Lars Hansen. I ^Binnenland Seuillelon Jladioptogccwima Man door commiezen doodgeschoten. HU smokkelde sigarettenpapier. Zondagmiddag omstreeks twaalf uur is te Hazeldonk, gemeente Rijsbergen (N.B.), de 33-jarige C. Boot, wonende te 's-Hertogenbosch, door commiezen dood geschoten. Boot reed met zijn fiets In de nabij heid van de Belgische grens en werd door de commiezen gesommeerd halt te houden. Hij reed evenwel door, waarop de ambtenaren eenige schoten op hem losten. De man werd geraakt en zeeg ineen. Eenige oogenblikken later is hij overleden. Bij onderzoek werden op hem eenige pakje sigarettenpapier bevonden. Met een roode kruiswagen is het stoffe lijk overschot naar Rijsbergen vervoer-). INBRAAK IN AMSTERDAMSCHE VISCHZAAK. De daders aangehouden. Een agent, die zich van zijn werk naar huis begaf, heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag op aanwijzing van burgers twee ongeveer 30-jarige mannen aangehou den, die hadden ingebroken in het op den hoek van de Elandsgracht en de Nassaukade te Amsterdam staande gebouwtje, dat vroe ger den marktmeester tot kantoor diende en waarin thans een handel in visch- en zuurwaren gevestigd is. Beide arrestanten, die zich o.m. van een flinke hoeveelheid paling hadden meester gemaakt, ztjn naar het bureau Marnixstraat overgebracht. GEPENSIONNEERDE INDISCHE LANDSDIENAREN IN VERGADERING BIJEEN. De devaluatie en de pensioen korting. Zaterdagmiddag is in „Diligentia" te 's-Gravenhage een algemeene openbare vergadering gehouden van den Bond van gepensionneerde burgerlijke landsdienaren en locale ambtenaren in Nederl.-Indië. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter, de heer de Korte, er aan, dat de Volksraad met 30 tegen 10 stemmen de voorstellen van de regeering inzake de her berekening der pensioenen heeft afgewe zen. Hiervoor past, aldus spr., een woord van hartelijken dank aan dit college, dat getoond heeft terug te willen keeren naar den weg van het recht (applaus), en het is volgens den heer de Korte te hopen, dat de regeering in dat besluit aanleiding zal vin den om het voorstel niet bij de Staten- Generaal in te dienen. Vervolgens sprak de heer D. van der Zee over het onderwerp „Devaluatie en de pen sioenkorting". Na een uitvoerig overzicht te hebben gegeven van het loslaten van den goeden staniaard door Engeland en andere landen en uiteindelijk thans ook door de landen van het z.g. goudblok, kwam spr. tot de conclusie, dat er voor het ministerie- Colijn twee mogelijkheden waren, óf deva luatie èf aanpassingspolitiek met intactla- ting van de koopkracht van den gulden. Het laatste is door de regeering gekozen. In plaats echter dat deze aanpassing over het geheele volk plaats had, volgde de regeering een eenzijdige deflatiepolitiek, waarbij zij o.m. een sterken druk oefende op de salarissen en loonen, en voorts een verdere korting op de Indische pensioenen noodig achtte. Wanneer tijdig devaluatie had plaats ge had, dan zouden deze pensioenen niet zijn aangepast en zouden zij niet zijn losgemaakt van hun rechtsbasis, thans evenwel zijn zij een wankelbaar bezit geworden. De eenzijdige deflatiepolitiek van de re geering is plotseling doorkruist geworden door de noodzaak van devaluatie, waardoor de Indische pensioenen in vergelijking met andere waarden er weer slechter op zijn geworden. Volgens spr. dient een algeheele devaluatie dan ook logisch op te heffen de bijzondere devaluatie der Indische pensioenen. De regeering denkt daar evenwel anders