Agenda HuchtMOCt £aatste -belichten JjuieioHden Stukken 'tliemos Stad enOmg Weeeketickt Ekins in Amerika aangekomen. Heden voor de laatste etappe San-Francisco—New York vertrokken. WIERINGERWAARD BURGERBRUG NOORDSCHARWOUDE De verduistering te Alkmaar Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De ge vangene van het Haaien-eiland (rom.-sens.); hoofdrollen Warner JBaxter en Gloria Stuart. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theatear, half acht, hoofdnummer Merijntje Gyzen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong); hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes- nach e.a. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Transatlantic-tunnel (sens.); hoofdrollen Richard Dix, Leslie Banks, Madge Evans. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, mat'nee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer Spook te koop (hum.); hoofdrol Robert Donat. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 20 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, voordracht over Shakespeare's Hamlet voor de Volksuniver siteit. Woensdag 21 October. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond van E. Visser voor het Nut. 8 uur, Logegebouw Ged. Nieuwesloot, spi ritistische lezing door A. 't Hoen. ONZE POSTVLUCHTEN. De Kwak is op de thuisreis, om 8.35 uur in Rome geland en om 9.15 uur (A.T.) weer vertrokken. De Rietvink is op de uitreis in Singapore geland. LUCHTVERBINDING TUSSCHEN NOORD-CHINA, MANDSJOERUE EN JAPAN? Uit Chineesche bron wordt gemeld, dat na het voeren van onderhandelingen de Chineesche en Japansche autoriteiten van Noord-China een accoord hebben gesloten betreffende de opening van luchtlijnen tus- schen Noord-China, Mandsjoerije en Japan. Te dien einde zou een gemengde commissie in het leven worden geroepen. PROEFNEMINGEN MET EEN ZEER SNELLE MACHINE. Uit Hartford in Connecticut in U.S.A. wordt gemeld, dat de vlieger-luitenant Frank Hawkes proeven neemt met een ma chine die een uursnelheid van 400 mijl zou kunnen bereiken Hawkes toonde zich vol daan over het resultaat der eerste proeven. De journalist Ekins, die vandaag met de China Clipper te San Francisco aan kwam, zette daarbij voor het eerst weer de voet op Amerikaansche bodem. Hij was op Zaterdagmiddag 12 uur plaatselijke tijd uit Honoloeloe vertrok ken voor zijn voorlaatste etappe. Het begint nu zoo goed als zeker te worden, dat hij binnen enkele uren de reis om de wereld in twintig dagen volbracht zal hebben, waardoor hij over de be roemde 80 dagen van Phileas Fogg tot een vierde zal hebben teruggebracht De achterstand van zijn concurrenten is nu aanzienlijk: zij zullen waarschijnlijk pas Dinsdag Manilla kunnen verlaten. Ekins is aan boord van het vliegtuig „Sky Chief" voor zijn laatste traject vertrokken. Hij werd heden tegen den middag te New-York verwacht. Indien de machine pre cies op tijd daar zou landen, zou Ekins de reis om de wereld volbracht hebben in 18 dagen, 11 uur 36 minuten en 33 seconden. Het bestaande record zou hij in dat geval met meer dan vijf dagen verbeterd hebben. (Ongecorrigeerd). ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK BIJ LUIK. Zeventien zwaar gewonden. Nabij Boncelles, op 11 K M. van Luik, heeft zich hedenmorgen een ernstig autobus-ongeluk voorge daan, waarbij de autobus, die 25 passagiers vervoerde, totaal ver nield werd. Zeventien inzittenden werden ernstig gewond. Vier hun ner verkeeren in levensgevaar. AUTOCAR DOOR TREIN GEGREPEN. Nabij de stad Brest (Fr.) is een reis wagen door een personentrein gegrepen. Van de inzittenden werden vijf zoodanig gewond, dat hun leven ernstig gevaar loopt, 20 anderen liepen minder ernstige kwetsuren op. DE DISTRIBUTIE VAN ZEEVISCH VOOR WERKLOOZEN. In verband met daaromtrent gestelde vragen wordt vanwege het departement van Sociale Zaken het volgende medege deeld: de plannen betreffende de distributie van versche zeevisch aan