'BuitenLuid. Dobbclmatin lekker man! büerderij afgebrand kapitalf boerderij in brand boerderij door den bliksem getroffen en afgebrand. Verkeersongelukken. Auto in vaart gereden. lE Water geraakt en verdronken. het „zedenschandaal". Een rede van minister Hoare. VOOR OE PIJP. TE de Uit- on- ten aan de af- UITHOORN. Gistermiddag werd brand ontdekt in 0te boerderij van den heer L. te horn. Weliswaar tastte de brandweer der leiding van den burgemeester van Uit hoorn het vuur direct flink aan, doch eevolge van den sterkei) wind viel blusschen niet meer te denken, zoodat geheele boerderij tot den grond toe brandde. get vee werd gered, doch de inboedel werd een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade slechts gedeeltelijk. Tijdens onweer is gistermiddag omstreeks vijf uui de bliksem ingeslagen in de kapi tale boerderij van den landbouwer C. van der Laan op de Leegte, tusschen Pieterzijl en Kollumerland. Door het doortastend optreden van voor- bjjgangers is men er met behulp van een brandspuit in geslagd het vuur tot de boer derij te beperken. Men wist het bovenhuis te behouden. Het aanwezige vee kon worden gered. De boerderij is, voor wat het beneden gedeelte betreft, geheel uitgebrand. Te Leebroek, gemeente Dwingeloo, is gisteravond, tijdens een hevig onweer, de bliksem ingeslagen in de boerderij, bewoond door den landbouwer H. Knijpstra en eigen dom van de wed. J. Winters. In een oog wenk stond het voorhuis in lichter laaie, waarna het vuur zich ook aan het achter huis mededeelde. De boerderij brandde ge heel af. De inboedel en de geheele voorraad hooi gingen verloren. Het vee kon in veiligheid worden gebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. ONGELUK BIJ HET STOEIEN OP DE FIETS. SCHOLIER UIT SOEST DOOR AUTO OVER REDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks half vijf, even na hst uitgaan van de chr. ulo-school te Soest, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een 14-jarige leerling dezer school het leven liet. Op de Middelwijkstraat waren drie jon gtns der christelijke ulo-school op de fiets san het stoeien, juist op het oogenblik, dat schter hen een personenauto, bestuurd door den heer M. S. S. uit Zutphen, naderde. Een van het drietal, de 14-jarige P. van G. uit Amersfoort, geraakte op het linker gedeelte van den weg en kwam vlak voor de auto terecht. De bestuurder trachtte nog te remmen, doch tevergeefs. De auto ging den jongen over het hoofd. Kort na het on geluk is van G. overleden. Zijn stoffelijk overschot is naar het politiebureau te Soest overgebracht. Den autobestuurder treft geen schuld. De bestuurder om het leven gekomen. Hedenmorgen te half vijf heeft te Zuidbroek (Gr.) een ernstig auto-onge luk plaats gehad, waarbij een persoon om het leven is gekomen. Dr. de Groot uit Zuidbroek, reed met zijn auto, waarin nog gezeten waren de heeren Broekema, Hoekman en van der Molen, bij het spoordok in het Munten- dammer Diep. De dokter, die zelf chauffeerde, heeft vermoedelijk de bocht, die de weg ter plaatse maakt, door de duisternis niet gauw genoeg opgemerkt en reed in de •aogrenzende vaart. De heeren Br., H. en v. d. M. wisten zich te redden. De dokter, die met behulp van inmiddels toegeschoten omwonenden het laatst uit den wagen werd gehaald, was bewuste loos geraakt. Hij werd binnengedragen bij den garagehouder Robertus, waar geruimen tijd kunstmatige ademhaling werd toegepast. Het mocht echter niet gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Een inmiddels ontboden ge neesheer uit Muntendam kon slechts den dood constateeren. AMSTERDAMSCH NOTARIS GEARRESTEERD. Ernstige verduistering. Een bekend notaris te Amsterdam die naar wij destijds meldden het vorig jaar in financieele moeilijkheden is ge raakt, welke tot gevolg hebben gehad, d»t hy in Juni li., nadat aanvankelijk door de Amsterdamsche rechtbank een voorloopige surséance van betaling was verleend, failliet werd verklaard, is thans, op