Agenda iLaalste AeacfUm föxxeken Stad en Omqmmiq TVeecAedxfii Route van den Koninklijken stoet op 7 Januari 1937. Tot en met 15 Nov. in De Nieuwe Doele tentoonstelling schilderyen, aquarellen en teekeningen van K. z. o. D.; heden Zaterdag 15 en 710 uur, morgen 105 uur. Maandag, Dinsdag en Woensdag in Waakt en Bidt, nam. 3 en 's av. 8 uur samenkom sten met verschillende sprekers vanwege den Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Tot en met 22 Nov., 104 uur, tentoon stelling schilderwerken J. de Wolf. Opening hedenmiddag half 3. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De dorpsdokter (rom.); hoofdrollen Jean Hers- holt, Dorothy Peterson, Slim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De ellendigen (dram.), hoofdrollen Fredric March, Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Op roer in San Antonio (sens); hoofdrol Ri- chard Dix. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag (behalve heden Zaterdag), half acht hoofdnummer Königswalzer (rom.); hoofd rollen Willi Forst Paul Hörbiger, Carola Höhn. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 14 November. 8 uur, Verdronkenoord 113, trekking ver loting bazar ev. luth. gem. Zondag 15 November. 10 uur, Logegebouw Nieuwesloot 111, mor genwijding vanwege de Ned. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia", afd. Alkmaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoering van „Erminie" door de A.O.O.V. 8 uur, café P. Mantel te Schoorldam, uit voering door Ons Genoegen. N.V. E IER VEEL ING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 14 Nov. 1936. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 135000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 4554 3.304.55, 54_5« 4.35—4.75, 58—60 4.75—t 5.05 60—62 5—5.30, 62—64 5.05-f 5.40, 64— 66 f 5.305 oO. (Ongecorrigeerd). Nationale feestdag. Bekend wordt gemaakt, dat op 7 Januari 1937, den huwelijksdag van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld, de koninklijke stoet de onderstaande route zal volgen: Van het Paleis Noordeinde langs het Noordeinde, de Heulstraat, den Kneu terdijk, den Vijverdam, het Buitenhof (rechtsom), de Gravenstraat, de Dage- lijksche Groenmarkt, naar den hoofd ingang van het stadhuis tegenover de Nieuwstraat. Vervolgens van dienzelfden hoofdin gang rechtstreeks naar den ingang van de Groote of St. Jacobakerk, gelegen tegenover de kantoren van het dagblad „De Residentiebode" aan de Riviervisch- markt Tenslotte van dezen ingang der kerk langs de Riviervischmarkt, de Toren- straat, de Bilderdijkstraat, de Vondel straat, de Elandstraat, het Piet Hein- plein (rechtsom), de Anna Paulowna- straat, de Laan Copes van Cattenburch, het Nassauplein, de Javastraat, de Alexanderstraat, Plein 1813, de Park straat, de Oranjestraat en de Paleis straat terug naar het Paleis Noordeinde. By de bepaling van deze route is in het belang van het publiek rekening gehouden met de wenschelijkheid smalle verkeerswegen en waterkanten te ver mijden, terwijl de niet-bebouwde ruim ten aan de Torenstraat en de Vondel straat en ook het Alexanderveld de ge legenheid bieden tot het plaatsen van ruime tribunes, die aan het verkeer en de opstelling van het publiek niet in den weg staan. De totale route is onge veer 5 K.M. lang. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal de dag van het huwelijk van H.K.H Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard als een nationalen feestdag worden be schouwd. Op dien dag zullen derhalve alle rijks diensten, instellingen en bedrijven gesloten zijn voor zoover dit mogelijk is. DE SCHAGER SCHAPENDIEF. Bij fouilleering de gevonden. verloren 170 De 28-jarige inwoner van Ouderkerk aan den Amstel, die zooals bekend te Scha- gen is gearresteerd, waar hjj op de markt een 28-tal schapen had verkocht, die hjj ge stolen had uit een weide in den Buiksloter- meerpolder en met een vrachtauto had ver voerd, is heden op het bureau Adelaarsweg te Amsterdam nader aan den tand gevoeld over zjjn