flinke Winkeljuffrouw DINGEDS Net Dagmeisje SCHEI-VEEMARKT te ALKMAAR Maison Geels NET DAGMEISJE. NET MEISJE, DIE PR IJ ZEN Jekkers en Jasjes ONTHOUDT DIT: op WOENSDAG 18 NOVEMBER 1936. Plaatsel. WEDERVERK. Wegens sterfgeval zal onze zaak Donderdagmorgen tot 2 uur GESLOTEN zijn. Fa. JAC. P. DE WIJS P. A. DE BOER. Houttil 19. Tal. 3016. IK DE OVERDEKTE. TEL 3652 EN 3528. OTTO VAN OS IDeer&edcfd naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 11 November, Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,3 m.M. te Marseille. Laagste barometerstand 739,0 m.M. te Valentia. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 12 November: Krachtige tot stormachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt met regen; later opklarend; aan vankelijk zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Weer nieuwe storm en regen te verwachten. De nieuwe depressie nadert snel en geeft bji Ierland en het Kanaal barometerdalin gen van 6 m.M. in 3 uur. De vorst loopt in Scandinavië langzaam op, een hooge druk- mg verplaatst zich naar midden-Europa. In Ierland stormt het uit zuidoost en is reeds zware regen gevallen, om het Kanaal is de wind reeds krachtig tot stormachtig en zuid tot zuidoost, de regen drong reeds tot west- Frankrijk door. In Schotland is het nog kalm. In Duitschland waait het nog krachtig uit zuidwest, in het oosten valt nog regen, in het westen is de lucht tijdelijk opgeklaard. Scandinavië heeft nog somber weer. Alleen in het binnenland 's plaatselijk de lucht op geklaard en heeft het gevroren. De nieuwe depressie zal weer regen en storm brengen met aanvankelijk stijgende temperatuur, waarna tijdelijk eenige opklaring is te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.44 uur tot 6.47 uur licht op. J. KOLDENHOF. t Te Brielle, waar hij reeds enkele maan den bij familie werd verpleegd, is Maandag overleden de heer J. Koldenhof, hoofdin specteur der directe belastingen te Amster dam. De overledene, die den leeftijd van 62 jaren heeft bereikt, ving op 1 Januari 1897 zijn loopbaan aan als surnumrair der dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen te Amsterdam, in welke functie hij daarna te Arnhem werkzaam is geweest. In 1901 volg de zijn tewerkstelling als ontvanger van de directe belastingen te Makkinga, welk ambt hij daarna mede te Wychen heeft bekleed. Op 1 Januari 1919 ging de heer Koldenhof als toegevoegd inspecteur der directe belas tingen naar Nijmegen, eenige maanden daarna als hoofd van de inspectie der di recte belastingen naar Hoogezand en op 16 November 1925 als hoofd van de eerste af- deeling naar Alkmaar. Na met ingang van 16 November 1930 als inspecteur der directe belastingen te Gro ningen te zijn aangesteld, was hij van 1 Mei 1931 in deze gemeente als hoofdinspec teur werkzaam, waarna hij dit ambt van 16 Januari 1933 af te Amsterdam vervulde. De overledene, die ridder was in de orde van den Nederlandschen Leeuw, was in de kringen van zijn medewerkers en bij zijn superieuren bekend als een bekwaam, actief en beminnelijk mensch. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Donderdag a.s. te 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar ge schieden. DE VERGANE LOGGERS. Wederom een lijk aangespoeld. Vanochtend is op het strand te Callants- °°g wederom een lijk aangespoeld, dat her kond is als dat van een der opvarenden van den Sch. 68, n.L L. de Graaf. De twee lij ken, welke gisteren zijn aangedreven, zijn geïdentificeerd. Men heeft hier eveneens tnet slachtoffers van de Sch. 68 te doen. Het Dinsdagochtend te St. Maartenszee, gem. Zijpe, gevonden lijk is herkend als dat Van den 21-jarigen Leendert de Jager, die evens deel uitmaakte van de bemanning van de Sch. 68. ®ÏGIN VAN BRAND TE NOORD- SCHARWOUDE. Hjj den heer J. Brouwer aan den Laan- g.e» heeft het er Maandagavond gespannen. 