JUIST NU pe rostvluchten OP indie uitgebreide diefstallen te arnhem. k i- van vierhonderdvijftig gulden beroofd. de nederlanders in madrid. kind uit den trein gevallen. de toestand in het verre oosten. Japan besluit tot versterking van derde smaldeel. onfortuinlijke eerste reis. HEEMSKERK EXkS. *'n' te BEVERWIJK SPANBROEK EGMOND AAN ZEE NOORDSCHARWOUDE SCHERMERHORN Couranten-reclame is niet te vervangen a-i-vit (thuisreis) is om 13.40 uur te De r iinzie geland en wordt tusschen half Hs^n half zes op Schiphol verwacht. pE MALVERSATIES TE VLISSINGEN. De beer Laernoes bedankt als wethouder en raadslid. Zooals reeds eerder gemeld, nam de heer P- G- Laernoes, anti-revolution air wethouder van Vlissingen, belast met de afdeelingen financiën en sociale zaken, reeds geruimen tijd niet aan de werkzaamheden van het gemeentebe stuur deel. Dit houdt verband met het feit dat zijn naam herhaaldelijk genoemd is met betrekking tot de geruchtmakende fraudekwesties op het plaatselijk crisis- comité en maatschappelijk hulpbetoon te Vlissingen. Hedenmorgen heeft de heer Laernoes een brief tot het gemeentebe stuur gericht waarin hij zy'n ontslag neemt als wethouder en tevens bedankt als lid van den gemeenteraad. Leden ondergeschikt personeel en rvier handelaren gearresteerd. By de firma W. J. Stokvis's koninklijke fabriek van metaalwerken te Arnhem, is aan het licht gekomen, dat sedert vele jaren op groote schaal diefstallen hebben plaats gevonden. De politie heeft dezer dagen ingegrepen en een aantal personen, behoorende tot het ondergeschikte personeel, gearresteerd, ter wijl verder vier handelaren in sanitaire ar tikelen te Arnhem, die zich aan heling zou den hebben schuldig gemaakt, in arrest zijn gesteld. De politie heeft een groote hoeveel heid artikelen, voornamelijk behoorende tot de afdeeling sanitair, in beslag genomen, het onderzoek in deze zaak wordt met kracht voortgezet. Vermoedelijk zullen nog meer arrestaties volgen. Te Glanerbrug. In den afgeloopen nacht heeft een inwo ner van Enschedé, de groentenkoopman M., die onder invloed van sterken drank ver keerde, bij de politie te Glanerbrug aangifte gedaan, dat hij was beroofd van een bedrag van ruim f 450. Uit het vrij onsamenhangende verhaal van den man kon worden opgemaakt, dat hij met een hem onbekenden persoon verschil lende café's had bezocht. Na sluitingstijd zou een derde persoon nog een flesch ster ken drank halen, waarop M. met den ander buiten in het veld zou wachten. Tijdens dit wachten is M. iy slaap gevallen. Toen hy wakker werd, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn jas was stukgesneden en dat zijn portefeuille was verdwenen. Onmiddellijk heeft de politie van Glaner brug, in samenwerking met de Enschedésche recherche, een onderzoek ingesteld dat tot resultaat had, dat de identiteit van den ver- moedelyken dader kon worden vastgesteld Deze persoon, de 29-jarige timmerman var. Z., die in Glanerbrug woont, is vannacht van zijn bed gelicht. Hoewel hy ontkent, en geen geld op hem werd gevonden, heeft de politie voldoende bewijzen in handen. De man zal ter beschikking van de justitie wor den gesteld. De derde persoon is nog niet opgespoord. Zij maken het best. Naar van Hr. Ms. gezantschap te Madrid wordt vernomen, bevinden de daar ter stede nog aanwezige Nederlanders zich in goeden welstand. Toestand hoogst ernstig. Gisternamiddag is tusschen Oldenzaal en Bentheim, niet ver van de grens op Neder- Lndsch grondgebied, een II-jarige knaap, genaamd en afkomstig uit Hannover, vermoedelijk door het raampje van den D- trein gevallen. Een dame, die het ongeval *a8 gebeuren, waarschuwde eerst naby ®*ntheim den conducteur. By aankomst van den D-trein aldaar werd onmiddellijk met een hulptrein naar de plaats van het onge- V>1 gereden, waar bleek, dat het kind reeds gevonden was. Het knaapje werd naar Bent- heim overgebracht en verder per brancard J«ar het ziekenhuis te Bentheim vervoerd. T01 geneeskundig onderzoek wees uit, dat e knaap ernstige inwendige kneuzingen ?