GROOTE NAJAARSVEEMARKT ëirs Sr1"' rs PAARDENMARKT ONTHOUDT DIT: rsmarKten_te r. Langs de N.H.V.B.-velden. JUcfitsaaAeti Kantongerecht te Alkmaar. Alkmaarsche Politierechter K8,\7( 5 diS.k0,Ue m«riLT2 ra" >"«<- Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. op WOENSDAG 28 OCTOBER 1936 op DINSDAG 3 en WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936. Bespreking van vakken voor de Na jaarsveemarkt op 3 en 4 November a.s., moet plaats vinden: a. mondeling, ten kantore van het Ge meente-Slachthuis te Alkmaar vanaf 26 October 1936 (iederen werkdag, uitgezonderd des Zaterdags) tusschen 9 en 11M uur v.m. en van lxh5 uur nam.; b. mondeling, in het lokaal op het Waag- plein, op de Zaterdagen 24 en 31 October 1936, tusschen 9 en 10 uur v.m.; c. schriftelijk, doch alléén, indien het verschuldigde bedrag a 1.per vak vóór Zaterdag 31 October 1936 per postwissel wordt overgemaakt aan het adres: Directeur van het Marktwezen Gemeente-Slachthuis-Alkmaar. Aan de achterzijde der postwissel dient in dat geval te worden vermeld of de vakken voor de beide dagen, dan wel voor 3 of 4 November 1936 afzonder lijk moeten worden gereserveerd. De Directeur van het Marktwezen, VOORTHUIJSEN. SpartaV.U.C. H.B.S.—Z.F.C. K.F.C.Feijenoord Afdeeling IV lste klasse M.V.V.—P.S.V. EindhovenN.O.A.D. J ulianaRoermond N.A.C.B.V.V. L.O.N.G. A.Bleij erheide Afdeeling V lste klasse G.V.A.V.Be Quick AchillesVelocitas FrieslandSneek VeendamH.S.C. HoogezandLeeuwarden Bergen I te Oostzaan geslagen. Z. F. C. IV neemt thans de leiding. Goed werk van Alkmaarsche Boys III. Egmondsche Boys I loopt uit en M. E. V. O. II neemt de leiding. We zijn opnieuw een belangrijke stap vooruitgegaan, daar het vastgestelde pro gramma zonder een enkele onderbreking verwerkt is geworden. In enkele afdeelingen hebben de leiders hun positie kunnen hand haven of versterken, terwijl in enkele ge vallen de kopploegen hun plaats voor een volgende ploeg moeten inruimen. Bezien we reeds dadelijk de eerste klasse A, dan bemerken we dat Bergen I de eervolle plaats heeft moeten afstaan aan Z. F. C. IV, maar we voegen de Bergenaren er tevens aan toe, dat we verwachten, dat dit een voorloopige terugvalling is en men zich nu niet dadelijk moet laten ontmoedigen, want de competitie is nog lang en er kan nog zeer veel gebeuren. Dus in de naaste toe komst de tanden weer terdege op elkander. Dat Bergen I bij O. S. V. III geen gemak kelijke trip te verwerken had stond bij ons vast, al hadden we nog op een puntendee- ling gerekend. We kunnen haar echter de 31 nederlaag wel vergeven. Z. F. C. IV kon de leiding over nemen, daar de rood witte Zaandammers te St. Pancras met Vrone I niet veel moeite had den. Een 61 uitslag bracht de Vronianen leelijk in de verdrukking. Z. V. V. III blijft ook nog in de running dank zij de goede 62 overwinning op het bezoekende W. F. C. IV behaald. Alcmaria IV zorgde weer eens voor een overwinning (21), waartoe C. S. V. I met ledige handen naar Castricum werd terug gezonden. De stand is hier nu: Z. F. C. IV 5 4 0 1 22—11 8 Bergen I 5 3 0 2 178 6 Z. V. V. III 5 3 0 2 17—15 6 O. S. V. III 3 2 0 1 7—5 4 Alcmaria IV 4 2 0 2 1213 4 C. S. V. I 4 112 8—8 3 W. F. C. IV 4 112 13—15 3 Beemster I 4 112 1120 3 Vrone I 4 0 1 3 11—22 1 In de tweede klasse B hadden de leiders het ook al niet gemak kelijk, daar een bezoek gebracht moest worden aan een der grootste concurrenten, H- V. V. IV. In onze voorbeschouwing had den we het leidende