PROFESSOR SLIM EN ZOON TtooiHciacd Tlieaws schagen beverwijk oudorp avenhorn egmond aan zee de tuinbouw daarbij zou worden betrokken. Besloten werd een adres te verzenden, waarin op een en ander wordt aange drongen, waarbij de heer Kuyper nog bepleitte om de Kamers van Koophandel in andere districten, waar dezelfde belangen gelden, adhaesie-betuiging te vragen. Ook aan dit verzoek zal worden voldaan. Rapport over een viertal wets- f ontwerpen. Namens de commissie voor verordeningen bracht de heer mr. M o e n s rapport uit over een viertal wetsontwerpen, nJ.: a. inzake vestigingseischen voor middenstand s-b e d r ij v e n. De commissie was het er wel over eens ge weest, dat dit een nuttig wetsontwerp was, maar het ging verschillende leden niet ver genoeg, omdat het behoefte-element er niet in was opgenomen. Eenstemmigheid had dus niet bereikt kunnen worden, zoordat de commissie voorstelde, geen request betref fende dit ontwerp te verzenden. Spr. voeg de hier nog aan toe, dat de K. v. K. te Haarlem zich op het standpunt stelt, dat het behoefte-element niet behoort te wor den ingeschakeld. Dit bleek uit haar ant woord op het verzoek van verschillende middenstanders te Beverwijk, die waren te hoop geloopen, toen de firma Vroom en Dreesmann een groot pand had gekocht, met de bedoeling daarin één harer zaken te plaatsen, waaraan volgens bedoelde mid denstanders geen behoefte was. Een uitgebreide discussie ontspon zich over het al of niet noodzakelijke van opna me van het behoefte-element in het wets ontwerp. De heer Endel toonde zich er 'n sterk voorstander van, evenals de heer Grunwald. De heer Schma 1 z schaar de zich achter den Kon. Ned. Middenstands bond, die het genoemde niet noodig vindt. Allen verdedigden uitvoerig hun standpunt. De voorzitter was het eens met den heer Endel, dat het wetsontwerp een steun beteekent voor de groot-bedrijven, die den geheelen middenstand kapot maken en ge vaar doen ontstaan, dat de grossiers van thans straks hun artikelen niet meer vol doende kunnen afzetten en dan zelf win kels oprichten. Als zijn persoonlijke meening zei de heer M o e n s, dat een adres om opname van het behoefte-element in het ontwerp weinig kans van slagen zal hebben, omdat de be doeling geen andere is dan het oprichten van niet-levenskrachtige bedrijven tegen te gaan, en daaraan voldoet het wel. Het is zeer moeilijk om te beoordeelen of er be hoefte is aan een bepaalde zaak. Als die maatstaf wordt aangelegd, zouden er ver schillende dingen nooit tot stand komen (in Alkmaar had men dan waarschijnlijk geen zweminrichting gekregen, zooals nu). Intusschen hebben de voorstanders van het behoefte-element gelijk als zij voor opname daarvan in het wetsontwerp ijveren. Aan het eind van de besprekingen werd besloten, dat de commissie de zaak nog maals in studie zal nemen en dan op kor ten termijn rapport uitbrengen. Naar aan leiding daarvan zal het bureau der Kamer dan öf een adres sturen aan de regeering öf de leden samenroepen voor een vergade ring speciaal over deze kwestie. b. Wetsontwerp op de perso- neelfondsen. De heer M o e n s deelde hierover mede, dat de commissie zich volkomen aansloot bij het betoog, over deze materie in de vorige vergadering ge houden door den heer Kluitman. Slechts zou zij een kleine opmerking willen maken, die echter van ondergeschikt belang is, nl dat de pensioenfondsen, waarbij men zich aansluit, zouden moeten worden omgezet in een N.V. c. Wetsontwerp wijzigingen aan vulling middel b. onderwijs- w e t. Het was de commissie opgevallen dat het ontwerp zegt, dat de handelsscho len als regel een drie-jarigen cursus zullen hebben, met mogelijkheid van vier jaren. In verband hiermee zou de commissie in overweging willen geven de zaak ter be handeling te