Aqmda HAAS BOOG-AZIJN KIJKEN is KOOPELCLOECK ax £aatste Aeckhtw „Vxux. Vxe&htde. i$*tieJbbun V*#" Stad en O De opening der Staten-Generaal. Enorme belangstelling langs den weg. De herfst is gekomen. Dan moet U er uit, U had thuis kunnen blijven ALKMAARSCHE COURANT En Septembermaand Abonnementenregen S t e d e 1 ij k Muieum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Rose Mar ie (zangfilm); hoofdrollen Jea- nette Mac Donald en Nelson Eddy. In het b(jprogramma o.a. prinses Juliana en prins Bernhard. Toegang eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, twee hoofdnum mers Een vreemdeling kwam (rom.); hoofd rol Conrad Veidt en De strijd om de olie bron (sens.-rom.); hoofdrol Buster Crabbe. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofd nummer Régine (rom.); hoofdrollen Adolf Wohlbrück, Olga Tschechowa en Louise Ullrich. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De kleinste rebel (dram.); hoofdrollen John Boles, Jack Holt en Shirley Temple. Toe gang alle leeftijden. In het bijprogramma o.a. de vorstelijke verloofden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 15 September. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, revue „Hoe maller.... hoe mooier" met Louis Davids. waarover men had beschikt, doch tevens van den wil om zonder dralen door een en kel gebaar uiting te geven aan de gevoe lens van medeleven met het moederland. De Djalak had n.L aan boord een prach tige bouquet witte orchideeën, een geschenk van de Indische bevolking aan Prinses Ju liana, als mede een schilderij van Ernst Dezentje, een geschenk van den burgemees ter van Batavia voor Prinses Juliana en Prins Bernhard. De beide geschenken zijn onmiddellijk per vliegtuig naar Waalhaven getransporteerd, vanwaar zij per bestel-auto van de K. L. M. naar den Haag werden gebracht om nog in den loop van den avond bezorgd te worden Ongecorrigeerd De belangselling langs den weg, welke de koninklijke stoet volgde, was dit jaar over weldigender dan ooit tevoren. Op verschil lende plaatsen was het aantal belangstellen den zoo groot, dat de afzetting, welke door politie en militairen geschiedde, slechts met de grootste moeite gehandhaafd kon worden. E enige malen moest onder meer in de bocht van het Lange Voorhout naar het tournooi veld, waar de kijklustigen te dicht waren samengedromd, en ook op het tournooiveld een groep menschen geloosd worden. Het gedrang was dikwijls zeer hevig, vooral vrouwen en kinderen en ook ouden van dagen, die zich vele uren van wachten had den getroost om het fraai schouwspel gade te slaan, moesten het daarbij ontgelden. Het Roode Kruis en de geneeskundige dienst hadden dan ook handen vol werk om de flauw gevallenen, die per brancard zoo veel mogelijk naar hulpposten werden ver voerd, te verzorgen. In het Pageshuis aan het Lange Voorhout was onder meer een hulppost ingericht Voor de afzetting was, wat de politie be treft, o.m. gerequireerd de stormbrigade, welke met karabijnen is uitgerust. Langs de Korte Vijverberg hadden ojn. afdeelingen van de prince-vlag uit alle dee- len van ons land hun plaats gevonden. Ook rondom den Hofvijver was de belangstelling overweldigend. Zoo ver het oog reikte, was het zwart van de menschen. Tegen het middaguur begaven zich de regeeringsautoriteiten, de leden van het corps diplomatique en verdere genoodigden naar de Ridderzaal. Voor zoover zij herkend werden, juichtte het publiek hen harteliik toe. Tegen half één arriveerde de minister-pre sident, dr. Colijn, enthousiast toegejuicht. Niet alleen op den weg was geen plaatsje ongezet gelaten Elk plekje voor de ramen, in de vensters, ja zelfs de daken en dakgooten was door enthousiasten benut. Tegen 1 uur weerklonken de eerste mi- nuutschoten. Het gedrang van de zijde van de Lange Vijverberg en het Korte Voorhout werd steeds heviger. Het spande