Alkmaarsche Boys III den goeden raad gegeven geducht aan te pakken, zoodat in het uiterste geval nog op een puntenverdeeling gerekend kon worden, de rood witten hebben niet teleur- En, gesteld, integendeel! De rust kon ingaan met een nuttigen 2—0 voorsprong toen kwam de tweede helft met den sterken tegen-wind. De kaasmenschen zwoegden dat het een lust was en het was dan ook zeer jammer, dat de gelijkmaker (22) juist nog in de laatste minuut kwam, want ze hadden zeker meer verdiend! Enfin, niet alleen bleef de leiding, doch ook het ongeslagen record behouden. Er waren in deze afdeeling echter nog meerdere ploegen die punten verspeelden. Zoo leverde Assendelft IIIZ. F. C. VI 3-3 uitslag op, wat niet alleen het eerste winst punt voor de Assendelfters beteekende, doch tevens voor de Zaandammers het vierde gelijke spel, die echter ook nog ongeslagen bleven. Ook het treffen R. C. Z. II—West- zaan II gaf een puntendeeling (11). W. R. C. I kwam een heel stuk in de ver keerde richting, daar de Westzaners zich in eigen huis door Uitgeest II een groote geflatteerde 71 nederlaag lieten toe brengen. De stand is hier nu: Alkm. Boys III 5 4 1 0 20—7 9 Z. V. V. IV 4 3 1 0 9—1 7 K. V. V. IV 4 2 2 0 13—5 6 Z. F. C. VI 5 14 0 12—11 6 Westzaan II 4 112 814 3 Uitgeest II 5 113 315 3 R. C. Z. II 5 0 3 2 3—8 3 W. F. C. VI 3 0 2 1 4—7 2 W. R. C. I 3 0 2 1 5—17 2 Assendelft III 4 0 1 3 517 1 De tweede klasse D gaf vrijwel een gemakkelijke taak voor het leidende Egmondsche Boys I dat vorige week zulk goed werk te Koedijk had ver richt, daar thans in eigen omgeving tegen Alkmaarsche Boys IV gespeeld moest wor den. Wel boden de rood witten flinken te genstand, doch moesten voor den over macht der Egmonders wijken, die ten slotte nog met 61 wonnen. De leiders konden meteen wat uitloopen, daar Oudorp I in eigen huis de eerste ne derlaag te slikken kreeg. De bezoekende Koedijkers hadden zich afdoende van de jongste nederlaag hersteld, want zij brach ten Oudorp maar even een groote 72 ne derlaag toe. De Oudorpers stelden in eigen omgeving dus wel geducht teleur. Alkmaar II zou van het bezoekende Aker sloot I winnen, dat stond vast; het gebeur de met de cijfers 40. Alcmaria V smaakte een het zoet-der- overwinning, daar de withemden D.T.S. II, met een 72 nederlaag naar huis zond. De stand is hier nu: Egm. Boys I 4 4 0 0 143 8 Koedijk I 4 3 0 1 18—13 6 MEVO I 3 2 0 1 6—3 4 Alkmaar II 3 2 0 1 12—6 4 Oudorp I 3 2 0 1 10—12 4 Alcmaria V 4 1 0 3 912 2 Akersloot I 4 1 0 3 6—12 2 Alkm. Boys IV 3 0 1 2 4—11 1 D. T. S. II 4 0 13 10—18 1 De derde klasse E deed Dirkshorn I van de bovenste plaats verdwijnen, daar de leiders zich in eigen huis door hun grootste concurrent ME VO II met 21 lieten slaan, zoodat de Mevoanen aan het „stuivertje" wisselen zijn gegaan en nu voorloopig de eervolle plaats mogen bezetten. Bergen II kwam op de tweede plaats te recht, dank zij haar groote 82 overwin ning tegen Vrone II. Alkmaar III deed het ook goed, daar de groen witten, Egmondsche Boys II in eigen huis met 20 klop gaven. Koedijk II zege vierden over het bezoekende Schoorl II (21), dat onvolledig verscheen. De stand is hier: MEVO II 3 3 0 0 8—4 6 Bergen II 5 2 2 1 19—12 8 Dirkshorn I 3 2 0 1 16-5 4 Ursem I 3 2 0 1 10—7 4 Alkmaar III 3 1 2 0 75 4 Koedijk II 4 112 9—11 3 Vrone II 3 10 1 6—22 2 Schoorl II 2 0 11 4—5 I Egm. Boys II 4 0 0 4 5—13 0 Schaken. DE ACHTKAMP DER ARBEIDERSPERS. De vermoedelijke einduitslag. Hedenmorgen heeft