Steeds de Diefstal van het Lam Gods te G VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. Kïvr- «edeeit* Naar aanleiding van geruchten over het terugvjn{j van het vermiste paneel. en ent SCMAGERBRUG GROOTSCMERMER BROEK OP LANGENDIJK CASTRICUM HEILOO HOORN Glimlachje Nog steeds opsporingen. j brandstichting van een draaiorgel. Plsch I jaar gev. Vrijgesproken. Geen bewijs. P. T., arbeider en bloemenventer te Uit geest, poging tot diefstal van een vat jene ver gepleegd te Uitgeest. Eisch vrijspraak. Vonnis conform wegens bewijsgebrek. C. M. K., tuinder te Zwaag, zedenmisdr. Art. 247 Wetb. v. Strafrecht. 2 jaar gev. W. G., Oosterend, Texel. Toebrengen ern stig lichamelijk letsel door schuld. Voorw. straf ten uitvoer gelegd. J. J. V., schilder te Hoorn. Ged. Diefstal van damestaschjes te Rustenburg. Eisch 1 jaar gev. 6 maanden gev. A. Z., besteller te Hoorn, zedenmisdrijf Art. 247. 1 dag met aftr. en ter beschikking gesteld. BELEEDIGING VAN DE VRIJMETSELARIJ. Door kapelaan. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbo«ch heeft gistermiddag in hooger beroep terecht gestaan kapelaan B. te Tilburg, die door de rechtbank was veroordeeld tot 75 boete of 25 dagen hechtenis, omdat hij zich in Octo- ber 1935 schriftelijk in beleedigenden vorm had uitgelaten over de orde der vrijmetse laars in Nederland. Hij had in het maand blad Goed Volk een artikel doen opnemen, waarin de vrijmetselarij mede verantwoor delijk werd gesteld voor de toenemende verwildering der zeden. Verdachte ver klaarde niet bedoeld te hebben beleedigend te zijn. Hij was ook niet voldoende .op de hoogte geweest van de wetsbepaling dia het artikel strafbaar stelde. De advocaat-generaal merkte op, dat iemand, die een blad redigeert van 125.000 exemplaren oplage, zich toch van de wet op de hoogte dient te stellen. Getuige A. Faubel, algemeen secretaris van de orde van vrijmetselaars, verklaarde, dat de vrijmetselaars zich beleedigd gevoelt door het artikel. De Nederlandsche vrijmet selarij telt ongeveer 4300 aangesloten en 1500 niet aangesloten leden. Zij heeft 69 loges. Op een vraag van den advocaat-generaal zeide getuige, dat hij in de 37 jaar van zijn lidmaatschap der loge nooit heeft meege maakt, dat de loge het katholicisme als zoo danig bestreed, hoewel hij erkennen moest, dat de vrijmetselarij der vorige eeuw een atheïstischen inslag had. De advocaat-generaal achtte de uitlating „de vrijmetselarij is de moeder der vuil schrijverij en der naaktcultuur" volkomen ontoelaatbaar, bovendien onbewezen. Trou wens spr. nam niet aan, dat de enkele dui zenden leden der orde aansprakelijk zullen kunnen zijn voor een algemeene ontaarding van mode, films, enz. Alle films worden door de centrale keuringscommissie gekeurd. Spr. vond de straf, door de rechtbank op gelegd, wel licht, maar toch voldoende en eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. Eras uit Tilburg, haal de een artikel aan van pater Hendrichs S.J. in de Tijd, waarin de wet-van Schaik een bom wordt genoemd, die verkeerd barstte. Op grond, dat verdachte het artikel heeft overgenomen uit de Gazette van Antwer pen, bestreed pleiter juridisch de dagvaar ding. Naar aanleiding van publicaties der vrijmetselarij en een rede van getuige Fau bel wees spr. op het atheïstische en immo- reele karakter van de vrijmetselarij. Hij be toogde, dat de vrijmetselaars niet kunnen worden opgevat als een bepaalde groep der bevolking. Ten slotte wees pleiter er nog op, dat de hoofdredacteur van de Residen tiebode, die geschreven had, dat de vrijmet selarij