I)e Lange De Moraaz -Acivtidd Publicaties Stad en Om *U)e£iAecicht Bankiers te Alkmaar sinds 1805 SRitutetUand 11. dierenbescherming. plaatselijke reddingscommissik (7 Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Onder twee vlaggen (sens.); hoofdrollen Ronald Colman, Claudette Colbert, Victor Mc. Laglen, Rosalind Russell. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong), hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes pach e.a. (Geprolongeerd). Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het complot der 7 (sens.); hoofdrollen Edmund Lowe, Constance Cummings Extra: Het monster van Borneo. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 28 October. 8 uur, Harmonie, concert Kamermuziek- vereeniging. 8 uur, Kapelkerk, herdenking kerkhervor ming; sprekers ds. Lingbeek van Voorthui' zen en ds. Melchers van Heiloo. 8 uur, Harmonie, verg. Intern. Roode Hulp; twee sprekers, declamatie. Donderdag 29 October. 8 uur, Harmonie, V.a.r.a.-dansorkest o.l. v. Theo Uden Masman; zang Albert de Booij. GROOTE NAJAARSVEEMARKT. De directeur van het Gemeente-Slachthuis en het Martkwezen te Alkmaar, brengt hier bij ter algemeene kennis, dat ter gelegen held van de groote Najaarsveemarkt op DINSDAG 3 en WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936, het vee, hetwelk men niet per vaartuig en niet tevoet via de Heilooërbrug naar de markt brengt, alléén mag worden aange voerd langs den Helderscheweg naar de Handelskade en over de Schermervlotbrug, via den Kanaaldijk, over de Frieschebrug. Aanvoer van vee over de BERGERBRUG. de EMMABRUG, de POPMANSBRUG en de beide rustieke voetbruggen, is verboden. Het vee, dat vanaf den Schermerweg naar de markt wordt gebracht, moet via den Ka naaldijk, naar de Frieschebrug vervoerd worden. In verband met de vernieuwing van de Boombrug en Zoutkeetbrug, moet het vee, tevoet aangevoerd vanuit de richting Aker sloot, via het Zeglis, het Raaksje, de Schelp- hoek, de Oudegracht, de Keetgracht, de Lim- merhoek, en de Bierkade, over de Schermer- vlotbrug en den Kanaaldijk, naar de Frie schebrug worden vervoerd. Het vee-vervoer per as, komende uit dezelfde richting, moet via de Ruyterstraat, de Uitenboschstraat, de le Kabelstraat, den Baansingel, den Nieuw- landersingel, den Kennemersingel en den Geestersingel naar de Handelskade. Al het vee, tevoet aangevoerd vanuit de richting Heiloo, moet via het Ritsevoort, de Koorstraat, de Laurensstraat, de Nieuwe- sloot, de Doelenstraat en Doelenkluft, naar de Handelskade gebracht worden. Het vee- vervoer per as, uit de richting Heiloo, moet via den Kennemersingel en Geestersingel, naar de Handelskade. Vaartuigen met voor de markt bestemd vee, moeten gelost worden aan de Handels kade; de havenmeester zal de ligplaatsen aanwijzen. In verband hiermede zullen, voor zooveel noodig, de schepen, welke een lig plaats aan de Handelskade hebben, op aan wijzing van den havenmeester, tijdelijk worden verlegd. Het vee, langs den Helderscheweg en per vaartuig aangevoerd, mag alléén naar de markt worden gebracht over de Korte Nieu- wesloot, van de Handelskade af. Bij de FRIESCHEBRUG en aan de HAN DELSKADE (Korte Nieuwesloot), zal het aan te voeren vee deskundig worden onder zocht en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. Zonder dat hieraan gevolg is gegeven, mag geen vee ter markt worden aangevoerd. De toegangen tot de markt zullen worden