Acuutdii taaiste. Aeekhte* Stad eti Omqeoüuj. Weeeéeacht middenweg De strijd in Spanje. Een 90-jarige stadgenoot. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Onder twee vlaggen (sens.); hoofdrollen Ronald Colman, Claudette Colbert, Victor Mc. Laglen, Rosalind Russell. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong), hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes- nach e.a. (Geprolongeerd). Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het complot der 7 (sens.); hoofdrollen Edmund Lowe, Constance Cummings Extra: Het monster van Borneo. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 29 October. 8 uur, Harmonie, V.a.r.a.-dansorkest o. 1. v. Theo Uden Masman; zang Al bert de Boojj. (Ongecorrigeerd) ZITTING TWEEDE KAMER. Regeling van de pacht. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de ptcht. De minister van justitie, de heer van Schaik, heeft bezwaar tegen het amende- ment-Hiemstra op art. 36, waardoor de pachter in alle gevallen nietigverklaring van de vordering tot opzegging der pacht zou kunnen eischen, dus ook als de pachter niet ernstig m zijn belangen zou worden ge schaad. Het artikel (dat handelt over de houding van den rechter bij opzegging van pacht door dpn verpachter) zou aan waarde verliezen bij aanneming van een der amen dementen. Er zou een stuk rechtszekerheid verdwijnen. Spr. acht het niet billijk, dat in alle gevallen de pachter zou moeten wijken voor de kinderen van den verpachter. Het minst bezwaar heeft spr. tegen het amen- dement-Truyen, mits eenigszins gewijzigd. De heer Hiemstra (soc.-dem.) verdedigt Zijn amendement nader. Spr. wijzigt zijn amendement door te be' palen, dat niet vervallen in het artikel de woorden „indien hij (de pachter) door de opzegging ernstig in zijn belangen zou wor den geschaad", doch dat het wordt „indien hij door de opzegging in zijn belangen zou worden geschaad". Het woordje „ernstig" vervalt dan dus alleen in het artikel. De heer Truyen (r.k.) wijzigt zijn amende ment, waardoor de pachter geen vernieti ging der opzegging kan eischen als de ver pachter, mits geen rechtspersoon zijnde of diens verwanten in de rechte neerdalende lijn het gepachte willen gebruiken en daar toe in de pachtovereenkomst een voorbe houd is gemaakt. De wijziging omvat de toevoeging van de woorden „en de pacht ten minste vijf jaren geduurd heeft". De heer Ebels (vrijz.-dem.) acht de argumenten van den minister tegen spr.'s- amendement niet juist. Na de wijziging van het amendement-Truyen trekt spr. zijn amendement echter in. De heer Louwes (lib.) betoogt dat de belangen van den pachtersstand zoo min mogelijk in botsing mogen komen met die van den eigen-geërfden boerenstand. De exploitatie door dezen stand van den eigen bodem is de ruggegraat van ons bodembezit. Zelfs al wordt het amende ment-Truyen aangenomen, moet spr. dus overwegen, of hij wel voor het wetsont werp kan stemmen. Daar zijn eigen amendement geen kans heeft, trekt spr. het in. De heer van Houten (chr. dem.) bepleit aanneming van het amendement-Hiem stra. De heer Vervoorn (plattel.) repliceert. De amendementen zouden het wetsont werp verslechteren en bij aanneming spr, doen twijfelen, of hij voor het wetsont werp zal stemmen. De heer Weitkamp (c.h.) betreurt dat de heer Ebels zijn amendement introk. Spr. zal nu voor het amendement-Truyen stemmen. Waar mogelijk, prefereert spr. het eigendomsrecht van den exploitant boven den pachter. Spr. zelf heeft