PROFESSOR SLIM EN ZOON £atuU en Qememtecadeit 'fxoMHciaai 'Hieuw* harenkarspel beverwijk schermerhorn Jtadioptoqicumta nieuwe niedorp heiloo nenlk. texel PROVINCIALE FOKVEEDAG 21 SEPTEMBER 1936 TE HOORN. De Rijks veeteeltconsulent schrijft ons: Maandag 21 September a.s. belooft, ge zien het aantal aangiften, een belangrijke dag te worden voor de Noordholl. veefck kers. De Prov. Fokveedag is georganiseerd door den Prov. Bond van Rundveefok- vereen., in samenwerking met de N.H. klein- vee-stamboeken, te weten: het N.H. Groot- Yorkshire Varkensstamboek, het NH. Texelsch Schapenstamboek en de Prov. Bond van Geitenfokvereen. in N.H. In Hoorn zelf spreekt men van de L.T.M.-dagen, waar van de eerste dag n.1. 21 Sept., de fokvee expositie wordt gehouden. De letter LTM beteekenen: Landbouw, Tuinbouw, Midden stand. De verschillende organisaties op het terrein van den landbouw, tuinbouw en middenstand hebben gezamenlijk een comité gevormd, welke de L.T.M.-dagen organisee- ren. Behalve den fokveedag, waarvan de or ganisatie dus is opgedragen aan de betref fende organisaties, worden in den middag van den eersten dag en den volgenden dag verschillende lezingen gehouden. Voorts is er een tentoonstelling van de Pomologische Vereen, in het Park, terwijl hier eveneens verschillende andere instellingen van de ge legenheid tot exposeeren gebruik zullen maken. Wat er den 21en en 22en Sept. te Hoorn te zien en te hooren valt, is ons niet precies bekend, dit zal wel nader in de bla den worden vermeld. De reden waarom wij naar de pen grepen, is de fokveedag op Maandag. Wij schreven reeds, dat deze dag voor de N.H. rundvee-, varkens-, schapen- en gei tenfokkers een belangrijke dag belooft te worden. Het aantal aangiften bedraagt in de afd. rundvee pl.m. 400 nos., in de afd. var kens pl.m. 50, de afd. schapen pl.m. 75 en de afd. geiten pl.m. 130. In vrijwel alle takken van het bedrijfs leven heeft men zoo nu en dan behoefte aan een tentoonstelling, op het gebied van land bouw en wel speciaal de veeteelt, schijnt die behoefte groot te zijn, gezien de zgn. „agen da" in vele landbouwbladen, vermeldende de data der voornaamste nog te houden fokveedagen in de verschillende prov. Het houden van landbouw- en veeteelt- tentoonstellingen is onmisbaar voor elk ge bied, dat door het treffen van bijzondere maatregelen door de telers, resp. fokkers, producten tracht voort te brengen, die in kwaliteit boven het gemiddelde uitsteken Kwaliteitsverbetering is een streven wat wy bij alle takken van productie aantreffen, bij den een meer doelbewust dan bij den an der, bij den een op doeltreffender wijze dan bij den ander. Dat streven naar kwaliteits verbetering doet men niet om deszelfs wille, maar daaraan ligt ten grondslag het schep pen van de mogelijkheden van betere finan- cieele resultaten der bedrijven. Een nood zakelijk gevolg van dat streven naar kwali teitsverbetering is, zoo nu en dan aan de afnemers te toonen wat de bereikte resul taten zijn. Op elke expositie trachten de in zenders vanzelfsprekend reclame te maken, de event. koopers te prikkelen bij hen te koopen of hun bestellingen te doen. Kwa liteit is het beste middel voor reclame. „Goede wijn behoeft geen krans". Maar behalve als middel tot reclame kan op elke goed ingerichte tentoonstelling veel geleerd worden, zoowel door de inzenders als belanghebbenden en belangstellenden Dit laatste is nu in hooge mate het geval op een provincialen fokveedag. Een dergelijke dag is onmisbaar voor de fokkers-inzenders, voor de fokkers-niet-inzenders, voor de lei ders der fokkerij en eventueele belangstel lenden. Een fokveetentoonstelling, hetzij groot of klein van opzet, bij voorkeur jaar lijks of desnoods om een aantal jaren weder- keerende, in een bepaalde plaats, op een be paalden datum, is een van de onmisbare schakels in den