grond van een onderzoek door de centrale recherche, hetwelk zeer ernstige verdenking van verduistering, ten nadeele van cliënten heeft opge leverd, op last van de justitie gearres- toerd, en in het huis van bewaring op gesloten. Q»«termiddag geraakte de 61-.iarige K. ten ttorge te Zuidbroek, bij het graven van een °t te water en verdronk. Het slachtoffer leed aan toevallen. Ontstemming in de Kamer over ie zaak. leden der Tweede Kamer vriiLsieuiimiig het verloop van deze zaak. i.iHerSCheidene leden der Tweede tin bet afdeelingsonderzoek der jus- vph 8 bun ontstemming over het wioop van de z.g.n. Haagsche zedenzaak, wijze van publicatie dezer zaak had deze leden zeer onaangenaam getroffen. In tegenstelling met het gebruik, waaraan men zich in Nederland gelukkig doorgaans nog pleegt te houden, zijn In een persbericht, dat kennelijk van de politie afkomstig was, de namen der verdachten voluit medege deeld. Ook de pers al zijn er bladen ge weest, die aanvankelijk slechts de initialen vermeld hebben gaat in deze niet geheel vrij uit. In den vervolge behooren zoodanige publicaties met den vollen naam van ver dachten echter in ieder geval voorkomen te worden. Gevraagd werd welke maatrege len de minister daartoe denkt te nemen. Vervolgens ves'igden deze leden er de aandacht op, dat in deze door politie en justitie met zooveel élan opgezette zaak, waarin én door de wijze van publicatie én door de onmiddellijke arrestatie de reputa tie van ambtenaren van hooge positie is aangetast de rechtbank de gevangenhouding van de verdachte» heeft geweigerd. Of schoon bij een der verdachten reeds for- meele gronden daartoe noopten, heeft zij zelfs uitdrukkelijk en ten alle overvloede beslist, dat zij, vzanneer het formeele ver weer niet gevoerd was, geen voldoende be zwaren tegen den verdachte aanwezig ge acht zou hebben en hem dus uit dien hoofde in vrijheid zou hebben gesteld. Deze leden meenden te weten, dat de geheele aanklacht steunde op de verklaring van één minderjarige getuige, op wiens be trouwbaarheid zeer veel, zoo niet alles, af te dingen valt. Voorts rijst de vraag, of politie en justitie ii deze zaak geheel op eigen initiatief heb ben gehandeld. Men zou het voor de hand liggend achten, dat dt politie niet tot arres tatie van hooge ambtenaren zou zijn over gegaan, zonder daarin eerst den minister van Justitie persoonlijk te kennen. Heeft de minister inderdaad vóór de arrestatie per soonlijke bemoeiingen met deze zaak gehad, en, zoo ja, hoever hebben deze zich uitge strekt? Heeft de minister overwogen om eerst een onderzoek te doen instellen naar de betrouwbaarheid van den getuige, op wiens verklaringen de aanklacht rustte? Tenslotte meenden sommige leden, dat deze zaak een voorbeeld oplevert van een te langzame berechting. Terwijl de arrestatie van de verdachten in het eind van Mei van dit jaar geschiedde, schijnt het verhoor voor den rechter-commissaris eerst in de tweede helft van September te hebben plaats gehad. Het schijnt, dat de uitbreiding van de rech terlijke macht niet is gebruikt om bij de rechtbank in Den Haag een derde rechter commissaris aan »e wijzen, hoe dringend noodig dit ook mocht zijn. Het is immers een algemeen belang, dat strafzaken niet maanden lang blijven sleepen. ARM EN TOCH GELD. Merkwaardig geval te Schiedam. Bij een weduwe te Schiedam, die steun trok, hebben Maatschappelijk Hulpbetoon en de recherche te Rotterdam 18000 gulden aan geld in beslag genomen! De vrouw zal aan de gemeente eenige duizenden guldens, die zij als steun heeft genoten, terug moeten betalen en bover.dien is er proces-verbaal opgemaakt. Op diner der Vlootvereeniging te Londen. De eerste lord der admiraliteit, Sir Samuel Hoare heeft gisteravond het woord gevoerd tijdens het diner van de Navy League dat te Londen is aange richt Hij zeide dat de beide nieuwe slag schepen welke thans op stapel staan, „Koning George V" en „Prins van Wa les" zullen worden genoemd. Sir Samuel