voor ouders die reeds in 1584 boer werden. De heer Kersten (staatk. ger.) heeft den minister het wetsontwerp hooren karak teriseeren als bescherming van den pach ter. Dit doet spr.'s bezwaren nog toene men. Ook de verpachter moet beschermd worden. De exploitatie van den eigen grond wordt door dit wetsontwerp belem merd, wat spr. betreurt. De heer van den Heuvel (a.r.) ziet in de wijziging van het amendement-Truyen een verbetering, doch spr. blijft bezwaren er tegen hebben. zake de ontwikkeling der vlootbases opge nomen wil zien, aangezien dit vitale scha kels zijn in den verdedigingsketen van dit land. Indien de Japanners dezen eisch handha ven, zouden de Vereenigde Staten zich vrij heid van handelen wille voorbehouden op 't eiland Guam en de Philippijnen. Bij het vernemen van de houding van Japan heeft de Amerikaansche minister van marine, Swanson, verklaard, dat „versterkingen moeten worden beantwoord met verster kingen, en dat een bedreiging beantwoord moet orden met een andere bedreiging". De ernst van den toestand, die ontstaan zal indien men het accoord laat verloopen, wordt geillustreerd door de commentaren in de Japansche pers, waaruit blijkt, dat het aanleggen van nieuwe Amerikaansche vlootsteunpunten in het verre Oosten als 'n onvriendelijke daad zou worden beschouwd. De eenige Britsche basis, die onder het accoord valt, is Hongkong, waar sedert '21 geen wijziging zijn aangebracht. Indien ech ter Japan en de Vereenigde Staten beslui ten tot uitbreiding hunner basisfaciliteiten, zal de toekomst van Hongkopg opnieuw aan een onderzoek moeten worden onderwor pen. Intusschen zou de Britsche regeering al 't mogelijke doen om de onderhandelingen te bespoedigen, teneinde ze zoo spoedig mo gelijk tot een goed einde te brengen. LIJK AANGESPOELD TE NOORDWIJK. In den ageloopen nacht is op het strand 10 K.M. ten noorden van Noordwijk, het lijk aangespoeld van een man, waarschijn lijk van jeugdigen leeftijd. Het lijk ver keerde in een dusdanigen staat van ontbin ding, dat het uitgesloten moet worden ge acht, dat men hier met een slachtoffer van de jongste stormen te doen heeft. Vanmid dag is het lijk voorloopig te Noordwijk be graven. JOODSCH BANKDIRECTEUR MOET AFTREDEN. De Danziger kwestie. De autoriteiten van Danzig hebben den directeur van de bank van Danzig, Meyer, een Israëliet, gelast binnen 24 uur zijn ont slag in te dienen. DE VLOOTBASIS IN DE STILLE ZUIDZEE, Onderhandelingen nog zonder resultaat. De onderhandelingen, die de vorige maand door de Britsche regeering zijn geopend, met de bedoeling art. 19 van het vlootver drag van Washington, dat de versterking van nieuwe vlootbases en de modernisee ring van bestaande bases in het verre Oos ten verbiedt, te vernieuwen, hebben, naar de marine-medewerker van de „Daily Tele graph" verneemt, nog niet tot eenig con creet resultaat geleid. In Britsche marinekringen koestert men de vrees, dat, indien de bedoelde bepaling in het verdrag, dat aan het eind van dit jaar aloopt, niet wordt vernieuwd, een ge vaarlijke rivaliteit zou kunnen ontstaan tusschen de Vereenigde Staten en Japan in de ontwikkeling der vlootbases. Beide mo gendheden zouden bezwaar hebben tegen vernieuwing van art. 19 in zijn huidigen vorm. De Britsche voorstellen schijnen bij Japan een lauwe ontvangst te hebben ge vonden. Ofschoon nog geen officieel ant woord is binnengekomen, meent men te weten, dat Japan de Bonin-eilanden, Ama- mi-Osjima, de Loetsjoe-eilanden en