Jongste bediende. B.z.a. nette Huishoudster Lijk aangespoeld. "oe heer Schilder meende, dat het ge- eentebestuur geen koopmanschap bezit. mHet begrijpt zijn eigen belang niet. E e n s t e m: 't Zijn nooit kooplui geweest! De heer S c h i 1 d e r: Wij hebben toch on ze vertegenwoordigers in het gemeentebe- stgUgnfge stemmen: Neen! Ze staan er ^Difheer L o n d o n meende, dat het ge- meentebestuur niet anders kan dan het doet. Hij zou liever meer propaganda van de V V. V. willen hebben t. a. v. de ledenwer- V'Tenslotte stelde de voorzitter voor, om een vergadering te organiseeren met andere Alkmaarsche vereenigingen, om gezamen lijk de Alkmaarsche belangen te bespreken. Aldus werd besloten. De begrooting werd daarna goedgekeurd. Bestuursverkiezing. periodiek traden af de heeren D. G. G. Margadant, N. K. Bettink en M. Kater, ter wijl er een vacature was wegens het over lijden van den heer J. J. Swets Bzn. De drie aftredende leden werden bij ^te stemming met groote meerderheid herkozen, terwijl in de vacatures na twee yzye stemmingen en een herstemming ten- sl0tte de heer Pels gekozen werd. De drie herkozenen namen hun herbenoe- „iing aan en de voorzitter bracht dank aan vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen. 40-jarig bestaan V. V. V. Met het oog op den financieelen toestand der vereeniging stelde de voorzitter voor, het 40-jarig bestaan der vereeniging zonder meer te laten passeeren. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren Blom, Jacobse en Dam. De motorraces. Bij de behandeling van dit punt deelde de voorzitter mede, dat de motorraces gemid deld een 5000 gulden kosten. Velen hebben jarenlang het bestuur gesteund door te teekenen in het garantiefonds, doch nu er dit jaar een ernstig verlies is geleden, vreesde het bestuur, dat een garantiefonds niet goed meer gevormd zou kunnen wor den. Spr. meende dat te kunnen opmaken uit het gebeurde met de z.g. kampioenraces. Dat waren extra-wedstrijden en het bleek, dat vele garantiehouders niet voor deze race teekenden. En toen later bleek, dat die vierde race een belangrijk verlies had opge- l«verd, meende het bestuur, dat het niet verder kan doorgaan. De heer Oortmeijer meende, dat vier races wellicht te veel van het goede hebben beteekend, maar was toch nog zoo optimis tisch om te gelooven, dat een garantiefonds te krijgen is, als de uitgaven maar zoo laag mogelijk gehouden worden en het gemeen tebestuur ook het belang van de races inziet. En dan... er bestaat toch nog altijd een reserve van 2000? De voorzitter: Nee! Die is weg, mede doordat V.V.V. met haar zuiver V.V.V.-werk reeds met een nadeelig saldo werkt en dat aangezuiverd is. En wat de races betreft, de eerste leverde winst "p, de tweede een ver lies, de derde ging" en de vierde werd weer een verlies. De heer Blom vroeg naar de juiste cijfers en hem werd meegedeeld, dat de Paaschrace een winst van 1950.62 had opgeleverd, de Juni-race een verlies van 1875.08, de kermisrace een verlies van i 278.24 en de Octoberrace een verlies van S 1276.49. De heer L. Prins dacht, dat het vroe gere systeem van de garantiehouders (de geheele winst aan de garanten) aantrekke lijker was en zou die oude regeling graag weer zien ingevoerd. De