Aqutda taaiste. B JUieepstiidingen Stad en O WeecBecicht JSucgedijke Stand MacktBecichten H.M. de Koningin spreekt te Scheveningen. Toespraak tot de nagelaten betrekkingen der omge komen visschers. Het doek dat tot nu toe het portret van Koninklijke familie op Alkmaar's station. Tijdens doorreis van Den Helder naar de residentie. Tot en met 15 November in De Nieuwe Doele tentoonstelling schilderyen, aquarellen en teekeningen van K. z. o. D.; Zaterdags 15 en 710 uur, Zondags 10 5 uur; andere dagen 15 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De hel op aarde (anti-oorlogfilm). Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De en gel der duisternis (sens); hoofdrollen Fre- dric March, Merle Oberon en Herbert Mar shall. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Meryntje Gyzen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong), hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes- nach e.a. (Geprolongeerd). Donderdag 5 November. 8 uur, bioscoop Harmonie, film „Moeder en kind" voor den Nieuw-Malth. Bond; bo ven 18 jaar. 8 uur, 't Wapen van Munster, Verdronken- oord, verg. Bond van Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, op voering van „Janus Tulp" door „t Ontlui kende Roosje". Zaterdag 7 November. 8 uur, in de Harmonie, donateursconcert en film vertooning Arbeiders-Muziekvere en. „Excelsior". (Ongecorrigeerd). Het was vanochtend tusschen half elf en 11 uur voor de prinses Juliana- kerk aan den Niettoerweg te Scheve ningen een druk aanrijden van auto's. Voorbijgangers vroegen zich af wat er aan de hand was en nieuwsgierigen wendden zich tot de kosteres der kerk, die echter van niets afwist. Uitslui tend genoodigden werden tot het kerkgebouw toegelaten en deze ge noodigden, allen nagelaten betrekkin gen van de omgekomen Schever.ing sche visschers, waren alleen op de hoogte van den aard der plechtigheid, welke in de kerk zou plaats hebben. Er hadden zich vrij veel belangstellen den bij den ingang van het kerkgebouw opgesteld toen men precies 11 uur in de verte een auto zag naderen met den ko ninklijken standaard. De koningin, be greep men, had behoefte gevoeld, per soonlijk de zwaar getroffenen te troosten. Inderdaad bleeke Hare Majesteit zich naar het kerkgebouw te begeven. Onze vorstin, die bij den ingang ontvangen werd door de predikanten ds. H. Stolk en ds. J. G. Feenstra, werd door de omstanders eer biedig begroet Zij begaf zich naar de consistoriekamer, waar haar diep be droefde onderdanen in groote spanning en aandoening wachtten. In verband met de weemoedige omstan digheden had de koningin gewenscht, dat deze ontvangst zoo eenvoudig mogelijk zou verloopen. Vandaar, dat er ook te voren zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid aan gegeven was. By haar komst in de kerk was de ko ningin vergezeld van haar hofdame, freule Schimmelpenninck van der Oye, en haar adjudant, luitenant ter zee, le klasse jhr van Holthe. Hare Majesteit begaf zich vervolgens naar de spreekkamer, waar zij iedere fa milie afzonderlijk ontving in het bijzijn van den predikant van het kerkgenoot schap, waartoe de betreffende familie be hoorde. De koningin sprak bijzonder har telijk, vriendelijk en troostvol. Daar bij vertelde zij met grooten weemoed onder meer, dat zij gisteren op haar vaartocht met de „De Ruyter" langs de wrakken van de beide verongeluk te visschersschepen had gevaren. Aan het einde der bezoeken hebben de beide predikanten Hare Majesteit den dank der kerkeraden overgebracht. De koningin verliet eerst twee uur later weer het kerkgebouw. De band tusschen Oranje en de een voudige vischersbevolking is door dit medeleven der vorstin ongetwijfeld nog inniger aangehaald. De heer van Embden (v.d.) stelt voor, de motie thans te behandelen. Dit wordt z. h. st. aangenomen. De heer de Marchant et d' Ansembourg verdedigt de motie nader, meermalen be merkt de voorzitter niet, dat spr. het woord vroeg, o.m. gisteren nog, n.L door middel van een handgebaar. De heer de Jong deed evenzoo en ook dit bemerkte de voorzitter niet. De motie werd verworpen met 37 tegen 2 stemmen (die van de N. S. B.) Vermoeidheid van chauffeurs. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp, houdende bepalingen, be- noodigde het tegengaan van oververmoeid heid van bestuurders van motorrijtuigen. De heer Nivard (r.k.) geeft de voorkeur aan een algemeenen maatregel van bestuur boven een gedetailleerde wettelijke rege ling, welke veel gemakkelijker is te wijzi gen. Hier is geen sprake van een Novum. Spr. verwijst naar art. 27 van de Spoorwegwet, welke al dateert van 1862 of 1866. Spr. ves tigt voorts de aandacht op de moeilijke po sitie van hen, wel eens „heerrijders" ge noemd, welke naam onjuist is. De politie gewaagt in haar rapporten gewoonlijk van „als heer gekleede personen". De minister overwege in den algemeenen maatregel be palingen, om oneerlijke concurrentie van autovervoerders tegen te gaan. De heer Van Sasse van IJsselt (r.k.) dat de minister rekening zal houden met de verschillende bezwaren, in deze kamer ge opperd, in den algemeenen maatregel van bestuur.. Spr. acht het onjuist dat volgens art. 5 dezer wet overtreders tegen zichzelven moeten getuigen, wat in strijd is met art. 186 wetboek van strafrecht. Spr. wijst voorts op het bezwaar, dat volgens medici over vermoeidheid niet of moeilijk is te consta- teeren. De minister van sociale zaken, de heer Slin gen berg, constateert, dat tegen de so ciale strekking van het ontwerp geen be zwaar is gemaakt. Wel tegen de delegatie van bevoegdheid door de wetgevende aan de uitvoerende macht Spr. komt er tegen op, dat de kamer onder voogdij van de regee ring zou komen. De ervaringen des levens zullen worden getoetst aan de te nemen maatregelen, die ervaringen liggen op dit terrein by de organisaties van werkgevers en werknemers. ZITTING EERSTE KAMER. Motie van orde. Hedenmiddag vergaderde de Eerste Kamer. De heer de Marchant et d'Ansembourg (n.s.b.) dient een motie in, waarin met een beroep op de Art 5 en 16 van het Reglement van Orde wordt opgemerkt dat herhaalde lijk de voorzitter niet het woord geeft aan leden die het hebben verzocht en die dit niet krijgen ofschoon er tijdig om gevraagd ia of er mededeeling van is gedaan aan den griffier zonder dat de voorzitter dit heeft bemerkt en aangedrongen wordt op een wijziging van het reglement vaststellende de wyze waarop het woord verkregen kan worden. De voorzitter stelt voor, de motie te laten drukken en te behandelen op nader te be palen dag. De heer de Vlugt (a.r.) acht het gewenscht dit voorstel niet te aanvaarden. De Kamer ia volkomen op de hoogte van de motie, Spr. vraagt stemming over het voorstel van den voorzitter. Dit wordt verworpen met 32 tegen stemmen (de heeren de Marchant en Van Vessem, beiden N.SJB.) Jan Ligthart verborg, werd weggenomen, waarmede deze plechtigheid ten einde SMAADSCHRIFT. Begin Juli 1.1. heeft het financieel week blad voor den fondsenhandel te Amsterdam tegen het Haagsche effectenblad „De Beurs een aanklacht ingediend wegens smaad schrift, beleediging en laster naar aanlei ding van publicaties in laatstgenoemd blad met betrekking tot de uitgave „Woeker planten in Neerlands financieele tuinen". De politierechter te Den Haag heeft van daag den redacteur-eigenaar van „de Beurs", veroordeeld tot 300 boete subs. 3 maanden. DE NIEUWE DUITSCHE GEZANT TE LONDEN. Von Ribbentrop heeft te Londen een moeilijke taak. Naar de „Dail Telegraph" uit Berlijn ver neemt, zal de nieuwe Duitsche ambassadeur te Londen, von Ribbentrop, niet, zooals on langs werd gemeld, binnenkort een bezoek aan Duitschland brengen. Men gaf toe, dat het oorspronkelijk in de bedoeling van von Ribbentrop had gelegen om reeds binnen een week of twee naar Berlijn terug te keeren, teneinde aan Hitier verslag uit te brengen omtrent de indrukken, die hy na aanvaar ding van zyn functie had opgedaan, doch hl was inmiddels van gedachten veranderd Een reden hiervoor werd niet opgegeven. Van Berlyn uit gezien, is