Het groene oog van Baa-AI. BROEK OP LANGENDIJK UITGEEST WIERINGEN ZUIDSCHARWOUDE HEILOO NOORDSCHARWOUDE KOEDIJK DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30 Tel 4395 De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, opz. teekenaar, 1 bouwk.opzichter, 1 water- bouwk.opz., 4 glas in loodzetters, 2 glazen- wasschers, 1 steenbikker, 4 stratenmakers, 1 stratenm.opperm., 1 tegelzetter, 1 stuc. Qpperm., 1 betonemailleur, 10 betonwerkers, 36 opperlieden, 29 stucadoors, 57 metselaars, 19 voegers, 71 schilders, 110 grondwerkers, 112 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog.lasscher, 14 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosseric- bounwers, 1 constructiewerker, l electro- technicus, 12 electriciens, 2 fitters, 1 in strumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelma kers, 7 klinkers, 16 loodgieters, 2 lijnwer kers, 7 machinisten, 2 machineteekenaars. 8 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaal slijpers, 17 monteurs, 3 orgelmakers, pianostemmer, 2 plaatwerkers, 2 rijwielher stellers, 1 rijwiellakker, 4 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigk., 12 smeden, 8 stokers, 2 tandtechnikers, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 4 wagenma kers, 1 werktuigbouwkundige, 8 ijzerwer kers, 1 zandbereider. Groep voedings- en genotmiddelen: 50 jigarenmakers, 3 sorteerders, 1 kisten plak' ker, 1 stripper, 4 tabakbewerkers, 9 slagers, 5 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, off.choc.dragist, 25 brood- en banketbakkers, 2 bierbottelaars, 4 zuivelbereiders. Groep verkeerswezen: 65 chauffeurs, koetsiers, 6 motorschippers, 19 pakhuis knechts, 22 magazijnbedienden, 9 kellners, 3 loopknechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep houtbewerking: 22 meubelmakers, 1 stoffeerder, 8 mach.houtbewerkers, 3 kis' tenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 biljartmaker, 1 kuiper. Groep boek- en steendrukkerijen: 8 boek binders, 7 letterzetters, 2 drukkers. Groep handel: 25 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 16 tuinlieden, 28 boerenarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 3 wasschers, 1 kleer maker, 1 rietwerker, 6 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verfbereider, 2 kalkbran ders, 2 huidenzouters, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 cartonnagebewerker, 1 pa pierbewerker, 1 controleur, 6 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 1 boek houder, 26 kantoorbedienden, 1 secretarie ambtenaar, 1 batikschilder, 40 transport- en 292 losse arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: 6 metaalindustrie, tabaksindustrie 8, overige beroepen 6. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen: 26. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien den, 6 verkoopsters, 2 huishoudsters, 2 ass. in de huishouding, 1 naaister, 1 strijkster. 5 dagmeisjes, 3 dienstboden en 9 werksters Alkmaar, 28 November 1936. De directeur v.n. v. d. HEUVEL. 'JlcovUidaat 'ILeums DE WEG DOOR 'T GEESTMERAMBACHT. Hoewel men den laatsten tijd niet veel meer over de plannen voor den weg door het Geestmerambacht heeft vernomen, blijkt thans uit ons verstrekte mededeelingen, dat men niet stil heeft gezeten. Op verschillen de plaatsen zijn onderzoekingen gedaan naar de mogelijkheden van de plannen, welke vervat zijn in het Plan-Zeeman, zooals de fruitteelt en de ruilverkaveling. In de vergadering van de besturen der tuinbouworganisaties met de gemeentebe sturen en de vertegenwoordigers van Ged. Staten is n.L eenigen tijd geleden de wen- schelijkheid uitgesproken, dat behalve de weg door het Geestmerambacht ook den andere, bij het Plan-Zeeman behoorende onderdeden, zouden worden onderzocht. Van zeer goed ingelichte zijde vernemen wy thans, dat de weg door het Geestmer ambacht in de Dinsdag (heden) te houden vergadering van Prov. Staten aan de orde zal komen, terwijl eveneens de fruitcultuur in Prov. Staten zal worden besproken. In de mededeelingen van Ged. Staten is we! een proefbedrijf voor fruitteelt