IBIS-pijp Koopt een goede pijp! Allerzielen op de Parijsche Kerkhoven. ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 7 NOVEMBER 1936 Kantongerecht te Alkmaar. (Van onzen Paryschen correspondent). In deze zonlooze, nevelige, sombere dagen herdenkt Parys by traditie zijn dooden en het doet dat met de uniformi teit, die in alles de gedragingen der Parij- zenaars kenmerkt. Want ge zyt hier wel vry, in dien zin, dat het niemand iets schelen kan wat ge doet, maar probeer niet tegen den stroom in te roeien' De nadeelen daarvan merkt hy, die een ander etensuur kiest dan de meerderheid, of be hoefte heeft aan een hoofdpijnpoeder tusschen twaalf en half twee. Het lukt hem niet. In het restaurant is kok noch kellner beschikbaar en de apotheker doet zyn deur pas weer van het slot als hy de koffie en de sigaret genoten heeft, die zijn déjeuner besluiten. 11 faut faire comme tout le monde!! Getrouw aan dat voorschrift bestemt de parijzenaar de twee eerste dagen van November voor een bezoek aan zyn afge storvenen. Eigenlyk is 2 November de dag daarvoor, Allerzielen, maar het wordt steeds meer gewoonte al te beginnen op 1 Nov., Allerheiligen. Dan geven de auto riteiten het voorbeeld. De President van de Republiek legt al s' morgens vroeg een krans op het graf van den Onbekenden Soldaat, de ministers van Oorlog, Marine en Luchtvaart huldigen de gevallenen en de Prefect van Politie brengt bloemen voor de monumenten, opgericht voor de slachtoffers van hun plicht uit het politie corps. Ze worden gevolgd door den stroom van particulieren, die hun eigen dooden gaan herdenken. Hoeveel er dat zyn, blykt uit het aantal bezoeken van de kerkhoven, tyaarvan altyd een statistiek wordt opge maakt; het waren er dit jaar over de zes honderdduizend aan de doodenakkers in de stad zelf en bijna negenhonderddui zend aan die daarbuiten. Meer dan an derhalf millioen op de drie millioen, die de Parijsche agglomeratie telt. Het be- teekent, dat van-de niet-invalide volwas genen haast niemand thuis blijft. Er is een groote afwisseling in de Pary- sche kerkhoven, die beantwoordt aan het verschil in de geldelijke omstandigheden van de levende bewoners. De later aange legde, buiten Parys, die een enorm opper vlak beslaan, zooals Pantin en Thiais, zyn niet veel anders dan doodenpakhui- zen, waar niet de minste stemming heerscht. Het is ons gebeurd, dat wij, deelnemende aan een begrafenisstoet, on der luid getoeter werden voorbij gereden door een andere lijkauto, waarvan het personeel haast had en vond, dat wy niet vlug genoeg opschoten De begrafenis plechtigheden zyn er tot het uiterste mi nimum beperkt en de eentonigheid van de rijen graven wordt slechts hier en daar verbroken door een houten hekje om een graf, waarvoor de familie de luxe van een tijdelijke concessie van vijf of op zyn hoogst dertig jaar, heeft weten te bekosti gen. De rest wordt opgeruimd zoodra er behoefte is aan ruimte en de nabestaanden moeten dan voortaan hun bloemenhulde maar deponeeren om het monument, dat voor alle dooden in het midden van het kerkhof is opgericht en waar zich dan ook in deze dagen een ware heuvel van chry santhen, rozen en viooltjes verheft. Met deze troostelooze doodenvelden contrasteeren sterk de kerkhoven van den „rykdom": Père Lachaise, Cimetière Montmartre, Cimetière Montparnasse. Daar doet het verlangen, dat zoovelen hier hebben, uit te blinken, zich van het gewone volk, het vulgus, te onderscheiden, zich duchtig gevoelen. Een doode van een familie, die zich respecteert, moet natuur lijk in de eerste plaats een eigen