Opengesteld ou Dinsdag 3 November 1936, des voormiddags 10 uur tot des namiddags 1 uur en op Woensdag 4 November 1936 van des voormiddags 7 tot 10 uur. Afvoer van vee door de Langestraat is verboden. Alkmaar, den 28sten October 1936. De directeur voornoemd, VOORTHUYSEN. Deze spreker, overtuigd zijnde, dat geen 2 pet. van de aanwezige vrouwen zijn stand punt zal deelen, besprak eerst den tijd der Grieken en Romeinen, daarna dien van Napoleon en tenslotte den tegenwoordigen tijd. Hij concludeerde, dat op het vrouwen kiesrecht geen zegen kan rusten. De tweede spreekster, mevr. mr. B. Bak- k e rN o r t, die de gestelde vraag beves tigend beantwoordde, wees er op, dat in een dictatoriaal geregeerden staat, waarvan de vorige spreker voorstander blijkt te zijn, ook d e m a n niets te zeggen heeft, dus evenmin de vrouw. Als voorbeeld noemde spr. Duitschland, waar nog een Rijksdag is, die nu en dan bijeenkomt, doch waarvan de leden alleen den leider eerbe toon mogen brengen en alle voorstellen moeten goedkeuren. Spr. achtte het goed, dat hieraan de vrouwen niet behoefden mee te doen. Waar hier in ons land de vrouwen nog betrekkelijk korten tijd en in helaas zoo gering aantal haar invloed op 's lands re geering kunnen uitoefenen, kan en mag men de vrouwen geen verwijten doen aangaande de toestanden van nu. ,Kan de man zoo trotsch zijn op z ij n maaksel van Staat en Maatschappij van thans? Kan hjj de hulp van de vrouw af wijzen?" riep spr. uit. Ten slotte drukte spr. de aanwezigen op het hart, te allen tijde op te komen en te strijden voor de „Democratie" en te toonen, dat wij, -vrouwen, geen weerlooze schapen zijn, die ons laten insluiten. Na een voordracht door mevr. L o u i s e Kooiman, die met aandacht door de aan wezigen werd aangehoord, werd de confe rentie verdaagd tot Zondagmorgen, toen mevr. E. C. Knappert besprak: „Vrou wenwerkzaamheid buiten de politiek ten bate van het algemeen welzijn". In deze rede, die met groote belangstel ling werd gevolgd, wees spr. o.a. er op, dat democratie is een kostbaar goed, waarvan de ouderen niet gedacht hadden, dat dit ver dedigd zou moeten worden. Wat zou het niet kosten, als dit moest worden prijs gegeven? Des middags werd door mevr. v. G e 1 d e r- Droste besproken: „Richtlijnen voor de taak der vrouwen bij den opbouw van een nieuwe maatschappij". Hoewel geen vast omgrensde lijnen kun nende aangeven, schetste spr. toch een beeld, waarin zij er den nadruk op legde, dat een ieder, 't zij man of vrouw, dèt werk moest verrichten, dat hem of haar het beste ligt en hierin zijn of haar volle persoonlijk heid moest leggen. Er moet feitelijk geen scheiding zijn tusschen arbeid voor man en vrouw. Waarom zoekt men naar specifiek mannelijke en vrouwelijke eigenschappen? Beter is te spreken van „menschelijke" eigenschappen. Elke arbeid en elke oplei ding daartoe moet openstaan voor ieder. De kwestie van de persoonlijkheid moet door slag geven. De invloed van beiden, man en vrouw, is noodzakelijk op ieder terrein, ten einde te kunnen meehelpen aan den opbouw van het maatschappelijk leven en aan den vrede onder de volkeren. Na bespreking van elk onderwerp had een levendige discussie plaats, zoodat na de sa menvatting van het gesprokene en sluiting van de conferentie door de presidente, mevr. E. Piepers, een ieder geestelijk ver rijkt huiswaarts keerde. AGENDA VAN DEN RAAD. Aan de agenda voor de op 29 October