keten der vele veeverbete- ringsmaatregelen. Wij behooren niet tot de genen, die een tentoonstelling als een „nood zakelijk kwaad" betitelen. Op een fokveedag zenden de fokkers hun beste fokmateriaal in en hebben daar de gelegenheid eikaars bereikte fokresultaten eens te vergelijken. Zij kijken vrijwel alle dagen tegen hun eigen prestaties op, hebben veelal een neiging sterk te kijken naar de goede hoedanigheden en daarnaast de min der goede met eenige welwillendheid te bé- oordeelen, terwijl het accent bij de beoor deeling van het fokmateriaal van collega's wel eens anders wordt aangelegd. Het is de taak der aangewezen jury's van deskundigen, om in den vorm van prijzen den fokkers te toonen, wat de beste dieren zijn of de beste groepen, waarmede zy dus tevens aan degenen, die niet voor prijzen in aanmerking komen, aangeven, in welke op zichten hun fokmateriaal nog te kort schiet, wat er dus nog aan verbeterd kan worden. Een dergelijke fokveedag biedt tevens voor de fokkers en hunne leiders een mooie ge legenheid om de fokresultaten van diverse vaderdieren te vergelijken, al is het een ver gelijking, welke niet volledig is, toch is de opgedane indruk vaak van groot belang. Leden der bestaande veeverbeteringsorga- nisaties (fokvereen. of stamboek) niet-in- zenders, omdat naar hun eigen oordeel de kwaliteit van hun vee voor expositie nog ongeschikt is, zullen bij het aanschouwen van het vee zich gelukkig prijzen, op den goeden weg te zyn door hun lidmaatschap en gesterkt worden in hun voornemen, te trachten op den eenmaal ingeslagen weg, ondanks de vele teleurstellingen waarbij vele waartegen men machteloos staat voort te gaan. De fokker, die zich nog altijd afzijdig heeft gehouden van de bestaande veever- beterings-organisaties, zal bij een bezoek aan den fokveedag en het goed overdenken van hetgeen hij gezien, gehoord en in den catalogus gelezen heeft, indien hij het ernstig meent met zyn streven naar vooruitgang, tot de conclusie kunnen komen, dat wat een ander kan bereiken, hij ook kan, mits hy maar begint met zich aan te sluiten bij een bestaande veeverbeteringsvereen. of, indien in zijn omgeving er een zoodanige niet is, te trachten er een op te richten. Voorlichting en hulp op dit gebied is voor hem altijd te krijgen op het Landbouwhuis te Alkmaar. Men bedenke, dat juiat in een tijd van lage prijzen enkel het allerbeste nog het meeste profijt geeft, dit geldt zoowel voor rundvee, varkens, als voor schapen en geiten. Wy hebben dus niet veel gezegd, toen wy be weerden, dat er op een dergelijken fokvee dag veel te leeren valt. Wij willen eindigen en den wensch uit spreken, dat de 21e September a.s. te Hoorn een succesdag mag worden, succes bedoeld in den zin van het algemeene oordeel om trent de kwaliteit van het geëxposeerde, succes voor de fokkers-inzenders in verband met afzetmogelijkheden. Gezien het suc ces der N.H. inzending in 1935 op de ten toonstelling te Utrecht en den indruk on langs te Enschedé, zullen wy hopen, dat er ook belangstelling van buiten onze provin-1 cie in Hoorn wordt getoond. Succes evenwel vooral in de beteeken is van een belangrijke toename van de belang stelling en liefhebberij voor de georgani seerde veeverbetering, want het is vooral het laatste op het gebied der rundveefok- kery, hetgeen N.H. zoozeer van noode heeft, niet om der wille van de betrokken vereen i- gingen, die zyn slechts middel, maar om der wille van het belang van de veefokkers zelf. Een ieder, die dit leest, wekken wy op om 21 September a.s. naar Hoorn te gaan. drong aan op gelijke verdeeling van het timmerwerk. De voorzitter beloofde hieraan de hand te zullen houden. De kapitaaldienst was groot in ontvang sten 11532.88. De rekening van het G. E. B. was groot in ontvangsten en uitgaven 6556.58, de ka pitaaldienst 6660.23 in ontv. 1 6589.96 