*d°Pgeloopen. Bovendien had hy een elle- ^og gebroken, terwijl hem het hoofdhaar ^genoeg was afgerukt. Zyn toestand is ho°g«t ernstig. Le ministerraad heeft zoo juist besloten r°epenversterkingen te zenden voor het °er(de Japansche smaldeel, dat zich in de Veren van Sjanghai bevindt. De taak van dit detachement zal zijn de ^'Pansche troepen te Hankau te versterken foo noodig ook andere „bedreigde plaat- n te beschermen. De bladen te Tokio in extra-edities mede, dat de Japan- re re®eer'ng er van overtuigd is, dat de be*^kr'n® *e banking niet in staat is de «cherming der Japansche onderdanen in Chma te waarborgen! Nederlandsch motorschip in moei- 'ijkheden. dat et ^ederland8che motorschip Karanan, LvnnP W®8 i* van Groningen naar Kir.gs Poin. me* een lading karton, is bij Blakeney ■noeiiiiït ten Oosten van Wells, m timeden geraakt. Het schip zond vannacht in dichten mist noodseinen uit. Twee reddingbooten zijn daarop uitgeva ren. Zij troffen het schip aan den grond aan en besloten in de buurt te blijven tot het hoog water zou zijn en men een poging zou doen om het schip vlot te krijgen. Een te Huil thuisbehoorende sleepboot is mede ter assistentie aanwezig. De Kranan was op zijn eerste reis. Het schip, dat by de firma Koster te Hoogezand is gebouwd en onlangs op de Eems zijn proeftocht deed, is eigendom van den kapi tein In 't Veld en den eersten stuurman Weeber en hoort te Rotterdam thuis. Het meet 380 ton dw. en had een equipage van DIEFSTALLEN BIJ DE FIRMA STOKVIS TE ARNHEM. Goederen werden geregeld aan winkeliers geleverd. Omtrent de diefstallen, welke by de firma W. J. Stokvis, koninklijke fabriek van me taalwerken te Arnhem, werden gepleegd, vernemen wij nog het volgende: Reeds eenigen tijd was komen vast te staan, dat uit het magazijn goederen ver dwenen, zonder dat kon worden vastgesteld waar deze werden afgeleverd. De politie werd hiervan in kennis gesteld en na korten tijd slaagde deze er in onder het personeel der firma een complot te ontdekken, waar door het mogelijk was gedurende langen tijd goederen weg te halen en voor eigen reke ning te verkoopen. Toen de politie ingreep, ging zij over tot de arrestatie van een chef van een afdeeling der firma en van vier leden van het lagere personeel. Spoedig was vastgesteld aan wie de gesto len goederen werden verkocht. De politie arresteerde daarop vier winkeliers in sani taire artikelen uit verschillende wijken der stad. Hoelang de diefstallen hebben plaats gehad en welken omvang deze in totaal hebben gehad, k'gi nog niet worden vastge steld. Het staat wel vast, dat de controle niet erg streng geweest is, want niet alleen kleine voorwerpen als kranen en dergelijke, doch ook geheele waschtafels, potten voor waterclosets en dergelijke voorwerpen wer den gestolen. De dieven verkochten deze goederen tegen lagere dan de daarvoor vastgestelde prijzen aan de winkeliers, die thans wegens heling zijn gearresteerd. Het onderzoek van de politie is nog niet. beëindigd en waarschijnlijk