a.s. te houden raadsvergadering is toegevoegd: 16. Voorstel tot verhuur van het perceel Krelagestraat No. 29 (bijlage Nr. 132). GESLAAGD. Voor het candidaatsexamen in de rechts geleerdheid is hedenmorgen te Leiden ge slaagd onze stadgenoot de heer W. Voort- huyzen. Naam vinder UITSLAG BALLONNENSTRIJD 8 OCTOBER 1936. school of adres vindplaats 1. J. Goodwin Aldeburgh 2. P. Cook Aldeburgh 3. H. W. Stanward Aldeburgh 4. J. W. F. Andrews Aldeburgh 5. J. W. F. Andrews Aldeburgh 6. J. F. W. Andrews Aldeburgh 7. J. W. Jibbenhan Aldeburgh 8. Victor Smith 9. G. Pols 10. (North) (North) (North) (4l/o M North) Sizewell Beach Noordzee 52 24 N. B. 3° 36' O. L. Bloemendaal aan Zee Egm. Duinen Egm. Duinen Rinnegom 1. Aldeburgh is een badplaats op de Oostkust van Engeland ten noorden van Harwich. Sizewell Beach ligt iets Noorde lijk van Aldeburgh. De hemelsbreedte- afstand is dus iets kleiner. 52 24 N. B. en 3°, 36' O. L. is gelegen in de rechte lijn AlkmaarAldeburgh. 2. De nummering 1, 2. 3 benevens 4, 5 Mevr. Hondius Crone J. N. Ory 12. Bergkamp 13. J. Groot afst. naam leerling ong. K.M. 230 Lies Veldman 230 Hein L'Ortije 230 P. Stadegaard 229 Olie 229 Honnü Segaar 229 M. Klaver 228 Leni Kusters 228 E. Paleari 200 W. Zevenhekke 28 Jo Warner 8 B. v. d. Vlugt 8 P. Groen 7 Co Helderman le Landdw.str. 3 St. Adelbertussch, St. Willebr.sch. Rochdalesch. Rochdalesch. Centr. 7e en 8e l.j. St. Jozefsch. Juliaschool Centr. 7e en 8e I J. Juliaschool Korte Landstr. 39.1 Krelagestr. 33a. Julianaschool en 6 is zuiver willekeurig, de afstanden zyn gelijk. Aan de negen leerlingen wier ballonnen het verst zijn gekomen zal door de 8 Octobervereeniging een boek worden uitgereikt, terwijl de vinders een kaasje toegezonden krijgen, welke beschikbaar gesteld zijn door den heer Grondsma. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan Burgemeester en Wethouders der ge meente Alkmaar is het volgende adres ge zonden: Ondergeteekenden, allen werkloozen der gemeente Alkmaar, dringen er met den meesten klem op aan, dat zoo spoedig moge lijk de brandstoffen-toeslag wordt uitge keerd. Het zou toch onmenschelijk zijn de werkloozen te laten wachten tot elf Novem ber, wat de bedoeling der gemeente is. Het is toch krankzinnig, duizenden mijn arbeiders snakken naar werk en willen kolen delven. Wij uit het arbeidsveld ver jaagde werkloozen hebben recht op brand stof en noemen het onzedelijk ons te laten wachten. Wij vragen geen aalmoes, maar hebben recht op brandstof. Het adres is door 450 werkloozen getee- kend. den het AANVULLINGSTOESLAGEN. Aan den Raad der gemeente is door heer H. Habiecht, Rochdalestraat 11, volgende adres gezonden: Ondergeteekende, H. Habiecht, secretaris van den Alkmaarschen Bestuursdersbond en in deze voor genoemden Bond optredende, geeft te kennen: dat het hem bekend is dat voor de ge meenten Amsterdam, den Haag, Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Groningen en Eindhoven, de minister een z.g.n. aanvullingstoelage heeft vastgesteld; dat voor de overige gemeenten in het land deze aan vulling*tèelage nog niet is vastgesteld en de miniiter schijnt te wach ten op aandrang uit de gemeenten om over te gaan tot invoering van dezen toeslag; reden waarom hij Uw geacht College met den meesten aandrang verzoekt Uw medewer king te willen verleenen, dat zoo spoedig mogelijk tot invoering van de aanvullings toelagen ook in Alkmaar kan worden