De Zesdaagsche te Rotterdam. famU enJ-uUdoum RechtsiaAe n Stad ett OmqeUaq VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. SPORT De Amerikanen alleen aan den kop. Korte jachten. eigenlijk de hoofdaandacht. Het zwaarte punt is geheel naar het laatste deel verlegd en met alle waardeering voor het werk der Amerikanen, die er blijkens de slagzinnen, die hun werk vergezellen, niet weinig trots op zijn, dat zij er in slaagden om zoo n dik boek in zulk een betrekkelijk korte -i m (één uur en 43 minuten) samen te vatten men kan met een dergelijke opvatting toch niet accoord gaan. En de match Amerika— Frankrijk eindigt voor ons gevoel sterk in het voordeel van het vasteland. Nu komt daar nog bij dat de geweldige figuur van Harry Baur niet alleen de Fran- sche en deze Amerikaansche, maar alle vol gende verfilmingen voor ons zal blijven overschaduwen en dat met eenige ui - breiding de tegenstelling Valjean—Javert, zooals zij gestalte kreeg in de acteurs Harry B: urCharles Vanel, ons op het eerste be richt van de Amerikaansche bezetting (Val jean door March, Javert door Laughton ge speeld) reeds suggereert, dat Amerika hier een totaal verkeerde rolverdeeling maakte. Men ziet March-Valjean wel van galeiboef landlooper en van landlooper fabrikant er burgemeester worden. Men ziet hem wel zijn positie prijs geven om een anderen land looper voor de rechtbank te redden en men ziet hem in Parijs opnieuw zich opofferen terwille van de liefde van Cosette, maar men gelooft er niet in. Ten eerste omdat de breede epische schildering van Hugo met zijn vele treffende details (die diefstal van het geldstukje van het spelende jongetje) hier gecondenseerd is tot een avonturen verhaal en omdat de psychologische achter grond ontbreekt. En in de tweede plaats om dat March dit figuur niet aannemelijk maakt, alleen al door zijn verschijning. Aldus: Victor Hugo op z'n Amerikaansch met een meestelijke achtervolgingsscène te paard naar het hart van Darryl Zanuck en een wilde barricadenstrijd. En met twee rollen van March en Laughton, die men, ter vergelijking met de creaties van hun Fransche collega's, die stellig nog in ieders geheugen leven, gaat zien. M. te A. Momenteel is het met de nieuwe schoolgeldheffing een wel wat lasti ge kwestie. Van meerdere zijden heb ik vra gen hieromtrent ontvangen. De nieuwe ver ordening was nog niet van den drukker te rug; eerst dan kan ik beoordeelen of de aan slag' juist is. De nieuwe regeling beteekent in bijna alle gevallen een aanmerkelijke ver hooging, zooals u ook reeds aan „den lij\e kunt ondervinden. Voorheen was het belastbaar inkomen basis voor de berekening van het verschul digde schoolgeld, doch technische redenen maakten een andere wijze van heffing nood zakelijk; nu is hoofdsom gemeente-fondsbe lasting basis, en bij aangeslagenen in de Verm. BeL het totaal van hoofdsom Gem.- fonds-beL plus hoofdsom Verm. Bel. Als bijzonderheid merk ik nog op, dat de nieuwe verordening ingegaan is op 1 Sept. j.L en u dus 11 maanden betaalt, berekend naar de nieuwe verordening en 1 maand in gevolge de vorige verordening (en). Dit be teekent, dat het volgende jaar, mits de om standigheden dezelfde zijn, de aanslag nog iets hooger zal zijn. Mocht t.z.t. blijken dat de u opgelegde aanslag onjuist is, dan be richt ik dat nog nader. Doch waarschijnlijk acht ik zulks niet NEDERLANDSCHE BOTERCONTROLE De inwikkelpapieren. Bij het gebruik van inwikkelpapieren met rijkscontrólemerk voor de kleinverpakking van boter, is steeds een bezwaar geweest, dat deze inwikkelpapieren geheel onge schonden van de boter kunnen worden ver wijderd, terwijd dan tevens het rijksmerk onbeschadigd blijft. De kans is daardoor niet uitgesloten, dat dergelijke inwikkelpapieren in verkeerde handen komen en er een minderwaardig product in verpakt wordt, dat als boter met rijksmerk verkocht