Landau het aanbod van van den Bosch de gisteren afgebroken partij remise te geven, aanvaard. Hierdoor wordt de einduitslag van de achtkamp der arbeiderspers vermoedelijk als volgt: Euwe en Fine eerste- en tweede prijs met 5 punten uit zeven partijen. Aljechin derde prijs met 4 punten uit 7 partijen, wanneer hij de afgebroken .party tegen van Scheltinga met remise beëindigt en 4 punt wanneer hij deze party wint. De vierde prys wordt gedeeld door Lan dau, Gruenfeld en v. d. Bosch met 3 V, pnt. uit zeven partyen indien v. d. Bosch de af gebroken partij tegen Kmoch wint, hetgeen waarschijnlijk is. Speelt hij remise dan dee- len Landau en Gruenfeld den vierden prijs. Zevende wordt Kmoch met vermoedelijk drie punten uit zeven partyen, en achtste van Scheltinga met 0 punten als hy ver liest van Aljechin en H pnt. indien hy er in slaagt tegen den oud-wereldkampioen remi se te spelen, waar kans op bestaat. De beide hangpartijen v. d. Bosch-Kmoch en Aljechin-van Scheltinga worden heden avond te 7 uur in huize „de Liefde" ten einde gespeeld. Daarna zal de prijsuitrei king geschieden. SCHAAKMAT TE N.-SCHARWOUDE. De uitslag van den schaakwedstrijd te Noordscharwoude was: N KaanK. de Vries 10 J. KlinkertG. Swier 01 K. BiermanD. Koorn 0—1 J. KroonH. Bouwens 10 A. de VriesJ. Heidsma 10 H. StinsG. Moraal 1—0 J. BouwensH. Hart 01 J. StoopP. Blom 01 Worstelen. „S. S. S." NAAR ORONINOEN. Zaterdag werden in „Ons Huis" te Groningen de worstelwedstrijden tus schen „S. S. S." Alkmaar en „K. D. 0.n Groningen gehouden. De partijen werden beslecht door Bierling en Baks Groningen en van Zwanenburg Alkmaar. Om pl.m. half negen werd begonnen met de extra vedergewicht-afdeeliug, welke door P. Bakema „K. D. O." gewonnen werd op punten van P. Liefting „S. S. S." In het vedergewicht won S. Schut (S. a' °cP, t0U(ihé van B lskes- van IJck n h 01? ^ouché van J. Bakema en IAdmiraal (S. S. S.) verloor op touché van de Wit In licht gewicht verloor H. Jensma op touché van W. Rap. Jensma werkte tegen een tegenstander, die in een zwaardere gewichtklasse thuis behoor de. Voor Alkmaar was het des te meer te betreuren dat hij verliezer verklaard werd daar hij duidelijk waarneembaar niet neergelegd was. Ook de resteerende partijen werden verwerkt tegen in gewicht zwaardere tegenstanders. De verdere uitslagen waren; M. A. A. Kranenburg (S. S. S.) wint op touché van J. Luiken; N. Schats (S. S. S.) wint op punten van van Wijngaar den; D. Kok (S. S. S.) wint op punten van C. Luiken; C. Blom (S. S. S.) ver liest op touché van Kuilman. M. B.: G. de Jong verliest op touche van Bakker. Zwaar gewicht: S. Doorn (S. S. S.) verliest op touché van Boddeveld. De einduitslag werd hierdoor: „S. S. S." 20 verliespunten, „K. D. O. 16 ver- liespunten. Doordat „S. S. S." op den in Alkmaar gehouden wedstrijd een grootere over winning behaald had dan „K. D. O." nu, bleef zij in 't bezit van den uitgeloofden beker. In den loop van de maand November organiseert „S. S. S." wederom zijn jaarl. nederlaagwedstrijden, waarvoor wederom een beker beschikbaar wordt gesteld. 