renvoyeeren naar de onder- wijs-commissie, zulks met het oog op de handelsschool te Alkmaar. Alzoo werd besloten. d. Afbetalingswet. Bij deze wet is weder een uitvoerende taak weggelegd voor de Kamers van Koophandel, die immers zullen hebben te beslissen over het al of niet toelaten van een zaak als afbetalings zaak (de verkoop op afbetaling zal dan geen vrij beroep meer zijn). De eenmaal gegeven vergunning blijft van kracht, tenzij de belanghebbende zich schuldig maakt aan misdragingen. Dit geldt ook voor de agenten van afbetalingszaken. Op een aanvraag om vestiging van een af betalingszaak moet binnen twee maanden beslist worden, het is dus mogelijk dat de K. v. K. in pleno de beslissing neemt. Het gaat hierbij alleen om artikelen ter waarde van Vijftig gulden of hooger. Als een win- Glimlachje Een ijverige radio-toehoorder, die zijn geduld verloor. keiier gewoon is 4 contant te verkoopen, mag hU, ondanks deze nieuwe wet, wel toe staan dat een bepaald artikel door een be paalden kooper in termijnen wordt betaald. De voorzitter bracht de commissie en haar rapporteur dank voor hare werk zaamheden met de studie over de genoem de vier wetsontwerpen. Spaansche millioenen. Bij de bespreking over het uitgegane stuk inzake clearing voor het geldverkeer met Spanje drong de heer Grondsma erop aan, dat pogingen zullen worden gedaan om de regeering te bewegen tot het treffen van maatregelen, waardoor de drie 4 vier millioen peseta's, welke zuivel-exporteurs in dit district nog van Spaansche afnemers hebben te vorderen, betaald zullen worden. De heer Endel dankte namens den Alkmaarschen middenstand voor de be schikbaarstelling door de K. v. K. van me dailles voor den étalage-wedstrijd tijdens het 75-jarig jubilé van de 8-Oct.-vereeni- ging- Bij de rondvraag vroeg de heer M o e n s of ook bekend is hoe het staat met de plan nen tot vestiging van 'n kaasbeurs in Alk maar. De voorzitter antwoordde dat er po gingen gedaan worden een geschikt lokaal te huren. Meerdere inlichtingen kon spr. in de openbare vergadering niet verstrekken. Hierna volgde sluiting van de openbare zitting. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten; lijst 19. Levens- en wereldbeschouwing. 170 L 56 Ligt, B. de. Erasmus begrepen uit de geest der Renaissance. '36. 170 N 42 Noordenbos, O., en Truus van Leeuwen. Erasmus in den spie gel van zijn brieven. 1936. Sociale wetenschappen. 304 O 39 Oss, S. F. van. Dingen op komst. 1934. 310 T 35 Tinbergen, J. Grondproblemen der theoretische statistiek. 1936. 330 V 48.1 Verrijn Stuart, G. M. De con junctuur in het economisch le ven. 1936. 341 K 47 Kleintjes, Ph. Inleiding tot het volkenrecht. 1936. Geneeskundige; hygiënie. 613 W 31 Weatherhead, L. D. Het sexu- eele leven, beheerscht door psy chologie en religie. 1935. 616 S 12 Sajet, B. H. Wenken bij ziekten. 1936. Luchtvaart; scheepvaart. 629.1 F 48 Fuchs, H. Luchthavens. 1936. 629.1 M 71 Molen, S. van der. Radio en luchtvaart. 1936.. 629.3 W 51 Werumeus Buning, J. W. F. Veertig jaar N. S. M.; gedenk boek van de Ned. Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam. 1934. (g.) Landbouw. 630 R 19 Rapport van de commissie ten einde een onderzoek in te stellen, naar de toestanden en omstandigheden, welke van in vloed zijn op of samenhangen met het landbouwbedrijf in Noordholland (g.) 630 S 31 Schermerhorn, W. De boeren in onze volksgemeenschap. 1934. Handwerken. 646 D 92 Durable breiboek. 1937. 646 N 40 Nomotta. Baby-boek. 1. 1936. 646 S 83 Steek voor steek no. 6; brei werken. 746 H 58 Heusinkveld, Riek. Kralenwerk 1935. 746 K 27k Kelimpatronen. III. 746 N 16 Nauta, S. A. en J. F. Meyer. Boerenbontjes als handwerk materiaal. 1935. 372.5 H 90 Hulst, Thalé. Handenarbeid voor meisjes. Abessinië. 