ondersteunde en tewerkgestelde werkloozen zijn in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den, hoopt minister Slingenberg binnen twee tot drie weken met de eerste ver strekking van zeevisch bij wijze van proef te kunnen aanvangen. Het ligt in de bedoeling de distributie te doen plaats vinden in die gemeenten, waarin zeevisch niet of slechts in geringe mate in den vrijen handel te verkrijgen is, dan wel de prijzen van dien aard zijn, dat de werkloozen geen visch kunnen beko men. Hierdoor wordt de mogelijkheid aan wezig geacht, dat een nieuw afzetgebied voor de zeevisch voor de toekomst wordt verkregen, terwijl aan den middenstand geen schade wordt toegebracht. In de distributie zullen in verband daar mede dan ook voorshands alleen worden betrokken gemeenten in Noord-Brabant, Limburg, den Achterhoek, Twente en Drenthe. De opzet is voorts zoodanig gekozen, dat den vrijen handel door het opkoopen van de visch voor de distributie geen en kele belemmering in den weg wordt gelegd. De vrije handel zal op de veiling normaal kunnen functionneeren. DIJKDOORBRAKEN IN DUITSCHLAND. In de Guderhandwijk, in 't z.g. Oudeland bij Stade, is Zondagmiddag de Luehe-dijk door gebroken. Een vrouw werd door de water massa's gegrepen en meegesleurd. Zij kwam om het leven. Het duurde verscheidene uren, voordat men erin geslaagd \gas het gat in den dijk te dichten. Bij Hechthausen liep het water van de Oste over den dijk, met hét gevolg, dat ook hier een dijkdoorbraak ontstond. Een gat van ruim 50 meter werd in den dyk gesla gen. Vele honderden hectaren bouwland wer den in een oogwenk meters diep onder wa ter gezet. BRUGGENMISERE! Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik U opname van het volgende: Zooals bekend, zal er aan de Zanders- buurt een nieuwe brug worden gebouwd. In uw blad is bekend gemaakt, dat alle verkeer over deze plaats zal worden ge stremd. Dat beteekent dus, dat ook wy als voetgangers weer een grooten omweg moe ten maken, temeer daar nu tegelijkertijd de Zoutkeetbrug wordt afgesloten. Het is niet de eerste keer dat zij van de bruggen- misère kunnen profiteeren. Maar ik zou de betrokken autoriteiten gaarne ernstig in overweging wilen geven, hier voor de duizenden voetgangers onmiddellijk een hulpbrug te bouwen. Aan de Zandersbuurt is dat al heel gemakkelijk, men zou haar recht tegenover de Achterwezel kunnen maken. In elk geval is het wel wenschelijk, dat men de voetgangers hier tegemoet komt, terwijl dit ook in het belang zal zijn van de omwonende zakenmenschen. Hopende dat dit schrijven het gewensch- te resultaat moge hebben. U dankend voor de verleende plaats ruimte. W. H. Boet verbrand. Door onbekende oorzaak is Zondagmid dag ongeveer één uur een boet verbrand van den heer P. R., aan den Slikkerdijk. Toen de bewoners het ontdekten konden ze al niet meer in de boet komen om iets te redden, zoodat een melkwagen, een paar rijwielen, enkele kippén en wat er meer in was, een prooi der vlammen is geworden. De brandspuit die spoedig ter plaatse was heeft het woonhuis kunnen behouden. Benoemd. De heer J. Zandstra, alhier, is benoemd tot watermolenaar va npolder A van het waterschap Zijpe en Hanepolder. le Lustrum I.D.D.A. In hotel Concordia te Noordscharwoude werd Zaterdagavond het eerste lustrum her dacht van de arbeiderstooneelvereeniging I.D.D.A. In dienst der arbeidersbeweging). Er waren slechts eenn 100-tal personen aanwezig, toen de heer J. van den Abeele een openingswoord sprak, waarbij hy memo reerde, wat er in de vijf jaren van het be staan van de tooneelvereeniging was gepas seerd, vanaf het oogenblik, dat een groepje enthousiasten besloot tot de oprichting over te gaan. De vereen, heeft zich zoo goed en kwaad als dat ging van haar taak gekweten, in dienst der arb.beweging, door het opluis teren der feesten van die beweging, zooals de Kerstvergaderingen enz. De vereeniging heeft op andere wijze bijna niet opgetreden, behalve