over gegaan. LID VAN DEN VOOGDIJRAAD BENOEMD. Bij koninklijk besluit van 24 October 1936 is benoemd tot lid van den voogdijraad te Alkmaar, de heer H. Nolet, burgemeester der gemeenten Harenkarspel en Warmen- huizen, te Warmenhuizen. dieren, schade NAJAARSCONFERENTIE VAN DE NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR VROUWENBELANGEN EN GELUK STAATSBURGERSCHAP. Mej. N. C. alhier schrijft ons: Op Zaterdag en Zondag 24 en 25 Oct. j.1. werd in het Broederschapshuis te Bilthoven door bovengenoemde Vereenig ing een Najaarsconferentie gehouden, waar als on derwerp werd besproken: „De Vrouw in het openbare leven", onder verdeeld in: a. „Vrouwen in de politiek". b. „Vrouwen buiten de politiek". Allereerst werd des Zaterdagsmiddags door den heer L. G. v. D a m uit Haarlem besproken: „De invloed van den staatsvorm op de po- sitie van de vrouwen in: den autoritairen staat, de parlementaire democratie, den socialistischen heilstaat, den communistischen heilstaat, den fascistischen heilstaat Aan de hand van eenige statistische ge gevens en cijfers deed spr. uitkomen den invloed, welken de staatsvorm van verschil lende landen, als Japan, Italië, Duitschland, Rusland, op de positie van de vrouwen heeft. Hieruit was voor de vrouwen wel de con clusie te trekken, hoe noodig het is op de bres te staan voor de „parlementaire demo cratie". De Zaterdagavond werd gewijd aan het on derwerp: „Heeft de vrouw een taak in het Staatsbestuur?" Deze vraag werd door den eersten spreker mr. J. P. Sieburgh ontkennend beant woord. ONGELUK OP DE MARKT. Hedenmorgen om ongeveer 10 uur heeft in de Ramen, tijdens de paardenmarkt, een ernstig ongeluk plaats gehad. De ongeveer 30-jarige veehouder G. de Hart uit Medemblik, die een paard wilde verkoopen, liet het beest draven, terwijl hij er zelf achter liep met de zweep in zijn hand. I Plotseling steigerde het paard en sloeg met zijn achterbeenen achteruit. De heer de H., die te dicht achter het paard liep, werd met den hoef aan het hoofd getroffen en zakte bewusteloos ineen. Nadat de eerste hulp was verleend, werd hij per ziekenauto door den G. G. D. naar het ziekenhuis overgebracht met ernstige hoofdwonden. zeer LADELICHTER. Gistermiddag tusschen 2 en 3 uur is door een onbekend gebleven persoon uit het café van Benjamin aan den Toornbrug alhier een bedrag van 7 uit een geldbakje in de toon bank ontvreemd, waarbij de dader geprofi teerd heeft van de gelegenheid dat er gedu rende eenigen tijd niemand in de zaal aan wezig was. Naar den dader wordt een on derzoek door de politie ingesteld WELKOM IN ALKMAAR. Door de politie is gistermiddag een per soon aangehouden op den openbaren weg, die in het Algemeen Politieblad stond gesig naleerd tot het ondergaan van enkele dagen hechtenisstraf, waartoe hij naar het Huis van Bewaring is overgebracht. VERHUUR PERCEEL KRELAGESTR. 29. B. en W. schrijven in bijlage no. 132: Op 1 October j.1. is de huur geëindigd van de gemeentewoning Krelagestraat 29. Wij zyn er in geslaagd voor deze woning een nieuwen huurder te vinden, die bereid it een huur te betalen van 5 per week. De vroegere huurprijs van 5.90 per week kon niet meer bedongen worden. In verband hiermede stellen B. en W. voor een ontwerp-besluit vast te stellen. NIEUWE PLANNEN VOOR WEG- VERBETERING TE HEILOO. Reeds een aantal jaren, zoo schrijft men aan het VbL, is een verkeersverbetering van het gedeelte Rijksstraatweg