Echt en goed PROFESSOR SLIM EN ZOON BEVERWIJK LANGENDIJK BERGEN WIERINGEN NOORDSCHARWOUDE HEILOO SCHOORL zjjn Poeder» alleen, wanneer zy de handtee- knninrr dragen van den fabrikant A. Mijnhardt De saneering in den groenten- handel. Tuinders en handelaren bijeen. De betrokkenen bij de saneering in den groentenhandel, de tuinders en handelaren, hebben gistermiddag gezamenlijk een ver gadering gehouden, waar de secretaris van den Alg. Bond van Kleinhandelaren, de heer Reitsma een rede over „Ordening" heeft uitgesproken. De voorzitter, de heer H. de Smit, wees op de groote bijzonderheid, dat tuinders en handelaren tezamen vergaderen. Spr. noem de dit een verblijdend verschijnsel, daar deze twee groepen toch ongetwijfeld ge meenschappelijke belangen voorstaan. De heer Keiasma ving aan te wijzen op den chaotischen toestand, die langzamer hand ontstaan is, toen de uitvoermogelijk- heden zoo goed als afgeloopen waren. De markt werd overvoerd met producten en het gevolg was, dat een massa kostelijk voedsel, het resultaat van noesten arbeid, naar de vuilnisbelt werd gezonden. Doch de economische moeilijkheden brach ten ook mede, dat velen een ander employ zochten en hun heil zochten in een zelfstan dig bestaan in de tuinderij. Ook het distri butie-systeem nam toe en men vreesde, dat hiermede de tuinbouw in ge ■'aar zou worden gebracht. Dit leverde immers het gevaar voor den prijs, die tot beneden het minimum dreigde te daien. Door de geweldige uit breiding der kleinhandelaren is een toestand geschapen, waardoor de producten der tuin ders, vrijwel waardeloos werden. Aan deze chaotische toestanden, riep spr. uit, heeft niemand iets. Het is echter de bedoeling niet om de expansie tegen te werken, doch slechts om ordening te vei krijgen. De saneeringsovereenkomst wenscht een regeling tot welzijn van tuinderij en handel. Deze ordening moet uit eigen kring komen, niet door een dwang van bovenaf. Thans moet gegrepen worden naar de middelen, om een verbetering te krijgen. Op den bestaanden weg voortgaan betee- kent ondergang, aldus spr. Men moet onder oogen zien, dat het aan tal consumenten geen expansie ondervindt en dus de handelaren geen grooter afzet vinden. Zij kunnen dus niet meer af nemen. Het gaat er om koopkrachtige handelaren op de veiling te hebben, waardoor de crediet- waardigheid verzekerd is. Wanneer de han delsstand achteruit gaat, ondervinden de tuinders den terugslag. Scherp kantte spr. zich tegen het beschik baar stellen van grond voor volkstuintjes. De heer Reitsma riep de tuinders toe, niet maar te berusten in de gestadige achteruit gang van zaken, doch te strijden tegen alles, wat het bedrijf bedreigt en dan in georgani seerd verband. Met klem wees spr. nogmaals op de nood zakelijke samenwerking tusschen tuinbouw en handel. De tuinbouw moet den handel zien als een verlengstuk van zijn arbeid. Dan zullen niet de ambtenaren meer geregeeren, doch de geschoolde practische mensch. Het gaat hier om een algemeen belang. Het ordeningsvraagstuk moet zoo bezien worden, dat alle zelfstandigheden zich ver eenigen tot om ordening in het bedrijfsleven te bereiken. Spr. hoopte dan ook, dat dit bereikt zou worden. Na eenige gedachtenwisseling o.m. om trent de distributie van goedkoope groen ten aan werkloozen, werd de vergadering, welke bijgewoond werd o.m. door den directeur der Ver. Veilingen, gesloten. Schorseneeren. Tijdens de derde- en laatste blocmarkt, was de handel al bijzonder stug, alleen een enkel kwantum tweede soort ging per 100 K.G. van 25 van de hand, terwijl de geheele voorraad eerste soort onverkocht bleef, doordat de export geheel stil legt. De kwestie-Dirkmaat. De kwestie tusschen het Marktbestuur van de Langendijker Groenten Centrale en den marktbetaalmeester, den heer Dirkmaat, over de door het bestuur ver langde kasontrole bij den betaalmeester begint thans uitgebreider vormen aan te nemen. Was er in het marktbestuur slechts een