Intern, wedstrijden van „Dolfijn" en „H.P.C.". Meening van anderen. Wintertijd (A.T.) Tini Wagner verliest in Amsterdam van Rie Mastenbroek, wint evenwel met miniem verschil in Haarlem van Willy den Ouden. Eenige records verbeterd. Na afloop van den wedstrijd hebben wij nicele der Nederlandsche officials naar hun meening gevraagd. ne voorzitter der keuze-commissie van den K.N.V.B., de heer H. W. H. H e r- herts, meende, dat er matig gespeeld is an Nederlandsche zijde. De overtuiging 'ontbrak. Hoe dat kwam? Noorwegen is een zeer moeilijke tegen stander, dat is nu wel heel duidelijk ge bleken. Het Nederlandsch elftal heeft slechts gedurende een kor*e periode goed ge speeld. Direct na de rust. Toen zat er eang m> t°en was er groot enthousiasme, toen gaven wij 't tempo aan. Het is typisch gollandsch, dat na den stand 21 het spel verflauwde, het zakte weer terug tot het peil van voor de rust. De middenlinie speelde in de eerste helft in teruggetrok ken positie, en ik gelooi, dat dat met deze Noorsche voorhoede wel goed gezien was. Alle spelers hebben overigens hun plicht gedaan, de inzet van het nieuwe seizoen i, goed. En ik denk ook niet, dat er veel veranderd zal worden voor de ontmoeting tegen Duitschland. En de debutant de Bock? Die heeft een behoorlijk debuut gemaakt, aldus de K.C.-voorzitter. Hij had voor de tweede helft het consigne gekregen: blijf in de voorhoede spelen, ern jaar heeft hij zich goed geweerd. Het doelpunt dat hij gemaakt heeft, was daar om zoo goed, omdat hij het op een be- heerschte wijze had gedaan. Trouwens, de Nederlandsche doelpunten vraren van een beter gehalte. Otto de Vries, voorzitter van de technische comissie, vertelde ons, dat hij de Noren beter in het veld vond dan het Nederlandsche elftal. Een groote fout was geweest, dat voor de rust te weinig op links was gespeeld. Bakhuijs werd zwaar gedekt en niettemin beging men de fout veel op hem te spelen, eenzelfde fout, die in den wedstrijd tegen Engeland werd ge maakt. De bal kreeg in deze ontmoeting steeds een eingenaardig draaieffect, het geen voor onze spelers eigenaardige situ- atiïs meebracht. Enkele spelers meenden, dat de dopjes onder hun schoenen te hoog waren en in de rust is dat veranderd. Overigens, de cijfers geven de verhou ding goed weer, over het resultaat mogen ie tevreden zijn. Ook het debuut van de Doek noemde deze official bevredigend. De scheidsrechter moest z. i. een oud- voetballer zijn geweest (inderdaad) want hij voelde het spel uitstekend aan, hield vooral niet door te veel fluiten den wed- rtryd op. De heer E. G. M u n d t, lid der keuze en der technische commissie, verklaarde, dat de Noren in het veld z. i. beter hadden gespeeld dan de onzen. Desondanks hebben wij b.v. voor de rust meer kansen gehad. Onze baks namen tegenover dit spel een te afwachtende houding aan en met dezen scheidsrechter noemde hij de buitenspel- tactiek onzer verdediging gevaarlijk. De Bock had een goeden wedstrijd gespeeld; met dat doelpunt bewees de Bloemendaler dat hij met zijn hersens er bij was. Paauwe vond de heer Mundt de beste van allen. De heer F. G. T r i e b e 1, eveneeiü lid der keuze- en der technische commissie, was van meening, dat de Noren zeer snel in hun bewegingen waren. Hij roemde hun tactiek. Tegenover