zullen nog meer arrestaties volgen. OUDE MAN VERBRAND. Onder brandend dak bedolven. Gisteravond is te Lethe onder de gemeen te Bellingwolde het boerderijtje van den 70- jarigen landbouwer Geertsema afgebrand. De man wilde de levende have nog redden, doch geraakte, daar het brandende dak plot seling instortte, onder de brokstukken. Hü kwam jammerlijk om het leven. JUüiÜHciaat Tlieuuxs GOEDE PRUIMENOOGST. De pruimenoogst in het centrum Blokker is zoo goed als afgeloopen en kan als loo- nend worden beschouwd. Door het bij uit stek'mooie weer is er zeer weinig verloren gegaan en werd de kooplust voor deze heer lijke vrucht nog verhoogd. Niet zelden wist het te gebeuren, dat op de veilingen koop lieden werden aangetroffen uit Leeuwarden en Groningen, ja zelfs uit Winterswijk en Enschedé Het is voor de tuinders hier een buitenkansje geweest, dat elders in den lan de geen pruimen werden aangetroffen. GROOTE BEDEVAART VOOR HEILOO. Zondag was de dag van de drankbe- strijdsters, de Mariabond in het bisdom Haarlem (voor zoover het de provincies Noord- en Zuidholland betrof). Het was de laatste groote bedevaart in dit seizoen, wel ke Zondag op de bedevaartplaats van O.L. Vr. ter Nood kwam 500 dames en 100 hee- ren. Daarbij was ook een bedevaart van de Congregatie uit Amsterdam, ongeveer 200 personen groot. De algemeene geestelijke adviseur droeg de plechtige hoogmis op met predicatie, waarin hy allen opwekte in de gevallen zuster (of broeder) een schepsel Gods te zien, dat we moeten opbeuren en helpen. Uitvoerig betoogde de spreker, dat ons voorbeeld (ook al hebben we dal voor ons zelf niet noodig) voor hen een spoor slag moet zijn om uit hun slechte gewoonte op te staan. De namiddag-oefeningen had den het gewone verloop. Werkverschaffing. Zooals we eenigen tijd geleden berich ten is in de vergadering van den R.K. Volks bond een bespreking gevoerd over de rege ling der gemeentelijke werkverschaffing. Dit heeft tot resultaat gehad, dat door ge noemden bond en het N.V.V. adressen tot den raad gericht zijn om een betere rege ling, meer in het voordeel van de werkloo- zen. Zijn we wel ingelicht, dan zullen B. en W. den raad voorstellen doen om te ko men tot een andere regeling voor de werk verschaffing, in casu steunverleening. Blijk baar zullen B. en W. aan den raad voorstel len doen om gedurende het winterseizoen ruimer werk te geven. Thans is het ongeveer één week werken en twee wachtweken. Duinaardappelen. De aardappeloogst in de Heemskerker duinen is in volle gang. Vorig jaar was de oogst als een gevolg der toen heerschende droogte van middelmatig tot slecht, doch thans is het beschot van best tot over vloedig. Jammer, dat de knollen zoo goedkoop zijn. Voor de allerbeste kwaliteiten kan nauwe lijks f 3.50 per 100 K.G. gemaakt worden. Het rooien wordt wel begunstigd door fraai herfstweder. De bloembollenexpositie. In het wandelpark „Marquette", waar in het a.s. voorjaar een bolbloemen-exnositie zal gehouden worden, is men met het be planten der diverse perken begonnen. Er zullen ongeveer 600 beplant De animo bij de kweekers is eroof Hel bestuur onzer Bloemt„|Itn Alles wijst er op dat het a.s. vrmriao, tijdperk zal zijn van ongekende drukte 'om de liefhebbers van Flora's kinderen in vrije natuur te ontvangen. Ook de naaste omgeving werkt med daar het niet zoozeer een plaatselijk dan wel een algemeen belang u; het geldt hier de eer van Kennemerland. Het bureau v. d. K. v. K voor Hn,.i e. O heeft de Kamer voorgesteld voor b£ venstaand doel 50.