genoemd te Upendam en Hoofddorp, doch ook staat op het programma een proefbedrijf van 4 H.A. in den polder Geestmerambacht. Wanneer Prov. Staten dus besluiten, dat deze plannen doorgang zullen vinden, is de eerste stap gezet op het pad naar de nieuwe cultuur. Met belangstelling wordt het ver loop der behandeling van deze onderwerpen tegemoet gezien. Bestuursvergadering Langendijker Groenten Centrale. De kwestie- Dirkmaat aan de orde. Geen bui tengewone algem. vergadering. Vrijdagmiddag kwam het bestuur der L. G. C. in vergadering biieen onder pre sidium van burgemeester P. Slot. Uit het verslag van het kantoor bleek dat over de maand October was geveild voor een bedrag van 140.640.85. Een verzoek van Aalsmeer om een me daille beschikbaar te stellen voor de te houden bloemententoonstelling werd afge wezen. Op de agende der prov. vergadering zullen voorstellen geplaatst worden betreffende verplicht sproeien en verplicht veilen van goedgekeurde poters. Verzocht werd de inventarisatie-biljetten goed in te vullen, desnoods met eenige controle op iedere afdeeling. Medegedeeld werd de inhoud der circu laires betreffende kwaliteits-eischen andij vie en afwikkeling zieke aardappelen. Opgemerkt werd dat wanneer het ver schil in de opgave van het gewicht niet ver klaarbaar is, geen vergoeding gegeven wordt; er zal van de reeds uitbetaalde gel- den dienaangaande terugstorting ^01 en gevraagd. Betreffende de inventarisatie en aanvoer zuurkool, witte, werd medegedeeld dat van 87H.A. waren opgegeven 422 wagons en dat op Destelling zijn geleverd 378 wagons vanaf 17 September en van 10—17 Sept ^8 wagon, te samen 426)4. Vervolgens werd voorgelezen een ont. vangen schrijven van de boerenleenbank dat geen voorschotten en credieten meer gegeven kunnen worden wanneer er geen deskundige controle is. Een 6-tal brieven waren binnengekomen van afdeelingen waarvan er enkele geen buitengewone algemeene vergadering wenschen, terwijl daarentegen de afdee lingen Broep op Langendijk en Sint Pancras inzake de kwestie-Dirkmaat volgens art. 10 van het huishoudelijk reglement wenschen dat daaraan wel gevolg zal worden gegeven. In een 6-tal punten werd de motiveering daarvan uiteengezet, welke reeds eerder zijn vermeld. Verschillende afgevaardigden achtten een buitengewone algemeene vergadering niet noodig. De voorzitter zeide, dat het controle-plan van te voren met den heer Dirkmaat is be sproken. De betaalmeester gaf echter geen nadere medewerking, zoodat geen goede controle kon worden gehouden. Op 21 September werd de accountant dan ook terug gezonden, daar geen medewerking werd verkregen. Daarop is hem de gelegenheid nog gege ven om tot 15 October j.1. de zaken in orde te maken. Toen volgde een brief van Dirkmaat, waarin vermeld werd dat de bevoegdheid van controle werd ontzegd en dat de om bouwing der administratie, die daaruit zou voortvloeien, 2000 zou kosten. De heer Pastoor heeft medegedeeld, dat geen meerder personeel noodig is bij ver andering der administratie. Toch is hierover van gedachten gewisseld met den heer Dirkmaat, waarop hij zijn ontslag-aanvrage heeft ingediend, hetwelk hem werd verleend. Er was evenwel geen wantrouwen. Deze zaak berust bij het bestuur. Zou er voldaan worden aan het verzoek om een algemeene vergadering, dan veran dert er dus niets. De heer Tromp, Heerhugowaard, vond het zoo jammer dat er menschen zijn die er een persoonlijke zaak van gemaakt hebben. Van den voorzitter is er van eenige animositeit geen sprake. De heer Wagenaar gaf een nadere toe lichting aangaande de circulaires van de Boerenleenbank als zou deze om bijzondere redenen op de vergadering van Groenten- Cultuur zijn voorgelezen om in te grijpen. Dit is echter geenszins het geval. Deze circulaire was ii» het begin October geko men, maar spr. heeft er eind October pas kennis van gekregen. Toen is in overleg met het bestuur de kas sier naar Utrecht geweest oir de zaak uiteen te zetten. Op de vergadering van Groentencultuur is tevens voorgelezen een brief van Slot Frans. Dit is een persoonlijk schrijven