graf heb ben, dat hier met een ietwat snorkenden term een „concession a perpétuité" heet en aldus het eigendomsrecht heet te verze keren voor alle eeuwigheid alsof er op deze wereld iets anders eeuwig was dan de dood zelf! Dan moet er op dat graf een eigen tempelachtig huisje worden opge trokken, versierd met zooveel beeldhouw werk, smeedwerk en gekleurd glas als het familiebudget maar toelaat. In het tempeltje wordt een soort van altaar aan gebracht, door de openingen in de ijzeren deur zichtbaar en waar tusschen kaarsen en bloemen een portret van de(n) over ledene wordt neergezet. Een in den wand gebeiteld opschrift vermeldt de titels en de deugden van hem of haar, die onder de zerk ligt en zoowel de doode als degenen, die hem op de daarvoor bestemde dagen komen herdenken zijn dus zooals het be koort „chez soi". Men kent uit menige beschrijving de pompeuze pracht van het voorname Père Lachaise en den rykdom van beeldhouw werk dien men daar over de graven ver spreid vindt. Het onderscheidt zich van de ,,Capi Santi" van Genua of Milaan door ccn wat beteren smaak (men vindt hier tenminste geen voorstelling van den ster vende op zijn bed, omringd door zijn fa milie met marmeren tranen op de mar meren wangen) en een wat geringeie vakbekwaamheid in de bewerking, waar in de Italianen ongeëvenaard zyn. Maar de wensch, die uit zoo menig monument sPreekt den voorbijganger toch vooral te doordringen van de beteekenis en de ge goedheid van den man of de vrouw, die er onder ligt is niet minder hinderlijk. De kroon van dit alles spant het kleine re kerkhof van Passy, gelegen in een voor name buurt, op den hoek van het 11 oca deroplein en de statige Avenue Henri- Martin. Het is bij uitstek chic en de tem- Pels, die de namen dragen van de groote families uit de wereld van handel, indus trie en bankwezen, zijn de een al grooter Pomptueuser dan de andere. Op een ei - van ligt een bronzen vrouwenfiguur, in smart neerzijgend, die zeker driemaal levensgroot is. Elders zit op een zerk een bronzen jachthond, die met scheefgehou- den kop omlaag tuurt en wacht tot he echtpaar, dat er ligt, oprijzen en hem weer vriendelijk toespreken zal. Het grootst van alles en ook het hinderlijkst, als uiting X?1} ^nnsmaak, *s ware Grieksch- atholieke kapel, die is opgebouwd boven net overschot van Marie Bashkirtchef, de begaafde jonge schilderes en schrijfster die or 24-jarigen leeftijd overleden is; ze is overdekt met opschriften en verzen, waarin de voornaamste werken van de jonge kunstenares worden gememoreerd. Van den pathos daarbij gebruikt, moge het volgende kwatryn een denkbeeld geven: Son nom est immortel et luit comme un flambeau, Dans les siècles j'entends sa mémoire n bénie, Car u a tant produit, son précoce génie Que tous les arts en deuil pleurent sur son tombeau. Het is vooral op dit kerkhof dat de doodendag zich gekenmerkt heeft door het aandrager van vermogens aan dure bloe men. Wij zagen eenige graven waarop kunstige mozaïeken van kostbare rozen waren aangebracht; op een ervan lag zelfs een groot kruis, geheel uit orchideeën sa mengesteld. Maar meer dan deze kostbare versieringen, waaruit al te duidelijk de bestelling en de hand van den man-van- het-vak spraken, trof ons elders de zorg van de eenvoudiger nabestaanden, die zich beijverden om een dierbaar graf te verzorgen, te begieten, en met eenvoudige bloemen te tooien. Vergeten graven vindt men overal. Als ook de laatste familieleden zelf gestorven zijn, en sinds vele tientallen jaren alle zorgen zijn opgehouden, valt geleidelijk ook het