, dat den heelen avond overal had ge klonken, raakte uitverkocht, de jeugd werd moe en geleidelük verplaatste zich de drukte naar de café's en dancings, die tot 2 uur des nachts open bleven. De pret binnenshuis. Uiteraard was de drukte op straat de oorzaak, dat het in de café's en de dancings in het begin van den avond niet druk was. Doch toen de fakkeloptocht afgeloopen was, stroomden vooral de dancings voller en voller. In "t Gulden Vlies" zwaaide Siem Spruit de scepter en hy deed dit met s'n bandleden op uitnemende wüze. Telkens en telkens werd er gehost, gesprongen en gedanst en men scheen niet moe de feest vreugde zoo volkomen mogelyk te hou den. Onvermoeid speelden de „Rhythm Stormers" en zy hebben ongetwyfeld een groot aandeel in het succes gehad. Toen ook de heer en mevr. v. Kinschot de feestvreugde van zeer nabij kwamen gade slaan, namen eenige heeren onzen eersten burgers spontaan op de schouders en luide werd onze populaire en sympa thieke burgervader toegejuicht. Het was een aardig momentje, waarvan wy dan ook gaarne melding maken. In de dancing van de „Harmonie" werd al evenzeer naar hartelust gedanst en pret gemaakt. Ook hier deed de band haar uiterste best het zoo gezellig moge lijk te maken en zy is daarin op alleszins waardige wyze ;>slaagd. Ook de danslustigen In „Central" hebben zich byzonder vermaakt, kortom, een ieder, die van een dansje houdt en daarin zyn feestvreugde wil neerleggen, kan met een prettige herinnering op dit nationale feest terug zien. De kerkdienst in de synagoge. De Oranjefeesten hebben ons geleerd. Allereerst is in de dagen van d vorige week wel heel erg duidelijk g/ bleken, dat onze Oranjevereenigingen allebei veel te weinig leden hebben De groote massa houdt zich in dezen wel wat al te neutraal, al beteekeJt dat gelukkig niet een zekere mate van onversch dl 14. neid. Maar nu Oianje in deze en ook in de komende dagen nog dikwyls de aandacht zal trekken, nu dachten wij; Onze Oranjevereenigingen Zouden de Alkmaarders, die Zaterdag zoo spontaan getoond hebben, Oranje-ge zind te zyn, zich niet eens kunnen opgeven als lid van een der beide vereenigingen? Hoe meer leden een vereeniging telt, hoe meer die vereeniging kan doen. Straks, over enkele maanden, zal het vorstelyk huwelyk plaats vinden. Allerwegen zal men zich dan opmaken om feest te vieren op nog grootscheré schaal dan thans het geval geweest ls Overal zal men van tevoren programma's vaststellen en trachten, de geheele bevol king te doen deelen in de feestvreugde. Dat zal ook Alkmaar doen. Laten dan honderden, neen duizenden kunnen zeggen: deze feesten zyn georga niseerd geworden door myn vereeniging dat is, door myn Oranjevereeniging! Onze muziekkorpsen. Wü hebben in onze stad een prachtlgén muziektuin, waarin de Alkmaarsche mu- ziekvereenigingen beurtelings concertee ren. Wü hadden vroeger een stedelük mu ziekkorps, dat op feestdagen marschmu- ziek blies en populair was bij de burgerij. Wij hadden nog niet zoo heel erg lang geleden een jongenskorps, St. Louis, dat altüd maar weer bereid was, om muzikale rondwandelingen te maken, en dat zéér populair was bü de geheele bevolking. Het stedelijk muziekkorps is verdwenen en in de plaats er van is een ander korps gekomen, Alcmaria. Het frissche jongenskorps St. Louis be-' stat nog, doch is helaas erg gedund. Zaterdagmiddag was er een kinderop tocht in de stad en Zaterdagavond was er de groote 'akkel- en vlaggenoptocht Twee muziekkorpsen, Soli Deo Gloria en St. Louis, waren dien avond present De leden deden hun best; rij hebber veel muziek gemaakt, maar helaas, 