SPORT EN WEDSTRIJDEN. Vtaag. m Aattiod Morgen algemeene inhaaldag ALCMARIA-DE KENNEMERS. het A.V.R.O.-dansorkest. DE DERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. 2ÓÓ, dat de rechte steken (en dus ook averechte!) boven elkaar komen. de Na dezen rand begint het patroon aldus: iste naald 1 «t. afhalen. A omslaan, 1 aver. afhalen, maar niet de draad naar achteren brengen: hierdoor komt er een omslag op de naald; 1 recht; van A af herhalen. U moet het gansche werk door beginnen en eindigen met een kantsteek (dat is: 1 af halen). 2de naald: eerst 1 st. afhalen (dat schrijf jk nu verder niet meer appart op), A 2 recht eerst de st. zonder den omslag en ver volgens de steek, welke onder die omslag ligt); haal dan den omslag averecht af; de draad blijft dan aan den achterkant, (dus nu niet omslaan vóór het aver. afhalen); herhaal van A af. 3de naald: A recht minderen door den omslag met de steek, die er onder ligt, recht tezamen te breien; omslaan, 1 steek aver. afhalen: draad niet naar achteren brengen, hierdoor komt er weer een om slag op de naald. Herhalen van A af. 4de naald: 1 recht; A de omslag averecht afhalen (niet omslaan vóór het afhalen) 2 recht; van A af herhalen; u moet eindigen met 1 recht en dan natuurlijk de kantsteek, die ik nu niet meer apart genoemd heb bij de naalden; 5e naald: A omslaan; 1 st. aver. afhalen; (breng ook nu weer den draad niet terug naar achteren); recht minderen joor den omslag en den steek recht samen te breien; van A af herhalen. Daarna de 4 laatste toeren steeds herhalen tot het werk ongeveer 40 c.M. lang is. Daarna breit u een ceintuurgedeelte van 10 c.M. lengte in 1 recht, 1 aver.; vervolgens nog 10 c.M. het patroon breien, beginnend met de eerste naald; tenslotte, voor langs de hals nog 10 naalden 1 recht, 1 aver. Daarna kant u af en naait den naad dicht. Mijn vriendin had zóó gebreid dat 5 figu ren van het patroon 5 c.M. breed werden en dat er 6 figuren op de 5 c.M. in de hoogte kwamen. De schouderbandjes moet u ook in het patroon breien; zij worden ongeveer 3 c.M. breed en 34 c.M. lang of korter, dat kunt u zelf beter passen. Om het uitrekken te voorkomen, moet u die bandjes, vóór u ze vastnaait, even op een lintje of een reepje voering zetten. Ik hoop, dat u dit model gebruiken kunt, al is de hals vier kant; de theewarmer komt over 14 dagen. Te oordeelen naar hetgeen over de „tiende muze" (de dansmuziek) in het alge meen geschreven wordt, zou men kunnen afleiden, dat daarvoor in Nederland waar men overigens nogal vlug naar de pen grijpt weinig interesse bestaat. Men luistert zoo weieens naar de radio, als er dansmuziek in de aethergolven hoor baar ia, doch van een werkelijke belang stelling zou als men sommigen hoort geen sprake zijn. In feite is het evenwel heel anders. De practijk immers zegt ons, dat dans- orkesten bij de verschillende omroepver- eenigingen hier te lande en elders niet zoo maar voor de aardigheid in het leven zijn geroepen, doch dat een en ander een logisch gevolg is van den grooten aandrang, welke er bij de radio-luisteraars op uitgeoefend wordt. Men kan dit toejuichen of betreuren, het feit is er nu eenmaal en waarom zullen we niet eens een paar regels er over schrijven? Iedereen weet b.v. van het bestaan van het A. V. R. O.-dansorkest (o. L v. Hans Mossel), zoogoed als iedereen wel gehcord heeft over „The Ramblers" (o. L v. Theo Uden Masmann. Om ons voor vandaag even tot eerstge noemde band te bepalen; men weet op welk een jammerlijke wijze de ex-„Decibels" ten slotte van den microfoon zijn verdreven en hoe na een tijdje van rust de weinig bekende Hans Mossel den dansmuziek- scepter in de A. V. R. O.