wordt. Ook is het mogelijk, dat deze inwikkel papieren voor de tweede maal worden ge bruikt, door er ongecontroleerde boter in te verpakken, om op deze wijze den accijns op de productie te ontgaan. Om nu aan de verbruikers van boter, welke deze inwikkelpapieren ontvangen, de zelfde waarborg te verschaffen, als wan neer het rijksmerk direct op de boter is aan gebracht, heeft de Geldersch-Overijselsche coöperatieve zuivelverkoop vereeniging, ge vestigd te Zutphen een verpakkingsmethode van boter voor kleinverpakking in toepas sing gebracht, warbij het rijksmerk, zoodra de boter uit den inwikkel genomen wordt, zoodanig wordt beschadigd, dat een her haald gebruik niet mogelijk is. Dit is bereikt door het rijksmerk met een zoogenaamd „nietje" te verzegelen, volgens octrooi T. Wassenaar en F. V. an Douwe no, 30937. De rijksmerken worden op een speciale papiersoort gedrukt. Dit papier scheurt ge makkelijk en is bovendien nog van een be paald aantal insnijdingen voorzien. Het merk wordt direct op de boter aangebracht, waarna het met een daarvoor bestemde stempel stevig wordt aangedrukt. Op deze wijze is het onmogelijk het in z'n geheel ongeschonden van de boter af te nemen, zoodat een merk eenmaal gebruikt, niet ten tweede male gebruikt kan worden. Op deze wijze is de kans zeer gering, dat een rijksmerk in verkeerde handen komt. De machine, waarbij voornoemde verpak kingsmethode in toepassing werd gebracht, is gisteren officieel in bedrijf gesteld. Hierbij waren aanwezig buiten het be stuur en de directie der Geldersche-Over- ijselsche coöperatieve zuivelverkoopvereeni- ging, de heeren J. J. C. Jurling Beek, ryks- zuivelinspecteur, directeuren der botercon- trolestations te Leeuwarden, Deventer, Maastricht en Eindhoven, ir. H. W. de Kruyff en F. van Douwe Zutphen. De volautomatische machine verzegelt het rijksmerk met een „nietje", waardoor bo venstaand afdoende is bereikt. EX-POLITIECHEF BELEEDIGD. De oud-planter J. C. T. S. uit Naarden stond gisteren voor den Amsterdamschen politierechter mr. N. Muller terecht, ver dacht van beleediging van den ex-politiechef te Naarden, H. van S. Den verdachte is ten laste gelegd dat hij op 31 Mei een brief heeft geschreven aan van S., waarin hij hem de woorden toevoegde: geüniformeer de souteneur, dief en schurk. Er is reeds geruimen tijd oneenigheid tus- schen beide mannen. De politiechef is eenige maanden geleden uit zijn ambt ontslagen. De vroegere chef-veldwachter verklaarde door den inhoud van het schrijven beleedigd te zijn. Getuige verzoekt de voorgeschiedenis van deze kwestie te mogen toelichten, doch de politierechter acht dit niet noodzakelijk. De verdediger mr. Oldewelt zou wel eeni ge vragen willen stellen, indien verdachte wordt toegelaten tot bewijs van de waar heid van de tenlaste gelegde woorden. Mr. Muller: U kunt moeilijk bewijzen, dat iemand een schurk is. Er is geen belang ge diend bij het ophalen van deze geschiedenis. Verdachte bekent volmondig. Volgens hem heeft getuige V. hem vroe ger onrechtmatig in het krankzinnigenge sticht te Den Dolder doen plaatsen. Voorts beschuldigt verdachte den politie chef ervan een verhouding met zijn getuige's vrouw te hebben gehad. De brief, waarin de beleedigende woor den waren opgenomen, had verdachte aan een juffrouw gestuurd waar de politiechef eveneens mee in relatie stond. Aan van S. had hij een afschrift gezon den. U begrijpt, meneer de president, ik zou deze scheldwoorden nooit tegen iemand an ders ter wereld hebben gebruikt. De officier, mr. Bosch, eischte 25 boete De verdediger, mr. Oldewelt, schetste Je moeilijkheden, waarin verdachte door den ex-politiechef (die toen nog in functie was) was gebracht. Met klem drong pleiter op clementie aan. De politierechter overwoog, dat verdachte, die belangrijke grieven tegen getuige had, den verkeerden weg heeft