tusschen Kerk- laan en het landgoed Ter Coulster dringend gewenschk Talloos zijn de opmetingen, e.d. van de Rijkswaterstaat geweest en fantastische plannen werden er genoemd, die zouden zijn aanhangig gemaakt bij bevoegde lichamen Aanvankelijk geleek het er naar, dat het groote café-restaurant „De Rustende Jager benevens de winkelpanden van de heeren Over, Klopper, Vennik en Renes aan de oost-zijde en het café „De Onderneming" aan de west-zijde door het rijk zouden wor den aangekocht en afgebroken, waardoor dc Rijksstraatweg op dat punt geen enkele verkeersbelemming meer zou hebben. Het bedrag dat voor dezen aankoop noo dig zou zijn liep ver over de honderddui zend gulden en redelij kheidshalve kon wor- en verwacht, dat het Rijk met deze aankoop nog wel even zou wachten, al liet de toe stand van den weg dit niet toe. Langen tijd werd er inderdaad niets verno men. I Nieuwe plannen zijn thans echter in voor bereiding, plannen die zoo tot uitvoering kunnen worden gebracht, dat van de zoo even genoemde perceelen er niet één zal moeten verdwijnen. Een enkele betrokkene heeft reeds zijn beslaand perceel niet onbe langrijk laten restaureeren. Men schijnt het nu meer aan de zijde van het gemeentehuis te willen zoeken, waar door inderdaad de weg op behoorlijke breedte kan worden gebracht, doch waarbij het plantsoen om het gemeentehuis het wel zal moeten ontgelden. Het gemeentebestuur, dat eerst geheel bui ten de geheele zaak heeft gestaan, wordt nu ook belanghebbende en het laat zich aanzien dat deze geheele verbreedingsgeschiedenis nog wel eens een agendapunt in de raads vergadering zal zijn, temeer omdat de be kende Notoir-kwestie aan den Rijksstraat weg ter hoogte van de Regulierslaan en Heilooërdijk ook nog niet is opgelost. Nu de gemeente Heiloo van een rioleering wordt voorzien wordt door velen de vraag gesteld, hoe deze rioleering nu in den Rijks- Straatweg komt te liggen. In de Julianastraat is zwervende aan getroffen een mooie sypersche poes met veel wit, ongeveer 5 maanden oud, en in de Spoorstraat een donkere sypersche pl.m. 1 jaar oud. Eigenaars of liefhebbers worden ver zocht zich te vervoegen bij den inspecteur van „Dierenbescherming", den heer Ver- wer, Baanstraat. Ter beschikking is (liefst voor een boerderij) een mooie poes die spoedig jon gen zal werpen. naar waarnemingen, verricht in den moro» van Woensdag 28 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,7 m M t Biarritz. le Laagste barometerstand 732 3 m M t Herösand. te Verwachting, geldig tot den avond va„ Donderdag 29 October: Matige tot krachtige, tijdelijk afnemende noordwestelijke tot zuidwestelijke wind- tijdelijk opklarend; aanvankelijk nog regen of hagelbuien: koude nacht; later iets uch. ter. Buitenlandsch weeroverzicht Aanvankelijk opklarend, later we«r toenemende kans op regen en wind. Wordt er nu rekening gehouden met de eventueele verbreed ing van dezen weg of komt er voor de bewoners aan dien weg nu geen gelegenheid om van de rioleering te profiteeren? Er zouden behalve een behoorlijk breede rijweg ook nog aan beide zijden fietspaden en verhoogde voetpaden komen. Juist in verband met de rioleerihgswerken in deze gemeente, zal deze verbreeding van den Rijksstraatweg tusschen Kerklaan en Ter Coulster nu wel spoedig tot stand komen. DE DEBACLE VAN LAKENMAN'S BANK. Het comité ter behartiging van de belan gen van de getroffenen door de surséance van