voorzitter merkte op, dat men zooveel mogelijk bezuinigd heeft. Maar er zijn vaste uitgaven, waarvan men niet af komt. Zoo vraagt de gemeente 10 pCt. huur van de bruto-ontvangsten en 20 pCt. belas ting," maar men moet niet vergeten, dat het onderhoud van de baan heel veel geld eischt Verder moet V. V. V. 43 suppoosten aanstellen. De heer Blom wilde de motorraces toch graag gehandhaafd zien en stelde voor, om tenminste één race te houden. De voorzitter zou dat willen probee- ren, mits het een Paaschrace kan zijn. En verder zou spr. willen afwachten, hoe de houding van het gemeentebestuur zal zijn. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag werd de kwestie der kaasbeurs nog even aangeroerd door eenige loden en merkte de voorzitter op, dat dit punt op de federatie-vergadering uitvoe rig behandeld zou worden. Daarna volgde sluiting. het drama te broek op LANGENDIJK. Naar wij vernemen,, zal de zaak tegen e drie jongemannen, die betrokken zyn bij e Whistparty te Broek op Langendijk, in en nacht van 21 óp 22 Sept., vermoedelijk aan het einde van deze maand voor de recht- te Alkmaar dienen. brengt en snoepzucht aankweekt, zonder dat de ouders hierop toezicht kunnen houden. Is de genoemde overlast eenerzijds door de jeugd veroorzaakt, aan de andere zijde heeft de burgerij zelf mede schuld aan deze ontaarding door een verkeerd opgevat gevoel van welwillendheid tegenover dit oude volksgebruik, dat op zichzelf waard is in stand te blijven. Men dient dan ech ter er toe mede te werken, dat b.v. alleen kinderen tot een leeftijd van een jaar of 12 hun lichtjes toonen aan de deuren, geen geld wordt gegeven en na 8 uur 's avonds de vrijgevigheid met een lekkernij wordt beëindigd. Een a.s. Woensdag te betoonen eensge zinde opvatting kan hierin direct de ge- wenschte uitwerking bevorderen. Hedenmorgen ongeveer kwart voor zeven is door een inwoner van Petten aan het strand te Sint Maartenszee (gemeente Zijpe) bij strandpaal 18 een door de zee aange spoeld lijk gevonden. Het hoofd was der mate verminkt, dat herkenning zeer moei lijk zal zijn. Uit de kleeding viel op te ma ken, dat het een visscher zou zijn. Mogelijk betreft het een opvarende van den logger Sch. 179. INBRAKEN TE SPANBROEK. Bij verschillende ingezetenen alhier is in den nacht van Zaterdag op Zondag inge broken. Bij den rijwielhandelaar Koelemey werden twee rijwielen en eenige rijwiel- plaatjes ontvreemd, bij Dijkstra een heeren rijwiel en bij den caféhouder Bijman werd een ruit uitgesneden en een dynamo van een rijwiel ontvreemd. In het raadhuis werd de deur opengebroken. SINT NICOLAAS BIJ V. EN D. Sint Nicolaas is zoo verstandig geweest uit Spanje zoo spoedig mogelijk met zijn zwarten knecht naar Holland te vertrek ken. Hij heeft een avontuurlijke reis achter den rug en is vaak ternauwernood aan de bommen en het mitrailleur vuur van zijn vechtende landgenooten ontsnapt. Hij vertoeft reeds veilig en wel in onze omgeving en al de volgende week Woens dag 18 November om half drie, vergezeld van zijn trouwen knecht bij V. en D. fees telijk worden ingehaald. Een comité is samengesteld om hem aan den ingang van het gebouw aan de Rid derstraat te ontvangen. lederen dag zal St. Nicolaas audiëntie verleenen, doch