gekozen. Rekening houdende met de omstandighe den, veroordeelde de politierechter verdach te tot een voorwaardelijke geldboete van 25 subs. 25 dagen. Verdachte en officier deden afstand van hooger beroep. kende wil-kracht zijn techniek opvoert, tot zijn vingers het instrument de fijnste nuan ces laten zingen in antwoord op de teerste schakeeringen van zijn gevoel. Ons leven in de stof is het leeren van het groote, eeuwige levensspel; het is de evolu tie van den mensch, dat hij leert de materie van het Heelal te beheerschen, dat hij leert trillen in overeenstemming met de Godde lijke wet, die in hemzelf is. Dan wordt ons denken, voelen en handelen een uitdruk king van ons diepste wezen, spontaan, zon der imitatie, uniek, en komen we tot het eenheidsbesef. Dan ervaren we Broeder schap als een feit in de natuur, is het niet langer een woord, een begrip voor ons. Daarom zijn we verantwoordelijk voor het geheel. Waar één een valsch accoord geeft, is het geheel geschaad. Geest is uitzetting, liefde, harmonie. Geest is levende kracht, die altijd straalt, geeft; een kracht, die nooit neemt, maar uit zich zelf tracht te vullen. Hierover nadenkende, begrijpen we waarom ons leven zoo arm is, waarom de wereld zoo hopeloos, zoo deca dent is. We hebben de wereld gevuld met gedachten over hebben, niet over geven. We moeten wakker worden uit den dom mel en de sleur van iederen dag. Denk over Uzelf niet als de zwoegende, slovende mensch, maar als het eeuwige, machtige le ven, dat zijn vormen bouwt als een spel om uitdrukking te geven aan zijn uittrillend leven. Broederschap en evolutie zijn de groote mogelijkheden Uzelf te leeren uitzingen in de wereld van stof ter eere van den Schep per, ter vervolmaking van Zijn Heelal! Spreekster eindigde met voorlezing van een vertaald gedeelte uit een ouden, Egyp- tischen papyrus, het testament van iemand, die in wilde gaan in het koninkrijk der he melen. tot hun beschikking, welke in staat zyn de stem of welk ander geluid men maar wil, voorgoed op het celluloid vast te leggen om aldus o.i. in 'n ruime behoefte te voorzien. Men kan een en ander het beste vergel ij ken met een radio-reportagewagen van een omroepvereeniging. Een dezer dagen waren wy in de gelegen heid dit voor Alkmaar nieuwe bedrijf eens wat van naderbij te zien. Uiteraard is de opzet nog van kleinen om- doch hy is er niet minder interes sant om. Er is daar n.1. een geheel geluid dempende studio, met een meubileering als by een omroep, dus als voornaamste „meu belen" eenige microfoons, een piano en een paar fauteuils. Nu zal 't geval zich voordoen, dat ge uw ouders of kinderen in Indië of elders uw stem cadeau wilt doen met St. Nic. of Kerstmis. Men houdt dan een denkbeeldig gesprek, men praat zoo losjes wég voor de microfoon, vertelt het een of ander, wat de ander prettig zal vinden te hooren en ondcr- tusschen wordt in een aangrenzende kamer, welke geheel met vernuftige toestellen is in gericht, uw stem voorgoed op het celluloid vastgelegd. Dit is natuurlijk slechts om een voorbeeld te noemen, men kan hierbij allerlei variaties aanbrengen, men kan zingen, muziex ma ken, ja wat al niet. De geduldige apparaten nemen alles onverbiddelijk in zich op en na verloop van eenige minuten kan men zyn stem mee naar huis nemen tegen een alles zins billijk tarief. Het is een eigenaardige gewaarwording en wy spreken hier uit ervaring om de aldus vervaardige gramofoonplaat te hooren afdraaien (hetgeen op elke gramo- foon mogelijk is) aldus te luisteren naar zijn eigen gesproken woord of spel. Naar men ons verzekerde, zijn reeds sucessen op dit terrein in huize „Voice" boekt en naar wy meenen, wordt hier u8'" welijk iets gebracht, dat althans de waard is, er aandacht aan te schenken De resultaten zijn inderdaad verrasse en waar hier deskundige personen rt01*1 nieuwigheid lanceeren, twijfelen