-studio ging zwaaien. En met welk een élan! Na het onvermijdelijk zwakke inspelen werd het repertoire allengs beter en beter, zoodat wij thans nu de band een con stant karakter heeft gekregen kunnen spreken van een bij uitstek geschikte radio band. Het opmerkelijke in de programma s is wel de specifieke arrangementen van Klaas v. Beeck, wiens voortreffelijke muzikale ta lenten (reeds bekend door zijn medewer king aan de destijds in Nederland bekende Leidsche band „The Blue Lyres") bij dit dansorkest zoo ten volle tot uitdrukking komen. Het is vooral het sublieme rhythm-werk (door hem geschreven), dat achter trompet- of sax-solo de aandacht verdient. Naast v. Beeck's werk moet evenwel ook Dolf Kareisen genoemd worden. De nummers van Hans Mossel kan men ooderverdeelen in „Quick"-, „Sluw -, "Rumba"-, „Valses"- en „Cowtoy"-numbers. Rh hiervan zijn de cowboy- en quick-arren- ïsmenten verreweg de beste. Men luistere b.v. naar „Oké for Sound als na het tenor-altsax-spel de stringbass de in- ioiding is voor weergaloos trompet-soli of haar „Poor Dinah" met zijn voortreffelijken inzet van violen, aangevuld door koper en sax. Uit het quick-repertoire zijn er welhaast f® veel goede om op te noemen, doch wij nteenen met „We're tops on Saturday night „There's a new world", „Rosetta „On the i^ach at Bali Bali", „Piccadilly", „It 's been so long" althqns de voornaamste in de her innering te hebben opgeroepen. Het prettige midway-tempo van „Twinkle in your eyes en „Moon for sale" (let hier op de gestopte trompet-solo!) is zeker een specialiteit van Mossel-s band. Uiteraard vragen de slow-nummers een aandachtige beschouwing en uitwerking en ZÜ vormen niet de sterkste zijde van de bftnd. Wat voor „Until to morrow" zoowel als Voor „Take my heart" geldt, dat is de o. te overluide zang, hetgeen storend werkt op de vaak subtiele viool-soli. Bijzonder goed is Tonny Jongenelens «Star dust". Deze crooner heeft uitstekende zangkwa Uteiten en benut dit terecht ook behoorlijk Ab Witte- zijn „Without Voor den exclusieven zanger boon een compliment voor Rhythm". Van de rumba's ia „Cuban Caddy" van bijzonder gehalte, terwijl de wals „Would you" de beste in dit genre is. Resumeerend mag men Hans Mossel's band rangschikken onder de beste van het Europeesch continent en wanneer men straks zal inzien, dat bombarie-liedjes als „Klop-klop" of „het diepzee-nummer" uit eindelijk nadeelig werken, dan voorspellen wi) A. V. R. O.'s dansorkest een glorierijke toekomst. Ten besluite volgen hier de namen van de band-leden: H. E. Mossel (dirigent), F. H. L. Barendse (trompet II, mellophon-hot-solo), J. H. Bec- ker (le Alt Saxofoon, clarinet), N. A. C. van Beeck (piano, arrangeur), F. Bierman (drummer), L. van Coevorden (viool, zang), E. Develing (2e Alt, Saxofoon, clarinet), L. Ephraïm (Viool, zang), L. S. Groen (bas), F. L. Hes (banjo-guitaar-hawaiian-guitaar), C. B. Coblens (le viool), A. J. Maassen (trombone), W. Schobbe (trompet III-suite solo), D. van Weezei (trompet I (leader)), A. Witteboon (tenor saxofoon, clarinet), J. E. van 't Hoff (pianist), A A T T (crooner). Stofzuiger van 78 als nieuw 30 volle garantie. SPOORSTRAAT 69. Hns. o Volgende week Zaterdag zullen wij onze belofte inlossen omtrent een beschouwing over „The Ramblers". (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 