minderheid van 4 stemmen tegen 21 om den betaalmeester het aangeboden ont slag te verleenen, bij de behandeling van deze kwestie in twee der grootste tuin- bouwvereenigingen blijkt wel, dat het grootste deel der tuinders van meening is, dat de heer Dirkmaat in zijn recht staat, door te weigeren zijn kas door den accoun tant van het Centraal Bureau te laten controleeren. Eerst al in de vergadering van Groentecultuur te Broek op Langen- dijk was er slechts een zeer kleine minder heid voor de controle, nu in de vergade ring van De Tuinbouw te Sint Pancras was slechts één van de ruim honderd aan wezige leden voor de gevraagde kascon- tiöle. Hieruit blijkt wel zeer duidelijk, hoe deze tuinders de positie van den marktbe taalmeester zien. Zij staan zoo goed als allemaal op het standpunt van den markt betaalmeester, dat deze de schakel vormt tusshen den handel en de tuinders, de ge heele verantwoordelijkheid draagt van het door hem gehouden beheer over de gelden. Aangezien er nog geen enkele maal van fraude of oneerlijkheid bij de uitbetalingen is gebleken en de betaal meester nog rooit ten achter is gebleven om de gelde naan de tuinders uit te beta len is het te begrijper dat men zegt, met de inhoud van de kas van den betaalmees ter niets te maken te hebben. Als men nagaat, hoe het betaalmeester schap tot stand is gekomen en ook ziet naar do wiize, waarop deze zaak op andere veilingen is geregeld kan men het stand punt van den betaalmeester te Broek op Langendijk en dat van de leden van deze tuinbouwvereeniginger begrijpen. Te Noordscharwoude is de betaalmeester op dezelfde voorwaarden aangesteld als te Broek op Langendijk, te Warmenhuizen ook. Van een contröle der kasmiddelen is daar nog nimmer sprake geweest en er wordt niet aan gedacht ook. Nog veel dieper op deze zaak in te gaan zou tot herhaling leiden. Uit de geplaatste uitvoerige verslagen van de vergaderingen van de L. G. C. en Groentecultuur te Broek op Langendijk en De Tuinbouw te Sint Panras is wel voldoende gebleken, hoe deze kwestie in elkaar zit. Het is nu nog de vraag, zullen behalve de beide bovengenoemde tuinbouwver- eenigingen ook de andere tuinbouwver- eenigingen, die zijn aangesloten bij de Langendyker Groenten Centrale zich ach ter den betaalmeester scharen. In ieder geval hebben deze twee reeds besloten een buitengewone algemeene vergadering van de L. G. C. te vragen. De eind-oplossing van deze kwestie, die veler gemoederen in beweging houdt, zal zeer zeker met belangstelling tegemoet worden gezien. Het feest van St.-Maarten. Het feest van St. Maarten is door de Berger jeugd niet vergeten geworden. De St. Maartensavond is in Bergen een avond van traditie. Dan trekt de jeugd er met haar verschillende lichtjes op uit en de tasch of zak, waarin de verschillende gaven worden geborgen, wordt daarbij niet vergeten. Nauwelijks was het donker geworden, of men zag de kleine peuters, in gezel schap van ouderen, met hun lampions, uitgeholde bieten, stallantaarns en andere verlichte voorwerpen zingende langs de huizen trekken. Vooral in het centrum van het dorp leverden de zwevende licht jes een fantastischen aanblik op. Opval lend groot was ditmaal het aantal kleu ters, dat een uitgeholde biet, waarin ver schillende figuren waren gesneden, mee droeg. De ouderen luisteren gaarne naar de liedjes, die gezongen worden en maken de kleinen, tot. hun voldoening, bly met de een of andere gave. Naast de meer bekende liedjes viel ons het volgende liedje op: Sinte Maarten, wat is het koud, Geef mij een turfje of wat hout. Geef ons een hallef centje, Dan ben je een aardig ventje. Geef ons een appel of een peer, Dan kom ik het heele jaar niet weer. Bljjkbaar werd dit liedje gezongen door kinderen, die oorspronkelijk elders heb ben gewoond. St.