0.1 Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag heeft Alcmaria het kampioen schap langen afstand laten verrijden op den weg. Jammer was het, dat de geweldige wind den wedstrijd zoo geweldig beïnvloed de. Niet meer dan de 10 hieronder staande renners konden hierdoor den koers beëindi gen van de 32 voor dit kampioenschap ge starte renners. In de A-klasse werd Jan Groot op schit terende wijze kampioen. Eveneens werden op fraaie wijze in de B- en C-klasse kam pioen resp. K. Eenhoorn en Jan Homan. In de A-klasse eindigde J. Bouman op de 2e plaats, wat ook zeer goed te noemen is, even als de prestatie, welke F. de Haan en Jb. Homan in de B-klase leverden, daar zij de laatste maanden niet aan wedstrijden heb ben deelgenomen. De uitslagen waren: A-klasse 100 K.M.: 1. J. Groot, 2. J. Bou man; B-klasse 100 K.M.: 1. K. Eenhoorn, 2. F. de Haan, 3. J. Hollebeek, 4. Jb. Homan, 5. Mol- levanger; C-klasse 80 K.M.: 1. Jan Homan, 2. Wes- ter, 3. Ekkers. NEDERLANDSCHE WIELEROFFICIALS NAAR JAPAN? Uitnoodigingen voor Swaab de Beer en Schilling. Naar men weet doen de Japanners ener gieke pogingen om den achterstand, welke zy op het gebied van de wielersport hebben, zoo spoedig mogelijk in te halen. Japan is vertegenwoordigd geweest bij de Olympi sche wedstrijden te Berlijn, terwijl het ook op de wereldkampioenschappen te Zürich en Bern niet ontbrak. De Japansche offi cials hebben gedurende hun verblijf in Europa met de nationale bonden en wieier- autoriteiten contact gezocht en gevonden en alles wijst erop, dat men in Japan geld noch moeite zal sparen om de wielersport in het land, waar in 1940 de Olympische spelen worden gehouden, te stimuleeren. Momenteel vertoeven de Japansche wie- lerofficials nog in Europa. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat zij ook een bezoek aan Nederland brengen, met name aan Am sterdam, in verband met het feit, dat men groote belangstelling heeft voor het Olym pisch stadion van 1928 en de wielerbaan. Wij vernemen verder, dat de heer Swaab de Beer een uitnoodiging heeft ontvangen cm een jaar naar Japan te komen, teneinde daar de wielersport organisatorisch en tech nisch mee te helpen opbouwen. De heer Swaab de Beer zal echter geen vol jaar uit zyn werkzaamheden kunnen. Overwogen wordt om de reis tot vyf maan den in te krimpen, waarbij het vertrek on geveer eind Augustus 1937 zou plaats vin den. Tenslotte vernamen wij nog, dat ook Guus Schilling een dergelijke invitatie heeft ont vangen, meer speciaal met de bedoeling om de Japansche wielrenners in hun training bij te staan. Besprekingen over deze aange legenheid zyn nog gaande. DE VERDUISTERING BIJ DE HAAGSCHE HERVORMDE KERK. Verdachte veroordeeld tot 1^ jaar. De Haagsche rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den 63-jari- gen assuradeur E. G. van H., gedetineerd, gewezen regent-boekhouder der hervormde gemeente te 's-Gravenhage, tegen wien wegens verduistering van een bedrag van ongeveer 65,000 dat hij in voornoemde functie onder zich had, een jaar en zes maanden met aftrek van het voorarrest, is geëischt. Verdachte werd veroordeeld conform den eisch met aftrek van drie maanden voor arrest. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 16 October 1936. Overtredingen van de Motor en Rij wiel wet: J. C. B. te Amsterdam, vrijspraak, J. V. te Limmen, 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. W. te Alkmaar, J. Z. te Ooster-Blokker, ieder f 3 boete of 2 dagen hechtenis. M. K. te Beemster, M. de R. te Alkmaar, C. J. V. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis. Th. A. H. te Castricum, 2 X 3 boete of 2x3 dagen hechtenis. D. T. te Schagen, K. V. te Utrecht, J. L. T. te Alkmaar, G. H. W. te Schagen, J. T. te Heerhugowaard, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. G. Z. te IJmuiden, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Fr. B. H. van H. te Den Helder, 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. T. te Castricum, T. J. L. te Castricum, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. K. te Haarlem, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. L. W. G. te 's-Hertogen- bosch, 12 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de Poli tieverordeningen G. G. te Purmerend, 6 boete of 1 week tuchtschool. L. K. te Broek op Langendijk, 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. K. té i Hoorn, S. H. te Haarlem, C. N. te Haarlem, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. R. E. te Scheveningen, 1 4 boete of 4 dagen hechte- Overtredingen van Artikel 453 van het Wetb. van Straf recht (openbare dronkenschap): L. K. te Broek op Langendijk, J. B. te Broek op Langendyk, J. B. te Alkmaar, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 461 van het Wetb. van Straf recht (loopen over verboden grond): D. T. te IJmuiden, G. van D. te IJmui den, E. v. d. S. te IJmuiden, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. B. te Uitgeest, M. H. S. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Jacht- wet* J. V. te Egmond aan Zee, 12 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de wet op de openbare vervoer middelen: P. van Z. te Amsterdam, M. B. te Noord- wijk, ieder 8 boete of 6 dagen hechtenis. Zitting van 19 October 1936. Gemeentelijke tuinbouwvereeniging in de verdrukking. Gedurende eenige jaren was P. V., be drijfsleider geweest van de Gemeentelijke tuinbouwvereeniging te Warmenhuizen, in welke functie V. van verschillende tuinders bedragen moest innen. Het bleek evenwel dat V. sommige bedragen had aangewend om het bedrijfskapitaal van zyn eigen par ticulier onderneminkje te vergrooten, welk onderneminkje achteraf was gebleken wat topzwaar te zyn. Toen het dus op aanzuive ring van de achtergehouden bedragen was aangekomen, was dit onmogelijk geweest en het eene gat was met het andere gestopt Het feit dat een tuinbouwer, die aan V. zyn schuld had afgedragen, voor de tweede maal het verzoek ontving zyn schuld te vol doen, had de zaak aan het rollen gebracht In het geheel b'eek er door V. een be drag, groot 180.85 te zyn verduisterd, welke som door hem echter later geheel was terugbetaald. Het reclasseeringsrapport adviseerde, op grond van de gunstige antecedenten van verdachte, tot een voorwaardelijke veroor deeling, een meening die door den officier van justitie niet werd gedeeld. Deze achtte het feit, dat door verdachte als ambtenaar gepleegd was, zeer ernstig en eischte der halve een geldboete van 100, subs. 50 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Als de kinderen ruzie hebben Op 16 Juni had de metaalbewerker C. D. uit Den Helder den 16-jarigen A. Post al daar een niet onbelangrijke draai om de ooren gegeven. Het was weer het oude lied je, de kinderen van D. hadden altijd ruzie met de kinderen van Post, hetgeen natuur lijk ook de ruzie tusschen de vaders tenge volge had. Gelukkig was het hier nog niet tot ruzie tusschen de vaders gekomen, doch blijkens de diverse uitlatingen was het daar ook niet zoo heel ver meer vanaf. D. gaf toe driftig te zijn geworden, omdat zyn kinderen steeds getergd werden door het zoontje van Post Eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. De onbekende weldoener. Op 6 Juni, ter gelegenheid van de Hel- dersche kermis, ging het er vroolijk toe in het café bjj van Arnhem