met „Zaken zijn Zaken", waarmede men 9 maal is opge treden, doch daarbij werden alleen de wer kelijke kosten in rekening gebracht aan de afdeeling van den Bond v. Staatspension- neering. Voor eigen rekening, ter stijving van de kas, heeft men nooit kunnen optre den. Spr. schetste de moeilijkheden, welke de vereen, heeft gehad, bijv. met het vertrek van goede leden. Ondanks tegenslagen heeft men echter doorgezet. Nu wij een uitvoering geven voor eigen rekening, valt het bezoek tegen. Er is wel veel te doen aan den Lan- gendijk. De heer van den Abeele zette uiteen, dat de vereeniging zeer zeker reden van bestaan heeft. De andere vereenigingen weigerden, toen men ze voor het optreden van I.D.D.A. vroeg of deze voor de arb.bew. wilden op treden. De steun van de arbeidersbeweging heeft I.D.D.A. wel noodig. Spr. betreurde het gering bezoek van hedenavond. De tooneelvereeniging voerde hierna het blyspel „De distel" van J. Fabricius op. Dit mooie blijspel werd heel goed gespeeld. Zon der uitzondering kenden de spelers hun rol len goed. De toeschouwers hebben zeer zeker genoten van het stuk, dat vlot ten tooneele werd gebracht. De spelers en de regisseuse, mevr. Dirks—van den Abeele, die voor de eerste keer de regie voerde, hébben wel suc ces gehad. Het was jammer, dat er niet meer publiek was. De familie Oud en De Laat hadden bloe men aangeboden. De heer Van den Abeele dankt voor deze attentie, welke zeer op prijs gesteld werd. Dok dankte spr. mevr. Dirksvan den Abeele en mevr. Loevens te Alkmaar, welke laatste de grimmage op keurige wijze had verzorgd. De bedrijfsleider gevonden. Anderhalve week geleden verdween de bedrijfsleider van den houthandel Eecen alhier, Wietse N., die zooals enkele dagen later zou blijken de firma benadeeld had voor een bedrag van ongeveer 40.000 gulden. Uit het door de politie ingestelde onder zoek bleek, dat N. met het wedden op bin nen- en bu'-nlandsche paardencourses groote sommen verloren had, zoodat hij zich aan het geld van zijn firma vergreep. Naar aanleiding daarvan werd N. gezocht in de om geving van bookmakers, met wie hij den laatsten tijd omging. Verder werd aan de mogelijkheid gedacht, dat N. op een der bui- tenlandsche courses zou zijn. Elke naspeu ring bleef echter zonder resultaat, zoodat besloten werd, per extra-politiebericht zijn aanhouding te verzoeken. Of dat tot een re sultaat leidde, is nog niet bekend, maar in elk geval kreeg de Alkmaarsche politie he dennacht een verrassende mededeeling: N. was gevonden! In de duinen bij Cadzand, onder de gemeente Rétranchement, een plaatsje in Zeeuwsch-Vlaanderen, liep gister avond een inwoner te wandelen. Tot zijn verbazing zag hy, dat een duinhut, die tot nu toe leeg stond, waarschijnlijk bewoond was. Hij waarschuwde den eigenaar en samen gingen zij naar de duinhut. Daar vonden zij een onbekende, een man, die in vrij bekommerde omstandig heden leefde. Het was, zooals weldra zou blijken, de Alkmaarsche bedrijfsleider, Wietse N. Hü zat in de eenzame duinhut met opgezette handen en voeten en verwondingen aan pols en hals. Het was, of door de koude nachten zyn ledematen half bevroren waren en het was, alsof door gebrek aan voedsel het lichaam veel geleden had De politie werd gewaarschuwd en die ont dekte al gauw, wie de onbekende was. Zijn toestand was echter zoo, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Ooetburg noodzake lijk was. Geld had N. niet meer bij zich. Terstond werd de Alkmaarsche politie ge waarschuwd en hedenmiddag is de recher che onder leiding van den commissaris der waarts vertrokken, om N. aan een verhoor te onderwerpen en zoo mogelijk naar Alk maar over te brengen. Hoe N. in Zeeuwsch-Vlaanderen is geko men en waar hij overal gezworven heeft, is nog niet bekend. DE OP 8 OCTOBER OPGELATEN BALLONNEN. Van de door den Middenstand op 8 Octo ber opgelaten ballonnen van die welke door de schoolkinderen werden opgelaten hebben wij tot