Formo- sa niet in een eventueel nieuw accoord in- SCHEVENINGSCHE LOGGER BINNEN GEKOMEN. Met gewonde aan boord. Hedenmiddag om 3 uur is te Schevenmgen binnengekomen de Sch. 66, schipper Corne- lis Buis, die een schepeling aan boord had met een gebroken been als gevolg van den storm. PRINS BERNHARD TE DEN BOSCH. Bezoek aan het escadron pantser wagens. Heden heeft prins Bernhard een be zoek gebracht aan 's-Hertogenbosch, ter bezichtiging van het escadron pantser wagens aldaar. In gezelschap van zijn secretaris, jhr. W. Röell, bereikte de prins circa half elf per auto de gréns der gemeente. Te Hintham werd de hooge bezoeker opgewacht door den commandant van het escadron pantser wagens, ritmeester H. Wilbrennink, die hem begroette. Daarna werd door de stad naar de Isabella-kazerne gereden. DE WERKLOOSHEID IN AMSTERDAM. In de heden gehouden vergadering van de commissie van advies inzake bestrijding van de werkloosheid te Amsterdam deelde de voorzitter ten aanzien van den stand der werkloosheid mede, dat het totaal aantal werkloozen einde September 57.964 bedroeg tegen onderscheidenlijk 58.077 en 58.058 einde Augustus en einde Juli. In vorige ja ren vertoonde dit cijfer in deze maanden een stijging: het bedroeg bijv. in 1935 ein de Augustus 53.039 en einde September 54.960. In de werkverschaffing waren op den laatsten Zaterdag van September te werk gesteld 1113 werkloozen, tegen 939 in Augustus, en in werkverruiming 2820, tegen 2488 in Augustus. BOTERNOTEERING. De commisie-noteering voor Nederland' sche boter is voor de week van 2 tot November vastgesteld op 0.62 per Kg. ONDERHANDELAAR VAN DE OPSTANDELINGEN WIL VLIEGTUIGEN IN POLEN KOOPEN. Het socialistische orgaan „Robotnik" schrijft, dat een vertegenwoordiger van de Spaansche opstandelingen, majoor Roman Quebracho, op het oogenblik in Polen ver- waar hij tracht 25 vliegtuigen te koo- Het blad hoopt, dat Polen, dat de non interventie-overeenkomst heeft geteekend, iedere transactie zal weigeren. SABOTAGE BIJ DE BRITSCHE LUCHTVAART. Binnen korten tijd branden in drie vliegscholen. In vijf dagen tjjds is gisteren voor de derde maal brand uitgebroken in een luchthaven, thans te Sywell, nabij Wellingborough. Za terdag zijn te Brooklands 7 vliegtuigen en Dinsdag te Witney, Oxfordshire, 3 vlieg tuigen door brand vernield. De politie acht u-niet uitgesloten, dat kwaadwilligheid in spel is. ITALIAANSCHE STEUN AAN DE OPSTANDELINGEN. De Russische bladen berichten uit Parijs, dat de Italiaansche vice-minister van lucht vaart, generaal Valle, dezer dagen de vlieg velden Ciamplino, Centocello, Guidonia en andere heeft bezocht om vrijwilligers te werven, welke de Italiaansche regeering met „bijzondere missie" naar Spanje wil zenden. De voorwaarden voor dienstnemen waren 20.000 lire reiskosten, maandelijksche gage van 8000 lire, verhooging in rang na terugkeer uit Spanje en een levensverze kering van 100.000 lire voor iederen offi cier. Een keus werd gemaakt uit de beste officieren en het technische personeel. De uitverkorenen werden naar Genua gezon den, vanwaar zij naar Spanje gaan. Een Italiaansch vlieger, die kort geleden naar Mallorca is gezonden heeft zijn fami lie medegedeeld, dat daar geen brandstof ii voor de toestellen en dat de bemanning bij na honger lijdt. Gage wordt sedert een maand niet uitbetaald en alle beloften, welke hen in Italië zijn gedaan, zijn bedrog Aangezien de Duitsche fascisten op Ma lorca beter verzorgd worden dan de Ita lianen