over in tegenstelling met de beslissing van den Volksraad. Thans is elk motief voor verdere korting op de pensioenen vervallen en wij verlan gen, aldus spr., herstel van de rechtsbasis, waarop die pensioenen zijn gegrondvest. Wij vragen daarom intrekking van de Kor- tingswet, wij wenschen eiken nieuwen aan slag op de pensioenen te verijdelen en wij wenschen integrale uitkeering van de ver diende pensioenen. (Applaus). In de plaats van twee aftredende commis sarissen, de heeren Sleeboom en de Groot, die zich niet meer herkiesbaar stelden, wer den gekozen de heeren Mooij en van Bem- mel. In zijn sluitingswoord constateerde de voorzitter, dat uit deze vergadering wel ge bleken is, dat de wil der leden tot onver minderde voortzetting van de actie tegen rechtskrenking nog ongebroken is. ENZINE WORDT DUURDER. K cent verhooging. Naar ons wordt medegedeeld, wordt met ingang van heden 26 October de prys van de autobenzine van Shell, Standaard en Texas cent per liter hooger. Benzine is een import-product, zoodat het te voorzien was, dat een prijsverhooglng onvermijdelijk zou zijn. Men deelt ons tevens mede, dat deze S cent verhooging slechts een gedeelte dekt van de stijging van den kostprijs, ontstaan door de depreciatie van den gulden. Over de verhooging is van te voren over leg gepleegd met de overheid, opdat de wederverkoopers van benzine, die natuurlijk op hun beurt genoodzaakt zijn den prijs vcor hun afnemers met hetzelfde bedrag te ver- hoogen, daarmede geen enkele moeilijkheid ondervinden. DE NOOD IN HET BAKKERSBEDRIJF. De Nederlandsche vereeniging van meel- agentei. heeft een telegram gezonden aan Zijne Excellentie den minister-president te Den Haag: „De Nederlandsche vereeniging van meel- agenten, waarvan de leden dagelijks van zeer nabij den grooten nood ervaren, waarin de bakkerij in de groote steden van ons lar.d en wel inzonderheid te Amsterdam en Rot terdam verkeert, doet een ernstig en drin gend beroep op een snel ingrijpen der regeering, odat de ondergang van vele nij vere werkers in bakkerij-bedrijf alsnog wordt voorkomen". ST. NICOLAAS IN ARREST. In de omgeving van de Linnaeusstraat te Amsterdam zijn Zaterdag eenige muzikan ten, die zich verkleed hadden als St. Nico- laas en zijn gevolg, onder groote hilariteit meegenomen naar het politiebureau, omdat een dergelijke voorstelling verboden is. Op het bureau werden de heeren in de gelegenheid gesteld van kleeren te verwis selen. BENDE RIJWIELDIE VEN OP HET SPOOR? Reeds een arrestatie te Soest. Eenige dagen geleden kreeg de gemeente politie te Soest de mededeeling, dat de ex pediteur H. J. v. d. W. uit Putten, die een regelmatigen vrachtdienst onderhoudt tus- schen Putten en Amsterdam, bijna geheel nieuwe rijwielen ver beneden den norma len prys verkocht. Na een te Soest ingesteld onderzoek slaag de de politie erin iemand op te sporen, die onlangs een dergelijk rijwiel had gekocht. Over het frame-nummer was een ander nummer geslagen, doch het origneele num mer was nog niet geheel onleesbaar gewor den. De fabrikant van het merkrjjwiel bracht aan het licht, dat het bewuste rijwiel was afgeleverd aan een rijwielhandelaar te Hil versum, die dit op zijn beurt had verkocht aan een dokter te Amsterdam. Dezen dokter was kort geleden het rijwiel ontstolen. By verder onderzoek te Soest wist men nog beslag te leggen op een achttal zoo goed als nieuwe rijwielen, alle van bekende mer ken, die voor 15 20 van v. d. W. wa ren gekocht. Op alle rijwielen was 't frame nummer zoo goed mogelijk weggewerkt en een nieuw nummer er over heen geslagen. Zaterdagmiddag is van der W. in arrest ge steld, toen hij op weg was naar Putten. In zijn vrachtauto werden nog vijftien zoo E«n overwintering op Spitsbergen. 