dusver niets vernomen blijken er 3 te zijn gevonden in Egmond aan Zee, 4 in Egmond aan den Hoef en 2 in Castricum. De rest is waarschijnlijk in zee gedaald of in de duinen terecht gekomen waar de stormwind er wel zand ever ge strooid zal hebben. Een uitzondering maakte de ballon, die dezer dagen in Engeland is terecht gekomen. Trouwens, er is nog een tweede welke de reis over het breede water gemaakt heeft. De secretaris van de middenstandsorgani satie ontving namelijk een label terug waar op vermeld stond: This label was found in Battisford, near Needham M.R.T. Suffolk, England, 24 mües West Felixtown, by Cyril Sparkes, Manor Cottage. If any reward, send to this adress. (De label is gevonden in Bat- tesford bij Neadham, M.R.T. Suffolk, Enge land, 24 mijlen ten W. van Felixtown, door Cvril Sparkes, Manor Cottage. Eenig ant woord kan aan dat adres worden gezonden). De label draagt het stempel van den heer Corn. Schilder, banketbakker op den Sta tionsweg. Deze zal den gelukkigen vinder een tulband zenden. De middenstandsorga nisaties hebben besloten den beiden Engel- schen vinders bovendien een Alkmaarsch kaasje te doen toekomen, met een toepasse lijk bijschrift, namelijk: Bezoekt Alkmaar, met de grootste kaasmarkt ter wereld. JAMBOREE-DEMONSTRATIE. In den Muziektuin. Een zeer talrijk publiek heeft Zondag middag in den stedelyken muziektuin de demonstratie bijgewoond, die door de AU- maarsche padvinders-groepen gehouden werd om de aandacht van het publiek te vestigen op het verkennerswerk in het alge meen en meer in het bijzonder om belang stelling te wekken voor de komende Jam boree. Byna 300 welpen, verkenners en voortrekkers werkten aan de demonstratie, die een vlot verloop had, mede. Dit getal lijkt nog al groot, maar er zyn nog talrijke Alkmaarsche jongens, die dolgraag aan het „groote Spel van Verkennen" zouden willen deelnemen en dit niet kunnen, omdat er een tekort is aan geschikte leiders. Voor hen, die voor de padvindersbeweging ge voelen, is hier een schoone taak weggelegd! (Nadere inlichtingen hierover verstrekken de leiders). Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den burgemeester, verscheiden raadsle den en vele andere autoriteiten, hoofden van onderwijs-inrichtingen, de A. D. V. G. der Kath. verkenners Rector J. Boon, Br. over ste Thomas, vertegenwoordigers van ver schillende jeugdvereenigingen. Hoewel later in den middag het weer te wenschen over liet, bleef het publiek met groote belang stelling de verschillende nummers van het programma volgen, zooals rimboedans, shelters opslaan, kookproeven, E.H.B.U, zwaarddansen, Romeinsche wagenrennen, het bouwen van een 6 M. hoogen seintoren. In de pauze werd de opmerkingsgave van t publiek op de proef gesteld door een wed strijd, waarvoor de bekende schilder de heer H. de Wolf zoo vriendelijk was een zijner etsen als prijs beschikbaar te stellen. De naam van den winnaar zal nader wor den bekend gemaakt. Toen op het eind het groote verkennerskamp was opgeslagen en de welpen het woord Jamboree vormden en daarachter zich de verkenners opstelden met de vlaggen van ruim 50 naties, die aan de Jamboree-1937 zullen deelnemen, weer klonk 'n hartelijk applaus. Akeela Lind en commissaris Witteveen, die de algemeene leiding hadden, kunnen dan ook tevreden zyn over dezen demonstrntie-middag, die er zeker toe zal by dragen om buitenstaanders een juist denkbeeld 'e geven omtrent den geest en het werk der padvindersbeweging. BUURTVREENIGING „KINHEIM". In de bovenzaal van den heer Th. van Gijzen hield de buurtvereeniging „Kinheim" haar jaarlijksch kinderfeest. Al aanstonds heerschte in de tot de uiterste hoeken gevulde zaal een gezellige stemming, welke nog verhoogd werd, met het door een kinderkoortje gezongen clublied. Tijdens de vertooning der poppenkast leefden de kinderen met het vertoonde al aanstonds zoo mede, dat het gelach niet van de lucht was. Ook het optreden van prof. Barandini (buikspreker) was een groot succes en tij dens deze vertooning was het soms een ge lach en gegier van belang, om de dolle grappen welke werden vertoond. Tijdens de pauze kregen alle kinderen een tractatie, waarna nogmaals een op treden van de poppenkast en den buik spreker gegeven werd. Na afloop maakte de voorzitter bekend, dat er grootsche plannen in voorbereiding zijn, waarvoor hij de medewerking der kinderen vroeg. Hierna ging het in optocht naar het rayon, waarna de kinderen nogmaals een tractatie kregen. „Kinheim" en de kinderen kunnen weer op een gezellig en goed geslaagd feestje terugzien. HERFST IN HET BOSCH. Eén onzer lezers verzoekt ons opname van het volgende: Het echte, gure herfstweer heeft ook deze streken bereikt De harde waarheid hier van dringt tot me door, als ik de Heilooër bosachen betreedt Treurend buigen de boom en hun kruinen in den najaarswind over het lagere kreupel hout, dat door den druilerigen motregen een zacht geritsel laat hooren. Maar het is niet de zwoele lentewind, die daardoor strijkt. Integendeel', de herfst voert zijn storm winden door de kale takken. Wild dwarrelen de afgewaaide bladeren dooreen en bedekken het slingerende bosch pad met hun herfsttooi. Thans striemt de regen tegen stam en tak en struik. Enkele vogels nog vliegen boven het ster vende woud en laten hun droefgeestig ge- krysch in de ooren van den eenzamen wan delaar klinken. Een wielrijder spoedt zich met omhoog- gezetten kraag in de richting Alkmaar. Hem treft niet de weemoed van de natuur, die haar herfstkleed aantrekt. Slechts de opmerkzame zal bespeuren, dat er weermoed ligt in het ruischen der boomen. Eén maand geleden was nog alles groen. Frisch streek een koeltje door het zware loof. De vogels zongen bly hun zomerlied en de zon gaf een vrooiijken glans aan alles. Triest en verlaten ligt nu het groote bosch daar, alleen in zijn eenzaamheid, ter wijl het hout diep neerbuigt onder den last van het vallende water. De naakt* takken liggen nu verward daareen op de paden, die zich door de heesters kronkelen. Een trein dondert over de glimmende rails en verstoort een oogenblik de rustige sfeer. Een konijntje, opgeschrikt door het lawaai, schiet over het boschpad en ver dwijnt snel tusschen de kale, druipende struiken. BEGIN VAN BRAND TE EGMOND AAN DEN HOEF. Vrijdagavond ontstond een begin van brand in de woning van den heer Mannes te Egmond aan den Hoef. De bewoners ont dekten brand in den schoorsteen en tracht ten dien aanvankelijk met emmers water te blusschen. Gelukkig arriveerden zeer spoedig eenige leden van de vrijwillige brandweer met een brand bl uschapparaat, waarmee het biandje spoedig kon gebluscht worden. ERNSTIGE AANRIJDING TE HEER-HUGOWAARD. Gisteravond is de 18-jarige dochter van den heer J. L. alhier aangereden door de auto van dokter Cohen uit ensbroek. Het meisje geraakte bewus teloos en is, na verbonden te zijn, naar huls vervoerd, waar het hedenmorgen weer bij kennis is gekomen. SPELDJESDAG VALKENHEIDE. De brutto opbrengst van de speldjes voor MM i, 104.50, de netto-opbrengst WIE WIE EEN POES OF EEN HONDJE? Voor den eigenaar of een liefhebber is by den inspecteur van dierenbescherming hedenavond tusschen 7 en 8 uur te verkr(j- een blauw cyP*r,ch poesje, dat in een boom was aangetroffen. Sinds een vijftal dagen is aan het boven genoemd adres een fox-hondje van pl m anderhalf jaar, dat een baas zoekt. naar waarnemingen, verricht in den mn van Maandag 19 October. Medegedeeld door het Kon. Nedèrl Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,1 Biarritz. 