— subsidie te vpT leenen. r' Goedkoope huren voor landerijen Voor on- en minvermogenden. B. en W. van Beverwijk hebben den raad voorgesteld, om 'n terrein ter grootte van ongeveer 3.50 H.A. te verdeelen in per- ceelen, groot ongeveer 6 Are en deze tegen een vergoeding van 0.10 per Are in ge bruik te geven aan on- en minvermogenden die met landarbeid vertrouwd zyn. Naar de meening van B. en W. zou dit wenschelyk zyn, daar de gemeente dan zoo noodig onmiddellijk de beschiking kan kry- gen over het voor industrie doeleinden gunstig gelegen terrein, zonder tot schade- devergoeding jegens de gebruikers gehouden te zyn. Voorts wordt overwogen om een strook van 1.30 H.A. te bestemmen tot vuilnis-belt Ernstige aanrijding. Een 20-jarige wielrydster is Zaterdag middag op het kruispunt Breestraat-Ko- ningstraat door een motorrijder aaneereden waarbij ze een leelyken val maakte. Met zware hoofdwonden werd zij opge nomen en in ernstigen toestand naar het Roode Kruisziekenhuis vervoerd. Omtrent de schuldvraag wordt een on derzoek ingesteld. Waarschijnlijk is het ongeluk te wijten aan het verkeerd of te laat aanduiden van het veranderen van richting. Weer in bloei. By den heer J. Groot te Wadway bloeit een appelboom voor de tweede maal en hangt tevens vol vruchten. Aanbesteding. Voor mevr. de weduwe O. Ruigewaard te tgmond aan Zee is door den architect bmit uit Alkmaar aanbesteed het bouwen van drie woonhuizen aan de Wilhelmina- straat te Egmond aan Zee en het sloopen van een bestaande boerderij. Er waren niet minder dan 33 inschrijvingen binnen geko men. Laagste inschrijvers waren de heeren nc uit ümmen met 4095 en f 3105, dus in totaal 7200. De gunning vverd nog aangehouffcn, daar het gemeente- geven!* bouWver8unning had ge- De Noordermarktbond. De omzetten van de veilingsvereeni- ging De Noordermarktbond alhier zyn over de afgeloopen drie maanden aan merkelijk beter geweest dan die over het zelfde tijdvak van het vorige jaar. In Juni 1935 werd voor 11.417.35 geveüd, in Juni 1936 voor 39.781.20; Juli 1935 gaf een omzet aan van 74.810.84 Juli 1936 een van 87.946.74 en Aug. 1935 67.286.28, waartegenover Augustus 1936 77.877.98 stelde. Over deze drie maanden dus een vrij groot bedrag meer in 1936 dan in 1935. Doch over de eerste acht maanden van het jaar geeft de vergelijking een ander beeld te zien. Van Januari tot en met Augustus 1935 was de omzet 726.960.09; in het zelfde tydvak van 1936 bedroeg de omzet 723.445.04, zoodat hier een achteruitgang van eenige duizenden guldens valt te constateeren. In den aanvoer is ook heel wat verschil. Over deze drie maanden werd ruim een derde minder zilveruien geveild in 1936 dan in 1935, nl. 308 ton tegen 476 ton in 1935. Voor de gele uien viel een vooruit gang te noteeren van 113 ton, van 202 tot 315 ton. In deze drie maanden van 1936 werden 44 wagons vroege aardappelen minder geveild en byna 20 wagons late aardappelen. Meer werd geveild 5 wagons spercieboonen, 44 wagons vroege witte kool voor zuurkool, tien wagons roode kool en zes wagons gele 1 ooL Benoemd. Uit zeven sollicitanten werd onze plaatsgenoot de heer C. A. A. Dullemond benoemd tot leeraar in de theoretische vaken aan de teekenschool van de afdee ling Langendijk van de Vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland te Zuidscharwoude. Tuinbou wc u rsus Door de tuinbouwvei eenicing „Tuin- bouwbelang" en „de Eendrachtis besloten wederom dezen winter een tuinbouwcursus te houden. Feestavond Floralia. Zaterdagavond 19 