916 S 30 Schelven, A. van. Tusschen bommen en roovers; met de Ned. ambulance in Abessinië. 1936. 916 V 21 Veeneklaas, G. M. H. Doktoren op marsch. 1936. 916 W 73 Winckel, Ch. W. F., en A. Co- lago Belmonte. Het Nederland- sche Roode kruis in Ethiopië. 1936. 960 Z 34 Zischka, A. E. Oorlog om Ethio pië. 1936. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 opz.-teekenaar, 1 bouwk. opzichter, 1 water bouwkundige, 5 glas in loodzetters, 2 gla- zenwasschers, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 3 stratenmakers, 1 stratenm.-opperman, 1 stuc.-opperman, 1 tegelzetter, 1 beton- emailleur, 8 betonwerkers, 40 opperlieden, 21 stucadoors, 58 metselaars, 18 voegers, 58 schilders, 101 grondwerkers, 104 timmerlie den; groep metaalindustrie: 16 bankwerkers, 2 blikslagers, 3 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 1 electro-technicus, 9 electri- ciens, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kern makers, 8 klinkers, 14 loodgieters, 2 lynwer- kers, 6 machinisten, 2 machineteekenaars, 9 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslij pers, 14 monteurs, 2 orgelmakers, 2 plaat werkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 4 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigkundige, 12 smeden, 10 sto kers, 2 tandtechnikers, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 4 wagenmakers, 1 werktuig bouwkundige, 10 ijzerwerkers, 1 zandberei- der; groep voedings- en genotmiddelen: 55 si garenmakers, 3 sorteerders, 1 suikerbakker, 1 off. choc. dragist, 26 bakkers, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 10 slagers, 1 kok, 2 bierbottelaars, 3 zuivelbe- reiders, 5 chocoladebewerkers; groep verkeerswezen: 57 chauffeurs, 5 koetsiers, 5 motorschippers, 19 pakhuis knechts, 21 magazijnbedienden, 6 kellners, 4 loopknechten, 1 embaileur; groep houtbewerking: 19 meubelmakers, 11 meubelstoffeerders, 7 mach. houtbewer kers, 3 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper; groep boek- en steendrukkerijen: 8 letter zetters, 1 drukker, 9 boekbinders; groep handel: 22 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden, l colporteur, 1 etaleur; groep land- en tuinbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 23 boerenarbeiders, 3 bloemisten; overige beroepen: 3 wasschers, 1 rietwer- ker, 6 schoenmakers, 1 port.-hulsknecht, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzou- ters, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 cartonnagebewerker, 1 papierbewerker, 1 controleur, 6 incasseerders, 3 zakkenstop- pers, 1 kapper, 2 administrateurs, 2 boekhou ders, 1 batikker, 1 secretarie-ambtenaar, 24 kantoorbedienden, 38 transport- en 285 los- arbeiders; gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 6, tabaksindustrie 2, overige beroepen 4; jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 31; vrouwelijk personeel: 9 kantoorbedienden, 6 verkoopsters, 2 assistenten in de huishou ding, 1 kapster, 1 serveerster, 1 naaister, 2 huishoudsters, 5 dagmeisjes, 1 dienstbode, 7 werksters. Vergadering Vereeniging voor Zleken- huisverpleging. Deze vereeniging vergaderde Maandag 2 Nov. in het lokaal van den heer C. Boon tjes. De opkomst was slechts 16 leden van de ruim 800. De voorzitter, de heer J. P. Schoorl, heette allen hartelijk welkom. Ingekomen was een schrijven van den heer dr. Bruins uit Alkmaar, welk schrijven aanleiding is geweest tot het beleggen van deze extra ledenvergadering, zulks in ver band met belangrijke statuten- en regle mentswijzigingen. Het schrijven van dr. Bruins hield in aan te toonen de zeer geringe waarde welke ge hecht moest worden aan het afgeven van doktersbriefjes inzake wel of niet noodzake lijk gebruik van ziekenauto of luxe auto. Het bestuur meende hier stelling tegen te moeten nemen, waardoor