0 de woning van dezen tuinbouwer is een °oten schuurtje geplaatst, waar verschil- nd landbewerkersgereedschap is opgebor- ?eQ waar de vrouw des huizes de wasch °et. In dit schuurtje was een vierpits-petro- eunjstel geplaatst, met daarop een waach- et®l niet water. Door nog niet opgehelderde oorzaak is in dit schuurtje brand ontstaan, e|geen zich eerst ernstig liet aanzien. In schuurtje was n.1. ook een vol vat pe troleum opgeslagen. Wonder boven wonder is het vat petro leum intact gebleven. Als dat was ontploft zou de woning van den heer Brouwer er zeer zeker aan gegaan zijn. Nu was alleen de gevel eenigszins geschroeid. AANBESTEDING BESTRATING TE HOORN. Maandag is door B. en W. van Hoorn aan besteed het rioleeren en verstraten van het Groote Noord aldaar. Er waren 26 inschrij vingsbiljetten ingekomen; laagste waren A. van Halen en J. Doornik te Leiden met f 7400, hoogste was A. Okx te Hoorn met f 18.982. Overigens hadden o.a. ingeschre ven: N.V. de Moei en Hermes te Alkmaar 10.678, firma Gebr. Min te Bergen f 10.965, C. de Wit te Alkmaar 13.570 en R. Holman en Zoon, eveneens te Alkmaar 13.700. DE JACHT VIEL IN HET WATER. En de jager ook. Dat een jager, die op landwild jaagt, ook wel eens waterwild kan bemachtigen, on dervond de jager M. K. uit Alkmaar, toen hij zich met zijn metgezel J. Gr. uit Heer- hugowaard in het Noordeinde op jacht be vond. Bij het „nemen" van een der breede kabelslooten brak de polsstok en de heer K. ging kopje onder. Van de verdere jacht werd dien dag af gezien. OPENING SIGARENMAGAZIJN. In het moderne winkelpand Verdronken- oord 77 is heden geopend het sigarenmaga zijn van den heer L. de Vries, die voorheen zijn zaak gevestigd had in de Hekelstraat. Dit perceel leent zich uitstekend voor een sigarenwinkel, ziet er goed verzorgd uit en zou den indruk kunnen vestigen alsof het nieuw is. Uiteraard vindt men in de ruime étalage een keur van sigaren, sigaretten, tabak en pijpen, terwijl ook in het interieur de diver se collecties overzichtelijk zijn tentoonge steld. Moge dit magazijn dat thans veel lijkt op een bloemenwinkel in een behoefte voorzien, opdat ook de exploitant met deze keus een gelukkige greep naar een betere bestaansmogelijkheid heeft gedaan. GENOOTSCHAP NEDERLAND—FRANKRIJK. Vrijdagavond zal de beroemde geleerde, professor Ferdinand Brunot, wonende te Parijs, een voordracht houden over het onderwerp; „Histoire d'une langue, ce qu'elle est, ce qu'elle enseigne." Professor Brunot is een groot man in Frankrijk op onderwijsgebied. Hij was gedurende 8 jaren deken van de faculteit der letteren aan de Université de Paris en is eerelid van vele buitenlandsche weten schappelijke corporaties, o.a. van onze Koninklijke Academie van Wetenschap pen. Zeer bekend is hij door zijne „Histoi re de la langue Frangaise", een meester werk als geen ander land bezit. De heer Brunot, die hier te lande komt voor de viering van het lustrum van het Genoot schap NederlandFrankrijk zal alleen te Amsterdam en te Alkmaar spreken. Men verzuime niet de gelegenheid hem te hooren. Introductie voor niet-leden van het Ge nootschap is onbeperkt open gesteld. In het waschgoed en het gereedschap vond l vuur gretig voedsel. Men bemerkte den rand spoedig en met een achttal omwonen den probeerde men door middel van emmers ™ater het vuur te stuiten. Dit wilde echter ,let gelukken. Een der buren heeft toen eer ^lang gehaald, welke op de waterleiding "aan werd gekoppeld. Hiermede werd de orung van den heer Brouwer nat gehou den .daar deze gevaar liep. Het blusschings- de