PROFESSOR SLIM EN ZOON de disconto-verlaging van de nederlandsche bank. prinses juliana op het slot reckenwalde. •Verkeersongelukken. roekei.ooze scholier gewond. LANGENDIJK ST. PANCRAS NOORDSCHARWOUDE HEILOO WIERINGERWAARD NEERHUGOWAARD De Nederlandsche bank heeft heden, zoo als gemeld, haar wissel-disconto met een halfprocent verlaagd tot 2 procent, cn haar andere tarieven hiermede in overeen stemming gebracht. Van den hoogsten stand van 4% procent in het jaar, waarop het disconto op 4 Juni J,L gebracht werd, is het hiermede weer op het laagste niveau van 2 y, procent beland, welke noteering juist vier maanden van kracht is geweest. Was voorheen een discontowijziging van de centrale credietinstelling meestal een maatregel welke verband hield met de po sitie van ons ruilmiddel ten opzichte der buitenlandsche valuta's, het z.g. klassieke middel waarmede de bank het ruilmiddel en den goudvoorraad wist te beschermen, thans behoeft men hierin niets anders te zien dan een zuivere aanpassing van de of- ficieele geldtarieven aan die van de open markt. Heden noteerde part. disconto 2 1/8 k 2 1/4 procent, daggeld 2 procent en prolongatie 2 1/4 procent. De Nederlandsche bank helpt door een verlaging van de officeele tarieven dus mede om de ruimte van de geldmarkt te bevorderen. Het officieele Nederlandsche bankdisconto beweegt zich thans op het zelfde niveau als dat in Frankrijk, waar de verlaging tot 2 procent op 8 October j.1. werd ingevoerd. Sinds de afkondiging van het embargo op den gouduitvoer en de daarmede ingetre den veranderde monetaire verhoudingen voor ons land, is de kenmerkende eigenschap van een disconto-verlaging verhooging cf verlaging verdwenen. Het goud berust thans behalve in de kluizen van de Neder landsche bank ook voor een deel als werk kapitaal in handen van het wisselkoers egalisatiefonds, dat zoo noodig op de wis selmarkt zal Ingrijpen om ongewenschte schommelingen te voorkomea Tot dusver is van een dergelijk ingrijpen nog niet veel naar buiten gebleken. Ons ruilmiddel heeft na de eerste zepuwachtige dagen der depreciatie, weldra een richting van herstel ingeslagen en het depreciatie percentage liep geleidelijk terug tot iets be neden de 21 procent. Heden waren de bui tenlandsche wisselkoersen weer iets hooger en steeg het devaluatie-percentage tot 21. 3 Uit alles blijkt echter, dat het vertrou wen in de regeering en ons staatscrediet on danks de noodzakelijk geworden monetaire maatregelen niet minder zijn geworden, van welk feit de vaste houding onzer belegging* markt een duidelijke weerspiegeling geeft. Hieronder volgen de wijzigingen die het Nederlandsche bankdisconto heeft onder gaan sedert den hoogsten stand van 6 26 Juli 1935: 6 22 October: 4 14 14 November: 3 4 Febr. 1936: 2 y, 4 Juni: 4 \4 30 Juni: 3 7 Juli: 3 19 October 2 V, Hartelijke ontvangst. Zondagmiddag is H. K. H. Prinses Ju- liana op slot Reckenwalde aangekomen. Aan het station Schwiebus werden naar „de Telegraaf" meldt de Prinses, Prinses Armgard en Prins Aschwin zur Lippe- Biesterfeld afgehaald door Prins Bernhard, die zijn verloofde, thans op het grondge bied van zijn geslacht, ontving en welkom heette. Prinses Jüliana nam plaats naast Prins Bernhard, terwijl Prinses Armgard, Prins Aschwin en de overige begeleiders in den tweeden wagen stapten. In vlotte vaart ging het vervolgens langs den straatweg en later langs den idyllischen zandweg naar het oude Woynowo, het tegenwoordige Recken walde. Het dorpje was door de bewoners feeste lijk versierd met groen en bonte guirlandes van herfstbloemen. De bevolking, in Zon- dagsche kleedy, stond langs den weg en be reidde het gezelschap, in het bijzonder de Prinses uit Nederland, een hartelijke ont vangst. Toen Prinses Juliana slot Recken walde betrad, werd aan den hoogen mast bovenop het gebouw de Koninklijke stand aard van ons Nederlandsche vorstenhuis geheschen. In intiemen kring werd in de gezellige eetzaal van het slot het middagmaal ge bruikt, waarna de inmiddels binnengeko men telegrafische gelukwenschen uit het dorp en uit den omtrek van Reckenwalde werden voorgelezen. Ook moest het verloof de paar van verschillende families uit de omgeving een bloemenhulde in ontvangst nemen. 