er langen tijd en maatregelen werden reeds genomen voor het geval de afzetting zou worden ver broken. Toch was de stemming opgewekt. De tijd van wachten werd bekort door muziek en het zingen van vaderlandsche liederen. Het aantal flauwvallers nam echter steeds ^oe- Het voormalige gemeentemuseum, waar een hulppost was ingericht, was geheel met patiënten gevuld. Eenige honderden waren hier naar toe vervoerd. Ook in het Maurits- huis was een eerste hulppost ingericht. Om goed 1 uur, even voordat de stoet zou passeeren, werd de afzetting op het Tour nooiveld aan de zijde van het Korte Voor hout verbroken. De massa drong ondanks alle tegenmaatregelen eenige meters naar voren. Soldaten arm in arm een keten vor mende, moest de menigte tegenhouden. Ter hoogte van de Kneuterdijk was het ge drang mede te hevig. Tientallen personen vielen flauw. Het cordon verbroken. Bij het paleis aan het Voorhout werd, even voor de stoet passeerde, het cordon verbro ken. Een groep van ongeveer 200 personen, die op het afgezette Schelppad terecht kwa men, werden door de politie naar de Park straat geleid. Een teleurstelling voor diege nen, die van buiten de stad waren gekomen en nu niets van het schouwspel hebben kun nen zien. Om kwart over één passeerde de stoet het Tournooiveld. Even werd het stil. De be wondering was algemeen. Toen barstte het gejuich los. Duizenden handen gingen de lucht in en wuifden konin gin en prinses hartelijk toe. Ook nadat de stoet gepasseerd was, hield de stroom van menschen, die flauw vielen, aan. Op het Tournooiveld werden de men schen op straat neergelegd, Alleen in dit ge deelte schatte men het aantal flauwgevalle- nen op ongeveer 400. Om kwart voor twee passeerde de stoet ten tweede male, thans op den terugweg het Tournooiveld. Ook nu werden de vorstelijke personen hartelijk toegejuicht. Op het Binnenhof. De troepen van de militaire politie en van de stormbrigade van de Haagsche politie hadden voor een voorbeeldige af zetting gezorgd, waarachter zich de be langstellenden, vele rijen dik, hadden op gesteld. Voor den ingang van de Tweede Kamer was een detachement van de rijksveld- wacht opgesteld. Het oprijden van de verschillende au toriteiten, die de plechtige openingszitting van de Staten-Generaal bijwoonden, trok als van ouds veel belangstelling. Vooral de rijk met goud bestikte kleedü van de leden van het corps diplomatique en van de leden van de hofhouding wekten de be wondering van het publiek op. Kwart over twaalf kwamen de mari niers van het buitenhof het plein opmar- cheeren .onder de opwekkende tonen van hun pijpers. Bij de troep was de koninklijke marine kapel uit Den Helder, onder leiding van kapelmeester Leistikow, ingedeeld. Over de voorbeeldige houding van de troep was iedereen het eens. De eerewacht aan weers zijden van de ridderzaal werd betrokken. Het was een genot te zien met welk een stiptheid de commando's werden opge volgd. De muziek van de marinekapel speelde vroolijke muziek, hetgeen aan de stemming zeer ten goede kwam. Enkele oogenblikken later wandelt oud-minister mr. J. B. Kan, lid van den :aad van State over het Binnenhof naar het gebouw van dien raad. Bruin verbrand en de steek in de hand, wordt zijn komst met applaus begroet. Den minister-president, dr. H. Colijn, wordt een ovatie gebracht, als het publiek hem ziet. Tegen half één komt de wagen van de gemeenthereiniging zand strooien en even later rijdt luitenant-generaal jhr. W. Roëll, gouverneur der koninklijke residentie, vergezeld van zijn staf, het plein op ter inspectie van de troepen, om zich dan naar het paleis Noordeinde te begeven. Tien minuten voor één steken de leden van den Raad van State, voorafgegaan door den vice-president, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, het plein over en treden de Ridderzaal binnen. Een bescheiden klokslag