betaling van Lakenmans en Zoon's Bank N.V. heeft een credietregeling getrof fen met de N.V. Incasso Bank te Amsterdam en is daardoor in de gelegenheid bij verkrij ging van voldoende machtigingen van cre diteuren te 4tomen tot bevordering van een gehomologeerd accoord, waardoor een eerste uitkeering mogelijk zal worden van 20 pCt In deze week hebben in verschillende ge meenten crediteuren-vergaderingen plaats onder voorzitterschap van de burgemeesters der betrokken gemeenten, op welke verga deringen de voorzitter van het comité, de heer J. C. Haspels, burgemeester van Enk huizen, de plannen van het comité ontvouwt CIRCUS DOOR STORM VERNIELD. Te Sint Pancras is, naar het Hbld. meldt, Maandagavond de ei re neten t van de weduwe R. Kinsbergen-Schuitevoerder door den ge weldigen storm totaal verwoest. Tal van en treekaartjes waren reeds voor de avond voorstelling van acht uur verkocht, toen plotseling zeer hevige rukwinden de zeilen scheurden. Weldra bezweek ook het groote dakzeil; het werd totaal vernield. De palen knapten als takken af en bezweken onder hun last. De hevige rukwinden hadden nu vrij spel en in enkele minuten lag de ge heele circustent ter aarde, zoodat alles in een ruïne werd herschapen. Het verschrikte personeel, ook de kwamen er gelukkig goed af. De wordt door verzekering gedekt. De depressie trok in diepte afnemend noordoostwaarts, over de Britsche eilanden vormde zich een rug van hoogedrukkin» van den oceaan nadert weer een diepe de pressie. De bovenlucht is sterk afgekoeld! op 4000 meter werd met minus 21,9 graden de laagste hier te lande vroeger op die hoogte waargenomen temperatuur overtrof- fen. Over de Britsche eilanden waaien krachtige noordwestelijke tot westelijke winden, de lucht klaart er op met enkele buien. In Duitschland valt, bij matigen tot krachtigen westelijken wind, nog veel regen en hagel. In de Oostzee stormt het nog Uit zuidwest, aan de Noorsche kust waaien krachtige noordelijke winden die regen en sneeuw brengen. Frankrijk en Zwitserland hebben opklarend weer, het is er veel kou der geworden behalve in zuid-Frankiijk. Er volgt thans een tijdelijke opklaring met kouden nacht, maar de nieuwe depressie kan weer spoedig krimpen den en toene- menden wind brengen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen. rmtnrrijttilfBi en andere voertuigen van 17.08 uur tot tfi uur licht op. den zijn, evenals toen een sloep met de be- mannig van de Oakford daar indertijd is om geslagen, waarbij *He 11 personen, de ge heele bemanning van het schip, om het leven kwamen. Direct werd vanaf den vuurtoren naar Vlieland geseind, van waar zich direct een mah te paard naar de Vliehors begaf. Daar aangekc men bleken de vlekken, die men te Texel had waargenomen, veroorzaakt te z$n door wrakken van schepen, die daar in vroe ger jaren waren vergaan, en die nu weer waren blootgelegd door den storm. Toen men dit naar Texel wilde seinen, bleek dat het telefoontoestel, dat zich op de Vliehors bevindt, gebroken was, zoodat de ruiter eerst weer naar 't dorp moest terugkeeren om van daar uit naar den Texelschen vuurtoren te seinen. De reddingscommissie heeft dus langen tijd op dit bericht moeten wachten. SCHUIT GEZONKEN TE NOORDSCHARWOUDE. Gistermorgen is een schuit, geladen met kool en eigendom van den heer J. Br. te Noordscharwoude door den hevigen golfslag volgeslagen en gezonken. De kool dreef in de sloot en kon