von Ribben- trop's taak geenszins gemakkelijk. Hy is noch een beroepsdiplomaat, noch lid van de „Oude Garde" van de nationaal-socialisti- sche party, en hy kan dan ook niet op veel steun rekenen van de zyde van Hitler's in tieme raadgevers. Het feit, dat de Duitsche bladen de Brit- sche kritiek op den aanval, dien hy by zyn aankomst te Londen op het bolsjewisme heeft gedaan, op bijzonder opvallende wyze en zonder eenig commentaar hebben gepu- bHceerd, heeft m diplomatieke kringen wei nig verwondering gewekt. DUITSCH VISSCHERS VAARTUIG VERMIST. Met man en muis vergaan? De kotter „Stadt Norden", die op den 23en October voor de vischvangst op de Noord zee is uitgevaren, wordt sindsdien vermist. Men moet aannemen, dat het schip met de vier opvarenden vergaan ir BEELTENIS VAN JAN LIGTHART ONTHULD. In de Jan Ligthartschool in de Kraai- panstraat te Amsterdam is hedenmorgen een beeltenis onthuld van den bekenden paedagoog Jan Ligthart. Daarbij waren o. m. tegenwoordig de wethouder van onderwijs, de heer E. Boekman, prof. R Casimir, dr. W. L. Hendriks, directeur van de afdeeling onderwijs, mevr. mr. K. van Damv. Ispeit van de afdeeling kunst prof. J. Bronner van de academie van kunsten en wetenschappen, dr. A. van Voorthuysen, inspecteur van het rijkstoe zicht op het buitengewoon lager onder wijs, de heer P. Hoogland, gem. inspec teur voor het lager onderwijs en mevrouw Ligthart. Prof. Casimir bracht, mede ook namens mevrouw Ligthart, dank aan het gemeen tebestuur voor hetgeen het heeft gedaan Het verheugde spr. bovenal, dat het Am sterdam, de eerste stad van Nederland, is, die het beeld van Jan Ligthart brengt in de school die naar hem is genoemd. Spr dankte ook den beeldhouwer, den heer J C. Schultsz voor diens welgeslaagd werk Spr. hoopte dat het gemeentebestuur op de bres zal blijven staan voor de belangen van het kind, dat Jan Ligthart zoo na aan het hart lag. was. GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE WASSENAAR. Hedenochtend heeft op den Rijksstraat weg te Wassenaar een gecompliceerde aan rijding plaats gehad tusschen drie auto's, met het gevolg, dat twee van de wagens zoodanig werden beschadigd, dat zij met den politie-kraanwagen moesten worden weggesleept. Omtent de oorzaak van deze aanrijding vernemen wy, dat een uit de richting den Haag komende auto, bestuurd door den heer O. uit Oegstgeest, de Raadhuislaan wilde inslaan en daartoe den linker rich tingaanwijzer uitstak. Dit schijnt niet op gemerkt te zijn door een hem achterop rijdenden automobilist, den heer H., uit den Haag, die met groote snelheid op eerstgenoemde auto inreed, juist °P ^et oogenblik, dat uit de richting Leiden een auto, bestuurd door den heer B. uit den Haag, naderde. De heer B. die de botsing zag aankomen, week plotseling naar rehts uit, en kwam op het rijwielpad te- rtcht, waar een heer en dame zich op de fiets bevonden. Om deze te ontwijken, wendde de heer B. het stuur om en botste toen tegen een boom, waarbij hij echter ook de twee wielrijders nog raakte, die licht gewond werden. Na verbonden te zyn, konden deze huiswaarts keeren. De wagens van H. en B. werden ernstig beschadigd, die van O. kwam er beter of en kon zijn weg vervolgen. ding van den burgemeester een bijeenkomst zal worden gehouden van alle plaatselijke vereenigingen, die zich interesseeren voor de viering van het huwelijk van H K. H prinses Juliana. Iedere vereeniging kan zich door 2 afgevaardigden doen vertegenwoor digen. Deze bijeenkomst houdt geen verband met de inzameling van gelden voor een nationaal huwelijksgeschenk, waarvoor on langs een plaatselijk comité is opgericht, maar beoogt uitsluitend om te Alkmaar te komen tot een waardige viering van het a.s. vorstelijk huwelijk. GOED AFGELOOPEN. Woensdag 4 dezer, des voormiddags half twaalf, reed de heer Naafs, veearts te Uitgeest, met zijn auto komende van den Schermerdijk bij de Kluft te Aker sloot neer om de pont op te rijden. Op een gegeven oogenblik geraakte hy de macht over het stuur kwijt en reed met een wiel naast de pont. Door den schok schoof de pont van den wal af en bleef het achtergedeelte van den wagen in het water tusschen pont en walhangen. Met een kraanwagen van de firma Met is de auto op den kant gehaald. De auto en de pont hadden materieele schade opgeloo- pen. De bestuurder en zijn medepassagier kwamen met den schrik vry. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aurora 3 Nov. v. Patras n. A'dam. Cottica 4 Nov. 24 u. v. Plymouth n. Havre. Crynssen 5 Nov. 7 u. Azoren gepass. Gaymedes 4 Nov. te Bourgas. Helder 4 Nov. te Belfast. Juno 4 Nov. v.m. Gibraltar gepass. Mars 5 Nov. 3 u. v. Hamburg n. A'dam Merope 5 Nov. 5 u. te Hamburg. Orpheus 4 Nov. v A'dam n. Hamburg. Perseus 4 Nov. te Oporto. Poseidon 4 Nov. v. Gibraltar n. A'dam. Saturnus 4 Nov. v. Gibraltar n. A'dam. Stella 4 Nov. te Istanbul. Triton 3 Nov. n.m. Gibraltar gepass. Venezuela 4 Nov. 1 u. Azoren gepass. Stoomv. Mij. „Nederland". Tawali, uitr., te A'dam 5 Nov. Marnix van St. Aid., uitr. te Batavia 4 Nov. Ondanks het feit, dat men geen ruchtbaar heid eraan had gegeven, dat de Koninklijke familie gistermiddag op doorreis van Der. Helder naar de residentie eenige oogenblik- ben aan het station te Alkmaar zou vertoe ven, hadden toch nog eenige honderden in woners van dit intermezzo op onverklaar bare wijze gehoord en zoodoende stond het gistermiddag op 't tweede perron, reeds lang voordat de trein arirveerde, rljen-dik met be langstellenden. De politie was in grooten getale aanwezig en zij had voor een uitstekende afzetting zoowel in als buiten het station zorg gedra gen. Op het vrijgehouden gedeelte, waar de koninklijke salon-rijtuigen van den ge wonen trein uit Den Helder afgehaakt moes ten worden om met een aparte locomotief de reis naar den Haag te vervolgen, bevon den zich de heer en mevr. v. Kinschot met de beide oudste zoons; de commissaris van politie, de heer Walraven; de inspecteur van het L. O., de heer Dun en echtgenoote; de officier van justitie, mr. v. d. Feen de Lille, benevens inspecteur Stienstra en eenige rechercheurs. Precies half vyf reed de stoomtrein het station binnen en de machinisten zorgden er voor, dat de salon-rijtuigen, waarin zich de Koninklijke fam. met het gevolg bevond, juist déér tot stilstand kwamen, waar het gereserveerde perron was. De reizigers stapten uit den trein en zij schaarden zich b(j de véle reeds wachtenden in de hoop een glimp te zien van de Lands vrouwe, Haar Koninklijke dochter of Haar a.s. schoonzoon. Doch een inmiddels uit den trein gestapte heer van het gevolg deelde mede, dat de Koninklijke fam. ongestoord wenschte te blijven en dat zoo spoedig mo gelijk de koninklijke bagagetrein ingelascht moest worden om dan met de speciale loco motief den tocht naar de Residentie te ver volgen. Hierdoor geenszins uit het veld ge slagen, wachtte de menigte geduldig en zag toe, hoe de noodige toebereidselen werden getroffen om straks wederom te vertrekken. De burgemeester en mevr. v. Kinschot voerden een kort gesprek met jhr. van Kin schot, den adjudant van de Koningin, die zich onder het gevolg bevond en binnen en kele minuten was alles ln gereedheid om te vertrekken. H. M. de Koningin had inmiddels de zich op den Stationsweg verzamelde menigte vriendelijk toegewuift, doch voor hen, die zich op het tweede perron bevonden, bleef de hooge Landsvrouwe onzichtbaar. Langzaam zette de koninklijke trein zich in beweging en heel duidelijk kon toen de juichende menschenmassa Prinses Juliana en Prins Bernhard aanschouwen, die ge zeten op de divan het spontane gejubel hartelijk begroetten door vriendelijk met de hand te zwaaien. En steeds sneller ging de trein en binnen enkele seconden waren de koninklijke rijtuigen uit het gezicht. FEESTELIJKHEDEN VOOR HET A.S. VORSTELIJK HUWELIJK. Aangezien er misverstand blijkt te be staan omtrent de bedoeling van het bericht onder bovenstaand opschrift in ons blad van Maandag j.1. wordt medegedeeld, dat he denavond te 8 uur ten Stadhuize onder lei AUTO