niet terugdeinst voor de ergste mis daden en dat het doel der loge mede is het verbergen van de wandaden harer leden, werd vrijgesproken in beide instanties. Vol gens pleiter dient ook in deze zaak vrij spraak te volgen. Op verzoek van den heer Faubel gaf de president dezen de gelegenheid om zijn meening over de vrijmetselarij te stellen te genover die van den verdediger. De advocaat-generaal zeide in zijn repliek o.a., dat de kwestie van de Residentiebode anders was. Het betrof daar de buitenland- sche vrijmetselarij. De uitspraak werd bepaald op 28 Sept. dat zijn afdeeling heeft besloten op monster te veilen, daar het onmogelijk is voor een zouter uit de veilingen te koopen. Als enkele dagen van te voren het mon ster aangeboden wordt, kan de kooper het product eerst bekijken op den akker, wan neer dit dan aan het monster voldoet kan deze zeggen, waar hij het product hebben wil. Daarnaast is besloten dat wanneer het product gebonden moet worden men 20 cent per 100 krop meer moet betalen. Spr. gaat van het standpunt uit dat nu het den kooper zoo gemakkelijk mogelijk moet maken. De heer C. Duif onderschreef zulks vooral wat betreft het op monster veilen der vroe ge andijvie. Wanneer het veilen geschieden moet in vaartuigen dan doet zulks ten zeer ste afbreuk aan het gebonden product, daar dit nadien bij het lossen en ontdoen der banden uit elkaar zal rollen. De voorzitter is echter van meening dat men niet te gauw moet zeggen dat veilen niet kan. Dit is voorheen van alle producten gezegd en toch is het gegaan. Daarnaast moest men echter de zaak goed bekijken, want wenscht men het op monster veilen strikt door te voeren, dan moet men de an dijvie verkoopen. Stropt zulks, dan moet -e zonder vergoeding ingeleverd worden. De heer de Vries was het hier niet mee eens en zeide dat wanneer het op monster veilen niet gaat, altijd nog per schuit ge veild kan worden. Waar meerdere aanwezigen het op monster veilen gewenscht achtten, werd tenslotte be sloten zulks als overgangsmaatregel aan de groenten- en fruitcentrale te verzoeken, ter wijl daarnaast werd besloten dat het pro duet ongebonden als zoodanig geveild wordt, wenscht de kooper, dat ze gebonden moe ten worden, dan geeft men 20 cent per 100 krop boven den veilingsprijs. Wil men in schuiten aanvoeren, dan is dit toegestaan. Het verplichte gewicht is 3 ons. Het aan gevoerde monster zal als maatregel van con trole gewogen worden. Eiken dag zal er ge legenheid bestaan tot veilen. Vervolgens deed de voorzitter nog enkele mededeelingen aangaande de witte kool. Op gemerkt werd, dat er reeds lang aan ge werkt is om een goede regeling te krijgen, terwijd het tevens noodzakelijk was, een aanvoerregeling te krijgen, daar anders de zaak vast zou loopen. Gememoreerd werd verder, dat de rege ling van 1933 met de zouters niet liep, zulks mede in verband met de Deensche witte kool en de heffing daarop die voor export vrij en zoodoende niet doenlijk te contro leeren was. Door de Prov. Commissie is echter 14 dagen terug een bespreking gevoerd met de Groenten- en Fruitcentrale, waarin bepleit een regeling tot stand te brengen voor de witte kool en is dan ook na ampele bespre king besloten den minimumprijs te verhoo- gen tot 80 cent, gegarandeerd tot half Nov. Men meende dat dit de eenige goede oplos sing was. Waar de witte kool, die het langst in de veiling gelegen heeft, zoo langzamerhand op raakt, is de verwachting dat spoedig de gang van zaken weer normaal zal zyn. daagsche tentoonstelling van floralia, fruit en zuivel in de Parkzalen, 's Avonds