kondigt één uur aan. De adjudanten, in buitengewonen dienst van Hare Majesteit, die de vorstin nen zoo dadelijk zullen ontvangen, stellen zich onder de peristyle op. Een kwartier later worden de comman do's „geeft acht" gegeven en bijna onmid dellijk daarna rijden de trompetters van de huzaren het plein op, gevolgd door de troep, onder bevel van den regiments commandant, kolonel Diemont. En dan komt de kleurige, verzorgde stoet, die ditmaal voor het eerst on der de algemeene leiding van den eer sten stalmeester, ritmeester jhr. Verheyen stond, aanrijden. Zeven gala-rijtuigen gaan aan den gouden koets vooraf, waarin H. M. de koningin en prinses Juliana hadden plaats genomen. DOOR SNELTREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Nader wordt gemeld: Omtrent dit ongeluk vernemen wij nog, dat het slachtoffer, wiens identiteit heden morgen nog niet kon worden vastgesteld, de 21-jarige ongehuwde schipper Johannes Nie- man uit Wildervink is. Hij behoorde thuis op het schip „Ebbinna, dat thans te Meppel ligt. Hij was met zijn vader op het schip. ONTPLOFFING IN MEELFABRIEK. Drie personen licht gewond. Hedenmorgen is in de meelfabriek „De Maas", aan de Brielschelaan te Rotterdam, door nog onbekende oorzaak een kaar met bloem ontploft. Het 70 a 80 M2. groote dak werd ontzet en eenige zich in de ruimte bevindende ap paraten werden beschadigd. De 37-jarige K. Luuk uit de Boergoensche- vliet, de 49-jarige A. Verhoef uit de Reseda straat en de 25-jarige H. Lagerwaard uit de Paul Krugerstraat, bekwamen lichte ver wondingen. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, konden zij naar huis worden vervoerd. AUTO IN HE'*1 HOEND1EP GEVONDEN. Reiziger verdronken. In den afgeloopen nacht stootte een baggerschuit, welke door het Hoendiep voer, ter hoogte van het Noordhorntolhek bij Noordhorn (Gr.) tegen een obstakel. By onderzoek bleek, dat het een perso nenauto was, die aan den kant van den wal onder water lag. In den wagen be vond zich een persoon, waarvan de levens geesten waren geweken. De man zat nog achter het stuur en had een wonde aan het hoofd. Het horloge van het slachtoffer stond op 9.40 uur. De verdronkene is de 40-jarige gehuw de handelsreiziger W. J. van der Veen uit Groningen, inspecteur van de levensverze kering „Haarlem". Het lijk is door de ma rechaussee van Zuidhorn in beslag geno men en naar het lijkenhuisje te Noordhorn overgebracht. De auto is vanmorgen ge licht. Naar de oorzaak van dit noodlottig on geval wordt een onderzoek ingesteld. DE STAKING IN NOORD-FRANKRIJK. De staking in het textielgebied van Noord- Frankrijk heeft zich in de afgeloopen 24 uur opnieuw uitgebreid. De vertegenwoordigers der patroons hebben in een schrijven aan minister-president Blum verklaard te wei geren eenige overeenkomst te teekenen, welke tot den ondergang der textielindustrie zou kunnen leiden. De voorzitter der werkgevers deelde in dit schrijven voorts mede, dat hij nimmer beloofd heeft zekere aanwijzingen der re geering in practijk te brengen. Wanneer gij ons, aldus het schrijven, ge welddadig maatregelen opdwingt, kunt u ons toch niet verplichten, deze maatregelen door onze handteekening te ratificeeren. Die bevelen uitvaardigt, moet er ook de verantwoordelijkheid voor aanvaarden. De bedoeling van dit schrijven is er nog maals op aan te dringen, dat een der be langrijkste aangelegenheden is het gezag te rug te geven aan de leiders der industrie, welke dezen noodig hebben voor de doel treffende leiding hunner bedrijven. Straks zal de haard weer branden. U zult in de gemakkelijke stoel zitten. En buiten stormt en hagelt hetWat een weerl naar Uw vergadering, want U wilt op de hoogte blijven en weten, wat de sprekers te vertellen hebben! En U géit, door weer en wind. in de gezellige sfeer van Uw huis kamer, als U maar geabonneerd was geweest op de want dan had U een uitvoerig en betrouwbaar verslag van de ver gadering kunnen lezen (alle Sept.