met bepaalde sanctiemaatregelen de vereeniging tegen misbruik wordt behoed. Voorgesteld werd voor gebruik van ziekenauto te vergoeden 10 en voor luxe auto maximum f 5. Eveneens werd voorgesteld om by ge boorte van een kind thans te bepalen, dat in dien door gezinshoofden de aangifte niet binnen 1 maand is geschied, de vereeniging zich acht vrijgesteld tot het verleenen van vergoeding bij eventueel ziek worden daarna. De voorzitter deelde mede, dat verdere reglementswijzigingen noodig zijn in ver band met de zeer slechte financieele uit komsten. Wat de verhouding Schagen-Wie- ringermeer betreft, hierover kon de voor zitter al een heel siecht"ooekje opendoen. Nadere tariefsverhooging is dan ook zeer zeker te verwachten. Om aan een betere exploitatie te komen, werd verder voorge steld het aantal ligdagen van 42 tegen te brengen op 35. Inlichtingen waren bij an dere zustervereenigingen ingewonnen, waar uit men concludeerde, dat deze bepaling bil lijk genoemd kon worden. De vergoeding bij bevalling In een zieken huis voor het kind werd op 0 50 gesteld. Al deze wijzigingen werden na eenige dis cussie goedgekeurd. In verband met het feit dat meerdere malen ten onrechte vergoeding werd ver zocht voor verpleging in een der rusthuizen, zooals Huize „Avondrust" en het „R.K. Liefdegesticht", werd voorgesteld met in gang van 1 Jan. 1937 te bepalen, dat deze rusthuizen buiten het doel van de vereeni ging zullen staan. De penningmeester memoreerde enkele feiten, waardoor de vereeniging belangryke schade had geleden. Ook deze nieuwe bepaling kon de goed keuring der vergadering wegdragen. Besloten werd om de aanvullinen en nieu we artikel achter op de maandkwitanties ter kennis van del eden te brengen. Alle wijzigingen zullen 1 Jan. 1937 in gaan. Vee-arbitrage. Dinsdagavond hield de Vereeniging voor Vee-arbitrage een algemeene ledenvergade ring in hotel „De Beurs" te Schagen. De voorzitter, de heer D. Kaan, Wieringer- waard, heette allen hartelijk welkom. Het deed spreker genoegen, dat zoovele vertegen woordigers van fabrieken aanwezig waren. Verder werd medegedeeld, dat de afdracht voor ons district aan de Hoofdvereeniging bepaald is op 17 yt cent. Eigenlijk was 0.25 verschuldigd, doch de secretaris deelde mede, dat door het district Schagen was aan getoond, dat dan de zaak niet draaiende kon worden gehouden. De financieele toestand is niet ongunstig Het bezit was op 't moment 642.15 Het ledental is iets teruggeloopen en bedraagt thans 532. Twee adviesgevallen zijn aanhangig, be nemens een protest tegenover een veehouder in Friesland. De heer Hofsté uit Wieringerwaard wil trachten de leden van zuivelfabrieken col lectief te doen aansluiten, zooals ook te Wieringerwaard geschiedde. De voorzitter was het hiermee eens, het hangt-echter van de besturen van de fabrieken af. Uit het jaarverslag 1935 bleek duidelyk de wenschelykheid, dat gehandeld wordt met goed bekend staande veehandelaren en dan aangesloten bij de vee-arbitrage. Met vreugde werd geconstateerd, dat ver buiten het district adviezen worden inge wonnen, alsmede dat thans de vee-arbitrage op de markten te Hoorn, Alkmaar en Pur- merend ingang vindt. Het aftredend bestuurslid, de heer P. de Boer, veearts te Schagen, werd met alge meene stemmen herkozen. Begonnen werd met een batig saldo van 350, terwijl het jaar eindigde met een batig saldo van f 487.95. De contributie voor collectieve leden werd bepaald op 0.50, voor individueele leden op 1. De voorzitter deelde mede, dat het noodig is de propaganda goed door te voeren. In verband hiermede sprak eerst de heer Govers uit Alkmaar, die er op wees, dat met vee-arbitrage van Schagen de victorie begon, met als gevolg zustervereenigingen te Alk maar, Hoorn en Purmerend. Dezen winter zal