dit spel waren de Hollanders te rustig. Ook hij was met het resultaat tevreden. De Bock had goede dingen gedaan, uit blinkers waren er niet geweest. De directeur van het stadion, de heer JanJ. van den Berg, bleek al geen Bitzondering te vormen op de algemeene spinie We mogen tevreden zijn. Toen hij van Heel in de tweede helft op gegeven moment slecht zag plaatsen, had de Stadion-directeur tegen zijn buur man gezegd: dat kon ons wel eens een doelpunt kosten. En inderdaad was dat het geval geweest. De heer van den Berg wil de hiermede aantoonen, dat het in een dwgelijken wedstrijd tusschen twee gelijk waardige tegenstanders soms van een Weinigheid afhangt. Het «vordeel van scheidsrechter Birlem. De Noren heben veel beter gespeeld dan te Berlijn, toen zij eveneens onder ®ün leiding, tijdens het Olympisch tornooi van Polen wonnen en daarmede den der den prijs wonnen, aldus het oordeel van den heer Birlem. En, zoo vervoegde deze scheidsrechter er hij, dat behoeft niet zooveel verwonde- rih2 te wekken, omdat zij ten te Berlijn ïeeds enkele zware wedstrijden achter den ru8 hadden. De heer Birlem vond Anderiesen zwak, H onze backs een vahanque spelletje spe len, in plaats van de tegenstanders goed te dekken. Halle had z.i. schuld aan het tweede zoowel als het derde doelpunt. De beide spillen van Noorwegen hebben kun taak Bakhuijs te dekken goed opgevat. Dat eerste Noorsche doelpunt was niet te annuleeren wegens buitenspel, omdat het dat eenvoudig niet geweest was. Overigens had de Duitsche scheidsrech- ter het een prettigen wedstrijd gevonden. Even had het er naar uit gezien, dat de N?ren te hard zouden gaan spelen, o.a. de j&idvoor, doch het was overigens uitste- feud verloopen. En beide partijen moch- ten volgens hem met dit gelijke spel te lden zijn. Ir de kleedkamers. Er heerschte een rustige stemming de Jederlandsche kleedkamer. Een juichtoon Jon niet worden waargenomen, maar ge ^uJt was de sfeer er toch ook n ^ers hadden het algemeen een zwaren ^dstrijd gevonden. Het was moe lyk ge Neest het eigen spel te ontploo i - ?oren waren uitstekende .voetballers, J'owel in technisch al* in tactisc op JjjUe was niet geheel tevreden over zie -Ja, die derde goal, de bal kwam met veel effect tegen mijn schouder en voordat ik hem goed grijpen kon, was ie weer te ruggesprongen. Toen kon die Noor gemak kelijk trappen." Smit klaagde, dat dat schot tegen de paal was gegaan. De bal was ver buiten het bereik van den keeper geweest, de man had geen kans gehad, aldus Smit. Maar de Haarlemmer troostte zich, toen de heer Herberts hem toevoegde, dat zijn kopbal dan toch maar een magnifiek doel punt is geweest. Dat kon ook gezegd worden van de schitterende goal van Bakhuijs. Nog zel den heb ik er zoo een zien maken, was het oordeel van dezen KN.V.B.