in uitgaven, saldo 10.27 De rekening van 't Bur. Armbestuur was groot in ontvangsten 6075.25, in uitgaven 6504.01, nadeelig saldo 428.76. Rondvraag. Weth. Plugboer zou gaarne het kohier van schoolgelden wenschen vast te stellen. De voorzitter zou dit zoo spoedig moge lijk doen, maar achtte het moeilijk omdat geen inzage meer wordt verstrekt van het kohier. De heer Oostwouder sprak over een ver stopt riool aan het Westeinde, waarin zal worden voorzien. De heer Mantel zou gaarne een lichtpunt zien aangebracht by het poststation. De voorzitter zeide dat hierin zal worden voorzien. Hierna sluiting. De gemeenteraad vergaderde Vrydag middag om half drie in het raadhuis. Alle raadsleden waren aanwezig. In zyn openingsrede sprak de voorzitter eenige hartelijke woorden ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. prinses Juliana met prins von Lippe. De raad besloot, namens de bevolking van Harenkarspel telegrafische gel uk wenschen aan het verloofde paar te zenden. De voorzitter deelde mede, dat de bevol king per bekkenslag was uitgenoodigd de vlag morgen uit te stekken op den Nationa- len Gedenkdag. Besloten is, dat alle werk- loozen en vaste ondersteunden van het Burg. Armbestuur een feestgave van 1 zullen ontvangen. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van de afdeel in g Schagen en Omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restau ranthouders en Slyters was een tweetal ver zoeken ontvangen tot verlaging van de per- soneele belasting-grondslagen huurwaarde en biljarts. In de vorige raadsvergadering werd reeds een besluit dienaangaande genomen. Doch Ged. Jtaten hebben hun bedenkingen tegen dit besluit ingebracht. B. en W. stelden voor, over te gaan tot in trekking van het besluit tot verlaging der biljart-belasting. In hun brief van 3 Septem ber schrijven Ged. Staten, dat de ingezonden verordening by hun bedenking ontmoet. De raad besloot tot het vragen van onthef fing van het bepaalde in het 2e lid van ort. 179 van de Gemeentewet. (Capitulanten- stelsel). Vervolgens was aan de orde de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1935. De rekening sluit in ontvangsten en uit gaven op 144.417,58; voor den gewonen dienst en op 11.542,70 voor den kapitaal dienst. De heer de Vries bracht als rapporteur der commissie het rapport over deze reke ning uit. De rekening van het burg. armbestuur sloot in ontvangsten op f 13758.50, uitgaven 12.546,34, een batig saldo opleverde van 1212,16. De heer de Vries zeide, dat de commissie van oordeel was, dat aangedrongen moest worden op betaling der achterstallige huur penningen van het land van het burg. Armbestuur. Onder de huurders, die achter stallig zyn, is ook een lid van den raad. Die behoort in de eerste plaats op zyn plicht te worden gewezen. De rekeningen werden goedgekeurd. De heeren Blokdijk en Beemsterboer heb ben het land geschouwd. Het lag er, de tyds- omstandigheden in aanmerking genomen, heel goed by. In de rondvraag werd door den heer Mo lenaar geïnformeerd naar het rouleerings- stelsel. Als er weer 8 weken gewerkt en 4 gestempeld moet worden, ziet het er treurig uit. Spr. was er voor, dat het heele rouleer systeem werd opgeruimd. Ook zou spr. gaarne een onderzoek zien ingesteld naar de huren van landarbeiderswoningen. Deze zyn te hoog. De heer Doekes drong aan op verlaging van de kosten voor een uittreksel uit een overlydensacte, hetgeen niet mogelijk was, omdat het by de wet is geregeld. Na nog een opmerking over de bagger- regeling door den heer De Jong volgde Sluiting. Vrydag vergaderde de raad dezer ge meente in voltallige zitting. De voorzitter bracht in behandeling een voorstel tot het aangaan van een geldlee- ning groot 29360. Medegedeeld werd dat deze leening noo- dig was inzake de L. O.