deftigste graf in puin. Hoevele zijn er niet waarvan de zerk zoodanig verweerd is dat het opschrift volkomen onleesbaar is geworden. Vaak rijst uit zulk een graf een groote boom omhoog, welks onweerstaanbare groei graniet en ijzer heeft gespleten en verwrongen, en dit overwinnen door de natuur van wanhopi ge pogingen om een volkomen willekeurig menschelijk bestaan nog te willen verlen gen in de nagedachtenis van nieuwe ge slachten, is een les die beter kon worden ter harte genomen! Echte intieme oude kerkhofjes vindt men te Parijs niet veel meer. Overal wordt de beschikbare ruimte ingenomen door nieuwe woningen. Zoo worden de kleine groene doodenakkers meer en meer om ringd door hooge moderne huizen van zeven verdiepingen, en ze verliezen elk karakter van rust en stilte en afzonde ring. Bekend is het geval van het Cimetière Montmartre, waarboven men, wegens de eischen van het zich steeds intensifieeren- de verkeer, een ijzeren brug heeft gesla gen, waarover heel den dag auto's en au tobussen voortrazen, dat de dooden ervan trillen onder hun tempeltjes Slechts op enkele punten, zooals op den kleinen zerkentuin achter de oude kerk van Sint- Pieter, hoog boven op den heuvel van Montmartre, is nog iets van de vreed zame stemming van vroeger behouden ge bleven. Een van de merkwaardigste kerkhoven van Parys is dat van Picpus, gelegen in den tuin van een oud klooster, dat hier in die verre buitenwijk in het Oosten van de stad, die voor een groot deel uit huizen van geestelijke orden en stichtingen voor zieken en ouden van dagen bestaat, goed op zijn plaats is. Het is oorspronkelijk de begraafplaats geweest van de slachtoffers van de terreur die geguillotineerd zijn op de „Place du Tróne renversé", nadat de guillotine van de tegenwoordige Place de la Concorde verwijderd was. Er liggen 1306 van deze ongelukkigen, onder welke zich ook de dichter André Chénier be vindt, en het zijn vooral leden geweest van bekende en beroemde adellijke families, de Chateaubriand, de la Rochefoucauld, de Montalambert, de Montmorency, de Noailles, de Talleyrand-Périgord, die hier hun laatste rustplaats vonden. Ze liggen alle bijeen in een afzonderlijke ruimte, door een groot hek afgescheiden, en waar in men later ook den beroemden Lafayet- te begraven heeft, de held uit den Ameri- kaanschen vrijheidsoorlog, wiens schoon moeder tot de geguillctineerden behoor de. Later is het terrein aangekocht door de families van hen die er lagen, en zoo is het steeds een particulier kerkhof ge bleven. Het is het eenige waarop op den dag van Allerzielen het publiek geen toe gang heeft, en dat dan slechts door dege nen wier familieleden hier liggen, kan worden bezocht. De stilte en de eenvoud van de graven, vergeleken bij de over dreven pacht op zoo menig ander chic kerkhof van Parijs, doen er weldadig aan. (Zitting van 6 November 1936). Voddenkoopman in het nauw. De voddenkoopman D. G. uit Amster dam had in Uitgeest bij diverse inwoners vodden opgekocht. Hierbij volgde G. een patent systeem. Hij ruilde n.1. bij ver schillende kinderen de vodden van hun respectievelijke vaders en moeders in tegen allerlei kleine snuisterijen, als s;eelgoed en dergelijke. Aangezien de kinderen nogal tuk bleken te zijn op al die fraaiigheden bleken zij maar al te dik wijls buiten medeweten en goedkeuring van hun ouders, allerlei vodden waar onder er ook nog wel geweest zullen zijn, die nog niet voor den naam vodden in aanmerking kwamen aan den koop- r.. - hadden gebracht ter inruiling tegen de veelbegeerde snuisterijen. Door eenige ouders was