om het bezoek voor den Sint niet te ver moeiend te maken, zal men alleen toegang tot hem kunnen verkrijgen op vertoon van een bon, welke aan de cassa's van V. en D. reeds bij aankoop van 0.50 uitgereikt zal worden. Vanzelfsprekend zal hij de kinderen met een verrassing bedenken. Als men toch bij V. en D. is, moet men eens het fantastisch Show-stuk op de 2e étage gaan bezichtigen, een groot sprook jes-aquarium, met allerlei voortbrengselen der zeebodem, een attractie van den eersten rang. ST. MAARTEN OVERLAST. commissaris van politie te Alkmaar meeiH de bijzondere aandacht der Alk maarsche ingezetenen te moeten vestigen °P de ontaarding van de viering van het feest van Sint Maarten, dat op 11 Novem- ber> dit jaar dus a.s. Woensdag, plaats Vlndt. Deze ontaarding demonstreert zich lr' een georganiseerde bedelpartij, soms zelfs onder leiding van volwassenen, waarbij de kleineren worden vergezeld ^an grooteren, die een tasch of korf mee dragen om aan de deuren een inzameling e houden en waarbij men zich niet ont ziet om de onbetamelijkheid zoo ver te drijven, dat men op onhebbelijke wijze zijn teleurstelling over het weigeren van een lekkernij of geld uitdrukt. Er zijn zelfs meerdere gevallen bekend, dat nadruk kelijk door grooten om geld gevraagd Wordt. Deze ontaarding wordt daardoor tot een overlast voor het publiek, in het (jzonder ook voor de winkeliers, die het achtoffer kunnen zijn van hun nering- belangen. Ook het geven van geld is te verwerpen, kar het de kinderen in de verleiding INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 3—10 NOV. 1936. Nieuwe zaken: Den Helder: W. G. F. Schrander, 2e Vroonstraat 92 B, metselaar. Zijpe: H. Toes, Schagerweg F 96a, timmer bedrijf. Wijzigingen: Alkmaar: Apotheek „De Bever", Emma- straat 64, overgegaan aan B. H. J. Schou ten. N.V. Hollandsch IJzermagazijn v.h. M. de Wild; bestuurswijziging. Heiloo: N.V. Autobusonderneming van Geelen van den Berkhof; bestuurswijzi ging. behagen: Johan de Njjs, Molenstraat C 59, bier- en wijnhandel; overgegaan aan Mw. de Wed. G. L. de NijsKuiper. Wieringerwaard: Coöp. Zuivelfabriek „De Volharding" G.A., Tweewegen A106; be stuurswijziging. Opheffingen: Alkmaar: „Het Tapijthuis", Payglop 13, winkel in meubelen, bedden en tapyten. B. C. M. Nijemanting-de Munk, St. Anna- straat 15, schilders- en behangersbedrijf. Den Helder: J. H. Gorter Co., Parallel weg 1, expeditiebedrijf. INGEKOMEN PERSONEN. Wed. B. J. Selhorst, G.K, van Sint Pan- cras naar Lamoraalstraat 9. Y. Bleeker, agent fa. de Gruijter, R.K., en gezin, van Wieringen naar Stationsstraat 32. Wed. G. J. A. Koning, z.b., R.K., van Zaandam n. Kennemerstraatweg 101. G. van Leeuwen, bezorger Mij. de Veluwe, R.K., van Den Helder naar van der Woudestraat 67. C. P. Gildemeyer, steno-typiste. R.K., van Doe tinchem naar Nieuwpoortslaan 116. W. H. B. Kors, dienstbode, R.K., van Heiloo naar Scharloo 7. P. Veenstra, agent v. politie, G.K., van Barradeel naar Corfstraat 13. J. Speur, kapper, N.H., van Den Helder naar Druivenlaan 20. M. M. Honig, z.b., N.H., van Heiloo naar Geestersingel 20a.J. W. Postma, leeraar, N.H., en gezin, van Ned.