's Namiddags is de Prinses op het slot gebleven. Rondom het brandend haard vuur geschaard, werd het nieuws verteld, dat zich sedert het afscheid in Nederland heeft afgespeeld. Des avonds was er een groote receptie voor alle arbeiders, bedien den en employé's van het slot en de land goederen van Prinses Armgard. ver in de TELEFOON-STORING IN HET ZUIDEN DES LANDS. Ook eenigc buitenlandsche bindingen gestoord. Kabel Mcrwede onklaar geraakt. Gister is in het intercommunale en in ternationale telefoonverkeer een ernstige storing opgetreden door het onklaar raken van een rivierkabel in de Merwede. Dit is een gevolg van den storm van gisteren, welke de Uiterwaarden aan den kant van Zwijndrecht heeft doen onder- loopen, waarbij een telefoonkabel schynt te zijn gescheurd, langs welke de verbin dingen loopen van het noorden des lands met Zeeland, Parijs en Londen. Men heeft zich nu geholpen door het „leenen" van tijdelijke verbindingen via andere plaatsen. Zoo kwam de verbinding met Parijs tot stand via een omweg over Duitschland en met Londen over België, terwyl de verbindingen met Zeeland o.a. werden gaande gehouden via Breda. Ook is een der lijnen tusschen Dordrecht en Rotterdam gestoord. De telefoongesprekken voor de gestoor de gebieden konden slechts met groote vertraging worden afgewikkeld. Aanvankelijk moest de spreekduur tot drie minuten worden beperkt, later op den dag werd dit rantsoen tot zes minuten uit gebreid. De rijksteelefoondienst hoopte vandaag vroeg het defect te hebben hersteld tus- arbeidersorga- t GROOTE BRAND TE STEENWIJK. Opslagplaats van glas en verf waren in vlammen opgegaan. Een zeer felle brand heeft in den afgeloopen nacht gewoed in een op slagplaats voor glas en verfwaren van den heer P. Hollander te Steenwyk. Dit pakhuis vormde een onderdeel van het gesticht van liefdadigheid aan den Kornputsingel, waarin zich ruim win tig verpleegden veelal ouderen, bevinden. Een der verpleegden werd wakker door den vuurgloed. Hij wekte den vader van het gesticht en daarna ook de overige ver pleegden. Onder leiding van den huisvader en de regenten werden de verpleegden, waaronder zich ook een zieke bevond, in veiligheid gebracht. Zy vonden bij buren een liefderijk onderkomen. Het vur in het pakhuis had intusschen enorme afmetingen aangenomen, en vond in de groote hoeveelheid licht ontbrand- bare stoffen gretig voedsel. De brandweer, die spoedig op het terrein van den brand v/as, gaf met een groot aantal slangen water. Tegen de vurzee was echter niets te beginnen en het pakhuis brandde dan oo kgeheel uit. De brandweerf bepaalde zich vervolgens tot het nathouden van het gesticht, dat intusschen reeds vlam had gevat. Dank zy den regenval was het vuur hier spoedig gebluscht. Het huis liep even wel groote waterschade op. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. De schade, welke in de dui zenden beloopt, wordt door verzekering gedekt. WEDEROM DIVERSE INBRAKEN TE ALMELO. Eenigen tijd geleden zijn verschillende in brekers veroordeeld, die in Twentsche ge meenten hun slag hadden geslagen. De laatste dagen zyn echter wederom diverse groote inbraken gepleegd. Zoo werd vorige week te Almelo 1000 gestolen. Een dag later 20, terwijl thans in Eisen, gemeente Markelo, den landbouwer K., des nachts van f 300 is beroofd. Toch is hiermede nog geen einde gekomen aan de reeks beroovingen. Op de Najaarsmarkt te Rijssen is heden een landbouwer uit