betaling. cent bij vooruit- Te koop aangeboden le klas Duitsche Piano's en Orgels, met langdurige garan tie. Moeten weg tegen spotprijzen. Brieven onder letter J 769 bureau van dit blad. Overcompleet: Te koop voor zeer lagen prijs twee, slechts enkele weken gebruikte, moderne éénknops wisselstroom-radio toestellen. Te hooren tusschen 8 en 10 uur 's avonds. „De Klokkenwinkel" Fnidsen 111, Alkmaar. Te koop gevraagd: lompen 10, wol 50, N. laken 31, lood 16, zink 9 ct. per K.G., accu's 1.10 per stuk. BURGERING'S Lompenhandel, Groot- Nieuwland D 31. Tel. 2435. Te koop beste Duitsche Piano 150. Ook 5.— p. maand. OFFRINGA, Dorps straat 78, Bergen. Te koop aangeboden Mangel, Brandkast, slaapkamer-ameublement. A. VRIJBURG—SMIT, Raadhuisweg te Heiloo. Te koop van particulier goed werkend Radiotoestel en een Philivox. Te bevr. bij VAN REIJENDAM. Mient 23. Te koop Motorrijwiel werk „Triumph" 3H p. kopklep. type 1932. Te bevragen FRIESCHEWEG E 46, Alkmaar. Te koop Heerenrijwiel pr(js f 8 Jon- 2201volT 11 o'5*15 f 9' St0fzuiger E«elsior Te bevr. LANDSTRAAT 18. Pracht Veerenbed 7.50, Gemakskoffer met pot 2.50, prima Schrijfmachine 12.50, partij pracht Boeken, verschil lende meesterwerken (koopjes), Naai machines. DEKKER, Laat 182. Als nieuw Damesrijw. met Torp. 14.00, Meisjesfiets 8.00, Jongens 9.00, Hee- renrijw. 8.00, 9.00, 14.00, enz. Union- motorrijw. (belastingvrij) 30.00. NIEROP, Heerenstraat 10. Godinhaardkachel te koop, wijnrood emaille, als nieuw. VRIESMAN en Zn., Verdronken oord 85. Telef. 2469. Mooi Kamerorgel, pracht van toon, 17.50, Canapé met 2 crapauds z. g. a. n. (nieuwste stoffeering) 16, prima Hand naaimachine met garantie 6.50, Meube len, enz. DEKKER, Laat 182. Te koop zoo goed als nieuwe zwarte Mantel, groote maat en een paar nieuwe Welfschoenen maat 40. Dr. Schaepmanstr. 12, Alkmaar. Voetbal ge- ge- tot De K.N.V.B. heeft een zeer verstan dige zet gedaan: hij heeft, nu morgen de jaarlijksche wedstrijd tusschen het Rotterdamsch en het bondselftal speeld wordt, van de gelegenheid bruik gemaakt, om dezen Zondag een inhaaldag te bombardeeren. Het oorspronkelijke programma, dat voor morgen was vastgesteld, is terdege gewij zigd, omdat juist een week geleden de storm en de regen oorzaak waren van verschillen de afkeuringen. Toch is het aantal eerste klas-wedstrijden niet groot: slechts zeven ontmoetingen zijn vastgesteld; twee in het Westen, twee in het Zuiden, twee in het Noorden en één in het Oosten. We zullen ze even bespreken. Daar is dan allereerst in afdeeling II K.F.C.Sparta. De Koogers hebben zich den laatsten tijd goed gehouden, terwijl Sparta daarentegen wat heeft teleurgesteld Toch lijkt ons het krachtsverschil niet groot en al rekenen wij niet op Spartaansche over winning, een gelijk spel zouden de Rotter dammers nog wel eens uit het vuur kunnen sleepen. D W.S., ongemerkt een kampioenscandi- daat geworden, zonder echter Feyenoord te kunnen bedreigen, speelt thuis tegen H.D V.S. en het zal wel algemeen gedacht wor den, dat dit een Amsterdamsche zege betre kent. De Schiedammers mogen er wat beter voorstaan dan verleden jaar, zij zijn var. hoogsten middelbare kracht, terwijl D.W.S tot de allersterksten gerekend mag worden. In het Oosten is de Twentsche ontmoeting TubantiaHeracles opnieuw vastgesteld. We schreven indertijd reeds, hoe moeilijk deze Twentsche wedstrijden zijn en daaraan natuurlijk niets veranderd. Men weet het dus: hoewel Heracles de sterkste