-official. En terwijl de spelers, druipend onder de douches vandaan komen, loopen de bonds- trainers Glendenning en Kaufmann met hun ingrediënten rond. Ieder krijgt zijn beurt, allen worden verzorgd. Wie gedacht had, dat na afloop in de Noorsche kleedkamer een soort van be grafenisstemming zou heerschen in ver band met de op het nippertje voorkomen nederlaag van Oranje, kwam bedrogen uit. Elf vermoeide, doch in-gelukkige spe lers zaten op de banken, elkaar en hun leiders handen gevend. Jammer, dat juist even voor tijd het derde doelpunt tegen ons gescoord werd, zoodat we niet met 32 gewonnen heb ben? Ja, natuurlijk vind ik dit jammer, aldus antwoordde ons de heer Dahl, voor zitter van den Noorschen Voetbal Bond, maar uit sportief oogpunt bekeken is dit absoluut het beste resultaat. Het gelijke spel geeft de verhouding uitstekend weer, is in ieder geval een beter resultaat dan een Noorsche overwinning geweest zou zijn. Nederland heeft anders uitstekend ge speeld en waar mijn jongens zich ook dap per weerden, moet de wedstrijd voor het publiek zeer aantrekkelijk zijn geweest, vooral ook in verband met de vele opwin dende momenten. UIT HET ALCMARÏA-KAMP. Van de drie elftallen, die onze Sportpark- bewoners in het veld stuurden, hebben de adspiranten het er het beste afgebracht. Deze Jonge Alcmarianen verdienen een compli ment voor hun fraaie 20 overwinning op Alkmaar b. Ook het vierde elftal heeft het niet slecht gedaan. Het kreeg bezoek van het forsche O.S.V. III en doordat de scheidsrechter den wedstrijd niet in handen kon houden, werd het een sensationeele kamp. De Alcmaria nen wisten een na half-time opgeloopen achterstand nog vóór het einde in een 4—3 voorsprong om te zetten en slechts doordat de scheidsrechter niet constateerde, dat daarna een O.S.V.-er den bal met zijn hand in het Alcmaria-doel deponeerde, ontging het vierde elftal de overwinning. Het vijfde elftal moest zijn vertrouwden doelman wissen, maar dat kan toch niet de 31 nederlaag, die het tegen Alkmaarsche Boys IV leed, verontschuldigen. Het stond hier tegen een elftal, dat evenmin op fraaie resultaten kan bogen en dubbel oppassen was dus de boodschap, te meer omdat het er zoo langzamerhand op gaat lijken, dat dit elftal, dat pas op zoo'n mooie wijze gepromoveerd is, alle zeilen bij zal moeten zetten om de onderste plaats te ontgaan. DE ENGELSCHE LEAGUE. De Zaterdag in de Engelsche League ge speelde voetbalwedstrijden hadden het vol gende resultaat: Eerste afdeeling. BirminghamBolton Wanderers 11 Charlton AthleticSheffield Wednesday 10 ChelseaDerby County 11 Grimsby TownPreston Northend 64 Leeds UnitedBrentford 3 LiverpoolArsenal 2—1 Manchester CitySunderland 24 MiddlesbroughEverton 20 PortsmouthWolverhampton Wanderers 11 Stoke CityManchester United 30 Westbromwich AlbionHuddersfield Town 21 Tweede afdeeling. BarnsleyChesterfield 11 Blackburn RoversSouthampton 10 BlackpoolSwansea Town 32 BradfordNottingham Forest 32 BuryBurnley 31 Leicester CityFulham 20 Newcastle UnitedPdymouth Argyle 1—1 Norwich CityCoventry City 03 Sheffield UnitedAston Villa 5—1 Tottenham HotspurBradfor City 51 Westham UnitedDoncaster Rovers 10 SCHOTLAND WINT VAN IERLAND MET 8—1. Rust 1—1. Voor een record-aantal van 45000 toe schouwers werd Zaterdag te Belfast de voet balwedstrijd IerlandSchotland gespeeld, welke door beter spel volkomen verdiend door de gasten werd gewonnen. Talrijk wa ren de teleurgestelden, die geen toegang meer konden verkrijgen voor dezen wed strijd en zoo groot was hun aantal, dat de poorten van het stadion door politie moes ten worden gesloten, daar voor een over- vulling der tribunes werd gevreesd. In de eerste helft gingen de partijen vrij wel gelijk op, waarbij de Ieren, die voor eigen publiek speelden, iets meer