14) Hij trok zijn kleeren uit, terwijl hij ter zelfder tijd de beide slapende mannen op porde en hun bevel gaf, naar dek te gaan en te zien of het het reeds dag werd. Mikal wiesch met warm water de wond uit. Sivert vroeg, of het gat groot was en of hij ook kon zien of dit de eenige beschadigde plek was.. Mikal vertelde hem, dat hij zich hierover niet bezorgd behoefde te maken er was verder niets te zien, „doch" zeide hy, „ais ik dit duivelsche bloeden maar kon stop pen..." Hy zweeg gauw stil, want Lange Sivert richtte zich in zyn volle lengte op en zei: „Mikal, laat my nooit meer hooren dat je zoo staat te vloekenlaat dat uit zyn; dat heb ik me ook voorgenomen". Het werd dag en tegelijkertijd kwam ook het land beter in zicht. Zij constateerden nu dadelijk, dat zij op Gryllefjord aan zeilden. Zij zagen uit over Medjford, er was geen twijfel mogelijk. Daar scheen de vuurtoren van Hekkingen en verder het land in lag Malangan. Toen het was uitgemaakt, waar men zien bevond, werd het schip met den kop recht op het land aangestuurd. Het was nu goed dag geworden. De wind was weer naar 't Westen geloopen, doch hij was toch gunstig, om in de richting van Malangen te komen, want men kon nu Zuidoost koersen. Er woei een stevige bries, zoodat het bo- vendwarszeil nog kon worden gebruikt en dit kon „De Hoop" 'n linke myl meer vaart geven. Het was jammer, dat men met geen mogelijkheid op de ra's kon komen, nu de heele tuigage zoo dik onder het ijs zat. Lange Sivert stond aan het roer met een verband om nek en, hoofd zonder muts zoodat zijn dikke, grijzende haarbos in den wind fladderde. Het verband was gemaakt van een van zijn mooie hemden, die zyn vrouw, niette genstaande zyn protest, geregeld onder in zijn kist legde. Nu hy ze voor den tienden keer op een ijszeevaart had mee gehad, was het voor het eerst, dat hy eens van deze mooie hemden had gebruik gemaakt. Nu zag hij hoe goed ze te pas kwamen .1 Mikal had er strooken uit geknipt en had deze met het noodige pluksel samengedrukt, ter wijl Knut en Anders aan weerskanten had den gestaan om den nek en het hoofd by te draaien en zij hadden er een laag nieuw dun zeilgaren omheen gewonden. Sivert vond, dat zyn menschen hem zoo netjes hadden behandeld, dat zij, als zij met hun vieren in Tromsö zouden zyn gekomen, voor zyn rekening een flinken rumgroc konden nemen. Ja, dit moesten zij beslist hebben! De wond intusschen was nog steeds pijnlijk. Hij had het gevoel, alsof het door zyn bei de oogen schoot. Dit kwam zeker door den slag, dien hy had gekregen. Hy kon niet begrijpen, dat hy zich maar niet kon herinneren dat hy viel, en of hij tegen de verschansing of misschien tegen den spil was terecht gekomen. Knut kwam hem aflossen. „De Hoop" goed als nieuwe rijwielen aangetroffen Ook bij deze rijwielen as het frame-num mer weggeslagen en er was een ander voor in de plaats gezet. Van der W. ontkende, dat de rijwielen van diefstal afkomstig waren en verklaar de, dat hij ze regelmatig te Amsterdam op kocht. Van der W. is naar Amsterdam op trans port gesteld. De politie aldaar heeft het on derzoek overgenomen. De vijftien rijwielen zijn in beslag geno men. Nog meer arrestatie zijn te wachten. DE O. 16 IN DIENST GESTELD. De grootste onderzeeboot der