bewering, dat hjj van de 300, die hij voor de schapen had ontvangen, een be drag van 170 verloren had. Aangezien zulks de politie zeer onwaarschijnlijk voor kwam, is de man gefouilleerd, met het ge volg dat in de voering van zijn jas het ge- heele bedrag gevonden werd. THEO VAN REUN: BEELDHOUWEN. De Arbeiderspers gaat geregeld voort met de uitbreiding van haar kleine cultuurbiblio theek. Een der laatst verschenen nummers is Beeldhouwen door Theo van Reijn (met 32 afb.), een werkje dat er wezen mag, mede door de bijzondere wijze, waarop de stof behandeld is. Schrijver legt er den nadruk op, dat de techniek mede een bepalende factor is tij het tot stand komen van beeldhouwwerk. Daarom heeft hjj de kunstenaars ingedeeld naar hun materiaal-voorliefde, dus niet naar de keuze hunner onderwerpen, niet naar de door hen uitgedrukte idee. De weg die van Reijen volgt, leidt om zoo te zeggen van de realiteit naar de geestelijke inhoud. Dat het materiaal wel degelijk een woord meespreekt, bewijst hjj misschien beter nog dan elders in het boek op de bladz. 26 en 27, waar de diverse steensoorten als „bezongen" worden. We citeeren enkele regels: „De donker geheimzinnige Duitsche „Goldader", aie eeuwig het geheim met zich voert van het leven der berwouden uit het mediaire of tertiaire tijdperk en op zjjn glad gepo lijste huid landschappen schildert van teere berkenboomen met visschen of schelpen en waarin het leven van den oertijd nog schijnt na te gloeien in vlammend roode aderen, die dit marmer verlevendigen, is een van de mooiste materialen". Als beeldhouwer zal hy (de kunstenaar) de tragiek van de mensch hakken in het ijzer-harde luguberzwarte lava-basalt of zyn droomen vastleggen in de vrouwelijk-tere roomkleurige sirenesteen, de steen uit Caen. Zjjn hartstocht zal gaan naar het bloed warme rouge-royal en zijn levensdrift zal verlangen naar de schijnbaar nog levend groene takken, in het groen-geaderde mar mer versteend. Phidias gebruikte als warm bloedig Zuiderling bij voorkeur het zachte bloedroode Carallitische marmer uit Grie kenland en Bertel Thorwaldsen, de koele Noordelijke Deen, verwerkte de blauw achtige blanc-clair. Het Beiersche Siorit-Porfier aan het Scheepvaarthuis t"i Amsterdam voor de groote sculpturale verbeeldingen, de Ocea nen van H. A. van den Rijnde, verkreeg de geheimenisvolle ijlgroene tinten, die de diepste ondoorgrondelijkheden der zee ver borgen houden en als ruischende klanken het lied der zeeën over deez' beeld bouwwerken glijden. Voor wie zich de verschillende steensoor ten weet voor te stellen, geven deze bladzij den een „symphonie van kleuren". En slechts hij die het diepe mysterie van zijn materiaal vermag aan te voelen en lief te hebben als van Reijn, kan zich naar waar heid kunstenaar noemen. Het boek bevat ae volgende hoofdstukken: boetseerders, beeldhouwers (onderscheiden in steen- en bouwbeeldhouwers), houtsnij ders, bronsciseleurs en edelsmeden en beeldceramisten. Telkens ingeleid door een bespreking van de hen betreffende techniek, waarbij de leek veel interessant nieuws verneemt. Hij hoort van een onaantastbaar gereed schap (d.w.z. het licht. De verschillende belichtingen maken het beeld telkens an ders. Een slecht verlicht beeld, hoe goed ook, verliest zijn beteekenis, enz.), leert wat de „verloren" vorm is, ontvangt een oorspronkelijke duidelijke definitie van het begrip plastiek (de levensspanning in den vodm) en vele eenvoudige zinnen zullen hem een openbaring zijn, bijv.: bij het boetseeren bouwt men op, bij het beeldhouwen hakt men weg, bij kleiarbeid kan de innerlijke gevoelsdrang zich ten volle uitleven en zoo tot een analyse van vormen komen; de steenmaterie werkt remmend, hier moet het analyseeren plaats maken voor een synthese, enz. enz. Op bl. 14 bij de behandeling van Rodin laat Schr. dan op voortreffelijke wijze zien, dat hy ondanks zijn uitgangspunt de gees telijke inhoud der kunstwerken niet vergeet. We hebben menige goede beschrijving van Rodin's „Burgers van Calais" gelezen, de