Hoare. Len der schepen te noemen naar den on langs overleden souverein was het scheppen van een precedent, doch Sir Samuel geloof de dat de beslissing aangaande beide namen groote voldoening zcu geven aan de marine en in feite aan het geheele land en het ge heele rijk. Men heeft bij het ontwerpen der nieuwe slagschepen groote moeilijkheden gehad om de lessen der ondervinding, de ontwikke ling der wetenschap en de ervaring uit oor logsjaren volledig toe te passen. Nieuwe vlootreserve. Sir Samuel Hoare kondigde voorts de in stelling aan van een nieuwe vlootreserve, waarvoor eigenaars van jachten hun dien sten kunnen aanbieden. Zij zullen dan in geval van oorlog worden ingelijfd bij het vrijwillig reserve-personeel van de marine. Sir Samuel Hoare sprak de hoop uit, dat zij die onmogelijk thans tot de bestaande vrijwillige vlootreserve kunnen toetreden aan de nu geboden gelegenheid zullen ge hoor geven. De koninklijke marine zal er een nieuw terrein mede ontsluiten, dat van groote waarde is en de koninklijke marine in geval van nood de dan vereischte extra officieren verschaffen. De leden van de aan vullende vrijwillige reserve der marine zul len in vredestijd geen oefeningen behoeven mede te maken en zij zullen evenmin uni formen dragen. Wanneer zij evenwel zullen worden opgeroepen, zullen zij den rang van onder-luitenant bij de geregelde vrijwillige vlootreserve bekleeden en dezelfde promo tiekansen hebben als de daarbij dienende officieren. Zij zullen ouder dan 18 en jonger dan 40 jaar moeten zijn. HET FRANSCH—RUSSISCHE PACT. Senator Haye wil voorstellen het op te zeggen. Senator Henri Haye heeft besloten bij het weer bijeenkomen van het parlement een resolutie in te dienen, waarin de regeering wordt uitgenoodigd het Fransch-Russische pact op te zeggen, of minstens het opnieuw in overweging te nemen. Geen uitbreiding van het Fransch— Russisch pact in oostelijke richting» De secretaris van de Fransche ambassade te Tokio heeft een onderhoud gehad met den woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken, Biji Amau. De Fran sche diplomaat ontkende, dat de geruchten in de pers, volgens welke de Fransche am bassadeur in China zou hebben voorgesteld het FranschRussische verdrag van weder- keerigen bijstand in oostelijke richting uit te breiden, waarheid bevatten. Dit pact is alleen van toepassing voor Europa. Ook wordt het gerucht ontkend, dat de Fransche ambassadeur in China in het ge heim poogt de huidige JapanschChinee- sche onderhandelingen te dwarsboomen. DE BESPREKINGEN VAN GUIDO SCHMIDT TE BOEDAPEST. De Oostenrijksche staatssecretaris van buitenlandsche zaken, Guido Schmidt, heeft gistermiddag zijn besprekingen met mi nister-president Daranyi en den minister van buitenlandsche zaken, Kanya, voortgezet en besloten. Hij is door den rijksbestuurder Horthy ontvangen, waarna beide heeren het noen maal gebruikten Schmidt keert heden naar Weenen terug. Bij de besprekingen is vastgesteld, dat de conferentie te Weenen op 11 en 12 Novem ber zal worden gehouden, Kanya, Ciano en Schuschnigg zullen daaraan deelnemen. Het werkprogramma is reeds in groote lijnen voorbereid. Een officieel communiqué. In een officieel communiqué wordt gezegd, dat de staatslieden van gedachten hebben gewisseld over alle actueele vraagstukken die de publieke opinie in Europa bezig hou den en die gevolgen hebben voor den toe stand in beide landen. Met voldoening wordt geconstateerd, dat de samenwerking op den grondslag van ver trouwen ook bij de behandeling der kwes ties, welke voortvloeien uit den bestaanden, ernstigen toestand, van groote waarde is ge bleken en volkomen overeenstemming ten aanzien van de te volgen wegen mogelijk maakte. De besprekingen hebben opnieuw bewe zen, dat beide landen oprecht streven naar het voorkomen van conflicten en het schep pen van een grondslag voor vreedzame samenwerking tusschen de volken. De besprekingen betroffen ook de voorbe reiding van de