Amstetdamsche J&eucs £aatste betichten 'fxoouiciaat Jlieuws ifcheepsti idingen Jitnuiieuios j0ucgecliike Stand de molleboonen. De strijd in Spanje. BEVERWIJK NOORDSCHARWOUDE ST. MAARTENSBRUG ZIJPE TEXEL O'/, 239»/, 234i'/n IM'/s Praa« Men schrü^ ons: rusteroavend hebben de old-Grunne- heur eerste vergoaderen had in dit interhaalfjoar. Ze trofven 't mit 't weer 1 hail slecht, moar toch wazzen d'r nog zeuventeg man in De Unie bienander men en doar wazzen ook nog gounend uut Bergen bie. Dei harren d'r wel zin ^Tcgen haalf negen begon de veurzitter, meneer Barkman, op de gewone menaier, it 'n proatje en 'n grap, moar ook de rnst kreeg 'n beurt: hai herdocht de leden de heeren dr. Postmoa en Holle, dei in de loop van dit joar overleden binn'. Hai prees heur as ®oie leden. dei mit «roode belangstellen 't waark van De Molleboonen volgd hebben. Verder drong hai d'r bie de leden op aan om de verainen staark te moaken; d'r mouten neudeg neien bie komen, ook bie de tooneelclub 't Gebelskop. En dou was 't woord aan meneer H. E. Buurmoa, börgemeester van Zuudbrouk, veur 't veurdroagen uut aigen waark in 't Grunner»ch. Hai begon mit 'n korde inlaiden (in 't „Hrilandsch"), woarin hai goud recht van bestoan van Grunnen- sche verainens vaststelde en doarnoa kre gen we 'n stók of wat prozoa-stókjes mit 'n eernstege ondergrond, o.a. „Lieske", 't Ooriezer" en „Omdat zai 't aan moeke beloofd har." Wie hebben hier veur de zooveulste moal weer es zain, dat je in 't Grunnensch net zoo goud as in zuuver Ne- derlandsch zeggen kennen alles wat in 't haart opkomen ken. Meneer Buurmoa wós 't biezunder goud te zeggen, zoodat 't doodstil wuir in de zoal. Noa dt pauze kwam ,,'t Gebelskop" mit 'n ain-acter „Hoozeveeling" van de Grun- nensche schriever Jan Boer, 'n grappeg stokje van 'n kiep-kerel, dei kans zag ieder lid van 'n boerenhuushollen (de boer suis ook) 'n piep te verkoopen as verjoa- renskedo veur de boer. De zeuven speulers en speulsters hebben ieder veur zók 't bes te baintje veur zet en zoo kon 't komen, dat „Hoozeveeling" 'n sukses wuir en 't gezel lege van d' oavend terdege verhoogd het. Dou 't tooneel weer vrij was, klom me neer Buurmoa d'r weer op, nou mit kor tere, moppege stokkies, dei best insluigen. Mit „Ons Grunnegerlaand" van (wijier) dr. Legger 'n verlangen noar de wel vlakke moar toch zoo mooie olie pervin- sie in 't noorden wuir besloten. De veurzitter brocht aan 't ende 't was tegen 12 uur daank aan spreker en speulers (welverdaind) en zee: „Tot 12 Dec., as 't Gebelskop weer 'n groot too- neelstók geft." Ongecorrigeerd ZITTING TWEEDE KAMER. Nieuwe regeling van de pacht. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Ka mer. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht De minister van justitie, de heer van Schaick, beantwoordt den spreker over de gisteren behandelde art. 8, 9 en 25. De wij zigingen die de rechter in een pachtcontract mag aanbrengen, betreffende alleen buiten sporigheden. Spr. ziet geen reden, het twee de lid van art. 9 te wijzigen en als hij een wijziging zou aanbrengen, zou die toch niet iedereen bevredigen. Wie als verpachter een pachtcontract sluit, moet trouwens de noo- dige voorzichtigheid betrachten. Spr. zal, zoo noodig, maatregelen treffen, opdat de pachtkamers een redelijk bestaan aan de pachters kunnen waarborgen. Alle contrac ten worden als regel getoetst aan de be staansmogelijkheid voor den pachter. EEN TWEEDE LOGGER VERGAAN? Mast steekt bij IJmuiden boven water uit. Er bestaat alle aanleiding om aan te ne tten, dat de hevige storm van gisteren een tweede scheepsramp heeft