aanvielen. Het was dan ook de rechtsbuiten Kernoghan, die na ongeveer een half uur spelen Ierland met een vliegend schot de leiding gaf (1—0). Veel plezier hadden de Ieren hiervan ech ter niet, want twee minuten later maakte de linksbinnen Napier met een prachtig schot den stand gelijk (1—1.) Tot de rust wist niemand meer te scoren. Onmiddellijk na de rust begon Schotland uit een ander vaatje te tappen. Reeds na een minuut was het linksbuiten Munro, die na prachtig samenspel den bal onhoudbaar langs Breen kopte, terwijl eenigen tijd later ook midvoor Mc Culloch er in slaagde, een doelpunt te fabriceeren, waarmede de ver diende 31 overwinning der Schotten be zegeld werd. 2.25 uur. Een Amsterdamsche wethouder zwijgt over de stedelijke belas ting, welke 50 interland-wed strijden opbrengen. 2.28 uur. Plaatjes maken van een groepje Noorsche jongelui. 2.29 uur. Hallo, hallo, hier Polygoon Haarlem! De dikke Halle en dé tengere Wels en nog een paar andere tot filmsterren bebom- deerd. 2.30 uur. Juve zegt „kop" en 't is „kop"! 2.31 uur. Wij zijn niet bang! 2.40 uur. 3.00 uur. 3.04 uur. 3.16 uur. 3.30 uur. 3.31 uur. 3.39 uur. 3.45 uur. 3.57 uur. 4.06 uur. 4.07 uur. 4.14 uur. 4.15 uur. Wij.... bang.,..? O, die paal! Wij zijn niet bang (Noorsch volkslied) 01. Kleed-, eet- en drinkkamers. „Ons kwartiertje". Bakhuijs mikt (11). Smit raakt de paal niet! (2—1). Wij gaan dutten. De vergissing van Halle c.s. (2-2). Idem (23). Wij worden wakker. De Bock maakt geen bok (33). 2:2 1. Zwemmen. (Van onzen eigen verslaggever). De belangstelling voor de internationale zwemwedstrijden, welke Zaterdagavond in de zweminrichting aan den Heiligeweg te Amsterdam werden gehouden, was zeer groot. Deze belangstelling behoefde geen verwondering te wekken, indien men be denkt, dat de revanche van Berlijn 100 M. borstcrawl dames op het programma stond. Jammer was het, dat Willy den Ouden niet aan den start verscheen, thans moesten Rie Mastenbroek, Tini Wagner en Gisela Ahrendt het in een serie van 3 tegen elkaar opnemen. Het is een gemakkelijke overwin ning voor Rie Mastenbroek geworden. Tegen haar eindspurt waren de anderen niet be stand. Zij noteerde 1 minuut 5,8 sec. zonder zich merkbaar in te spannen. De verrassing van den avond was, dat Tini Wagner met den prachtigen tijd van 1 minuut 7,3 sec. er in slaagde de Duitsche zwemster nog een stuk achter zich te houden. reeds gehoopt op een spannenden strijd op de 100 meter borstcrawl tusschen Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Tini Wagner en Gisela Ahrendt. Rie Mastenbroek De voornaamste resultaten van Zaterdag avond waren: 100 meter bortslag: 1. R. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 min. 5,8 sec.; 2. T. Wagner (IJ) 1 min. 7,3 sec.; 3. Gisela Ahrendt (Nixe Charlottenburg) 1 min. 8,4 sec. 3 X 100 meter wisselslag heeren: 1. West- Duitschland 3 min. 30,8 sec.; 2. R.Z.C. 3 min. 36 sec.; 3. D.J.K. 3 min. 37 sec. 3 X 100 meter wisselslag dames: 1. O.D.Z., Rotterdam, 3 min. 51,4 sec.; 2. Het IJ, Am sterdam, 3 min. 51,6 sec.; 3. A.D.Z, Amster dam, 3 min. 52 sec. Twee Nederlandsche records waren voorts nog de oogst van dezen avond. D.J.K. legde de 4 X 200 M. borstslag estafette af in den tijd van 9 min. 48,4 sec., waarmede deze ploeg een nieuw Nederlandsch record