IN DE WEGSLOOT. Op den Bovenweg onder St. Pancras, reed gistermiddag ongeveer half vyf een vracht auto volgeladen met zand. De chauffeur maakte waarschijnlijk door een defect aan het stuur een bocht van den rechter kant naar den linkerkant en terug en kwam daarna in de wegsloot terecht. De auto lag op zijn kant. De chauffeur had zich aan de hand ge wond. FAILLISSEMENTEN. De rechtbank heeft heden ln staat van faillissement verklaard: 1. De nalatenschap van Klaas Plooyer, gewoond hebbende te Grootschermer, met benoeming van mr. A. M. Ledeboer tot rechter-commissaris en van mr. A. Schen- keveld tot curator. 2. Teunis van IJzendoorn, handelaar in zuivelproducten. Oranjestraat te Den Helder mr. Ubbens r.-c., mr. Veldman curator; 3. Frederik Bervoets te Hoogkarspel; mr. Fruin r.-c.; mr. Leesberg curator. Ter griffie van de arrondissements rechtbank te Alkmaar is gedeponeerd de uitdeelingslijst van J. W., slager te Den Helder. De uitkeering aan concurrente schuldeischers is 100 OPENBARE PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Maandag houdt voor de Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", afd. Alkmaar mw. dr. C. Akkeringa uit den Haag een openbare psychometrische séance. MEBIJNTJE GIJZEfTS JEUGD. Meryntje Gyzen kafr Trog altijd niet van Alkmaar scheiden. Het pleit voor de kwa liteit van deze Hollandsche film dat zi. thans voor de derde maal geprolongeerd wordt en dus voor de vierde week in het Victoria-theater gedraaid wordt. Wie Meryntje nog niet kent, heeft dat uitsluitend aan zich zelf te wijten. WATERSCHAPSBENOEMINGEN. By K. B. zijn benoemd in de provincie Noord-Holland; a. tot heemraad van het heemraad schap Wieringen de heer D. Mulder Jzn. te Wieringen, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zyn geworden b. met ingang, van den eersten Woens dag in December 1936, tot heemraad van het waterschap De dertig gemeenschappe lijke polders op Texel, W. J. Bakker Czn, te Texel; c. tot heemraad van den polder Oost zaan, P. Taams Wzn. te Oostzaan. en ALKMAARSCHE OPERETTE- EN ORKEST-VEREENIGING. Het bestuur der Alkm. Operette- Orkest-Vereeniging schrijft: Na vele maanden van onvermoeid wer ken zyn we thans weer zoo ver gevorderd dat we met de operette „Erminie" voor het voetlicht kunnen treden. Evenals voorgaande jaren zyn ook weer moeite noch kosten gespaard, u... het operette-minnend publiek een avond aan te bieden, die naar onze vaste over tuiging aan alle eischen voldoet. De operette „Erminie" is ongetwijfeld een van de kostbaarste werken, die tot nu toe hebben opgevoerd, en ze mede door het groote aantal costumes, speciaal vervaardigde decors, balletten en eerste klas kap- en grimewerk, er toe bij dragen dat het een uitvoering wordt iedere tevredenheid zal kunnen weg dragen. De muziek, ook dit jaar weer door goed verzorgd orkest ten gehoore bracht, is vroolijk en melodieus, en tevens getuigen van den ijver van onzen directeur, terwijl de regie van het werk door onzen regisseur op dat peil is bracht, dat er gedurende den avond van de lachspieren der toeschouwers worden gevergd. nu om die een ge kan ge- veel zal HAZARDSPEL. Door de politie is gisteren op het Waag- plein een Rotterdammer aangehouden, die aan het publiek in een café gelegenheid gaf tot hazardspel. Hy liet liefhebbers voor een kwartje negen dobbelsteenen gooien, waar- by zy volgens een in zyn bezit zynde lust, pryzen, als wekkers, horloges, vulpenhou ders, kettingen, etc. konden winnen. De in zijn bezit zijnde prijzen zyn in be slag genomen, terwijl tegen hem proces-ver baal terzake overtreding van art. 254 bis van het wetboek van strafrecht is oDce maakt. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 5 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,1 mM. (l Krakau. le Laagste barometerstand 741,5 m.M. te Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 6 November: Matige, wellicht tijdelijk toenemende zui- delijke tot westelijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken; tijdelijk regen- aanvankelijk weinig verandering in temp*! ratuur; later Iets kouder. Buitenlandseh weeroverzicht. Nog somber te verwachten Het gebied van hooge luchtdruk in het oosten nam nog iets in beteekenis toe en breidde zich naar het noorden uit. Het ge. bied van lageluchtdruk in het westen krijgt opnieuw versterking door depressiekemen ten zuiden van Groenland. Een diep mini- mum dat langs den 58sten breedtegrawf uit het westen genaderd is, ligt thans dicht bij Schotland en zal vermoedelijk wel weer langs de Noorsche kust naar de Poodzee trekken. Over het geheele westen en ook over centraal-Europa bewegen zich met matige snelheden warme en zeer vochtige luchtmassa's van zuidwest naar noordoost. De wolkenmassa's die reeds op enkele hon derden meters beginnen, reiken, blijkens de vliegtuigwaarnemingen, tot boven 3000 me ter. Hier en daar komen smalle strookvor- mige gebieden van opklaring voor. Nage noeg alle stations melden geringe tot matige hoeveelheden regen, slechts enkele maken melding van regenval van 10 of meer m.m. Aan de noordzijde van de as van het lage drukgebied waaien arctische winden, die echter op IJsland nog nauwelijks vorst brengen. Voorloopig is nog weinig verande ring in den weerstoestand te wachten en blijft het weer het sombere en betrokken karakter behouden. AANHOUDING RIJWIELDIEF. Gisteren was de politie hier zoo fortuin lijk een rywieldief aan te houden. Door den burgemeester van Hoogeveen was per rechercheljjst de aanhouding van een onbe kend persoon verzocht, verdacht van dief stal van een rijwiel uit een bakkerswinkel aldaar op 28 October jj. Een rechercheur zag op den Kennemer- straatweg een persoon loopen, wiens signa lement overeenkwam met dat van den in Hoogeveen gezochte. Deze persoon bleek in het bezit te zijn van een damesrijwiel, waar van hij na een kort verhoor toegaf dit ge stolen te hebben in Hilversum. Na verder verhoor gaf hy eveneens toe, de gezochte dader van den diefstal in Hoogeveen te zijn, waarvan het rijwiel inmiddels reeds door hem te Arnhem was verkocht. De dader, een 17-jarige jongeman, is ter beschikking van den burgemeester van Hoogeveen gesteld en daarheen getranspor teerd. AANRIJDING. Gistermiddag omstreeks 4 uur had op de Kanaalkade alhier een aanryding plaats. Een 15-jarige bestuurder van een bakfiets reed in de richting van de Frieschebrug over de Kanaalkade en werd door den be stuurder van een personenauto ingehaald. Op dat oogenblik naderde vanuit de rich ting Frieschebrug eveneens een auto, waan door eerstgenoemde autobestuurder na het passeeren van de bakfiets te vroeg naar rechts uithaalde. De bakfiets werd hierdoor aangereden en kwam daarna in botsing met de 24-jarige huisvrouw S. G„ wonende te St. Pancras. De vrouw bekwam een hoofd wonde en een lichte hersenschudding. De eerste hulp werd door den heer Stoutjesdyk verleend, waarna de vrouw op dokters-advies per auto naar haar woning is vervoerd. KALF VERGETEN. Door de politie werd gisteravond op het marktterrein een zwart bont stierkalf aan getroffen, welk dier vermoedelyk door een transport-ondernemer is vergeten. Het dier is naar den Schutstal op het slachthuis over gebracht ALKMAAR. GEBOREN: Sipke, z. van Renze van Sinderen en Anna Top. Maria Cornelia, d. van Cor- nelis Barhorst en Maria Catharina Meyer. GETROUWD: Gerardus Hendrikus van Hecke en Cla* sina Anna Molenaar. Willem Tesselaar en Anna Stuyfbergen. Hendrik Fredri» Kramer en Gezina Pott OVERLEDEN: Levenloos kind van Antonlui Maria van der Linden en Margaretha Maria Evers. Jan Ruurd Fortuin, 14 jaar. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILIN^ ALKMAAR, 4 Nov. 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: An v vie per 100 stuks t 0.501.50; Appelen Pe 100 pond 4.50—9; Bloemkool le s. t 8.50, 2e s. 24.50 en Boerenkool 2 per 100 stuks; Bieten per 100 K-j t 0.80—1.40; Druiven per 100 pond 12; Gele kool per 100 K.G. 1.20; Groen kool i 1.50—3, Kropsla 0.50—/ l.ftJUff.if

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2