Sept. werd in de zaal v«.n den heer van der Oord de feest avond van de Floraliavereeniging gehou den. Det met lampions en oranje versierde zaal was overvol. De eere-voorzitter, burgemeester Mein- dersma, sprak een welkomstwoord en zeide dat de versiering was aangebracht ter eere van de verloving van H. K. H. prinses Juliana met prins Bernard van Lippe Detmold, waarover ieder Nederlander zich verheugde. Op verzoek werd staande het Wilhelmus gezongen. Een driewerf hoera werd uitgebracht op de koningin en het verloofde paar. Spr. memoreerde het goed slagen van de driedaagsche feesten en dankte de ver schillende medewerkers daarvoor. Ook mevr. BakkerMantel werd dank ge bracht voor het maken van het Floralia- lied, wat na de opening door alle aanwezi gen werd gezongen. Hierna trad het duo Speenhoff op. De heer Speenhoff zong „Ik ben in Parijs ge weest, parodie", „Hi, hi, ha, ha, ho, ho, ho en het hoofdnummer Coos en Polly, welk laatste nummer door den heer en mevr. Speenhoff werd vertolkt. In de pauze hadden de verlotingen plaats. Voor een gratis lot voor de inzenders van planten le pr. G. Klaver, 2e pr. C. Lake- man, 3e pr. K. Timmerman, 4e pr. P. Vlug, 5e pr. wed. Manshanden. Voor ingeleverde snijbloemen le prys mevr. wed. v. Diepen. Een verloting van 5 pannen werd gewonnen door J. Plugboer. Verder werden verloot de traditioneele taarten, een tulband en worst. Bij de hierna gehouden groote verloting werd de le pr., een rijwiel, gewonnen door S. Zijlstra te Stompetoren; de 2e prijs, een dressoir, door P. Marees te Beemster en de 3e pr., een wollen deken, door J. Jonker te Grootschermer. Er werden 20 prijzen ge wonnen. Na de pauze trad wederom het duo Speen hoff op met actueele kroniek en een ernstig lied „Een brief van een Spanjaard aan zijn ouders". Uit het groote applaus dat de artis- ten na elk stuk verkregen, bleek wel, dat zii uitstekend voldeden. Na afloop sprak de eere-voorzitter een slotwoord, loop sprak de eere-voorzitter een slotwoord. Spr. zeide dat öe verwachtingen van het duo Speenhoff hoog waren gespannen, dat hun optreden met volle bevrediging van bestuur en publiek heeft plaats gehad. Een geanimeerd bal was het slot van den avond. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Gemeenteraadsvergadering op Donder dag 24 September a.s. nam. één uur Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van leeraren aan de ge meentelijke Avondschool voor lager nij verheidsonderwijs (bijlage Nr. 100). 3. Nieuwe stemming over het voorstel tot wijziging der salarissen van het politie personeel (bijlage Nr. 77). 4. Nieuwe stemming over het voorstel van Mr. de Groot om den post „Kosten Schoonheidscommissie" der gemeente-be- grooting voor 1936 tot 50 te verlagen. 5. Nieuwe stemming over het voorstel van den heer Bakker om de bijdrage aan de Nederl. Jeugd-Herberg Centrale op de gemeentebegrooting voor 1936 te hand haven. 6. Voorstel tot voortzetting der groen- tendistributie (bijlage Nr. 116), 7. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de woning Laat Nr. 35a (bijlage Nr. 96). 8. Idem tot onderhandsche verhuring van de boerderij aan de Noorderkade en tot ontbinding van de loopende huurovereen komst (bijlage Nr. 97). 9. Idem tot verkoop van grond aan de Nicolaas Beetskade (bijlage Nr. 98). 10. Idem tot aan- en verkoop van grond aan den Westerweg (bijlage Nr. 107). 11. Idem tot verkoop van grond aan de Juliana van Stolberglaan (bijlage Nr. 115). 12. Idem tot het geven van een naam aan de ontworpen zijstraat van den Wes terweg tegenover de Lindenlaan (bijlage Nr. 102). 