opvoe ring in den Parktuin van „De Bruiloft van Kloris en Roosje". Tijdens den grooten provincialen fokvee- dag op Maandag 21 September zal o.m. op de Turfhaven de keurcollecte fokvee van de tentoonstelling te Enschedé en het bekroon de rundvee met collecties van fokvereeni- gingen en eigenaarsgroepen te zien zijn. Dinsdagmiddag 22 September om 2 uur wordt een bloemencorso en reclame-optocht gehouden. Tijdens de feestweek zullen ver schillende lezingen gehouden worden in het Park, welke lezingen gratis toegankelijk zijn. Kermis. De kermis-Zondag en -Maandag te Scha- gerbrug zijn bijzonder gunstig verloopen. Het weer was gunstig en er was veel publiek op de been. Vooral Zondag was het buitengewoon druk en de diverse kermisgelegenheden heb ben dan ook ongetwijfeld goede zaken ge maakt. Maandagmorgen werd de traditioneele paardenmarkt gehouden. Er was een groote aanvoer van paarden en veulens; de handel was echter stug. De landbouwtentoonstelling, welke ook Maandag werd gehouden, is "bijzonder ge slaagd. Er waren vele en fraaie inzendingen, terwijl de opkomst van het publiek zeer be vredigend genoemd mag worden. Beide kermisdagen verliepen overigens zonder noemenswaardige ongeregeldheden. Organist benoemd. Tot organiste der Ned. herv. gemeente te Groot-Schermer is benoemd mej. B. Terpstra te Hoorn. Jiecft School ONDERWIJSMISERE TE HENSBROEK. Wegens ziekte van mej. Kok is Maandag morgen over een tijdsverloop van ongeveer 10 maanden de zesde tijdelijke onderwijzeres in functie getreden. Als we aannemen dat iedere onderwijzeres ongeveer 14 dagen noodig heeft om zich eenigszins in te wer ken, en sommige door benoeming soms met 2 of 3 weken alweer verdwijnen, behoeven we toch zeker niet te zeggen hoe funest dit oo het onderwijs werkt, vooral met een 2 mans school. Vorige week is het zelfs voorgekomen dat het hoofd 5 klassen had, daar het de onder wijzeres te machtig was om orde in de 3 grootste klassen te houden. Wanneer zal aan dezen wantoestand eens een einde komen? Het onderwijs heeft toch al genoeg moeten bloeden, dat deze toestanden niet moeten voorkomen. 'fitovmciaal flauwt* POLDERBENOEMINGEN. In de provincie Noordholland zijn be noemd met ingang van 1 October 1936, dijkgraaf van den polder Wieringerwaard, de heer C. Haringhuizen, te Wieringer waard, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn gewor den. Met ingang van 1 October 1936, tot heemraad van den polder Wieringerwaard, de heer K. Schagen, te Wieringerwaard. Aangehouden. De centrale recherche heeft een 67-jari gen man aangehouden, wiens opsporing wordt verzocht door den burgemeester van Castricum wegens het gelegenheid geven tot hazardspel. Hij is naar Castricum op trans port gesteld. In ons vorig nummer is gezegd, dat de Ned. Aann. Bond ten aanzien van de beslis sing van B. en W. inzake den bouw van 2 schoollokalen een andere meening is toege daan. Men deelt ons mede, dat de Ned Aann. Bond ten aanzien van de hier aan bangig zijnde kwestie nimmer een meening heeft kenbaar gemaakt, noch daarom is ge vraagd. Welke meening mogelijk een lid van den Ned. Aann. Bond persoonlijk hierover heeft kan buiten beschouwing blijven. Vast staat echter, dat hier niet van een meeningsuiting van den bond kan worden gesproken. Feestweek en tentoonstelling De L.T.M. belooft wat de opzet betreft, schitterend te slagen. Zaterdagavond is de opening van de winkelweek met muziek en verschillende attracties. Zondag groote vlieg- demonstraties met een autogirotoestel door den heer J. v. d. Velden en met een vliegtuig bestuurd door