Weerden beroofd van een portefeuille met 250, terwijl een land bouwer uit Holten tijdens de markt een boekje met 140 kwyt geraakte dat of ge stolen of verloren werd. VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN TE ALMELO EN DEVENTER. In Almelo en Deventer zijn de laatste dagen vergiftigingsverschijnselen geconsta teerd bij een groot aantal personen, die bij onderzoek gestoomde makreel bleken te heb ben gegeten, welke op de markt verkocht was. De verschijnselen waren niet van ernsti- gen aard. Heden is op de markt te Rijssen een groote partij makreel in beslag geno men daar de keuringsdienst vermoedde, dat de party ondeugdelijk was. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan onjuiste behan deling bij het stoomen. Den verkoopers treft geen schuld, daar zy onkundig van de on deugdelijkheid waren. DE STORM AAN DE KUST. Tijdens den hevigen storm, die gister avond woedde, is te ongeveer 8 uur op eigen gelegenheid nog in de Schevening- sche haven binnengeloopen de haringboot Sch. 63, schipper Klaas Buis. Nauwelijks was het schip behouden bin nen, of de storm wakkerde aan, zoodat aan de Scheveningsche haven terdege de wacht gehouden moest worden. De loggers, die in de Oude Binnenhaven lagen, zijn bijtijds in de Nieuwe Haven ge bracht, maar oo kdaar spookte het. Drie schepen werden van hun trossen afgegooid en sloege nop drift. Doordat personeel aanwezig was, konden de schepen spoedig weer aan den kant worden gemeerd en werd schade voorkomen. Vanmorgen was er tijdens hoogwater veel drukte aan de haven, doch de storm woede nog zoo hevig, dat van uitvaren geen sprake kon zyn. Het mag wel 'n wonder heeten, dat een storm als hedennacht gewoed heeft, het Zuiderhoofd, dat in reparatie is, niet ver der heeft beschadigd. Van IJmuiden meldt men ons nog, dat de stoomtrawler Sch. 61, schipper Arent Groen, welke gisteren met een defecte stoommachine op halve kracht in den storm voer, vannacht behouden te IJmui den is binnen gekomen. POLITIEK CABARET. Waarom aan „Die Pfeffermühle" een werkvergunning werd geweigerd. De minister van Sociale Zaken heeft ge antwoord op schriftelijke vragen van den heer Van der Waerden betreffende het wei geren van een werkvergunning aan het cabaret „Die Pfeffermühle". Voor het werken van vreemdelingen, be- hoorende tot het cabaret „Die Pfeffermüh le", is vergunning geweigerd wegens de uit gesproken politieke strekking van de voor drachten van dat cabaret. De regeering stelt zich op het standpunt, dat vreemdelingen zich hier te lande van politieke activiteit hebben te onthouden. De politieke strekking van hetgeen genoemd cabaret voor het voetlicht brengt, werd door de ondernemers daarvan niet ontkend. De minister is mitsdien niet bereid den directeur van den rijksdienst der werkloos heids-verzekering en arbeidsbemiddeling in overweging te geven, alsnog werkverrui ming te verleenen voor de in Maart 1937 voorgenomen tournee van genoemd caba ret. KLEEREN BIJ PETROLEUM- VERGASSER. Vrouw in levensgevaar. In den namiddag van gisteren te ruim half zes heeft in een wonig in de Tweede Heimersstraat te Amsterdam een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een vrouw zware brandwonden heeft opgeloopen. De 50-jarige juffrouw R. bewoont een zolder kamer in perceel Tweede Heimersstraat 35. Op genoemd uur stond zij te wasschen, waarbij haar kleeren in aanraking kwamen met een petroleumvergasser, die vlak naast haar op den grond stond. Voor zij besefte, wat er gebeurde, stond haar jurk in brand. Op haar gegil en hulp geroep snelde de hospita, mej Z., die op de tweede etage woont, toe. Het gelukte haar echter niet de brandende kleeren te doo- ven. In een panische angst vluchtte mej. R. de trappen af. Gelukkig waren ook de an dere bewoners van het huis door haar gil lende angstkreten gealarmeerd. De bewoner