ge weest. Wel zou de handel gaarne zien, dat er soepelheid betiacht wordt, betreffende het geven van crediet in tijden van dure pro ducten en dat zulks gebeurt in overleg met het bestuur, daar er anders handelaren zouden zijn die uitgeschakeld zouden worden. De heer H. Glas vond dat het voorlezen der circulaire van de Boerenleenbank op Groentencultuur op dat tijdstip een zuinigen indruk maakte en geloofde ook niet, dat het daar op zijn plaats was. Als bestuurslid der L. G. C. wist spr. er niets van af. Het be hoorde hier thuis en had op de vorige ver gadering voorgelezen dienen te worden. De voorzitter zeide, dat zulks niet kon, daar het schrijven pas ater was gekomen. De heer H. Glas zei, dat het ii-n belee- digmg was voor Groentencultuur en wat be treft het niet meer toestaan van voorschot en crediet zijn er banken die dit wenschen over te nemen. De L. G. C. ziet het zoo. De L. G. C. heeft crediet en die kwestie gaat buiten den Le- iaalmeestei om. De heer Kramer zeide, dat .iet een per soonlijke zaak is geworden. Onwetendheid was daarvan de schuld. Wanneer overgegaan wordt tot het houden van een algemeene vergadering, dan wordt de macht van het bestuur daaraan overge geven. Wij zfjn op den verkeerden weg. De heer Dirkmaat heeft ontslag gevraagd en gekregen. Over dit punt heeft de algem. vergadering niets te zeggen. De secretaris zeide dat de vereeniging 20 jaar bestaat en met trotsch kan daarop worden terug gezien. Al hadden we 2000 op tafel gelegd, de heer Dirkmaat was er nog niet mee ac- coord gegaan. De 300 voor controle is door ons allen aanvaard. We hebben De kwestie-Dirkmaat. I van een alg. verg. werd verworpen met 827 tegen 540 stemmen. Wat de heffing op de aardappelen betreft hierover was reeds een schrijven verzonden. De 15 procent inperking zal op de agenda geplaatst worden voor de prov. verg. Dienaangaande deelde de voorzitter mee, dat er goede kans bestaat dat het in goede banen geleid zal worden. Uit de 66 sollicitanten werd een lijst op gemaakt van 11 personen, die zullen wor den uitgenoodigd, waarna een voordracht zal worden opgemaakt van 5 personen, waarover beslist zal worden in de vergade ring op 9 Dec. a.s. wie benoemd zal worden als betaalmeester. De secretaris deed vervolgens het verzoek om de inlevering der bollen te doen bij eigen veiling, daar deze bij het malen daarvan voordeel heeft. Betreffende de uitvoer-controlewet op groenten is het zoo geregeld dat de kool ge veild wordt in goede en afwijkende kwali teit, deze laatste echter komt niet in aan merking voor export. Deze regeling bevalt goed. Opgemerkt werd echter dat men zorgen moet, de kool zoo goed mogelijk door te schieten op tijd, daar voor afwijkende kwa liteit wel vergoedingsprijs wordt gegeven maar geen steun. Best doorschot behoort echter niet tot afwijkende kwaliteit. De heer Wagenaar merkte echter op, dat men niet aan alle kool zien kan of er wat aan mankeert, vooral is dit het geval met kankerstruiken. Deze zijn echter niet goed voor export en het is gewenscht dat het op het bordje vermeld wordt. Het is ook gewenscht dat daar niet te licht over gedacht worde. Besloten werd nog met de spoorwegen te onderhandelen om een gedeelte te huren van het terrein aan de laadplaats, voor het laden van auto's, zulks mede omdat het terrein bij Helder te klein is. De voorzitter wilde nog iets zeggen. Het betreft een vergadering te Sint Pancras waar door den heer Hoogland gezegd is, volgens verslag, dat de zaak betreffende beperking en pootaardappelen afkomstig zou zijn van Roosje en Slot. Dit heeft spr. eenigszins gegriefd. Want het is juist an dersom. De strijd dienaangaande is door mij geheel alleen gevoerd om het ongedaan te maken en werd zelfs door geen enkele der andere heeren gesteund. De heer Wagenaar hier tegenwoordig, zal dit kunnen bevesti gen. De heer Hoogland zeide dat de verslagge ver een verkeerde lezing heeft gegeven van het geval. Tenslotte wekte de voorzitter nog op tot eensgezindheid, waarna sluiting volgde. Propaganda-avond S. D. V. C, Woensdagavond hield de afd. Uitgeest