veroorzaakt, wel ke mogelijk in omvang het drama van de Sch. 68 overtreft. Men heeft namelijk op korten afstand van de buitenhaven onge veer 2 K.M. uit de pieren, benoorden den z-b. Uiterton dit is de laatste boei voor Umuiden een mast van een wrak gesig naleerd. Reeds gistermiddag kwamen be- rtchten hieromtrent binnen, doch zekerheid kon niet worden verkregen. Vanochtend •■eeft de loodsboot op de aangegeven plaats een onderzoek ingesteld, waarbij inderdaad mast werd waargenomen. Hoewel er geen e~kele gissing kan worden gemaakt met ^'®lk schip men hier te doen heeft schijnt p1 niet uitgesloten, dat hier een tweede °8ger jn de golven is verdwenen. Zoodra Qe ze® minder ruw is, zal men een nader °nderzoek instellen. Het spreekt vanzelf, a* da vondst van den mast in visscherskrin- geo groote ongerustheid heeft gewekt Verder wordt gemeld, dat gistermiddag het strand voor het fort te IJmuiden een b°°t is aangespoeld. Aanvankelijk dacht m«i. dat deze afkomstig was van den ver banen logger Sch. 68, doch het bleek, dat zij bemerkt was Sch. 179. Dit behoeft echter 11 °8 geen aanwijzing te zijn, dat het vaar- *uig schipbreuk heeft geleden, aangezien de b°ot van dek zou kunnen zijn gespoeld. Na- fere berichten omtrent de Sch. 179, welke webehoort aan de reederij Frank Vrolijk te ^heveningen, zijn nog niet ontvangen. PRINS BERNHARD TE ROTTERDAM. Koffiemaaltijd bij de Roei- en Zeil- vereeniging. Heden heeft prins Bernhard van Lippe ih'?^erfe*d' vergezeld van zijn secretaris, P ir- W. G. Röell, per auto een bezoek aan "otterdam gebracht, daartoe uitgenoodigd dam.6enige leiders van bedriiven Rotter" De prins bezocht eerst de fabriek van de ZT* de wed. J. van Nelle N.V., waar h« kwart over tien arriveerde. Hij begaf d»l!ervol^ns via de haventerreinen van Thomsen's havenbedrijf en de N.V. Mij. Lekhaven, aan boord van een motor boot van de N.V. de Rotterdamsche Droog dokmaatschappij. Een kort tocht werd ge maakt door de havens, waarna het noenmaal werd gebruikt in het sociëteitsgebouw van de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging ,JDe Maas". Aan dezen koffiemaaltijd zaten on geveer zeventig stadgenooten aan, met wie de prins zich geruimen tijd onderhield. Van daar vertrok de prins per auto naar het Loo. DE STRIJD IN PALESTINA. Troepenmacht in Palestina wordt verminderd. De „Daily Telegraph" deelt mede, dat een deel van de Britsche troepen in Palestina naar Engeland en Palestina teruggebracht zullen worden. Hierbij is vooral sprake van de reservis ten, welke zoo spoedig mogelijk naar Enge land zullen terugkeeren. DUITSCH STOOMSCHIP AAN DEN GROND. Het Duitsche stoomschip „Karlsruhe" groot pl.m. 1200 ton, thuisbehoorende te Hamburg, is hedenmorgen tengevolge van het slechte weer, op den zuidelijken oever van de Merwede bij Sliedrecht geloopen. Het schip zit eenige meters omhoog. Getracht zal worden de „Karlsruhe" bij hoog water vlot te sleepen. Het schip is geladen met stukgoederen. De opstandelingen in het gezicht van Madrid? Het Duitsche nieuwsbureau deelt mede, dat de aanval van de opstandelingen onder leiding van generaal Varela hen tot dicht bij Madrid heeft gebracht. Het vliegveld Getafe ligt open voor de stellingen der opstandelingen en de huizen zee van Madrid kan met het bloote oog wor den waargenomen. De aanval op de hoofdstad. In miltaire kringen merkt men op, dat generaal Franco vermoedelijk niet zijn ge- heele macht aan tanks en artillerie tegen Madrid zal behoeven in te zetten, aangezien hy slechts weinig tegenstand ondervindt, terwijl de verkenningen van vliegtuigen uit hebben aangetoond, dat alleen