conferentie te Weenen, waardoor aldus wordt verklaard de gedachte van den vreedzamen, positieven arbeid een nieuwe versterking vindt, welke niet alleen voor de deelnemende staten maar voor de geheele Europeesche gemeenschap van groote beteekenis zal zijn. BLIJDE GEBEURTENIS AAN HET ITALIAANSCHE HOF. Onmiddellijk na de bijeenkomst van den Italiaanschen senaat in December a.s. zal worden bekend gemaakt, dat in het huis van den prins van Piemont het tweede kind ver wacht wordt. DE BRAND AAN BOORD VAN DE REMO. Het schip wordt aan den grond gezet. De brand aan boord van het Italiaansche stoomschip Remo heeft vrij groote afmetin gen aangenomen. Het schip werd van de kade weggesleept tot de zandbank, waar men het op zal vastzetten, om te voorkomen dat het zou zinken. Dikke rookwolken ko men uit het schip. De brandweer, welke ge- recruteerd is uit leden der bemanning, is druk in de weer met blusschingswerkzaam- heden. De brand is Zondagnacht in een der ruimen uitgebroken, toen de Remo zich op 100 mijlen van Rio bevond. De lading bestaat o.m. uit olie en katoen, DE AMERIKAANSCHE VERKIEZINGEN. Arbeiders betoogen voor herkiezing van Roosevelt. Gisteren hebben in Madison Square Gar den 200.000 arbeiders onder auspiciën van de Amerikaansche arbeiderspartij een be tooging gehouden voor herkiezing van Roo sevelt en gouverneur Lehman. DE VERJAARDAG VAN ROOSEVELT. De „dag der marine". Gisteren vierde president Rooesvelt zijn verjaardag en zooals sedert 1922 gebruikelijk werd op dien dag ook de „dag der marine gehouden. Overal werden parades gehou den ter eere van de marine. Roosevelt zond een schrijven aan den mi nister van marine, waarin hy vaststelde, dat Amerika geen imperialistische doeleinden nastreeft en zich erover verheugt met alle volkeren in vrede te leven. Toch is het be houd van een krachtdadige verdediging ter zee thans meer noodzakelijk dan ooit, want in vele deelen der wereld zijn de verhou dingen verontrustend. Verscheidene admiraals hebben redevoe ringen gehouden, waarin zy ditzelfde onder werp behandelden. De chef van den marinestaf, admiraal Standley, verklaarde, dat een aanval op de Vereenigde Staten alleen vanuit zee te vor- wachten is, zoodat de vloot de eerste ver dedigingslinie vormt. De vloot moet verder zoo beweeglijk zijn, dat een vijand ver van de Amerikaansche kusten kan worden aan gevallen en vernietigd. REDE VAN BALDUR VON SCHIRACH. De jeugd geen ketters en kerk stormers. De rijksjeugdleider heeft gisteren het woord gevoerd op een vergadering van lei ders der Hitlerjeugd. Hy zeide o.a., dat de tegenwoordige jeugd geen ketters of kerk stormers zijn. „De jeugd is door onze vanen en door onzen Führer met God verbonden. Indien wij onzen plicht doen, dan vervullen we ook onze plichten jegens God. Ik duld niemand in onze rijen, die niet aan God gelooft. Als we in den tijd, dat alles tegen ons was, niet geloofd zouden hebben in de voorzienigheid, dan zouden wij onze over winning niet gevonden hebben". Tenslotte zeide Baldur von Schirach: „Zoo lang ik op dezen post sta, zullen in Duitseh land geen confessioneele vereenigingen be staan", FRANSCHE MINISTERRAAD. Begrootingstekort van 1J4 milliard francs. De gistermiddag gehouden ministerraad was voor een groot gedeelte gewijd aan een bespreking van den internationalen toestand Besproken werden o.a. de conferentie van Londen, de gevolgen van de gewijzigde houding door België aangenomen en den toestand in Spanje. Met betrekking tot het laatste punt wordt er den nadruk op gelegd, dat de regeering eenstemmig haar in Aug. j,L ingenomen standpunt handhaaft. Na de uiteenzetting van den minister van buiten landsche zaken, die meer dan een uur duur den, verklaarden minister Daladier, dat de nationalisatie der fabriek van Mulhouse en de werkplaats van Brandt, in de naaste toe komst wordt bestudeerd. De minister van financien deelde ten aan zien van de begrooting mede dat het tekort 1J4 milliard francs zou