wij of vele inwoners van onze stad en omgevj"1 zullen gaarne gebruik willen maken de hier geboden gelegenheid. Naast dit interne gedeelte ligt het ook de bedoeling van de exploitanten om W waar dit gewenscht wordt flitsen feestelijke of andere gebeurtenissen altijd vast te leggen. Ook microfoon-verst»1 kers zyn dan tot beschikking. Te allen tijde kan men in huize „y0u Voice" inlichtingen verkrijgen over dit fci! teressante bedrijf en \yü wenschen tenslotte de ondernemers succes met hun plannen van voor op AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling, by opbod gehouden Dinsdag 10 November 1936, ten overstag van den notaris mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende perceelen, ge. legen in de gemeente Alkmaar: 1. Een huis en erf aan den Stationsweg no. 15, groot 82 centiaren 3560J. 2. Een huis en erf aan den Bergerweg no. 126, groot 2 aren, 88 centiaren 3. Een huis en erf aan de Sint- Annastraat no. 6, groot 45 centiaren De afslag blijft bepaald op Dinsdag November 1936, des avonds 7 uur, in het café ,,'t Gulden Vlies" van den heer W. Mooy aan de Koorstraat te Alkmaar. x 2840 1150 17 BROEDERSCHAP EN EVOLUTIE. Men schrijft ons: Daartoe uitgenoodigd door de Blavatsky loge, Alkmaar, van de Theosofische Vereeni ging, Nederlandsche Afdeeling, sprak Maan dagavond in de dancing van de Harmonie mej. Gantvoort uit Utrecht, over deze twee fundamenteele begrippen der theosofia. Beide behooren tot de doeleinden, die de theosofische vereeniging zich stelt; beide zyn onafscheidelijk verbonden. De eenige voorwaarde voor toetreding tot de T.V. is het geloof in de Broederschap der menschheid. De T.V. beoogt o.m. het vormen van een kern van die Broederschap. Het is een korte geloofsbelijdenis en toch sluit deze alles in, raakt alle vraagstukken in deze wereld, want: Broederschap erkent de eenheid in oorsprong, erkent saamhoorig- heid, erkent de verantwoordelijkheid voor elkaar. Broederschap laat ons verschil in leeftijd zien, niet stoffelijk, maar evolutionnair. Zij brengt ons het besef, dat er onderlinge lief de en harmonie moeten heerschen. Broeder schap is een feit in de natuur. We weten zoo goed uit onze heilige boeken, dat wij in Hem zyn, leven en bewegen, dat wy kinde ren zijn van Hem, goddelijk in oorsprong, machtig, omdat we Goden zyn; en dat wij in deze stoffelijke werelden als onze taak heb ben dit goddelijke uit te drukken in stoffe lijke vormen. Achter alles bestaat een machtig wezen, dat zich uitstort in milliarden van vormen. Er is een zip ir\ de, Bhagarad Gita, die zegt: .Wanneer Ik het Heelal doordrongen heb met een deel van Mijzelf, blijf Ik". Toen 50 jaar geleden de Theosofen ver kondigden, dat er geen „doode stof' bestaat, werden zy uitgelachen. Thans zijn we ver trouwd met het denkbeeld, dat een atoom is een wereld van kracht, een zonnestelsel op zichzelf, een voorraadschuur van energie. Er is gezegd, dat indien we de atoomkracht konden onttrekken aan ons lichaam, we de stof, waaruit het is opgebouwd, konden leg gen op de punt van een mes. Maar evenals God het Heelal vol maakt van Zijn adem, macht, liefde, wijsheid, zoo moeten wij onze vormen, ons kleine Heelal vol maken van onzen zang, die harmonie is, onze wijsheid, die kennis moet brengen van de stoffelijke wetten in onze stoffelijke vormen. Een kunstenaar, die uit het marmer zijn beelden houwt, heeft eerst den idealen vorm in zyn denkvermogen. Het kunstwerk is de neerdrukking daarvan in de stof. Al les wat we in het stoffelijke willen uitdruk ken, hebben we eerst van binnen geschapen. De mensch als denker is geest, geen stof De mensch is een schepper en de stof, die volgen wil, is slechts de uitdrukking, die vorotdurend wijzigt, naarmate hij zich beter leert uitdrukken in het veld van openbaring. Geest is leven! Het is de positieve kracht van het eeuwige in