- Indië naar Lyceumstraat 74. M. Molenaar, dienstbode, R.K., van Enkhuizen naar Brou werstraat 8. C. Slijkerman, dienstbode, R.K., van Medemblik naar Egmonderstraat 22. J. P. A. Stroomer, slager, R.K., en ge zin, van Amsterdam naar Brouwerstraat 8. Wed. S. N. Stikkel, z.b., N.H., van 's-Gra- venhage naar Corfstraat 5. A. W. van Tongeren, bakkersknecht, N.H., van Putten naar Mient 4. J. E. van Galen, dienstbode, R.K., van Enkhuizen naar Leeuwenhoekstr. 29. C. C. Rood, h.i.d.h., N.H., van Schagen naar Roemer Visserstraat 10. M. A. Leek, dienstbode, R.K., van Obdam naar Laat 163 N. Steggerda, vertegenwoordiger, R.K., en zusters, beiden zonder beroep, van Rot terdam naar Dr. Schaepmanplein 8. B. A, Andeweg, controleur voor de steunverlee- ning, N.H., en gezin, van IJsselmonde naar Corfstraat 51. P. van Tiel, z.b., D.G., van Bussum naar Nieuwesloot 37. G. Duin, dienstbode, R.K., van Wormer naar Omval 55. Echtg. J. Peereboom, N.H, van Zuid en Noordschermer paai Niauwt'pfH 49, A. M. Hermes, hulshoudster, N.H., van 's- Gravenhage naar Nieuwpoortslaan 160.J. W. Bus, commies N.S., R.K., en gezin, van Amsterdam naar Lyceumstraat 26.A. Deelis, dienstbode, R.K., van Heerhugowaard naar Kennemerstraatweg 76. M. Mors, loodgieter, R.K., van Princenhage naar KL Nieuwland 31. K. Zeldenthuis, dienstbode, R.K., van Sneek naar van Everdingenstraat 16. K Bakker, dienstbode, N.H., van Voorburg naar Noorderkade, noodwoning. VERTROKKEN PERSONEN. J. Steltenpool, R.K., kantoorbediende L. C. O., van Eikelenbergstraat 16 naar Wervershoof. J. A. Harp, geen, echtge- noote van J. Burgerhout, zonder beroep, van Geesterweg 14 naar Voorburg. M. Bruin, geen, echtgenoote van C. J. Zut, zonder be roep, en kinderen, van Gashouderstraat 22 naar Den Helder. J. A. de Ruijter, R.K., winkelbediende, van Laat 179 naar Haarlem. G. Schohaus, E.L., winkelbediende, van Oudegracht 199 naar Duitschland. P. J. Nagengast, R.K., typograaf, van Ritsevoort 36 naar Castricum. G. H. Raat, D.G., amb tenaar ter gem. secretarie, van Cabeljaustr. 8 naar Medemblik. J. A. E. Spaay, geen, echtgenoote van J. C. A. Smeelen, zonder beroep, van P. L. Takstraat 7 naar Heiloo. D. Baas, R.K., pluimveekoopman, en echt genoote en kinderen, van Omval 8 naar De Rijp. W. F. C. Rike, Rem., zonder beroep, van Langestraat 102a naar Frankrijk. J. Ursem, R.K, dienstbode, van Dr. Schaepman- straat 10 naar Zaandam. J. Bok, geen, dienstbode, van Spoorstraat 30 naar Zijpe, Burgervlotbrug. H. van Zwol, N.H., koop man, en echtgenoote, R.K., en dochter, van Voormeer 35 naar Den Helder. J. Ringers, N.H., zonder beroep, van Nassaulaan 51 naar Rotterdam. M. P. Engelvaart, N.H., dienst bode, van vaartuig „Corry" naar Schoorl, Camperduin. D. J. van Maarleveld, N.H., zonder beroep, van Snaarmanslaan 41 naar Haarlem. A. Fekke, N.H., weduwe van W. H. Groot, zonder beroep, van Oudegracht 199 naar Amsterdam. J. Eggink, R.K., kleermaker, en echtgenoote en kinderen, van Spoorstraat 19 naar Den Helder. R. G. Hondebrink, R.K., religieuse, van v. Ever dingenstraat 18 naar Grootebroek, Lutje broek. H. J. Heijdelberg, N.H., winkelbe diende, van Corfstraat 32 naar Delft. H. Boomgaard, Ger., zonder beroep, van Kenne merstraatweg 124 naar Utrecht. A. Hiem- stra, geen, kantoorbediende, van Burgem. Palingstraat 19 naar 's-Gravenhage. L. T. C. van