Kon. Marine. Hr. Ms. O. 16, de nieuwe onderzeeboot der Koninklijke Marine, die op de werf van de Kon. Mij. „De Schelde" werd gebouwd naar het ontwerp van hoofdingenieur G. de Rooy, is hedenmorgen in dienst gesteld. De onderzeeboot was hiertoe gemeerd nabij de schipbrug, terwijl de omgeving voor het publiek was afgezet en de marine kapel op den wal stond opgesteld. De plech tigheid werd door verschillende autoritehen b'j gewoond. Nadat vice-admiraal A. Vos, hoofd van de afdeeling materieel der Kon. Marine, de O. 16 had geïnspecteerd en in de beste orde bevonden, werd het schip van de Kon. Mij. De Schelde overgenomen en gaf de vice- admiraal den commandant luitenant ter zee le klasse C. J. W. van Waning opdracht de O. 16 in dienst te stellen. Terwijl de marinekapel het Wilhelmus en den Parademarsch speelde, werden vlag, geus en wimpel geheschen, waarmede de O. 16 tot oorlogsschip was verklaard. OVERTREDING UNIFORMVERBOD. Vijf heeren, die op 27 Juli j.1. een verga dering hadden gehad in een bovenzaal van het café „La Reserve" in de Laan van Meer- dervoort te Den Haag, hadden zich na af loop van deze bijeenkomst nog een poosje in het café opgehouden. Allen droegen dien avond het uniform van de N.S.B., maar had- dan dit uniform, dat in het openbaar met gedragen mag worden, zoo goed mogelijk door een colbert-jasje en een foulard be dekt. Een van de heeren had het jasje spoe dig uitgetrokken, omdat hij last van de warmte had. Omstreeks half twaalf ging zekere B., kellner van beroep, aan een der café-ramen voorbij en zag het gezelschap. Hij waar schuwde «en agent, die proces-verbaal op maakte, v -gens het dragen in het openbssr van kleed ingstukken, welke uitdrukking zyn van een bepaald staatkundig streven. Je verbalisant verklaarde ter zitting van het Haagsche kantongerecht, dat de unifor men van vier der verdachten gedeeltelijk zichtbaar waren en van één van hen zelfs heelemaal. De ambtenaar van het openbaar ministe rie, mr. Gelinck, achtte de ten laste gelegde feiten bewezen en strafbaar krachtens art. 435 a Wetboek van Stfarecht. De eisch luidde tegen vier verdachten f 8 subs. 4 dagen hechtenis en voor hem, die zijn jasje had uitgetrokken 12 subs. 6 dagen. De kantonrechter, mr. dr. Fontein, veroor deelde vier verdachten tot 50 cents boete en nc. 5 tot 1. VOOR INBREKERS AANGEZIEN. Twee monteurs van het waterleidingsbe drijf, die in de buurtschap Hoogmade te Woubrugge (Z.-H.) de leidingen op lekka ges controleerden, hebben een onaangenaam avontuur beleefd, doordat men hen voor in brekers aanzag. Toen zy met hun zaklantaarn bij de wo ning van den heer G. een lek nazochten, werden zij plotseling door twee mannen en een herdershond overvallen. Voordat de hevig geschrokken arbeiders op tegenweer waren verdacht, lagen zij op den grond en zagen zich bedreigd door gebalde vuisten en blikkerende tanden. Gelukkig bleek nog dat er een weder- zydsche vergissing in het spel was. Bij het licht van een zaklantaarn werd vastgesteld, dat de „inbrekers" ambtenaren in functie en de „overvallers" achtbare burgers wa ren. De heer G„ die door het gestommel voor zyn woning was gewekt, had gedacht mei inbrekers te doen te hebben. zeilde goed, maar liep toch zwaar. De lucht boven Hekkingen werd helderder en alles werd duidelijker waarneembaar en toen Si vert, Mikal en Anders, nadat zij een poos beneden waren geweest om koffie te drin ken, aan dek kwamen, waren allen het er over eens, dat zy tegen den avond wel bin nen de fjord zouden zijn