onzen oud-stadgenoot den heert v. d. Graft, aan de Buitenluiendijk, Dezelfde dag om 4 uur opening der drie- Andijviek weekers op monster. bijeen. Veilen Onder leiding van den heer S. de Boer kwamen de andijvie-kweekers Dinsdag avond in vergadering bijeen ter bespreking hoe het product in de toekomst verkocht dient te worden. De voorzitter memoreerde de uitbreiding der teelt van het product en dat volgens voorschrift der groenten- en fruitcentrale het veilen verplichtend is gesteld, behalve voor hen die vóór 15 Mei 1936 op looncon- tract hebben verkocht. Waar het verplichte veilen echter iets nieuws is voor de kwee kers hier, is het de bedoeling te bespreken hoe dit te regelen. Gezien de massa andijvie die uitgezet is, zal ongetwijfeld een grooten kwantum te gelijk klaar wezen en wanneer dit niet ver werkt kan worden door de broeiërs en zou ters dan ziet het er niet zoo rooskleurig uit voor het product. Een ieder make dan ook zijn wenschen kenbaar hoe in deze gehan deld dient te worden. De heer Hoogland (Sint Pancras) was van meening dat deze vergadering weinig effect zal sorteeren, daar de Vierbond heeft besloten verplicht veilen streng te handha ven. De meening in de afdeeling Sint Pan cras is echter een geheel andere, zeide spr. De heer J. de Vries (Sint Pancras) zeide Hoe doe je eigenlijk zoo'n val scherm open? T. de J. De belasting in Amsterdam is inderdaad hooger dan in Alkmaar tenge volge van de hoogere opcenten. Noch Uw verhuizing noch het niet-gehuwd zijn, of in woning, is op den aanslag van eenigen in vloed. Er valt in Uw geval tegen den aan slag niets te doen. In verband met vacanties hebben wij U even op het antwoord moeten laten wachten. JilmttietMS KENNEMER FILMLIGA. Dezer dagen werd te Haarlem opgericht de Kennemer filmliga. De vereeniging stelt zich ten doel het vertoonen van cultureele films in den meest uitgebreiden zin. Het secretariaat is gevestigd Pijnboom- straat 82 te Haarlem (N.). IR VING THALBERG. t De filmproducer Irving Thalberg, de echt genoot van de filmster Norma Shearer, is aan longontsteking overleden. fanxL en JmwAouw DE LANGENDUKER GROENTEN- VEILINGEN. De aardappelprijzen waren deze week weer allesbehalve hoog. De Schotsche mui zen gingen meestal van de hand voor 1.40 1.60 per 100 K.G. Enkele partijtjes kon den iets hooger komen door wat betere kwaliteit. Eigenheimers liepen terug. Aan vankelijk noteerden wij hiervoor 2 per 100 K.G. Later werd dit 1.30—f 1.70. De Blauwe eigenheimers gingen denzelfden weg op. Hiervoor besteedde men in het begin van 2 tot 2.40 hoogstens. Het slot was een noteering van 1.70f 1.90. Het wil maar niet met de aardappelen. Ronde Duc was vrywel gelijk in prijs, f 2.703.20 per 100 K.G. wordt hiervoor betaald. Ten aanzien van de kool kan hier worden gewezen op een voorval op de veiling dat op een staking begon te lijken. De witte kool wordt thans in zeer groote hoeveelhe den aangevoerd. Er kwamen te Broek op Langendijk in de afgeloopen week wel da gen voor van 60, 70 en meer schuiten per dag. Daardoor waren de prijzen gedaald tot onder de 1. Nu met ingang van Maandag de minimumprijs op 0.80 per 100 K.G. is vastgesteld wilden de veilingleiders daar mede tegen het einde van de week alvast beginnen, omdat de kool anders onder de 80 cent was geloopen. Dit werd niet goedge keurd door de kooplieden, met gevolg, dat op de dag, dat dit zou ingaan, een groote hoeveelheid zuurkoolwitten onverkocht bleef en doordraaide. De handelaren koch ten ze niet. De roode kool was in het begin grager dan op het einde van de week. Eerst gin gen de mooiste partijen van de hand voor f 2.202.60, soms tot 3 per 100 K.G., Van onzen Brusselschen correspondent. De hoop op teruggave. Brussel, 10 Sept. 1936 Men herinnert zich dat het prachtige paneel van het Lam Gods, der gebroeders Van Wyck, dat in St.