hierover by de politie geklaagd en G. was geverbaliseerd. Hoewel de koopman nog poogde zich aan de straf te onttrekken, door aan te voe ren dat hij aan de deur had gekocht, bleek de verbalisant heel anders te heb ben geconstateerd. Eisch 20.of 15 dagen. Uitspraak 10.of 5 dagen. De loterijwet overtreden? Van 2 tot 16 November van het vorige jaar organiseerde een bekend warenhuis hier ter plaatse een attractie voor zyn klanten, n.1. eiken dag zou er gedurende één uur gratis verkocht worden. De zaak ging als volgt te werk. Bij de twee Alkmaarsche dagbladen, het Noord- Hollandsch Dagblad en de Alkmaarsche Courant, was een aantal enveloppen gedeponeerd, voor eiken dag een, waarin vermeld stond op welk uur voor iederen dag het gratis koopuur was bepaald. De klanten kregen van hun aankoopen een expeditiebon en konden, wanneer later bleek dat hun bon op het voor dien dag geldende gratis-koopuur was afgetee- kend, hun geld aan de kassa tegen inle vering van bedoelde bon komen terug halen. Onder ten laste legging van overtre ding der Loterijwet stond terecht de eige naar van bedoeld warenhuis, J. W. A. H. uit Alkmaar. Getuige W. M. Woudman, bij genoemd bedrijf in dienst, had naar hy verklaarde tezamen met zijn chef de gratis-koopuren vastgesteld en de boven aangehaalde enveloppen bij de redacties der bladen gebracht. Hij was er bovendien steeds bij- geweest als deze in het byzijn van de hoofdredacties werden geopend. Op een vraag van den ambtenaar van het O. M. verklaarde getuige Woudman dat indien het publiek dit wenschte de ge kochte goederen op een bepaald uur wer den thuisbezorgd, terwijl ook telefonische orders op een door den klant aan te wij zen tijd werd bezorgd. Get. Tj. N. Adema, hoofdredacteur der Alkmaarsche Courant, verklaarde, dat door hem in het bijzijn van getuige Woud man de enveloppen waren geopend. Getuige mej. M. P. v. d. Hurk uit Sint- Pancras was een der gelukkigen geweest die haar geld ongeveer 16.had teruggekregen. De ambtenaar van het O. M. merkte allereerst op, dat hij verleden jaar nog niet had willen ingrijpen in deze affaire om den bedoelden eigenaar niet te veel te dupeeren door beslag e. d. Nu echter in verband met het naderen van het St. Ni- colaas- en Kerstfeest, weer diverse mid denstanders op middelen zullen zinnen om de kooplust van het publiek te stimulee- ren, achtte spr. het geboden dat een voor beeld gesteld worde en uitte tevens een waarschuwing aan het adres van die genen die nog in overtreding zouden komen, daar thans onverbiddelijk tot procesverbaal en inbeslagname zal worden overgegaan. Spr. behandelde vervolgens het verschil tusschen den gratis-koopdag en het gratis koopuur. Volgens den ambtenaar was er wel degelijk verschil tusschen deze beide systemen. Het gaat er tenslotte om of de kooper redelijkerwijze gesproken invloed uit kan oefenen op het feit of hy al dan niet voor een zoogenaamden prys in aan merking zal komen. Volgens spr. gaat men niet 12 maa\ per dag in een winkel iets koopen, dit is zeker niet rationeel te noemen. In dit verband haalde spr. ook nog aan de zoogenaamde prikpuzzle- affaire, waarbij de Hooge Raad zijn aan vankelijk gewezen vonnis herriep en later de puzzles als een overtreding der loterij wet beschouwde. Spr. eischte 125. boete of 30 dagen hechtenis. De verdediger, mr. C. A. de Groot, achtte het een heel vanzelfsprekend ver schijnsel dat de middenstand de toch al niet groote kooplust van het publiek op allerlei wijzen tracht te animeeren. Spr. herinnerde hierbij aan het bekende Bal- lerospel, waarvan hij feitelijk de