en zij, als met Gods hulp de stroom op de Rya hun niet te veel tegenwerkte, den volgenden dag Tromsö konden bereiken. TROMSO IN BANGE VERWACHTING. Ofschoon de kans op een behouden te rugkomst van „De Hoop" steeds minder werd, waren er in Tromsö toch menschen, die nog niet wanhoopten. Het schip was in de stad dagelijks het onderwerp van heel wat gesprekken. Op den duur echter be gonnen ook zij, die niet zoo spoedig het vertrouwen in Lange Sivert's zeemanschap opgaven, toch te twijfelen. Zij moesten toe geven dat, nu de zware stormen en de nij pende koude in dezen naherfst zoo hadden huisgehouden, de kans op behoud van het schip zeer gering was. Men moest zich thans wel op het ergste voorbereiden. In Tromsö was het nu juist niet zoo'n bijzonder geval, als er eens een ongeluk plaats vond. Het was verschillende keeren gebeurd, dat het ijs was ingesloten. Thans, bij deze gelegenheid, werd de her innering nog eens weer opgewekt aan de twee jachten, die ook door het ijs waren vastgehouden en die het volgend voorjaar werden teruggevonden. De veertien opva renden ontdekte men aan land, dood, ge storven aan scheurbuik. Dat moest toen wel een vreeselijk gezicht zyn geweest, zooals die veertien mannen van Tromsö's ijszeevloot daar waren ge- Dinsdag 27 October. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.Orgelspel. 8.30 Gr.pl. 10.— Morgenwijding, gr.pl. 10.80 Ensem ble J. Cantor. 11.RVU.: De tradi tie in het huisgezin. 11.30 Vervolg concert. 12.15 Omroeporkest en gr.pl. 1.40 Gr.pl. 2.— Omroeporkest en soliste. 3.— Knlples. 4.— Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5. Kinderuurtje. 5.30 't Avro-Aeolian- orkest. 6.20 Onvatbaarmaking tegen diphtherie. 6.30 RVU.: Psychologi sche causerie. 7.Voor de kinde ren. 7.05 Kinderkoorconcrt. 7.30 En- gelsche les. 8.ANP-ber., mede- deelingen. 8.10 Gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.Dansmu ziek. 11.— ANP-ber. 11.10—12.— Gramofoonplaten. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 KRO-melo- disten en gr.pl. 2.Vrouwenuur. 3.4.Modecursus. 4.05 KRO-' orkest en gr.pl. 5.15 Gr.pL 5.30 Viool en piano. 5.45 Felicitatie- bezoek. 6.Gr.pl. 6.15 Viool en piano. 6.30 Gr.pl. 6.40 Esperanto- cursus. 7.Ber. 7.15 Wat deze tyd leert, causerie. 7.35 Sportpr. 8. ANP-ber., mededeelingen. 8.10 Gr. pl. 8.30 De Missie-verkeersmidde lenactie. 8.45 KRO-symphoniecon- cert en tenor. 9.30 Gr.pl. 9.40 Tenor en piano. 9.50 Gr.pl. 10.KRO- Symphonie-orkest 10.30 Ber.-ANP. 10.35 Gr.pl. 10.45 Paul Godwin's orkest. 11.3012.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Gr.pl. 12.10 Het Birmingham Thea- tre Royal Orchestra. 12.50 't Bonny- bridge en District Orkest en zang. 1.50—2.20 Jack Wilson's Versatile Five. 4.20 Causerie over werkloos heidsverzekering. 4.40 Het Forum Theater-orkest. 5.05 Gr.pl. 5.35 Het Cedric Sharpe Sextet en zang. 6.20 Ber. 6.45 BBC-Variété-orkest. 7.25 Pianorecital. 7.50 Causerie „The Landlord". 8.20 BBC-orkest. 9.20 Ber. 9.40 Biologische causerie. 10. Radiotooneekl. 10.40 BBC-Theater- orkest en zang. 11.35—12.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.55 en 4.20 Gr.pl. 5.50 Orkestconcert. 8 35 Operette-uitz. 11.50—12.35 Pasxal- orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 en 11,20 Or kestconcert. 12.35 Leipz. Symph. orkest, waldhoornkwartet en solU. ten. 1.35 Gevar. concert. 3.50 Pianorecital. 4.50 Gr.pl. 6.20 Om- roepkleinorkest. 7.30 Dansmuziek. 8.209.20 Gevar. progr. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest! 1.30 Klein-orkest. 