-Baafs te Gent wordt bewaard, nog steeds niet is ontdekt en dat het prachtige veelluik hierdoor ernstig is geschonden. Het werk, dat het best be waard is van alle primitieven in Vlaan deren, en dat de eeuwen dus heeft getrot seerd, blijft nog steeds in het brandpunt staan van de belangstelling der kunst liefhebbers en zoo pas nog heeft men zich bezorgd gemaakt over de omstandigheid dat het meesterstuk enkele doffe plekken en schilfering vertoond. Het ministerie van openbaar onderwijs heeft een paar experten naar Gent gezonden, om het werk in de Veydkapel te onderzoeken en hun besluit is dat het geen gevaar loopt, dat enkele restauraties moeten gebeuren, zooals aan alle oude schilderijen metter tijd noodzakelijk is en verder dat er voor een behoorlijk behoud van het veelluik niet het minste gevaar bestaat. Doch intusschen houdt men zich ook nog steeds bezig met de geschiedenis en het lot van het vermiste paneel. De om standigheden waarin dit stuk uit St.- Baafs is verdwenen, op een nacht, n.L den nacht van 10 op 11 April 1934, alsmede de wijze waarop nadien de opzoekingen zijn gebeurd, waarop de bisschoppelijke over heden en vertegenwoordigers van het ge recht onderhandelingen hebben gevoerd met Arseen Goedertier uit Wetteren, om hem op een beslissend oogenblik toch te laten ontsnappen, dat alles is van dien aard dat het publiek de hoop niet heeft opgegeven dat het schilderij nog wel eens zal terugkomen in de St.-Veydtkapel. Eens om de zes maanden worden geruch ten verspreid luidende dat het bisdom te Gent in het bezit is van het veelbesproken paneel, maar dat het niet wordt terugge plaatst omdat de kerkelijke autoriteiten er mee verlegen zou zyn uiteen te zetten hoe het is teruggekomen. Dergelijke ge ruchten worden thans weer verspreid en er werd zelfs in een Bruselsch blad bijge voegd dat het paneel zou toevertrouwd zijn aan de goede zorgen van een bekend schilder om het te restaureeren, daar het zou beschadigd geworden zyn tijdens het avontuur dat het heeft beleefd. Deze ge ruchten zyn, naar een onderzoek ons heeft uitgewezen, van allen grond ontbloot. Niemand heeft het schilderij ontdekt of teruggebracht. Men is niet verder dan den eersten dag na den diefstal. Hoe gaarne men dus het schilderij zou terug geplaatst zien, al zij het dan in geheim zinnige omstandigheden, moet men dit voorloopig voor een niet te verwezenlij ken wensch houden. In het bisdom heeft men, onmiddellijk na den diefstal, steeds gedacht dat er een schandaaltje mee ge moeid kon zijn en heeft men met alle middelen willen verhinderen dat dit eventueel zou bekend worden. Men heeft dan ook de grootste geheimhouding be tracht, ook toen de briefwisseling werd gevoerd met Arseen Goedertier, die de twee paneelen heeft gestolen, door middel van een Brusselsch dagblad waarin kleine aankondigingen werden geplaatst en la ter, nadat Goedertier was gestorven. Men herinnert zich dat deze, toen hy te Den- dermonde op een vergadering een be roerte kreeg, hij aan een vriend, advo caat, zei dat hij alleen wist waar het paneel van het Lam Gods zich bevond. Op het oogenblik dat hij zou zeggen waar het was blies hij den laatsten adem uit. Goe dertier heeft zyn geheim mee in het graf genomen. In zyn papieren te Wetteren ontdekte men kort daarop de dubbels van geschreven