18 Laagste barometerstand 736,6 mM Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond Dinsdag 20 October: Matige tot krachtige tydelyk stormachti» zuidwestelijke tot noordwestelijke wfo? betrokken tot ::waar bewolkt; met reg»! buien; later tydelyk opklarend; aanvanl™! lijk kouder. Ke" Buitenlandsch weeroverzicht Koud en buiig weer te verwachten. De diepe depressie, die gisteren op Noordzee nog toenam, en zwaren noordwes ter storm veroorzaakte, is oostwaarts af», trokken, maar een secundaire, die in den nacht over de Britsche eilanden trok, ver oorzaakte opnieuw toenemenden wind en regen. De hooge drukking trok westwaarts terug. Een uitlooper ligt nog over de Alpen, zoodat daar in de hoogere streken nog fraai weer heerscht. Op de Britsche eilanden stormt het uit west tot noordwest Over Ier- land en de Iersche zee waait het krachtig uit zuidwest met regen om het Kanaal In noord-Duitschland waait het nog krachtig tot stormachtig uit west met regen in het oosten. Zuid-Frankrijk heeft windstil en fraai weer met ochtendnevel ook in zuid Duitschland ia het nog rustig, maar zal de wind toenemen. In Scandinavië blijft in het binnenland de vorst matig of licht Hier en daar valt sneeuw. In verband met de sterke temperatuurdaling in de bovenlucht fa koude en buiïg weer te wachten. STORMWAARSCHUWINGSD1ENST. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 7J0 uur aan de posten van Hoek van Holland tot de Belgische grens: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.27 uur tot 6.06 uur licht op. VINGERS AFGEHAKT. Een knecht van den heer J. v. d. E. smid te St. Maarten, was bezig met het hakken van houtjes, terwijl een zoontje van den smid stond toe te kijken. Jukt toen het 2-jarig zoontje een houtje op het hakblok wilde leggen kwam d» opgeheven byl naar beneden met het noodlottige gevolg dat het jongetje een wya- en een middenvinger werden afgehakt. Bovendien werd de ringvinger zoodanig geraakt, dat mogelijk ook deze vinger verloren is. Nadat dokter Groenhart uit Dirkshorn geneeskundige hulp verleende, werd het arme ventje naar een ziekenhui! in Alk maar vervoerd. AUTO GESLIPT IN BERGEN. Drie gewonden. Gistermiddag om kwart over vier had op de Eeuwigelaan, even voorbij de Sparre- laan, een auto-ongeval plaats. Een personen-auto, bestuurd door den arts S. uit Zeist, slipte door de gladheid van den weg. De wagen sloeg tegen ee° boom en werd totaal vernield. De inzitten den, dr. S., een dame en een heer werden vrij ernstig gewond. Nadat de eerste ge neeskundige hulp was verleend, werden de gewonden per zieken-auto naar een zieken huis te Amsterdam vervoerd. De heeren hadden een hersenschudding en hoofdwon den, terwijl de dame verwondingen aan he hoofd had opgeloopen. HUISVERZORGING. Dat de cursus in huiselyke ziekenvei- pleging door 't hoofdbestuur Witte KW* aangeboden en door Huisverzorging af gevraagd, in een groote behoefte v0^tf\e ia in de afgeloopen week wel zeer dui lijk gebleken. Aan den oproep hebben minder dan 125 belangstellenden, uit au® lagen der maatschappij, gehoor gege^ waaronder zelfs 8 uit omliggende gem tin. irpikc Vrijdagavond is de eerste cursus, u door zuster Drentje aan 48 deelneem wordt gegeven, door een bestuursla het Witte Kruis afd. Alkmaar woordigheid der dames van Huis ging geopend. waS Mevr. Prins-Vlessing (mr. de 'S op 't laatste moment verhinderd) spen haar openingswoord baar groot uit over de groote belangstelling v zen cursus, welke zeer zeker van g ^gcht lang genoemd mag worden. mo0ie dank aan 't hoofdbestuur vooi ^gar daad en aan Huisverzorging 10a#n- initiatief. Zy vestigde er aar va" dacht op, dat, waar de afd. Al*»» ver. het Witte Krui» alle medewerking bt lent, door uit haar schitterend u magazijn alle materiaal voor ,u fdeeiinl beschikbaar te stellen, deze crdi6°' zeker den dank van alle cursis yjn, en hen, die nog geen lid der a <- zal aanmoedigen dit te worden- Van het hoofdbestuur was dat er nog de mededeeling ingekome 0p volgend jaar Sept. of Oct. *ord#Di Vf een cursus gerekend mocht emcr hen, die thans niet konden een verblijdend bericht. Vice-Pret Mevr. DorbeckKortma d«n Huisverzorging bracht een w h»a aan mevr. PrinsViessin,I zU*u vriendelijke woorden en wt .i, Drentje veel succes In haar

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2