komen herhaaldelijk ongeregeldhe den tusschen beide groepen voor. HEFTIGE WOORDEN IN DE NON-INTERVENTIE-COMMISSIE. Naar de bladen melden, zijn in de zitting van de non-interventie-commissie van gis teren heftige woorden gebruikt, heftiger, dan men waarschijnlijk in den modernen tijd in internationale bijeenkomsten heeft gehoord. Sovjet-Rusland en Portugal waren de voornaamste tegenstanders. het het Onderweg Is 't mid den van den weg niet de gulden midden weg, maar juist de „foute middenweg"! (Op wegen met vier rijbanen moet men steeds zooveel moge lijk rechts houden en alleen op de midden- baan komen bij het inhalen. En op de lin kerweghelft? Daar... nooit!) CORRESPONDENTIE. P. G. Cs. te B. Uw mededeeling be hoort thuis in de advertentiekolommen. Red. Alkm. Crt. De eenige, die nog het oude ambacht uitoefent, Negentig jaar wordt morgen onze stad genoot de heer E. J. Bakker en als hij zoo in de deur van zijn bezembinderij aan den Achterdam staat en dior zijn brilleglazen naar de kuiperij aan den overkant kijkt, zou je hem geen zeventig geven. Hij verstaat alles wat er gezegd wordt zonder dat de bezoeker zijn stembanden behoeft te forceeren en hij neemt zijn inter viewer mee door zijn oude werkplaats naar het gezellige achterkamertje, waar de koffie al klaar staat en waar hij naast het pot kacheltje zijn gemakkelijken stoel heeft. Nieuw is het huis niet, want hij is er in geboren, nu negentig jaren geleden en hij heeft er vrijwel al die jaren gewoond en er zijn beroep uitgeoefend. Kaarsrecht zit deze oude stadgenoot. Zijn bakkebaardjes zijn grijs en gedund, maar zijn geest is helder. Hij begrijpt onmiddel lijk waarover gesproken wordt en doet dan een greep in zijn schatkamer vol herinne ringen. Een oude ambachtsman, waar zou hij een passender omgeving vinden dan aan den Achterdam, het karakteristieke straatje, waar de kuipers en mandenmakers nog voor ieder zichtbaar hun beroep uitoefenen en waar de vaten en kuipen in lange rijen naast en voor de huizen gezet zijn. Hier heeft oud-Alkmaar gewerkt en hier werken nog oude Alkmaarders, al zijn zij dan zooals de jubilaris van morgen eigenlijk eenig in hun vak, omdat zij geen concurrenten hebben. Er waren, zoo vertelt de oude man ons, vroeger meerdere bezemmakers in Alkmaar, er was er een op de Zaadmarkt, een in het Payglop, op den Achterdam en op den hoek van den Dijk, waar nu de mandenmakerij is. Maar al die ambachtsmenschen zijn ge storven en nu is hij de eenige en de oudste. In zijn werkplaatsje liggen de heiboenders op stapels en staan de bezems van berken- takken gereed. Zij kosten maar een paar dubbeltjes, maar er worden er lang niet zooveel meer verkooht als vroeger. De boeren gebruiken voor koestallen veel Berlijner bezems en wat de andere betreft, die zijn tegenwoordig ook al bij de drogis ten en anderen te verkrijgen. Alleen de gasfabriek en sommige parti culieren doen bij den ouden heer Bakker nog hun bestellingen en het is een vak ge worden, waarvan je niet rijk wordt. Vroeger was dat anders, dan kwamen de zelfkazende boeren door de nu stille en ver geten straat en bestelden hun materialen en dan moest er flink aangepakt worden om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Nu ligt de bijl wel eens werkeloos op het groote hakblok, maar als je bijna 90 jaar bent en kinderen hebt, behoef je zoo hard niet meer te werken. Van de boeren komt de interviewer op de kaas en dan blijkt dat de a.s. jubilaris ook nog kaasdrager