van de eerste étage schoot te hulp en het gelukte hem met een kleed de vlammen te dooven. De vrouw had reeds deerlijke brand wonden opgeloopen. Onmiddellijk waar schuwden de buren de brandweer, den G. G.D. en de politie. Mej. R. had zware brand wonden over het geheele lichaam en in zorgwekkenden toestand is zy naar het Wil- helmina-gasthuis overgebracht. Haar hospita had brandwonden aan de beide handen opgeloopen. Ook zy is naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, doch na verbonden te zijn, kon zy naar haar woning terugkeeren. C. A. O. BIJ BATA TE BEST. Overeenstemming bereikt schen directie en nisaties. Namens de directie der Bata-schoenfa- brieken te Best en de betrokken arbei dersorganisaties wordt ons het volgende verstrekt: Gister werden opnieuw besprekingen gehouden over een af te sluiten collectief contract door de afdeeling schoenindustrie tusschen de N. V. Nederlandsche schoen en lederfabriek Bata te Best en de hoofd bestuurders van den Ned. R. K. Fabrieks- arbeidersbond St. Willibrordus, den Neder- landschen Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders en de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders. Het resultaat is geweest, dat de meest volledige overeenstemming is bereikt en het collectief contract van 1 November 1936 af zal gelden. Hieruit blijkt, dat de arbeidsvoorwaarden in volledig overleg tusschen directie en arbeidersorganisaties zyn geregeld. De directie en de organisa ties herinneren eraan, dat de federatie van schoenfabrikanten als motief voor haar weigering om opnieuw een collectief con tract af te sluiten heeft aangevoerd, dat bij de Bata-fabrieken geen contract was tot stand te brengen. Toen de directie van de Batafabrieken zich echter aanmeldde voor het lidmaat schap van deze federatie, aldus het com muniqué, waardoor automatisch het con tract met deze federatie ook voor Bata zou gelden, weigerde de federatie met byna algemeene stemmen Bata als lid toe te laten. Eveneens weigerde de Federatie het nieuwe contract met de arbeidersorgani saties af te sluiten .Het resultaat is ten slotte, dat thans zelfstandig een collectief contract met de Batafabrieken tot stand is gekomen buiten de Federatie om. AUTO IN EEN SLOOT GEDUIKELD. De vier inzittenden kwamen er betrekkelijk goed af. Gistermiddag omstreeks drie uur is op den rijksstraatweg tusschen Abcoude en Dui- vendrecht even voorbij het voormalige fort een personenauto, komende uit de richting Utrecht, waarschijnlijk door slippen, van den hoogen berm gereden en in een daarlangs loopende sloot geduikeld, waarin de wagen ondersteboven bleef liggen. Voorbijgangers snelden onmiddellijk toe en hebben de vier inzittenden, twee heeren, een dame en een kind, bevrijd. Het viertal, dat water binnen had ge kregen, was aanvankelijk buiten kennis, doch spoedig keerde het bewustzijn terug. De inzittenden bleken te zijn de heer en mevrouw Verbeek en hun kind uit Hilver sum en een kennis van de familie. De doktoren Gorter uit Abcoude en Bal- foort uit Diemen waren weldra aanwezig voor het verleenen van de eerste hulp. De beide heeren hadden verschillende verwon dingen opgeloopen aan armen en bee- nen, doch deze waren niet van ernstigen aard. De dame had een rib gebroken, ter wijl het kind ongedeerd was. De vier per sonen zijn met particuliere auto's naar het O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam ver voerd. Het gevaarlijke vasthouden aan auto's, zooals dc wielrijders dat wel plegen te doen, heeft in de gemeente Leimuiden weer een slachtoffer geëischt. De 13-jarige scholier J. van Riel liet zich op zyn rywiel voorttrekken door een vrachtauto. Op den nieuwen weg te Lei muiden geraakte de jongen echter met zijn fiets in een kuil van den weg, waardoor hij de macht over het stuur verloor en tegen de straatsteenen smakte. Met