bedragen, terwijl het totaal der uitgaven 47 milliard 252 millioen francs zou beloopen. De uitgaven van de nationale verdediging aan de versterkingen en materieel zouden 4 milliard 700 francs bedragen. De uitgaven voor de nationale verdediging aan verster kingen en materieel zouden 4 milliard 700 mllioen francs bedragen, terwijl de uitga ven voortvloeiende uit de luchtbewapening en voor de vloot niet in het totaalcijfer der begrooting begrepen zyn. Het is te voorzien dat de nieuwe militaire uitgaven voor. de verdediging van de noordgrens zullen moe ten worden goedgekeurd. Waarschijnlijk zal minister Daladier zich binnenkort in gezel schap van het hoofd van den generalen staf naar dit noordelijk gebied begeven en zal tydehs deze studiereis een beslissing wor den genomen aangaande de beschermings maatregelen. Tijdens den ministerraad, die Donderdag zal worden gehouden, zullen enkele belang rijke kwesties van politieken aard worden besproken. VERJAARDAG VAN DEN OPMARSCH NAAR ROME WORDT GEVIERD. Het Italiaansche volk viert vandaag het feest van den veertienden verjaardag van de komst van het fascistisch bewind. Deze dag wordt met temeer vreugde gevierd, nu hy valt in het eerste jaar van het Italiaan sche keizerrijk. In de straten der hoofdstad heerschte reeds vroeg een levendige drukte en overal waait de driekleur. ALS DEGRELLE PREMIER WORDT... Binnen zes maanden zou het zoover zijn! Léon Degrelle, de jeugdige leider der Rexisten, die in niet geringe mate aan zelf overschatting lijdt, heeft een telefonisch in terview aan een medewerking van de „Eve- ning Standard" toegestaan. Hij toonde zich natuurlijk zeer voldaan over de demonstratie van Zondag j.1. en ver telde dat zelfs de politieagenten, die hem arresteerden, aanhangers waren van de Rex- be weging. „Binnen zes maanden", zeide hy, „zal het Léon Degrelle zyn, die de gewapende macht zoo noodig zal mobiliseeren. Ik verwacht op dat tijdstip minister-president te zyn. Als men mij vandaag de functie zou aanbieden, zou ik bereid zyn haar onmiddellijk te aan vaarden. Wij hebben thans 800.000 leden en de Rexistische party i6 de sterkste in België. Wy zijn geen fascisten, doch Belgen, en na tionalisten. Wij houden onze vergaderingen tegenover de kathedraal van St. Goedele, omdat deze het symbolische hart van België is". ,Het is een geluk voor ons dat Koning Leopold voor precies dezelfde beginselen opkomt als wij". „Wanneer ik hoofd der regeering word, zal ik genoodzaakt zijn het communisme zoo veel mogelijk te onderdrukken. Het is niet mogelijk te werken zoolang de communis tische agitatie voortduurt." Degrelle's beschuldigingen tegen Jaspar ongegrond. De instantie, die een onderzoek heeft in gesteld naar de beschuldigingen van Degrelle tegen minister Jaspar, welke zich in zyn functie van advocaat aan onregelmatig heden zou hebben schuldig gemaakt, heeft thans uitspraak gedaan en verklaard, dat deze beschuldigingen volkomen ongegrond zijn en dat Jaspar geen enkele professioneele fout ten laste kan worden gelegd. Belgisohe pariementszitting geopend. Gistermiddag is de buitengewone zitting van hrt parlement geopend ter bespreking van de nieuwe organisatie der defensie. Er was by het parlementsgebouw een krachtige bewaking op de been, maar er deden zich geen incidenten voor. In de Kamer echter is het een oogenblik rumoerig toegegaan, toen voorgesteld werd Camille Huysmans als voorzitter te herkie zen en de rexist Daye dit voorstel wraakte, omdat naar zyn meening Huysmans niet de vereischte eigenschappen van onpartijdig heid bezit, weshalve hy, mede uit naam der frontisten Romsee candidaat stelde. Daye kon, tengevolge van het geroep en geschreeuw, dat hierop ontstond, niet uit spreken. De rust keerde echter spoedig weer en Huysmans werd herkozen met 124 tegen 36 stemmen op Romsee. IBISSHAG Kent U de ibis-pijp? Zoo niet, vraagt Uw winkelier. Vijf militaire wetsontwerpen ingediend. De minister van defensie heeft by de Kamer vijf