-Maarten is een kinderfeest, dat niet verloren mag gaan. Het huldeblyk voor het vorstelijk huwelijk. Gisteravond is om 8 uur het comité voor het aanbieden van een huldeblijk ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk bijeengekomen in de Raadzaal ten ge meentehuize voor het in ontvangst nemen der gelden, welke door de leden en door eenige vriendelijke jongedames op Maan dag en Dinsdag waren ingezameld. Nadat allen bijeen waren, werden suc cessievelijk alle 23 bussen geledigd en uitgeteld. Hoewel bij deze telling reeds dadelijk bleek dat in alle wijken een drachtig en naar draagkracht is geofferd, overtrof de uitslag toch nog de stoutste verwachtingen. De opbrengst bedroeg n.1. 436.68. Het comité is ten zeerste verblijd over dit mooie resultaat en betuigt zijn harte- lijken dank aan alle ingezetenen, die tot het bereiken van dit succes hebben mede gewerkt. Ook aan de collectanten en aan de lieftallige jonge dames, op wier mede werking bij collecte's reeds zoo vaak een beroep moest worden gedaan, betuigt het comité zijn warme hulde. Aanbesteding. Op 9 December a.s. zal worden aanbe steed het onderhoud gedurende het jaar 1937 van de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand met bij komende werken. Non-stop-uitvoering. Daar toe in de gelegenheid gesteld heb ben wij Dinsdagavond de non-stop-uitvoe- ring bijgewoond van de gymnastiekvereeni- ging „Hercules en Hygiea". Ook nu was de zaal van den heer Bakker weer flink bezet. De revue, getiteld „Is dat wat", beant woordt haar naam ten volle, daar door de aanwezigen van een schitterende opvoering werd genoten. Prachtige balletten, keurig toestelturnen, nietsbuck, solodansen enz. Dit alles afgewis seld door het succesvol optreden van een 4-tal artisten. Medewerking werd verleend door het bekende en populaire orkest „De vrooljjke vinken", onder leiding van den heer C. Langedijk, wat als steeds in orde was. Tenslotte nog een compliment aan direc teur Boot voor zijn groot organisatietalent om deze avonden te organiseeren. Oranje-comité. Het Oranje-comité had Dinsdagavond de burgerij bijeengeroepen om, met het oog op de feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van de prinses, plannen voor verlichting te bespreken. Er was slechts matig bezoek. In groote lijnen is bepaald, dat er een fak keloptocht zal komen en wat er verder zal gebeuren hangt af van de financiën. Heiloo wordt momenteel bewerkt met eenige intee- kenlijsten (St. Nicolaas, Kerstgave, Oranje- bond) en de dames, die er mede loopen zyn vrijwel allen dezelfde, daardoor schiet het niet op. Gezien de geringe animo werd be sloten om den verlichtingsavond (indien men althans verlicht) aan het particulier initiatief over te laten. Ook werd besloten om niet telkens in hetzelfde lokaal te ver gaderen, doch ook eens bij anderen. Gekozen. In het bestuur van den Baafjespolder is (inplaats van den heer P. van 't Veer, die door het bereiken van den wettelijken leef tijd moest bedanken) gekozen den heer J. Mooij. Ongeluk. Onze plaatsgenoot, de heer J. Lieuwen, is te Den Helder gevallen en wel zóó ernstig dat hij aan de gevolgen is overleden. Comité nationaal huwelijksgeschenk. Het plaatselijke comité tot inzameling van gelden voor het nationaal huwelijksgeschenk aan prinses Juliana is door den burgemees ter samengesteld uit de volgende dames en heeren: J. Akkerman, J. A. J. Barnhoorn, W. Bruul, mevr. A. P. van Foreest-Beets, mevr. C. J. Maas Geesteranus-de Lange, ds. H. W. Bloemhoff, pastoor J. van Muijen, de broe der-overste van de St. Willibrordusstichting, P. Frans, K. S. G. D. Heijt, H. Nijdam, mevr. H. Hellinga-van der Veer, mevr. A. de Gier de Vries, P. van 't Veer, K- Kant Op 18 en 19 November a.s. zal een collecte worden gehouden. Het comité wekt alle in gezetenen op uiting te geven aan hun vreug de over het a.s. huwelijk van prinses Juliana met prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld door op die dagen een bijdrage aan het na tionaal huwelijksgeschenk te geven. Qemewte'aden Schoorl krijgt een rijwielpad van den grens van Bergen af tot Camperduin Voor 1937 de gemeente