is, kan men te allen tijde met een verrassing rekening houden! In het Zuiden is N.A.C.Roermond uitge steld, terwijl twee andere wedstrijden er voor in de plaats zijn gekomen, n.1. Eind hovenRoermond en B.V.V.M.V.V. In het eerste geval zal de thuisclub nu toch eens moeten toonen, dat ze niet tot de zwakke' ren behoort, maar Roermond zal zich niet zoo heel gemakkelijk laten kloppen. In het tweede geval kunnen we de Maastrichte naren natuurlijk heel weinig kans geven. Daarvoor is het een uitwedstrijd en nog wel tegen het sterke B.V.V. In het Noorden mag H.S.C. thuis spelen tegen Leeuwarden. Geen gemakkelijke op gave voor de Groningers, die den laatsten tijd wel in het bekende en beruchte hoekje zitten. Tenslotte belooft de Friesche wedstrijd FrieslandSneek heel spannend te worden: twee gelijkwaardige clubs uit dezelfde pro vincie met het karakter van een plaatselijke ontmoeting. Misschien wint de thuisclub dit duel wel! anderde omstandigheden. De Kennemers n.1. zijn thans aan de sfeer van het en <f°or in zoowat elk nummer zyn stem te verheffen. ALCMARIADE KENNEMERS. Oppassen de boodschap! Vier October moest de wedstrijd Alc- mariade Kennemers worden uitge steld, omdat wij hier toen motorraces hadden. Thans wordt deze uitgestelde wedstrijd gespeeld onder eenigszins ver- tweedeklasse-s$éT gewend geraakt lijn op het oogenblik als gevaarlijker tegenstanders te beschouwen dan ander halve maand geleden. Dat is Zondag j.1. wel gebleken. De Bever wij kers speelden toen thuis tegen A.F.C., dat toch een der sterkste clubs in deze af deeling is. En ziet, A.F.C. werd met 4—1 geklopt, 't Waren heelemaal geen geflat teerde cijfers; integendeel, de 4—1 uitslag geeft weer het normale verloop van den wedstrijd, waarin de Kennemers vrijwel steeds de sterkeren waren. Het tegenpunt kon dan ook slechts gescoord worden uit een der weinige A.F.C.-uitvallen. Uit dit alles blijkt wel, hoe gevaarlijk de a.s. tegenstanders van Alcmaria zijn. De Kennemers-voorhoede is zeer bewegelijk en vrijwel het geheele quintet kan schieten. De ziel van den aanval is de mid-voor Groot, die echter wel onschadelijk gemaakt zal worden door de „beschaduwing" van Ger- ritse. En verder is het een zeer homogeen elftal, dat tot de sterksten behoort en dat in staat is, elke tegenstander te kloppen. Het wordt dus oDpassen voor Alcmaria, dubbel oppassen zeifs. Toch mogen wij op een Alcmaria-zege rekenen. Want al schreef de Enkh. Crt. Maandag j.1. ook, dat „de kentering bij Alcmaria al weer te bespeuren is", wij heb ben van die kentering nog niets bemerkt; eerder zelfs het tegendeel. Want voor ons was de wedstrijd AlcmariaBloemendaal veel beter dan die van SpartaanAlcmaria, veel beter èn wat de wedstrijd zelve be treft, èn wat de techniek en tactiek betreft. Geen moment hebben wij een „kentering" bespeurd! Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat Alc maria Zondag positief zal winnen; het wil alleen zeggen, dat onze withemden met ver trouwen den wedstrijd tegemoet kunnen zien en dat deze gewonnen kan worden, als het geheele elftal zich geheel geeft. Intusschen vernemen wij, dat van Wierin- gen niet geheel fit is. Hij heeft Zondag j.1. bij een botsing zijn knie geblesseerd en dit schijnt ernstiger te zijn aangekomen als men verwacht had. De mogelijkheid bestaat dus, dat hy niet zal spelen. Waarschijnlijk zal de voorhoede dan wel als volgt worden samengesteld: Hamstrav. d. PolHoman BurgersKeppel. Een andere mogelijkheid is, om Burgers