^PORT EN WEDSTRIJDEN. Ajax op bezoek bij_Stormvogels. JjedhUiakeH Vxaaq. Aanbod. Alcmaria ontvangt E. D. O. Successen van onze derdeklassers? goud en zilver op zicht. gevolgen van een vechtpartij. Voor het Hof te Amsterdam stonden vijf jongemannen uit Weesp terecht. De recht- b«nk had drie van hen tot vijf maanden en de twee anderen tot zes maanden veroor deeld, omdat zij na een vechtpartij uit Hil- ygjaum openlijk met vereenigde krachten geweld hadden gepleegd tegen een recher cheur en tegen een caféhouder, die den rechercheur poogde te ontzetten. een meisje in het water gegooid. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS Alcmaria-E. D. O. DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. pe Amsterdamsche rechtbank veroor deelde gisteren een jongen man, die van jrie grossiers in goud- en zilver-werken ièAmsterdam horloges, kettingen, arm banden enz. had verduisterd tot zes maan den gevangenisstraf. Hy had de voorwerpen, die h(j z.g. voor een vereeniging op zicht had gekregen, naar een bank van leening gebracht. Verd. 4af de feiten toe, doch beweerde het plan te hebben gehad de kostbaarheden weer in lossen. Het O. M. had één Jaar geëischt. Uit de getuigenverklaringen kwam vast te staan, dat de jongens dien avond in ver schillende café's meer hadden gedronken d>n goed was. Zij kregen bij het verlaten van een café op de Groest ruzie. Een recher- cj,eur bemoeide zich met het geval en liep daarbij wonden aan het gelaat op. De procureur-generaal, mr. Versteeg, requireerde tegen de verdachten een gevan- gmistraf van drie maanden. De verdedigers, mr. Kokosky, mr. A. Stemheim en mr. Fr. Pauwels, bepleitten dementie. VERDUISTERINGEN DOOR LOODSCOMMISSARIS. Een jaar geëischt. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft zich gistermiddag te verantwoorden ge had de 57-jarige A. S., vroeger loodscom- missaris te Maassluis, doch thans gedeti neerd in het huis van bewaring. De dagvaarding legde hem ten laste drie gevallen van verduistering in dienst betrekking. Verdachte legde een volledige bekente nis af. Een referendaris van het departement van defensie, afdeeling loodswezen, had 7 Augustus een kastekort van 1327 ont dekt, welk bedrag verdachte als ontvan gen van loodsgelden in den loop van het tijdvak van 1 Juli 192 8tot 7 Augustus j.1. ontvangen heeft. Getuige J. R. Filz, procuratiehouder van de firma Hudig en Pieters had een kwitan tie overgelegd, geteekend door verdachte, ten bewijze, dat op 17 J»nuari 1931 een bedrag van 500 was gestort als waarborg voor te betalen loodsgelden. De directeur van de handelsinrichting en poortershaven had een bedrag van 300 voor dit doel gestort. Het O. M., waargenomen door mr. Reu- mer, zeide, dat verdachte om de malver saties te camoufleeren, ook valschheid in geschrifte heeft gepleegd. Daar verdachte aan bier verslaafd is, hy gebruikte minstens 12 fleschjes bier per dag, en hij meent, dat bier geen drank is, zal het bureau tegen alcoholisme voor een hopelooze taak komen te staan. Spr. vond echter de feiten ook te ernstig voor een voorwaardelijke veroordeeling en eischte een jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger bepleitte oplegging van een voorwaardelijke straf. Vonnis 29 October a.s. Anderhalf jaar geëischt. Een 25-jarige arbeider, wonende in de Purmer onder Monnikendam, had zich gis teren voor de rechtbank te Amsterdam te verantwoorden, verdacht van poging tot doodslag op de zuster van zijn vroegere ver loofde. De jongeman was verliefd en bijna ver loofd. De ouders van het meisje