ook nog noodlijdend. De Raad vergaderde gistermiddag, onder voorzitterschap van baron van Fridagh, voltallig. De voorzitter opende de vergadering met het uitspreken van den wensch, dat het a.s. huwelijk van het vorstelijk paar voor hen het gehoopte geluk zal brengen. Verder herdacht spr. den wapenstilstandsdag, den wensch uitsprekende, dat de herdenking ervan velen tot inkeer zal brengen en de wereld voor nieuwe rampen gespaard zal mogen blijven. Voor kennisgeving werd o.m. aangenomen, een schrijven var. den minister van sociale zaken, waarin bericht werd, dat geen be zwaar zal worden gemaakt tegen de huur- verlaging der huizen van de Woningbouw- vereeniging „Schoorl". Vanaf 1 Nov. wordt de huurprijs voor deze woningen op 3.50 per week gesteld. Overeenkomstig het voorstel van B. en W„ werd besloten, aan den arbeider Jb. Kaan dorp voor het stichten van een plaatsje aan den Voorweg, volgens de Landarbeiderswet een voorschot van "650 te verleenen, onder voorwaarde, dat dit bedrag van het Rijk kan worden verkregen. In verband met de bocht-verbreeding te Hargen, werd besloten, van het Hoogheem raadschap „Noordhollands Noorderkwartier de benoodigde grond voor 1 aan te koopen. Overeenkomstig de aanwijzing der Com missie van overleg voor de gemeente- begrootingen, werd besloten, de zevende suppletoire begrooting voor het dienstjaar 1935 wegens een verlaagde vaststelling van het bedrag der werkloosheidslasten te wij zigen. Besloten werd, een suppletoire begrooting voor de werkloosheidslasten over 1936 in te zenden, waarbij die lasten op een bedrag van 41200 worden vastgesteld. Aangehouden werd een verzoek van den heer J. Veenis en anderen, waarbij verzocht werd om het Achter Middenpad als voetpad te doen vervallen en het te maken rijwiel pad aan te leggen langs den bestaanden Hargerweg. Van den heer H. Mulder e.a. was het ver zoek ingekomen om een gedeelte van den Hargerweg te Hargen tusschen de Groeter molen en de Groeter brug, te beharden. De heer Duin bepleitte, met het oog op den slechten toestand van den weg, inwilli ging van het verzoek en hij wees erop, dat de ingelanden de noodige verbetering niet meer kunnen betalen. De heer G u 11 e r was er vóór om de mo gelijkheid te onderzoeken, alle niet-verharde wegren via de werkverschaffing te verhar den. De heeren Winder en wethouder Schermer waarschuwden daartegen,met het oog op de daaraan verbonden conse quenties. Besloten werd om te trachten, door samen werking met de onderhoudsplichtigen, de goedkoopst mogelijke oplossing te verkrij gen. Overeenkomstig een voorstel van het raadslid C. Blom, werd besloten om voor personen, die de gemeente verlaten om werk te zoeken, doch binnen het jaar weer terugkeeren, de verplichting van één jaar te moeten wachten, alvorens zij voor steun in aanmerking komen, te laten vervallen. Aangezien het verzoek van het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon om grond van deze instelling aan den heer K. PZuur bier of diens lasthebbers te mogen verkoo- pen (de grond is gelegen aan den Wagen- makersweg) pas des morgens was ingeko men, werd dit verzoek aangehouden. Om dezelfde reden werd eveneens aange houden het verzoek van het bestuur der V V. V. Groet—Camperduin en omgeving, waarbij verzocht werd in overweging te nemen den aanleg van een weg van Cam perduin, evenwijdig aan den Heerenweg naar het Noordhollandsch Kanaal, nabij den nieuwen weg door het Geestmer Ambacht Het adres van het bestuur der Buurt- vereeniging in het dorp Schoorl, waarin verzocht werd een aan den Omloop gelegen terrein van den heer G. Kieft ter beschik king te geven en in werkverschaffing tot ijsbaan te doen inrichten, onderging een zelfde lot, omdat ook dit adres te laat was ingekomen en B. en W. er prijs op stelden om over deze adressen prae-advies uit te brengen. Aangezien gebleken was, dat de aanschaf fing van molensteenen in de korenmolen nog niet noodzakelijk was, stelden B. en W