-nummers gratis, indien men zich thans opgeeft als abonné voor minstens drie maanden). TIEN MILITAIREN GEWOND. Autobus geheel opengereten. Op den Helderscheweg bij Schoorldam is hedenmiddag een vrij ernstig auto-onge luk gebeurd, waarbij een autobus zwaar be schadigd werd en een tiental militairen min of meer ernstige verwondingen heeft opge- loopen. In de richting den Helder reed een motor rijder en er achter reed een autobus met on geveer 20 passagiers, allen militairen. Ter hoogte van de brug bij Schoorldam zwenkte de motorrijder plotseling naar links af, om den weg naar Schoorl in te rijden. Hij ver gat daarbij om richting aan te geven, zoo dat de autobusbestuurder totaal verrast werd. Deze had te kiezen: óf den motor rijder aan te rijden óf de brug bij Schoorl dam op te rijden. Hij koos het laatste, maar de manoeuvre mislukte gedeeltelijk, zoodat de bus tegen de brugleuning aan reed en aan de eene zijde geheel werd opengereten. Van de 20 inzittenden werden er 10 ge wond, maar al spoedig bleek, dat de ver wondingen hoofdzakelijk door glasscherven veroorzaakt waren. De spoedig aanwezige doktoren konden dan ook toe met het leg gen van een verband, waarna de reis per andere gelegenheid vervolgd kon wórden- Alleen één militair moest per brancard naar den Helder vervoerd worden. Zijn toestand baart echter geen zorg. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 24 Sept. 1936 een raadsvergadering te beleggen. MUZIEKVEREENIGING „EXCELSIOR". Jaarlijksch na de vacantie worden de beste leerlingen uit de muziekschool naur het corps overgebracht. Door dezen maatre gel bestaat er weer ruimte voor anderen, zoodat thans een oproep wordt gedaan voor nieuwe leerlingen. Al is Excelsior met haar ruim 60 werkende leden, behalve de leer lingen, verre weg het grootste muziekcorps hier ter plaatse, toch is altijd nog uitbrei ding mogelijk. Het is voor een plaats als de onze een eer, wanneer zij een muziekcorps heeft met een groot aantal erkende leden zooals Excelsior nu reeds heeft. Waar een corps nooit te groot kan zijn, rekent men op een groot aantal inschrijven. Ook zijn gevorderde of muzikanten welkom. ledara automobillat kan u dadalljk vartallan, hoeveel kilommtor par uur zijn wagen kaalt, maar «lachti weinigen watao. hoavaal malar za wal noodig hebben om mat dia vaart ta (toppan I - - DE STRANDING VAN DE „SIRENES". Voorbereidingen voor het vlotbrengen In vollen gang. De mogelijkheid dat het Dinsdag 1.1. bij Callantsoog gestrande Noorsche stoomschip Sirenes zonder al te groote moeilijkheden zal kunnen worden vlotgebracht, wordt in deskundige kringen met een zeker optimis me beoordeeld. In aansluiting op hetgeen omtrent de getroffen maatregelen bereids is medegedeeld, kan nog gemeld worden, dat een sleepboot van het bureau Wijsmuller, dat met het noodige materiaal is uitgerust, zich in de nabijheid van het schip bevindt, aan boord waarvan de noodige bedrijvig heid heerscht. Zoo zijn door de firma's Wijs muller en Doeksen zware bergingsankers uitgebracht, welke bij de pogingen om het schip van den zandbodem, waarin het zich heeft vastgewerkt, los te trekken, onmisbare diensten bewijzen zullen, een en ander met behulp van zware tralies en met de aan boord beschikbare kracht van de eigen stoomlieren. Voor een behoorlijk verloop van het bergingswerk is een gunstige wind, die dan uit het westen zal moeten waaien, waardoor zich om het schip meer water vormen zal, alleszins wenschelijk en dit is de eenige phase in het werk, welke tevoren niet in orde kan worden gemaakt. Naar de oorzaak van de stranding wordt een onderzoek ingesteld door den inspecteur voor de scheepvaart te Amsterdam, den heer C. G. van der Boom, die daartoe o.m. in het laatst van de vorige week in