ons, die de vormbouwer behoorde te zijn van al ons denken, voelen en handelen. Maarzoo gauw als we een vorm heb ben gebouwd, vereenzelvigen we ons daar mee. Zoo hebben we allen onze denkvormen, gevoelsvormen, daadvormen (vooroordeelen, stemmingen, gewoonten), maar we zijn die vormen niet! We moeten leeren denken, scheppend denken. Hoeveel seconden van den dag den ken we? We denken na, praten na, lezen na, en komen zoo tot een oordeel, dat hee- lemaal niet bij ons past. Denken is moeilijk. Maar we zijn toch ook niet teleurgesteld als we na één les nog niet kunnen schilderen of vioolspelen? Herinneren we ons dan den kunstenaar, die dag in, dag uit, met niet wy- KON. NED. MAATSCH. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Een filmavond in het café Central. De afd. Alkmaar van bovengenoemde organisatie heeft gisteravond doel en stre ven aan den volke doen hooren en zien op een bijeenkomst in het café Central, waar een 70-tal belangstellenden waren samen gekomen. Bij ontstentenis van den voorzitter ir. Hazeloop sprak de heer P. J. v a n K e s- s e 1 een kort welkomstwoord, waarna de heer M e n s i n g, algemeen secretaris der Maatschappij, eenige mededeelingen deed omtrent haar werk sinds 1873, het jaar harer oprichting. Hy stelde in het licht, hoe deze tuinbouw-organisatie steeds de belangstel ling mocht ondervinden van ons vorsten huis achtereenvolgens werd het be schermheerschap waargenomen door koning Willem in en koningin Emma en thans door koningin Wilhelmina. Ook de leden der regeeringen zyn zich bewust geweest de vele goede diensten, welke de Maatschappij vervult als voorname schakel in den Neder- landschen tuinbouw. Zij is geen vakvereeni- ging, maar een organisatie op ethischen grondslag, waarvan patroons en personeel beide lid kunnen zijn. Haar doel is: het ver betering brengen in de cultures door ten toonstellingen en keuringen, waarvoor de leden vrijen toegang hebben. Als voorbeel den noemde spr. o.a. de befaamde „Prima- vera" en „Flora" en de maandelyksche keu ringen in Artis. Voorts worden cursussen gegeven voor tuinders, bloemisten, groen ten-, bloem- en fruittelers; er worden ver gaderingen belegd met sprekers over ver schillende takken van het zooveel omvat tende terrein der Maatschappij, waarbij lantaarnplaatjes en films het gesproken woord verduidelijken, terwijl een uitge breide boekerij (ondergebracht in de univer siteit te Amsterdam) den leden gratis ter beschikking staat. Spr. gaf by een en ander nadere uiteen zettingen, waarmee hy aantoonde het groote belang van het lidmaatschap der Maat schappij voor alle beoefenaren van den tuinbouw in zyn geheelen omvang. Daarna werden verschillende films ver toond, waarbij we rondwandelingen maak ten op de wereldtentoonstelling te Brussel en de Flora te Heemstede en voorts deel namen aan de jaarlijksche excursies (o.a. naar Doorn, Den Bosch, Eindhoven, Naar- den-Bussum, Wassenaar), waarbij telkens een groote bloemenpracht te zien was. Bijzonder interessant en leerzaam was de film, waarin ons 't ontluiken en de oewegin- gen van Flora's kinderen in 1200 maal ver sneld tempo werden getoond. De film „Kleu renpracht" gaf in natuurgetrouwe kleuren plant, boom en bloem weer en werd al even zeer met groote belangstelling aanschouwd. Aardig was het slot van de film, waarin te zien werd gegeven het werk van de Maatschappij. In de opwekking n.L om als lid toe te treden werd gezegd: „doe als die anderen, die vóór u over de brug kwamen" en daarbij zagen we een heel lange rij mannen inderdaad ovei1 een brug gaan. De heer van Kessel bracht aan het slot den heer Mensing en zyn assistent namens de afdeeling een welgemeend woord van dank. LEG UW STEM VAST. W ielrennen. Uw adres: Houtweg 28. Er komen in ieders leven wel oogenblik- ken voor, welke men graag nog eens weer zou willen beleven. Maar helaas, in