Van het brandende schuurtje werd met middelen voortgezet en men hot tenslotte de voldoening smaken, dat ^riiur werd gedoofd, soh 8chade beperkte zich tot de gereed- Petroleum wasch*oed en het verbrande ALKMAARs MANNENKOOR ZINGT IN WEf TERLICHT. Maandag 9 Nov. was Alkmaars' Man nenkoor de gast van huize „Westerlicht" De groote zaal was geheel vol toen ds Bloemhoff de bijeenkomst opende. Ds. Bloemhoff vertelde De Orpheusmythe en wees er op, hoe deze zanger-speler mensch en dier, plant en steen wist te ontroeren, ja zelfs in de moeilijkste uren van zijn leven Persephone, de godin der onderwe reld, bewoog haar beslissing te wijzigen door zijn ontroerend spel en lied. Daarom was het een waagstuk voor een koor „Orpheus" te heeten. De geruchten evenwel omtrent den dirigent, den heer Karei Böhne, en zijn koor waren zoodanig, dat men een echten kunstavond ver wachtte. Deze verwachting werd vervuld en meer dan dat. Op verdienstelijke wijze werden een tiental nummers gezongen en het publiek kon zijn dankbaarheid niet beter betuigen dan door een geweldig applaus, dat om een extra-nummer bedel de. „Dit is de dag des Heeren", werd nog eens gezongen. De cello-nummers van den heer Otto Bauer uit Bergen, die geaccompagneerd werden door den heer van Langen uit Alkmaar, boden veel kunstgenot. Het was een mooie avond. Ds. Bloemhoff sloot den avond met de woorden: „Het koor mag onder zoodanige leiding „Orpheus" heeten. Als u nog eens terug komt, laat dan de heer Bauer met zijn begeleider met u komen. Het geheel was zoo goed." Ds. Bloemhoff dankte daarna den heer O. Bauer in diens moedertaal en zei, dat men nog meer van zijn kunst hoopte te genieten. BAZAR EV. LUTH. GEMEENTE. Tot en met Vrijdag aan het V erdronkenoord. Het groote winkelpand aan het Verdron- kenoord, waarin de zaak der firma Wisbrun en Liffmann gevestigd is geweest, heeft plotseling weer een bestemming gekregen, zij het dan ook slechts voor een paar dagen. Maar deze weinige dagen zal het er dan ook druk, zeer druk, zijn wij hebben er gisteravond reeds een voorproefje van gezien. Er wordt een bazar gehouden. Dat zegt in het algemeen reeds voldoende, maar hier zelfs zeer veel, als men weet, dat de voor bereiding een paar maanden heeft geduurd. Het resultaat wat betreft de geëtaleerde ar tikelen is daarmee geheel in overeenstem ming, dat wil dus zeggen, dat we op dezen bazar een keur en verscheidenheid van ar tikelen aantreffen als zeker slechts zelden voor een dergelijke gelegenheid bijeen gebracht is. De leden der evang. luth. ge meente zij is het, die ter versterking van haar financiën deze tijdelijke „winkel"- zaak ondernam hebben getoond te weten dat een goede wil tot eensgezinde samen werking zeer veel vermag. Zij hebben hun beste beentje voortgezet, de dames hebben geborduurd, gebreid, gehaakt en genaaid, en er is leerarbeid en houtsnijwerk beoefend en de resultaten daarvan zijn gratis afge staan aan het voor dezen bazar ingestelde comité, dat bovendien nog van verschillende zijden verrast werd door vele andere ca- deaux. En zoo zagen we daar gisteravond poppen en poppenkleeren, tafellakens en boeken, koele dranken, portefeuiHes en klompjes, kleertjes voor baby's en grootere kinderen, kalenders en eau de cologne- flesschen, kussens en kleeden en honderd en één andere artikelen in bonte mengeling bijeen, alles overzichtelijk gerangschikt op groote, breede tafels en stellages en aan de wanden. Dit rangschikken is ook nog weer een heel karwei geweest, waarvoor het comité allen lof toekomt. Daarnaast is een behoorlijke plaats inge ruimd voor het vermaak. We treffen er aan: een sjoelbak, touwtrekken, blaas(voet)bal- spel en ballero, alsmede gelegenheid voor het