13. Idem tot intrekking van het Raads besluit van 20 December 1934, Nr. 6 en tot gewijzigde vaststelling der Bouwverorde ning (bijlagen Nrs. 91 van 1934 en 103). 14. Idem tot vernieuwing van de bestra ting van het Kerkplein (bijlage Nr. 104). 15. Idem betreffende aanstelling hoofd controleur voor de steunverleening (bijla ge Nr. 99). 16. Idem tot vaststelling van het loon van een waschknecht van het Centraal Ziekenhuis (bijlage Nr. 105). 17. Idem tot wijziging van de algemeene salarisverordening voor de ambtenaren ten aanzien van de salarieering van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand (bylage Nr. 106). 18. Idem tot wijziging van de salarisver- ordening en van de instructie voor de ambtenaren van den Keuringsdienst voor waren (bylage Nr. 111). 19. Idem tot nadere vaststelling van de begrooting voor den Keuringsdienst voor waren voor het jaar 1936 (bijlage Nr. 113). 20. Idem tot vaststelling eener verorde ning, .cgelende de toekenning van wacht geld aan en de pensionneering van wethou ders en van hunne weduwen en weezen (bylage Nr. 114). 21. Idem tot aanvulling der Algemeene Politieverordening met eene bepaling ter voorkoming van verkeersbelemmeringen (bylage Nr. 108), 22. Idem tot wijziging der verordening op de invordering van gelden voor het ge bruik van openbaren gemeentegrond en -water (bylage Nr. 109). 23. Idem tot geldigverklaring van strafverordeningen (bijlage Nr. 110). 24. Herziening uitbreidingsplan „Overdie en Achtermeer" (bylage Nr. 117). 25. Voorstel betreffende concentratie van bedrijven en takken van dienst (bijla ge Nr. 112). 26. Idem tot afwijzende beschikking op een adres inzake toekenning schadevergoe ding wegens verbod van opvoering van een tooneelstuk (bijlage Nr. 101). B. en W. schrijven in bijlage nr. 104; In Uwe Vergadering van 17 Juli j.I. wer den een aantal bezuinigingen in de begroo ting voor 1936 aangebracht, waarvoor wij U verwijzen naar ons desbetreffend voor stel, opgenomen in bijlage nr. 79 tot het verslag van 's Raads handelingen. Zoo werd het onderhoud van straten en pleinen met 10.400 verminderd (volgnr. 183), waar door dan achterwege zouden blijven de ver betering van de bestrating van het Kerk BESTRATING KERKPLEIN. plein, van het Varnebroek, van de Emma- straat en van de Boomkampstraat. Gehand haafd werd de post van 1500. vo°r vernieuwen van 500 vierk. M. van het Zeg lis met klinkerkeien. Achteraf komt het ons beter voor, dat ni plaats van dit werk wordt uitgevoerd net vernieuwen met klinkerkeien van 600 vier. M. der bestrating van het Kerkplein van de Langestraat-Koorstraat af in Noordweste lijke richting, waarvoor aanvankelijke 1800.— was uitgetrokken. In verband met de naderende voltooiing van het nieuwe politiebureau verdient het namelijk aanbeveling de bestrating van het Kerkplein te verbeteren en te doen aan sluiten aan het nieuwe gebouw. Zou volgnr. 183 der begrooting niet toe laten, dat de kosten der vernieuwing van de bestrating van het Kerkplein geheel daaruit worden geput, dan zal in elk geval voor een bedrag van 1500 worden verwerkt. Het advies van de commissie v-n bijstand voor openbare werken, die wij hieromtrent hebben gehoord, leggen wij bij de stukken ter inzage. Wij stellen uwe vergadering voor goed te stellen, dat ten laste van volgnr. 