te Den Helder. Ook de muziek, die door de daar aanwezige band ten gehoore werd gebracht, werd hoo- gelijk op prys gesteld, zoo zelfs dat een café bezoeker hem een rondje aanbood, wanneer zy ten afscheid het „Tabé Njonja" wilden spelen. Toen echter de kellner het rondje, be staande uit drie „biertjes" hadden willen af rekenen was de milde gever onbekend ge weest. De kellner, J. Leusman, had echter goed opgelet en wist den onbekenden gever gemakkelijk te vinden. Toen hij de beuling van de biertjes eischte had hij van diens broer, den varensgezel J. de W. een gevoe- ligen slag in het gezicht gekregen. De antecedenten van verdachte, die aller minst rooskleurig waren, leidden er den politierechter toe den eisch van den officier, luidende 15 of 10 dagen, te verhoogen tot 25 boete of 15 dagen hechtenis. Los in den mond. De timmerman Th. B. B. uit Heiloo had een ingezetene aldaar op 22 Juni eenige mindervleiende bewoordingen naar het hoofd geslingerd, die door dezen laatsten terecht als beleedigend waren opgevat. Hoewel B. al het mogelijke deed om den politierechter te overtuigen dat hy het niet IJspoeder-fabrikant in het nauw. De yspoeder-fabrikant J. W. A. uit Den Helder stond vervolgens terecht weaons verduistering van goederen. A. had van een leverancier ten behoeve van zyn bedrit diverse materialen gekocht. waarondeTÏSo doozen houten lepeltjes, céampagne cider speculaas, suiker etc. etc Het vehooi nfet onbelangrijk V°°r A. motiveerde zyn daad met de bewerinc 340 u j der, nog een bedrag van had achtergdioude^ *°ede- 1 Urf wLgeLtftaChten"i' gevangenisstraf voo™«"delük, Hei Buurt-gekrakeel. de volgende h f Den Helder- dat Het echtpaar °PleVC,t Helder had mej' B C~C UU Dtn eveneens uit Den Heider „viezerik" in de schoen „1 het woord Het buurtgekrakeel ting ook in de rechtszaal en voortzet- van justitie tegen'IS 5 «"«"K. vk*id, van protesten uit de monden der v - dachten. Gebarend stonden ze e ver vuur hun onschuld te betuigenmét natuurlijk voor den politierechter el h«t lyk was iets van deze samensp'0^. vangen, liet deze even de Ve °p woordenvloed over zich heen kelÜke na beiden tot 5 of 2 dagen te ver0°^ daar- Palingfuiki.» De liftjongen B. S. uit Amsterri SelicH tezamen met een tweeUl kornuiten h*d ter terechtzitting waren versch niet Beemster een paar fuiken gelicht hoorende aan den visseher J Kr to*be- S. vertelde dat komen de fuik te lichten, doordat e ge" van zyn hengel in de fuik W8, tlhajk steken. as blUven Eisch 25 of 15 dagen voor ieder Uitspraak conform. Hierenmishandelh,. De boerenknecht G. K. uit Wosmm, v op 18 Juli een koe mishandeld. Verd met het dier door een damhek gelooDe had dit hek achter zich willen sluiten der evenwel de koe hierbij los te laten. T het dier niet met hem had willen 611 draaien om hem in de gelegenheid te stêu het hek weer te sluiten, had K. hem aan paal vastgehouden en met een eind geslagen waar hy maar raken kon. De hwf ergerlijke geschiedenis was waargenom door den slager J. Kieftenburg uit W0(m„!.n De officier van justitie achtte het beurde zeer ernstig en eischte een gevang nisstraf voor den tijd van 2 maanden. Uitspraak 25 of 15 dagen hechtenis ma een voorwaardelijke gevangenisstraf 'voor den tijd van 2 maanden met een proeftiJ van 2 jaar. Verkeerd nummerbewijs gebruikt De slager L. F. uit Medemblik had in het voorjaar een motorrijwiel gekocht van de handelaar P. Schouten aldaar en had, un gezien hy nog geen rijbewijs had, ook maa.