geweest is. Een 40 jaar zegt hij en als hij het zegt, is 't net of dat niet zoo heel lang is. Hij was 70 of 71, toen er een vijfde veem kwam en de oudsten er uit moesten. Ook hij was de dupe, al kreeg hij dan ook een pen sioen van 160 van de gemeente, waarvan hij nu al 20 jaar heeft genoten. Dijkman, de oude kaasdrager, die onlangs gepension- neerd werd, is toen den dans ontsprongen. Maar hij was dan ook jonger dan Bakker, die met de oudsten in een veem werkte. Wie eenmaal of liever 40 jaar lang kaas heeft gedragen, vergeet de kaasmarkt niet en eiken Vrijdagmorgen stapt de oude heer Bakker zijn werkplaatsje uit en gaat eens even op de markt kijken. De Alkmaarsche Courant, ja, hij zal wel onze oudste lezer zijn en is de courant altijd trouw gebleven. „Ik weet nog", zegt hij, „dat de krant aan den overkant gedrukt werd, bij de dames Sterck op den Achterdam, waar nu de schoenmaker Führmann woont. De machi nes hadden toen niet zooveel ruimte noodig als thans het geval is, maar de krant was ook heel wat kleiner. De dochter van den heer Bakker haalt uit de linnenkast nog een oud exemplaar van onze courant te voorschijn. Het is van 1873 en in de Burgerlijke Stand staat het huwe lijk vermeld van den jubilaris met mej. Atrix Tijma. Vijf kinderen zijn uit dit hu welijk geboren, waarvan er nog drie in leven zijn, waarvan een in Amerika. Er zyn elf kleinkinderen, waarvan één in Indië en er zullen morgen wel brieven met vreemde postzegels op de enveloppe op den Achter dam bezorgd worden, want Vader en Groot vader wordt door de familie nooit vergeten. Hij kijkt tevreden zijn oude kamertje rond, waar de portretten van kinderen en kleinkinderen aan de wanden hangen. Een zwarte poes koestert twee kleintjes in een kistje naast de kachel, een andere zit op tafel 'en likt zich het witte borstje schoon. Zij voorspelt bezoek, dat morgen zeker zal komen. En bent U nog in dienst geweest, meneer Bakker? Bij de soldaten, zegt de jubilaris en bij de schutterij en de brandweer. De dienst bij de brandweer was toen nog verplicht en er werd gepompt met kleine handspuiten. Tweemaal is de „molen van Koorn" op het Heiligeland afgebrand en tweemaal heeft de brandweerman Bakker helpen blusschen. Overigens, zegt hij.en hij doet een trekje aan de feestsigaar overigens is Alkmaar wel vooruitgegaan. Toen ik een jongen was, waren er misschien 10.000 inwoners en nu zijn er 30.000. En in de stad zelf is veel veranderd En dan vertelt hij van de Boompoort, van de Berger- en van de Heilooërpoort, waar je overheen kon loopen en van het huisje van den ontvanger bij de Boompoort, die oppaste, dat er geen schepen onopgemerkt in de stad kwamen, omdat er voor een heelo- boel dingen stedelijke belasting betaald moest worden. Dat is nu alles heel anders niet dat er geen belasting meer betaald hoeft te worden, o jé nee, belasting is er nog wel maar er is geen belasting meer op alles, wat van buiten af binnen de grenzen der gemeente gebracht wordt Ja, er is heel wat veranderd, maar de oude man, die hier nog zoo gezellig zit te vertellen is in de laatste jaren heel wei-.ig veranderd. Zijn oogen zijn niet te best meer en de bril, die hij sinds een paar jaar draagt, kan daaraan weinig veranderen. Negentig jaren heeft hij met die oogen gekeken en in zoo'n tijd raken ze wel wat versleten. Maar overigens, hij kan nog werken en hij heeft nog werk. Hü wacht zelfs op berkentakken uit Gelderland, op materiaal, dat al een paar dagen over tijd is. Als