in de inmid- dellijke omgeving van de stad groote troe penconcentraties en versterkingen liggen. Het is mogelijk, dat de legers aan de fronten van Somosierra en Guadarrama eerst zullen oprukken, als de koloniale af- deelingen reeds in Madrid zijn binnenge drongen. Naar verluidt zou generaal Fran co voornemens z(jn alleen de koloniale troe pen aan den aanval op Madrid te laten deel nemen, teneinde excessen te voorkomen, welke het gevolg zouden kunnen zijn van de politieke hartstochten van de militie-troe pen. DE ECONOMISCHE OPBOUW VAN ABESSINIE. Amerikaansch kapitaal voor de ontwikkeling van Abesslnlë. Naar van betrouwbare zijde verluidt, zou de nieuwe Italiaansche gezant te Washing ton, Suvich, zijn besprekingen met een groep italiaansche zakenlieden in de Ver- eenigde Staten hebben beëindigd. Een van zijn voornaamste opdrachten was kapitaal te vinden voor de ontwikkeling van Abessinië. Het schijnt dat Giannini, een Italiaansch bankier te New York, voor dit doel een nieuwe bank heeft gesticht, met een aan- vangskapitaal van 2 millioen pond sterling. Hoewel dit bedrag natuurlijk onvoldoende is voor het gestelde doel, gelooven de Ita liaansche bankiers dat het naar verhouding gemakkelijk zal zijn dit kapitaal binnen niet al te langen tijd te verhoogen. KANTOORHOUDER P.T.T. WEGENS VERDUISTERING VEROORDEELD. De rechtbank te Leeuwarden heeft van daag den 40-jarigen kantoorhouder der P.T.T., te Augustinusga, S. B., wegens ver- duisering van 474 overeenkomstig den eisch veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf onvoorwaardelijk met aftrek van de voorloopige hechtenis en zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. ROOFOVERVAL TE ALPHEN. In den nacht van 25 op 26 Mei j.L ver voegden zich bij den garagehouder L. te Leiden, twee Duitschers, die verzochten per auto naar Alphen te worden gereden. Aldaar aangekomen, werd aan een opge geven adres gestopt en zou een van de mannen afrekenen. Hij beweerde slechts Duitsch geld bij zich te hebben, doch L. zeide dit niet als betaling te kunnen aan nemen. Daarop deed een hunner alsof hij een woning binnen ging. Terugkomend liet hij een geldstuk vallen. L. die bukte ontving daarop met een hamer een slag op het achterhoofd en daarna nog eenige slagen, waarop hij het bewustzijn verfoor. De mannen trachtten in de auto te ont komen, doch daar L. het contactsleuteltje bij zich had gestoken, slaagden zij er niet in. Den volgenden dag werden beiden in I een weiland aangehouden. Het onderzoek wees uit dat men te doen had met den 22-jarigen monteur E. B., afkomstig uit Selle, die gedurende eenigen tijd te Noord- wijk vertoefd had en met diens vriend den 27-jarigen W. S. eveneens uit Selle afkomstig. Zy bekenden het plan te hebben gehad zich van de auto meester te maken tenein de hiermede naar Duitschland te kunnen komen. Wegens poging tot diefstal, voorafge gaan door geweldpleging zijn beiden door de rechtbank veroordeeld tot vijf jaar ge vangenisstraf. In hooger befoep kwam S. op zijn aan vankelijk afgelegde verklaringen terug en beweerde, dat hij den inhoud van het proces-verbaal niet goed kende. De tolk, dé heer Flaumenhaft, verklaarde evenwel, dat de inhoud daarvan in de eerste instan tie door hem werd vertaald en dat S. zich daarmede vereenigd had. De advocaat-generaal, diè er op wees, dat het slachtoffer, dank zij spoedige en afdoende geneeskundige hulp, het leven heeft mogen behouden, vorderde bevesti ging van het vonnis. De verdedigers van verdachten pleitten clementie. Uitspraak 11 November. In hooger beroep stond terecht de ver tegenwoordiger H. de