- diens nummerbewijs geleend. Hiermede had hij zijn knecht, de slager G. J. Imming, op het pad gestuurd. Deze was de dupe van'een controle geworden. F„ die moeilijk te overtuigen was dat hij een overtreding had begaan, werd conform den eisch veroordeeld tot 25 of 15 dagen. Nog meer onkuische benaming Ook Wieringen kent blijkbaar zijn buurt- strubbelingen. Mej. Johanna B„ woonachtig aldaar, had mej. v. d. Walle—Ribbe een titel toegevoegd, die men in den volksmond een vrouw van verdachte zeden bijwijlen pleeg: te geven. Begrijpelijkerwijze was mej.Sibbe met deze benaming in het geheel niet con tent en zy had daarom een klacht wegens beleediging tegen mej. B. ingediend. De ge tuige G. de Jonge, gehuwd 'met v. Kampen, eveneens wonende te Wieringen, steunde haar in haar verklaringen. Eisch 15 of 10 dagen. Uitspraak 7 of 5 dagen. Een pseudo-agent via politie. De kellner A. K. in een andere branche bij de Alkmaarsche justitie lang geen on bekende woonachtig te Egmond aan Zee, had zich aldaar uitgeven voor politieagent. K. had n.L een badgast zoogenaamd be keurd en geheel en al een houding aange nomen alsof hy met controle belast was. De verdachte beweerde dat hy een twee tal personen volgde, waarvan hij vermoedde, dat door hen een strafbaar feit was gepleegd. Aangezien hij dacht dat getuige D. F. Haars- ma, bankemployé uit Amsterdam, die daar met een tweetal dames aan het zwemmen was, hem in zyn speurtocht zou hinderen had hy dit middel tebaat genomen om ge tuige van zyn onderzoeksterrein te verwij deren. Verdachte ontkende evenwel hard nekkig zich te hebben uitgegeven voor poli tieagent. Hy had alleen maar een houding als zoodanig aangenomen. Eisch 20 of 10 dagen. Uitspraak 10 of 5 dagen hechtenis. Zitting van 20 October. MEERVOUDIGE - STRAFKAMER. Uitspraken- C. J. A. B., arbeider, wonende te Alkmaar; zedenmisdrijf. Uitspraak: Behandeling uitgesteld tot het instellen van een nieuw onderzoek en on middellijke invryheidsstelling gelast. E- S., chauffeur, wonende te Volendain, verkeersovertreding; hooger beroep vonnis kantonrechter, luidende 10 of 5 dagen. Eisch bevestiging vonnis kantonrechter. Uitspraak: Vrijgesproken. J. J. D., arbeider, wonende te Callantsoog. diefstal van een rijwiel. Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak: 4 maanden gevangenisstraf. P. J., bollenkweeker, wonende te Hoog karspel; overtreding van crisisteelt verorde- ning; hooger beroep vonnis kantonrechter te Hoorn, luidende 200 of 50 dagen hechtenis- Eisch bevestiging vonnis kantonrechter. Uitspraak: Conform. W. v. D., tuinder, wonende te Heemsktf' overtreding van crisisteeltverordening; hoo ger beroep vonnis kantonrechter te Alkmaar- luidende 50 of 25 dagen hechtenis. Eisch bevestiging vonnis kantonrechter. Uitspraak: 10, subs. 5 dagen. P- H., chauffeur, wonende te Huizen; keersovertreding; hooger beroep vonnis kaf tonrechter, luidende 15 of 10 dagen. Eisch vrijspraak. Uitsprak conform. J. M. C., verlof houdster, wonende te V Helder; overtreding drankwet; hooger roep vonnis kantonrechter te Helder, dende 40 of 10 dagen. Eisch bevestiging kantonrechterlijk v0 nis. Uitspraak conform. J- B., veehouder, wonende te Zijp®> v oorzaken van dood door schuld. Eisch 200 of 60 dagen hechtenis. Uitspraak: 1 100 of 25 dagen. 0. H. L. en B. de V., beiden arbeiders, nende te Wieringen; mishandeling. Eisch 1 maand gevangenisstraf voor ie° Uitspraak: Vrijgesproken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8