ves tigde. Het oude record stond eveneens op naam van D.J.K. met een tijd van 9 min. 52,4 gevestigd 10 October van dit jaar te Groningen. Aan het slot van den avond verbeterde Het IJ het record 10 X 100 meter estafette met 1 seconde en bracht het op 11 min. 7,8 sec. Het oude dateerde van 20 October van het vorige jaar. Nida Senff won de 100 meter rugslag dames in 1 min. 14,8 sec. Daarnaast dient de prachtige tijd van Ida van Feggelen op dezen afstand te worden gememoreerd. De verdere resultaten waren: 4 x 200 meter borstslag heeren: 1. D.J.K. 9 min. 48,4 sec., nieuw Nederlandsch record; 2. West-Duitschland 9 min. 56,8 sec.; 3. Het IJ 9 min. 58,4 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 14,8 sec.; 2. Ida van Feggo- len (IJ) 1 min. 15,8 sec.; 3. C. Kint (O.D.Z.) 1 min. 20,4 sec. 10 X 100 meter borstslag heeren: 1. IJ 11 min. 7,8 sec., nieuw Nederlandsch record; 2. West-Duitschland 11 min. 8,4 sec.; 3. D.J.K Amsterdam, 11 min. 14 sec. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Heemsteedsche zwem- en poloclub H.P.C." waren er gisteravond in het Sport- fondsenbad te Haarlem eveneens internatio nale zwemwedstrijden. Het ruime bad was tot de la*'-** plaats uitverkocht. »»uly den Ouden Het was heel jammer dat Rie Masten broek verstek had laten gaan. Men had Tini Wagner Nadat de heer van Spoor een kort wel komstwoord had gesproken, namen de wed strijden een aanvang. Op de 100 meter borstcrawl heeren toonde Sipkema zich on bedreigd de sterkste met als grootsten con current de IJ-zwemmer Moolenaar. Op de 100 meter borstcrawl dames werd het een uitermate spannende strijd, vooral tusschen Tini Wagner en Willy den Ouden. Reeds direct na den start nam Willy de leiding, welke zij tot het laatste keerpunt wist te behouden. Toen echter kwam Tini Wagner geweldig opzetten en met een schitterenden eindspurt liep zij haar achter stand volledig in om tenslotte nog met handslag te winnen in denzelfden tijd als Willy den Ouden. Gisela Ahrendt bleef voortdurend derde en bedreigde de Nederlandsche zwemsters in het geheel niet. Op het nummer 200 meter schoolslag dames toonden de dames Waalberg en Stroomberg zich een klasse beter dan haar tegenstandster. Het werd een enerveerende race tusschen beide zwemsters, die tenslotte door Jopie Waalberg met handslag werd ge wonnen. Op de 100 meter rugslag dames ging de belangstelling hoofdzakelijk uit naar het zwemmen van onze wereldkampioene Nida Senff en de A.D.Z.-zwemster heeft haar geweldigen vorm, waarin zij momenteel verkeert, opnieuw getoond. S. Moolenaar In een prachtigen styl schoot zij door het water, haar keeren was feilloos en toen zij aantikte, had zij de 100 meter in 1 min. 14 sec. gezwommen, d.w.z. zy had haar wereld record, dat zij or.langs te Dusseldorf had gevestigd, tot op 1/1C sec. benaderd. Ida van Feggelen, die als tweede aan kwam, deed er 3 2/5 sec. langer over. Ten slotte gaven de Nederlandsche kampioene mej. Tholen en de dames Willy den Ouden en Jopie Waalberg eenige prachtige demon straties van schoonspringen. Het slot van den avond vormde een waterpolo wedstrijd tusschen de kikvor- schen en west-Duitschland. Vooral in de eerste helft werd het een forsche strijd met de kikvorschen iets in de meerderheid. Stam scoorde het eenige doelpunt