1.50—2.20 Gr.pl! 5.20 Klein-orkest 6.50 en 7.20 Gr.pl! 8.20 Omroeporkest en radiotooneeL 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr. pl. 12.50 Klein-orkest 1.30 Omroep-' orkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Viool- recital. 6.35 Cembalomuziek, 6.50 Kleinorkest. 8.20 Opera-ultz. 10.30 —11.15 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek en kwartetconcert. 9.20 Ber. 9.50 Trioconcert 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Gr.pL Lijn 1: Lijn 2: Lijn 3: Keulen GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Hilversum. Hilversum. Parijs Radio 8.059.05, 9.05—12.20, Brussel VL 12.2014.25, Normandië 14.25 14.55 Parijs R. 14.55—15.50, Keulen 15.50—16.20, Parijs R. 16.20—17.20, Brussel VL 17.2019.Beromün- ster 19.—19.30, Berlijn 19.30—20.20, Lond. Reg. 20.2021.05, Luxem burg 21.05—21.50, Leipzig 21.50- 2320, Weenen 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Nor mandië 9.20—10.35, Lond. Reg. 10.35 16.20, Droitwich 16.2018.20, D.sender 1820—18.50, Droitwich 18.50—19.50, Lond. Reg. 19.50—20.20 Droitwich 20.2021.20 Lond. Reg, 21.20—24.—. OPLICHTER GEARRESTEERD. Notaris gedupeerd. De recherche te Hilversum is er in ge slaagd in samenwerking met de politie te Laren de hand te leggen op G. van S. een sluw oplichter te Hilversum, die sedert kor ten tijd uit de gevangenis, waar hij voor eenzelfde feit als thans gepleegd, zyn straf heeft ondergaan, is ontslagen. Eenige weken na zijn invrijheidstelling heeft van S. zijn oplichterspraktijken hervat. Hij zette dit maal zyn wetten uit te Baarn. Hij had, zoo als hij vertelde, eet: gegadigde voor een bouwterrein en wist de makelaar van H. te Baarn voor zijn transactie te interesseeren. Hij betrok een niets vermoedenden notaris in zyn zwendelaffaire en door zijn handige voorstelling van zaken gelukte het hem een verkoopacte los te krijgen. De makelaar stelde als voorschot een be drag van 200 te zijner beschikking, terwijl hy hem later nog eens 25 uitbetaalde. Het kwam echter aan het licht, dat de zaak ge fingeerd was. De makelaar deed aangifte en Zaterdagavond is van S. te Laren aangehou den en per politieauto naar Hilversum over gebracht ERNSTIG MIJNONGEVAL. Met het hoofd tusachen de buffels. Op het terrein van de staatsmijn Maurits te Lutterade heeft Zaterdagmor gen omstreeks zes uur een ernstig onge luk plaatsgehad. De 16-jarige A. Tiens, wondende te Lindenhout (gem. Geleen) geraakte bij het aankoppelen van een wagen aan de locomotief met het hoofd tusschen de buffers. De jongen liep een schedelbasisfractuur op en is in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. vonden. De oude Mattilas de flinkste walrusjager die by menschen-heugenis van Tromsö was uitgezeild hy en zijn negen mannen lagen daar. De lijken verspreidden geenerlei reuk, toen zy werden gevonden De lichamen waren zeker dadelijk bevro ren, nadat de dood zich over hen had ont fermd. Niet dat zy in het ijs zaten, neen, zy lagen verstijfd in hun kooien, in dezelfde houding als toen zy stierven. Slechts één van hen, die zeker het langst had geleefd, lag niet. Hy zat in een hoek by de kachel waar nij zich waarschijnlijk had neergezet, nadat hy de deur en de luiken voor de ra men had dichtgespijkerd, opdat geen beer of vos zou kunnen binnen komen. Zulke treurige herinneringen werden niet vergeten. Iedereen in Tromsö wist, wat een overwintering in het hooge Noorden betee- kent, daarom bleven de menschen van Si vert Olsen's