en nog allerlei andere stuk ken. De raadselachtige man, die het van koster totbankier had gebracht, en die een groote voorliefde had voor avon turenromans, had alles fyn uitgedacht. Ook om in contact te komen met den bisschop. Deze, of zijn raadslieden, hadden natuur lijk het verlangen zoo mogelijk het schil derij of liever de schilderijen terug te be komen en tevens een schandaal te vermij den. Over de omstandigheden waarin dit doel werd nagestreefd zyn nu weer enkele bijzonderheden bekend geworden. Goeder tier n.1. eischte de betaling van een som. Hij verkeerde in de meening dat hy slechts met den bisschop van Gent onderhandelde maar in werkelijkheid werden al de brie ven die hy naar het bisdom stuurde en die telkens in verschillende plaatsen werden ge post overgemaakt aan het parket van Gent. Goedertier had den bisschop geschreven dat hy een bewijs wou leveren dat hy wel dege lijk de paneelen bezat en dat hy mits beta ling van 50.000 fr. een ervan ven. Zo« terui Naar aanleiding hiervan werrt raad gehouden in het minister^ 4IA 4O Driironl iie ^ÜgS- tie te Brussel en er werd besloten iü«i- fr. zou worden betaald, om het 25-°00 te bekomen van den man. G0(vw °Uwen de zelf de manier aan waarop hi? duid- wilde bekomen. Hy gaf het adres gel(! een pastoor te Antwerpen waar hH lP Vs» komen halen, mits een afgesproken i ningsteeken. Zoo gebeurde het GoeH *n' naar Antwerpen gereisd, heeft een t 14 nomen en even voor de aankomst Vr pastoor, E. H. Meulepas, Markerav.? hy tot den chauffeur een omslag t 2(1 halen, terwijl hij zou wachten au e g3s' vlot van stapel. De chauffeur kwam m omslag terug, waarin het geld zat D i h1 vermakelijke van het geval is, dat de n niet eens wist waarom het ging, meene^' erband met ur van de r in pastoorskleeren had gestopt, in zha^k? gedurende drie dagen op wacht was weest, ten einde den bezoeker te ken wellicht aan te houden. Doch deze teur, misschien handelende volgens «l?" gen instructies, heeft slechts het opgeschreven van den taxi, dat hy hier te doen had met een bierhf"*5 heim en een teruggave in verband met diefstal, terwijl een inspecteur van de terlijke politie, die zich voor de rec,!" chauffeur ongehinderd is kunnen nu®ine, waarvan dj vertrek- ken. Men had hier de prachtigste gelen, heid gemist om Goedertier, die buiten waS] te, by de lurven te grijpen. Gedurende tal maanden heeft men den chauffeur nauwkeurigste manier gevolgd in al J gangen. Men zag in hem een m.edeplipfe Tot de politie tot de ontdekking JbJJl" moest, dat zij zich had vergist Goedenie- had echter alle maatregelen getroff® J zich eventueel te verdedigen. Hy droeg brief op zich, als het ware geschreven door een hem onbekend persoon, waarin gevraagd dat hy zich tot den heer Meuk pas zou wenden om in het bezit te worfr gesteld van 25.000 fr., in verband met ee biechtgeheim. Er werd verder gezegd hij later zou vernemen wat hij met het rt moest aanvangen. Hij kon dus altijd schuld voorwenden en zeggen, dat - slechts een onwetend werktuig was, ie man die zich door zijn goede gevoelen k laten bewegen. Had men hem aangehou den, zooals het de plicht was geweert m het gerecht, of had men ten minste getrsch; de identiteit te kennen van dengene die de 25.000 fr. in handen zou krijgen, dan had het politiewerk goed gedaan geweest Op de angstvalligste manier werd getracht dit al les geheim te houden, doch een Vlaamsch blad te Brussel kwam achter de waarheid, die werd gepubliceerd, en die er slechts toe leidde, dat de minister van justitit, Soudan, die intusschen aan het bewind waa geko