Opstal, R.K., magazijnbediende, van le Landdwarsstraat 9 naar Amsterdam. J. G. A. M. Dirks, R.K., onderwijzer, van Spoorstraat 78 naar Amsterdam. H. van Apeldoorn, geen, chef commies N. S., en kinderen, van Brouwerstraat 33 naar Am sterdam. M. Schutte, geen, echtgenoote van A. Post, huishoudster, en dochter, van Brouwerstraat 33 naar Amsterdam. C. M. van Latum, R.K., aannemer, en echtgenoote, van Schermerweg 1 naar Apeldoorn. P. D. M. Huting, R.K., winkeljuffrouw, van St. Josephstraat 25 naar Heiloo. G. P. M. Plagge, R.K., religieuse, van Oudegracht 204 naar Enschede. P. F. Kuijper, R.K., on derwijzer, van Zeglis 39 naar Heiloo. W. C. Schulte, geen, vertegenwoordiger, en echtgenoote en zoon, van Blaeustraat 5 naar Haren (G.) Tj. A. H. Adema, D.G., zonder beroep, van Stationsweg 44 naar Terschel ling. DISTRICTSARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 opz. teekenaar, 1 bouwk. opzichter, 1 wa terbouwkundige, 4 glas in loodzetters, 2 gla- zenwasschers, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 4 stratenmakers, 1 stratenmaker-opperman, 1 stuc.-opperman, 1 tegelzetter, 1 beton- emailleur, 12 betonwerkers, 41 opperlieden, 23 stucadoors, 52 metselaars, 18 voegers, 67 schilders, 104 grondwerkers, 111 timmer lieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 16 bankwerkers, 2 blikslagers, 3 carosserie- bouwers, 2 constructie-werkers, 1 elecetro- technicus, 8 electriciens, 2 fitters, 1 instru mentmakers, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 8 klinkers, 17 loodgieters, 2 lijnwerkers, 6 machinisten, 2 machineteekenaars, 9 me taaldraaiers, 1 metaalvyler, 2 metaalslijpers, 16 monteurs, 2 orgelmakers, 2 plaatwer kers, 3 rijwielherstellers, 1 rywiellakkér, 4 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigkundige, 12 smeden, 10 sto kers, 2 tandtechnikers, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 5 wagenmakers, 1 werktuig bouwkundige, 9 yzerwerkers, 1 zandberei- der. Groep voedings- en genotmiddelen: 54 si garenmakers, 3 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 10 slagers, 1 kok, 6 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 1 off. choc. dragist, 26 bakkers, 2 bierbotte- laars, 3 zuivelbereiders. Groep verkeerswezen: 58 chauffeurs, koetsiers, 5 motorschippers, 19 pakhuis knechts, 21 magazijnbedienden, 6 kellners, 4 loopknechten, 1 emballeur, 1 hotelknecht. Groep houtbewerking: 17 meubelmakers, 10 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper. Groep boek- en steendrukkerijen: 8 let terzetters, 2 drukkers. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 étaleur. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 10 tuinlieden, 21 boerenarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 2 was- schers, 1 rietwerker, 6 schoenmakers, 1 por- tier-huiskn., 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 1 klompenschilder, 1 on derwijzer, 1 cartonnagebewerker, 1 papier bewerker, 1 controleur, 6 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 1 boek houder, 1 secretarie-ambtenaar, 25 kantoor bedienden, 38 transport- en 291 losarbeiders. Gedeeltelijk werklooze: Metaalindustrie 6, tabaksindustrie 1, overige beroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 27. Vrouwelijk personeel: 8 kantoorbedienden, 5 verkoopsters, 4 assisten in de huisk., huishoudsters, 1 kapster, 1 naaister, 4 dag meisjes, 2 dientboden, 8 werksters. 