waren echter niet erg op hun a.s. schoonzoon ge beld en verboden op zeker oogenblik iede- ran omgang met den arbeider. Toch zagen de beide gelieven elkaar zoo nu en dan, tot Scoot ongenoegen van de ouders. De vader Wu zelfs bij den werkgever van den jonge- Ongetwijfeld is het programma voor morgen op papier minder belangwek kend dan dat van de vorige week. Maar let eens op: er komen Zondag weer tal van verrassingen, uitslagen, waarop niet gerekend was. En daardoor zal blijken, dat de dag van morgen belangwekken- der zal blijken te zijn dan wij thans denken. Afdeeling L *00 °P het oog zouden wij kunnen zeggen, dat in afdeeling I behalve de plaatselijke ontmoetingen Xerxes-C. V. V., alles in *«nnen en kruiken is. J*,ar let eens op! Zou Ajax in IJmuiden ^nder moeite winnen? Verre van dat! Wy geiooven ZelfSi dat stormvogels net zoo ®0ed een kans op de overwinning heeft als Amsterdammers. Endacht U, lezer, dai Exc i een walk-over krijgt tegen **celeior? Pas de Rotterdammers zyn p ei«en veld niet te onderschatten tegen- man hebben aangedrongen, hem te ontslaan. Inderdaad verloor hij, behalve zyn meisje, ook zyn betrekking. De zuster van het meisje hield de ouders op de hoogte en wanneer de twee jongelui elkaar zagen of schreven, briefde zij het ijverig aan haar vader over. Op zekeren dag ontmoette hij de zuster in gezelschap van een vriendin op een een zamen landweg. De man wist zijn woede niet te beheerschen, hy trok het meisje van haar fiets, pakte haar beet en wierp haar zonder veel woorden te gebruiken in de breede sloot langs den weg. Hy duwde haar zelfs nog wat verder het water in, voor hy zijn fiets greep en wegreed. De vriendin was tijdens de worsteling gevlucht. Luid riep zy om hulp, doch voor assistentie ter plaatse was, was het meisje reeds uit het niet diepe water gekropen. Voor de rechtbank legde de man, die kort na zyn aanslag was gearresteerd, een be kentenis af. Hy had spijt van het gebeurde; nooit had hy de bedoeling gehad het meisje te dooden. De officier, mr. de Blecourt, achtte de poging tot doodslag bewezen. Hij was van meening, dat een strenge straf diende te worden opgelegd. Spr. vorderde een gevan genisstraf voor den van anderhalf jaar. De verdediger, mr. van Zeggelen, vond de zaak sterk opgeblazen. Het betreft hier een plotselinge uiting van woede; verd. had niet de bedoeling haar ernstig letsel toe te bren gen. Met klem drong hij op clementie aan. De rechtbank zal 30 October vonnis wijzen. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Te koop prima Auto-onderstel, tevens onderdeden Chevrolet 1926. Adres KROON, Slemppad 178, Heiloo. Kippenren te koop gevraagd ongeveer 3 Meter. STEIJNSTRAAT 19. Ter overname aangeboden Studieboeken stenografie „Groote", tegen halven prijs, z. g. a. n. LANDSTRAAT 27. Te koop zwart emaiile Haard, groote Salamander Kachels, Kookkachels, Email- Ie Kachels, bij A. NIEROP, Nieuwesloot 15. Te koop een groote Godinkachel en een gebruikte Haard. Rijksstraatweg A 182, Heiloo. Te koop een Radiotoestel, gelijkstroom, prijs 12.50 en een Luidspreker 5. Te bevragen LINDENLAAN 9. Gebruikte Vulkachels voor een beetje geld. Kachelpijpen zwaar gepolijst vanaf 70 cent per meter, ellebogen vanaf 25 ct. Alle soorten Meubelen, enz. J. L. SOST- MAN Jr., Verkooplokaai Ridderstraat 10. Prima Handnaaimachine met garantie 6.50, Naaimachines vanaf 2.50, beste Schrijfmachine 12.50, Damesrijwiel z. g. a. n. 10, Gemakskoffer 2.50, Buffetten. DEKKER, Laat 182. Te koop prima Heerenröwiel 8.