voor, om het resteerende bedrag van het crediet voor aanschaffing van de maal- steenen en de nieuwe zeilen (de zeilen had den 1?0 gekost) te bestemmen voor nood zakelijke vernieuwing en reparatie der molen. Conform dit voorstel werd besloten. De begrootingen. De begrootingen 1937 voor het Maatschap pelijk Hulpbetoon, ontvangst en uitgaaf 7515.54, de Vleeschkt uringsdienst. kring Schoorl, ontvangst en uitgaaf 2765, Ge meentelijk Electriciteits Bedrijf, ontvangst en uitgaaf 27653, Gemeentelijk Gasbedrijf, ontvangst en uitgaaf 13603 en de Ge meente-begrooting, ontvangst en uitgaat voor den gewonen dienst 173834.53 en voor den kapitaaldienst 39828.10, werden in handen van een Commissie van onder zoek, bestaande uit alle raadsleden, buiten de wethouders, gesteld. De voorzitter deelde hierbij mede. dat de gemeente-begrooting opent met een nadeelig saldo van 11000 van het vorig dienstjaar, terwijl in de begrooting is opge nomen een bijdrage van het Rijk, in de kosten van werkloosheidsbestrijding van 90 pCt. en van 7000 als extra bijdrage voo' de gemeente-huishouding. Daardoor behoort Schoorl, ook voor 1937, tot de noodlijdende gemeenten. Z. h. st. werd, op voorstel van B. en W besloten, ontheffing te verleenen van de plicht om ambten en betrekkingen, in dienst der gemeente, aan te wijzen, welke met uit sluiting van andere gegadigden, slechts ver vuld kunnen worden door militairen of gewezen militairen. Op voorstel van B. en W. werd eveneens z. h. st. besloten om het achter de o. 1. school te Schoorl gelegen houten school- lokaaltje als stemoe!lokaal te doen bezigen en dit gebouwtje te verplaatsen naar een terreintje, gelegen achter het Raadhuis aan het zgn. Brinklaantje. De kosten dezer ver plaatsing bedragen 170. Aanvulling verordening gemeente veldwachters. B. en W. stelden voor om de verordening, regelende de benoeming, bezoldiging, enz. aan te vullen met de bepaling, dat een zomer-veldwachter kan worden benoemd en dat capitulanten, benoemd tot gemeente veldwachter, geen aanspraak hebben op periodieke verhoogingen, wegens vroegere dienstjaren bij openbare lichamen. Nu het kampeeren en het strand- en badleven meer en meer toeneemt, wilden B. en W. de onbezoldigd rijksveldwachter F Gutker tot tijdelijk-veldwachter benoe men. Dit was ook noodig, in verband met de rusttijden voor den gemeente-veldwachter. Omtrent het toezicht bij het baden zullen B en W. nog nadere voorstellen doen. Tegen dit voorstel opperden de heeren Duin, Winder en Blom, bezwaren, omdat zij van oordeel waren, dat één veldwachter in de gemeente voldoende was. Zij meenden, dat volstaan moest worden met de hulp van den onbezoldigden rijksveldwachter Gutker voor nachtdiensten. De voorzitter maakte duidelijk, dat er practisch niet veel verandert, doch dat in den zomer de veldwachter Vegter ontlast moest worden. Het voorstel werd hierop aangenomen, met de stemmen van de heeren Duin en Winder tegen. Een rijwielpad. Aan de orde was hierop het voorstel van B en W. om in beginsel te besluiten tot het in werkverschaffing doen aanleggen van een rijwielpad van de Berger grens af langs den duinrand naar Camperduin. Het voorstel beoogde ook, aan den minig. ter van Sociale Zaken te verzoeken, voo het te besteden arbeidsloon, geraamd rJ f 10100, het gebruikelijke rijkssubsidie u verleenen, aan Ged. Staten te verzoeke een bijdrage beschikbaar te stellen voor d' bijkomende kosten, geraamd op 23650 aan de Directie van het Staatsboschbehee" te verzoeken, haar medewerking te ve/ leenen voor het mogen gebruiken van rijks! grond voor enkele gedeelten van het ont worpen rijwielpad. Dit punt gaf aanleiding tot een uitvoerig, discussie over het te volgen tracé. Ten slotte werd besloten, het tracé nog nader vast te stellen, waarna met algemeene stemmen overeenkomstig het voorstel van B. en W., werd besloten. Z. h. st. werd besloten de strafverorde ningen wederom voor vijf jaar geldig te ver klaren. Conform 't