183 der be grooting voor 1936 wordt uitgevoerd de hier- bedoelde vernieuwing van de bestrating van het Kerkplein in plaats van de vernieuwing van de bestrating van het Zeglis. VERKEERSBELEMMERING LANGESTRAAT. In bijlage No. 108 schrijft de oommissie voor het ontwerpen van strafverordeningen: Naar aanleiding van het adres van de drie middenstandsorganisaties dd. April 1935, houdende verzoek om een verordening vast te stellen ter voorkoming van verkeersbe lemmeringen in de Langestraat en het hin derlijk gebruik van winkelportieken door de rijpere jeugd, welk adres door Uwe Ver gadering op 6 Juni 1935 in onze handen om advies werd gesteld, deelen wij U het vol gende mede. Wij hebben deze aangelegenheid in ver schillende vergaderingen van onze Com missie besproken. Stelden wy ons aanvan kelijk op het standpunt, dat strafbaar zou moeten worden gesteld het blijven stilstaan in de Langestraat en op en in de zich daar bevindende trottoirs en portieken anders dan met de kennelijke bedoeling om een winkelétalage te bezichtigen, toen bleek dat een dergelijke bepaling in de praktijk tot moeilijkheden zou kunnen geven, hebben wij aan burgemeester en wethouders in overweging gegeven te bevorderen, dat ter beperking van de verkeersbelemmeringen in de Langestraat gebruik werd gemaakt van het bestaande artikel 195 der Alge meene Politieverordening, krachtens welke bepaling de politie ter voorkoming van stremmingen van het verkeer het publiek gelasten kan om door te loopen en by niet opvolging van dezen last proces-verbaal kan opmaken. Blijkens verkregen inlichtingen kan toe passing van laatstgenoemd artikel niet tot het gewenschte resultaat leiden. Wy meenen thans de oplossing gevonden te hebben door hqt in het leven roepen van een bepaling, waarbij het onnoodig stilstaan op bepaalde drukke punten van den open baren weg wordt verboden. Wanneer bo vendien nog een strafbepaling wordt ge maakt, waarbjj het verboden wordt zonder toestemming van den eigenaar zich te be vinden in of op aan den openbaren weg grenzende portieken, stoepen, enz. zal de overlast, dien de winkeliers van opgescho ten Jongelieden ondervonden, kunnen wor den ondervangen. Wy stellen U daarom voor deze bepa lingen op te nemen in artikel 201 der Al gemeene Politieverordening, waarin ook overigens nog enkele wijzigingen dienen te worden gebracht. B. en W. geven de raad in overweging daartoe een besluit vast te stellen. Ongecorrigeerd blykt het, welke zakenman ten volle voor zyn taak berekend is. Wanneer er overvloed in den lande is, het publiek gretig koopt, de handel floreert, is het niet moeilijk zaken doen. Toch zyn er ook in deze tijden genoeg doortastende zakenlieden, die niet bij de pakken neerzitten en goede zaken weten te doen zéér goede zelfs! Let eens op de bedrijven, die onverstoord, ja nog energieker voortgaan met de meest rationeele verkoopsmethode: adverteeren. Ziet eens, hoe iq, systematisch hun waren aankondigend, hun omzet hebben behouden. En, doordat vele concurrenten ten onrechte op de verkoopkosten bezuinigen, ziet zoo'n energiek bedrijf veelal de kans schoon zyn afzetgebied aanzienlijk uit te breiden. Dat alles is nog niet eens hun eenige belooning, want wanneer het tü keert, zullen deze bedrijven onomstreden aan de spits gaan, geen duimbreed wijkend van het veroverde terrein. Zélfs in deze tijden behoeft de massa: voedsel, en kleeding, en huisraad in enorme hoeveelheden. Ook U heeft recht op de leverantie van uw deel van deze producten. Bezuinigt goed maar doet dat door het meest economische, doeltreffendste reclamemiddel te benutten: Couranlenreclanie. J

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3