van de sociaal-democratische Vrouwenclub een propaganda-avond in de zaal van het hotel de Ooievaar. Toen de voorzitster der club, mevr. VollengaOosterwal, de aanwe zigen hartelijk welkom heette, was de zaal slechts matig bezet.' Vervolgens verkreeg mej. Truus van Andel nadat de A. J. C. eenige dansen had uitgevoerd het woord. In een eenvoudig en helder betoog* zette zij de beteekenis van de S.D.A.P. uiteen en beval het Plan van Arbeid ten zeerste aan, als zijnde de eenige uitweg uit de economi sche en geestelijke verwarring. In scherpe bewoordingen hekelde zij vervolgens de gevaren van het fascisme. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden en vervolgens opgevoerd een tableau en gedichten van van Collum voorgedragen. Geslaagd. Voor het diploma costumière slaagden dezer dagen de dames E. Steer en C. Meijnen, beide leerlingen van de Eerw. Zusters Ursulinen. staatspensioen, moest erkennen dat al deze menschen onverzorgd zijn. Ook zijn deze menschen nog niet met een systeem ge komen om de ouden van dagen te helpen De Bond voor Staatspensionneering is de eenige gangmaker die het beginsel van het premievrij staatspensioen kan voortstuwen De beste leermeester is volgens spr. de ervaring in een land als Denemarken, waar het premievrij staatspensioen al een 10-tal jaren bestaat, zeer tot heil der bevolking. Er komen wel stemmen uit rechtsche kringen voor premievrij staatspensioen en in verband hiermede noemde spr. de Chr. bond voor staatspensionneering. Hoewel spr. de verdeeldheid in dezen strijd betreurde, juichte spr. toch de oprichting van dezen bond toe, evenals hij de oprichting van een R.K. bond zou toejuichen. Als het er maar komt! Met een krachtige oratie eindigde spr. zijn begeesterende en gloedvolle rede met de opwekking om allen het demonstratief con gres in Den Haag te bezoeken. Hierna kwam het meer amusante gedeelte van dezen avond, n.1 het optreden van het bekende duo Daan Pool en Tommy Bouman, die de aanwezigen een paar uur aangenaam bezig hielden met ernst en luim. Een bij zonder compliment willen wij Daan maken voor zijn zelf vervaardigde décors. Aan het einde van dezen uitstekend ge slaagden feestavond dankte de voorzitter allen voor de verleende medewerking en eindigde met het voorlezen van een gedicht uit het bondsorgaan, n.1. „Wij kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht". Heemraad benoemd. Bij K.B. is benoemd tot heemraad van den polder Waard-Nieuwland de heer D. Mulder Jzn., alhier, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Het huwelijk van prinses Juliana. Maandagavond vergaderde het Oranje- camité in de raadszaal. Het was de avond voor hei. inleveren van de lijsten, waarmee men in de gemeente had gecirculeerd voor het Nationaal huldeblijk ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. prinses Juliana en Z. D. H. prins Bernhard. De lijsten wezen uit dat door de ingeze tenen tot een bedrag van 107.10 was ge- teekend. De voorzitter vond hierin aanleiding zijn warmen dank te betuigen aan de bur gerij van Zuidscharwoude. Het bedrag is verrassend hoog. Hierna werden de diverse feestelijk heden op den dag van het huwelijk be sproken. Het zal wel neerkomen op een kinderfeest. Daarvoor zal men trachten een goochelaar te engageeren om de kin deren gedurende den middag gezellig bezig te kunnen houden. Het ligt ook in de bedoeling een optocht te houden, de medewerking in te roepen van het fanfarecorps enz. enz. Den winke liers zal worden verzocht de étalages in dien tijd extra te verzorgen, ondat 'n fees telijke stemming in het dorp komt. Ge vraagd zal worden de vlaggen uit te steken. Voor dit kinderfeest zal in de week van 13 tot 19 December met lijsten worden geloopen. Crisispuhlicatie TEELTPREMIE VLAS. De Nederlandsche Akkerbouwcen-trale maakt bekend, dat voor vlas van den oogst 1936, hetwelk met inachtneming van de te dien aanzien gegeven voorschriften is verkocht in het tijdvak van 27 Septem ber 1936 tot en met 3 October 1936, een teeltpremie zal worden uitgekeerd over eenkomende met een bedrag van gemid