^Buitenland Stad en Omgeving GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. OpvxmVKUtQSveqeK schagerbrug burgerbrug beverwijk stompetoren Danzig kerstcadeau voor Hitier. Het drama te Broek op Langendijk. SUBSIDIES VAN NOORDHOLLAND. O.a. voor bevaarbaar houden Noordzeekanaal in den winter. Ged. Staten van Noordholland stellen den Staten voor over 1937 de volgende subsidies toe te kennen: 1000 aan de Stichting: Commissie inzake huishoudelijke voorlichting en gezinsleiding, gevestigd te 's-Gravenhage, ten behoeve van in de provincie Noordholland georganiseer de cursussen in huishoudelijke voorlichting in grootere gemeenten en steden, welke hetzy in 1936 aangevangen en in 1937 wor den voortgezet, hetzij in laatstgenoemd jaar worden gehouden. 4500 per jaar, benevens een bijdrage tot een maximum van 4500 's jaars, gelijk aan een derde gedeelte der eploitatiekosten ge durende den winter, aan de Ver. voor Alge- meene Scheepvaartbelangen te Amsterdam, zoolang deze, ten genoegen van Ged Staten, de noodige middelen aanwendt om het Noordzeekanaal in den winter bevaarbaar te houden. 450 aan de Vereeniging Proef- en Schooltuin „Kennemerland" te Alkmaar voor 1936, bijdrage in het tekort op de ge wone exploitatie. 1800 aan de Vereeniging „Het Noord- hollandsch Groot Yorkshire Varkensstam boek" voor 1937, 1938 en 1939 in het tekort op de gewone eploitatie over elk dier jaren, ten behoeve van hare werkzaamheden in 't belang van de verbetering van het varkens ras en de varkensfokkerij in dit gewest. Rede van Albert Forster. 'lijdens een bijeenkomst van employé's bij het Danzigsche tabaksmonopolie te War schau heeft Albert Forster, de leider der nationaal-socialistische partij in Danzig, verklaart, dat hij de Vrijstad Danzig den „Füehrer" als een Kerst-cadeau zal aanbie den. Forster hernieuwde voorts zijn bedrei ging, alle oppositiepartijen binnenkort te ontbinden. Autobotsing. Op het beruchte kruispunt nabij „Het Wapen van de Zijpe", te Schagerbrug had voor de zooveelste maal een botsing plaats Ditmaal tusschen een vrachtauto van den heer H. uit Schagen en een luxe auto van den heer N. G. uit Schagen. Beide wagens werden licht beschadigd, ook de inzittenden kwamen er goed af. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Het is te hopen, dat de pogingen om te komen tot een veilig verkeer op het gevaar lijke kruispunt, spoedig resultaat mogen hebben. Rotkreupel. De gevreesde ziekte rotkreupel, welke heerschte onder de schapen van d: vee houder J. H. te Burgerbrug, is thans gewe ken. ANTI-SEMIETISCHE STUDENTEN- BETOOGINGEN TE POSEN. Evenals te Wilna en Warschau hebben thans ook in de universiteit van Posen anti-semietische betoogingen plaats ge vonden. Achthonderd mannelijke en hon derd vrouwelijke studenten trokken naar het studentenhuis, dat zij bezetten. De studenten eischen afzonderlijke plaatsen voor de joodsche studenten, her stel in functie van eenige gepensionneerde professoren uit de nationaal-democrati- sche oppositiekringen en verlaging der collegegelden. MISLUKTE TREINAANSLAG. Volgens berichten in de Braziliaansche bladen, heeft een spoorwegambtenaar een zwaar stuk ijzer gevonden en weten weg te trekken op de spoorlijn bij Rio de Ja- neiro, waar korten tijd later de speciale trein moest paseeren, die de passagiers van den Zeppelin vervoerd. BRAND AAN BOORD VAN MARCONI'S JACHT. Te Civita Vecchia is aan boord van het jacht van Marconi, „Elettra", aan boord waarvan de uitvinder proefnemingen deed met de z.g. micro-golven, brand uit gebroken. De brandweer slaagde er eerst na eenige uren in het vuur te blusschen Marconi was aan boord toen de brand uitbrak. Men hoopt, dat hij zijn proefne mingen zal kunnen voortzetten. J. L v. Wuyckhuise. Te Beverwijk is overleden de heer