raden van poppennamen. En dan is er nog een „koffie- en theetent", waar voor bijzonder matigen prijs deze dranken te koop zijn. Men begrijpt, dat met de voorbereiding en het opstellen en inrichten van dit alles veel tijd is gemoeid geweest en dat de overigens behoorlijk groote expositie-ruimte eigenlijk te klein is, omdat er toch ook ruimte moet overblijven voor kooplustigen (er worden heusch geen hooge prijzen gevraagd voor de te verkoopen artikelen), voor vermaak- zoekenden en voor hen, die eens even rustig willen genieten van een kopje geurige Sabina-koffie of -thee. De opening. Gisteravond om 8 uur had de officieele opening plaats, ten overstaan van talrijke genoodigden, door den heer J. Schoor 1, als waarnemend voorzitter van de bazar- commissie. Hij sprak allereerst een woord van welkom tot de aanwezigen en prees dan het toegewijde werk van de vriendinnen en vrienden der evang. luth. kerk. Met wee moed herdacht spr. de dezer dagen ont slapen mevr. Preyer—Wegener, die onver wacht aan haar werk in het comité was ont vallen en zonder wie het zwaar was ge weest om voort te gaan. Verder roemde spr. nog met name het werk van mevr. Bark man en den heer Hekket, die beide veel voor den bazar hadden gedaan, ofschoon zy ziek waren. Ds. mr. H o e v e r s, van Amsterdam, sprak als consulent (wiens taak als zoodanig bin nenkort is afgeloopen) vol dank en waar deering voor hetgeen ten behoeve van dezen bazar is verricht met een geestdrift en toewijding die moed geeft te verwachten, dat. de moeilijkheden, waarin de ev. luth gemeente zich bevindt, binnen niet al te langen tyd geheel overwonnen zullen zijn Deze bazar zal een krachtigen stoot geven aan de vorming van een materieelen grond slag, waarop een nieuwe predikant kan worden beroepen. Echter niet over de materieele winst, welke het gevolg belooft te worden van dezen bazar, verheugde spr. zich in hoofd zaak, maar over de geestelijke winst. Deze bazar geeft gror.d voor de verwachting, dat er een geloofsgemeenschap ontstaat, waar door men zich tezaam verbonden weet, een kerkelijke gemeenschap, waarin plaats en werk is voor allen. Van harte hoopte spr dan ook op eenige goede dagen voor het saamhoorigheidsgevoel in de luth. gemeente vol van hartelijkheid en vriendschap van velen. Het luth. dameskoor, dat zich na den eersten spreker reeds had doen hooren in een paar geestelijke liederen, zong nog maals, nu van zon en lente, en toen werd de bazar voor geopend verklaard. Er ontstond al direct een sfeer van gezellige vroolijk heid of vroolijke gezelligheid, men kieze maar! de „zaken" namen een aanvang en... we mogen aannemen, dat men te vreden zal zijn over het resultaat van dezen openingsavond. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 11 Nov. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 214 Vette kalveren, le kw. 52 62 cent, 2e kw. 4651 cent en 3e kw. 40 45 cent per K.G. levendgew.; 29 Nuchtere ucatucieuu, kalveren 6-f 9; 233 Varkens, vleeschvar- en ook Stien is een gave figuur, die te ver kens, wegende van 90110 K.G. 51 c zware varkens 49—50 cent en vette varkens 4849 cent per K.G. slachtgew. deze straatmuzikante gehoord en allen laten zich als schapen naar 'n dokter brengen als Stien wil weten wie de vader van haar kind is geweest. In dit boek van ellende en misère, waarin scheldpartijen aan de orde van den dag zijn, is dit groepje mannen te opofferend, te beschaafd, te menschlievend uitsteekt boven haar minderwaardige om geving. Overigens is het boek vlot geschre ven en zyn er bepaalde typen, zooals de vriendin Gré, lichtzinnig, maar goedhar tig en tot alle hulp bereid, die uitstekend zyn uitgebeeld. Wij hopen van Andre Slot nog eens iets meer