geeste lijke vader is. Over de kwestie zelve merkte pleiter op, dat het gratis koopuur reeds eerder voor den Hoogen Raad aanhangig was gemaakt. Het betrof toen de Fransche Bazar te den Haag, die een soortgelijke attractie .had opgezet. In dat geval was door den Hoogen Raad de dagvaarding nietig verklaard. Maar wat is, zoo merkte spr. op, eigenlijk het verschil tusschen den gratis koopdag en het gratis koopuur? De gratis koopdag is, eveneens volgens een arrest van den Hoogen Raad, niet in strijd met de loterijwet bevonden. En als men dan over een tijdsverloop van 2' dagen wel zijn inkoopen over verschillende dagen kan verdeelen, dan zag spr. niet in hoe men voor een dag zijn inkoopen niet over 12 uur zou kunnen verdeelen. In beide gevallen is er redelijkerwijze precies dezelfde gelegen heid voor den kcoper om zijn kansen te be- invloeden. Het geheel resumeerende kon spr. in het aanhangige geval geen enkele overtreding van de Loterijwet zien en con cludeerde derhalve tot ontslag van rechts vervolging. Na re- en dup'iek werd de uitspraak be paald op 13 November. Een lijster geschoten. De tuinder W. de V. uit Bergen had in zijn tuinderij veel last van lijsters, die zijn aardbeien stalen. Zoo was hy op 11 Juni op het spoor gekomen van een lijster en het bleek hem dat het dier in een boom in den tuin van zijn buurman G. de Sain zat te broeden. Hij had toen het dier, terwijl het op het nest zat, doodgeschoten. Begrijpe lijkerwijze was zyn buurman witheet aan- geloopen over deze op zijn zachtst ge sproken laaghartige daad en had de zaak by de politie aangegeven. Eisch 15 of 10 dagen. Uitspraak 13 November. Voetballers in moeilijkheden. Op 29 Maart reed op den Kennemerstraat- weg te Alkmaar een tweetal auto's, waarin zich een aantal voetballers bevond, die terugkwamen van een juist gespeelden wed strijd. De achterste wagen, die bestuurd werd door J. M., brandstoffenhandelaar te Heiloo, wilde ter hoogte van de Reguliers laan den voor hem rijdenden wagen pas- seeren. Aangezien de weg nat was door den regen w#6 M., toen hij den voor hem rijdenden wagen juist gepasseerd was, aan het slippen gegaan en had zyn rit beëindigd tegen een rechts van den weg staanden Het maakt een groot verschil uit, wat voor pijp U rookt. Een goede pijp verdubbelt het rookgenot Zulk een pijp is de IBIS-pijp, vervaardigd uit een uitgezochte, uitge werkte, prima kwaliteit echt Bruyère wortelhout. De IBIS-pijp is licht en rookt koel. De IBIS-pijp is door de N.V. Louis Dobbelmann speciaal in den handel ge bracht met het doel den rookers van de alom bekende IBIS SHAG de beste en meest geschikte pijp aan te bieden tegen den laagst mogelijken prijs. Briar de Luxe 1 Briar Extra f 0.50 Ta Alkmaar verkrijgbaar bij: Firma Frans Rempt, Schoutenstraat 9; Firma J. Hoogvorst, Luttik-Oudorp 43; Firma P. Blaauw Zn., Ritse voort A 37Firma J. J. IC Crum, Marktstraat hoek Achterstraat; Firma F. Meelis, Klein Nieuwland 16, hoek KwerenpadFirma P. Har- tog Jzn., Seharloo E 18Sigarenmag. Hartland, Nieuwesloot 97 Wed. B. Jansen v. d. Linden, Heul 22Firma J. Goudsblom, Zilver straat 3; Firma J. N. Smit, Laat 136; Firma D. Ottink, Dijk C 1; Firma A. Beers, Laat 177; Firma J. G. Scheepmaker, Langestraat 103 Firma G. Geus, Magdalenenstraat B 14; Firma P. Sasburg, Heerenstr. 