—. Jongensrijwiel 7.50. LANDSTRAAT 18. Prima Veerenbedden uit nette inboedels vanaf 7.50, Ledikanten vanaf 1, eenige beste Winterjassen vanaf 1.50, Canapé en 2 crapeauds (modern) z. g. a. n. 20. DEKKER, Laat 182. Een goed onderhouden Kachel te koop met plaat en wat pijp, voor 3.50. TIENENWAL 6. Pracht Damesrijw. „Aegle" met Torpe donaaf 14.00. Als nieuw Heerenryw. met Torpedonaaf „Selecta" 14.00, Jon gensfiets Brennabor (79 jaar) 9.50. NIEROP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Te koop Chevrolet Coach in prima staat. Te bevragen KENNEMERSTRAAT- WEG A 488, Heiloo. Vampyr Stofzuiger z. g. a. n., volle ga rantie, 25. SPOORSTRAAT 69. partijen en dus kan er van alles gebeuren. We gaan verder en zien: Blauw Wit D. F. C. Nog is Blauw Wit favoriet, maar als de Dordtsche club weer eens haar dag heeft, dan Tenslotte kunnen wy peil trekken op R. C. H.? Ze ontvangt nu D.H.C. en is in staat, voor een verrassing te zor gen! Om nog even op de Rotterdamsche derby terug te komen, Xerxes kan bij een nor maal verloop winnen, maar ook hier zyn verrassingen lang niet uitgesloten. Afdeeling II. Is in afdeeling I dus alles geheimenissen, iets makkelijker is het in afdeeling II. Daar moet volgens verwachting Feijenoord thuis van H. B. S. vrij gemakkelijk kunnen winnen en moet V. S. V. den uitwedstrijd tegen V. U. C. in een overwinning kunnen omzetten. De overige ontmoetingen zijn lastiger. Wel iswaar is D. W. S. favoriet in den wedstrijd tegen K. F. C., maar de Koogsche is min der zwak, dan verwacht werd. En ook is Haarlem sterker dan H. D. V. S., maar de Schiedamsche club heeft eenige zeer goede wedstrijden gespeeld en zou op eigen veid voor een kleine verrassing kunnen zorgen in den vorm van een gelijk spel. Ook Sparta zal het niet gemakkelijk val len, om in de Zaan van Z. F. C. te winnen al zal ze tenslotte aan het langste eind kun nen trekken. Afdeeling m. In het Oosten zyn alle wedstrijden den laatsten tjjd interessant. De Ensch. Boys ont vangen morgen Wageningen en zal probee- ren, weer eens te winnen, waarop een goe de kans is. En zoowaar krijgt Z. A. C. een kans, om eindelijk ook eens te winnen, al is het be zoekende Tubantia dit jaar met goede voor nemens bezield. Heracles heeft weer een moeilijken wed strijd, n.1. thuis tegen P. E. C. De Zwolsche club is na een zwakke start voortdurend beter op dreef gekomen en behoort nu weer tot de sterkste ploegen. Heracles zal dan al les in het werk moeten stellen, om een kleine zege te behalen. Go ahead, thuis spelende tegen AGOW, zal het ook niet gemakkelijk krijgen en wel licht een kleine 10, of 21 zege kunnen boeken. En eindelijk zal Enschede in Nij megen weer een kans op een paar doelpun ten. 't Wordt tijd, anders raakt de Sport club te ver achter op. Afdeeling IV. Be Quick, thuis Veendam ontvangende, wint natuurlijk, en ook het thuis-spelende Velocitas zal van Friesland wel kunnen win nen. G. V. A. V. daarentegen maakt een moei lijke trip naar Leeuwarden, waar de club van dien naam haar ontvangt. Zou dat op 'n puntenverdeeling uitdraaien?! Sneek probeert natuurlijk H. S. C. te klop pen, waar kans op is. En Achilles heeft in Hoogezand tegen Nijboer cs. natuurlijk geen schijn van kans! Het spreekt vanzelf, dat geheel Alk maar met groote belangstelling uitziet naar den wedstrijd AlcmariaE.D.O., welke morgen gespeeld wordt. Het is ongetwijfeld een zeer belangrijke ont moeting, welke gespeeld zal worden, want bij een eventueel winnen zou Alcmaria een der kampioenscandidaten voorloopig in de midden-moot-groep teruggeduwd hebben en zelf een stevige plaats in