de meeste gevallen moet men tevreden zijn met de herinnering aan zulke momenten, die wij weten dat maar al te goed naarmate de tijd verstrijkt onvermijdelijk vager en vager worden. In het volle leven zijn hier van voorbeelden te over. Als men door de radio de uitvoering van een concert be luistert en men zal dit graag nog eens wil len hooren, dan kan men zich daarvan in veel gevallen nog een gramofoonplaat aan schaffen, maar het wordt anders, als men b.v. de stem van een bevriend persoon, die zich ver van hier is gaan vestigen, nogeens weer zou willen hooren en als dan telefoni sche verbinding tot de onmogelijkheden gaat behooren, dan zou men zoo zeggen, hier blijft alleen de herinnering over. Doch zie, ook hierin heeft de moderne techniek voorzien en eenige ondernemen de heeren Rebben nu hier ter stede in huize „Your Voice" aan den Houtweg apparaten Een vroolijke. doch rustige Woensdagmiddag? Woensdagmiddag. Dus veel schoolkinderen naar de Nenytohal. Zij hadden er al zooveel over gelegen en gehoord. Nu waren ze in drommen gekomen om dat feest eens mee te maken. Ieder koos zyn eigen favoriet, by elk srintje klonk een applaus en een ge- juk h, zooals we nog niet hadden gehoord in oeze Zesdaagsche. En daar tusschen door werd er van harte gezongen, door den luid spreker en door de aanwezigen. Was he dus vroolijk binnen dem uren, het was sportief een rustig middag. Na de sprints van half drie werd er een kwartier gejaagd, waarbij alleen de beide van Kem pens twee ronden van hun achterstand in haalden en nu op negen ronden van de leiders kwame te liggen. De andere koppels wonner. allen twee ronde, zoodat belang- ryke wijziging in het klassement niet voor kwamen. Rausch kwam ten val, hem werd een uur neutralisatie toegewezen. Het waren hoofdzakelijk schaafwonden in het gezicht en had het zich aanvankelijk ernstig laten aanzien, het bleek, dat het nog al was mee gevallen. De stand om 17 uur was: Aan den kop: 1. Pijnenburg—Wals 341 pt.; 2. CharlierSlaats 123 pt.; 3. Walthour Crossley 85 pt.; 4. SchönPellenaars 80 punten. Op één ronde: 5. DepauwBilliet 173 pt.; 6. van der RuitBraspenninx 89 pt.; 7. RauschGuimbretiere 45 pt. De overigen op 7 tot 9 ronden. De laatste nacht. Dat de eerste Rotterdamsche Zesdaagsche in het middelpunt van de belangstelling in Rotterdam en omgeving staat, is gisteravond wederom duidelijk geworden, toen drom men menschen tegen acht uur de Nenyto hal binnenkwamen om getuige te zijn van een strijd, die waarschijnlijk wel beslissend zou kunnen zijn voor den geheelen wed strijd. Tegen negen uur waren de tribunes dan ook practisch uitverkocht. Om kwart voor tien, het moment waarop ook de vorige avonden de jachten begon nen, namen van der Ruit en Braspenninx het initiatief om weg te loopen. Zij slaag den er in een ronde te nemen evenals de Belgen Billiet—de Pauw, zoodat, toen de jacht vijf minuten oud was, niet minder dan zeven koppels de leiding hadden. De jacht droeg ook ditmaal een fel karakter. Nu eerst bleek, dat Braspenninx en van der Ruit in buitengewonen vorm reden. Men weet het, beiden rijden niet fraai, niet soe pel, zij demarreeren niet zoo, zooals wij dat van Pijnenburg, Wals, Guimbretiere en an deren gewend zyn, maar zy zyn echte tempo-rijders, zy zyn zwoegers cn dank zy hun uitnemende kwaliteiten in dit genre kwamen zij; toen er een kwartier gereden was, met SlaatsCharlier alleen aan den kop. En vijf minuten later slaagden zy er zelfs in alleen een ronde voorsprong op het geheele veld te nemen. Braspenninxvan der Ruit aan den kop, alleen, de verrassing van den avond! Maar lang zouden zij zich niet in dezen voorsprong verheugen, want Pijnenburg—Wals hadden de situatie door en zij slaagden er in een ronde terug te nemen en zich weer bij Bras penninx en van der Ruit te voegen. Toen om half elf de stand kon worden opgemaakt, waren