7. boom, waarbij behalve belangrijke schade aan den wagen ook een paar van de inzit tenden kwetsuren ha4den opgeloopen. M. voerde aan dat hij den voor hem rij denden wagen had willen passeeren omdat hij meende dat deze van plan was te stop pen. Eisch 40 of 20 dagen. Uitspraak 13 November. Een vreemde manoeuvre. Op 16 Augustus reed de koopman G. J. S. uit Schoorldam in de Langestraat te Alk maar, toen hy plotseling voor een voet ganger, die voor hem de straat overstak, had moeten uitwijken en hierbij tegen A. M. de Beurs, zich noemende journalist, was aan gereden. De botsing had tot resultaat dat het rijwiel van de Beurs werd beschadigd en deze hiervoor een bedrag van 4.50 on kosten had moeten maken. Eisch 8 boete of 8 dagen hechtenis. Uit spraak 2.50 of 2 dagen hechtenis met toe wijzing van de civiele vordering, groot f 4.50. Gevaarlijke brooddronkenheid. Er was op 26 Augustus in Uitgeest een feestje geweest. Dit op zichzelf is feitelijk heel normaal, doch het bleek dat de gevol gen heel wat minder prettig zouden zyn voor den arbeider J. Veldhuis uit Uitgeest. Deze kwam n.1. op zijn motorrijwiel van zyn werk af en ontmoette op den Middel weg een viertal jongelui die van het feestje huiswaarts keerden. Juist op het moment dat de motorrijder de jongelui zou passee ren, wierp de bakker A B. S., een kist voor zijn wielen, zoodat Veldhuis viel en een leelijke smak maakte, waarbij zijn mo torrijwiel werd beschadigd en hy tevens een paar schaafwonden opliep. De verdachte vertelde dat een van zijn knornuiten hem uit louter brooddronken heid had gezegd de kist weg te gooien. Dat het voor de wielen van Veldhuis terecht was gekomen, was volgens verdachte louter toeval, daar hij getuige niet had zien aan komen. Het feit dat verdachte de berokkende schade ad. 12.50 reeds had vergoed, kon in zyn voordeel worden aangemerkt, weshal ve de ambtenaar een geldboete van 12, subs. 10 dagen hechtenis vroeg. Uitspraak 8 boete of 6 dagen hechtenis. Zijn pinken liepen los. Op 16 Augustus hadden eenige pinken van den veehouder C. OliJ er blijkbaar ge noeg van gehad altijd op hetzelfde weiland te moeten rondloopen en er waren er der halve eenigen van gedeserteerd, die op den Blokkerweg te Heiloo een malsch stukje gras hadden gevonden. Een paar bewoners van genoemden Blok kerweg hadden zich hieraan geergerd, te meer daar,, naar de veehouders C. A. Rot teveel en G. Kamp beiden wonende te Hei loo, mededeelden, dat het vee meermalen op den weg liep en dan de verschillende tuintjes binnen drong. Een eij ander bleek terplaatse een ware ruzie te nebben ont ketend. Eisch 3 boete o 3 dagen hechtenis. Uit spraak 1 boete of 1 dag hechtenis. Kleine oorzaken, groote gevolgen. J. J. V. uit Alkemade reed op 15 Septem ber met zijn motorrijwiel op den rijksweg te Schoorl en wilde naar links afslaan. Hij vergat hierby evenwel richting aan te ge ven met het gevolg dat een achter hem rijdende autobus, bestuurd door den mon teur F. v. Ouwekerk, die militairen naar Den Helder vervoerde, genoodzaakt was plotseling uit te wyken, waarbij de bus met een brugleuning in aanraking was ge komen en aan de eene zijde geheel was opengescheurd. Zes inzittenden waren door ongeval dusdanig gewond dat zij in het zie kenhuis waren opgenomen. V. die niet den indruk wekte van een woesten rijder te zyn werd door den kanton rechter veroordeeld tot een geldboete van 8 boete of 8 dagen hechtenis. Vrachtauto contra autobus. De expediteur H. C. A. uit den Helder wilde op 14 September met zijn vrachtauto van het terrein van het gemeentelijk slacht huis te Alkmaar den Helderschen weg op rijden. Hoewel A. meende zich goed te heb ben overtuigd dat er geen verkeer naderde, bleek van de richting den Helder een auto bus aan te komen en deze had niet tijdig kunnen stoppen en was tegen den wagen van A., die reeds voor een deel op den rij weg stond, aangereden. De getuige L. Bijwaard, kruidenier te Bergen had het ongeluk zien plaats vinden. Volgens hem reed de chauffeur van de vrachtauto zeer kalm, terwijl de bus vrij snel reed. De ambtenaar van het openbaar ministe rie merkte op, dat verdachte van een niet openbaren weg op den openbaren weg was gekomen en hier het van links komend verkeer eveneens voorrang had moeten verleenen. Dat was volgens spr. niet ge beurd. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak ƒ6 boete of 6 dagen hechtenis. IJitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 6 November 1936. Overtredingen van de motor en rywielwet: G. Z. te Noordschar- woude, 3 boete of 1 week tuchtschooL L. B. te Schoorl, 2 boete of 2 dagen hech tenis. F. H. te Schagen, 2 en f 1 boete of 2 en 1 dag hechtenis. S. S. te Schagen, 3 en 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis. H. de R. te Alkmaar, 3 en 2 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. C. H. K. te Alkmaar, A J. v. d. K. te 's-Gravenhage, J. S. te Heiloo, Fr. H. C. D. te Bergen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. W. te Heerhugowaard, W. V. te Krommenie, A P. S. te Heerhugo waard, J. den D. te Schagen, J. de V. te Winkel, C. H. S. te Alkmaar, A. de V. te Alkmaar, H. C. H. te Beemster, J. ten H. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis. W. M. te Amsterdam, f 6'boete of 4 dagen hechtenis. Fr. S. te Bergen 6 boete of 4 dagen hechtenis. A. W. te den Helder, 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. K. te Beverwijk, 12 boete of 8 dagen hechtenis. H. B. te Amsterdam, 12 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politie verordeningen: C. A M. B. te Alk maar, G. S. te Oudorp, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. van Z. te Beverwijk, W. v. d. W. te Franeker, W. v. d. P. te Hee renveen, C. B. te Amsterdam, ieder 3 boe te of 3 dagen hechtenis. M. P. D. te den Helder, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 461 van het wetboek van strafrecht (loo- pen over verboden grond): A. S. te Heems kerk, 1 boete of 1 week tuchtschooL H. H. te Amsterdam, 1 boete of 1 dag hechtenis. C. S. te IJmuiden, D. Z. te Uitgeest, J. Th. B. te Heemskerk, C. T. te Uitgeest, G. V. te Uitgeest, J. V. te Uitgeest, P. M. te Uitgeest, J. B. Z. te Amsterdam, C. C. G. te Amster dam, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. W. te IJmuiden, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. V. te Purmerend, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van het binnen- aanvaringsreglement: A S. te Alk maar, 2 x 2.50 boete of 2 x 2 dagen hech tenis. Overtreding van de arbeidswet Fr. J. B. te Bakkum, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van J. G. te Egmond aan Zee, dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 van het wetboek van strafrecht (openbare dronkenschap): G. V. te Gouda, G.-D. te Velsen, P. A. C. te Beverwijk, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art 459 van het wetboek van strafrecht (een koe laten loopen op bebouwd land): M. K. te Heerhugowaard, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van artikel 427 van het wetboek van strafrecht (een paard onbeheerd laten staan): Fr. G. te Egmond aan Zee, f 3 boete of 2 dagen hech tenis. de jachtwet: 10 boete of 6 ladera automobilist kan a dedaKfk vartallen, koavaal ktlomaiar par uur zijn wagan Kaalt, maar leekt, weinigen watan, Koavaal malar za wal noodig kabban om mat dia vaart te stoppan I r

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 13