het leidende peleton innemen, terwijl by een nederlaag de spanning in de bovenste helft grooter dan ooit zou worden. Ongeveer een jaar geleden leed Alcmaria in Haarlem tegen E.D.O. haar eerste neder laag, waarop bijna een debacle volgde. Toen had Alcmaria de eerste drie wedstrijden ge wonnen. Thans is het iets anders. Alcmaria heeft ongetwijfeld een meer homogeen elftal dan een jaar geleden en de resultaten van de eerste drie wedstrijden van dit jaar zijn ook beter, omdat uit twee zware uitwedstrijden drie punten veroverd werden, en toen de zes punten kwamen uit twee thuismatches en een uitwedstrijd tegen het later degradeerende Kinheim. Wat van den wedstrijd van morgen te zeg gen? E.D.O. behoort nog steeds tot de sterk ste clubs, al is haar kracht minder groot dan een jaar geleden. En ze is te kloppen, wat Bloemendaal demonstreerde. Welnu, dan is er voor Alcmaria een behoorlijk kans op de overwinning! Natuurlijk, voetbal is een spel en dus blijft alles mogelijk. Maar onze withemden heb ben minstens zooveel kans op den totalen in zet dan E.D.O. En „loopt" het even, dan kunnen ze winnen. 't Zal intusschen een wedstrijd worden tusschen twee verdedigingen, want beide elftallen zoeken hun kracht allereerst in de verdediging. Misschien, dat de sehotvaardi- ger Alcmaria-voorhoede dan de beslissing zal brengen! Laten wij het hopen! 't Gooi krijgt een zeer zwaren uitwedstrijd tegen het onberekenbare A.F.C., dat in staat is, om te winnen, maar met het meeste gemak ook dik verliezen kan. H.F.C., dat een week geleden zich goed herstelde, zou nu een goede kans krijgen op den geheelen inzet, want het bezoekende Kennemers is wel te kloppen. B.F.C. moge sterk zijn, H.R.C. is ook niet voor de poes en kan o.i. een gelijk spel be vechten. En Bloemendaal zou haar goeden vorm moeten bevestigen met een thuisover winning op de Spartaan. Dat gaat echter niet zoo heel gemakkelijk! In de A-afdeeling ontvangt West-Fnsia het Zaansche Z.V.V. en maakt een goede kans op beide puntjes, 't Zal echter een zware wedstrijd worden daar in Enkhuizen. Zeeburgia zal haar best doen, om thuis OS.V. te overwinnen, wat misschien net gelukt. Minder zeker zijn wij er van, dat O V.V.O. thuis sterker zal blijken dan Velox. Integendeel, wij voorspellen een Velox-zege. W F.C. heeft een krachtig elftal, dat thuis net sterk genoeg is, om Vriendenschaar met een kleine nederlaag huiswaarts te sturen. En Hilversum zal probeeren den uitwed strijd tegen Hercules in een overwinning om te zetten, wat wellicht gelukt! De Alkmaarsche Boys gaan een bezoek brengen aan Succes en „Alkmaar" bij Assendeift. De Boys moeten winnen. Onze derde klasse-ploegen gaan er beide weer eens op uit en krijgen het ook nu weer niet bepaald gemakkelijk. De Alkmaarsche Boys gaan naar het pit tige Succes en de „traditie" wil, dat de rood-witten deze ontmoeting winnen. Zoo geschiedde immers ook nog het vorig jaar, toen de Boys op hun eerste winstpunten za ten te wachten en een bezoek aan Wieringen op het programma stond? Dus deze kaasmen- schen staan thans voor hetzelfde feit. Tradities!! Er zijn tradities, die ge handhaafd blijven, zooals er ook tradities zijn, om gebroken te worden. Voor dat eer ste zal de rood-witte aanhang ongetwijfeld in vurige aanbidding blijven, doch in het tweede geval zullen de Wieringer zeer zeker alles in het werk stellen, om toch eindelijk eens in eigen omgeving tegen de rood-wit geblokten het eerste zoet-der-overwinning te smaken. Het gaat met de Boys al zeer merkwaar dig. Nemen we de beide laatste wedstrijden