men, voor de noodige berispingen kon tor gen. Maar het schilderij is intusschen weg gebleven, we bedoelen het tweede, daar Goedertier, zooals men weet zyn woord ge stand is gebleven en het eerste in de con- signe te Brussel, Noordstation, heeft afge geven. Thans wordt ook de radiesthesie bij de op zoekingen te pas gebracht, buiten de auto riteiten om, n.L door den Franschman Gtr- mont, die in verbinding staat met een inge nieur te Gent. Germont zoekt met zijn slin ger boven een land baart van België en heeft reeds enkele plaatse naangeduid waar zoogenaamd het tweede paneel zou verbor gen zijn. De slinger is ook tot stilstand ge komen boven het Zoniënwoud. waar, op een bepaalde plaats de Gentsche ingenieur op zoekingen heeft gedaan. Het zijn deze op zoekingen die, alhoewel zij niets opleverden, aanleiding hebben gegeven toj de hooger genoemde geruchten. Natuurlijk is het on derzoek niet gesloten vanwege het gerecht en werden onlangs enkele huiszoeking® gedaan zonder resultaat. Intusschen heeft de politie niet kunnen ontdekken waar Goe dertier vertoefde, toen hy naar Gent kwam. Er werd in zyn huis een sleutel gevonden, die nergens op paste en die waarschijnlijk de sleutel is van een kamer waar hij Ó)1 brieven schreef, door middel van e® schrijfmachine, die in de consigne te Gent werd ontdekt, door middel van een briefje dat eveneens by hem werd gevonden. In van zyn zakken heeft men bovendien een teekening gevonden die onbegrijpelijk is 01 waarschijnlijk de plaats voorstelt waar men het paneel zou kunnen vinden. Het avon tuurlijke, het romantische, het geheim*®* nige blyft steeds aan het paneel gehecht, dat er slechts beroemder kan door worw®- De overtuiging bestaat dat personen of e® persoon uit Goedertier's omgeving m moet weten. Zal dit ooit worden Wellicht nadat de verjaringstermijn is ®8 treden. Intusschen bestaat er nog geleg6" heid om de premiën van 25.000 fr. 5.000 fr. te verdienen die door het Gen parket en door het Brusselsche Nieuws" zyn uitgeloofd voor het terug* den van de „Rechtvaardige Rechters kool bestaat niet veel interesse, naar het schynt. In de pryzen kan men zeer weinig verandering bespeuren Hoogstens L501.60, doch meestal niet hooger dan 1.40 per 100 K.G. wordt hier voor betaald. Een groot gedeelte gaat weg voor den minimumprijs van 1 0f iets in het h °P Lan8endt)k waren uien 1 50 ZW8ar" Prijzen va" maakt~F.pn b*na voortdurend ge- u? ele maal zelfs hooger Dit hield echter geen stand. Het werd later Nep gaat'omhoog, van L6°" zakten ^n "weinig1 De Dr*»Un«« in het begin vry güed .konden voor 8 en bii worden. f 2.20 2.60, soms tot 3 per 100 K.G., voor 8 en by uitzonder.™ Yï« Worden- doch later werd dit hoogstens 2. Voor gele Dit liep evenwel terug tot hoogaten 'f" per 100 K.G. Ook de minimumprys sprak een woordje mee. .m Tomaten brachten vrijwel evenveel op verleden week. Of liever gezegd, even nig. Hoogstens 3.80 per 100 K.G. minimumprys, terwijl CC heelemaal koopbaar is. De groene kool, per stuk, van f 1.80—t 3 op, al naar gelang het s wicht. Bloemkoolprijzen waren iets stu 8 en 9 is zoo ongeveer de hoogste n ring. By een enkele heel mooie Party kaD men soms tot 10 en 11. Vanaf men goede bloemkool koopen. 1 we:ee ,g gaat van de hand voor 1.50 f 3.2 mooie kleine bieten gaan van dc han 1.60—2.10. De grootste gingen voor 0.50. Peen, mits zonder vuur, f 1.20—/ 1.30 besommen, soms een h dubbeltjes meer. Met vuur zijn de p vanaf 0.70. «in- Ov»r het algemeen is het weer ge stige week geweest voor de tuinders.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8