J. I. v. Wuyckhuise, oud-directeur van de Am bachtsschool te Dordrecht, in den ouderdom van 68 jaar. Ver. van Land- en Tuinbouwers. Woensdagavond vergaderde de Ver eeniging van Land- en Tuinbouwers „De Schermer" te Stompetoren. Bij afwezigheid van den voorzitter opende j de heer J. Bakker de vergadering. Als gevolg van het binnenkomen der enkele stukken inzake de kwestie accoun tantsonderzoek op kas en boeken van den betaalmeester te Broek op Langendijk en hetgeen er verder verband mee houdt, was er een spoedvergadering belegd. De voorzitter zette uiteen, wat de bedoe ling dezer bijeenkomst is. Van de vereeniging Groentencultuur Broek op Langendijk was er een schrijven om een adhaesiebetuiging voor haar ziens wijze dat het niet juist is den betaalmeester onder controle van het Centraal Bureau te stellen, daar dit zijn particuliere kas is en het de L. G. C. pl.m. 300 gulden kost. Eén der leden merkte op, dat het zijns in ziens niet juist is dat het bestuur der L. G. C. gelden gevoteerd heeft buiten de algemeene vergadering om en dan nog wel voor iets dat niet past bij het werk van het bestuur, n.L den betaalmeester een controle op te leggen, waar ze het recht niet toe heeft. Algemeen was men van gedachte, dat het geen er is geschied en waaruit het ontslag van den betaalmeester is voortgekomen, buiten de alg. vergadering omgaat en dat de handelwijze van het bestuur der L. G. C. niet goed te keuren is. De ontslagaanvrage van den betaalmeester is bij het bestuur behandeld en ontslag is hem verleend, omdat hy geen controle wenscht van het C. B. Dus het houdt wel nauw verband met be doelde controle. Gezien dezen gang van zaken werd er een voorstel ingediend om den afgevaar digde op te dragen, indien a.s. Vrijdag op de dan te houden bestuursvergadering der L. G. C. een voorstel komt tot benoemen van een nieuwen betaalmeester, zich daar terdege tegen te verzetten en voor te stellen met 't benoemen van den betaalmeester te wachten tot er op de algemeene vergadering, welke nog gehouden moet worden, uitge maakt is of er al of niet controle moet zijn zooals 't dagelij ksch bestuur dat wenscht. Dit vo<*stel werd met alle stemmen vóór aangenomen. Eén der leden merkte op, dat het wel ge- wenscht is dat de beide afgevaardigden eensgezind besluiten der afdeeling of van het bestuur naar voren brengen in het bestuur der L. G. C. Bij de rondvraag achtte één der leden het wenschelijk het standpunt van den heer Dirkmaat te weten. De afge vaardigde had wel daarover een schrijven thuis en deed daar eenige mededeelingen over. DEGRELLE EN DE ITALIAANSCHE OMROEP. Rexistische kringen bevestigen, dat De- grelle een overeenkomst heeft aangegaan met een Italiaanschen zender betreffende het eenmaal per week spreken voor de microfoon. Dit zou dan de zender van Turijn en niet die van Rome zijn. Over veertien dagen zou Degrelle voor de eerste maal spreken, maar later, om heen en weer reizen te voorkomen, zou hy de rede voor gramofoonplaten uitsprek:n, die dan door den zender zouden worden afgedraaid. Tegenspraak van Rome Het Italiaansche ministerie van pers en propaganda spreekt formeel tegen, dat Italiaansche radiozenders machtiging zou den hebben gekregen mededeelingen van den rexistischen leider Degrelle uit te zenden. Het „Volksblad" is niet tevreden over de behandeling van het drama te Broek op Langendyk. De eisch van den officier van justitie wekte overal groote verwondering. Het blad schrijft: De strafzaken, die gisteren voor de recht bank te Alkmaar hebben gediend, laten een gevoel van onbehagen achter. Het rechtsge voel van het volk is gekrenkt, zeide de ver dediger van de drie jonge mannen, die we gens „openlijke geweldpleging" moesten te recht staan. Inderdaad zoo is het. Dat moe ten wij reeds nu constateeren, zonder