vrouw of van Kristine en de overige familie der opvarenden maar lie ver weg. Zy meden hen en toen de dagen verliepen en de winter strenger werd, trok ken de menschen zich meer en meer van hun terug. Want te trachen troost te bie denzou toch feitelijk belachelijk zyn. Intusschen ontving Andr. Dreyer een schrijven van Tromsö's armbestuur, geda teerd 30 November 1890, van den volgenden inhoud: Aan boord van uw vaartuig „De Hoop" waarin in ieder geval, naar verluidt, a geintresseerd bent - moet zich een man bevinden Anders Severinsen genaamd, wiens moeder zich om ondersteuning tot het armbestuur heeft gewend. Voor zoover ons bekend is, heeft genoem de Anders Severinsen zijn moeder die we duwe is, onderhouden. Aangezien „De Hoop" tot nu toe niet is BOTSING OP ZEE. Geen persoonlijke ongelukken. Het Nederlandsche motorschip „Msdo" op weg van Groningen naar Londen met een lading melk is Zaterdagavond ter hoogte van Terschellinger Bank aange varen door het Grieksche a s. „Ma- tronne." De „Mado" is gisteren in IJmuiden binnengeloopen met een gat in den ach tersteven boven de waterlijn en defect stuurgereL Het schip is in IJmuiden vastgamaikt voor nader order. Persoonlijke ongeluk ken zijn niet voorgevallen. Het Nederlandsch motorschip „Mado" is hedenochtend naar Amsterdam opgevaren, teneinde op de Scheepswerf van Verschure en Co. aldaar te worden gerepareerd. VERDUISTERING TE ENSCHEDE. De tweede penningmeester van de afdee ling Enschedé der Landelijke Federatie van Textielarbeiders, M. F., heeft zich bij de politie gemeld in verband met door hem gepleegde verduisteringen ten nadeele van rijk, gemeente en organisatie. F. heeft zich over 1935 en 1936 in totaal circa 500 gulden weten toe te eigenen. ACHTERVOLGING OP SMOKKELAUTO. 12.000 paar zijden dameskousen in beslag genomen. Vrijdag heeft de politie te Heerlen de hand weten te leggen op een smokkelauto. Zy kreeg dien avond van het douanekantoor aan de Locht telefonisch bericht, dat «*n vrachtauto de douane aan de Nederlandsche grens was gepasseerd, zonder dat de var- binnengekomen en de kans op thuiskom» zeer gering is, nemen wy hierdoor de vrij" heid, u te verzoeken ons te willen berich ten, in hoeverre genoemde Severinsen oy uwe reedery nog iets te goed heeft Beleefd uw spoedig bericht verzoekend» H^htend.^^ 's Anderen daag kwam hierop het volgen de antwoord: Aan Tromsö's Armbestuur. Als antwoord op uw geacht schrijven van 30 November betreffende Anders Sevenn^ sen, diene, dat, aangezien het aan uw be stuur bekend is, dat het vaartuig nog n is binnen gekomen en Severinsen slecn deel heeft aan de opbrengst van de vang» hy natuurlijk niets te goed heeft. Intusschen dank ik uw bestuur voor u mededeeling, dat Severinsens moed steun noodig heeft. Daarin zal door ®y worden voorzien. Hoogachtend andr. dreyeb- De oude Anna Severinsen woonde in klein oud huisje in de beneden-stad Kaï haugen, op het pastorieland. Het was zoo laag van verdieping, Dreyer niet rechtop kon staan. Hy zet e op den eenigen stoel die er te vinden en het gesprek vlotte zeer goed. We waar was het vrouwtje in het eerst g»n van streek, doordat een man als Dreyer haar kwam bezoeken. ,t\ ]n Liever hemel dacht zy nu had zy dit huis bijna een menschenleven lang woond en ook haar moeder was in eg zelfde kamer geboren, doch zulk hadden zy nooit ontvangen! Deze gen nam haar zoo in beslag, dat het haar ontging, wat Dreyer eigenlijk zei. (Wordt vervolg»'

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6