-wet om aan het bestuur van de hulpver. tot bevordering van Chr. Nat. schoolonderwijs eene uitkee- ring in eens te verstrekken van de in 1920 geschatte waarde en wel 80 proc. daarvan wat 29360 bedraagt. Dit bedrag kan wor den geleend by de bank voor Ned. gemeen ten a 4 1/2 tegen een jaarlyksche aflos sing van 750. Z. h. s. werd goedgevonden, ook wanneer Ged. Staten het bedrag der jaarlyksche af lossing hooger wenschen. Van Ged. Staten was nog ingekomen een missive tot wyziging van eene ingediende suppl. begrooting van straten en pleinen van 1000 op 750 om de uitgaven van de bestrating in meer gelijk tempo terug te brengen, wat z. h. s. werd goedgevonden. De gemeente-rekening werd in gewonen dienst vastgesteld op 98931.40 in inkom sten f 99446.06 in uitgaven, nadeelig saldo 514.66. De rapporteur, de heer A. J. Barendregt Saneering bij de veilingen. Na overleg is besloten, dat met ingang van 22 September by de Beverwyksche veilingen alleen nog verkocht zal mogen worden aan de houders van koorperskaarten uitgereikt door de saneerings-commissie. Deze maatregel gaat uit van de grossiers, fruithandelaren en georganiseerde kooplie den. Congres „Ons geesteiyk Erf". Ontvangst ten raadhuize. Het Congres van het Genootschap „Ons geestelijk Erf", dat deze week te Amster dam gehouden is en dat voornamelijk de studie over de Abdij van Egmond ten doel had, is Vrydag besloten met een tocht naar de Abdy en een bezoek aan Beverwijk, waar gedurende de vijftiende eeuw de geleerde Hendrik de Mande leefde en werkte. In de Bisschoppelijke Kweekschool kwamen de congressisten bijeen, terwijl voorts aanwezig waren de burgemeester van Beverwyk, mr. H. J. J. Scholtens en mgr. dr. P. J. M. van Gils. Prof. T. Brandsma hield een rede over Hendrik de Mande, den vromen geleerden, die zyn taak als schry- ver en vertrouwde van Graaf Willem VI opgaf om zich als Broeder van het Gemeene Leven te Deventei geheel te wijden aan geestelyk leven. Hendrik de Mande werd Refulier Koorheer en was een ware apostel en volgeling van Geert Groote. Hy schreef vele tractaten in de volkstaal en heeft hier een groote cultureele bïteekenis. Als schry ver en copiïst kan hy voor een der belang rijkste figuren uit de Middeleeuwen gelden. In zyn vryen tyd verluchtte hy met innigen ijver de koorboeken. Hendrik de Mande is de ware mysticus, die de actieve beschouwing het schoonste vond waartoe de mensch uit eigen aandrift en vermogen kan opstijgen om door God met de passieve beschouwing beloond te worden. De rede van prof. Brandsma vond een aandachtig gehoor en spontaan dankten de Prior van de Abdy van Egmond en de Abt van Affligem, een zuster-klooster in België van de Abdy, voor de vele interessante ge gevens. Ten Raadhuize wachtte den congressisten het college van B. en W. en sprak burgemeester Scholtens hun toe: Het arbeidsveld, dat „Ons Geestelyk Erf" met zyn vele uitgelezen medewerkers en zyn kring van belangstellenden zich geko zen heeft, dwingt eerbied af, aldus spr. Stelselmatig en wetenschappelijk houdt het zich bezig met de historische studie der spiritualiteit in de Nederlanden. Met onver droten yver en bekwaamheid worden al lengs de schatten van ons geestelyk erf, die in de archiefkamers en handschriftenverza melingen verborgen liggen, opgedolven. Voor een onderdeel van de Nederlandsche beschavingsgeschiedenis, tot dusver onvol doende nagevorscht en bekend, worden re gelmatig de bouwstoffen aan de oppervlakte gebracht en bewerkt. Hendrik Mande, die de voetstappen drukte van Thomas van Kempen, heeft in het herfsttij der Middeleeuwen, in dien bangen tyd waarin toch zooveel grootsch valt waar te nemen, in onze lage landen uitgemunt door zyn geschriften in de volkstaal. De Kwadyksche predikant, ds. G. Visser, heeft in zyn Leidsche dissertatie, getiteld: Hendrik Mande, bijdrage tot de kennis der Noord-Nederlandsche mystiek, reeds 36 jaar geleden een voortreffelyke studie gegeven, Dinsdag 15 September. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 9.Omroeporkest. 10.Morgenwijding, gr.pl. 10.30 Omroeporkest. 11.Huish. wen ken. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 Opening Staten-Generaal. Troonrede door H. M. de Koningin. 1.45 Gr.pl. 2.Accordeon-concert. 2.20 Omroeporkest. 3.Verv. van 2.3.15 Omroeporkest en solist. 4.Zang en piano. 4.30 Kinder koorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en gr.pl. 6.45 Dansmuziek. 7.30 Viool en piano. 8.ANP-ber. 8.10 Herh. Troonrede. Hierna orgelspel. 8.30 Taptoe. 9.10 Gr.pl. 9.15 Radio-too- neel. 9.45 Orgelspel. 10.Bespre king van de Millioenennota. 10.30 Gr.pl. 11.— ANP-ber. 11.10—12.— Hongaarsch Ensemble „Jenö". HILVERSUM, 301 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.3012. Godsd. halfuur. 12.15 KRO-melo- disten. 12.45 Opening der Staten- Generaal. Troonrede door H. M. de koningin. 2.Vrouwenuur. 3. Gr.pl. 3.10 KRO-orkest. 4.— HIRO. 5.10 KRO-orkest. 5.45 Gelukwen- schen. 6.— Gr.pl. 6.20 KRO-orkest. 7.Ber. 7.15 Religieuze causerie. 7.35 Sporthalfuurtje. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.10 Gevar. progr. mmv. de KRO-melodisten, solist en voordracht. 9.20 Sportpr. 9.45 KRO-Symph.-orkest. 10.30 ANP- ber. 10.35 Gr.pl. IC.50 Vervolg symphonie-concert. 11.3012. Gr.pL DROITWICH, 1509 M. 11.05 Huish. wenken. 11.20 Orgelspel. 11.50 Gr. pl. 12.35 BBC-Midland-orkest m. m. v. soliste. 1.35 Karoly Klay en zyn orkest mmv. soliste. 2.20 Ope ning van de Empire-tentoonstelling, Zuid-Afrika 1936. 2.45 Gr.pL 3.20 Het Stanley-sextet. 4.05 Gr.pl. 4.35 Zang en het MacGibbon-stryk- kwartet. 5.35 Het Parkington- kwintet. 6.20 Ber. 6.45 Sopraan en bariton. 7.20 Orgelspel. 7.45 Voordr. 8.Louis Levy en zyn Film-orkest mmv. solisten. 8.30 Radio-tooneel. 10.— Ber. 10.30 BBC-orkest mmv soliste. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 en 4.20 Gr.pl. 4.35 Piano-recital. 4 50 Grpl. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zane 11.05—12.35 Dansmuziek en popu- lair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Westduitsch Kamerorkest. 12.20 Blaasconcert I.35 Sachsen-orkest. 4.20 Omroep- Amusementsorkest. 5.25 Gevar concert. 7.— Gr.pl. 8.30—10.20 Vroolyk progr. mmv. het Omroep, kleinorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 12.50 Salon-orkest 1.30 Klein-orkest. 1.50— 2.20 Gr.pl. 5 20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Gr! pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Klein orkest. 1.30 Salon-orkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Piano-recitaL 6.35 Gr.pl. 6.50 Kleinorkest. 8.20 Salon-orkest en zang. 9.35 Dansmuziek. 10.30 II.15 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Josef Krepela's Sextet en voor dracht. 9.20 Radio-tooneel met mu ziek. 10.20 Ber. 10.50 Trio-concert 11.05 Weerber. 11.20—12.20 Ilja Livschakoffs orkest GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.8.45, Norman- dië 8.4510.05, Keulen 10.0511.20, Parijs R. 11.2012.20, Brussel VL 12.2014.20, Droitwich 14.2016.20, Keulen 16.2017.10, Parys Radio 17.10—17.20, Brussel VI. 17.20— 18.50, Parys R. 18.5019.50, Keulen 19.5022.20, Brussel VI. 22.20 22.30, Brussel Fr. 22.30—22.50, Ber lijn 22.50—24.—. Lijn 4: Brussel (VI.) 8.10.35, Lond. Reg. 10.35—11.20, Droitwich 11.20—12.05, Lond. Reg. 12.05— 17.35, Droitwich 17.35—18.20, D.- sender 18.2018.45, Droitwich 18.45 —19.45, Lond. Reg. 19.45—24.