als maatstaf; tot tweemaal toe zagen we een oongenschijnlijke zege nog juist op het nip pertje in een zeer kleine nederlaag omge zet, waarmede we maar zeggen willen, dat er toch heusch niet zoo heel erg veel meer toe noodig is, om eens een overwinning te forceeren. En waarom zouden we dan thans een bezoek aan Succes met angst-en-vreeze tegemoet zien? Wel nee Boys,zooiets is toch niet noo dig! Daarvoor roepen we maar slechts de eerste speelhelft van vorigen Zondag in herinnering. Zulk open spel, zulk pittig steunen van halflinie en verdediging, dat alles gaf datgeene, waar men zoo lang op had gewacht. We zouden de rood-witten dan ook willen toeroepen, speelt morgen zóó op Wieringen, maar dan geen hal ven maar een heelen wedstrijd. Dan zal het toch wel heel raar moeten gaan als de eerst winst nu eens niet binnen kwam. Dus Boys, afgesproken. Nu of nooit! Maar het kan en het moet! De groen-witten gaan, in verband met het jongste succes tegen 't bezoekende Bever wijk, eenigszins gesterkt een bezoek brengen §an Assendelft. Trouwens de beide laatste ontmoetingen leverden elk een winstpunt op en dat beteekent ongetwijfeld een flin- ken moreelen steun. Weliswaar moet er ook eens wat meer aandacht besteed worden aan den aanval, maar nu van 't Hof weer van de partij zal kunnen zijn, zal dit zeker van eenigen in vloed wezen. Een sterkere aanval toch immers, zal mogelijk een overwinning be tekenen en als we de groen-witten ooit hiertoe een goede kans geven, dan doen we dit voor morgen te Assendelft. Want alhoe wel de groen-witten de volle aandacht aan de Zaansche aanvallen zullen moeten besteden, de Zaansche defensie is heusch niet onfeilbaar, integendeel. Dus „Alkmaar" op uw qui vive; en voeg morgen aan de twee gelijke spelen eens een overwinning toe! De kans is er! Helder ontvangt Purmersteijn en dat be teekent voor de Purmerenders een nieuwe nederlaag, want het zou ons toch al zeer verbazen, als de withemden het hier niet tot de volle winst konden brengen. Dok met Holiandia gaat het ver van goed en we verwachten dan ook, dat de Hoornee- zen te Zaandijk aan het kortste eind zullen trekken. De big-match is wel: KinheimBeverwijk! Het is een feit, dat in derby's alles moge lijk is, maar toch hebben we een idee, dat de ex-tweede klassers het morgen zullen red den. Een lastige trip voor Texel. Het leidende Texel gaat een bezoek bren gen aan Watervogels, dat over slechts één verliespunt beschikt en dus in zekeren zin nog een medegegadigde is voor de bovenste plaats. Dat beteekent voor de eilanders zeker geen gemakkelijke trip. Toch verwachten we voor hen een zwaar bevochten zege. Nieuwe Niedorp ontvangt Strandvogels en zal ook nog wel in de running blijven, ter wijl B.K.C. het bij Andijk niet bepaald ge makkelijk zal krijgen, zich van de jong6te nederlaag te herstellen. D.T.S. geven we in eigen huis tegen M.F.C. kans op de volle winst. Zware opgaaf voor het leidende Bergen. Een dito recept voor Alkmaarsche Boys Hl. Alweer een moeilijk geval voor Koedijk. Een pittig en flink programma kan ook thans weer de revue passeeren enzoo mogelijk krijgen we reeds na Zondag al eenigen kijk op de ranglijst, wie voorloopig aan den kop van eenige afdeelingen, het „alleen-vertoon recht" zal hebben. Zoo be merken we in de eerste klasse A de zeer lastige trip van Bergen I naar O. S. V. III. Brengen de Bergenaren het hier tot een goed einde, dan versterken ze niet al leen hun positie aan den kop, doch brengen tevens een opkomend O. S. V. III weer een heel stuk op achter. De strijd zal voor