Cal lantsoog is geweest. Zeer waarschijnlijk zal deze stranding voor den Raad voor de Scheepvaart dienen en hoewel dit college, waar het hier een buitenlandsch schip be treft, uiteraard niet de bevoegdheid heeft, een eventueele disciplinaire straf op te leg gen, zal zijn uitspraak toch voor zeevaren den het groote nut kunnen hebben, dat uit het gebeurde de noodige leering wordt ge trokken. Nog deze week vlot? De rijkswaterstaat heeft haar toestem ming gegeven tot berging van de Sirenes, daar men door een schriftelijke verklaring van den kapitein van het gestrande schip verzekerd is, dat de schade aan de strek dammen bij Callantsoog, door de stranding veroorzaakt, vergoed zal worden. De achtertanks zijn leeg gehaald en nu zal getracht worden het achterschip om te sleepen naar zee. Door te hieuwen en met behulp van drie sleepbooten zal getracht worden het schip vlot te krijgen. De ber gingsmaatschappij acht zulks reeds deze week zeer goed mogelijk, wanneer de wind naar het noordwesten draait en de zee hoog opstuwt. Uit Egmond aan Zee werd nader gemeld: Hedenmorgen om drie uur hebben drie sleepbooten, w.o. de sleepboot „Utrecht" en twee sleepbooten van de firma Doeksen in Terschelling pogingen in het werk gesteld, de „Sirenes" een andere wending te geven. De ruimen waren alle leeggepompt. De po gingen zijn echter mislukt en het schip zit zelfs een meter in zand. Deskundigen bewe ren, dat de waterstand in de laatste jaren niet zoo laag is geweest. Donderdag met springtij zullen wederom pogingen in het werk worden gesteld, het schip in andere positie te brengen. VERKEERSOVERTREDING. Gistermiddag te omstreeks 5 uur vond op den Helderscheweg een botsing plaats tus- schen een autobus, komende uit de richting Den Helder en een vrachtauto, welke vanaf het terrein van het Slachthuis kwam aan rijden. Doordat door den bestuurder van laatstgenoemd motorrijtuig niet de noodige voorzichtigheid in acht is genomen, is tegen hem door de politie proces-verbaal opge maakt. EEN REIZEN KARPER. Meer dan 14 pond aan den hengel gevangen. Gistermiddag kwam de heer C. Dorland, wonende aan de Oudegracht alhier, mede- deelen, dat hij, met den hengel visschende in de Oudorper kom, onder de gemeente Oudorp, een karper had gevangen van 70 c.M. lengte en 20 c.M. breedte. Was het won der, dat wij dachten aan visscherslatijn en een gezicht trokken als van „dat zal wel". Maar de heer D. hief onzen twijfel al spoe dig op door het aanbod om het monsterdier te laten zien En, ja hoor, een metgezel van den gelukkigen visccher trad naar voren en toonde een zak, waarin het dier zich be vond. Op een buitenplaatsje werd de zak geopend en even later lag de kanjer op net gras te happen. Inderdaad een reuzen- visch 14 pond en een ons. De heer Dorland vertelde ons nog, dat h(j 25 minuten werk had gehad eer hij het dier op het droge had. Een schepnet was er nog aan te pas gekomen, maar de stok, waaraan het net bevestigd was, had de zware vracht niet kunnen dragen en was er onder be zweken. Mèt het net was de karper weer in het water verdwenen, maar de visscherman was er nog net in geslaagd om, ten koste van wat natte kleeren, de vangst opnieuw in de wacht te sleepen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 8—15 SEPTEMBER 1936. Nieuwe zaken: Wieringermeer: J. P. Tonnon, Wieringer- werf, Raadhuisstraat 40, automobielen-, mo toren- en rüwielenhandel en rep. inrichting winkel in huish. artikelen. Wijzigingen: Alkmaar: Hótel, café, restaurant „De Jonge Prins", Spoorstraat 93, hótel, café en restaurant; eigenaar uitgetreden E«™nd-Binnen: S. Bosman, Heerenweg aan' 3 a T*' en sigarenI overgegaan aan wed. J. C. BosmanSander w K°°pman' Emmastraat Zuidscharwoude: „De Langendijk" Lanae- inkoopvereeniging; bestuurswijziging. naar waarnemingen, verricht in den m van Dinsdag 15 September g?n Medegedeeld