te zullen lezen. Van een drietal bekende boeken van mevrouw G. van Nes-Uilkens is een goed- koope volksuitgave verschenen. Het zijn Duikelaartje, De Bergmannetjes en Het verlaten Eibernest. Van Holkema en Wa- rendorf N.V. te Amsterdam heeft ze in een eenvoudig omslagje voor geringen prijs ver krijgbaar gesteld, zoodat ieder nu in de ge legenheid is het werk van deze schrijfster te leeren kennen. Van Duikelaartje, de eer lijke, eenvoudige Theo Huysman, die zich met haar gezin zoo schitterend in een dorp vol kleingeestige menschen weet te hand haven, is nu al de achttiende druk versche nen. De Bergmannetjes, de kinderen uit het eenvoudige predikantengezin, die onder zorgvolle materieele omstandigheden in on derlinge liefde groot worden, hebben thans een vijfde druk gekregen en van Het verla ten Eibernest, waarin beschreven wordt hoe het de Bergmannetjes later is gegaan is thans een zesden druk uitgekomen. Wel een bewijs, dat de schrijfster met haar ge voelige natuur en boeiende verteltrant het hart van ons volk wist te treffen. V er jaardagkalender. De Algemeene Friesche Levensverzeke ring Maatschappij heeft weer een alleraar digste verjaardagkalender aan haar verze kerden gegeven. Kleine jongens, diertjes, muisjes en vogel tjes in boomtakken, dat is het motief voor de vier gekleurde kalenderbladen en Freddie Langeler is de kunstenaar, die dat alles zoo keurig geteekend en gekleurd heeft. Voor kinderen is dit een ideale verjaardagkalen der. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. NOORDSCHARWOUDE, 11 Nov. 1936. (Noordermarktbond). 500 K.G. BL Eigen heimers 2.40; 800 K.G. Uien 1.70, drielin gen 1.60 en gele nep 5; 2100 K.G. Peen i1.30; 6300 K.G. Roode kool 1.30 2; 7400 K.G. Gele kool 1; 23000 K.G. Witte kool 80 cent; 33200 K.G. D. witte kool 8090 cent, alles per 100 K.G.; 250 stuks Bloemkool f 7.30 en 5200 stuks Andijvie 50 cent. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 9 Nov. 1936. Op de heden gehou den eieren veiling waren in totaal 24219 st. kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5862 K.G. (per 100) 5.60 5.85, 62—64 5.75—f 5.95, 66—70 f 6— 640, 50—56 4—5.4C en 40—50 3.20— 4.10. TEXEL, 9 Nov. 1936. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 Koeien 125f 165; 8 Kalveren 1016 en 7 Biggen 9f 12. ^AdoedeaUen Terstond tijdelijk gevraagd Adres: STUARTSTRAAT gevraagd. Adres Mevr. KEUSS, Em mast raat 47. 26 jaar, b. z. a., in klein gezin of bij Juffrouw-alleen, tegen kost en JCeek 6L School KAPELAAN BENOEMD. Pater P. J. L. Jacquemeins uit het kloos ter te Nieuwe Niedorp is door den aarts bisschop van Utrecht benoemd tot kapelaan te Veenhuizen. ZONDAGSSCHOOL IN HEERHUGO- WAARD. Onder leiding van den heer Th. Slende- broek en met medewerking van den heer P. P. den Hartigh is wederom in Heerhugo- waard een Zondagsschool verrezen op geref. grondslag, welke iederen Zondag na den middagdienst wordt gehouden. Voorloopig hebben zich 46 kinderen aangemeld. Als helpsters sluiten zich aan de dames L. den Hartigh en Tr. Pluister. ^Boeken Stien, door Annie Slot. Uitgave Bigot en van Rossum, Amsterdam. Een eigenaardig boek, dat figuren aan den zelfkant van het leven beschrijft. Haat en afgunst voeren den boventoon in het huisje waaruit de fabrieksarbeidster Stien afkomstig is. Armoede en ontbering hebben het gezin tot een groep egoïsten gemaakt, die elkander nauwelijks het miserabele le ven gunnen. Uit dit ouderlijk nest komt Stien als een naïve, goedhartige meid, die zich niet druk maakt over de groote proble men van het leven. Zij is jong en aantrek kelijk, zij heeft groene oogen en rood haar en zij vertrouwt dat alle mannen waar zij een avondje mee uitgaat ware gentlemen zullen