L. gedetineerd, die door de rechtbank, wegens het opzettelijk behulpzaam zjjn bü het plegen van dief stal, is veroordeeld tot IV, jaar gevange nisstraf. Verdachte, die beweerde onschuldig te zijn, zag tegenover zich zijn medever dachte, den tuinman van W. uit Amster dam, alsmede eenige getuigen die bezwa rende verklaringen voor hem aflegden, o.a. de sigarenhandelaar van den D. die verklaarde beide mannen op verdachte wijze te hebben gezien voor het gebouw van de Incassóbank aan de Statenlaan. Teneinde hen eens goed te kunnen op nemen heeft getuige aan van W. om vuur gevraagd, en nam hij ook het nummer van de auto waarin L. zich bevond op, déze is daarop weggereden. Verdachten waren in den middag van dienzelfden dag voor het gebouw der Rot terdamsche Bank aan den Kneuterdijk alwaar zij een dame, die het Bankgebouw verliet en per tram huiswaarts keerde, per auto volgden, tot in de Dunklerstraat, waar van W. uit de auto sprong en haar het taschje, dat een bedrag van 65 in hield, ontrukte. Beide verdachten konden later elders worden gearresteerd, toen zij, na een ga ragehouder voor een hoeveelheid benzine te hebben opgelicht, achtervolgd werden. Verdachte de L. bleef volhouden, dat hij dien dag niet in gezelschap van W. is ge weest. Alle gehoorde getuigen moesten zich vergissen en van W. loog. De getuige van den D. kreeg een com plimentje van den raadsheer mr. Collard, voor diens actief optreden. De advocaat-generaal achtte de opge legde straf te gering en eischte verzwaring daarvan tot twee jaar, zooals ook in de eerste instantie geëischt. Het Hof zal 11 Nov. uitspraak doen. De saneering in den groentenhandel. De saneering van den groentenhandel door de Ver. van kooplieden „Handelsbe langen" in samenwerking met den R.K. Bond St. Petrus ingevoerd, heeft groote be roering gewekt bü de tuinders. Een der oudste koopers, de heer J. de Wit uit Heemskerk, die in het bezit is van een RÜkserkennlng, wenschte zich niet aan de saneering der kooplieden te onderwerpen en vroeg geen kooperskaart aan. Het gevolg was, dat hü op de veiling geweigerd moest worden. Dit geval is aanleiding geworden van een actie onder de tuinders; een vergadering werd aangevraagd, waarna de veilingbestu- ren de inbrengers büeen hebben geroepen om hun uiteen te zetten hoe de toedracht der zaak is. In de bovenzaal van het gebouw derVer. Veilingen heeft Dinsdagmiddag deze verga dering, welke zeer druk bezocht was, plaats gevonden. De voorzitter der veiling Kennemerland. de heer J. P. Nü'ssen, leidde de büeenkomst en ving aan met een uiteenzetting van de rechten van leden en bestuur der veilingen. Voorop stelde hij dat: „Het bestuur de vereeniging in en buiten rechten vertegen woordigt" en dat: Aan regelingen en bepa lingen, betreffende het veilingwezen, uni form voor alle veilingen in den streek door den Kennemer-Marktbond ontworpen, kan het bestuur sanctie verleenen zonder de ledenvergadering daarin te hooren. Deze beslissingen behooren dus normaal tot de competentie der besturen. Natuurlek, vervolgde de voorzitter, is men gaarne be reid over deze zaken met de leden te spre ken, vooral om door een duidelü'ke uiteen zetting mogelüke misverstanden weg te nemen. De kwestie van de saneering begon reeds in 1934. Toen echter meende de veiling- besturen, dat deze zaak landelük aangepakt moest worden, via het Centraal Bureau van de Veilingen. In 1933 kwam een nieuw voorstel op geheel andere leest geschoeid. Tenslotte verklaarde negentig procent der kooplieden zich voor saneering en besloten de veilingen nu haar medewerking toe te zeggen. Zü, die zich niet aan dezen