hier gebodene doet on gloednieuw aan, het kenmerk van frissche oorspronkelijkheid! Na het genieten van een dergelijke indrin gende beschouwing gevoelt men behoefte zoo spoedig mogelijk een bedevaartstocht te ondernemen naar den sleutelbewaarder (het tweede beeld uit de groep), die zich in het Stedelijk Museum te Amsterdam bevindt en waarvoor men indertijd niet minder dan 100.000 vroeg. Over de alleenzaligmakende Grieksche kunst is heel wat nagepraat, niet het minst door enkele klassici, die haar ware schoon heid nochtans niet wisten te peilen. v. R. geeft ons zijn zeer zuiver inzicht in haar wezen. Hij prijst haar gezondheid en rijpheid, haar natuurdrang en verheven zinnelijkheid. Van Phidias' beroemde tympaanvulling (Parthenontempel) getuigt hy, dat ze geen strenge bouwbeeldhouwkunst is, maar „een verlossende plastiek in de ruimte". Ze is door haar levensvolheid meer dan aesthe- tische kunst, ze is „een overwinning op het leven". We zouden gaarne bij meer passages stil staan, zoo, om maar enkele grepen te doen, by de Oostersche kunst (Civa als danser)^ by de houtsnijkunst der negers (naar den aard van hun werk in twee groepen ver deeld. Wie negermaskers bezit, leze wat van Reyen hier zegt), bij de verklaring van het Dadaïsme, bij het levensvolle bewegelijke in de portretten van Houdon.... Maar we moeten ons beperken en eindigen met de opmerking, dat natuurlijk ook de Nederland- sche beeldhouwers (Mendes da Costa, Ra- decker, e.a.) een hen waardige bespreking in het boekje vinden. Dat is deze reeks spoedig een soortgelijk werk over de schilderkunst moge verschij nen. Ook dit zal in een behoefte voorzien (Ongecorrigeerd.) MAN DOODGEREDEN TE BURGER VLOTBRUG. Gisteravond 7 uur is de 58-jarige vee koopman P. Dekker uit Zuidscharwoude, terwijl hy per rijwiel op den rijksweg te Burgervlotbrug reed, zoodanig aangereden door een hem achterop rijdende auto uit den Haag, dat hij op slag dood was. De oorzaak van het ongeluk staat niet vast, doch men vermoedt dat de chauffeur van de auto uit den Haag verblind is ge weest door de lichten van een tegenligger. De auto is in beslag genomen. De fiets is totaal vernield. LIJKEN IN ONZE OMGEVING AANGESPOELD. Te Egmond aan Zee is gistermorgen een lijk aangespoeld, vermoedelijk afkomstig van een der vergane Scheveningsche log gers. Het gistermorgen op 't zeestrand onder de gemeente Callantsoog aangespoelde lijk is door famileleden hedenochtend herkend als dat van den 30-jarigen Wouter Ver baan, in leven stuurman van de Sch. 68. Het lijk, dat gisteren te Camperduin Is aangespoeld, is door nabestaanden herkend als dat van den 27-jarigen B. F., een der op varenden van den voor IJmuiden veronge lukten logger Sch. 179. Het zal vanmiddag naar Scheveningen worden overgebracht AUTOMATISEERING TE BEVERWIJK EN WIJK AAN ZEE. In verband met de indienststelling le Beverwijk en Wijk aan Zee van automati sche telefooncentrales op Dinsdag 17 de zer te 13 uur, zal van dit tijdstip af de telefoongemeenschap met de aangeslote nen op deze netten gedurende korten tijd niet steeds mogelijk zjjn. Afwikkeling van g^spreksaan vragen zal niettemin worden beproefd. Blijkt de totstandkoming der verbinding niet mogelijk in verband met de overzet ting, dan word. de aanvrage als vervallen beschouwd. NIEUWJAARSCORRESPONDENTIE. Opgaaf van de tijdstippen, waarop de ter- postbezorging van de Nieuwjaarscorrespon dentie voor overzeescbe landen moet plaats vinden, om de hieronder vermelde bestem mingen nog vóór 1 Januari 1937 te bereiken. Opmerkingen: a. De overtochtsduur is berekend tot de tusschen haakjes vermelde plaatsen. b. De verzending per Itichtpoit is alleen aangegeven voor zoover de verzending der luchtpostcorrespondentie later kan plaats vinden dan op de voor de gewone mail ver melde data. c. De uren geven de laatste buslichting ten postkantore Alkmaar aan. Argentinië Buenos-Ayres), gewone cor respondentie 1 Dec. 22.05, luchtpostcorres pondentie 25 December 9.30 1); Australië (Fremantle, Adelaide, Melbourne, Sydney), gewone correspondentie 25 November 22.05, luchtpostcorrespondentie 18 December 22.05 2); Brazilië (Pemambuco, Bahia, Rio de Janeiro, Santos), gewone correspondentie 12 December 22.05, luchtpostcorrespondentie 25 December 9.30 1); Britsch-Indië en Burma (Bombay), gewone correspondentie 16 De cember 22.05, (Rangoon) gewone correspon dentie 10 December 22.05, (Bombay, Cal- cutta, Rangoon), luchtpostcorrespondentie 22 December 22 95 2), (Karachi) luchtpost- correspondentie 25 December 9.30 2)Canada (Montreal), gewone correspondentie 22 De cember 13.50; Ceylon (Colombo) gewone correspondentie 10 December 22.05, lucht postcorrespondentie 18 December 22.05 2); China (Shanghai) gewone correspondentie 14 December 17.20, luchtpostcorrespondentie 18 December 22.05 2), (Canton), luchtpost correspondentie 18 December 22.05 2); Cuba (Havana), gewone correspondentie 17 De cember 13.50, luchtpostcorrespondentie 22 December 17.20; Curagao (Willemstad), ge wone correspondentie 10 December 22.05, luchtpostcorrespondentie 17 December 17.20; Egypte (Alexandrië), gewone correspon dentie 26 December 9.30, luchtpostcorres pondentie 28 December 22.05 3). Irak (Mesopotamië), (Bagdad) gewone correspondentie 24 December 22.05, (Bag dad, Basra) luchtpostcorrespondentie 9.30 2); Japan (Tokio) gewone correspondentie 17.20, (Kobe) luchtpostcorrespondentie 18 Decem ber 22.05 2); Mexico, (Mexico stad) gewone correspondentie 17 December 13.50, lucht postcorrespondentie 17.20; Ned. Indië, zee post (Sabang, Belawan) gewone correspon dentie 22.05; Mail gewone correspondentie 10 December 11.05; zeepost (Batavia) 26 November 22.05; Mail (Batavia) 3 Decem ber 11.05; luchtpost (Palembang, Batavia. Bandoeng, Semarang, Soerabaja) luchtpost correspondentie 22 December 22.05 2; lucht post (Medan) luchtpostcorrespondentie 25 December 9.30 2); Palestina (Jerusalem) gewone correspondentie 25 December 9.30; Siam (Bangkok) gewone correspondentie 2 December 22.05, luchtpostcorrespondentie 9.30 2); Malaya (Singapore) gewone corres pondentie 10 December 11.06, luchtpostcor respondentie 9.30 2); Suriname (Parama ribo) zeepost gewone correspondentie 3 De cember 22.05; Mail gewone correspondentie 9 December 7.30, luchtpostcorrespondentie 17.20; Syrië (Beyrouth) gewone correspon dentie 24 December 22.05, luchtpostcorres pondentie 25 December 9.30 2); Uryguay (Montivido) gewone correspondentie 12 De cember 22.05, luchtpostcorrespondentie 25 December 9.30 1); Vereenigde Staten van Amerika (New York) gewone correspon dentie 22 December 13.50; Zuid Afrika (Kaapstad, Johannesburg) gewone corres pondentie le December 19; luchtpostcorres pondentie 22.05 3). 1) per luchtpost Frankr(jkZuid-Amerika 2) per luchtpost Amsterdam-Bandoeng. 3) per luchtpost Londen-Kaapstad. (OBBpHl|Hrd). GESLAAGD. Geslaagd is voor het doctoraal examen in de Sociale Geographie de heer A. Brink. AARDIGE HONDENDRESSUUR. Het is een bekend feit, dat men honden vrij gemakkelijk een kunstje kan aanleeren, doch dat men een Pekingeesje op comman do kan laten gapen, is wel een bijzonder aardige dressuur. Bij den heer J. A. C. de Boer in de Boter- straat gaapt de kleine „Teddy" op verzoek, hetgeen in deze kapperszaak niet weinig hilariteit opwekt. UITGIFTE VAN OBLIGATIEN. De gemeente Amsterdam geeft, zooals elders, in dit blad uitvoeriger vermeld wordt, 10.000.000 obligatiën uit der 3^ leening 1936 in stukken van 1000 en 500 nominaal. (Coupons per 1 Juni en 1 Decem ber). WED S. LAKEMAN ZOON'S BANK. Na een eerste uitkeering van 20 zal de liquidatie mogelijk nog eenige jaren vereiscben. Zooals gemeld, zegt de Tel., heeft het onder leiding van den heer Haspels staande comité ter behartiging der belangen der crediteuren van Wed. S. Lakeman Sc Zoo'n Bank van crediteuren een zoodanig aantal machtigingen ontvangen, dat ge rekend kan worden op goedkeuring door crediteuren van het ontworpen liquidatie- accoord. Bovendien is na uitvoerige onder- hende' 'en overeenstemming bereikt tus schen de vier