ook maar eenigszins vooruit te loopen op het vonnis, dat volgende week zal worden ge veld. Wat is gebeurd? Vier jongelieden, kermis- gangers, maken burengerucht, luid buren gerucht, „misbaar" zoo men wil voor het huis van een brigadier van de veldwacht. De brigadier komt gewapend naar buiten en de jongelieden vertrekken niet aanstonds. De brigadier sommeert, dreigt, gebruikt zijn wapens eerst schiet hij in de lucht, daar na schiet hy raak. Een mensch wordt ge dood. De brigadier ziet zijn taak voor dien nacht geëindigd: „Die menschen hadden hun verzet opgegeven; voor mij was er niets meer aan te doen". Na justitieel onderzoek. Dat was in September. Intusschen heeft trekken aan den indruk, dat deze bescher ming van den brigadier om het sober uit te drukken door de feiten niet wordt ge rechtvaardigd. Vandaar wellicht, dat zij zoo veel nadruk, zooveel woorden noodig heeft. Waartoe dient het anders, dat de president tot drie maal toe vol verontwaardiging vraagt, waar een gewone schippersknecht de brutaliteit vandaan haalt, by een brigadier van de veldwacht te gaan aanbellen? Waar toe dient anders de breedsprakige uiteenzet ting door den officier van de moeilijkheden van het beroep des plattelandsveldwachters? En waartoe dient, ten slotte, anders die ont zaglijk zwaar opgewerkte' tenlastelegging tegen drie jongelieden ten aanzien van wie geen enkel „geweld" kon worden bewezen? Te zwaar belast? Indien de politie op het platteland te zwaar belast is, te lange werktijden moet maken, richte de officier van justitie daar over zijn verwijt tot de instanties, wie het treft. Dat zijn de autoriteiten, de „werkge vers" van de politie. Wanneer een politie man tot 's nachts twee uur dienst heeft en om negen uur weer op het appèl moet zyn, deugt zyn dienstrooster niet. Daardoor wordt hy zenuwachtig en overprikkeld; en waartoe dit kèn leiden bewijst Tiet noodlot tige schot in den nacht van 21 op 22 Septem ber te Broek op Langendijk gevallen. Dat de werktijd inplaats van om twee uur, om drie uur 's nachts eindigde, brengt hierin niet die groote verandering, die de officier er blijkbaar aan toeschrijft. De daad van den brigadier en de hande lingen van de 4 jongemannen in dien nacht hangen in het juridische beeld van de ge beurtenissen, ten nauwste samen. Vandaar, dat het gisteren wel gebleken voornemen, althans van dézen officier, de handelwijze van den brigadier met zijn autoriteit te dek ken, wel moest meebrengen, dat de „misdrij ven" der drie jongelieden ontzaglijk worden opgeblazen. Het „openlijke geweld met vereenigde krachten", waartegen ons wetboek van strafrecht met een strafmaximum van vier en een half jaar bedreigt en waarvoor de of ficier ieder dezer tevoren niet of nauwelijks veroordeelde jonge menschen twee jaar in de gevangenis wil werpen, was niet van dien aard, dat de buren van deh brigadier er wakker van werden. Gewekt door.... schoten! Op één uitzondering na werden de omwo nenden pas gewektdoor de schoten of slagen met de sabel op een hard voorwerp 'de fiets van één der verdachten), dus door het „geweld", dat de brigadier terecht of ten onrechte maakte. Dit is een zaak, waarover de rechtbank de volgende week haar oordeel zal hebben te geven. Wij laten haar dus verder rusten; deze enkele opmer king maken wy slechts om aan te toonen, tot welke consequenties de bescherming van dezen brigadier moest leiden. Uit het gisteren gehouden requisitoir blijkt, dat een nader ondersoek naar de daad van dezen brigadier van het parket te Alk maar niet valt te verwacht*. Het komt ons ten eenen male ondenkbaar voor, dat de hoogere justitieele instanties déze opvatting zullen deelen. Wij zeiden reeds: de rechts overtuiging van het volk is door dezen gang van zaken geenszins bevredigd. De gisteren in het