een ernstige schedelfractuur werd hij opgenomen. Nadat een medicus hem eerste hulp had verleend, is de jongen in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden over gebracht. JUxwuidaal 1lietws JEUGDHERBERG „DE ZEVENSPRONG", PETTEN. Ook dit jaar is de Jeugdherberg „De Zevensprong" te Petten door vele trek kers bezocht. De economische toestan den echter maken het voor velen onmo gelijk van de jeugdherbergen gebruik te maken, terwijl de monetaire verhouding tot het buitenland van dien aard was, dat Holland voor de meesten te duur was. Onder deze omstandigheden is het dan ook begrijpelijk dat het bezoek on geveer gelijk bleef. Tot 1 October BM bedroeg het aantal overnachtingen 2805 tegen 2898 over dezelfde periode van 1935. Werden in 1935 practisch geen buiten landsche bezoekers ontvangen, in 1930 geschiedde dit gelukkig wel, al was het <iog zeer weinig. Drie Zweedsche meis jes, een Oostenrijker, drie Duitschers, drie Denen en veertien Engelschen over nachtten te Petten. Waren het vroeger vooral Duitsche trekkers, die Nederland bezochten, thans is het buitenlandsch bezoek veel meer gevarieerd. De Olym pische spelen te Berlijn waren er zelfs Van het verschil tusschen en uitgekuilde hoeveelheid J> voor wordt eerst ontstaan dan „ziek" ZOOv, er de totale ingekuilde hoeveelheid PCt' ken, als zynde normale krimn afeetrok- de vergoeding voor het inkuilen V'rvat m Van het dan nog overblijvende ,gegeven. komt 50 pet. voor vergoeding in antüm en wel in die prijsklasse, waari^S*!^ veelheid zou zyn gevallen, wanne 0e' maal als gezonde aardappelen zoudc^ n°r" verkocht. 2ijn Vergoeding voor het inkuilen wordt deze aardappelen niet gegeven, zoodaf ou°0r verrekend mag worden het resteer/,. n drag van den ophoudprys in de be~ lende prijsklassen. Hiervoor - _V'rscllil- wordt een 10.000 k.g voorbeeld gegeven: Ingekuild ziek geconstateerd en vastgesteld 20 pet. Uitgehuild 8000 K.G. Verschil «jfe pet. K.G. Hiervan aftrekken 5 pci var, K.G. is 500 K.G. Restant 1500 K G XU'00() 7» K.O. voor vergoeding Aan de aanvoerders wier verschil schen in- en uitkuil niet verklaarbaar i niet op „ziek" berust, mag geen enkele goeding voor ziek worden gegeven Al h aanvoerders moeten afzonderlijk ,.n e vermelding der omstandigheden aan T N. G. F. C. worden opgegeven. In de eer.» plaats zal terugstorting der reeds ontvan» gelden door de niet te verantwoorden n» tijen onverwijld moeten volgen, verder door de N. G. F. C.h Z3jj gegaan welke maatregelen den genomen. terwijl «1 worden n». n°g zullen wor. Koolhalen. Verscheidene tuinbouwers zyn reed weer begonnen met het thuishalen Van den oogst. Dit zal heel wat meer arbeid met zich brengen dan verleden jaar, toen de misoogst zoo'n geweldig gat in den'oogst heeft geslagen. Dit jaar zal er heel wat meer kool zyn dan het jaar 1935. De ver wachtingen voor roode kool zijn niet zoo i hoog gespannen als die voor witte en ge]e dat de Nederlandsche J kool. Per vrachtauto en motorboot worden *-■-jlinke hoeveelheden kool uit de polders aangevoerd waar contract is verbouwd. De verwachtingen zijn ten aanzien van de prijzen niet zoo rooskleurig. Momenteel beteekent een groote voorraad kool lage prijzen, gezien de vele handelsbelemme ringen welke door de afnemende landen worden en zijn opgeworpen. de oorzaak van| jeugdherbergen door een flink aantal Amerikanen werden bezocht Het stemt tot tevredenheid, dat het schoolbezoek constant bleef. 426 over nachtingen in 1935, 436 overnachtingen in 1936. Voor buitenstaanders spreken deze cijfers niet, maar men kan er van overtuigd zijn dat er zeer veel werk ver zet moet worden om in deze tijden de gelden voor een schoolreisje bijeen te brengen. De samenwerking met de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale was in ieder op zicht bevredigend en de Jeugdherberglei ders-conferentie, van het Wester-District der N. J.