linksbuiten te laten spelen en Hamstra de midvoorplaats te laten be zetten. Laten we echter hopen, dat Alcma ria volledig uitkomt. Tweede klasse A. In de A-afdeeling zijn alsnog drie wed strijden vastgesteld: O.V.V.O.Hilversum, W.F.C.Z.V.V. en West-FrisiaVelox. De Zaansche „derby" zal wel een span nend karakter hebben en al hebben wij nog steeds vertrouwen in de Wormerveerders, Z.V.V. zou het best eens tot een gelijk spel kunnen brengen. O.V.V.O. heeft nog niets gewonnen in dit seizoen en we kunnen moeilijk aannemen, dat Hilversum zich zal laten verrassen in Amsterdam. En als alles normaal verloopt, moet West- Frisia geen schijn van kans hebben tegen het leidende Velox. Alkmaarsche Boys gaan naar Kinheim en Alkmaar bij Hollandia op bezoek. De inhaal-Zondag zal door de beide derde klassers niet zooals aanvankelijk bedoeld was, door het spelen van een thuiswedstrijd benut worden, door het doen van een return-ontmoeting. De Alkmaarsche Boys gaan voor dit doel een bezoek brengen aan de leiders, het on geslagen Kinheim. Reeds dadelijk valt op te merken, dat de rood-witten het vanzelfspre kend zeer zwaar zullen krijgen en toch voor een onmogelijke taak komen ze toch ook weer niet te staan. Want, hoe werd bij het stug verdedigende Zaandijk verloren entegen het pittige Helder? En waren het niet de Boys, die het vorige seizoen den afdeelingskampioen H. R. C. in eigen huis wisten te weerstaan? En tegen de Volewijckers? Neen, als de Boys willen, dan zijn ze nagenoeg tot zeer veel in staatl Maar, dan zal men dienen te begrijpen, dat men als elf spelers een elftal vor mend niet alleen elkander moet steunen, doch ook op eikaars steun moet rekenen! Dan dient men de „ikheid" volkomen ter zijde te schuiven. Het combineeren over een geheel elftal, positie kiezen dat is het hem! En dan goed open en resoluut spel, geen kleine onproductieve tikjes tegen den bal, maar forsche trappen van rechts naar links en omgekeerd. Geen kort en individueel aanvalsspel, daar rukt men geen hechte Kinheim-verdediging mee uit elkander, ook dat kan en m»et anders zijn! En tot slot, waar is dat bruizend enthou siasme gebleven, dat vurig elan, de hard nekkige wil om te willen winnen? Zoo zagen we de Boys voor langen tijd geleden; zoo moeten we de rood witte kaas- menschen weer zien! Komaan Boys, tracht morgen het leidende Kinheim eens in eigen huis het eerste winstpunt afhandig te maken. Het zou een topprestatie zijn! Proviciat! En wat te zeggen van het groen-witte Alkmaar, dat Hollandia in eigen huis zal gaan bekampen. We kunnen betrekkelijk kort zjjn en de volgelingen van Sougé naar het vorenstaande relaas verwijzen. Ook in de groen-witte gelederen is vorige Zondag gebleken, dat men het te veel zelf wil doen, met als vanzelfsprekend gevolg, dat de zaak als geheel, nog lang niet klopte. Ook voor Alkmaar is de taak in Hoorn lang niet gemakkelijk; het is alleen maar de vroeg, hoe Hollandia morgen geluimd zal zijn, want alhoewel de volgelingen van Jan Pieterszoon Coen ook nog niet bijster veel gepresteerd hebben, die rood-witte leeuw kan nog altijd bij verrassing, zoo uiterst ge vaarlijk met zijn staart kwispelen; dat on dervond voor enkele weken geleden nog Helder. Dus groen witte Alkmaarders, afge sproken; ook hier dat resolute spel, elkander aanvallen tot in alle onderdeelen en de wils kracht, als in de ontmoetingen tegen Texel in het vorige seizoen! Misschien dat dan nog weer eens een kostbaar puntje binnen komt. Alkmaar, good luck! Verder noteeren we nog het treffen van Purmersteyn tegen Succes. Zouden de Purmerenders nu eindelijk eens een winst punt binnen halen?... Onmogelijk is het niet, daar de Wieringers nog al een zwak voor gelijke spelen hebben. HET PROGRAMMA. Het nieuwe programma van morgen telt o.m. de volgende wedstrijden: Ned. BondselftalRott. elftal. Afdeeling II, eerste klasse. K.F.C.Sparta. D.W.S—H.D.V.S. Afdeeling III, eerste klasse. Tubantia—Heracles. Afdeeling IV, eerste klasse. EindhovenRoermond. B.V.V.