vyf koppels aan de lei ding. RauschGuimbretiere waren tot op twee ronden afgezakt, evenals van der Ruit —Braspenninx, die tenslotte het tempo niet zoo goed meer hadden kunnen bijhouden Rausch werd nog zeer gehinderd door de blessures, die hy by zyn val had opgeloo- pen, waardoor te verklaren is, dat hij en Guimbretiere tot op twee ronden afzakten. De beide van Kempens waren er wederom niet in geslaagd een voldoend aantal ronden in te loopen om nog een kans te krijgen op een behoorlijke plaats in het klassement. Zy kwamen toen op elf ronden. Om kwart voor elf viel de volgende stand te noteeren: Aan den kop: 1. Pijnenburg—Wals 356 pt; 2. Billiet—de Pauw 180 pt.; 3. Slaats- C har lier 132 pt.; 4. Walthour—Crosaky 12 pt.; 5. SchönPellenaars 84 pt Op twee ronden: 6. Van der Ruit—Bn* penninx 94 pt; 7. Rausch—GuimbnÉ» 45 punten. De overigen op 7 tot 11 ronden. De rust keerde weer en de klassemeet- sprints, die van tien uur, werden eerst om kwart over elf verreden. Het was verklaarbaar, dat tot ongeveer kwart voor twaalf de renners rustig hun ronden bleven draaien, terwyl t-dereen in spanning af zou wachten of de beslissende slag dezen nacht nog zou komen. Rausch opgegeven. Tuscshen twaalf uur en half twee gebeur de er op de baan eigenlijk weinig bijzon ders meer. Vermeldenswaard is, dat Rausch moest opgeven. Hy bleek zoo veel hinder van zijn blessures in het gelaat te hebben, dat hy op advies van den medischen dienst den strijd moest staken. Guimbretiere rijdt voorloopig als reserve mee. Tusschen twaalf uur en half twee vonden er slechts enkele zeer korte jachten plaats Veel verandering in den stand brachten deze niet. Het merkwaardige is, dat ondanks het feit, dat de trbiunes practisch uitver kocht waren, dat er dus zeker vijf a zes duizend toeschouwers aanwezig waren, de renners niet het initiatief hadden, voor dit publiek goede jachten te doen verrijden. De renners begrijpen blijkbaar hun eigen belang aiet. Indien men niet, vooral bij een eerste Zesdaagsche als deze is, zich tot het uiterste geeft, om het publiek een aantrek kelijke race voor te zetten, is het toch vol komen verklaarbaar, dat de toeschouwer, niet geheel hier vandaan gaande, een vol gend maal niet meer komt. Die kleine jach ten brachten slechte zeer geringe wijzigin gen in den stand en om één uur viel het vol gende klassement te noteeren: Ook tot half drie gebeurde er verder niets meer, doch, toen wij hier en daar bii de ver schillende verzorgers en wedstrijdcommis sarissen informeerden, of dit rustige rijden zoo den geheelen nacht zou voortduren, ver zekerde men ons, dat omstreeks kwart voor drie zeer zeker nog een zeer zware jacht op komst zou zyn, waarin misschien nog wel een voorloopige beslissing van dezen Zes daagsche zou kunnen vallen. Inderdaad, om kwart voor drie begon men opnieuw, het scheen zeer fel te zullen worden, doch om drie uur was het alweer rustig. Om half vier begon men met de klasse mentsprints en na de vierde volgde er weer een jacht, die groote gevolgen met zich mee bracht. Want de Amerikanen Walthour— Crossley slaagden er in alleen aan den kop te komen. Zy wisten hun voorsprong e behouden en allen in het laatste gedeel e, tot half zes, het moment van de neutralisa tie, hebben de koppels die grooten ac^'er stand hadden, getracht nog enkele 10 terug te halen, waarin alleen de beide ge van Kempen slaagden. r de De stand hedenmorgen om half zes by neutralisatie was: l0g Aan den kop: 1. WalthourCrossley punten. Op één ronde: Pijnenburg—Wals 388 P Billiet—de Pauw 205 pt.; SlaatsCha 169 pt.; SchönPellenaars 91 pt. -j Op vier ronden: 6. Braspenninxv. d. 100 punten. 30g Op zeven ronden: 7. Gebr. v. Kempt'n pt.; 8. RiegerEhmer 98 pt.; 9. LedU Wambst 46 pL ]inga Op negen ronden: 10. Matena Hes 154 pt Reserve: Guimbretiere.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8