openbaar afgelegde verklaringen doen zien, dat voor die gekrenktheid van het rechtsgevoel zeker alle aanleiding is. Het is een eerezaak voor de Nederlandsche justi tie, dat deze zaak wy bedoelen nu, precies uitgedrukt, het optreden van den brigadier der ryksveldwacht grondig worde onder zocht! een anti-godsdienstige sfeer. Zy hadden een geheel plan klaar en zouden 25 Juli van dit jaar hun slag hebben willen staan. Maar juist een week daarvoor kwam generaal Franco, feitelijk zonder leger, maar met den steun van de echte, katholieke bevolking en de beweging van Franco kan men dan ook he beste zoo uitdrukken: het is een opstand van het geheele Spaansche volk tegen de rooden. De proclamatie van Franco, die zelf in Marokko zat en feitelijk niets kon doen, miste haar uitwerking niet: de boeren gaven er onmiddellijk gevolg aan en de opstand was uitgebroken, de opstand van katho lieke boeren, gesteund door de Carlisten. Terstond werd een actie ingezet tegen de communistische onderwijzers, van wie er 25% dadelijk werden neergeschoten en 40 direct werden ontslagen. Er werden legers gevormd, die ongeoefend waren en weinig strydkrachtig en met deze legers moesten de opstandige generaals vechten. Er viel echter geen beslissing mee te behalen en daarom werden de geoefend» en gedrilde legers uit Marokko bracht en deze zorgden steeds een beslissing. overg». weer voor Totdat er zooals nu een evenwicht kwam. Want ook de regeeringstroepen wer den beter, dank zy de hulp van buitenland- sche oud-militairen, die militaristisch on derlegd waren. Wie zal tenslotte winnen? Generaal Franco? En hoe zal het nieuwe Spanje er dan uitzien? Zal er een koning aan het hoofd komen? Of zal de republiek gehand haafd blijven? 't Is niet te zeggen. Alleen is zeker, dat generaal Franco slechts aan het hoofd der regeering zal komen te staan en niet aan het hoofd van het land. Prof. Grondijs, die een zeer aandachtig gehoor had, heeft zijn causerie met een aantal lichtbeelden „geïllustreerd" en mocht tenslotte by monde van den voorzit ter den dank der vergadering in ontvangst nemen. Wie op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert). de justitie de zaak onderzocht. Het resultaat van dat onderzoek ervoeren wij gisteren: een strafproces tegen de drie overgebleven kameraden van den doodgeschoten jongen man en een verklaring van den officier van justitie, dat hy h*t optreden van den briga dier „volkomen dekt". De geheele behande ling van deze strafzaken geeft een onbeha gelijk gevoel. Zoowel de president der recht bank als de officier overstelpen de verdach ten met verwyten„dat zy het de politie zoo moeilijk maken". De president der recht bank doet zelfs een beroep op het publiek, wat meer „menschelykheid" te betrachten in de houding tegenover de politie. Een be roep op de menschelijkheid van den briga dier, die zich volkomen onbewogen toont, nadat hy toch een mensch heeft gedood, blijft achterwege. Men kan zich by het aanhooren van de getuigenverklaringen, van de opmerkingen aan déze en aan gene zijde van de groene tafel en vooral van het requisitoir niet ont- DE HUIDIGE TOESTANDEN IN SPANJE. Causerie van prof. dr. Grondijs voor „het Nut". Voor het departement Alkmaar van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft gisteravond prof. dr. L. H. Grondijs uit Scheveningen een causerie gehouden over de „huidige toestanden in Spanje". Er was voor deze tweede bijeenkomst in dit seizoen zeer veel belangstelling, wat geen wonder was, want het onderwerp was zeer actueel en de spreker van den avond een by uitstek deskundige. Prof. Grondijs, die nauwelijks 1% maand geleden na een yerblijf van bijna een half jaar in Spanje, in Nederland was terugge keerd, heeft een zeer ruime gelegenheid ge had, om de Spaansche