gevolmachtigden der crediteu ren en twee directeuren der bank over den tekst van het liquidatie-accoord. Naar wy vernemen, is de strekking van dit liquidatie-accoord als volgt: Na een eerste uitkeering aan crediteuren van 20 welke door een credietregeling met de In casso-Bank te Amsterdam mogelijk zal zijn, zullen schuldeischers deelgenoot in den boe del blijven, zoolang de liquidatie voort duurt. Indien het accoord gehomologeerd wordt, zal de liquidatie mogelijk nog enkele jaren duren. Het comité is namelijk de meening toegedaan, dat een geleidelijke afwikkeling de belangen van crediteuren en debiteuren het best dient. De bank heeft haar credieten ln een vrij klein gebied verstrekt. Een snelle afwikke ling zou een verstorenden invloed veroor zaken, hetgeen er toe zou leiden, dat de realiseering der vorderingen minder zou op brengen. Voor crediteuren zou dit zeer on- voordeelig zijn. Verloop der procedure. De aandeelhouders van de N.V. Wed. S Lakeman Sc Zoon's Bank zjjn opgeroepen voor een spoedeischende buitengewone alge- meene vergadering op Vrijdag 20 Novem ber. 0.m. zal op die vergadering een voor stel der directie in behandeling komen om de vennootschap te ontbinden. Op 28 November zal de eerste crediteuren- vergadering, bijeengeroepen door de recht bank, te Alkmaar worden gehouden. Een;ge dagen daarna kan een beslissing van de rechtbank in zake verleening van een defi nitieve surséance van betaling tegemoet ge zien worden. Indien bewindvoerders accoord gaan met het liquidatie-accoord, dan kan de daartoe vereischte procedure beginnen. In begin 1937 is dus op zijn vroegst de homologatie van het accoord te verwachten. WEER EEN BALLERO-WEEK. de van een De middenstand in actie. Gisteravond werd in de dancing van Harmonie op initiatief van het Comité Organisatie voor het houden van een tweede Balleroweek een vergadering ge houden, waarvoor de leden van de drie Alkmaarsche middenstandsvereenigingen waren uitgenoodigd. De voorzitter van het college, de heer V. P. Keijsper, heette de aanwezigen har telijk welkom en uitte zijn verheugenis over de groote opkomst. Hij dankte de pers voor de medewerking, welke deze ten aanzien van de Ballero-week had toe gezegd. Spr. deelde vervolgens mede, dat het Comité van Organisatie handelde in op dracht van de besturen der drie midden standsvereenigingen. De redenen welke hadden genoopt deze tweede Balleroweek tc houden waren de volgende. Tal van middenstanders hadden het verleden jaar spijtig gevonden, dat toen geen bijzondere algemeene attractie op touw was gezet, die den verkoop tegen de St. Nicolaas sti muleerde. Voorts werden in tal van klei nere plaatsen in de omgeving speciale verkoop-attracties georganiseerd, teneinde het publiek te bewegen in eigen plaats te koopen. Deed Alkmaar nu niets, dan zou daardoor zeker schade ontstaan voor den Aikmaarschen middenstand. De derde voorname reden was, dat er gevaar be stond voor versnippering van krachten, wanneer er geen algemeene actie werd ondernomen en men het aan de verschil lende groepen van winkeliers, of winke- lies alleen, ov#r zou laten afzonderlijke attracties te ondernemen. Een dergelijke versnippering van krachten moest onge- wenschi, en ondoeltreffend worden geacht. De bedoeling was gezien het groote succes van twee jaar geleden weer een z.g. Ballero-week te houden. Deze zal dan naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 14 November. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 770,6 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 739,2 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 15 November. Zwakke tot matige, zuidelijke tot weste lijke wind; aanvankelijk toenemende bewol- king; later opklarend; weinig of geen regen- aanvankelijk Iets zachter. Buitenl&ndsch weeroverzicht Beter weer te verwachten; weinig of geen regen. De depressie over Scandinavië is bijna verdwenen en die bij IJsland werd minder diep. Een secundaire trekt over de Britsche eilanden, maar de sterke toeneming van de hooge drukking in het zuid-westen en op het vasteland z*1 den invloed van deze secundaire op onze omgeving beperken. Op de Britsche eilanden waait het krachtig uit west en zuid aan de westkust en valt hier en daar regen. Scandinavië heeft opklarend weer. De vorst nam er tot matig toe. In Duitschland valt nog regen in het noord oosten, in het zuiden klaart de lucht op. Frankrijk heeft eenigen regen bij het Ka naal, verder windstil weer met langzame opklaring. In Zwitserland zijn de hoogere streken nog in wolken gehuld. Ofschoon de secundaire depressie tegen den avond toenemende bewolking kan brengen, wordt geen neerslag van beteeke nis verwacht, terwijl morgen weer opkla ring is te wachten, die tot Maandag kan aanhouden. STORMWAARSCHUWINGSDIEMBT. Geseind van de Bilt hedenmorgen om 7.45 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Attentiesein neer". LICHT OP! er. andere voertuigen van 16.50 uur tot 6.39 uur licht op. worden gehouden van Zaterdag 21 No vember tot en met Maandag 30 November. De tijd, waarop men voor zijn bonnen ballen zal kunnen gooien, was iets anders gesteld en wel van 24 November tot en met 1 December. Bij aankoop tot een bedrag van 25 cent zal een bon moeten worden gegeven, die den winkelier 1 cent zal kosten. Heeft men voor 5 gekocht, dus 20 bonnen in z'n be zit, dan mag men reeds met gooien zijn kans beproeven. (Vorige keer moest men voor 10 gekocht hebben). Men zal kun nen gooien van 2 tot 9 uur. Eiken dag wordt 250 aan prijzen uitgeloofd en wel verdeeld als volgt: één prijs van 100, één prijs van 50, twee prijzen van 25, twee prijzen van 10 en zes prijzen van 5. De prijswinnaars worden eiken dag door middel van een bulletin bekend ge maakt. De deelnemers zullen een legitimatie- kaart moeten hebben, teneinde fraude te voorkomen. Er zal een bureau komen de plaats is nog niet vastgesteld dat reeds van 19 November af dagelijks van 912 en van 28 uur geopend zal zijn. De gelegenheid tot aangifte voor deelname bestaat nog tot Dinsdag a.s. bij de heeren Raat, Prins Hendrikstraat en Lind, Lange- straat. Deelnemers kunnen alleen zij zijn, die op het oogenblik lid zijn van een der middenstandsvereenigingen. Afzonderlijk® reclameacties zullen aan deelnemers niet zijn toegestaan. Deelnemers, die bonnen geven bij een geringer bedrag dan is voor geschreven, of die alleen bonnen geven, wanneer er door den klant om gevraagd wordt, zullen worden uitgesloten en be kend worden gemaakt. Sommige bepalingen klinken wat streng, zei spr., maar dit was noodig om een goe den gang van zaken te waarborgen. Tenslotte zal een garantiefonds word®» gesticht, waarvan de deelname voor nie mand verplicht is, maar waarvan tod* wordt gehoopt, dat velen, die daartoe i» staat zijn, zullen inteekenen. Het mini" mum-deelname-bedrag is op 10. steld. Levert de Ballero-actie winst op. dan zal deze procentsgewijze over de deelnemers aan het garantiefonds worden verdeeld. Spr. hoopte, dat deze tweede Baller°" actie zou slagen, ten voordeele van den middenstand en als bewijs, dat de midden stand nog tot iets in staat is. Op deze mededeelingen volgde een ta melijk uitgebreide discussie, waarbU tal van vragen werden gesteld en opmer kingen werden gemaakt. Van belang ns, dat nog werd medegedeeld, dat er waar sohynlijk verschillende artikelen zulle» zijn, waarop geen bonnen kunnen worde gegeven. O. a. boter en suiker en z.g. p®' schermde artikelen, waarop het den win kelier onder geen beding geoorloofd iets toe te geven. Bij het sluiten van de bijeenkomst we* de voorzitter de deelnemende leden 0 tijdens de Ballero-week de vlaggen steken, teneinde aan het geheel een fe telijk tintje te geven. Staande de vergadering gaven tal leden zich als deelnemer op. ei Men deelt ons mede dat het ba^e5?"Sje- een uitvinding van den heer Noi mann uit Alkmaar, welk spel niet overtreding van de loterij-wet bescho wordt reeds in 33 gemeenten van land gespeeld wordt. Wel een succes den uitvinder.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2