—M.V.V. Afdeeling I, tweede klasse A. O.V.V.O.H il versum. W.F.C.—Z.V.V. W.-FrisiaVelox. Tweede klasse B. AlcmariaKennemers. Derde klasse A. PurmersteynSucces KinheimAlkm. Boys HollandiaAlkmaar. Verde klasse A. D.T.S.Andijk. Vierde klasse B. UitgeestMonnikendam. Q.S.C.Zilvermeeuwen. MeervogelsVerkade. Res. 2de klasse A. W.F.C. 2Alcmaria 2. Res. 3de klasse A. K.F.C. 3Hollandia 2. Alcmaria 3W.F.C. 3. Bergen I kan weer de leiding nemen, op den voet gevolgd door O. S. V. UI. Wat zullen K. V. V. IV en Z. V. V. IV doen? De laatste kans van Koedijk I tegen M. E. V. O. L Er is weer een flink programma samen gesteld en we spreken den wensch uit, dat de weersgesteldheden dezen Zondag eens was gunstiger zullen zijn, dan komen we weer een flinken stap vooruit. In de eerste klasse heeft het leidende Z. F. C. IV vrijaf en net gevolg hiervan is, dat deze afdeeling een nieuwe leider zal kunnen krijgen. Tenmin ste, als Bergen I zoo verstandig is, in eigen omgeving van W. F. C. IV te winnen. Een onmogelijke taak is het niet en het zou ons eerlijk gezegd tegen vallen, als de winst naar de Zaankant verhuisde. Komaan Ber gen, zorgt dat de beide winstpunten in eigen huis blijven enzet U zelf op de bovenste plaats. O. S. V. III zou de tweede plaats kunnen bezetten, daar we de Oostzaners in staat achten, van het bezoekende C. S. V. I te winnen. Alcmaria IV krijgt bezoek van Vrone I, dat nog op de onderste plaats gedrukt staat. We vreezen het ergste voor de Vronianen; aan hen te zorgen dat de winstpunten toch binnen komen! Z. V. V. III zal het bezoe kende Beemster I wel puntloos naar huis zenden. Mogelijk dat in de tweede klasse B de rust, Alkmaarsche Boys III wat goed gedaan zal hebben en nu een bezoek gebracht moet worden aan W. R. C. I, geven we de rood witten meteen een heel goede kans op hernieuwde winst. Opgepast dus Boys, nog is de kans op de bovenste plaats niet verkeken ener kan nu gewonnen worden, dus het moet! En als dan K. V. V. IV by R. C. Z. II en Z. V. V. IV tegen Westzaan II, beiden eens een punt zouden verspelen wat geen on mogelijkheid is danWe zullen zien! Nu Assendelft III zoo goed op dreef ge komen is, geven we de Assendel vers bij W. F. C. VI wel kans op eenige winst. Ook in de tweede klasse O komen de leidende ploegen in actie. Eg- mondsche Boys I dat bezoek van Aker sloot I krijgt zal ongetwijfeld voor een nieuwe overwinning zorg dragen en dus haar machtige positie versterken. Het meest belangrijke treffen, is hier wel de ontmoeting van Koedijk I tegen MEVO I, daar de verliezer bij de leiders een geducht eind op achter komt. Koedijk komt een nederlaag het meest van onpas, daar de Koedijkers alsnog een bezoek aan het Oudorperland moeten brengen. Het zal in 't plaatsje, eenige kilometers benoorden de kaasstad dan ook geducht spannen. Mis schien komt het einde met een puntendee- ling. Nu Alkmaar II bezoek van Alkmaarsche Boys IV krijgt, geven we de groen witte kans op herstel, hoewel de rood wit geblok- ten