de leiders uiterst zwaar worden, maar we achten hen in staat, toch in elk geval te Oostzaan nog gelijk te spelen. Aangepakt dus Bergenaren! Voor Bergen is tevens van zeer groot be lang de ontmoeting Z. V. V. IIIW.F.C. V twee clubs, die ook nog een woordje meespreken. Een overwinning der Zaan dammers of gelijk spel „ligt" de Bergenaren het best, een resultaat tevens, wat ons niet onmogelijk lykt. Alcmaria IV ontvangst C. S. V. I en we geven de withemden wel eenige kans op winst, terwijl Vrone I in eigen omgeving te gen Z. F. C. IV het zeker zeer zwaar zal krijgen. Opdat de Vronianen zich geducht inspannen, beslist een winstpunt incassee- ren, want het gevaarlijke „hoekje" dient men zoo spoedig mogelijk te verlaten! De tweede klasse B Seeft een zware gang voor Alkmaarsche ioys III die een bezoek moet brengen bij een van de grootste concurrenten, nl. K.V.V. IV. De Krommenleërs die over slechts één verliespunt beschikken, spreken hier een geducht woordje mee enzullen zich morgen tegen de leiders dan ook ter dege inspannen. Weten de rood-wit-geblokten dit treffen te winnen, dan staan ze er zéér mooi voor. We geven de kaasmenschen dan ook den goeden raad: werkt ontzaglijk hard en brengt het dan in elk geval nog tot een puntendeeling. Nu W. R. C. I bezoek van Uitgeest II krijgt, geven we de Westzaners een kans op de eerste zege. Assendelft III zaJ trachten het op bezoek komende Z. F. C. VI een punt afhandig te maken. Terwijl R. C. Z. II Westzaan II een ontmoeting wordt van gelijke krachten en dan ook mogelijk een puntendeeling kan opleveren. De tweede klasse D laat het treffen Egmondsche Boys I—Alk - maarsche Boys VI zien, waarbij de leide.s hun positie wel kunnen versterken en do kaasmenschen zeker met ledige handen naat huis zullen sturen. Van zeer veel belang voor de Egmonders is alerleerst de ontmoeting Oudorp IKoe dijk I. De Oudorpers zyn tot nu toe nog de grootste concurrenten eneen Oudorper- nederlaag zou in de Egmondsche-golven n juiste weerklank vinden. De Koedijkers zullen zich geducht inspannen en wel niet veel voor een nieuwe nederlaag die hen een groot stuk op achter brengt, voelen. Toch geven de Oudorp de meeste kans. Alkmaar II zal wel over het op bezoek komende Akersloot I weten te zegevieren, terwijl Alcmaria V in eigen huis tegen D. T. S. II een kans krijgt op de eerste winst. In de derde klasse E gaat MEVO II bij haar grootste concurren te Dirkshorn I op visite, wat een zeer zwaren strijd zal worden, want de leiders zullen zich niet zoo maar zonder meer van de begeerde plaats laten drukken. De opgaaf kon voor de MEVO-reserves dan ook wel eens te zwaar blijken te zijn. Alkmaar III gaat naar Egmondsche II en kan wel winnen, evenals Bergen II over het bezoeknde Vrone II zou kunnen zegevieren. Koedijk IIISchoorl II, een ontmoeting van gelijke krachten, dus zoo mogelijk een puntendeeling. De vierde klasse F is voor morgen „wedstrijd-loos". VOETBALJAARBOEKJE. Verschenen is het Voetbalboekje 1936-'37. De voorzitter van den K. N. V. B., de heer dr. D. J. van Prooye, is zoo vriendelijk ge weest deze groot opgezette uitgave van een voorwoord te voorzien, waaruit blijkt dat hy de wederverschijning van een Voetbal jaarboekje met sympathie begroet, omdat thans, waar de belangstelling ovro onze voet balsport jaar in, jaar uit grootere afme tingen aanneemt en verschillende onderdee- len van het voetbalwezen zich gestadig krachtig ontwikkelen, er ruimschoots be hoefte bestaat aan een overzichtelijk boekje, waarin men zich makkelijk oriënteei'en kan. Deze