weer worden opgepikt, doen deze kan niet meer worden bewaard. WIEKEN NAAR BENEDEN GESLAGEN. Men schrijft ons uit Dirkshorn: Tijdens een hevigen storm zijn in den vroegen morgen van Dinsdag 27 dezer de wieken van den ouden molen in den polder Koetenburg omlaag gekomen, gelukkig zon der persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Tot waterbezwaar voor den polder zal het geen aanleiding geven, daar de vijzel reeds dooi een omtor kon worden gedreven. IN SPANNING. Men schrijft ons uit Texel: De plaatselijke reddingscommissie heeft hier grooten angst uitgestaan, dat in de Eier- landsche gronden weer een ramp zou zün geschied, zooals hier bijna drie jaren geleden met Oakford heeft plaats gehad. In den nacht van Maandag op Dinsdag waren vanaf den vuurtoren te De Cocksdorp vuurpijlen waargenomen, die waarschijnlijk afkomstig waren van het bij Terschelling in nood verkeerend schip. Direct begaf de reddings- comrnissie zich naar den vuurtoren en door een kijker kon men waarnemen, dat zich op de Vliehors donkere vlekken bevonden. Men vreesde toen, dat deze veroorzaakt zouden worden door sloepen, die daar gestrand zou- LEGER DES HEILS. Een beroep op medewerking. De commandant van Het Leger des Heils alhier schrijft onr Vele jaren achtereen heb ik, in verband met onze Nationale Na jaars-Aan vragen, bi) U mogen aankloppen om hulp. Dat WB nooit moeilijk. Uw sympathie voor ons werk verzekerde mij reeds bij voorbaat van uw belangstelling en practische hulp. Ik zou nu echter gaarne wat luider willen kloppen en dringender willen vragen om uw hulp. Daar zijn twee redenen voor. Ten eer ste, omdat onze financieele zorgen werkelijk grooter zijn dan ooit en ons zooveel zwaar der gaan drukken. Ten tweede, omdat wij spoedig het w- jarig bestaan van het Legers des Heus Nederland hopen te gedenken. Mede in ver band met dit feit zouden wij gaarne o Tehuis voor Ouden van Dagen in Hilversum aanmerkelijk willen vergrooten. Dit is drin gend noodig. Nu komen wij een beroep doen op weldadigheidszin met het vriendelijk ve zoek, of U ons dezen keer een extra bijdrag zoudt willen geven, uit waardeering het gezegende werk, dat het Legers des e nu bijna 50 jaar lang in Nederland heef g daan, duizenden tot zegen. Misschien dankbaarheid voor wat het Leger des gedurende al die jaren voor ons vader en onze koloniën heeft beteekend? Eén onzer officieren en soldaten. no1 van een door mij geteekende volmac op 29 of 30 October gaarne komen meeren naar uw antwoord op dit sch 0 De gelden worden ingezameld in erze bussen, waarop behalve het 50-jarig leum-zegel, ook de naam van Sticiiter liam Booth moet voorkomen. Indien u.g voorkeur aan geeft uw bijdrage reet u aan mij op te zenden, dan ben ik z0° v mede te deelen, dat ons Postgironum 30328 is. BRAND TE EGMOND-B1NNEN. Hedenochtend, ongeveer hall elf. brand ontdekt in het woonhuis va weduwe Levering in de West, terwy weduwe Levering in de west, deed- bewoonster in de schuur de wascn ig van het geen hulp ver le» den brandmee» macht g^- Door de moeilijke ligging van ceel kon de brandweer nen. Onder leiding van den Bak werd echter met man en werkt en werden emmers water vuur geworpen. Van het meubilai evenwel niets meer worden ger schuur bleef behouden. Een kat - bf$0d rook gestikt. De oorzaak van den -ng is vermoedelijk kortsluiting. Verz dekt de schade. het ko» De

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2