-H. C., die in het voorjaar van 1936 te Petten gehouden werd, slaagde uitstekend. Wanneer nu na acht jaar het totaal der overnachtingen van de Jeugdherberg te Petten wordt berekend komen we op een aantal van 16368. In de nieuwe jeugdher berg, welke eind 1933 werd geopend en nu dus byna drie jaar in gebruik is. werden 8987 overnachtingen geboekt. Dit jaar wordt de negenduizendste overnachting geboekt en begin 1937 de tienduizendste en het is begrijpelijk, dat die gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Prijzen behaald Op het te Zeist gehouden Christelijk Nationaal Concours mocht de Chr. Zang- vereeniging „Looft den Heer", directeur Paul Kok, een eerste prijs behalen in de superieure afdeeling met 345 punten. In den eere-wedstrijd werd het koor de tweede prijs toegekend. Een late sering. De heer M. Piersma, alhier, heeft in z'n tuin een seringenstruik staan, die voor de tweede maal in dit jaar bloeit. Zeker een eigenaardigheid welke niet veel voorkomt. De verziekte vroege aardappelen. Voorwaarden voor uit keering. De veilingen hebben een circulaire ont vangen van de Ned. Groenten- en Fruit Centrale over de verziekte vroege aardappe len die zijn ingekuild. Inzake de verdere afhandeling en ver rekening der opgekuilde vroege aardappelen aldus de circulaire, wat betreft de vergoe ding voor het verziekte ingekuilde ge deelte, gelden de volgende voorschriften: Partijen, waarvan het ziek door de con trole is gecontroleerd, komen voor een ver goeding in aanmerking en wel op de vol gende basis: Controle. Door B. en W. is de heer R. Lodder, ambtenaar ter gemeente-secretarie, aange steld als controleur bij de inning der ver makelij kheidsbelasting. Werkverschaffing. Nu de nieuwe regeling voor de werk verschaffing in werking is, blijkt dat B. en W. alsnog niet overgaan tot de regeling van in de negen werkweken twee w»Uitwe kenIn de heden ingetreden periode hou den B. en W. zich nog aan twee werkweken tegen het volle loon en daarop een wacht- week. Rioleertng. Het schynt, dat de aannemer van plan is om aan de uitvoering meer kracht bij te zetten. Op vele wegen liggen de buizen klaar en hier tn daar liggen steenen voor de putten. De vrees, dat de Heerenweg zal worden opgebroken, is niet juist. Aan de Westzijde van dien weg komen de buizen, terwijl de oostzijde zal aansluiten op het Slemppad. De mooie weg blijft dus intact tamelijk af, Auto-ongeval Zondagmiddag heeft te Wieringerwaard een auto-ongeval plaats gehad wat voor der. chauffeur en zyn metgezel nog goed is afgekomen. Minder goed kwam het met de auto waarvan weinig goeds is overgebleven. J. R. en C. B. gingen met een wagen van den heer B. in de richting Tweewegen. |In de bocht geraakte de wagen aan bet slippen, kwam in aanraking met een paar boomen en een lantaarnpaal die bij den grond afknapte en kwam toen tot stilstand. C. B. heeft zich aan het gelaat nogal l*" zeerd. Gelukkig was de auto lang niet nieuw meer. Ergerlijke baldadigheid- I* Zondagavond heeft men uit ergerlijke baldadigheid een der glazen van den nlett* wen electrisch verlichten verkeerspaal op den hoek Basserweg-Middenweg ingedrukt- Gedurende den nacht hebben onbekende zich een der nu voor het grijpen hangende electrische lampjes toegeëigend. 241. Daar de professor bang was, dat hij er voor Afrika veel te opvallend uitzag, kleedde hij zich heel anders. Op zijn hoofd zette hij een schaal van een kokosnoot en Pietje deed het zelfde. Zoo konden ze tenminste ongemerkt door de wildernis trekken. 242. Plotseling echter hadden ze een vreemde ontmoeting met een paar heeren, die in de wildernissen van Airika de wilde dieren filmden. Toen de Heer Slim vertelde dat hij een pro es»or was, wilden geen van beiden hem gelooven.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10