voor de rust. Na de pauze, toen Stam geruimen tijd het water moest verlaten, speelden de Duit- schers in een numerieke meerderheid, welk voordeel zij echter niet wisten uit te buiten. Integendeel, bij een snellen aanval scoorde Moolenaar een tweede doelpunt voor onze landgenooten, waarbij het bleef. Het einde kwam met een verdiende 20-overwinning. De gedetailleerde uitslagen luidden: 100 meter borstcrawl heeren: 1. Sipkema (H.P.C.) 1 min. 2 4/5 sec.; 2. Moolenaar (Het IJ) 1 min. 3 2/5 sec.; 3. Matthiae (West- Duitschland) 1 min. 4 3/5 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1. Tini Wag ner (Het IJ) 1 min. 7 sec.; 2. Willy den Ouden (R.D.Z.) zelfde tijd; 3. Gisela Ahrendt (West-Duitschland) 1 min. 01/5 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Jopie Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 5 4/5 sec.; 2. Jopie Stroomberg (Het IJ) zelfde tijd; 3. Steen- huyzen (H.P.C.) 3 min. 12 1/5 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. Heina (West Duitschland) 1 min. 15 2/5 sec.; 2. Smitshuyzen (A.Z.) 1 min. 17 4/5 sec.; 3. van Wijk (S.V.H.) 1 min. 19 3/5 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. Simon (West Duitschland) 1 min. 12 1/5 sec.; 2. Metman (Het IJ) 1 min. 13 sec.; 3. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 13 1/5 sec. 100 rugslag dames: 1. Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 14 sec.; 2. van Feggelen (Het IJ) 1 min. 17 2/5 sec.; 3. Kint (O.D.Z.) 1 min. 18 1/5 sec. 4 x 100 meter estafette borstcrawl hee ren: 1. Het IJ (Maier, Moolenaar, Geerling, Smit) 4 min. 18 3/5 sec.; 2. West Duitsch land, 4 min. 211/5 sec.; 3. Z.I.A.N., 4 min. 21 3/5 sec. 3 x 100 meter estafette wisselslag dames: 1 Het IJ (van Feggelen, Stroomberg en Wagner) 3 min. 58 1/5 sec.; 2. A.D.Z. 4 min. 3. O.D.Z. 4 min. 9 2/5 sec. Waterpolo: KikvorschenWest Duitschland 20. (Ruststand 10). Waterpolo. .D.A.W." WINT MET 1—0 VAN „DE HAM". Gelijk sel zou verhouding beter weergegeven hebben. Het is het eerste zevental van D.A.W. ge lukt in den eersten wedstrijd in de winter competitie twee kostbare puntjes te bemach tigen. Het moge dan meer aan een toeval te danken zijn, dat De Ham den tegengoal, waarop zij o.i. recht had, niet kon scoren, in ieder geval geeft het voor D.A.W. moed voor de komende zware wedstrijden. En dit temeer, omdat D.A.W. met twee invallers speelde, van wie vooral Dicky Imhülsen een waardig debuut maakte. Toen scheidsrechter Janus om 12 uur in „De Overdekte" de zeventallen te water floot, stelde D.A.W. zich als volgt op: Imhülsen Sr. Caarls Hansen Ooyevaar Imhülsen Jr. A. v. Beek Scoeker „De Ham" (Krommenie) was het eerst bij den bal, speelde terug op de achterhoede, plaatste naar voren en zette aldus de Alkm. achterhoede direct aan het werk. Voorloo- pig kon keeper Imhülsen evenwel de geva ren afwend an. Na ruim spelen nam de D.A.W.