't was niet wat we zoo graag gehoord hadden; pretti ge. vroolijke, welluidende marscheol 't Was... wat magertjes. Later op den avond kwam St. Caecilia nog en zorgde tevens voor een aantal marschen. Maar Alcmaria liet zich niet hooren, de geheele week niet. En w(j kregen den Indruk, dat het tstt. onze muzlekvereenlgmgen tegenwoordig, wat erg slecht gesteld is. «r. - En als wü dan bedenken, dat er voor dia. kinderoptocht slechts een korps be schikbaar was en dat een Enkhulzer korps moest komen om muziek te maken, dan wordt de toestand o. i. wel heel bedenke lijk. Wij dachten zoo: zou het niet mogelijk zijn, dat onze muziek vereenigingen wat meer leden kregen, dat zü een nieuwen bloei tegemoet gingen! De eer der stad eischt, dat wü hier eenige uitstekende korpsen hebben, die kunnen wedüveren met de gezelschappen van de..», kleinste dorpen! En dat men zich in de komende weken specialiseert op marschmuriek. Want dat zal over enkele maanden noodlg zün! Oranje-fietswimpab. Wy zyn op 't oogenblik sterk Oranje gezind. Wy dragen oranje op onze revers, wij tooien onze kinderen met oranjesjenr pen en oranje-haarlinten, wy laten de vlaggen wapperen, wü steken oranje-win^ pels uit. En wy koopen oranje-fietswimpels. O zulke mooie! Een wimpel in driehoek* vorm en daarop twee „koppen" in gekleur de cirkels. Een er van stelt de prinses voor en duidelük spreekt ook de rood-wit- blauwe cirkel. En de andere? Helaas, het is niet prins Bernhard von Lippe. En het zyn niet de kleuren van zijft huis, het rood-geel. Het zün de Zweedsche kleuren en het is een Zweedsche prins. Wy dachten zoo: zou het niet beter wezen, als deze wimpels maar niet var- kocht werden? En zeker niet meegenomen werden aan de fiets. Oranje-fietswimpels goed, best! Maar dan goede wimpels met goea foto's! Prins Willem V gedurende 5 dagen een Wij hebben Zaterdag nog melding kun- toevlucht in het huis van den Israëliet Be nen maken van den kerkdienst in de Groote jarain Cohen te Amersfoort, waarheen J kerk, waar verschillende predikanten het van uit Soestdijk vluchtte. Als erkenru g woord gevoerd hebben. schonk de Prins zijn levensgroot P°^re' Op hetzelfde oogenblik werd in de syna- zijn gemalin schonk aan de Israël Oeme goge een dienst gehouden voor de Israëlieten te aldaar een fraai voorhangsel voor en daar werd door den heer A. de Wolff, H-Arke, hetwelk heden ten dage aldaar nog leeiaar der Israël, gemeente, de volgende bewaard wordt. inf. Onc' PProkKer]i Een innige ontroering zal bij menig:J» m-,4 11 ons gem°ed is verheugd hoorder gewekt zijn door de woorden onz en blijde klanken komen over onze lippen bij hooge Landsvrouwe dezer dagen voor LJnfvTPvrVa" de.voor ons volk zoo radio gesproken. Daar was 111 de eer d 1 c" verloving van onze plaats een moeder aan het woord, die *1 wH !.ra»irtn8es; let E'jzonder leven over het geluk van haar kinderen. Dd0/,L uJn imf '1 lnnig e me* de vreugde voelens van uitsluitend sympathie en hran C r14'. Let z'in immers door zijn deze menschen tezamen gebracht. fiefdè Ha«lk«lgu iJ tndfl?' die ons vo1 i^aar nu volgde onmiddellijk de uitbe^ h ri 1 dankbaarheid bezielen. De bijzon ding van den zielenadel, de noblesse ies van trm.w u *raPPante staal-1 Ifoe heerlijk klonken**-- vooraanstaand? UrJrl u jkhe'd door den Koninklijken mond. Zij wil haar de Prinsen van O™ T °?n,d )egent gelukkig maken in al zijn geledingen. velen- m n«7 a 1 Een enkele uit de Hier is geen plaats voor onderscheid velen, in 1/87, indien oproerigen tijd, vond rassen. Hier werd weer de vrijheid va"

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2