getracht worden ook te Amsterdam een vereeniging op te richten. Spreker deed uit komen, hoe de N.H. Bond van Veehande laren pressie op zijn leden uitoefende, om lid te worden van vee-arbitrage. Zoo we naast Schagen nog 4 andere distric ten zullen hebben, zullen we van de provin cie Noordholland een nieuw aangesloten ge heel krijgen. In samenwerking met de 3 land bouworganisaties zou dan gevormd kunnen worden een provinciale vereeniging met als taak provinciale arbitrage-commissie. Spreker achtte het zeer gewenscht goed doorgevoerde propaganda te voeren om ieder district zoo sterk mogelijk te maken. De voorzitter dankte den heer Govers voor diens rede en wees eveneens op het belang van propaganda. Een poging zal nog eens worden beproefd te Wieringen. Hierna hield de heer P. de Boer. veearts te Schagen, een causerie over tuberculose als '-oopvernietigend gebrek.. De saneering in den groentenhandel. Door de leden van de r.k. kleinhandela- renvereeniging St. Petrus is een vergade ring gehouden ter bespreking van de sanee ring in den groentenhandel. Kapelaan dr. F. J. C. Holthuyzen hield allereerst een rede, welke tot onderwerp had: Is ordening in overeenstemming met de katholieke beginselen? Spr. wilde voorop stellen, dat bij de be handeling van de saneeringsvoorwaarden, men allereerst eerlijk moet zijn. Erkend moet worden, dat de saneering ontsproten is aan het eigenbelang der handelaren. De overeenkomst kan voor- of nadeel brengen. Allereerst stelde spr. de vraag: Wordt er on redelijk nadeel door berokkend aan eenige groep van belanghebbenden: koopers, con sumenten of tuinders? Hierbij wordt dan opgemerkt, dat de han delaar, die geen koo perskaart aanvraagt, schade doet aan de veiling en dus indirect aan de tuinders. Dit nadeel wilde spr. daar om in geen geval brengen op rekening van de saneering, doch op die van den betrok ken handelaar. Met medewerking van de veiling is <a- neering mogelijk en redelijk, ook daar de veilingbesturen het in de hand hebben te zorgen, dat geen bonafide koopers worden geweerd. Het groote gevaar, dat dikwijls dreigt bij privaatrechtelijke regelingen als deze sanee ring, n.L dat van een bepaalde machtsposi tie misbruik wordt gemaakt, kan hierdoor ontgaan worden. Het was spr.'s vaste overtuiging, dat de getroffen saneeringsovereenkomst bijdraagt tot gezondmaking van een groep klemhan delaren. De heer J. van Kessel, voorzitter van den bond, voerde vervolgens het woord en sprak zich eveneens uit vóór saneering. Spr. ging eerst de oorzaken na, welke tot den chaos geleid hebben en waardoor orde ning noodzakelijk werd. De wet op de vesti gingseischen, welke onlangs verschenen is en waarvan zeer veel verwacht werd, heeft teleurgesteld. Het bleek wel dat een andere weg ge volgd moest worden, n.L ordening door het bedrijf zelf. In dit verband herinnerde spr. aan het gildewezen, dat in de middeleeuwen ook reeds regelend optrad. Men wil dit gildewezen niet meer in den zelfden geest terug, dat zou niet passen in het kader van dezen tyd. Den geest van samenwerking wenscht echter terug te brengen en de vakhek men heid en credietwaardigheid aan de b^^01" genooten te versterken. r'Jfs- We bezitten reeds de vakvereenigin„ langs de groote lijnen door de wet aa*'d'e van de orde zelf kunnen regelen. n8e8e* Daarvoor heeft men echter de king van allen noodig. De saneerin»6Wer" er komen van onderaf door het bed T?0et ven zelf. Een klein deel vrijheid zal 6" moeten offeren, doch de groote voorde"!611 voor handel en consument staan er t voor over. Onder de tuinders bestaat een bear- lijke vrees voor het woord saneerirK !jIPe" spr. achtte deze vrees ten aanzien van h kwestie ongegrond. In Haarlem is reeds v?