-voor- hoede het initiatief over en trok met een serie aanvallen op het Ham-doel af. Hierbij moge gememoreerd worden, dat de jeugdige Imhülsen verdienstelijk en weldoordacht werk verrichtte, dank zy zijn vaardige bal controle. Ook zyn vryzwemmen en positie zoeken mogen genoemd worden. Het spel vertoonde kennelijk het beeld van een Alkmaarsche meerderheid. Want voortdurend bestookte de voorhoede het vijandelijk doel en toen dan ook na een keer weigeren van Soecjter v. Beek tenslotte on houdbaar scoorde,/af dit althans voor de rust het spel goed weer. Na de rust was het evenwel anders ge steld. Toen speelde vooral Schuitemaker van De Ham een goede partij en alleen Caarls was nog in staat zyn harde schoten onpro ductief te maken. Ooyevaar trok vaak met de voorhoede mee haar „De Ham"-vesting en deze jonge speler kan ook op een goeden wedstrijd terug zien. Toen een paar minuten voor het eind Soecker in het strafschopgebied in overtre ding was, speelde D.A.W. met 6 tegen 7 en het was te verwachten, dat De Ham hier van een gretig gebruik zou moken. Dat zij deze pracht kans onbenut liet, heeft haar tenslotte een gelijk spel gekost. En zoo won D.A.W. met 1zij kan op een spannenden match terugzien en zich verheugen op de geluksfactor. Scheidsrechter Janus leidde uitstekend, kalm en rechtvaardig. Hockey. ALKMAAR I—LEIDEN I 3—3. Onder ideale weersomstandigheden ving om 2 uur dezen wedstrijd aan tusschen twee aloude tegenstanders. Beide elftallen kwa men met één invaller uit. De eerste helft liet een sterk aanvallend Alkmaar zien, waarin echter geen goals door de onzen gescoord werden; eenige fraaie kansen werden g^/iist, terwijl vooral de middenlinie van Leiden ons deze middag imponeerde door uitstekend positiespel en het dan ook de Alkmaarders bijzonder lastig maakte. De achterhoedes gaven elkaar wei nig toe en waren in deze speelhelft voor hun taak opgewassen. Jammer was het derhalve, dat bij een aanval der gasten de linker vleugel geheel vrijgelaten werd en Leiden kon doelpunten. De rust ging in met 10 in het voordeel der gasten. Na hervatting bleek een omzetting in de voorhoede van Alkmaar juist gezien te zijn, want na 20 minuten stond Alkmaar met 3-1 voor. Dat dit zeer geflatteerd was, begreep een ieder, maar dat Leiden nog twee keer zou scoren en haar zelfs de overwinning bijna ontging, viel ons van Alkmaar tegen. De Alkmaarders reageerden zeer merk waardig op hun verkregen voorsprong, het elftal zakte ineen, waarvan Leiden dank baar gebruik maakte. Vele strafcorners in de laatste tien minuten tegen Alkmaar deed het ergste vreezen, doch het lukte Leiden toen niet meer. Het einde kwam met 3-3, waarmee eerlijk gezegd Alkmaar iets meer kreeg dan zij verdiende. Het verschil in de elftallen was duidelijk merkbaar, n.1. de Leidsche middenlinie en het binnentrio van de voorhoede waren zeker beter dan die van Alkmaar, terwijl Leiden als geheel een een heid vormde. Vooral in de eerste helft stond de wedstrijd op goed peil, terwijl als steeds de geheele kamp een sportief en prettig karakter droeg. Alkmaar heeft nu uit vier wedstrijden vyf punten en staat op de vierde plaats van de ranglijst, welke plaats zy in den loop der competitie in staat zyn voor een betere te ruilen. KRAAIEN I—ALKMAAR II 2—2. Ditmaal moeten wij zeggen, dat Alkmaar beslist veel te weinig kreeg dan haar toe kwam. Immers het afgekeurde voetbal veld! 1) van de Kraaien lag de onzen slecht, terwijl zy door meer uithoudingsvermogen een 20-achterstand nog vlak voor het einde in een gelijk spel wisten om te zetten. Het zat de Alkmaar-reserves bovendien niet mee, terwijl het gepraat en gescheld bij de

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7