het gekomen is gaat hij weer bezems maken en voor een paar dubbeltjes per stuk verkoopen. Zijn er Alkmaarders, die flinke stal of straatbezems of heiboenders noodig hebben? Hier is een goed en goedkoop adres en de fabrikant maakt ze al bijna 80 jaar, zoodat men veilig kan aannemen, dat hij zijn vak kent. De zaak zelf zal morgen wel gesloten zijn, maar in het oude, gezellige achterkamertje zullen vrienden en buren en nog zooveel anderen, die dezen ouden Alkmaarder ken nen, bijeenkomen om den negentigjarige nog een lang en gelukkig leven toe te wenschen. SPOORWEG-ONTHOUDERS VEREENIGING. Viering eerste lustrum De afd. Alkmaar van de Spoorweg Ont houders-vereeniging „S. O. V." herdacht gisteren haar 5-jarig bestaan. Velen zus terorganisaties en spoorwegvakvereenigin- gen gaven op de gehouden receptie blijken van symphatie en lieten hun beste wen schen vergezeld gaan van bloemen. Verte genwoordigers van de Prov. Prop. Comité's en het hoofdbestuur spraken opwekkende woorden. De voorzitter der jubileerende af deeling dankte allen hartelijk voor hunne gevoelens van medeleven. Des av. 8 uur werd in de goedgevulde zaal van den heer van Gijzen aan de Breed- straat den feestavond geopend met een woord van welkom, waarbij de voorzitter mededeeling deed van de huldeblijken en sympathieke woorden op de receptie ge sproken. Hij memoreerde in het kort het ontstaan van de afd. en hoopte voor de toe komst op groote toename van leden, dona teurs en abonné's. Een zeer gevarieerd programma was vóór de pauze een gedeelte van den avond. Het muzikale gedeelte voor xylophoon was zeer goed verzorgd en de humorist met zijn ben gels wekte vele malen de lachlust der aan wezigen op. De propagandarede werd uitgesproken door den heer Molenaar, lid van het hoofd bestuur. Hoe mooi schetste hij het leven in deze wereld van crisis en ellende! Hij sprak de overtuiging uit, dat zeer zeker een drankvrij spoorweg personeel hier nuttiger arbeid kan verrichten. Aan de afdeeling werd door een drietal dames een mooi bewerkte vlag aangeboden, welke met een passende rede aan het be stuur werd overgedragen. Na. pauze verliep de verdere afwerking van het programma schitterend en het suc cesnummer „Oude Sientje" was het slot vaEeïVeenelijI:e, pro*ramm an~.8l0t Een gezellig bal, onder leiding van een "Kijken balletmeester en mooie nummers muziek, deed het geheel ten 2 uur beëindi gen. Enkele donateurs gaven zich dezen avond op. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 29 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Laagste barometerstand 729,0 m.M. te ïsafjord. Verwachting, geldig tot den ayond van Vrijdag 30 October: Matige tot zwakke, later wellicht toene mende westelijke tot zuidelijke wind; ge- deeltelijk bewolkt; aanvankelijk weinig of geen regen; geen nachtvorst; iets zachter overdag. Buitenlandsch weeroverzicht. Weer kans op regen en wind. De vorige depressie verdween, op ondiepe secundairen na, in de Oostzee en ia Hon garije. De nieuwe werd gisteravond snel dieper, maar bewoog zich grootendeels naar het noordoosten, terwijl de hooge drukking zich verder over onze omgeving uitbreidt. De Britsche eilanden kwamen reeds onder invloed van de nieuwe depressie, die mati gen tot krachtigen zuidoostelijken wind bracht met veel zachter weer, maar regen in het westen. Frankrijk heeft grootendeels windstilte met plaatselijk mist. Maar fraai weer overdag. In Duitschland valt in het zuiden en oosten nog regen, in de bergen sneeuw. In de boven-lucht werd het veel minder koud. Scandinavië heeft opklarend weer. Er kwam weer lichte vorst voor. In het noorden valt nog een weinig sneeuw. Bij de verplaatsing van den rug van hooge drukking naar het vasteland, is aanvanke lijk opklaring met weinig of geen regen en nachtvorst in het oosten te wachten, daarna zal de temperatuur stijgen, maar neemt de kans op wind en regen weer toe. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuig-1 van 17.06 uur tot 6.24 uur licht op. VOLKSZANGAVOND. De afdeeling Alkmaar van de Neder- landsche Vereeniging voor den Volkszang kan met voldoening terugzien op haar eersten zangavond in het nieuwe seizoen; deze avond mag in alle opzichten geslaagd heeten. Ook Volkszang had de laatste jaren door de tijdsomstandigheden te kampen met achteruitgang in haar ledenaantal, en wilde zij haar taak, liefde wekken voor het Neder landsche lied, met succes -kun nen blijven voortzetten, dan was verster king van haar ledental dringend noodig. Het bestuur is zoo gelukkig geweest zich daarvoor de medewerking te mogen verzekeren van den Burgemeester van Alkmaar, die zich bereid verklaarde het beschermheerschap te aanvaarden, en tevens op zich nam uit eenige stadgenoo- ten een comité van aanbeveling te vor men, waarin Z.Ed. volledig slaagde; een en ander houdt ook verband met een zanghulde ter gelegenheid van het aan staande huwelijk van Prinses Juliana, van welke zanghulde Volkszang de kern zal vormen. Om op den zangavond zelve terug te komen: de gezellige dancing van de Har monie was geheel bezet met een belang stellend publiek; de burgemeester en ver scheidene dames- en heeren-leden van het comité van aanbeveling waren aan wezig, terwijl ook de voorzitter van het hoofdbestuur, rar. J. C. Baron Baud, door zijne tegenwoordigheid blijk gaf van zijne belangstelling. De heer J. G. van Burken, voorzitter der afdeeling, opende met een welkomst woord, waarna de voorzitter1 van het hoofdbestuur gelegenheid kreeg 4® aan" wezigen met een kort woord toe te spreken. En toen kwam de zang aan de beurt; Sixma, de populaire zangleider, sprong op het podium, en noodigde de aanwezigen uit staande het Oud-Wilhelmus te zingen, waaraan spontaan gehoor werd gegeven. Het ging den geheelen avond van een leien dakje, er zat stemming in, ,alles werkte daartoe mede, de vurige leidinl van Sixma en niet te vergeten het dames zangkoor onder leiding van mej. Annie Veenenbos, dat ons op menig fraai gezon gen lied vergastte. Op het mooie vleugeltje van de dan cing verzorgde mevrouw G. Ohlen—Bos man op uitnemende wijze de pianobege leiding. Op verzoek van den burgemeester werd nog gezongen O schitterende kleuren enz nadat de heer Grondsma eerst de teks had voorgelezen. Aan het slot van den avond deeld® voorzitter van Burken mede, dat zich Zö nieuwe leden en een donateur hadden op gegeven; voorwaar een mooi resultaat. Dat Volkszang groeie en bloeie is °nZC wensch. ii Ad. Int. EEN CURSUS IN BOSCHB0UVV, Zooals elders uit dit blad blijkt zal Nederlandsche Heidemaatschappij in gemeente een cursus geven in boschbou De cursus zai dan op 16 November begJ"j nen. Men kan zich aanmelden bij de Heidemaatschappij te Alkmaar, waar m zich tevens voor deelname kan aa melden. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank werd heden failliet verklaard M. v- Horst, manufacturier alhier. R.-c. mr. F ruin. Curator mr. BelonJ

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2