—, doch in Beverwyk bleef Hendrik Mande 'n vrijwel onbekende figuur. Het kloosterkerkhof van „Maria van Sion", waar Mande's gebeente rust, kan niet meer aangewezen worden. Zelfs de juiste plaats van het voormalige reguliere convent buiten Beverwyk is zonder dat men zich eerst verdiept in de topografische beschei den, niet te bepalen. Evenmin beschikt men over verzamelde feitelijke gegevens be treffende de stichting en de geschiedenis van deze Windesheimsche nederzetting, welke ook voor de kennis van de historie van Beverwyk gedurende een belangrijke periode zoo gewichtig zouden zyn. Als wy weten dat Mande by die stichting een der hoofdpersonen is geweest en de persoon lijkheden als b.v. Johannes Busch en Wil lem Vornken er aan te pas zyn gekomen, dan wordt verlangend uitgezien naar meer licht." De woorden van den burgemeester wer den beantwoord door mgr. P. J. M. v. Gils, die mr. Scholtens prees als een uitstekend kenner der Kartuisus-orde en een waar ge schied vorscher. Nuts vergadering. Een ledenvergadering werd gehouden in Prins Maurits alhier, onder leiding van den heer P. Pluister. Medegedeeld werd, dat verschillende van de beste Nederlandsche- en buitenlandsche romans aan de bibliotheek zullen worden toegevoegd, welke op 4 October a.s. zal worden geopend. De rekening van den penningmeester, den heer A. Peereboom, is nagezien. Alles was keurig in orde bevonden. De rekening sloot over 1935 met een voordeelig saldo van 176.02. De voorzitter heeft op 2 en 3 Juni j.1. de algemeene vergadering te Amsterdam be zocht en bracht hierover verslag uit, daar bij wijzende op de belangrijkheid dezer ver gadering. Daarna kwam in behandeling het be stuursvoorstel om op dezelfde voorwaarden als vorige jaren drie tooneelavonden te ge ven en verder een lezing te laten houden door den heer v. d. Sleen uit Haarlem. Dit voorstel werd aangenomen. Echter werd het bestuur vrijheid gegeven om zoo gewenscht twee tooneelavonden te geven en b.v. een avond van zoogenaamden kleine kunst. Bij de rondvraag gaf de heer Stenneberf in overweging de jeugdboeken der biblio theek van een bepaald kenteeken te voor zien. waardoor eenige controle op het le»n wordt verkregen. Hier zal naar gehandeld worden. Hierna sluiting. De vereeniging „Floralia Heiloe" hield Donderdagavond vergadering in de Rusten de Jager, onder presidium van den heer W. Mossel. De voorzitter opende op de gebrui kelijke wyze en stelde aan de orde de u tentoonstelling. Men zal die houden in de tooneelzaal van de Rustende Jager en het vraagprogram zal omvatten: Kinderplantan (die voorrang hebben), bloemen en planten ter opluistering en huisvlijt, zoowel voor de dames als figuurzaagwerk. Voor het eerst zal men vragen veldbloemen in vazen. In de jury en commissie voor ontvangst wer den benoemd de dames van Giessen, Kehl, Bakker, Keuninge en Rab; voor de huisdtft de heeren Rommel en Hopman; voor de bloemen de heeren Teerink en Rusch te Alkmaar. De uitnoodigingen vormden een punt van bespreking, het is gevaarlijk, men vergeet zoo gauw iemand. Besloten werd om B. en W. uit te noodigen en den burge meester te verzoeken om de opening te verrichten. Er werd besloten om 100 be schikbaar te stellen voor pryzen (verloting en inzendingen). Regel is dat kinderen las tig zyn en men besloot ze toe te laten op Zaterdag van 3 tot 7 uur en Zondags van 10 tot 2 uur, doch onder geleide, liefst van de onderwjjzers(essen). In de commissie voor controle en uitvoering werden be noemd de heeren Rommel, Helder, Smits, Kossen, Borjeson. Stofberg, Kehl, Greuter en Schouten. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. Een dure ram. De heeren gebroeders Joh. Koning te Oosterend hebben dezer dagen een geje" gistreerden ouderen ram verkocht voor den prijs van honderd en zestig gulden. 179. Mevrouw Slim had echter ook een paar potten ho ning gekocht en zoo kwam het dat de familie Slim een maand lang iedere dag honing op de boterham at. 180. Maar dat was niet erg, want honing is gezon Professor Slim voelde zich zoo levenslustig, dat hij zin kreeg om er als haantje verkleed op uit te trekke Dan kon hy alle dieren zoo dicht naderen als hij ma wilde.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6