voorstel van B. en W. werd be sloten om den Schoorlschen korenmolen voor één jaar, met drie optie-jaren, onderhands te verhuren aan den heer S. Meereboer. Dj huurprijs bedraagt voor het eerste jaar ioo en voor de overige jaren 200 per jaar. De voordracht van B. en W. tot vaststel- ling van een verordening, regelende de ver- deeling van werkzaamheden tusschen de ambtenaren van den Burgerlijken Stand en bepalende de uren, waarop het bureau van den B. S. dagelijks voor het publiek is open gesteld. werd conform vastgesteld. Met algemeene stemmen werd tot waar nemend secretaris en waarnemend ontvan ger benoemd de heer C. J. van Wijk, amb tenaar ter secretarie, die na zijn benoeming in handen van den voorzitter, de door de wet vereischte belofte aflegde. Tegen het voorstel van B. en W. om hun een crediet van 500 te verleenen, benoo- digd voor de aanschaffing van kachels voor het raadhuis en voor de inrichting van de secretarie en de secretariskamer opperde de heer Gutter ernstige bezwaren, omdat B. en W. inmiddels reeds op de beslissing van den raad waren vooruitgeloopen. De voorzitter en de wethouders erkenden het ongewenschte daarvan, doch met het oog op de koude had men met het aanschaffen van de kachels niet kunnen wachten. De raad erkende, dat voor het geringe bedrag van 1500 een belangrijke verbou wing en een verbeterde inrichting van het raadhuis was verkregen, zoodat ook dit voorstel z. h. st. werd aangenomen. Rondvnag. De heer G u 11 e r uitte zijn verwondering erover, dat sommige personen, die gerecla meerd hadden over hun aanslag in de hon denbelasting, bericht hadden gekregen, dat zij zooveel moesten betalen, hoewel hun reclames in den raad nog niet waren be handeld. Wethouder Schermer zeide, dat hij dezelfde opmerking in het college van B. en W. had gemaakt De voorzitter zegde toe, deze recla mes aan het eind van het jaar in den raad nog aan de orde te zullen stellen. De heer Blom vroeg, of het niet moge lijk was, op het plein bij de Groeter school eenige verbetering aan te brengen. Zooals de toestand thans is, is 't daar 'n wan toestand. Als de kinderen thuis komen, maken ze den indruk, in de baggefregeling te hebben gewerkt Uit de beantwoording van B. en W. bleek, dat het grint voor de verbetering reeds was aangekomen. In antwoord op een vraag van den heer Winder deelde de voorzitter mede, dat aan den gemeente-geneesheer een schrijven was gericht, waarin om informaties werd ver zocht over den toestand van een werk- looze, die een ongeluk had gehad. De heer Winder vond het niet plezierig om als raadslid in het plaatselijk blad de agenda van de raadsvergadering te lezen, vóór deze ter kennisse van den raad was gebracht. De voorzitter zeide, dat dit slechts een voorloopige agenda was, doch zegde overweging toe om dit te voorkomen. Waarschijnlijk zou hij voortaan volstaan met de mededeeling, dat hij op een te noe men datum voornemens is, een raadsver» gadering te beleggen. De heer Winder informeerde naar plan* nen van het gemeentebestuur voor de feest viering op 7 Januari ter gelegenheid van het huwelijk van het vorstelijk paar. De voorzitter was van oordeel, dat dit van particuliere vereenigingen moet uitgaan. In het Noordelijk deel'heeft zich daar voor reeds een commissie gevormd; in het Zuidelijk deel heeft men daarmee wel wat getalmd. Spr. heeft een commissie gevormd voor de inzameling van gelden voor het ge schenk en zal het prettig vinden, wanneer 281. Pietje kon het intusschen nog maar niet verkrop pen, dat zijn vader zooveel medailles had en hij niet. Hij had toch evenveel meegemaakt als zijn vader. En daarom droeg Pietje voortaan des nachts de medailles van zyn vader. 282. Met den dag werd de afgunst van Pietje erger, edere nacht lag hij erover te piekeren hoe hij zelf aan medailles zou komen en het werd op het laatst zoo erg, dat hij er zelfs van te v."""®~'len in v'jn slaap.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10