maatregel wenschten te onderwerpen konden arbitra ge aanvragen bü het veilingbestuur. Dit heeft de betrokken tuinder niet ge daan, hierdoor zün de moeilijkheden ont staan. De directeur der Vereenigde Veilingen lichtte de saneeringsovereenkomst en de punten, die de veiling geaccepteerd heeft, nader toe. Er is een commissie van arbitrage gevormd, waarin hebben zitting genomen de heeren J. de Vries (onpartüdig voor zitter); G. Hoogland en Ant. Maks (koop lieden); W. de Groot en N. Tervoort (vei ling). Na dezë uiteenzetting kregen de Inbren gers het' woord en bleken de meeningen verdeeld. Over het algemeen echter was de stemming tegen een kunstmatige beperking der koopers door de uitgifte van koopers- kaarten. t Telkens deden de tuinders hun instemming blüken door handgeklap en voetgetrappel en eenmaal verhief men zich in koor, toen een der tuinders uitriep: „Weg met de sa neering". De voorzitter echter wees er op, dat het belang van de veiling zeker ligt bü een bonafide en goed georganiseerden handel. Besloten werd om de leden der beide veilingen aan te schrijven om een vergade ring te beleggen, waar dit vraagstuk nader besproken zal worden. Het bestuur kan dan met den uitspraak dezer vergaderingen re kening houden bü de verdere maatregelen. De overeenkomst, gesloten met de sanee- ringscommissie, is per maand opzegbaar. De tuinders zullen zich dus beraden, in- tusschen blijft de overeenkomst voorloopig gehandhaafd. Omgewaaid. Tüdens den storm, welke Dinsdag woedde, is een paal van de electrische straat verlichting tegenover het sigarenmagazün Wiersma bezweken. De paal knapte bü den grond af en kwam over de straat te liggen. Gelukkig zonder persoonlüke ongelukken te veroorzaken, al scheelde het heel weinig of een auto was er door getroffen. Diefstal. Bü den heer W. alhier is uit een schuur een rijwiel ontvreemd. Een politioneel on derzoek is ingesteld. Oudste ingezetene overleden. lil den ouderdom van bijna 95 jaar is in het tehuis voor ouden van dagen en hulpbehoevenden alhier overleden de oudste verpleegde in dit tehuis en tevens de op een na oudste ingezetene dezer ge meente, mej. E. M. de Graaff. Levering opgedragen. De levering van brandstoffen voor de o. 1. scholen en het raadhuis voor het win terseizoen 1936'37 is, na gehouden inschrijving, opgedragen aan den heer J. Nieman te Schagerbrug. Opbrengst collecte. De speldjes-collecte welke te Schager brug en 't Zand ten bate van het plaatse lijk crisis-comité is gehouden, heeft ruim 40 opgebracht. Landbouwhuishoudcursus. Dit jaar zou hier een Landbouwhuis houdcursus worden aangevangen uit gaande van „De vereeniging voor Land- bouwhuishoudonderwye". Het voornemen bestond om deze cursus reeds begin Octo- ber aan te vangen, doch tot heden hoor den de leerlingen, die zich hiervoor had den opgegeven hieromtrent nog niets. Thans is aan de leerlingen namens den heer Nobel medegedeeld, dat zij zich niet bevreesd behoeven te maken, dat de cur sus niet doorgaat, doch dat deze thans ook dt goedkeuring van den Onderwijsraad behoeft, en dat deze goedkeuring langer uitblijft, dan men had gehoopt. De moge- lükheid bestaat zelfs dat deze er nog niet is in de maand November. Passagiers op handkarren. Dinsdagavond stónd het water in de Texel^phe haven zoo hoog dat de passa giers door middel van handkarren op den wal gebracht moesten worden, toen de Texelsche boot daar aankwam. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. „Nederland". Chr. Huygens, uitr., v. Gibraltar 28 Oct. Johan van Oldenbarnevelt, thuisr., te IJmui den 28 Oct. Poelau Tello, thuisr., v. Batavia 26 Oct. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 27 Oct. v. Beyrout n. Izmir. Ariadne 27 Oct. v. Danzig n. Kopenhagen. Baarn 25 Oct. v. Paita n. La Libertad. Berenice 28 Oct. te Amsterdam. Breda 28 Oct. te Amsterdam. Irene 27 Oct. te Kopenhagen. Juno 27 Oct. v. Alicante na. Cartagena. Mars 27 Oct. 08.45 20 mül Z. W. IJmuiden 28 Oct. te Amsterdam. Odysseus 27 Oct. te Kopenhagen. Orpheus 28 Oct. te Amsterdam. Pluto 27 Oct. te Stettin. Titus 27 Oct. v. Napels n. LiparL Triton 27 Oct. 16.00 v. Hamburg n. Malta v. o. 27 Oct. 20.000 ten Anker bü Bruns- buettelkoog. Ulysses 27 Oct. te Istandbul. Venezuela 27 Oct. 12.000 v. Barbados naar Plymouth. Venus 27 Oct. te Livorno. CHAKLIE CHAPLIN S PLANNEN. Een pacifistische film? „Comoedia" meent te weten, dat Charlie Chaplin van plan is, een film te maken van pacifistische strekking, waarvan het scena rio zou worden samengesteld met medewer king van den automobielkoning Henry Ford. ALKMAAR. GETROUWD: Adrianus Wilhelmus Vendel en Johanna Agatha van der Aar. OVERLEDEN: Tames Knegt, gehuwd met Caroline Ge- rardina Kammerer, 62 jaar. Cornelis Kos telijk, wedr. van lef je Kroon, 84 jaar. van Woensdag 28 October 1936 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van.beden te 250 STAATSLEENINGEN. 4 NaderL 193-. 4 Nad -lodii 1934 5H Duitschland 1930 Idem mat verklaring BANK-INSTELLINGEN. Amaterd. Bank Handel Mpij Cart v. Koloniale Bank Nad. Ind Handelsbank Rotterd. Bank 1NDUSTR. OND B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nadert bord Poilipe Glotil Gem Besit U mie ver 1NDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Betbieh. Steel t Citiea Service Kennecott Copper Standaard Brands Staei co mm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vors'onlanden Dito actiona MIJNBOUW. Atg. txplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtacbe Patr. Kon. Petr. Perlak Philips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amaterd Rubber Deii Bat. Rubber Heaaa Rubber Oostkust Serbadiadi Lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deii Batavia. t t Oude Deii Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topcka Southern Paciiic Southern Railw. Cert ai, Union Pacifie ftNotecrtng per S $0. x) ex-coupon fExclaim. PROLONGATIE vorige koen WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige koers 100»/, 100»/u 21V, 22»/, 140% 104 73'/, 132'/, 134 4JH/W pl.m. 1.S0 100»/, iOOs/i, 21V, 22'/. 74'/, 134 41l/s V. 70 239 248-6 158-7»/, pl.m. 4 1.46 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 65»/, 66>/a 33"/» 34>/a-'/. 50^16 52'/, 37a 42'/, 3i 41 12*7» 137a 55»/» 5/'/8-8 37a 394 4C0 1447, 119 307. 317a 18 10 1'3 2/0 270 370 3937a 398-/1/4 89»/, 337a 34 19"/» 20»/»-1 14»/» 14»/» 2U 7a 2287,-7 125 132 159 60 61 107 110 2»/. 2i%, 37. 791/,-80 78'/, 232 233 29 7, 294'/« 258 258-9 57'/, 59 31"/» 33 j 161/, 103 105 76 246-7 IS7V, 1 34-% 52'/,-3 42-3'/, 57'/. 8 398-400 122 V. 41»/e U'/.-Y. 249»/, 34J-i7,6 52-37» 437i. i 57'/,-8 399 147-81/, 395j 6 J 3977, 207» 147w 2271/, 8 132'/, 79»/,-80 294-5 227»/, 1327,-3 103'A 4 115 2>7ie 80-7, 234 259V, 249 50 158-7, 34i-^, 52"y1#-3 437» "i 57'/,-8 31»/, 2ü 3977,-Va 206/» -| 22-Vi 0 164 2l?/i«-'/, 80-V. 234 294'/,-5 •Eid NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlün Parüs Brussel (Belga). Bazel v Kopenhagen Stockholm O»'0 Madrid 27a l»Ct. Heden 27, pCt ivtdend Vorige Koers op koers heden 2 uur 1.85'/, 1.85 9.06 9.05 74.50 74.37 K 8.62 8.60 31.22 31.15 42.62 y, 42.54 40.40 40.30 46.65 46.50 45.50 45.40 6.57)4 6.60 00.00 00.00

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3