bevolking in al haar geledingen en al haar ideeën te leeren ken nen en hij heeft waar hij juist geduren de den huidigen burgeroorlog in het land was de directe en indirecte oorzaken van dezen oorlog kunnen bestudeeren. De spreker heeft zeer uitvoerig aange toond, dat er in Spanje geen strijd gevoerd wordt tusschen het communisme en het fas cisme, tenminste niet in de allereerste plaats, maar dat de strijd er veel meer een is van het katholieke Spanje tegen het anarchisme. Hoe die mentaliteit van de anarchisten in Catalonië is, heeft spr. uitvoerig uitgelegd en dat verduidelijkt door tal van anecdotes. Hij heeft er op gewezen, hoe deze categorie van mensihen steeds met het geweer klaar staan en hoe zij die toch een minderheid vormen de macht in handen hebben, om dat zy de wapens bezitten. En de leiders zijn geen leiders, maar zijn volkomen afhankelijk van hun „ondergeschikten". Spr. meende, dat de burgeroorlog geen gewone burgeroorlog is om de macht, maar dat de eene partij vecht om het behoud van het oude Spanje en de andere, om een nieu wen cultuurstaat te stichten. Daarom werden door de anarchisten ook steeds de kerken, bibliotheken en tal van oude, historische gebouwen volkomen vernietigd, daarom ook werden in' Catalonië intellectueelen ver moord; niet omdat zy schuldig waren aan het een of ander misdrijf, maar omdat zij intellectueelen waren! Geen strijd tusschen communisten en fas cisten! Er zyn natuurlijk in Spanje communisten, maar zij vormen een minderheid. Deze com munisten hebben cellen gevormd over het geheele land die met elkaar contact hiel den. Zij wilden zich meester maken van het anarchisme en het katholieke geloof vernietigen. Daarvoor gebruikten zy vooral hun onderwijzers, die de jeugd opvoedden in De raad kwam hedenmiddag ten 1 ure in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester van Kinschot. Afwezig de heeren v. Drunen, Keijsper en Grondsma. De voorzitter stelde allereerst aan de orde de beëediging van den heer P. Dekker als lid van den raad. De heer Dekker legde in handen van den voorzitter de vereischte beloften af, waarna de voorzitter een woord van gelukwensch tot den heer Dekker met zijn hernieuwde intrede richtte. De heer Dekker nam hierop naast den heer v. d. Vall plaats, waarop de notulen conform werden vastgesteld. Van den heer v. Drunen was bericht van verhindering ingekomen, terwijl de heeren Keijsper en Grondsma bericht hadden la ter te zullen komen. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 11 November jl., nr. 97, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 29 October jl., nr. 6, tot verhuur van de perceelen Ramen 6a, Ropjes- kuil 5 en Zoutstraat 2. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 11 November jl., nr. 97 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 29 October jl., nr. 17, tot verhuur van de woning Krelagestraat nr. 29. Als voren. c. Een brief dd. 11 November jL, nr. 94, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedgekeurd raadsbesluit van 29 October jl., nr. 13, tot aankoop van in de gemeente Oudorp lig gende perceelen grond, ten behoeve van den aanleg van den weg ten Noord-Oosten van Alkmaar. Als voren. d. Een brief dd. 11 November jl., nr. 93, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedgekeurd raadsbesluit van 28 Februari en 3 Septem ber jl., nr. 17/3, tot aankoop van in de ge meente Oudorp liggende oppervlakten gror.d en water, ten behoeve van den aanleg var. den weg ten Noord-Oosten van Alkmaar. Als voren. e. Afschriften van brieven dd. 29 Sep tember en 17 November jL van B. en W. aan het lid van den raad H. C. Stoutjesdyk. met betrekking tot de niet-verkoopbare hoe veelheden distributie-groenten. Als voren. f. Een verslag van het Centraal