deld 60 per H.A. De teeltpremie voor het vlas, verkocht in het tijdvak van 4 October 1936 tot en met 24 October 1936, zal overeen komen met een bedrag van gemiddeld 25.per H.A., terwijl voor vlas, verkocht in het tijdvak van 25 October 1936 tot en met 14 November 1936, geen teeltpremie zal wor den uitgekeerd. s'-Gravenhage, 30 November 1936. rechtskundig advies inge wonnen, waarin gezegd wordt dat het ons recht is en onze p'icht is; wanneer we het niet doen dan schieten we tekort in onze plichten. Overal is toch controle. Spr. vroeg dan de 2 afdeelingen om hun voorstel terug te nemen en mee te helpen de vereeniging te blijven steunen. De heer Hoogland geloofde toch dat wat de zaak betreft de heer Dirkmaat aanspra kelijk gesteld wordt. Die is verantwoorde lijk, de penningmeester niet. Spr. had het beter gevonden dat alle be sturen uitgenoodigd waren voor een verga dering, dan had men dit voorkomen. Het was beter geweest heelemaal een nieuwe regeling te maken, waarbij alle risico en baten voor de vereeniging komen. En dan een accountants-onderzoek, geldende voor de vereeniging zooals het in geheel Nederland geschiedt. Zooals de zaak echter nu staat, is het voor Dirkmaat onaanvaardbaar. Spr. keurde ook af het voorlezen der cir culaire van de Boerenleenbank op Groen tencultuur. Dit werd aangevoeld als een dreigement. Wat het intrekken van het voorstel be treft, daar heeft spr. het recht niet toe. De voorzitter wenschte stemming. Na nog eenig debat werd tot stemming overgegaan en bleek dat het uitschrijven Bond voor Staatspensionneering. Zaterdag werd door de afdeeling Oud- karspel-Noordscharwoude van den Bond voor Staatspensionneering een propaganda- feestavond gehouden in het lokaal van J. de Bakker. De zaal was meer dan vol, toen door den voorzitter, burgemeester Wynveld, geopend werd. De voorzitter herdacht jhr. de Muralt en alle strijders der beweging, die dit jaar in den strijd zijn gevallen. Vervolgens riep spr. een hartelijk woord van welkom toe aan de ouden van dagen, die dezen avond aanwezig waren, aan ds. Baar, de afgevaardigden van Zuidschar woude en Koedijk, de eere-leden Mosk en de Wit en verder aan de medewerkende artisten en ook aan de pers. Hieina werd de propaganda-rede uitge sproken door ds. W. D. M. Baar van Alk maar, die er zijn blijdschap over uitsprak, dat hij voor zoo'n volle zaal mocht spreken. In 1913 kwam de Invaliditeitswet van mi nister Talma. Zij die toen 70 jaar oud waren en een jaar of langer in loondienst waren, kregen 2 of man en vrouw 3. Dit was een eerste stuk van het premievrij staatspen sioen. Hierna kwam in 1919 de ouderdoms wet van minister Aalberse en werd het be drag 3 en 5. Zij, die den leeftijd van 35 jaar bereikt hadden, konden zich vrijwillig tegen een verminderde premie verzekeren. Later is de vrijw. verzekering op een teleur stelling uitgeloopen, ook tengevolge van de groote werkloosheid, slechte tijdsomstandig heden enz., waardoor het velen niet meer mogelijk was de premie te betalen. Het laatste debat in eenigszins grooten stijl over het premievrij staatspensioen was in de Tweede Kamer in den tijd van wijlen mr. Sannes, den onvermoeiden voorvechter voor de ouden van dagen. De belangstelling in de kringen der S. D. A. P. is daarna wel eenigszins verflauwd. Ook wijlen de bonds voorzitter jhr. de Muralt hield destijds in de Eerste Kamer een krachtig pleidooi voor onze zaak. Men spreekt nu reeds van 70 tot 80000 ouden van dagen die onverzorgd zijn. Spr. vroeg niet onder welk systeem, maar hoe of de menschen geholpen kunnen worden. De rechterzijde, hoewel tegen L.T.B. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de afd. L.T.B. deelde de voorzitter, de heer J. Sengers, mede, dat men voor adviezen zich kan wenden tot den consu lent, wat voor voedering, bemesting e.d. van belang is. Een verzoek van eenige leden om een retraite-fonds te stichten voor de leden van den L T.B., werd in handen van het bestuur gesteld. Wegens ongesteldheid van den pastoor werd de installatieplechtigheid als geeste lijk adviseur uitgesteld. Hierna kwam in behandeling de beschrij vingsbrief voor de vergadering te Haarlem. Breedvoerig werd gesproken over den steun (toeslag) op groenten en aard beien. De minimumprijzen van de aard beien werden bespottelijk genoemd, de plukkosten werden nog niet eens vergoed. De misoogst-steun vormde eveneens een punt van bespreking. Besloten werd, dat de te benoemen afgevaardigde hieraan zijn aandacht zal schenken. Als afgevaardigde werd benoemd de heer A. Dekker Azn. De heer Swart bepleitte het uitnoodigen van een spreker. De voorzitter was er niet tegen. Hij klaagde erover, dat er zoo weinig van de leden uitgaat en stelde als voorbeeld de arbeidersorganisaties. Hierover ontstond een drukke conver satie, aan het slot waarvan de voorzitter toezegde dat het bestuur de kwestie zal be spreken en dan een beslissing zal nemen. Wegenverbeterin g. De Westerweg tusschen den Zeeweg en de Schuine Hondsbosschelaan is verbreed en wordt bestraat. Aan weerszijden komen paden en beplanting. Ook de Kerklaan is onder handen genomen en wel afdoende. Am de Noordzijde komt een plantsoen of althans perkbeplanting. Behalve het bestra ten wordt alles in werkverschaffing uitge voerd. Het gedeelte weg van af de Schuine Hondsbosschelaan tot Kerklaan wacht er nog steeds op, dat de eigenaars hun tuintjes (of althans een gedeelte hiervan) aan de gemeente zullen afstaan om tot de ge- wenschte verbreeding te komen. Naar we vernamen, is de raadscommis sie tot de conclusie gekomen, dat meerdere eigenaren het belang der verbreeding in zien, doch dat er ook nog zijn die „de kat uit den boom willen kijken", Kerkconcert. In het vriendelijke kerkgebouw werd Zondagmiddag een concert gegeven, waar aan meewerkten mevr. A. M. EriksBuys (sopraan), Alkmaar; J. van Diepen (violist), Bergen; Otto Bauer (cellist), Bergen en P. Brommer (orgel), Heiloo. Een kunstzinnig publiek (ruim 100 bezoe- kers(sters) heeft met intense belangstelling naar de kunstprestatie geluisterd. Het pro gramma opende met een orgelspel FHiga b. kl. t. van J. S. Bach. Mooi spel gaf de be kwame organist op het gerestaureerde orgel. Het Alkmaarsche Dubbel-Mannenkwartct (directeur de heer Jac. N. Al) zong met een zuivere voordracht en vol overgave. De Sonate (viool) van G. F. Handel was een juweeltje. De begeleiding door den organist was voortreffelijk. De sopraan heeft een mooie welluidende stem met onbegrensde mogelijkheden om de moeilijke nummers te zingen. De cello-soli was al even voortreffe lijk. Noemen we van het koor nog „Het Kerst lied", dat voortreffelijk werd weergegeven. Het was een middag van kunstgenot, wat bleek uit de intense belangstelling der aan wezigen. Het doel, kunstgenot en baten voor het orgelfonds, is bereikt. Nationaal Huldeblijk. De collecte in ons dorp voor het hulde blijk voor de prinses en den prins heeft circa f 241 opgebracht. Uitvoering Aurora. Zondagavond werd door de Harmonie- vereeniging „Aurora" een openbare uitvoe ring gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer G. Hekket uit Alkmaar. Het program werd ingezet met een vroolijken marsch, die direct in sloeg en de stemming er in bracht. Nadat een vijftal nummers waren afge werkt, werd een éénacter ten beste ge geven, getiteld „Titanen der lucht", welke de lachlust opwekte. Hierna volgden nog een viertal nummers. Het geheel kan men als een goed ge slaagden avond beschouwen. De zaal was goed bejet De Jelly -band zorgde voor dansmuziek. 13. Nou daar hadden de negers ooren naar. Maar gelukkig had dokter Bergman in de gaten dat ze op hem loerden. Hij ging niet naar de hoofdingang, maar liet zich door een kelderluik zakken. Tonny en Jet volgden hem op de voet. Zoo kwa men ze in een donkere gang en aan het eind van die gang was een stevig hek. 14. Dokter Bergman beval de kinderen om achter te blijven en sloop alleen voor uit. Door een spleet in de muur keek hij nu in een ruime zaal waar verschillende Turksche geldwisselaars bij elkander za ten. Toen ze gerucht hoorden sprongen ze op en grepen naar een stok.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 23