* jaar de saneering zonder nadeel toe*»» V* Verschillende handelaren vroegen no lichtingen, welke door den laatsten sd/ h"' antwoord werden. Jubileum Alhier heeft op 1 November JJ. de h H. Smidts den dag herdacht, dat hij voor^ jaar zijn functie heeft aanvaard als hoofd der O.L. school in deze gemeente. Alhoewel de heer Smidts om gezondheids redenen in zijn gezin dit feit ongemerkt wenschte te zien passeeren, meenen we met een enkel woord melding te moeten maken van de groote verdiensten, door den jubil»- ris, zoowel in zijn functie als hoofd der school, als in zooveel andere functies, gedu! rende dit tijderk in de gem. Oudorp ven richt. Steeds met groote bescheidenheid heeft de heer Smidts zich op velerlei terrein verdienstelijk gemaakt; als administrateur van het B A. was nimmer moeite hem teveel, wanneer hij de minst bedeelden ter wille kon zijn. Zonder aanzien des persoons, zonder verschil hunner politieke richting heeft de heer Smidts zich met zijn gezin een plaats in de gemeente verworven, die noe lang bij de gemeentenaren in herinnering zal blijven. Als hoofd der school staat hij door zijn superieuren hoog aangeschreven, terwijl zijn liefde voor de jeugd door de ouders ten zeerste wordt gewaardeed, ge_ tuige vooral de vele bloemen bij het uitlek ken van zijn jubileum door de kinderen ge bracht. Ook de armen zullen nog lang in dachtig zijn de hulp en bijstand steeds van de familie Smidts in deze gemeente onder vonden. Kalf door auto aangeredes. Toen de veehouder P. Blom, alhier, Dim- dagmiddag met een aantal losloopende kal veren huiswaarts keerde, wilde de chauffeur van een achterop komende auto, zonder snelheid te verminderen, de kalveren pas seeren. doch hierbij werd een der kalveren zoodanig aangereden, dat het dier een aan tal ernstige verwondingen opliep en later af gemaakt moest worden. De autobestuurder is na deze aanrijding doorgereden, doch de heer B. kon nog juist het nummer van den wagen noteeren, zoo dat de politie wel zal uitmaken bij wie de schuld van deze aanrijding schuilt Een opdracht Aan den heer J. Ooms Pz. te Avenhorn is opgedragen het maken van betonnen brug gen over de Verlengde Wester Langereis nabij het Niedorper Verlaat en over de Kor te Lange reis nabij de Mallegatsluis- De aannemer is verplicht tenminste 25 pet der arbeiders te betrekken door tusschen- komst van de agenten der arbeidsbemid deling te Oude Niedorp, Heerhugowaard en Hoogwoud, voorzoover deze voldoende ge schikte arbeiders uit deze gemeenten be schikbaar kunnen stellen, welke arbeiders tenminste gedurende de laatstverloopen drie maanden voor de gunning yan het werk in gezetenen van deze gemeenten moeten zyu geweest. Voorzoover betreft de brug over de Kor Lagereis, zal het percentage zooveel m°ge" lijk 'gelijkelijk moeten worden verdeel over de gemeenten Heerhugowaard en Hoogwoud. Uitbreiding rijkspolitie- De rijkspolitie der brigade Medemblüt zal worden uitgebreid met een rijksvel - wachter, wien als standplaats zal worden toegewezen Wieringerwerf. Het Witte Kruis- Maandagavond vergaderde Het Kruis .n den wintertuin van hotel He Witte Huis. In zyn openingswoord heette de voorzitter, de heer B. A. van Kleef,"1 het bijzonder welkom den heer N°W' bestuurslid, die langen tijd wegens ziekte afwezig geweest was. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Am sterdam werd vervolgens gekozen de hee 269. Nauwelijks kwam Pietje dan ook buiten of hij liet het vogeltje vliegen, tot groote ontsteltenis van den gever. En het was nog w?' een heel zeldzaam vogeltje. p70;. 'Avonds laat kwam Professor Slim de slaapkamer van ,e je innenstormen. De radio stond aan en er werd door een nunccr over den professor en Pietje gesproken. Hij vertelde, a c professor en Pietje de grootste menschen van tijd waren. deren

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10