Buieau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, van de opneming van kas en boeken op 30 October jl., van het gasbedrijf, electriciteits- bedrijf en het radio-distributiebedrijf. Als voren. g. Een brief d.d. 20 November j.1., nr. 21641 afd. V.H.M.O. van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, hou dende goedkeuring van de benoeming, by raadsbesluit van 29 October jl, nr. 3, van den heer drs. P. Brommer tot conrector van het Murmellius-Gymnasium, voor het cur susjaar 1936-1937. Voor kennisgeving aangenomen. h. Een brief d.d. 18 November j.L, nr. 10, van Ged. Staten dezer provincie, omtrent de beschikbaarstelling van gelden uit de ge meentekas voor feestelijkheden in verband met het aanstaande huwelijk van H.K.H. prinses Juliana met Z.D.H. prins Bernhard' Ter behoeve van de schoolkinderen zal 1100 en voor de feesten 400 beschik baar worden gesteld. i. Een brief d.d. 24 November Jl, van het lid van den raad H. van Drunen, verzoe- kende in de eerstvolgende raadsvergadering aan B. en W. vragen te mogen stellen om trent de uitvoering van het plan tot het bou wen van een werkplaats voor werkloos» metaalbewerkers. Wegens ongesteldheid van den heer van Drunen tot de volgende vergadering uit gesteld. j. Een brief d.d. 25 November jl van de R.K. Harmonie „St Caecilia", verzoekend* in 1937 wederom een subsidie uit de g». meentekas te mogen ontvangen. Te behandelen bij de begrooting. k. Een brief d.d. 23 Nov. jl van het B*. stuur der Vereeniging „Zorg voor de leer lingen en oud-leerlingen der school voor buitengewoon L.O. te Alkmaar", verzoe- kende het subsidie voor de werkinrichting voor 1937 weder op 1000 te willen stellen. Als voren. Benoeming commissieleden. Aan de orde was de benoeming van le den van commissies waarvan de heer Bak ker deel had uitgemaakt Tot lid van de commissie van bijstand voor het onderwijs werd benoemd, na een aanbeveling door -»en heer v. d. Vall na mens zijn fractie, mej. Nierop met 15 stemmen. De heeren v. <L Vall en Dekker kregen ieder één stem. Tot lid van de commissie van bijstand voo. de openb. werken werd benoemd de heer P. Dekker met aigem. st en tot hd De heer v. cL Vall kreeg 1 stem en tot lid der commissie van bijstand voor de plant soenen de heer P. Dekker met 16 stem men, tegen één stem op den heer v. d. ValL De voorzitter deelde nog mede dat de heer Dekker, in de plaats van den heer Bakker, deel zal uitmaken van d* 4e af deeling. Regent ziekenhuis. De aanbeveling luidde: 1. A. Bakker; 2. W. van de Vall Sr.; 8. J. Alferink. Mej. Nierop verzocht namens de soc.-dem. fractie den heer v. d. Vall te benoemen. Benoemd werd de heer A. Bakker met 9 stemmen, tegen 6 op den heer v. d. Vall en 2 op den heer Alferink. Bestuur Maatschappelijk Hulpbetoon. Ook voor deze functie beval mej. Nierop namens de fractie den heer v. Vall aan voor de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer Bakker. Benoemd werd de heer v. d. Vall met 12 stemmen. De heer Dekker verkreeg 2 stemmen, mej. Nierop 1, één stem werd blanco uitgebracht en één stem op den heer Bakker, welke stem ongeldig was, omdat alleen raadsleden benoembaar waren. Tijdelijke leeraren HandelsschooL Wegens het aan den heer L Prins Az. verleende eervol ontslag werden als tijde lijke leeraren voorgedragen de heeren C. van Riel, accountant te Alkmaar en M. J. Roggeveen, leeraar H. B. S., wonende te Heiloo. Benoemd de voorgedragenen, met alge meene stemmen. Tijdelijk leeraar HandelcschooL De voordracht voor tijdelijk leeraar Engelsch Handelsschool luidde: 1. G. A. M. Snijders, leeraar aan het R. Kath. Lyceum alhier; 2. P. C. Nijhoff te Stedum; faW[|!.| Winkelchef zien „Waarom kocht die man niets Wat wilde bi) Winkeljuffrouw „Mij, morgenavond". (London Oplnloo).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10