uitgave, samengesteld onder redac tie van den heer C. A. W. Hirschman, heeft de volledige instemming van den K.N.VB. mogen ontvangen en zij ondervond van de ze zijde alle medewerking, hetgeen uit de bewerking van de vele hoofdstukken ten volle blijkt. Dit boekje bevat in totaal 416 pagina's, inclusief de 50 goede foto's van spelers van het Nederlandsch elftal, oud-spelers, offi cials etc., waarmede het geïllustreerd is. Vanzelfsprekend zijn vooral de verrich tingen van het Nederlandsch Elftal, vanaf de begin-periode van de voetbalsport in ons land tot op den huidigen dag aan de vergetelheid ontrukt; alle elftal-samenstel lingen, resultaten enz. zyn daarvoor in zeer overzichtelijken vorm verwerkt. Een apart hoofdstuk is gewijd aan het voetbal der Olympische Spelen en aan het Wereldkampioenschap der F. I. F. A. Van de vele deskundige medewerkers aan de samenstelling van dit Jaarboekje, noe men we de heeren K. J. Lotsy, Ir. A. van Emmenes, H. W. H. Herberts, O. de Vries J. P. van Bel, Ch. A. Cocheret en J. Hoven. Het Voetbaljaarboekje besluit met ver melding der competitie-standen 1935-1936 en de indeeling der thans aan de gang zijn de competities. Het ligt in de bedoeling deze geïllustreer de uitgave, waarvan het frissche, door den Nijmeegschen oud-speler Maas den Hartog ontworpen omslag ontleend is aan het Am sterdamsche Stadion, onder ieders bereik te brengen. Het verschijnt daarom in den han del voor den luttelen prys van 40 ets. JAPANSCHE VOORBEREIDING VOOR 1940. Een stadion voor 120.000 personen. De ervaring heeft geleerd, dat de Olym pische spelen op steeds grootscher wijze werden georganiseerd dan in een land, dat vier jaar eerder deze spelen mocht voorbe reiden het geval is geweest. Japan schijnt hierop geen uitzondering te willen maken, gezien de geweldige plannen, welke er be staan voor de in 1940 in Tokio te houden eerste Olympische spelen in het Verre Oosten. Men heeft geen tijd verloren laten gaan en reeds thans zijn de voorbereidingen in vollen gang. Een uitgave van ongeveer 10 millioen yen, welke moet gedaan worden voor de werk zaamheden aan stadia en terreincompJexen, is reeds door het Japansche Olympische co mité, dat onder voorzitterschap staat van prins Iyesato Tokogawa, goedgekeurd. Een aantal plannen ligt reeds in teekening ge reed en zal spoedig worden uitgevoerd. Men hoopt binnen twee jaren met de werkzaam heden klaar te zijn. Overeenkomstig de plannen zullen de terreinen worden aangelegd op de buitenste tuinen van het Meiji-heiligdom, een dei- grootste Japansche sport-centra. De terreinen voor de Olympische Hippi sche sport e.d. zullen ergens anders worden aangelegd, maar toch in Tokio. Het Olympische dorp, dat onderdak zal verschaffen aan 2000 personen zal in de voorsteden van Tokio worden gebouwd. Voor de wedstrijden,,welke op velden of ba nen worden gehouden, zal het bestaande Meyi-tempel-stadion worden vergroot tot een reusachtig bouwwerk, plaats biedend aan 120.000 toeschouwers, het grootste aan tal, dat ooit in de geschiedenis van de Olympische spelen in een stadion kon wor den ondergebracht. Voor de zwemwedstrij den zal het prachtige Meyi-tempel-zwembad worden uitgebreid tot een capaciteit van 30.000 toeschouwers, terwijl een hockey- en voetbalterrein, benevens een wielerbaan zal worden aangelegd op de schietbanen van Aoyama (Tokio) waar 50.000 personen do wedstrijden zullen kunnen bijwonen. De zeilwedstrijden zullen worden gehoi: den in de Tokio-baai nabij Yokohama. Voetbal.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7