3$ucQutifa Stond ALKMAAR. GEBOREN: Leendert, z. van Gerrit Dirk Rijke en Geertje Prins. GETROUWD: Hendrikus Jacobus Hoogland en Johanna Catharina Hoogland. OVERLEDEN: Petronella Maria de Winter, geh. met Pe trus Antonius de Boer, 44 jaar. NIEUWE-NIEDORP (October). Overleden: Meinuwtje Rutsen, oud 74 jaren, weduwe van Pieter Veen. TEXEL (October). Geboren: Emmy Theodora d. van J. S. Dros en A. H. Kuyper. Cornelis Pieter z. van C. Kuip en A. Witte. Andreas z. van N. C. B. Ran en M. C. Zym. Johanna The- resia d. van P. W. J. Logman en E. G. de Porto. Maarten z. van J. Dijt en V. Tromp. Dora Maria d. van D. C. Drijver en M. Bremer. Jan Anthonius z. van P. J. Witte en T. C. van Heerwaarden. Johan Willem Peter Josef z. van J. Witte en M. G. Herpers. Cornelis z. van A. M. Tollenaar en J. J. Oele. Sijtje Maria d. van J. Kersemaker en C. M. Barhorst. Jansje d. van J. Vla ming en A. Vermeulen. Ondertrouwd: Pieter Verijzer en Marretje Halsema. Reijer Buijs en Johan na Maria van den Hoek. Simon Lap en Elisabeth de Waard. Cornelis Bakker en Anna Beumkes. Sijbrand Willem Koning en Reinoutje Dob. Getrouwd: Gerardus Sylvester Philip- sen en Allegonda Johanna van Sambeek. Pieter Verijzer en Marretje Halsema. Si mon Lap en Elisabeth de Waard. Cornelis Bakker en Anna Beumkes. Reijer Buijs en Johanna Maria van den Hoek. Overleden: Geertje Vlaming, 76 jaar. Gerrit Smit, 73 jaar. Leendert Daal der, 73 jaar, wed. van N. Wuis. Grietje Stoepker, 84 jaar, wed. van K. Dalenberg. Willemina Knol, 72 jaar, wed. van J. Witte. W ARMENHUIZEN (October). Geboren: Quant, Franciscus Petrus, z. van M. N. Quant en A. Bringenberg. Ondertrouwd: Johannes Entes te Harenkarspel en Cornelia de Nijs. Ber- nardus Hendrikus Alders te Haarlem en Catharina Tecla Pronk. Getrouwd: Johannes Entes te Haren karspel en Cornelis de Nys. Overleden: Dirk Kamper oud 71 jaar, echtgenoot van Maria Zomerdijk. Jantje Scheid, oud 69 jaar, echtgenoote van Jacob de Groot. HEERHUGOWAARD (October). Geboren: Simon, z. v. S. Pols en J. E. Sturm. Maria Anna, d. v. Th. van Stra len en A. M. van Langen. Adrianus Jo zef Johannes, z. v. Th. van Schagen en C. Schuijt. Petrus Gerardus, z. v. A. P. A. Overtoom en M. Borst. Jasper, Jozef Cornelis, z. v. J. Keuning en P. Komen. Jan, z. v. H. J. Schermer en G. Pluister. Theodoor Johan Gerard Marie, z. v. A. M. v. d. Ham en G. J. M. Wittebrood. Jacob, z. v. Alb. Bakker en J. Boers. Lena, d. v. S.- Sülzle en M. de Kok. Adriana, d. v. S. Sülzle en M. de Kok. Klaas, z. v. Jac. Huibers en A. Vroegop. Sjoerdje, d. v. Sj. Kooistra en L. Rozema. Janni, d. v. H. Pluister en T. den Engelse. Ondertrouwd: G. M. F. Lantman te Harenkarspel en KI. Dekker. H. H. Krui- ze te Den Helder en T. de Graaf. G e h u w d: G. M. F. Lantman en KI. Dekker. Overleden: Antje Schoen, 83 jaar, wed. v. J. Rood (overl. te Harenkarspel). Cornelis Kostelijk, 84 jaar, wednr. v. I. Kroon. Jan Groen, 59 jaar, echtg. van A. Komen. HARENKARSPEL (October). Geboren: Neeltje, d. van Cornelis Snij der en Antje Brommer. Gerardus, zoon v. Jacob Bleeker en Agatha Blankendaal. Maria, dochter