militaire wetsontwerpen betref fende de organisatie van het lager en de landsverdediging ingediend. De ontwerpen zullen in de commissie wor den behandeld. SLACHTOFFERS VAN DEN WERELD OORLOG WORDEN OVERGEBRACHT. Een delegatie van ambtenaren van het consulaat en de ambassade van Duitschland heeft zich naar Cianakkale begeven, om de stoffelijke resten van de Duitsche officieren en soldaten, die in den wereldoorlog ge sneuveld zyn, op te graven. Deze resten zullen naar Terapie aan den Bosporus vervoerd worden, om te worden begraven nabij het stoffelijk overschot van maarschalk van der Goltz, die rust in het monument in het park der Duitsche am bassade. DE STAKING TE GLASGOW OPGEHEVEN. Met 1131 tegen 207 stemmen hebben de havenarbeiders besloten het werk te her vatten. UITBREIDING VAN HET CHINEESCHE LEGER? „Elk burger soldaat". De regeering te Nanking heeft een decreet uitgevaardigd tot uitvoering van de wet op de conscriptie van Maart j.1. Indien deze wet in geheel China wordt doorge voerd, dan zal het Chineesche leger tus schen 50 en 100 millioen man tellen. In het decreet wordt gezegd, dat de natie er wel bewust van moet zyn dat het de plicht is van ieder loyaal burger zyn land mili tair te dienen. Na de bevolking er op te hebben gewezen, dat het systeem van con scriptie algemeen is aangenomen, wordt de hoop uitgesproken, dat ieder burger van China gewillig de militaire opleiding zal volgen, teneinde het land te versterken. Op het oogenblik is de conscriptie van kracht op de middelbare en hoogere scho- le:. en op de universiteiten in sommige dee len van het land, alsmede in de regeerings- departementen. Dit wil men thans uitbrei den tot andere takken van het bedrijfs leven; reeds hebben vele jongelieden hun diensten aangeboden. De voorschriften voor zien in 'n opleiding „in vrijen tijd" van alle lichamelijk geschikte mpnne'ü leezen tusschen 20 en 40 jaar. De burgers worden verondersteld hun gewone werk te blijven verrichten. DE CLANDESTIENE VERVAARDIGING VAN GRANATEN IN LYON. De kwestie neemt een steeds ernstiger karakter aan. De granaten-affaire blijkt steeds groote ren omvang te krijgen. Men verwacht thans onthullingen, waar door het onderzoek weer voortgezet kan worden. Nog weer vier industrieelen blijken bij de zaak betrokken en men meent, dat het aantal personen, dat de hand in dezen aan- legenheid heeft gehad, niet minder dan vijf tig zal zijn. Het aantal clandestein vervaardigde gra naten schijnt zeer belangrijk te zyn. Een gistermiddag verhoorde kleine Lyonneesche industrieel is beschuldigd van het in het be zit hebben van oorlogswapentuig en in ver zekerde bewaring gesteld. BOODSCHAP VAN MUSSOLINI AAN DE ZWARTHEMDEN. Ter gelegenheid van den veertienden ver jaardag der fascistische revolutie heeft Mussolini een boodschap tot de zwarthem- den gericht, waarin hij zegt: „Met een zeer bijzondere geestdrift maken wij ons gereed voor de viering van den veer tienden verjaardag van den marsch naar Rome. Die viering valt in de periode van de stichting van het eerste keizerrijk, dat ver worven werd door den moed der soldaten en de discipline van ons volk in den strijd tegen den vijand, die zich in het open veld vertoonde, en den vyand, die zich verdekt opstelde. De overwinning is behaald, de sancties zijn mislukt, het Volkenbondsfront is ver broken, Italië is krachtiger dan tevoren, ge sterkt door zijn heldhaftige inspanning, die het tegen wien ook wil herhalen ter verdedi ging van het keizerrijk. Zwarthemden, de marsch naar Addis Abe ba, is een logisch gevolg van den marsch naar Rome. Onze trots is gerechtvaardigd en het werk, dat wij in Afrika tot stand zullen brengen, zal een bijdrage tot de beschaving zyn, die den duizendjarigen tradities van Italië waardig is. Zwarthemden, het vaderland rekent op u op ieder oogenblik en by elke gebeurtenis. Datgene, wat volbracht is, is een waarborg voor de toekomst",

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5