door het Kon. Nederi Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773 2 m Ona. m,M- te Laagste barometerstand 753 0 n, Isafjord. te Verwachting, geldig tot den avond Woensdag 16 September: van Meest zwakke veranderlijke wind- k op eenige regenbultjes in het westen- w nig of geen regen in het oosten; weinio i„ ver- andering ln temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Regenachtig weer op komst Sinds gisteren is vooral het maximum^ het zuidwesten sterk aan beteekenis toee"* nomen. Over Ierland en Schotland ste»« de barometers sterk, zoodat een rug v»„ hoogedruk het maximum in het zuidwesten met dat in het oosten verbindt. De secm daire-depressie werd afgesnoerd en bevindt zich thans als een zelfstandig lagedruw. bied met haar kern over de Noord»! Rond deze kern blijft het weer nog onfe^ trouwbaar, het lichtschip „Noordhïnder'" meldde hedenmorgen onweer, Le Havre en Calais hadden zwaren regen. In het hooge. drukgebied over Scandinavië, Polen en de Randstaten blijft het weer helder met wei- nig wind, over Duitschland is de bewolking bij stijgenden temperatuur iets toegenomen In Frankrijk en ons land werd het belang rijk kouder. De depressie in het wester drong verder naar IJsland door en veroor. zaakt daar krachtigen wind. Het weer ten onzent blijft in het westen van ons land aanvankelijk nog onder invloed van de Noordzee-depressie. Langzamerhand zal deze echter opvullen en aan beteekenis ver- liezen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigt en andere voertuigen van 19.45 uur tot C.M uur licht op. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. LANGESTKAAT 85. Afd. jeugdbibliotheek voor kinderta van 816 jaar. De zomer is voorbij, l**t Uw kinderen nu in hun vrijen tijd een goed boek lezen en laat C se daarvoor inschrijven als lid van onze jeugdbibliotheek. U betaalt nn per kind 75 cent, voor welk bedrag we mogen lezen tot Januari 1938. Nieuwe aanwinsten. - R 63.3dr Roggeveen, L. Daantje gaat op reit- Voor jongens en meisjes van 8—10 jaar. R 63.3vcDe voetbalclub van de vierde klas. Voor jongens van 810 jaar. B 561i Berghuis Jr., J. Het licht op de heuvel Voor jongens van 1012 jaar. H 65.6 Hinzelman, Else. Bommeltje op re's. Voor jongens van 10—12 jaar. H 63sk Hichtum, Nienke van. Schimmels voor de koets. Voor jongens en meisjes van 12 jaar en ouder. K 14.3 Kalmijn-Spierenburg, Jo. Flakker- v lammetje. Voor meisjes van 1214 jaar. 118 Idserda, Stans van. Bakvisch af. Voor meisjes van 14 jaar en ouder. V 70 Vlis, Nel van der. Herrie-Let Voor meisjes van 1416 jaar. ROSE-MARIE. Men verzoekt ons te willen mededeeler, dat morgenmiddag in het Victoria-theater een populaire voorstelling zal worden gege ven van de goedverfilmde operette „Rose" Marie". AU GASTRONOME. Morgen zal op de Laat 149 door den heer J. H. van Amstel de zaak in comestibJes en fyne vleeschwaren heropend worden. fe naam „Au Gastronome" is al reeds voldoen de waarborg, dat het hier gaat om op zeer delicate wijze zorg te dragen voor den tn- wendigen mensch. Naast de ruime collectie Bensdorp-artikelen vindt men hier een zeer uitgebreide hoeveelheid conserven, benevens allerhande andere lekkernijen, zooals bon bons en chocolade. Waar de heer v. Amwjjï bovendien beschikt over een groot pakn achter den winkel, ligt het voor de han dat ook daar alles in ruimen voorraad is- Zoowel interieur als exterieur maken e friaschen indruk. Als reclame worden aankoop voor een bepaald bedrag cade verstrekt. CARILLON CONCERT door P. A. van Langen op Woensdagavon 8.309.30. Hoof Preludium, J- v Koey Concerto, Heidenröslein, Leise zicht durch mein Gemüt^ n(je[SSOhn Lieblingsplatzchen, M R^eÜioV*" Ich liebe dlch, Bee-■ In einem kühlen Grunde, Ich weis nicht, Lippische Volkslied Vivald' Schuber' seuw' F GluC F. Sil<*er

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2