v. Johannes Boekei en Geertje Karsten. Gerardus, zoon v. Ge rardus Boerdyk en Elizabeth Stroet. Si mon Petrus, zoon v. Petrus Johannes van der Stoop en Maria Johanna Dekker. Ja cobus, zoon v. Wilhelmus Willebrordus Bleeker en Agatha Roozendaal. Ondertrouwd: Theodorus Reinier van Ooijen en Maatje de Weyze. Overleden: Wilhelmus Bakkum, oud vijf jaren, zoon van Theodorus Bakkum en Adriana Bleeker. Aaltje Hessing, oud twee en vijftig jaren, ongehuwd. Maartje Raap, oud drie en tachtig jaren, weduwe van Jan Rood. Maartje Bregman, oud vijf en tachtig jaren, weduwe van Dirk de Geu3. Johannes Mul, oud acht en veertig jaren, echtgenoot van Anna Mekken. Iers in de vaart gebracht. JLukt&ecicfUm N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 9 Nov. 1936. Op de heden ge. houden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. f 2.30; Andijvie per 100 stuks 0.50—1.50; Appelen per 100 pond 5.5010; Bloemkool le s. 7— 10, 2e s. 2.50f 5, Boerenkool 1.60 3.80 per 100 stuks; Bieten per 100 K.G. 1.80; Druiven per 100 pond 1116; Gele kool per 100 K.G. 1f 1.60; Groene kool 1.504, Knolselderie 23.80 per 100 stuks; Koolrapen per 100 K.G. 2.30; Peren per 100 pond 58; Prei 1.80 5.70, Peterselie 1.20—2, Selderie f 1— 1.50 en Wortelen f 25 per 100 bos; Spi nazie per bak 0.901.13; Spruiten 1 2.50 6, Snijboonen 1216, Tomaten 1.50 6 en Witlof le s. 6.50—9, 2e s. f 4— 5 per 100 pond; Uien per 100 K.G. 1 2.40. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 10 Nov. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 74000 K.G. WARMENHUIZEN, 10 Nov. 1936. Roode kool le s. 1 1.30, kale 1; Gele kool 1; D. witte kool en Witte kool 80 cent. Aanvoer: 12475 K.G. Roode kool; 175 K.G. Gele kool; 675 K.G. D. witte kool; U400 KG. Witte kooL PURMEREND, 10 Nov. 1936. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 17 wegende 35000 K.G. Hoogste prijs 17.ou. Handel matig. Kaas: 2 stapels Kleine boeren 17 en J stapels Goudsche f 21, handel matig; 963 K.G. Boter 1.40—1.45, weiboter f 1.26— 1 38 per K.G. 429 stuks Runderen, w.o.: 285 Vette koeien 38—62 cent per KG. han del vlug; 90 Geldekoeien f 80160, handel matig; 35 Melkkoeien 110225, 15 Stie ren 32—45, handel matig; 7 Paarden 60—130, 75 Vette kalveren 25—50 cent per KG; 271 Nuchtere kalveren: slacht 5 12 en fok 10—f 15, handel stug; 261 Vette varkens (slacht) 40—43 cent per K.G. handel vlug; 46 Magere varkens 12—.f 22. 274 Biggen f 6.50—f 10.50, 975 Schapen 10 24, 54 Bokken 3—t 14, handel matig; Kipeieren f 5.25—5.75 en Eendeieren 3 per 100 stuks; Piepkuikens 5560 cent en oude kippen en hanen 2540 cent per K.G., Konijnen 0.40—/ 1.70; Eenden 20—40 ct; Duiven (per paar) 40 cent; Jonge hanen 35 45 cent per K.G.;380 Ganzen 2.202.75. 101 Eendeneieren A 1.90 en 1450 st. Kip peneieren A 3.706.39. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. Afd. eieren. Aangevoerd 130000 stuks Eend eieren 3—3.10 en 75000 stuks kippen eieren, waarvan de prijzen als volgt: 7080 K.G. 5.40—5.80, 65—66 5.30—f 5.60, 63 —64 5.30—5.50, 60—62 5—/ 5.40, 58—59 4.75—5.10, 56—57 4.60—4.80, 53—55 4.15—4.50, 50—52 3.90—/ 4.25, 45—49 3.60—4. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Nov. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 14000 K.G. Uien: gele nep 6, gele drieling 1.70—1.90, gele uien 1.40—/ 1.70, grove 1.50—1.70; 700 KG. Bieten 1— 1.20; 3300 K.G. Peen 1.30—f 1.50; 320 K.G. Druiven: Alicante 23.1039; 10000 K.G. Roode kool 1—/ 1.40; 33000 K.G. Gele kool f 1.10; 5500 K.G. Vroege witte kool 80 cent; 27000 KG. D. witte kool 80— 90 cent, alles per 100 K.G.; 3000 st. Groene kool 1.90—3; 500 stuks Andijvie 50—60 cent; 2500 stuks Bloemkool: lecerf 5.50— 7, kleine reuzen 7.3010.40, 2e s. 2 2.90. NOORDSCHARWOUDE, 10 Nov. 1936. (Noordermarktbond). 3300 KG. Aardappe len: Schotsche muizen 1.30, Groote f 2.30, Blauwe Eigenheimers 1.90—2.20, Beve landers 1.80, Blauwe aardappelen 1.60 1.80; 2800 K.G. Uien 1.60—1.70, grove 1.80—1.90 en gele nep f 5.80; 7200 KG. Roode kool 1.10—2; 68000 KG. Witte kool 0.80; 14000 K.G. D. witte kool 0.80 1, alles per 100 KG. WARMENHUIZEN, 9 Nov. 1936. Roode kool le s. 1, kale 1; D. witte kool le s. 80 cent, kale 80 cent; Witte kool 80 cent; Schotsche muizen 1.30; Sch. muizen f 1.30, id. grove 2.10. Aanvoer: 5225 KG. Roode kool; 1050 K.G. D. witte kool; 2500 K.G. Witte kool; 400 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 0 Nov. 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: BI. Eigenheimers 4663 cent, Bor- gers 4058 cent per kist, 25 K.G.; Tomaten: A 1 1.80 en C 0.60—1.20 per 10 KG.; Witlof 0.30—1.15 pér 8 KG.; Bloemkool 1.50f 7.60, Roode kool 1f 4.40 en Savoye kool f 1—3.40 per 100 st.; Spruit- kool 0.702 per 15 K.G.; Boerekool 10 26 cent per kist, 10 KG.; Spinazie 32 cent per kist, 6 K.G.; Sla 5090 cent per 100 krop; Andijvie 10—29 cent per kist; Rapen 3.50 per 100 stuks; Bieten 1535 cent per kist; Wortelen 3.4C6.80 per 100 bos; Uien 4459 cent en Uien drielingen 37 cent per 25 KG.; Prei 4.20— f 7.10 per 100 bos. Druiven: Alicant 1.102.70 per kist, 15 pond. Appels: Westlandsche Bellefleur 813, Brabantsche Bellefleur 816, Zoete Bellefleur 1021, Bismarck-appel 10 16, Bramley Seedling 8f 16, Groninger Kroon 823, Notaris-appel 1022, Present van Engeland 6—25, Reinette, goud 622, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau 9—24, Boerengroen 8 11.50, Comtesse de Paris 612, Wijn peer 819, St. Germain peer f 7 10.50, Gieser Wildeman 10f 15.50, Kaïftperveen f 811, Nouveau Poiteau 8 16, Soldat Laboureur 1023, Winter- louwtje 911, Winterjan 6.5014, alles per 100 K.G. BEVERWIJJK, 9 Nov. 1936. Br. lof 12—20 cent, Druiven 1834 cent, Tomaten 818 cent, Spruitjes 4^—19 cent; Aardappelen, Peen, Bieten, Uien en Rammenas 14 cent; Appelen en Peren 933 cent en Spinazie 5 15 cent per K.G.; Andijvie 16—40 cent; Boerekool 1030 cent; Herfstkool 1040 ct.; Waspeen 2550 cent; Sla 1560 cent per kist; Pe en37 cent; Prei 21410 cent; Soepgroenten 13 cent; Raapstelen en Ra dijs 24 cent per bos; Bloemkool 212 ct.; Winterkool 1—6 ct.; Knollen y,6 ct. p. st. Adoettentim Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon LEENDERT. G. D. RIJKE. G. RIJKE—PRINS. Alkmaar, 9 Nov. 1936. Stationsstraat 3. liefst bjj Heer of Dame, tegen 15 Nov. of later. Br. Jozef israëlsstr. 91, Nijmegen. Voor directe indiensttreding op Fabriekskantoor gevraagd een mannelijke Leeftijd ca. 14 jaar. Brieven letter W 759 bur. dezer Courant.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3