zyn. Natuurlijk komt zij bedrogen uit of eigenlijk niet en dat is juist het tweeslachtige in dit boek. Zij brengt een nacht door in een logement waarin 'n vijftal straatmuzikanten vertoeven en als 't volgend jaar Stiens baby wordt geboren is het de groote vraag wie van de vijf musici de vader van den kleinen jongen is. Stien zelf hoopt, dat het Dries zal wezen en heeft haar baby alvast naar hem ge noemd, maar een dokter maakt uit dat het Nico is, die eigenlijk veel te oud is om Stiens man te kunnen zyn. Dan offert Dries zich op en het doet even onnatuurlijk aan, dat deze jongen al dien tyd evenveel aan Stien als Stien aan hem gedacht heeft, waar zij elkaar ternauwernood hebben leeren kennen. Dries trouwt Stien, het kind heeft zyn vader, Stien is in de oogen van haar moeder en van de buren weer gerehabili teerd en het boek eindigt met de toekomst verwachtingen van twee menschen, die meer zorgen dan geld hebben. Zoo realistisch als de leden van Stie.na gezin zyn beschreven, zoo geïdealiseerd zijn de mannen van het muziekcorpsje. Geen onvertogen woord wordt uit den mond van OPENBARE ZONDAGMORGENWIJDING. Zondag v.m. 10 uur houdt de heer A. 't Hoen uit Amsterdam voor de Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia" afd. Alkmaar in het loge-gebouw een openbare morgenwijding, met als onderwerp: „Myn vrede geef ik U". In verband met de herdenking van den wa penstilstandsdag op 11 November staat deze morgenwijding in het teeken van den vrede. Voor afwisseling wordt door orgel spel en declamatie gezorgd. JUMicaties Bespreking van vakken voor deze markt moet plaats vinden: a. mondeling, ten kantore van het Ge meente-Slachthuis te Alkmaar, van 12 tot en met 17 November 1936 (iede ren werkdag, uitgezonderd Zaterdag 14 November), tusschen 9 en 11K uur v.m. en van 25 uur n.m.; b. mondeling, in het lokaal op het Waag- plein, op Zaterdag 14 November 1936, tusschen 9 en 10 uur v.m.; c. schriftelijk, doch alléén indien het ver schuldigde bedrag a 1.per vak vóór Dinsdag 17 November 1936 per post wissel wordt overgemaakt aan het adres: Directeur van het Marktwezen Gemeente-Slachthuis Alkmaar. De Directeur van het Marktwezen, VOORTHUIJSEN. ïBucq ecüjAe Stand ALKMAAR. GEBOREN: Adriaan Arie, z. van Nicolaas Luit Besse en Trijntje Kooy. Cornelia Elisabeth, d. van Dirk Baas en Theresia Josephina Hum- bert. GETROUWD: Wilhelmus Josephus Antonius Maria Rohde en Margaretha Maria Boots. OVERLEDEN: Cornelia Ridder, gehuwd met Theodorus Konyn, 42 jaar. Willem Ridder, weduw naar van Trijntje Ruiterman, 75 Jaar. ^MucfufacuAieH 4F w VWlrf W W WWwf inwoning. Bureau v. Brieven d. Blad. letter B 762 B. z. a. net Friesch Meisje. Leeftijd 20 j., v. d. e. n., in net burgergezin. Liefst omgeving Alkmaar. Brieven onder letter A 761, Bureau van dit Blad. Voor direct gevraagd een Salaris f 30.per maand (intern). Br. m. volledige inlichtingen van leeftijd, godsdienst, laatste betrek king aan VAN DEN BERG'S BAN KETBAKKERIJ, Nieuwstr 5, Hoorn gevr. voor verk. betere kwal. thee en koffie tegen beh. provisie. POSTBUS 22, HILVERSUM. een nieuwe bereiding van noten, room en amandelen. 40 cents per ons. aCS/ op ak naam! VAKKUNDIGE BEDIENING. BILLIJK TARIEF. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 Nov. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 78000 K.G. van onze eigengemaakte Bruine en Blauwe Ratiné Jongens- en Meisjes- zjjn ZOO laag, dat U direct het groote prijsverschil bij elders op valt, en toch de bekende prima kwaliteiten. Zooals U weet, vindt U nergens deze uitgebreide sorteering. Geen ziohtzendingen I Deze lage prijzen zyn uitsluitend contant. Laat. AJLmaar. Laat

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3