gasten, ook wel op eenige winst belust zullen zijn. De derde klasse E laat een paar zeer belangrijke wedstrijden zien. MEVO I en Ursem I die uit 5 wed strijden over 7 winstpunten beschikken, zullen elkander in 't Oudorperland partij geven. Waar beider resultaten nagenoeg gelijk zijn, zal het op 't MEVO-terrein dan ook geducht spannen. Eind resultaat mis schien winstdeeling, of zou het terrein voordeel hier nog een woordje mee spre ken? Alkmaar III moet een zeer gevaarlijke klip omzeilen, daar éen bezoek gebracht moet worden aan Schoorl II. We vreezen dat de groen witte er niet zonder kleer scheuren af zullen komen. Dirkshom I krijgt bezoek van Koedijk II en... we geven de Koedijk-reserves niet veel kans. Vrone II zou het in eigen huis tegen Eg- mondsche Boys II wel kunnen bolwerken en voor de eerste overwinning zorg dragen. De vierde klasse F kan een overwinning laten zien van Oudorp II. dat bezoek van C. S. V. II krijgt. Ook Alkmaarsche Boys V dat naar Aker sloot II gaat geven we kans op eenige winst. 0 In ons overzicht van j.1. Dinsdag bleef door verkeerde berichtgeving het resul taat in de derde klasse E van Ursem I tegen Dirkshom I afwezig. Zooals te verwachten viel, zou het vanzelf sprekend bij dezen belangrijken wedstrijd spannen. De 3—3 uitslag geeft daarom wel het overtuigend bewijs. De stand is hier nu: MEVO II 5 3 11 12—9 Ursem I 5 3 11 18—14 Alkmaar III 4 2 2 0 127 Bergen II 5 2 2 1 lg—12 Dirkshom I 4 2 11 19—8 Schoorl II 4 2 11 11—10 Koedijk II 5 2 11 12—12 Vrone II 5 0 14 1031 Egm. Boys II 8 0 0 5 616 Motorsport. HET F. I. C. M.-CONGRES. De voorgelegde internationale motorsportkalender. Ter officieele goedkeuring heeft de sport- commissie van de F. I. C. M. (internationa.e motorrijders federatie), welke te Parijs een tweedaagsch congres houdt, den volgenden motorsportkalander voor het jaar 1937 aan de hoofd vergadering voorgelegd; 14, 16 en 18 Juni: Engelsche T. T. races. 26 Juni: Nederlandsche T. T. races op het circuit bij Assen. 3 en 4 Juli: Groote prijs van Europa te Bern. 1217 Juli: internationale motorzesdaag- sche in Engeland. 25 Juli: Groote prijs van België. 8 Augustus: Groote prijs van Duitschland. 21 Augustus: Groote prijs van Ulster. 25 Augustus: groote prijs van Zweden. 29 Augustus: Groote prijs van Italië en in ternationale Trophy races. 5 September: Groote prijs van Frankrijk. Hockey. DE ALKMAARSCHE HOCKEY- ELFTALLEN. Eenige jaren geleden schonk nu wijlen de heer J. D. Tresling, oud-voorzitter en eere lid van den N.H.B., een beker voor een af- valtornooi, waaraan, met uitzondering der eerste-klassers, elke bondsvereeniglng kan deelnemen. Ditmaal heeft het record-aantal van 100 een kansje gewaagd naar deze aan trekkelijke trophee. Het eerste elftal van Alkmaar b.v. moet naar Oh Kay II, een vierde klasser, en is standshalve verplicht de overwinning te behalen. Het tweede maakt dezelfde reis om tegen Amsterdam V zijn leiderspositie te bevesti gen. Dat dit makkelijk zal gaan, lijkt ons boud gesproken, maar we hopen, dat de voorhoede meer goals zal kunnen scoren dan de ongetwijfeld weinige, die de achter hoede laat passeeren. Het succes ware volledig, indien Alkmaar III het achtste B.M.H.C. eronder wist te houden. Waar de aanvalslinies zwak zijn, zo" de sterkere defensie der gastheeren den doorslag moeten geven. Aan de spelers deze voorspelling te logenstraffen: een Alk- maarsch elftal behoort niet op de laatste plaats!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 15